Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=В377.14,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Долгов Л.О. 
Електрооптика та структурні особливості системи "рідкий кристал - наночастинки - полімер": Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / Л.О. Долгов ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше проведено систематичні дослідження електрокерованого світлорозсіяння та структури суспензій неорганічних колоїдних наночастинок (НЧ) у нематичному рідкому кристалі (РК), а також трикомпонентних композитів типу РК - НЧ - полімер на їх основі. Визначено стабільність колоїдних НЧ неорганічних матеріалів в РК та електрооптичний відгук таких суспензій. Як один з ефективних шляхів стабілізації таких композитів запропоновано використовувати метод формування в них полімерної сітки. Вивчено особливості фотоіндукованої фазової сепарації в трикомпонентних сумішах типу РК - НЧ - преполімер. Показано, що у разі фазової сепарації в таких композитах за типових для капсульованих РК концентрацій полімеру та невеликої концентрації НЧ наночастинки, в основному, потрапляють у полімер, модифікуючи його властивості. Досліджено механізми світлорозсіяння в композитах РК - НЧ - полімер. Запропоновано модель світлорозсіяння, на базі якої проведено розрахунок світлопропускання шарів капсульованих РК, доповнених наночастинками. Досліджено кутові характеристики світлопропускання композитів у ввімкненому стані. Показано, що шляхом оптимізації показника заломлення матеріалу наночастинок та ступеня їх агрегації можна мінімізувати кутову залежність розсіяння світла в суспензії, а отже - розширити кут огляду системи. Виявлено, що в композитах РК - НЧ - полімер можлива хімічна взаємодія НЧ з іншими компонентами. Обгрунтовано необхідність врахування даних процесів для визначення компонент для композитів РК - НЧ - полімер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В377.14,022 + Ж364 +
Шифр НБУВ: РА351098

Рубрики:

      
2.

Бордюг Г. Б. 
Електрооптичні та нелінійно-оптичні властивості ліотропних іонних рідких кристалів з електрохромними домішками: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.15 / Г. Б. Бордюг ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень структурних, електрооптичних і нелінійно-оптичних властивостей ліотропних іонних рідких кристалів (ЛІРК) з розчиненими в них електрохромними домішками віологенів. Встановлено, що зразки ЛІРК каприлату калію з домішками віологенів утворюють двошарову смектичну А фазу з характерним електростатичним прошарком. Показано, що композити ЛІРК-віологен характеризуються електрохромними властивостями, притаманними власно віологенам. Визначено, що під дією електричного поля відбувається розшарування зразків ЛІРК-віологен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В377.14,022
Шифр НБУВ: РА375244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Грипа 
Енергетична структура дефектів і фотоелектричні властивості легованих кристалів групи A2B6: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Оксана Андріївна Грипа ; Львівський національний ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.14,022
Шифр НБУВ: РА322693

Рубрики:

      
4.

Бойко О. П. 
Особливості орієнтації ліотропних хромонічних нематичних рідких кристалів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.15 / О. П. Бойко ; НАН України, Ін-т фізики. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні фізичні механізми орієнтації ліотропних хромонічних рідких кристалів (ЛХРК). Запропоновано ефективну та просту методику дослідження енергії термальної десорбції рідкокристалічних матеріалів з поверхні підкладки. Досліджено механізм фотонної очистки орієнтуючої поверхні, коли в результаті опромінення поляризованим ультрафіолетом відбувається анізотропне поглинання і, як наслідок - селективна десорбція адсорбованих молекул. Досліджено ефект переорієнтації директора світлопоглинальних ЛХРК під дією поляризованого оптичного опромінення. Розкрито можливість практичного застосування орієнтованих твердих плівок, виготовлених з ЛХРК розчинів, а також проведено їх характеризацію. Досліджено потенціал зчеплення ЛХРК з підкладкою, що коректно описується функцією з двома мінімумами для пленарної або гомеотропної орієнтації й енергетичним бар'єром для проміжних орієнтацій. Показано, що деформація ЛХРК у гібридній конфігурації відбувається через зміну орієнтації директора та через зміни значення параметра порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В377.14,022
Шифр НБУВ: РА381151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Микитюк З.М. 
Структура та електрооптичні властивості індукованих холестеричних рідких кристалів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.15 / З.М. Микитюк ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". Ін-т монокристалів. — Х., 2002. — 35 с. — укp.

Встановлено характер структурної організації мезогенних молекул в індукованих холестеричних рідких кристалах на основі нематичних матриць з прямою та скошеною сиботактичними структурами та показано залежність сформованої структури від роду домішки, а саме, ступеня розвитку флуктуацій зразку індукованого холестерика під дією електричного поля на конфокальних доменах і дифракційних решітках фазового типу. Визначено структуру конфокальних доменів, їх розміри та трансформацію під дією елекричного поля. Вперше встановлено відмінність характеру міжмолекулярної взаємодії в системі нематичної матриці - домішок ефірів холестерину, показано, що холестирині речовини з великою спіралізуючою здатністю деспіралізуються в нематичній матриці незалежно від її структури. Збільшення трансляційної впорядкованості матриці призводить до зменшення закручувальної здатності холестеричних молекул. Показано, що з ростом структурної впорядкованості індукованого холестерика зменшуються величини порогових полів прямого та зворотного холестерико-нематичного переходів, в основному за рахунок збільшення величини кроку індукованої спіралі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В377.14,022
Шифр НБУВ: РА318168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Альошин О.М. 
Фотоелектричні властивості плівок Свинець сульфіду з різним потенціальним рельєфом зон: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.М. Альошин ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню механізмів струмопереносу та фоточутливості плівок Свинець сульфіду із різним потенціальним рельєфом зон та впливу технологічних факторів на ці механізми, а також розробці технології нанесення даних плівок на кремнієву підкладку зі схемами комутації сигналів та розгляду їх структури. Доведено, що для багатошарової структури на основі шарів Свинець сульфіду із різним типом провідності, а також плівок Свинець сульфіду з яскраво вираженим потенціальним рельєфом зон, крім понадбар'єрної рекомбінації носіїв струму, існує також тунельна рекомбінація, яка відповідає за польове гасіння фотоструму в таких структурах. З урахуванням фізичних властивостей плівок Свинець сульфіду проаналізовано теплові режими роботи неохолоджуваних фотоприймальних пристроїв інфрачервоного-випромінювання на їх основі та подано рекомендації щодо вибору режимів роботи, які забезпечують оптимальну фоточутливість плівок. Запропоновано оптико-кореляційний експрес-метод неруйнуючого контролю розмірів кристалів у плівках, який можна застосувати за умов промислового виготовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.14,022
Шифр НБУВ: РА308464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сорока В.П. 
Фотоелектричні властивості поверхні (III) алмазних полікристалічних плівок: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.П. Сорока ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2007. — 17 с. — укp.

Визначено фактори (густину потоку фотонів, напруженість електричного поля), що впливають на його характеристики та відтворюваність експериментальних результатів. У процесі дослідження електрофізичних характеристик за стаціонарних умов та під дією опромінювання різної інтенсивності виявлено анізотропію провідності алмазних полікристалічних плівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В377.14,022 + Л463.8 +
Шифр НБУВ: РА353567

Рубрики:

      
8.

Репецький Є.С. 
Фотоелектронні властивості плівок і кристалів на основі комплексів із внутрішьомолекулярним переносом заряду: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є.С. Репецький ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Показано, що термпературна залежність часу затухання фотолюмінесценції кристалів ЦБК зумовлена термічною дисоціацією синглетних екситонів з переносом заряду. Енергія активації дисоціації екситону для кристалів складає ~ 0,02 ев. На підставі дослідженої залежності фотоструму від частоти збудливого випромінювання встановлено, що фотопровідність кристалів ЦБК і ЦБА є власною. Розвинуто метод урахування електронних кореляцій у разі розрахунку електронної структури кристалів і молекул. На відміну від відомого методу молекулярних орбіталей - лінійної комбінації атомних орбіталей МО ЛКАО, що грунтується на наближенні середнього поля Хартрі - Фока, запропоновано метод, який є виходом за межі цього наближення. З'ясовано механізм двофотонно збудженої фотолюмінесценції кристалів та плівок ЦБК, що пов'язаний з переходами з внутрішньомолекулярним переносом заряду переважно з атомів водню (H) молекули карбазолу на атоми азоту (N) і вуглецю (C) ціаногрупи та з переходами з екситонних станів з міжмолекулярним переносом заряду між двома сусідніми взаємодіючими молекулярними ланцюгами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В377.14,022 +
Шифр НБУВ: РА330854

Рубрики:

      
9.

Нікітенко Є.В. 
Фотопружний ефект в кубічних кристалах з неоднорідним потенціалом: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є.В. Нікітенко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено, експериментально та теоретично досліджено в кристалах Ge та Si ефект двопроменезаломлення в діапазоні сильного поглинання світла. Встановлено, що стан поляризації відбитого вздовж нормалі до поверхні кристалу світла пов'язаний з величиною анізотропії на довжині поглинання. Вперше зареєстровано, експериментально та теоретично досліджено фотопружний ефект в кубічному кристалі з неоднорідним розподілом температури в межах лінійної залежності від деформації різниці фаз між ортогональними компонентами поляризованої електромагнітної хвилі. Виявлено фотопружний ефект, зумовлений нелінійним градієнтом концентрації легуючої домішки. Встановлено нову властивість об'ємно-градієнтної фотоерс в кристалах з неоднорідністю концентрації легуючих домішок, яка полягає в тому, що в місці її локалізації виникають механічні напруження протилежних знаків. Виявлено оптичну анізотропію у зразку Si, в якому механічною обробкою створено приповерхневу неоднорідність розподілу дислокацій; визначено, що розповсюдження внутрішніх механічних напружень значно перевищують області неоднорідностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104.5,022 + В377.14,022 +
Шифр НБУВ: РА328026

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського