Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (115)Книжкові видання та компакт-диски (154)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=В381.59$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Гордієнко Е.Ю. 
Багатоелементні болометричні ІЧ-детектори зі скануванням на основі високотемпературних надпровідників: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Е.Ю. Гордієнко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано можливості створення високоефективного болометричного високотемпературного надпровідника (ВТНП) багатоелементного перетворювача інфрачервоного (ІЧ) зображення з безелектродним поелементним виділенням інформації. Запропоновано та обгрунтовано організацію поелементного зчитування інформації у широкоформатній ВТНП болометричній структурі, яка б дозволила уникнути формування великої кількості електричних з'єднань з комутатором, для чого досліджено можливості формування та переміщення на її приймальній площині локальних областей, чутливих до зовнішнього випромінювання, за допомогою лазерного зонда. Теоретично оцінено граничну чутливість та просторове розрізнення ВТНП багатоелементного перетворювача ІЧ зображення з формуванням окремих елементів за допомогою лазерного зонда та дослідити фактори, які обмежують ці параметри, а також оптимізувати енергетичні та часові параметри лазерного зонда. Досліджено надпровідні властивості та шумові характеристики найбільш підходящих ВТНП матеріалів з точки зору болометричних використань та оптимізовано технологію формування приймальних структур на їх основі з метою створення діючих зразків перетворювача ІЧ зображення. Наведено методики, вимірювальні установки та проведено експериментальне дослідження детектуючих властивостей такого перетворювача ІЧ зображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В341.334.1в6,022 + В381.592в6,022 + З264.5,022 +
Шифр НБУВ: РА344234

Рубрики:

      
2.

Насєка Ю. М. 
Вплив активних зовнішніх факторів на особливості випромінювальної рекомбінації кристалів CdZnTe: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Ю. М. Насєка ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше виявлено виникнення в люмінесцентних спектрах нових радіаційно-індукованих смуг, пов'язаних із процесами випромінювальної рекомбінації за участю більш глибоких центрів, не характерних для неопроміненого матеріалу. Визначено, що вказівні радіаційно-індуковані смуги визначаються центрами люмінесценції, подібними за типом до вихідних люмінесцентних центрів. Виявлено підвищену стабільність вказаних параметрів під дією радіації, у порівнянні з відповідними вихідними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В381.592,022 + В379.227,022
Шифр НБУВ: РА374661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рибка О.В. 
Детектори на основі напівпровідникових сполук CdTe і CdZnTe для дозиметрії іонізуючого випромінювання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.21 / О.В. Рибка ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано вибір даних сполук як матеріалу для ефективних детекторів іонізуючого випромінювання. Проведено комплексне дослідження детекторів з CdTe та CdZnTe, вивчено їх електрофізичні, дозиметричні та радіаційні характеристики. Для корекції енергетичної залежності детекторів розраховано різні конструкції детектор - поглинаючий фільтр. Проведено дослідження радіаційної стійкості детекторів. Показано, що радіаційна деградація детекторів з CdZnTe відбувається за значно більшої поглинаючої дози, ніж для CdTe. .

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.592,022 + З42,022 +
Шифр НБУВ: РА324301

Рубрики:

      
4.

Грушко Є.В. 
Ефективність фотоелектричного перетворення в тонкоплівкових сонячних елементах та X-променевих детекторах на основі CdTe: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Є.В. Грушко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 19 с. — укp.

Уперше кількісно описано спостережуваний спектральний розподіл фотоелектричної квантової ефективності тонкоплівкової гетероструктури CdS/CdTe з урахуванням дрейфової та дифузійної складової фотоструму, рекомбінаційних втрат на межах поділу та в області просторового заряду. З'ясовано вплив параметрів поглинаючого шару (його товщини, часу життя носіїв заряду, швидкості поверхнової рекомбінації, концентрації некомпенсованих домішок) у їх комплексі на струм короткого замикання тонкоплівкової гетероструктури CdS/CdTe. На основі генераційно-рекомбінаційного механізму переносу заряду, доповненого надбар'єрним струмом неосновних носії за підвищених напруг, знайдено залежності напруги розімкненого кола та коефіцієнта корисної дії сонячного елемента CdS/CdTe від параметрів діодної структури. Уперше з'ясовано можливості застосування тонкоплівкових бар'єрних структур на основі CdS/CdTe в детекторах з прямим перетворенням X-променевого зображення в електричні сигнали. Визначено механізми процесів, що визначають темновий струм і спектральний розподіл детектуючої ефективності в таких пристроях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.592,022 +
Шифр НБУВ: РА367395

Рубрики:

      
5.

Саміла А. П. 
Покращення шумових та сигнальних характеристик автодинного спектрометра ядерного квадрупольного резонансу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / А. П. Саміла ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано принцип реалізації автодинного спін-детектора ядерного квадрупольного резонансу (ЯКР) з підвищеною завадостійкістю шляхом побудови автогенераторного каскаду на двотактному витоковому повторювачі напруги. Встановлено, що для симетричного автодинного спін-детектора коефіцієнт шуму зменшується за рахунок кореляції шумових джерел у двоконтактному автогенераторі. Розроблено новий метод лінеаризації частотної розгортки автодинного спектрометра ЯКР зі встановленням масштабної сітки частот, що полягає у використанні фазового підстроювання частоти автодина до синтезатора опорної частоти. Доопрацьовано метод зменшення перехідних процесів у катушках Гельмгольца шляхом побудови моделювального підсилювача на основі джерела струму керованою напругою. Застосовано комплексне покращання шумових і сигнальних характеристик стаціонарного радіоспектрометра, що дозволило одержати мультиплетні групи спектрів у зразках InSe і GaSe об'ємом, що не перевищує 0,25 куб. см.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.61,022 + В381.59,022
Шифр НБУВ: РА384752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кутній Д.В. 
Створення та модифікація структур Me-CdZnTe-Me для детектування гамма-випромінювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.04.07 / Д.В. Кутній ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження впливу різних матеріалів контактів, методів їх нанесення та ступеня окиснення поверхні кристала CdZnTe на електрофізичні та детектуючі характеристики структур Me-CdZnTe-Me.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.592 в 641.8,022 + З42-5-06 +
Шифр НБУВ: РА341872

Рубрики:

      
7.

Борисов О.Д. 
Створення та тестування модулів мікростріпового кремнієвого детектора експерименту ALICE: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.Д. Борисов ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено характеристики двосторонніх мікростріпових кремнієвих детекторів та створено на їх основі модулі для стриптового шару внутрішньої трекової системи детектора ALICE на великому адронному колайдері у ЦЕРНі (Женева, Швейцарія). На підставі даних, одержаних від чотирьох прототипів модулів, що у складі телескопа були використані для реєстрації пучка піонів з імпульсами 7 Гев/с, удосконалено алгоритми обробки сигналу зі стріпного детектора та розроблено новий швидкий метод визначення прсторової роздільної здатності детекторів. Вивчено вплив елементів конструкції двостороннього мікростріпового кремнієвого сенсора та створеного модуля на просторову роздільну здатність, ефективність і відношення сигнал / шум. Розроблено фізико-технічні основи складання модулів двосторонніх мікростріпових детекторів з використанням технології автоматизованого одноточкового ультразвукового зварювання на плівковому носії та розробленої методики контролю комунікаційних мікрокабелів шляхом оптичного сканування й аналізу зображень, які забезпечили високий рівень виходу модулів, що відповідають вимогам експерименту ALICE.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.592,022 +
Шифр НБУВ: РА366715

Рубрики:

      
8.

Мамонтова 
Фотоелектричні і оптичні явища в фотодетекторах і сонячних елементах на основі напівпровідників А3В5 з текстурованою межею поділу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Ірина Борисівна Мамонтова ; НАН України; Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.592в641.0,022 + З252.83
Шифр НБУВ: РА368500

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського