Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (44)Книжкові видання та компакт-диски (88)
Пошуковий запит: (<.>U=В379.271,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Велещук В.П. 
Акустична емісія в світловипромінюючих структурах на основі сполук GaP, GaAs та GaN: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.П. Велещук ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження акустичної емісії (АЕ) в напівпровідникових світовипромінювальних структурах на основі сполук GaP, GaAs та GaN за умов протікання постійного прямого електричного струму. Вивчено акустичний відгук у монокристалах GaAs та CdTe у разі дії на їх поверхню наносекундного імпульсного лазерного випромінювання. Розвинуто перспективний напрямок фізики твердого тіла, пов'язаний з використанням явища АЕ як цілеспрямованого неруйнівного тонкого методу вивчення динаміки дефектоутворення напівпровідникових структур в режимі реального часу. Вперше виявлено, що зміни в спектрі електролюмінесценції, які традиційно пов'язуються зі зміною стану точкових дефектів, корелюють з виникненням АЕ, обумовленої процесом перебудови структури матеріалу в локальних об'ємах. Встановлено межу плавлення грані (III) сполук GaAs та CdTe під час наносекундного лазерного опромінення за показником зміни амплітуди акустичного відгуку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 + В379.24,022 + В379.26,022 +
Шифр НБУВ: РА357983

Рубрики:

      
2.

Жолудов Ю.Т. 
Багатофункціональний електрохемілюмінесцентний елемент з плівками Ленгмюра - Блоджет на електроді: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Ю.Т. Жолудов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено фізичні процеси, що відбуваються у багатофункціональних електрохемілюмінесцентних елементах (ЕХЛ), призначених для хімічного аналізу та генерації когерентного та некогерентного оптичного випромінювання, з робочими електродами, модифікованими штучно організованими молекулярними плівками, одержаними за методом Ленгмюра - Блоджетт (ЛБ), з вбудованими молекулами органічних люмінофорів. Проаналізовано фізичні процеси, що відбуваються в ЕХЛ з модифікованим робочим електродом. З використанням розроблених математичних моделей проведено розрахунки основних фізичних процесів, що впливають на роботу ЕХЛ-елемента з модифікованим робочим електродом, який може бути застосований як джерело некогерентного оптичного випромінювання або як сенсор на окремі хімічні сполуки. Розроблено багатошарову структуру робочого електрода ЕХЛ-елемента, що має хвилеводні властивості та може застосуватись для генерації когерентного оптичного випромінювання. Проведено теоретичне дослідження параметрів і умов генерації. Досліджено електрохімічні та ЕХЛ-властивості елементів з електродами, модифікованими мультишаровими впорядкованими плівками ЛБ органічних люмінофорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 + В379.226.022 +
Шифр НБУВ: РА356554

Рубрики:

      
3.

Головацький В.А. 
Взаємодія квазічастинок у складних напівпровідникових наногетероструктурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.А. Головацький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено спектри електронів, дірок, екситонів і фононів у простих і складних сферичних квантових точках, а також електрон- і екситон-фононній взаємодії у зазначених наносистемах. Розвинуто теорію та виконано розрахунки спектрів і хвильових функцій квазічастинок у багатошарових сферичних квантових точках і сферичних періодичних наноструктурах. Висвітлено особливості локалізації квазічастинок у них. На підставі прикладу циліндричної квантової точки зі скінченною висотою потенціального бар'єра на межі поділу середовищ запропоновано метод наближеного розрахунку спектрів електронів і дірок у квантових точках несферичної симетрії. Розраховано зонні характеристики для надгратки сферичних квантових точок. У рамках моделі діелектричного континууму розвинуто теорію та розраховано енергії обмежених і інтерфейсних фононів у складних сферичних квантових точках. На основі методу функцій Гріна розраховано перенормування енергій основних етапів електрона та дірки взаємодією з фононами з повним врахуванням конфігураційної взаємодії. Розвинуто теорію квазістаціонарних резонансних станів електронів і дірок у "відкритих" сферичних та циліндричних наносистемах. Розраховано залежності часів життя квазістаціонарних резонансних станів від розмірів квантових ям, ширини потенціальних бар'єрів та величини поздовжнього квазіімпульсу для "відкритих" квантових дротів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314,022 + В379.271,022
Шифр НБУВ: РА315078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Попович В.Д. 
Вплив легування хлором на фізичні властивості монокристалів телуриду кадмію, вирощених методом сублімації: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Д. Попович ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що фізичні властивості CdTe:Cl визначено перебудовою системи точкових дефектів телуриду кадмію внаслідок легування й існування неоднорідностей, пов'язаних з нерівномірним розподілом легувальної домішки в об'ємі кристалів. Виявлено, що за перевищення критичного рівня легування відбувається утворення збагачених хлором включень і супутніх макродефектів структури, розсіяння на яких є причиною зниження величини оптичного пропускання в області прозорості CdTe. Встановлено, що спектральний хід коефіцієнта поглинання в області довгохвильового краю власного поглинання у сильнолегованих кристалах відтворює хвости густини станів, причиною існування яких є флуктації домішкового потенціалу через локальні неоднорідності в розподілі легувальної домішки. Визначено, що короткотривалий низькотемпературний відпал підвищує однорідність сильнолегованого матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 + В379.251.4,022 +
Шифр НБУВ: РА370885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Анохін 
Вплив нейтронного та іонізуючого опромінення на електрофізичні властивості кремнієвих структур: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ігор Євгенович Анохін ; НАН України; Інститут фізики. — К., 2000. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 + В379.277,022
Шифр НБУВ: РА313598

Рубрики:

      
6.

Коваленко Ю.А. 
Вплив розмірних ефектів на електрофізичні властивості арсенідгалієвих структур з глибокими центрами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.А. Коваленко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив розмірних ефектів, обумовлених наявністю глибоких центрів захоплення, на електрофізичні властивості тонкоплівкових структур на основі арсеніду галію. Наведено числові методи розрахунку низькочастотної ємності тришарової арсенідгалієвої структури тонка плівка - буферний шар - підкладка високочастотної та низькочастотної ємностей прямої гетероструктури з селективним легуванням. Виявлено фізичний механізм появи аномальної ділянки росту на низькочастотній вольт-фарадній залежності таких структур. Розроблено модель захоплення носіїв з плівки на глибокі центри буферного шару та підкладки арсенідгалієвої структури. Запропоновано числовий метод розрахунку домішкової фотопровідності за умов зворотного керування. Розроблено методику та прилад для вольт-фарадної діагностики глибоких центрів у тонкоплівкових структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.271,022
Шифр НБУВ: РА312101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Стороженко 
Генерація міліметрових хвиль варизонними структурами напівпровідників Аsub3/subВsub5/sub з міждолинним переносом електронів: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Ігор Петрович Стороженко ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 + З852
Шифр НБУВ: РА363154

Рубрики:

      
8.

Поплавський Д.В. 
Електрон-фононна взаємодія в системах з локалізацією носіїв заряду: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Д.В. Поплавський ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено процеси електрон-фононної взаємодії в системі з сильно-локалізованими носіями (проміжно-легований n-Ge) та в двовимірному електронному газі, де присутні процеси слабкої локалізації (дельта-легований GaAs:Si). Сукупність результатів досліджень фононно-індукованої провідності вдалося надійно пояснити на базі запропонованої моделі "руйнування" слабкої локалізації носіїв під час поглинання енергії акустичних фононів електронним газом. Проведено детальні розрахунки ефектів електрон-фононної взаємодії з урахуванням багатопідзонного характеру системи, що дали змогу дослідити процеси поглинання окремими підзонами та за різних умов падіння фононів на двовимірний шар.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022
Шифр НБУВ: РА315282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Савченко Д.В. 
Електронна структура та кінетичні властивості парамагнітних домішок та дефектів у карбіді кремнію: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Д.В. Савченко ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022 + В379.271,022
Шифр НБУВ: РА371525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ніколюк П.К. 
Електронна структура тернарних силіцидів рідкоземельних металів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / П.К. Ніколюк ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2001. — 29 с. — укp.

Вивчено електронно-енергетичну структуру тернарних силіцидів систем R - M - Si та R - Al - Si (R - рідкоземельний елемент, M - 3d-метал).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022
Шифр НБУВ: РА316442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Савчин В.П. 
Електронні властивості селенідів індію й галію та гетероструктур на їх основі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.П. Савчин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Досліджено електронні властивості шаруватих кристалів і тонких плівок селенідів галію та індію з метою встановлення прояву структурних особливостей даних матеріалів у їх електронних властивостях і розроблено фізичні засади технології створення гетероструктур на їх основі. Показано, що кінетика електронно-стимульованих змін оптичних параметрів монокристалів і плівок InSe і GaSe описується рівнянням теплоперенесення для релаксації теплового збурення з урахуванням анізотропії теплопровідності. Проаналізовано методами діаграм фазових рівноваг і парціальних тисків процеси термічного окиснення сполук системи In - Ga - Se.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 +
Шифр НБУВ: РА325482

Рубрики:

      
12.

Кинаш Ю.Є. 
Електронні енергетичні спектри напівпровідників типу AsupIV/sup, AsupIII/supBsupV/sup і твердих розчинів Sisub1-x/subGesubx/sub у методі змішаного базису: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Ю.Є. Кинаш ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с.: рис., табл. — Бібліогр.: с. 15. — укp.

Розраховано ортогоналізовані лінійні комбінації станів Блоха глибоких електронів за допомогою методу Боголюбова. Запропоновано розрахункові алгоритми для обчислення градієнта закону дисперсії й тензора ефективної маси носіїв заряду у методі змішаного базису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 +
Шифр НБУВ: РА329810

Рубрики:

      
13.

Генцарь 
Електронні ефекти в спектрах електровідбивання приповерхневих шарів матеріалів IV та AIIIBV груп: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Петро Олексійович Генцарь ; НАН України; Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225,022 + В379.271,022
Шифр НБУВ: РА328644

Рубрики:

      
14.

Луцик П.М. 
Електронні процеси на границі розділу органічних напівпровідників: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / П.М. Луцик ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено властивості межі розподілу фоточутливих органічних напівпровідників. Визначено оптимальні умови одержання анізотропних гетероструктур на основі метил-заміщеного периленового барвника й ізотипних гетероструктур на основі пентацену, які є перспективними для розробки органічних сонячних елементів. Встановлено, що одержані результати для анізотипних гетероструктур узгоджуються з енергетичною діаграмою на базі моделі Андерсона, а для ізотипних гетероструктур описуються за допомогою моделі Ван Опдорп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.228,022 + В379.271,022 +
Шифр НБУВ: РА355703

Рубрики:

      
15.

Чупира С.М. 
Електронні процеси у напівпровідниках в умовах фото-Ганн-ефекту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / С.М. Чупира ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Установлено умови виникнення випадкового контакту ізочастотних поверхонь двох хвиль просторово-часових збурень за наявності фото-Ганн-ефекту (ФГЕ). Здійснено припущення, що під дією електричного поля та за умов зміни концентрації домішки цей контакт може зумовлювати явище конічної рефракції хвиль у досліджених напівпровідниках. У лінійному за флуктуаціями освітлення наближеннями побудовано теорію фотовідгуку носіїв за умов ФГЕ. Детально проаналізовано фотовідгук за умов ФГЕ для межових випадків режимів генератора напруги та струму. Показано, що для напівпровідника з параметрами n-GaAs фотовідгук електронної підсистеми має вибірковість за частотою, інтенсивністю освітлення та концентрацією легувальної домішки. Зроблено припущення, що область просторово-неоднорідного розподілу об'ємного заряду за умов освітлення здійснює різний вклад у величину фотовідгуку залежно від довжини зразка. Показано, що вигляд просторово-часового розподілу внутрішнього електричного поля в k-просторі різний залежно від інтенсивності падаючого світла. Початок перехідної області визначається концентрацією легувальної домішки, а її ширина - напруженістю прикладеного електричного поля. Установлено, що для напівпровідника з параметрами n-GaAs за умов ФГЕ з урахуванням другої та третьої гармонік розкладу в ряд просторово-часових розподілів напруженості електричного поля та концентрації носіїв заряду значення показника заломлення світла DELTA n для режиму сильної інтенсивності більші у 1,3 - 1,5 разів, а для режиму слабкої інтенсивності лазерного освітлення - у 3 - 4 рази у порівнянні з оцінками, що одержуться в одногармонійному (лінійному) наближенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.227,022 + В379.271,022 +
Шифр НБУВ: РА348815

Рубрики:

      
16.

Солнцев В. С. 
Електрофізичні властивості багатошарових структур на основі модифікованого пористого кремнію при адсорбції газів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. С. Солнцев ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено, що значні зміни хімічного складу шарів пористого кремнію під впливом термічних обробок спостерігаєгься у зразках, відпалених за Т > 250 °С. Показано, що механізм газової чутливості структур з шаром пористого кремнію за адсорбції водню або сірководню полягає у вбудові додаткового заряду на межу поділу Pd/пористого кремню (ПК). Висвітлено зміни морфології поверхні та хімічного складу шару ПК за електрохімічного осадження міді та показано, що використання таких шарів в газових сенсорах призводить до підвищення чутливості структур до дії сірководню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 + В379.226,022 + Г583.25,0
Шифр НБУВ: РА374530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Товстюк Н.К. 
Мікроскопічна теорія електронних властивостей напівпровідникових шаруватих кристалів та інтеркальованих структур: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Н.К. Товстюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 + В379.226,022
Шифр НБУВ: РА375421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Бондарчук О.М. 
Обмеження струму в кераміці на основі оксиду індію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.М. Бондарчук ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Виявлено ефект обмеження струму в оксидно-індієвій кераміці - після ділянки надлінійного росту струму з напругою струм зростає повільніше, ніж лінійно, спостерігається його насичення і навіть зменшення. Розроблено модель сублінійної залежності струму від напруги в оксидній кераміці, здійснено числове моделювання такого неомічного ефекту. На відміну від відомої моделі, враховано ріст концентрації акцепторних станів на межі зерен за рахунок додаткової адсорбції кисню в результаті прикладення напруги. На температурній залежності електропровідності одержаної оксидно-індієвої кераміки в повітрі в діапазоні 570 - 670 К виявлено ділянку росту опору матеріалу з нагрівом. Запропоновано механізм обмеження струму в оксидній кераміці з нанорозмірними зернами. Насичення струму в такому матеріалі пов'язується з фіксацією висоти потенціального бар'єру на межі зерен в результаті досягнення напруги, за якої шар, збіднений носіями заряду, розширюється на все зерно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 +
Шифр НБУВ: РА340239

Рубрики:

      
19.

Наумов А. В. 
Особливості латерального та вертикального транспорту електронів в квантових гетероструктурах на основі нітридів III групи: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А. В. Наумов ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Експериментально досліджено фізичні явища, які виникають за умов сильних магнітних та електричних полів за кріогенних і кімнатних температур, з метою з'ясування особливостей переносу та рекомбінації носіїв заряду в таких гетероструктурах (ГС). Проведено теоретичне числове моделювання характеристик досліджуваних ГС для аналізу й інтерпретації експериментальних даних. З'ясовано причини бістабільності тунельного струму, пов'язані з нагромадженням носіїв заряду на інтерфейсних і дислокаційних станах. Запропоновано шляхи покращання характеристик ГС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 + З852.2-01
Шифр НБУВ: РА373298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гомілко І.В. 
Поляризаційні явища в оксидній варисторній кераміці: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.В. Гомілко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено фізічні основи застосування поляризаційних явищ для вивчення та контролю особливостей керамічних матеріалів з міжкристалітними потенціальними бар'єрами. Експериментально досліджено ізотермічну та термостимульовану деполяризації, нелінійну електропровідність та ємнісний ефект залежно від структурної невпорядкованості оксидно-цинкової варисторної кераміки різних складів. Наведено моделі для аналізу температурної залежності струмів термостимульованої деполяризації, що враховують перезарядження об'ємних і поверхневих електронних станів на протилежних сторонах напівпроводникового кристаліту неоднорідної системи з міжкристалітними потенціальними бар'єрами. Запропоновано методи прогнозування вольт-амперних і вольт-фарадних характеристик, що враховують поляризаційні явища в широкому діапазоні електронних напруг. Розвинуто фізичні основи застосування явищ ізотермічної та термостимульованої деполяризації та вольт-фарадних характеристик у діапазоні малих напруг для визначення фізичних параметрів оксидної варисторної кераміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В379.271,022
Шифр НБУВ: РА315954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського