Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (77)Книжкові видання та компакт-диски (191)
Пошуковий запит: (<.>U=В379.226,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мельник О.Й. 
Структура та фізичні властивості багатокомпонентних халькогенідів міді і срібла: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.Й. Мельник ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022

Рубрики:

      
2.

Нащекіна О.М. 
Фазові переходи в кристалах і плівках SnTe та надгратках SnTe/ PbTe: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.М. Нащекіна ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Робота присвячена комплексному дослідженню температурних нестабільностей фізичних властивостей (параметра елементарної комірки, КТР, електропровідності, коефіцієнта Холла, рухливості носіїв заряду) в об'ємних кристалах і плівках SnTe та надгратках SnTe/PbTe з метою встановлення впливу дефектів нестехіометрії та інших факторів на характеристики сегнетоелектричного фазового переходу (СФП), виявлення фазових переходів (ФП), зумовлених взаємодією дефектів нестехіометрії між собою, а також встановлення специфіки прояву ФП в тонких шарах SnTe і надгратках SnTe/PbTe. У кристалах та тонких плівках SnTe з високою концентрацією катіонних вакансій крім відомого СФП спостерігаються, принаймні, ще два ФП в інтервалах 135 і 150 та 200-215 К, які напевно, пов'язані з процесами перебудови дефектної підсистеми кристалу. Характер прояву цих ФП залежить як від концентрації власних дефектів, так і від кінетичних факторів (швидкості нагріву-охолодження та ін.). Показано, що прояв СФП, властивого SnTe, у надгратках SnTe/PbTe істотно залежить від орієнтації росту шарів. У надгратках SnTe/PbTe з напруженими шарами виявлено надпровідний перехід з критичною температурою 3.4 К. Введення дислокацій невідповідності у міжфазну межу SnTe/PbTe призводить до пригнічення надпровідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.251,022

Рубрики:

      
3.

Лоп'янка М.А. 
Оптимізація технології і моделювання фізичних процесів у тонких плівках АsupIV/supBsupVI/sup та структурах на їх основі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / М.А. Лоп'янка ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено з'ясуванню впливу операційних технологічних факторів на фізичні властивості тонких плівок монохалькогенідів свинцю, олова і твердих розчинів на їх основі: Pb1-xSnxTe, PbSe1-xTex, Pb1-xSnxSe, (PbSe)1-x(SnTe)x і (PbTe)1-x(SnSe)x (вирощених з парової фази методом гарячої стінки). Одержані поліноміальні рівняння, побудовані технологічні діаграми і оптимізована технологія забезпечують умови вирощування тонкоплівкового матеріалу із наперед заданими властивостями. Процеси вирощування, радіаційної і термічної обробок епітаксійних плівок описано єдиною моделлю френкелівських пар і рівнянням неперервності для концентрації дефектів. На основі моделі існування виродженої області з n-типом на поверхні p-PbSe проведено розрахунок вольт-фазних характеристик діодів Шотткі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022
Шифр НБУВ: РА306018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Міхерський Р.М. 
Магнітна структура епітаксіальних плівок ферит-гранатів в просторово-неоднорідних магнітних полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Р.М. Міхерський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 16 с. — укp.

Експериментально та теоретично встановлено, що в епітаксіальних плівках ферит-гранатів з перпендикулярною анізотропією та підвищеною коерцитивністю існує температурний гістерезис доменної структури. Показано, що у певному співвідношенні констант одноосьової та ромбічної анізотропій в епітаксіальних плівках ферит-гранатів з кристалографічною орієнтацією поверхні може існувати анізотропія типу "похила легка площина".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.27,022
Шифр НБУВ: РА312306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Коваленко Ю.А. 
Вплив розмірних ефектів на електрофізичні властивості арсенідгалієвих структур з глибокими центрами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.А. Коваленко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив розмірних ефектів, обумовлених наявністю глибоких центрів захоплення, на електрофізичні властивості тонкоплівкових структур на основі арсеніду галію. Наведено числові методи розрахунку низькочастотної ємності тришарової арсенідгалієвої структури тонка плівка - буферний шар - підкладка високочастотної та низькочастотної ємностей прямої гетероструктури з селективним легуванням. Виявлено фізичний механізм появи аномальної ділянки росту на низькочастотній вольт-фарадній залежності таких структур. Розроблено модель захоплення носіїв з плівки на глибокі центри буферного шару та підкладки арсенідгалієвої структури. Запропоновано числовий метод розрахунку домішкової фотопровідності за умов зворотного керування. Розроблено методику та прилад для вольт-фарадної діагностики глибоких центрів у тонкоплівкових структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.271,022
Шифр НБУВ: РА312101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Калинюк М.В. 
Вплив розмірних ефектів та технологічних факторів на кінетичні властивості плівок телуриду свинцю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / М.В. Калинюк ; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225,022 + В379.226,022 + з843.395-06
Шифр НБУВ: РА310836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Яструбчак О.Б. 
Плазмовий резонанс в багатошарових дифракційних гратках на основі монокристалів GaAs та InP: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Б. Яструбчак ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Комплексно досліджено оптичні, морфологічні і фотоелектричні властивості батошарових твердотільних систем, створених на основі дифракційних граток на поверхні монокристалів GaAs та InP, для всебічного аналізу та оптимізації умов збудження та поширення у них поверхневих плазмових поляритонів. Аналіз резонансних властивостей виготовлених багатошарових структур здійснювався із залученням комплексного методу досліджень, який включає спектральну та багатокутову еліпсометрію, спектроскопію відбивання та пропускання світла, АСМ, вимірювання спектральних та кутових характеристик фотоструму короткого замикання бар'єрів Шотткі разом з фізично обгрунтованими теоретичними методами параметризації досліджуваних структур. Вимірювання багатошарових дифракційних граток за умов збудження плазмового резонансу дозволили виявити острівцеву структуру тонкоплівкових металевих покриттів та визначити їх ефективні параметри n та k. Проведені дослідження довели, що мікрошорсткість поверхні дифракційних граток, на які напилюються тонкоплівкові гетероструктури, має вирішальний вплив на послаблення плазмового резонатора. На основі виготовлених багатошарових дифракційних граток з оптимізованими параметрами резонансного екстремуму розроблено чутливі до довжини хвилі, кута падіння та поляризації світла фотодетектори та сенсори хімічних речовин з покращеними параметрами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В379.226,022
Шифр НБУВ: РА314043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Пляка С.М. 
Перенос заряду в кристалах силенітів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.М. Пляка ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Зроблено висновок про можливість застосування моделі легованих компенсованих напівпровідників для пояснення їх електричних, оптичних і фотоелектричних властивостей. Доведено, що за більш високих температур переважає перенос по рівнях протікання, розташованих у хвостах густини станів. Введення домішки призвело до змін ступеня компенсації, спектра поглинання, величини провідності та фотопровідності. У разі генерації носіїв заряду світлом з енергією, меншою за ширину забороненої зони, у всіх досліджених кристалах рухомими були електрони та дірки. Показано, що провідність плівок контролюється глибокими пастками, що мають гауссовий розподіл за енергіями. Встановлено, що перенос заряду на постійному та змінному струменях здійснюється стрибками носіїв заряду по локалізованих станах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022
Шифр НБУВ: РА314131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Давиденко С.М. 
Отримання структур з квантовими ямами, гетероструктур та тонких плівок напівпровідників Аsup4/sup Вsup6/sup та дослідження їх властивостей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / С.М. Давиденко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.21,022 + З843.395
Шифр НБУВ: РА316515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Литвин О.С. 
Морфологічні та структурні зміни в напівпровідниках Аsup3/supВsup5/sup і Аsup2/supВsup6/sup та системах на їх основі, стимульовані післяростовими обробками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / О.С. Литвин ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено зв'язок наноморфології поверхні полікристалічних плівок, що є компонентами напівпровідникових приладних структур, з їх внутрішньою кристалічною структурою, рівнем механічних напруг у системах як цілому та процесами на межі поділу фаз, спричиненими високотемпературними відпалами. Встановлено зв'язок морфологічних і структурних характеристик полікристалічних плівок ZnS:Cu з умовами їх виготовлення та післяростових обробок. Досліджено залежність структурної досконалості контактних систем на GaAs з антидифузійним шаром дибориду титану від режиму магнетронного напилення та їх термічну стійкість. З використанням комплексу методів рентгеноструктурного аналізу й атомно-силової мікроскопії доведено пряму залежність морфологічних характеристик поверхні полікристалічних плівок від процесів структурної релаксації та перебудови всередині плівки, а також на межі розділу плівка - підкладка. Результати досліджень розвивають модельні уявлення про характер і походження структурних нерівноважностей багатошарових структур і процеси структурної релаксації в них, викликані зовнішніми впливами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В372.23,022 + з843.39
Шифр НБУВ: РА315412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Семікіна Т.В. 
Отримання та дослідження кремнієвих структур з алмазними та алмазоподібними плівками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Т.В. Семікіна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено питання створення гетеропереходу алмазних (АП) та алмазоподібних плівок (АПП)/кремній, який має випрямні властивості та підвищену фоточутливість в ультрафіолетовій області випромінювання. Визначено метод осадження та технологічні режими, що дозволяє отримувати плівку АП або АПП з керованими властивостями. Встановлено взаємозв'язок структури та фазового складу АП та АПП з умовами осадження. Визначено залежність між вмістом азоту в газовій суміші та електрофізичними, фотоелектричними властивостями гетеропереходу АПП/Si. На базі фотоємнісного ефекту розраховано параметри структури АПП/Si. З використанням АПП/Si розроблено новий тип фотоелектричного датчика, що працює в широкому спектральному діапазоні (200 - 1000 нм). Досліджено деградацію параметрів сонячних елементів із захисним покриттям із АПП під дією потоків високоенергетичних протонів і електронів. Доведено, що АПП, одержані плазмо-хімічним осадженням за високих напруг автозміщення (-300 В), забезпечують високу стабільність і радіаційну стійкість характеристик сонячних елементів, шо дозволяє використовувати дані АПП як захисні й просвітлювальні покриття фотоелектричних перетворювачів космічного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + з854-03
Шифр НБУВ: РА316734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бобков В.Б. 
Електромагнітно-спінові хвилі в структурах з епітаксіальними феритовими плівками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.Б. Бобков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено модель магнітної кристалографічної анізотропії епітаксіальних феритових плівок і методи аналізу характеристик електромагнітно-спінових хвиль у шаруватих структурах з такими плівками. Проведено послідовний аналіз анізотропії епітаксіальних плівок, що включає розв'язання статичної задачі та отримання тензора динамічної магнітної проникності. З'ясовано межі справедливості відомої раніше моделі анізотропії. Запропоновано методи розв'язання спектральної задачі для магнітостатичних хвиль в неоднорідному феритовому шарі. Апрбовано метод зшивання імпедансів на випадок феритових шарів з градієнтною неоднорідністю, побудовано ефективний алгоритм для обчислення дисперсії та розподілу потоків енергії електромагнітно-спінових хвиль, які поширюються перпендикулярно підмагнічувальному полю в дотично намагнічених структурах з довільною кількістю шарів. Виявлено ряд особливостей дисперсії, згасання та розподілу потоків енергії поверхневих хвиль у неоднорідних феритових структурах. Теоретично обгрунтовано методику визначення магнітних параметрів феритових плівок за спектрами магнітостатичних хвиль. Наведено ефективні алгоритми обробки спектрів та рекомендації щодо зменшення впливу похибок на результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.273.4,022
Шифр НБУВ: РА315645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ткачук В.М. 
Дослідження перехідних шарів монокристалічних плівок залізо-ітрієвого гранату, вирощених методом рідкофазної епітаксії: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.18 / В.М. Ткачук ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Висвітлено проблему дослідження магнітної та крісталічної мікроструктури приповерхневих шарів епітаксійних плівок ЗІГ. Розроблено методику числового аналізу експериментальних КЕМ спектрів гранатових структур з великою кількістю близьких нееквівалентних положень з використанням інформації про їх мікрокристалічну будову, яка забезпечила повноту та достовірність отриманих результатів. Методика базується на квазінеперервному описі експериментального КЕМС. Вивчено вплив особливостей процесу рідкофазної епітаксії на властивості поверхневого шару плівка-повітря. Досліджено спотворення концентраційних профілів розподілу елементів за ВІМС пошарового аналізу, зумовлене виходом розпилених іонів матриці з різних глибин, селективним іонним перемішуванням компонент мішені та ефектом кратеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225в,022 + В379.226,022
Шифр НБУВ: РА313896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Дали А.К. 
Длинноволновая люминесценция пленок теллурида цинка: Автореф. дис... канд. физ.-мат. наук: 01.04.10 / А.К. Дали ; Одес. нац. ун-т им. И.И.Мечникова. — О., 2001. — 16 с. — рус.

Наведено результати досліджень люмінесценції плівок телуриду цинку, яка обумовлена рекомбінацією на глибоких центрах та реєструється в інтервалі довжини хвиль (0,6 - 1,0 мкм).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.24,022
Шифр НБУВ: РА319112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Убізський С.Б. 
Епітаксійні ферогранатові структури для сенсорів магнітного поля: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.01 / С.Б. Убізський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено фізичні засоби функціонування перетворювачів магнітного поля на основі епітаксійних плівок ферогранатів (ЕПФГ) з напрямком спонтанної намагніченості, близьким до площини плівки, та способи одержання таких плівок з наперед заданими властивостями, оптимізованими за характеристиками перетворення. Досліджено магнітну анізотропію, доменну структуру та процеси перемагнічування в ЕПФГ із змішаною кубічною та одновісною магнітною анізотропією, доменну структуру та процеси перемагнічування в ЕПФГ зі змішаною кубічною і одновісною магнітною анізотропією. Побудовано математичні моделі первинних перетворювачів (системи магнітооптичної візуалізації, індукційного та магнітооптичного первинних перетворювачів магнітного поля). Наведено вимоги до їх активних середовищ. Висвітлено технологічні способи отримання необхідних ЕПФГ методом рідинно-фазної епітаксії. Здійснено комплексні дослідження магнітних, магнітоанізотропних і магнітооптичних властивостей одержаних ЕПФГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + З264.5
Шифр НБУВ: РА316080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Воронов Д.Л. 
Фазові перетворення в багатошарових плівкових системах Sc/Si i Sc/W/Si/W: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Д.Л. Воронов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено процеси силіцидоутворення, що мають місце у багатошарових періодичних покриттях Sc/Si і Sc/W/Si/W з періодом 20 - 35 нм в інтервалі температур 403 - 1243 К. Реакція аморфізації триває за дифузійною кінетикою, переважним дифузантом є кремній. Дифузія кремнію через шар аморфного скандій-кремнієвого сплаву характеризується низькими значеннями енергії активації (0,6 еВ) та передекспоненціального множника. Доведено, що дифузійні бар'єри з номінальною товщиною вольфраму більше ніж 0,6 нм якісно змінюють кінетику твердофазної аморфізації: після того, як процеси силіцидоутворення в бар'єрних шарах завершуються та їх товщина стабілізується, параболічний закон росту аморфного силіциду ScSi змінюється на лінійний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.251,022 + В379.226,022 +
Шифр НБУВ: РА320407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Стецьків О.Т. 
Оптичні і люмінесцентні властивості сполук на базі оксидів вольфраму і вісмуту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.Т. Стецьків ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

З'ясовано вплив атмосфери відпалу на спектри люмінесценції тонких плівок. Наголошено на актуальності застосування тонких плівок і керамік PBWO4 і Bi2WO6 як компонентів композиційного сцинтиляторного детектора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.24,022
Шифр НБУВ: РА319345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Тиркусова Н.В. 
Інжекційна спектроскопія глибоких пасткових центрів у плівках телуриду кадмію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Н.В. Тиркусова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 20 с. — укp.

Розвинуто прямий експериментальний метод визначення функції енергетичного розподілу локалізованих станів (ЛС) у напівізолюючих твердих тілах з ВАХ струмів, обмежених просторовим зарядом, одержаних за довільних температур, який базується на розв'язку рівняння Фредгольма 1-го роду методом регуляризації Тихонова. Метод застосовано для вивчення спектра ЛС у полікристалічних плівках CdTe, одержаних у квазізамкненому об'ємі на провідних підкладках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.247,022
Шифр НБУВ: РА318773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Черних О.П. 
Фотоелектричні властивості плівкових полікристалічних гетероструктур на основі сполук системи Cu - In - Ga - Se: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.П. Черних ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено новий фізичний підхід до оптимізації фотоелектричних процесів плівкових гетероструктур, з використанням якого шляхом моделювання впливу світлових діодних параметрів на вихідні параметри сонячних елементів (СЕ) ідентифікуються один чи два світлові діодні параметри, що визначають коефіцієнт корисної дії (к. к. д.) конкретного СЕ, а також експериментально досліджено вплив кристалічної та енергетичної структур на ці діодні параметри.існування в "superstrate" СЕ двох діодів, один з яких має більший шунтучий електроопір і меншу густину світлового діодного струму насичення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.271.4,022 +
Шифр НБУВ: РА323701

Рубрики:

      
20.

Бовгира О.В. 
Зонна структура та оптичні властивості шаруватих монокристалів бромиду індію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.В. Бовгира ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — Бібліогр.: с.16. — укp.

Одержано зонно-енергетичну діаграму бромиду індію та ефективні маси вільних носіїв заряду. Встановлено генезис валентних зон та нижніх зон провідності InBr. Розраховано розподіл густини станів, виміряно фотоелектронний спектр у широкому енергетичному діапазоні, проаналізовано структуру, досліджено генетичне та просторове походження основних смуг та вплив особливостей Ван Хова на формування функції густини станів. Проведено розрахунок повної енергії, визначено рівноважні параметри основного стану кристала та атомні характеристики InBr. Проаналізовано природу виміряних у широкій енергетичній області (до 30 еВ) поляризованих спектрів відбивання за температури рідкого гелію з використанням обчислених за співвідношенням Крамерса - Кроніга оптичних функцій монокристалів InBr. Розраховано міжзонні матричні елементи дипольного моменту та спектри уявної частини діелектричної проникності для різних поляризацій світла. Проведено ідентифікацію головних особливостей оптичних спектрів броміду індію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.4,022 + В379.226,022 + В371.3,022 +
Шифр НБУВ: РА323792

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського