Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (61)Книжкові видання та компакт-диски (50)
Пошуковий запит: (<.>U=В374.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Оберемок Є.А. 
Взаємодія поляризованого електромагнітного випромінювання з однорідними анізотропними середовищами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Є.А. Оберемок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше запропоновано оптимальну схему вимірювання анізотропних характеристик однорідних середовищ у вигляді частини їх матриці Мюллера з використанням лінійно поляризованого зондуючого випромінювання з трьома різними азимутами орієнтації площини поляризації. Доведено, що частина елементів матриці Мюллера, яка вимірюється у запропонованій схемі, повністю описує анізотропні характеристики однорідних середовищ. Одержано загальний вигляд для матриці Мюллера однорідних анізотропних середовищ у термінах параметрів лінійної фазової, кругової фазової, лінійної амплітудної та кругової амплітудної анізотропії, для заданого порядку їх слідування. Одержано вирази для розрахунку цих параметрів з використанням елементів матриці Мюллера середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022 +
Шифр НБУВ: РА338761

Рубрики:

      
2.

Іванісік А.І. 
Вимушене комбінаційне розсіяння в умовах самофокусування збуджуючої електромагнітної хвилі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / А.І. Іванісік ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

В основу дисертації покладені матеріали експериментальних досліджень частотних та кутових характеристик вимушеного комбінаційного розсіяння (ВКР) у самофокусуючих рідинах. Новизна основних результатів досліджень полягає у визначенні локальних параметрів розсіяного випромінювання уздовж траси руху фокальних областей. З'ясовано, що у самофокусуючих середовищах: 1) ВКР локалізується у межах фокальних областей лазерного випромінювання; 2) вирішальне значення для формування індикатриси параметричних компонент має висока ефективність перетворення лазерного випромінювання у стоксову компоненту; 3) на спектрально-кутову структуру вищих антистоксових компонент впливає конкуренція комбінаційних і параметричних процесів; 4) існують частотні розширення ліній ВКР, що пов'язані з генерацією випромінювання черенковського типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022

Рубрики:

      
3.

Брезвін Р.С. 
Вплив одновісних тисків на рефракційні властивості кристалів групи {Asub2/sub BXsub4/sub} з інверсією знака двопроменезаломлення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Р.С. Брезвін ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто температурні (77 - 800 К), спектральні (300 - 850 нм) та баричні залежності показників заломлення, двопроменезаломлення та інверсії знака двопроменезаломлення (ІЗД) кристалів. Виявлено нові точки ІЗД та нові фазові переходи, баричне витіснення несумірної фази, баричне зміщення точки інверсії знака двопроменезаломлення та досліджено баричні залежності точок фазових переходів. Розраховано параметри формули Зельмейєра, електронну поляризованість, питомі рефракції та їх залежності від зміщень у підгратці катіонів та аніонів. Запропоновано матеріал для кристалооптичного датчика температури та метод для вимірювання тиску на базі інверсії знака двопроменезаломлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022
Шифр НБУВ: РА310351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Нагал 
Вплив поляризації індукуючого випромінювання на формування спонтанних періодичних структур у світлочутливих плівках: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.05 / Арашмід Нагал ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374.4,022
Шифр НБУВ: РА305949

Рубрики:

      
5.

Костирко М.Є. 
Двозаломлення та гіротропія кристалів LiNbOsub3/sub та NaBi(MoOsub4/sub)sub2/sub при аксіально-тензорних деформаціях: Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.04.05 / М.Є. Костирко ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022
Шифр НБУВ: РА309812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Юштін К.Е. 
Лазерна поляриметрія об'єктів з ізотропною деполяризацією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / К.Е. Юштін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Уперше з використанням матричного формалізму Мюллера досліджено взаємодію лінійно поляризованого електромагнітного випромінювання з неоднорідними анізотропними об'єктами у випадку ізотропної деполяризації. Розроблено підхід щодо видалення матриці недосконалостей, існування якої обумовлено наявністю вимірювальних похибок, з вихідної експериментальної матриці Мюллера для об'єктів з ізотропною деполяризацією та наведено критерії належності до цих класів. Досліджено фізичні відмінності поляризаційних характеристик детермінованого та недеполяризованого класів об'єктів. Здійснено оптимізацію параметрів динамічного Мюллер-поляриметра щодо зменшення похибки та часу вимірювань для методу вимірювання неповних матриць Мюллера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14 в641.8,022 + В374.4 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА340870

Рубрики:

      
7.

Турутанов О.Г. 
Метастабільні струмові стани і керований стохастичний резонанс у надпровідних плівках та квантових інтерферометрах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О.Г. Турутанов ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження динамічних процесів у надпровідних нелінійних системах, що мають метастабільні струмові стани, переходи між якими призводять до явища стохастичного резонансу (СР). Увагу акцентовано на керування СР в надпровідних квантових інтерферометрах (НКІ) та їх матрицях. Експериментально вивчено ефекти в надпровідних плівках, що дозволяють одержати СР. У гранульованих плівках ванадію виявлено ефект аномального гістерезису та нерівноважний шум, які пов'язані з фрустраційним потенціалом. Числовим розв'язком рівнянь руху НКІ досліджено залежності СР-посилення і спектрів вихідного сигналу від інтенсивності шуму, струмів управління і частоти сигналу. Показано, що керування СР дозволяє в 30 разів покращити чутливість надпровідних квантових інтерференційних детекторів (НКВІД) і використовувати СР-НКВІД для розв'язання принципово нових задач в експериментальній фізиці. Спостережено кооперативне явище, яке виникає за одночасної дії на нелінійну динамічну систему шуму й електромагнітного поля, і яке назване ефектом стохастично-параметричного резонансу (СПР). Запропоновано та проаналізовано схему надпровідного СР підсилювача на основі 4-термінального НКІ для зчитування квантового стану надпровідного потокового кубіта методом неперервних нечітких вимірювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022 + В374.4,022 + В374.4,022
Шифр НБУВ: РА366924

Рубрики:

      
8.

Фадеєва Т. А. 
Поширення і перетворення сингулярних пучків в анізотропних середовищах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Т. А. Фадеєва ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 32 с. — укp.

Одержано розв'язок рівнянь Максвелла для недифрагувальних пучків, які поширюються в одновісному середовищі, що має лінійне та циркулярне двопромене заломлення. Показано, що за збудження кристала циркулярно поляризованим пучком відбувається формування виродженої поляризаційної сингулярності з топологічним індексом +1, індукованої анізотропією кристала з осьовою симетрією. Встановлено, що нахил осі поширення параксіального пучка відносно осі лінійної анізотропії кристала призводить до відновлення сингулярності початкового пучка в ортогональній циркулярній компоненті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.5 в641.8,022 + В374.4 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА374808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Каркульовська М.С. 
Розробка методу обробки інтерферограм Фабрі - Перо для визначення параметрів плоскопаралельних плівкових структур: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / М.С. Каркульовська ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено метод обробки інтерферограм Фабрі - Перо для визначення параметрів одношарових плоскопаралельних плівкових структур. Уперше обгрунтовано можливість реконструкції тангенса фази хвилі зі спектрів відбиття та пропускання світла вільною прозорою плівкою. Розглянуто вільну поглинальну плівку та плівки, закріплені на різних підкладках, для яких розглянуто фізичні умови, за яких існує можливість реконструкції спектра фази з амплітудних спектрів відбиття та пропускання світла. Обгрунтовано новий підхід до визначення контрасту, фактору різкості та інших апаратних характеристик інтерферограм Фабрі - Перо. Розроблено алгоритми обчислення фази та моделювання оптичних параметрів плоскопаралельних плівкових дисплейних екранів у пакеті прикладних програм MathCAD.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4 в641.8,022 + В372.4 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА334950

Рубрики:

      
10.

Первак В.Ю. 
Синтез та спектральні властивості багатошарових інтерференційних структур на базі дво- та трикомпонентних симетричних періодів: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.05 / В.Ю. Первак ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Узагальнено результати дослідження спектральних властивостей багатошарових інтерференційних періодичних систем з симетричними дво- та трикомпонентними періодами. Встановлено загальні закономірності залежності спектральних властивостей від структури періоду. Запропоновано методи синтезу різноманітних широкосмугових фільтрів. Знайдено загальні розв'язки задач синтезу багатошарових інтерференційних структур з широкими смугами прозорості, створених в результаті подавлення довільних трьох сусідніх смуг високого відбивання. Одержано вирази для визначення параметрів багатошарових систем (кількості шарів, показників їх заломлення та товщини), у спектрах пропускання яких подавлено одночасно три сусідні смуги високого відбивання. Досліджено вплив дисперсії оптичних сталих матеріалів на спектральні характеристики. Розроблено методи синтезу багатошарових інтерференційних структур з урахуванням дисперсійних характеристик. Запропоновано метод подавлення фонового випромінювання інтерференційних фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4 в641.8,022 + З844-040.23 +
Шифр НБУВ: РА344106

Рубрики:

      
11.

Давиденко І.І. 
Фотоіндукована анізотропія і процеси перемагнічування в гранатових структурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.11 / І.І. Давиденко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 26 с. — укp.

Досліджено закономірності процесів формування та релаксації фотоіндукованої магнітної та оптичної анізотропії у гранатових структурах, а також процесів перемагнічування за умов існування фотоіндукованої магнітної анізотропії та у зовнішніх просторово неоднорідних магнітних полях. Проаналізовано природу фотоіндукованої магнітної анізотропії у залізо-ітриєвому гранаті, легованому кобальтом (ЗІГ:Co) і фотоіндукованого спін-переорієнтаційного переходу, що спостерігається у даному матеріалі у широкому температурному діапазоні, аж до кімнатних температур. На підставі проведених експериментальних досліджень та аналізу їх результатів у рамках розроблених феноменологічних теоретичних моделей встановлено, що високотемпературні фотоіндуковані ефекти у ЗІГ:Co зумовлені перерозподілом населеності високоанізотропних іонів двовалетного кобальту по орієнтаційно-нееквівалентних октаедричних позиціях гранатової кристалічної гратки під впливом лінійно поляризованого світла. Вивчено механізм перезарядження зазначених іонів під впливом світла, а також механізм релаксаційного процесу. Розроблені модельні уявлення щодо механізмів фотоіндукованих ефектів застосовано для описання процесів формування оптичної голографічної гратки у марганець-германієвому гранаті у парамагнітному стані, що є просторовим розподілом фотоіндукованого лінійного двопроменезаломлення у зразку, що опромінюється суперпозицією двох когерентних лінійно поляризованих світлових пучків з паралельними або ортогональними векторами поляризації. Одержано числову відповідність між експериментальними результатами та розрахунками, що свідчить про адекватність теоретичної моделі реальним фізичним процесам. Проведено числове та експериментальне моделювання формування голографічної гратки у магнітному гранаті. Експериментальне моделювання перебудови доменної структури епітаксійної гранатової плівки у просторово неоднорідному полі здійснювалося з використанням неефективного поля фотоіндукованої магнітної анізотропії, а реального зовнішнього просторового періодичного магнітного поля. Наведені результати можна використати для магнітної метрології та відтворення магнітних сигналограм з вузькими доріжками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4в641.8,022 + В377.33в641.8,022
Шифр НБУВ: РА320058 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського