Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (91)Книжкові видання та компакт-диски (78)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=В631$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Гузій С.С. 
Абсолютна спектрофотометрія стандартних зір проміжної яскравості в діапазоні 3200-7900 EE: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.С. Гузій ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2001. — 16 с. — укp.

Дані про абсолютний розподіл енергії у спектрі використано для проведення калібрування спектральної апаратури, стандартизації фото- та спектрофотометричних спостережень, та для уточнення фундаментальних характеристик зір, моделей атмосфер і вибору спектральних діапазонів для гетерохромної фотометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022
Шифр НБУВ: РА315609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Браженко 
Дослідження сплескового компонента декаметрового радіовипромінювання Сонця та сонцеподібних об'єктів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / А.І. Браженко ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Вперше в декаметровому діапазоні хвиль проведено комплексні спостереження радіовипромінювання сонячної шумової бурі. Виявлено один максимум у розподілі ступеня поляризації та немонотонну геліодовготну залежність параметрів декаметрових сплесків ІІІ типу. Розроблено і застосовано багатопараметричну процедуру класифікації сплесків ІІІ типу, що дозволило виявити три компоненти випромінювання - основний тон, другу гармоніку і відбиту другу гармоніку. Встановлено, що ДКМ буря складається зі сплесків, які є суперпозицією компонентів випромінювання. Наведено результати пошуку декаметрового випромінювання змінних зірок типу UV Кита. Зареєстровано сім сплесків, що мають зоряне походження. Показано, що можливими механізмами їх генерації є плазмовий та електронно-циклотронний лазерний механізми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В352.422.6,022 + В642,022 + В631.35,022 + В663-4,022
Шифр НБУВ: РА311440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Федорова О.В. 
Ефекти мікролінзування і будова гравітаційно-лінзових систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.В. Федорова ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Здійснено моделювання траєкторії центру яскравості (ЦЗЯ) та кривих підсилення зображень джерел з різними розподілами яскравості, мікролінзованих лінзою Чанга - Рефсдала та двома точковими масами з фоновим полем (зсувом) та неперервною матерією на промені зору (конвергенцією). Одержано траєкторії ЦЗЯ та криві підсилення залежно від траєкторії джерела, зсуву та конвергенції для лінзи Чанга - Рефсдала. Проаналізовано точність відновлення параметрів гравітаційно-лінзових систем (ГЛС) за кривими блиску з використанням асимптотичних співвідношень для підсилення в околі каустики. Обчислено параметри подій з великим підсиленням в ГЛС "Хрест Ейнштейна" за кривими блиску, виміряними групами OGLE та GLITP. Змодельовано ефект захоплення позагалактичної системи відліку (СВ) внаслідок слабкого гравітаційного мікролінзування позагалактичних джерел масами Галактики. Вплив тіл Сонячної системи на координати таких джерел враховано шляхом побудови релятивістських СВ у наближенні слабкого гравітаційного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4 с0,022 +
Шифр НБУВ: РА335355

Рубрики:

      
4.

Гусєва Н.Г. 
Масивні зірки в голубих компактних галактиках з активним зореутворенням і їхня взаємодія з міжзоряним середовищем: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Н.Г. Гусєва ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Розглянуто нову оригінальну вибірку голубих компактних галактик (ГКГ), в якій встановлено більше десяти екстремальних об'єктів з дуже низьким вмістом важких елементів. Надано оцінку металічності зірок в ГКГ за результатами спостережень в спектрах галактик смуг поглинання окису титану. Досліджено велику вибірку Вольф-Райе галактик, в інтегральних спектрах якої виявлено широкі WR особливості в червоній області спектра. Вперше ідентифіковано декілька нових емісійних ліній у спектрах WR галактик та на їх базі запропоновано метод визначення кількості WNL зірок. Визначено новий напрямок детального вивчення молодих галактик в Локальному Всесвіті, що дозволяє встановити історію зореутворення в цих галактиках та одержати обмеження на їх вік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.7,022 + В631
Шифр НБУВ: РА318205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Салата С.А. 
Моделювання рухів зображення джерела у гравітаційно-лінзових системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.А. Салата ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено рух центру яскравості зображення джерела з урахуванням його розмірів під час проходження однієї точкової маси поблизу променя зору. Вперше показано, що під час проходження мікролінзи на фоні неточкового джерела траєкторія центру яскравості його зображення має вигляд трипелюсткової кривої, з якої можна одержати інформацію про розмір джерела. Одержано траєкторії для різних розмірів симетричного джерела. Визначено, що розмір джерела (квазара) є різним у різних діапазонах спектра. Вперше одержано траєкторії центру яскравості зображення джерела у разі мікролінзування однією масою за наявності зовнішнього фонового поля, яке може виникати за наявності інших мас у площині лінзи. Показано, що фонове поле суттєво впливає на якісний вид траєкторії. У випадку мікролінзування з великою кількістю мікролінз без фонового поля (нульовий зсув у рівнянні лінзи) вперше одержано залежність статистичних характеристик руху мікролінзованого зображення від оптичної густини за різних розмірів джерела. Визначено, що середня швидкість центру яскравості зображення суттєво залежить від крайових ефектів у процесі моделювання, але одержані результати щодо варіацій швидкості слабо залежать від далекодіючих ефектів. За наявності фонового поля (ненульовий зсув) одержано залежності статистичних характеристик руху центру яскравості зображення від зсуву та внеску неперервної компоненти речовини, яка моделює можливий внесок темної речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022
Шифр НБУВ: РА316436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Хан С.А. 
Моделювання та аналіз спектрів Ар зірок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.А. Хан ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 17 с. — укp.

Запропоновано методику моделювання спектрів Ар зірок з урахуванням індивідуально заданого вмісту хімічних елементів та їх вертикального розподілу в атмосфері за присутності магнітного поля. Адаптовано класичну методику визначення фундаментальних параметрів зоряних атмосфер за фотометричними даними стосовно до пекулярних зірок, одержано значення ефективної температури і прискорення сили тяжіння для Ар зірки HD52 696 та проведено попереднє визначення вмісту її хімічних елементів, встановлено швидкість обертання і макротурбулентну швидкість, для Ар зірки HD101 065 уперше проведено розрахунок моделі атмосфери з урахуванням аномального вмісту рідкоземельних елементів в її атмосфері. Одержано добрий збіг розрахованих і спостережених фотометричних характеристик. Враховуючи вертикальну стратифікацію вмісту хімічних елементів і вплив магнітного поля, розроблено комп'ютерну програму для розрахунку синтетичних спектрів Ар зірок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА328966

Рубрики:

      
7.

Яценко А.І. 
Оптична реалізація небесної системи координат за даними міжнародних програм КСЗ і ФОН: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.01 / А.І. Яценко ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

З використання даних щодо абсолютних власних рухів зір на базі каталогу GPM1 одержано компоненти швидкості обертання осей координат, закріплених каталогом астрометричного супутника HIPPARCOS, відносно галактик. Разом з матеріалами інших досліджень дані результати використано у процесі побудови остаточного варіанту каталогу HIPPARCOS. Досліджено дисторсію, кому та рівняння блиску подвійного ширококутного астрографа (ПША) з використанням нової методики визначеня сталих платівки телескопа за обробкою знімків за двома експозиціями різної тривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.3,022 + В66 я263.1
Шифр НБУВ: РА321384

Рубрики:

      
8.

Железняк О.П. 
Оптичні спостереження гравітаційних лінз: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.П. Железняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено феномен гравітаційної лінзи на базі наземних оптичних спостережень з високим кутовим розділенням. Виявлено галактику-лінзу гравітаційно-лінзованого квазару SB1520 + 530, виміряно її блиск та координати у спектральних смугах R, I. За даними моніторингових спостережень установлено наявність варіацій блиску компонентів A,B Q0957 + 561 за інтервалів часу, що становлять декілька годин, та змінність блиску компонентів A,B SBNS 1520 + 530 за інтервалів часу 10 діб. Запропоновано метод пошуку подій мікролінзування тілами Галактики шляхом моніторингу блиску зірок кульових скупчень. За даними спостережень кульового зоряного скупчення М15 відкрито 28 нових змінних зірок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022 +
Шифр НБУВ: РА335737

Рубрики:

      
9.

Суберляк В.Р. 
Розробка та створення програмно-апаратного комплексу для високоточної локації ШСЗ: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / В.Р. Суберляк ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику визначення інструментальних похибок наведення телескопа лазерного віддалеміра за даними спостережень яскравих (менше 4-ї зоряної величини) зірок. Розроблено систему автоматизованого спостереження зірок з використанням основного каналу прийому лазерного віддалеміра, яка разом із впровадженим методом математичної обробки даних спостереження стала базою для побудови моделі похибок телескопа. Вперше визначено координати точки відліку віддалеміра з точністю 1 - 2 см на базі віддалемірних спостережень геодинамічних ШСЗ LAGEOS-1 і LAGEOS-2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022
Шифр НБУВ: РА318480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Шаховськой Д.М. 
Структура протопланетних дисків за даними фотополяриметричного моніторингу молодих зір: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Д.М. Шаховськой ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Наведено результати спостережень, одержані під час реалізації програми фотополяриметричного моніторингу молодих зірок з протопланетними дисками. Визначено характеристики та структуру дисків. Показано, що з фазою 20-літнього циклу змінюється характерний розмір порошин на промені зору. Наведено результати одночасних фотометричних спостережень RR Tau у видимій та ІЧ областях, на підставі яких знайдено істотну нестабільність внутрішньої зони диску в зоні сублімації пилу. Оцінено хвильову залежність навколозоряної екстинкції у діапазоні від 0,35 до 1,6 мкм, температуру сублімації пилу, масу пилової хмари, що спричинила тривалий мінімум. За результатами аналізу спостережень Rz Psc зроблено висновок, що зірка оточена сильно сплюсненою пиловою оболонкою (диском), видимою "з ребра". Встановлено, що відстутність інфрачервоного надлишку та одночасно присутність досить інтенсивного розсіяного випромінювання свідчить про існування між зорею та її навколозоряним диском порожнини, вільної від пилу. Проаналізовано кругову та лінійну поляризацію WW Vul і виявлено значний ступінь орієнтованості несферичних порошин. Встановлено переважний напрямок орієнтації - короткими осями у площині диска. Зазначено, що ступінь орієнтованості на промені зору дуже змінний, що, вірогідно, відбиває його просторову неоднорідність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.3,022 + В66 я263.1,022 +
Шифр НБУВ: РА333802

Рубрики:

      
11.

Чернишова 
Фізико-хімічні характеристики групи зір галактичного диску з дефіцитом металів: зорі типу ламбда Волопаса і блакитні страглери поля: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Ірина Валеріївна Чернишова ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 14 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА328968

Рубрики:

      
12.

Антонюк К.А. 
Фотометрія та поляриметрія затемнюваних систем, що містять субгіганти: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / К.А. Антонюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Описано методики спостережень та їх обробки, наведено результати дослідження затемнюваних подвійних систем на стадії обміну масами чи еволюційно близьких до них, а також виявлення відмінностей у зірок, що знаходяться на близьких стадіях еволюції. Вивчено 7 затемнюваних систем (CD, And, DG Per, ZZ Cnc, RX Ari, BW Cas, AT Mon та IY Aur). У 2001 - 2003 рр. було проведено фотополяриметричні спостереження трьох затемнюваних систем - RY Per, VW Cyg, 393 Cyg (34, 37 і 65 ночей спостережень відповідно). На підставі аналізу п'ятикольорових поляризаційних спостережень затемнюваної подвійної системи RY Per виділено міжзоряну та власну складові спостерегуваєної поляризації. Ступінь власної поляризації системи поза затемненням досягає максимуму (0,23 %) у смузі B і швидко зменшується у разі зростання довжини хвилі. Відзначено, що така спектральна залежність величини поляризації свідчить про наявність у системі оптично товстого шару. на підставі результатів аналізу поляриметричних спостережень показано, що у даній системі практично відсутній оптично тонкий шар. Це доводить, що у субгіганті не має відбутися найближчим часом заповнення порожнини Роша та обмін речовиною практично відсутній. З використанням методів поляриметрії оцінено масу газової оболонки (RY Per), а у деяких зірок оптично тонкий шар не виявлено (V 393 Cyg), що може вказувати на взаємозв'язок цього шару з фазою еволюції. Зроблено висновок, що поляризаційні спостереження можна використовувати для діагностики еволюційної стадії затемнюваних подвійних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.3,022 + В662-5,022 +
Шифр НБУВ: РА334368

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського