Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (61)
Пошуковий запит: (<.>U=В379.273,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Кузьменко О.В. 
Ефекти обмінної взаємодії в оптичних та магнітотранспортних явищах в вузькощілинних напівмагнітних напівпровідниках Hgsub1-x-y/subCdsubx/subMnsuby/subTe і Hgsub1-x-y/subCdsubx/subMnsuby/subSe: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Кузьменко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В379.273,022
Шифр НБУВ: РА307782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Курилюк А. М. 
Закономірності впливу магнітних полів на структуру та структурно-чутливі властивості кристалів кремнію: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А. М. Курилюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено, що дія - постійного та модульованого магнітних полів, а також мікрохвильового надвисокочастотного електромагнітного поля на кристали кремнію призводить до зміни мікромеханічних та електрофізичних властивостей. Виявлені в кремнії магніточутливі ефекти залежать від умов магнітної впливу та від домішкового складу кристалів Si. Показано, що магнітна дія впливає на структурний стан, а саме формує в кристалах кремнію більш впорядкований поверхневий шар і змінює топологію поверхні кремнію. Стимульовані магнітним полем процеси структурної релаксації носять оборотний характер і сприяють відновленню мікромеханічних та електрофізичних властивостей кристалів Si.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273,022
Шифр НБУВ: РА380963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дзюблюк В. В. 
Магнітні та резонансні властивості гетерофазних і наноструктурованих плівок оксидних магнетиків на основі марганцю та заліза: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.11 / В. В. Дзюблюк ; Ін-т магнетизму НАН України та МОН України. — К., 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено закономірності трансформації магнітного стану гетерофазних і наноструктурованих оксидних плівок на основі марганцю та заліза під дією температурних змін і механічних напружень. Основні результати роботи одержано з використанням методів електронного спінового резонансу та рентгенівської дифракції, а також базуються на результатах модельних розрахунків. Встановлено закономірності зміни резонансних умов і магнітних параметрів у системах з широкою областю співіснування пара- та феромагнітної фаз. Виявлено, що в напружених плівках кальцій-заміщених манганатів співіснують магнітні фази з різною величиною та напрямком намагніченості, ідентифіковано кожну із співіснуючих фаз. Показано, що ефективним шляхом керування величиною та напрямком одновісної анізотропії у плівках магнетиту є формування наносходинок з різною орієнтацією щодо кристалографічних осей плівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В379.273,022
Шифр НБУВ: РА385114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кольченко Ю.Л. 
Магнітомеханічний ефект в кристалах кремнію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.Л. Кольченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше в кристалах кремнію експериментально відкрито магнітомеханічний ефект (ММЕ), який полягає у зміні мікротвердості кристалів кремнію під дією магнітного поля. Експериментально розвинуто концепцію керування величиною та характером релаксації ММЕ за допомогою рентгенівського опромінення, води та хімічного розчину (травник Сіртла). Виявлено, що дія слабкого магнітного поля на кристали кремнію спричинює зміну питомого поверхневого опору й зумовлює немонотонний характер його релаксації після припинення магнітного впливу. Установлено, що магнітна обробка кристалів кремнію супроводжується структурними змінами, а саме: зростанням концентрації міжвузлового кисню та виникненням додаткових порушених шарів. На підставі результатів дослідження зроблено висновок про появу нових парамагнітних центрів у кристалах кремнію після магнітної обробки. Запропоновано модельні уявлення, які пояснюють фізичну суть виявлених у даних кристалах магніточутливих ефектів на основі впливу магнітного поля на підсистему структурних дефектів (власних, домішкових дефектів та їх комплекси).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273,022 +
Шифр НБУВ: РА344744

Рубрики:

      
5.

Федів В.І. 
Магнітооптичні ефекти в напівмагнітних напівпровідниках на основі телуриду ртуті: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.І. Федів ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В379.273,022
Шифр НБУВ: РА308344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Коплак О.В. 
Магнітостимульовані зміни дефектно-домішкового стану та фізичних характеристик кристалів кремнію: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О.В. Коплак ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + В379.273,022
Шифр НБУВ: РА375143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мислюк О.М. 
Оптична спінова поляризація електронів у напівмагнитних напівпровідниках при домішковому поглинанні: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.М. Мислюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності комбінованого впливу типу та параметрів поляризованої світлової хвилі, що задовольняє умови домішкового поглинання, величини напруженості гріючого носія заряду електричного поля, а також процесів довготривалої спінової релаксації у зоні провідності та на домішковому рівні на ступінь спінової поляризації зонних електронів у напівпровідниках з домішковим рівнем, що створено елементом з незаповненою 3d- або 4f-оболонкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273,022 + В379.222,022 +
Шифр НБУВ: РА361259

Рубрики:

      
8.

Борисенко С.А. 
Поверхневі поляритони в двовимірних електронних системах та напівмагнітних напівпровідниках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.А. Борисенко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Запропоновано новий безконтактний спосіб визначення параметрів магнітної підсистеми напівмагнітних напівпровідників, який базується на збудженні в них лінійних поверхневих поляритонів за допомогою ефекту порушеного повного внутрішнього відбиття. Зроблено припущення щодо існування нелінійних поверхневих поляритонів у напівмагнітних напівпровідниках, діелектрична проникність яких залежить від інтенсивності електричного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273,022 + В372.314.3,022
Шифр НБУВ: РА320449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Блудов Ю.В. 
Поверхневі поляритони у напівпровідникових надгратках у сильних магнітних полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Ю.В. Блудов ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено поверхневі поляритони (ПП) у надгратках (НГ), які складаються з двовимірних електронних систем (ДЕС), розміщених у зовнішньому квантуючому магнітному полі, яке спрямовано перпендикулярно до ДЕС. Наведено дисперсійні характеристики ПП у нескінченних НГ I та II типів, у скінченних упорядкованих, а також слабкорозупорядкованих НГ. Встановлено, що зі зміною величини зовнішнього магнітного поля усі характеристики ПП змінюються стрибкоподібним способом. Проаналізовано ефекти зміни властивостей додаткового поверхневого поляритона (ДПП) та відокремлення дисперсійної кривої ДПП від моди звичайних ПП за умов збільшення кількості ДЕС у скінченній упорядкованій НГ. Вперше досліджено вплив положення дефектної або зміщеної ДЕС на характер спектра ПП у слабкорозупорядкованих НГ. Розглянуто ефект зникнення ДПП у слабкорозупорядкованій НГ із дефектною ДЕС за умов збільшення фактора заповнення рівнів Ландау дефектної ДЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.3,022 + В379.273,022
Шифр НБУВ: РА309509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лев С.Б. 
Поляризація спінів електронів у системах з подвійними бар'єрами та екситонні спектри в подвійних квантових ямах у напівмагнітних напівпровідниках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.Б. Лев ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено оптичні властивості екситонів у подвійних квантових ямах і поляризацію спінів електронів гетероструктурами з двома бар'єрами, побудованими на базі напівмагнітних напівпровідникових сплавів. Теоретично розраховано зміну сили осциляторів оптичних переходів та зміну часу життя екситонів у разі перерозподілу зарядів у подвійних квантових ямах, спричинену зовнішнім магнітним полем. Для систем подвійних квантових ям на базі CdTe знайдено параметри, за яких для певних значень зовнішнього магнітного поля в основному стані відбувається зміна локалізації екситону. Залежно від використаних магнітних і немагнітних домішок та їх розташування виявлено ситуації, за яких у разі зростання поля в основному стані відбувається або перехід екситону з однієї ями до іншої як цілого, або основний стан переходить від просторово прямого (електрона та дірки в одній ямі) до довгоживучого непрямого (електрона та дірки в різних ямах) екситону. Досліджено систему напівмагнітних напівпровідникових квантових ям на базі ZnSe з домішками Mn в одній з ям та домішками Be та Mg у бар'єрах. Знайдено залежність хвильових функцій та інтегралів перекривання від параметрів системи - концентрації домішок, ширини ям і бар'єрів. Досліджено діапазон значень ширини ям, за яких спостерігається перехід в основний стан довгоживучого непрямого екситону. Виявлено, що час життя екситону зростає на декілька порядків у разі переходу від прямого до непрямого екситону, а також за умови збільшення ширини між'ямного бар'єра. Досліджено залежності поляризації спінів носіїв у двобар'єрних системах, побудованих на базі гетеропереходів у напівмагнітних напівпровідникових сплавах від зовнішніх магнітного й електричного полів, параметрів бар'єрів, концентрації магнітних і немагнітних іонів домішок і носіїв, а також температури. Встановлено залежність ступеня поляризації спінів від відстані до гетероструктури за різних параметрів системи - часу спін-граткової релаксації та рухливості носіїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273,022 +
Шифр НБУВ: РА358875

Рубрики:

      
11.

Русаков В.Ф. 
Проникнення магнітного поля у металооксидні сполучення та ніобієві сплави: роль магнітної передісторії: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Ф. Русаков ; НАН України, Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено стійкість критичного стану металооксидних сполучень і ніобієвих сплавів, що включає явище термомагнітної нестійкості, яке супроводжують релаксаційні процеси. На площині магнітне поле - температура побудовано області, які визначають нестійкість критичного стану. Показано, що розмір і форма області виникнення нестійкості за температурою та магнітним полем істотно залежать від магнітної передісторії зразка та від залежності критичного струму від даних параметрів. Вивчено вплив польової залежності теплоємності на стійкість критичного стану. Досліджено матеріали різних структур і складів. Вивчено вплив форми зразка на розвиток динаміки нестійкостей. Уперше динамічні процеси досліджено в об'ємі зразка та у полі розсіювання. У вихровій структурі надпровідного матеріалу виявлено та пояснено коливальні процеси. На підставі експериментальних даних розраховано різні параметри досліджуваних матеріалів. З'ясовано, що для даних матеріалів виконується критерій адіабатичності розвитку нестійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273,022 + В368.313,022 +
Шифр НБУВ: РА362760

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського