Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=В377.12,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Радченко Т.М. 
Кінетика близького порядку та еволюція картини розсіяння випромінювань і електроопору в щільно впакованих твердих розчинах: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.07 / Т.М. Радченко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Розглянуто мікроскопічний підхід до опису кінетики близького порядку в ГЦК- й ГЩВ-розчинах, який поширено на випадок бінарних ГЦК- й ГЩВ-розчинів заміщення і втілення, що дозволяє визначити ймовірності елементарних стрибків і коефіціенти дифузії атомів за даними про часову еволюцію інтенсивності дифузного розсіяння випромінювань в оберненому просторі. Встановлено, що магнітний внесок у обчислену фур'є-компоненту енергії "змішання", невпорядкованого ГЦК-сплаву Ni-Fe перешкоджає атомному впорядкуванню, а наявність в ньому атомів зі спінами різної величини спричиняє його переривчастий фазовий перехід із парамагнітного стану в магнітний, тобто зі стрибкуватим виникненням намагніченостей кожної з двох підсистем компонентів і сплаву в цілому. У межах гіпотези про співпадання найбільших характерних часів релаксації залишкового електроопору зпрогнозовано поведінку одних з цих величин за даними про інші та передбачено часову еволюцію близького порядку в твердих розчинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 + В377.12,022 +
Шифр НБУВ: РА324064

Рубрики:

      
2.

Яновський А.В. 
Міжелектронне розсіяння в двовимірних вироджених провідниках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / А.В. Яновський ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Запропоновано та теоретично обгрунтовано новий метод дослідження міжелектронної взаємодії - спектроскопію електронного розсіяння. Даний метод базується на сепарації магнітним полем груп частинок, розсіяних під різними кутами за умов використання вузьких двовимірних електронних пучків. Побудовано детальну теорію електрон-електронного розсіяння в двовимірному виродженому електронному газі. Сформульовано умови та отримано значення характерних параметрів, за яких реалізуються передбачені раніше специфічні двовимірні ефекти. Знайдено нові властивості індикатриси розсіяння: пучок електронів, які летять майже паралельно первинному пучку, та вузький пучок дірок, що летять уперед. Досліджено поведінку стаціонарних двовимірних електронних пучків у широкому діапазоні енергій. Передбачено нові нелінійні ефекти, пов'язані з взаємним впливом частин пучка з різною енергією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.12,022
Шифр НБУВ: РА310993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рашба Г.І. 
Спіральні та магнітоплазмові хвилі в провідниках з магнітодомішковими станами електронів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Г.І. Рашба ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Розглянуто вплив магнітодомішкових станів електронів у нормальних металах, напівметалах і вироджених напівпровідниках на властивості спіральних і магнітоплазмових хвиль. Магнітодомішкові стани обумовлені сумісною дією на електрони притягуючих домішкових атомів і магнітного поля. Вони обумовлюють значну перебудову спектра спіральних і магнітоплазмових хвиль, приводять до існування нових гілок в спектрі цих хвиль. Розраховані характеристики нових типів хвиль: поляризація, спектр, швидкість, згасання. Розроблені методи діагностики нових гілок в спектрі хвиль у дослідах з вимірюванням поверхневого імпедансу, електронного комбінаційного розсіяння світла в провідниках з магнітодомішковими станами. Передбачені нові фізичні ефекти, зокрема, нові гілки в спектрі спіральних і магнітоплазмових хвиль, нові резонанси імпедансу, нові максимуми у спектрі розсіяного випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.12,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського