Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (75)Реферативна база даних (1123)Книжкові видання та компакт-диски (557)Журнали та продовжувані видання (154)
Пошуковий запит: (<.>U=В65$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Цвєтков 
Мікрохвильова активність Сонця: фізичні процеси в перехідній зоні хромосфера- корона та їх діагностика: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Лев Іванович Цвєтков ; НАН України, Головна астрономічна обсерваторія. — К., 1998. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.48,022
Шифр НБУВ: РА302703

Рубрики:

      
2.

Воргуль О.В. 
Підсистема вторинної обробки даних спеціалізованої радіотехнічної системи дослідження розподілу метеорної речовини в навколоземному космічному просторі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.21 / О.В. Воргуль ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

В дисертації розроблено підсистему вторинної обробки даних з метою удосконалення радіотехнічних методів та засобів дослідження розподілу метеорної речовини в Сонячній системі. Запропоновано нову методику визначення швидкості метеора із застосуванням моделювання на ЕОМ. У роботі розв'язано задачу багатоступеневої оптимізації СРТС за критерієм мінімуму похибки вимірювання швидкості. Розроблено та реалізовано програмно методи обробки інформації, у якій вплив факторів виборності зведено до мінімуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.45с,022

      
3.

Сизоненко Ю.В. 
Дослідження пилового хвоста комети Веста 1976 VI методами поверхневої фотометрії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.В. Сизоненко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Спостереження комети Веста було використано для одержання розподілу поверхневої яскравості пилового хвоста. Викладено методики поверхневої фотометрії та врахування редукцій фотометрії. Виконано модельні розрахунки розподілу поверхневої яскравості. Результати розрахунків співставлено з розподілом поверхневої яскравості, одержаним по результатам поверхневої фотометрії. Знайдено основні характеристики сукупності кометних пилових часток у хвості комети Веста. Пилоутворення ядер комети під час активних процесів перевищує звичайне в 10 разів. Кращі результати моделювання одержано для анізотропної моделі викиду пилу. Досліджено, що процес підвищеного виділення пилу тривав близько 8 годин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.211,022

Рубрики:

      
4.

Цап Ю.Т. 
Вплив часткової іонізації плазми та маломасштабної турбулентності на енерговиділення і прискорення частинок в атмосфері Сонця: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.Т. Цап ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.49,022

Рубрики:

      
5.

Нгуен Суан Ань 
Визначення рельєфу та оптичних характеристик ділянки поверхні планети за серією її зображень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Нгуен Суан Ань ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі визначення рельєфу та оптичних (радіооптичних) параметрів ділянки поверхні планети за серією її некогерентних зображень в оптичному або радіодіапазоні. Запропоновано математичну коректну постановку задачі та метод її розв'язку. Показано, що коректний підхід потребує сумісного розгляду чотирьох задач: визначення рельєфу поверхні, її оптичних характеристик, усунення замиття зображень, зумовленого земною атмосферою та недосконалістю зображуючої системи, та суміщення зображень. Запропонований метод розповсюджено на випадок зображень, одержаних за допомогою радіолокатора з синтезованою апертурою. Можливості метода та його ефективність досліджені експериментально на комп'ютерній моделі. Результати наведені у вигляді карт рельєфу, оптичних параметрів та похибок їх визначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.041,022

Рубрики:

      
6.

Каблак Н.І. 
Вплив атмосфери на віддалемірні спостереження штучних супутників Землі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / Н.І. Каблак ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — Ужгород, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення точності врахування впливу земної атмосфери на результати денних віддалемірних спостережень штучних супутників Землі. За одержаними впродовж року даними денних аерологічних зондувань в регіоні України та в Будапешті, використовуючи сферичну симетричну та несферичну моделі атмосфери, визначено поправки, їх просторово-часові варіації. Проведено оцінку та аналіз моделей редукцій за атмосферу, рекомендованих Міжнародною службою обертання Землі (МСОЗ) для обробки віддалемірних спостережень штучних супутників Землі (ШСЗ). Досліджено і удосконалено моделі редукцій за атмосферу на основі виявлених регіональних і локальних особливостей впливу атмосфери на лазерні та радіовіддалемірні спостереження ШСЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В656с,022

      
7.

Контар Е.П. 
Особливості розповсюдження та випромінювання пучків електронів у плазмі сонячної корони: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / Е.П. Контар ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

У роботі в рамках квазілінійної теорії продовжено розвиток газодинамічного опису розповсюдження пучків електронів, який грунтується на малості часу квазілінійної релаксації у порівнянні з часом розльоту електронів у плазмі. Чисельним розв'язком кінетичних рівнянь слабкої турбулентності підтверджені основні положення газодинамічного опису, а також, що електрони пучка розповсюджуються в плазмі у вигляді пучково-плазмового утворення. Показано, що воно формується і при розльоті хмари максвелівських електронів, а у випадку одночасної інжекції двох пучків електрони розповсюджуються як два пучково-плазмові утворення, що взаємодіють. Розглянуто плазмове випромінювання цих утворень у зв'язку з інтерпретацією спостережуваного мікрохвильового випромінювання пучків електронів, що розповсюджуються в нижній короні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.475.5,022

Рубрики:

      
8.

Відьмаченко А.П. 
Періодичні зміни параметрів атмосфер Юпітера і Сатурна: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / А.П. Відьмаченко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню варіацій оптичних характеристик та фізичних параметрів атмосфер Юпітера і Сатурна на основі отриманих автором нових фотометричних і спектральних даних за 593 ночі спостережень в 1977-1995 рр. Вперше виявлено існування сезонної перебудови в атмосферах Юпітера та Сатурна, прояв 22,3-річного Хейловського магнітного циклу Сонячної активності, наявність вікових змін абсолютної зоряної величини Юпітера з періодом 180 років. Вперше визначені динамічні і кінематичні параметри і характерні масштаби для глибоких шарів атмосфери Юпітера із дистанційних астрономічних спостережень видимого хмарового шару планети. Запропоновано і реалізовано на практиці методику спостережень та їх обробки, котра дозволила вперше зареєструвати перші дві гармоніки власних коливань вогневогелієвих атмосфер Юпітера і Сатурна. Використання цієї методики дає підставу зазначити про перехід такого напряму в планетофізиці, як сейсмологія планетних атмосфер від теоретичних розробок в практичну площину досліджень. Результати спостережень використані при розробці моделей стандартних атмосфер планет-гігантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.21-42,022

Рубрики:

      
9.

Янків-Вітковська Л.М. 
Дослідження постійної загасання фраунгоферових ліній сонячної атмосфери: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Л.М. Янків-Вітковська ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.445,022

Рубрики:

      
10.

Дементьєв М.С. 
Спектрофотометричні дослідження атмосфер Урана і Нептуна: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / М.С. Дементьєв ; НАН України, Головна астрономічна обсерваторія. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.23-42,022 + В654.24-42,022

Рубрики:

      
11.

Лупішко Д.Ф. 
Фотометрія і поляриметрія астероїдів: результати спостережень та аналіз даних: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Д.Ф. Лупішко ; Голов. астрон. обсерваторія НАН України. — Х., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню фізичних властивостей астероїдів методами фотометрії, поляриметрії, лабораторного та чисельного моделювання. Одержано нові дані про форму, розміри, параметри осьового обертання та оптичні властивості багатьох астероїдів, виявлено невідомі раніше поляризаційні ефекти для деяких із них. Вирішено ряд важливих проблем інтерпретації оптичних властивостей астероїдів, визначення складу речовини астероїдів М-типу ("металевих"), поліпшення IRAS-альбедо і діаметрів астероїдів. Створено Поляриметричний банк астероїдних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.1,022

Рубрики:

      
12.

Цюпак І.М. 
Визначення параметрів обертання Землі та їх похідних за результатами лазерних спостережень ШСЗ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.М. Цюпак ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методики та алгоритму визначення параметрів обертання Землі (ПОЗ), їх похідних з обробки лазерних спостережень ШСЗ, розробці алгоритму прогнозування координат полюса. Розроблено методику одночасного інтегрування рівнянь руху ШСЗ із системою варіаційних рівнянь для ізохронних похідних та часткових похідних від біжучого вектора стану супутника за ПОЗ, їх похідних, алгоритм визначення різниці часу (UTIR-UTC) за результатами лазерних спостережень ШСЗ. Отримано 13 розв'язків для рядів ПОЗ та їх перших і других похідних у різних комбінаціях параметрів з обробки лазерних спостережень основної кампанії міжнародного проекту MERIT. Виконано Фур'є-аналіз рядів ПОЗ та їх швидкостей зміни, отриманих в роботі та визначених різними міжнародними центрами обробки супутникових вимірів. Порівняльний аналіз результатів свідчить про добру узгодженість отриманих у дослідженні рядів ПОЗ і швидкостей їх зміни з визначеннями міжнародних організацій. Модель прогнозування координат полюса складено з двох частин: математичної та стохастичної. Математичну модель представлено сумою рядів Фур'є з різними базовими періодами: шестирічним, чандлеровим та річним. Здійснено прогноз координат полюса для одиного року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.13-2,022
Шифр НБУВ: РА310935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гіріч А.Л. 
Особливості структурно-мінералогічної неоднорідності нерівноважних хондритів Кримка (LL3) і Саратов (L4): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / А.Л. Гіріч ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Роботу присвячено пошуку нових типів космічної речовини та з'ясуванню їх природи на основі структурно-мінералогічного дослідження літичних фрагментів у хондритах Кримка та Саратов. Вперше у метеоритах знайдено графіт-вміщуючу речовину, яка містить фрагменти доагломераційних порід у хондриті Кримка і належить до нового різновиду космічної речовини типу вуглистих хондритів. Доведено, що вона утворилася внаслідок метаморфізму первинних вуглець-вміщуючих порід. Встановлено: тонкозернисті фрагменти у метеориті Кримка належать до фрагментів доагломераційних пилевих порід, що утворилися шляхом акреції нерівноважного, головним чином, високотемпературного мінерального пилу. Діагностовано високопористу тонкозернисту силікатну речовину в хондриті Саратов, яка складає матрицю та літичні фрагменти первинних пилевих порід та має різну доагломераційну історію. Результати роботи мають важливе теоретичне значення щодо реконструкції процесів мінералоутворення у Сонячній системі та еволюції космічної речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.44,022
Шифр НБУВ: РА308490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Белецький С.О. 
Результати досліджень сонячної хромосфери в лініях гелію Dsub3/sub та 1083 нм: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / С.О. Белецький ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено хромосфери Сонця в лініях гелію за спектрогеліограмами у лінії 1083 нм, а також у лінії 587,6 нм D3 за результатами кінематографічних безщілинних спостережень сонячних затемнень. Вперше за результатами спостережень двох затемнень отримано розподіл поверхневої яскравості у хромосферній лінії D3 уздовж усієї частини спостережуваного лімба. Вперше для значної частини сонячного лімба виявлено максимум поверхневої яскравості хромосфери в лінії D3 на висотах, менших, ніж 500 км. За результатами вивчення зображень Сонця у крилах лінії He 1083 нм показано, що сонячний вітер з коронарних дір починає прискорюватися з хромосомних висот. Результати досліджень трьох хромосферних спалахів показали, що за спостереженнями Сонця в лінії 1083 нм можна виявити зв'язок між спалаховими областями в хромосфері та центрами активності, розташованими в короні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.473,022
Шифр НБУВ: РА313703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Щербініна Т.Є. 
Механізми формування динамічних спектрів S-радіовипромінювання Юпітера: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Т.Є. Щербініна ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Запропоновано механізм утворення S-сплесків декаметрового радіовипромінювання Юпітера з лінійним додатним і більш складними типами частотного дрейфу, який засновано на зміні частоти плазмових хвиль аномальної дисперсії, пов'язаній з локальними флуктуаціями густини електронів та магнітного поля у струмовій трубці Іо - Юпітер, а також не урахуванні залежності величини дрейфу від швидкості пучків електронів (джерел випромінювання). Отримано вираз щодо коефіцієнта частотного дрейфу у випадку присутності флуктуацій параметрів трубки Іо та швидкості джерела випромінювання. Вперше надано пояснення часової тривалості та частотної ширини як для вузькосмугових сплесків з лінійним дрейфом S-радіовипромінювання Юпітера, так і для широкосмугових (із частотною шириною > 3 МГц) сплесків. Вперше запропоновано механізм утворення різних типів серій сплесків з лінійним дрейфом. Наведено пояснення постійної частотної ширини полоси, її періодичної часової структури. Встановлено, що кількість спостережуваних полос зумовлена співвідношенням довжини релаксації електронного пучка та довжини магнітогідродинамічних хвиль, що розповсюджуються у струмовій трубці Іо - Юпітер. Розглянуто клас експериментально спостережуваних динамічних спектрів, до якого належать сплески з лінійним додатним і від'ємним, нульовим, inter-подібним та union-подібним дрейфом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.21-55,022
Шифр НБУВ: РА308651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Щукіна Н.Г. 
Багаторівневі задачі переносу випромінювання та діагностика сонячної і зоряної атмосфер: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Н.Г. Щукіна ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Визначено новий механізм заселення рівнів атомів, названий сифонним. Пояснено причини емісії сонячних інфрачервоних ліній декількох хімічних елементів, які виникають у переходах між рідбергівськими рівнями. Для великої сітки моделей холодних зір розраховано НЛТР поправки до вмісту літію. Розглянуто НЛТР утворення ліній Fe I у незбуреній сонячній атмосфері, плямах, гранулах і міжгранулах, а також атмосфері металодефіцитної зірках гало. Проведено температурну діагностику різних сонячних структур. Досліджено проблему вмісту заліза в фотосфері Сонця та в металодефіцитних зірках. Багаторівневу задачу переносу випромінювання в лініях Fe I розв'язано за допомогою розробленого програмного забезпечення NATAJA.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.47,022 + В632.2,022
Шифр НБУВ: РА316396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Виноградов В.В. 
Вейвлетний аналіз багатомасштабних процесів та сигналів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.В. Виноградов ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 15 с. — укp.

Визначено аналітично, числовим методом і експериментально умови нестійкостей у системах з нелінійною взаємодією двох мод із сильно відмінними частотами. Результати вейвлетного аналізу хаотичних сигналів свідчать про наявність характерних рис, за якими можлива ідентифікація та класифікація таких сигналів. Розроблено та впроваджено новий алгоритм вейвлетної фільтрації зображень, заснований на застосуванні шаблонних вейвлетних коефіцієнтів і багатомасштабного аналізу, для видалення шуму біля границь у зображеннях і збільшення їх контрастності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.21-52,022 + В652.421,022 + З811.5
Шифр НБУВ: РА314522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Юровський Ю.Ф. 
Мілісекундні пульсації радіовипромінювання Сонця: фізичні властивості та походження: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Ю.Ф. Юровський ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Визначено фізичні параметри сонячної атмосфери за радіоданими, отриманими за 40 років щоденних спостережень на сконструйованих радіотелескопах, які є апаратною базою міжнародної станції моніторингу сонячної активності CRIM. Викладено особливості радіотелескопів і методики спостережень, що забезпечують тривалу стабільність даних і мілісекундне розділення за часом. Розвинуто новий напрямок дослідження фізичних властивостей корони за мілісекундними пульсаціями радіовипромінювання. Виміряно висоту шару, що випромінює, ефективну температуру, розміри та розташування локальних джерел радіовипромінювання. За характером мілісекундних варіацій потоку оцінено параметри плазми у джерелі радіовипромінювання. Показано, що відомі та вперше знайдені властивості радіовипромінювання можуть бути наслідком розсіювання радіохвиль на неоднорідностях сонячної корони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.422,022
Шифр НБУВ: РА313600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Гопасюк О.С. 
Структура магнітного поля активних областей та рухи плазми в тіні плям на Сонці: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / О.С. Гопасюк ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження структур магнітного поля та поля швидкостей в активних областях Сонця на різних рівнях атмосфери. Створено метод дослідження структури магнітного поля на базі одночасних спостережень у хромосфері та фотосфері поздовжнього магнітного поля. На підставі даного методу показано, що магнітне поле в хромосфері є безсиловим і складається з потенційного та токового магнітних полів. Визначено вертикальні та азимутальні електричні струми в хромосфері активної області та вертикальний електричний струм у фотосфері в тіні одиночних плям. Визначено вертикальні градієнти магнітного поля за значеннями повного вектора та поздовжньої складової магнітного поля. Встановлено, що величина вертикального градієнта залежить від закрученості силових ліній поля плями у фотосфері. Створено метод визначення всіх трьох складових вектора магнітного поля та вектора швидкостей за значеннями їх поздовжньої складової. Визначено кути між векторами швидкості та магнітного поля. Встановлено характер руху плазми в магнітному полі в тіні одиночних плям на рівні фотосфери, хромосфери та в області температурного мінімуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.49 + В652.464.6
Шифр НБУВ: РА313748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Вдовиченко Р.В. 
Структурні властивості поверхні Венери за даними радіолокаційної зйомки космічного апарата "Магеллан": Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Р.В. Вдовиченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено кількісний аналіз радіолокаційних даних, отриманих за допомогою космічного апарата "Магеллан" для визначення окремих структурних і фізичних властивостей поверхні Венери. Виявлено численні зони слабкої анізотропії перетину зворотного розсіяння на поверхні планети. Розроблено модель і досліджено характер анізометрії рельєфу, що відповідає за виявлену анізотропію. Застосовано методи визначення висот малих пагорбів для систематичних морфометричних вимірів. Проведено практичну оцінку точності методів. Запропоновано радароклинометричний спосіб визначення висот пагорбів. Визначено систематичні розходження між радарними яскравостями пагорбів, що належать до різних груп. Наведено простий спосіб визначення перетину зворотного розсіяння поверхні пагорбів за їх радарними зображеннями. За результатами аналізу радіометричних даних виявлено розходження між діелектричною проникністю матеріалу тесер і рівнин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.12-55
Шифр НБУВ: РА312902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського