Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (989)Книжкові видання та компакт-диски (436)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=В374$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфімова С. Л. 
Спектроскопія електронних збуджень у молекулярних нанокластерах з різною структурною досконалістю: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / С. Л. Єфімова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Визначено основні чинники, що впливають на формування екситоних станів і локалізацію екситонів в J-агрегатах amphi-PIC з контрольованим ступенем статичного безладу. Встановлено механізми екситонного транспорту та його ефективність в J-агрегатах; природу поляронних станів в J-агрегатах amphi-PIC. Встановлено величину екситон-фононної взаємодії в J-агрегатах і чинники, що на неї впливають. Розглянуто взаємозв'язок між величиною екситон-фононної взаємодії та люмінесцентними властивостями J-агрегатів. Вивчено механізми взаємодії різних типів люмінофорів у нанооб'ємі міцел ПАР. Досліджено властивості створення ефективного багатокаскадного безвипромінювального перенесення енергії електронних збуджень (fluorescence resonance energy transfer, FRET) між декількома люмінофорами в нанооб'ємі міцел і встановлено чинники, що впливають на ефективність FRET. Визначено можливість використання молекулярних нанокластерів, що досліджуються, як нових люмінесцентних зондів і контейнерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В372.8,022 + В374.7,022
Шифр НБУВ: РА385949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Іванісік А.І. 
Вимушене комбінаційне розсіяння в умовах самофокусування збуджуючої електромагнітної хвилі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / А.І. Іванісік ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

В основу дисертації покладені матеріали експериментальних досліджень частотних та кутових характеристик вимушеного комбінаційного розсіяння (ВКР) у самофокусуючих рідинах. Новизна основних результатів досліджень полягає у визначенні локальних параметрів розсіяного випромінювання уздовж траси руху фокальних областей. З'ясовано, що у самофокусуючих середовищах: 1) ВКР локалізується у межах фокальних областей лазерного випромінювання; 2) вирішальне значення для формування індикатриси параметричних компонент має висока ефективність перетворення лазерного випромінювання у стоксову компоненту; 3) на спектрально-кутову структуру вищих антистоксових компонент впливає конкуренція комбінаційних і параметричних процесів; 4) існують частотні розширення ліній ВКР, що пов'язані з генерацією випромінювання черенковського типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022

Рубрики:

      
3.

Адаменко Д.І. 
Магніто- та електроіндуковані ефекти оптичної активності у магнітно-невпорядкованих кристалах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Д.І. Адаменко ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі експериментальних досліджень ефекту Фарадея у ряді кристалів пказано, що неповна невзаємність цього ефекту однозначно має прояв лише в оптично активних кристалах. На основі електродинамічної теорії з урахуванням просторової дисперсії показано, що неповна невзаємність ефекту Фарадея може існувати у магнітно-невпорядкованих кристалах за умови відмінності від нуля лінійного двозаломлення та наявності природної оптичної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В377,022 +
Шифр НБУВ: РА360406

Рубрики:

      
4.

Андрущак А.С. 
Просторова анізотропія електро-, п'єзо- та акустооптичних взаємодій у кристалічних матеріалах твердотільної оптоелектроніки: автореф. дис... д-ра. техн. наук: 01.04.07 / А.С. Андрущак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 39 с. — укp.

Удосконалено інтерферометричні та поляризаційно-оптичні методи дослідження анізотропних кристалічних матеріалів. Розроблено універсальний підхід до аналізу анізотропії електрооптичного, фотопружного й акустооптичного ефектів у кристалах довільної симетрії, що базується на побудові й аналізі вказівних поверхонь, а також нову технологію покращання параметрів електро- та акустооптичних комірок. Проаналізовано й обрано експериментальні геометрії застосування вивчених кристалічних матеріалів, які забезпечують високу ефективність відповідних електро-, п'єзо- й акустооптичних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + З861-01 +
Шифр НБУВ: РА369037

Рубрики:

      
5.

Біленька О.Б. 
Спектроскопія радіаційно стійких нелінійно-оптичних кристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.Б. Біленька ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.7,022

Рубрики:

      
6.

Балкашин О.П. 
Кінетика процесів релаксації та нестаціонарні явища в мікроконтактах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.П. Балкашин ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 30 с.: рис. — укp.

Вперше запропоновано та реалізовано високочастотну мікроконтактну спектроскопію для дослідження кінетики процесів релаксації різних квазічастинкових збуджень у твердих тілах. Виявлено й узагальнено специфічні закономірності процесів теплової релаксації, кінетики релаксації високоенергетичних фононів з дебаєвськими енергіями, дворівневих тунельних систем в аморфних сплавах, рівнів внутрішньокристалічного поля рідкісноземельних іонів у парамагнітних сполуках. Експериментально визначено характеристичні часи релаксації для цих процесів. Виявлено спектри електрон-фононної взаємодії дісиліцидів Ti, V, Nb і Ta, що скориговані за допомогою високочастотної мікроконтактної спектроскопії. Встановлено фізичну природу механізмів детектування мікроконтактами електромагнітного випромінювання в різних діапазонах частот: випрямлення ВЧ струму та квантове детектування фотонів на нелінійних особливостях вольт-амперних характеристик, болометричний відгук, нестаціонарний ефект Джозефсона в контактах з надпровідників. Визначено інтервали частот, характерні для кожного механізму. На основі результатів проведених досліджень запропоновано нові нелінійні елементи для перетворення частот у мікроелектроніці та лазерній метрології. Доведено ефективність застосування спектроскопії мікроконтактів на високих частотах для дослідження залежностей від часу параметрів процесів розсіювання для різних елементарних збуджень у провідних середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.5,022 + В374.7,022 +
Шифр НБУВ: РА328944

Рубрики:

      
7.

Бащенко С.М. 
Дослідження взаємодії потужного УФ випромінювання створеного ексимерного лазерного комплексу з сапфіром та пористим кремнієм: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.05 / С.М. Бащенко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання створення ексимерного лазерного комплексу, доповненого ВКР-перетворювачем, що здатний генерувати одночасно на кількох лініях у широкому діапазоні спектра та випромінювання якого характеризується високою спектральною яскравістю та можливістю тонкої перебудови генерованої лінії в незначних межах. За результатами досліджень запропоновано модифікації найуживаніших для ексимерних лазерів плоско-паралельного та нестійкого телескопічного резонаторів, які збільшують вихідну енергію випромінювання, її щільність у перетині променя, зменшують розбіжність та підвищують симетрію променя. Досліджено механізми фотогенерації звуку в сапфірових мішенях у разі зміни густини потужності лазерного опромінення. Показано придатність фотоакустичного метода для визначення порогу лазерного руйнування сапфіру та контролю очистки поверхні пористого кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.7,022 + Ж627
Шифр НБУВ: РА313937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Березовська Н.І. 
Оптичні спектри та особливості дисперсії елементарних збуджень в кристалах зі структурою вюрциту: ZnO та CdSe: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Н.І. Березовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати комплексних досліджень особливостей дисперсії елементарних збуджень різного типу (фононних і електронних) у сполуках зі структурою вюрциту. Досліджено поляризовані спектри комбінаційного розсіяння світла (КРС) другого порядку у кристалах ZnO та надано їх повну інтерпретацію на підставі теоретико-групового аналізу правил відбору та визначення точок нульового нахилу дисперсійних кривих фононних станів, що одержано з застосуванням апарату проективних представлень. Виявлено нові смуги у спектрі вторинного випромінювання монокристалів ZnO під час збудження в області, близькій до екситонного резонансу. Проаналізовано поляризаційну поведінку та енергетичне положення цих ліній та запропоновано пояснення їх природи резонансним поляритон-поляритонним розсіянням. Досліджено тонку структуру низькотемпературних спектрів фотолюмінесценції (ФЛ), відбивання та пропускання основного та збуджених станів A-екситонної серії у монокристалах CdSe. Виявлено прояви ефекту пружного та непружного поляритон-поляритонного розсіяння у спектрах ФЛ кристалів CdSe. Зареєстровано квантовий розмірний ефект для порошків ZnO з розмірами частинок 40 нм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В372.314,022 +
Шифр НБУВ: РА334446

Рубрики:

      
9.

Бондар В.Д. 
Рекомбінаційні, фотоелектричні і фотохімічні явища в широкозонних шаруватих кристалах і структурах, зумовлені складненими дефектами при низькоенергетичних збудженнях: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.Д. Бондар ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2002. — 36 с. — укp.

Фізично обгрунтовано та розроблено комплекс методів отримання плівкових люмінофорів оксидів і нітридів. Для плівкових і кристалічних люмінофорів встановлено закономірності рекомбінаційних процесів і розроблено фізичні моделі передачі збудження та рекомбінації, зумовлених складними та взаємодіючими дефектами. Розроблено матеріали та пристрої відображень інформації та реєстрації випромінювання та встановлено механізми фізичних процесів, що зумовлюють їх дію та функціональні параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374.9,022
Шифр НБУВ: РА319595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бордун О.М. 
Електронні збудження і власні центри люмінесценції в полікристалічних сцинтиляційних кисневовмісних сполуках: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.М. Бордун ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2004. — 36 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.9,022 +
Шифр НБУВ: РА334367

Рубрики:

      
11.

Брезвін Р.С. 
Вплив одновісних тисків на рефракційні властивості кристалів групи {Asub2/sub BXsub4/sub} з інверсією знака двопроменезаломлення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Р.С. Брезвін ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто температурні (77 - 800 К), спектральні (300 - 850 нм) та баричні залежності показників заломлення, двопроменезаломлення та інверсії знака двопроменезаломлення (ІЗД) кристалів. Виявлено нові точки ІЗД та нові фазові переходи, баричне витіснення несумірної фази, баричне зміщення точки інверсії знака двопроменезаломлення та досліджено баричні залежності точок фазових переходів. Розраховано параметри формули Зельмейєра, електронну поляризованість, питомі рефракції та їх залежності від зміщень у підгратці катіонів та аніонів. Запропоновано матеріал для кристалооптичного датчика температури та метод для вимірювання тиску на базі інверсії знака двопроменезаломлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022
Шифр НБУВ: РА310351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Буланий М.Ф. 
Спектроскопія кристалів твердих сполук на основі сульфіду цинку: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.Ф. Буланий ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 34 с. — укp.

Отримано та досліджено монокристали твердих сполук на базі сульфіду цинку з прогнозованими оптичними й електричними параметрами. Створено матеріали з попередньо заданими властивостями для пристроїв оптоелектроніки, квантової електроніки та систем відображення інформації. Проведено комплексні дослідження впливу інфрачервоного світла, пластичної деформації, електричного поля на фоточутливі парамагнітні центри у монокристалах твердих сполук на базі сульфіду цинку. Вирішено ряд важливих наукових питань: про природу центрів світіння, характер електронних переходів, положення рівнів у енергетичній схемі ряду твердих сполук, про механізми збудження фотолюмінесценції та електролюмінесценції, можливості їх направленої зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374 + В377.141
Шифр НБУВ: РА312904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Буравцева Л.М. 
Фосфоресценція кристалічного та склоподібного ортобромбензофенону: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Л.М. Буравцева ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив зміни конформації молекули у збудженому стані на спектральні властивості кристалічного та склоподібного ортобромбензофенону. Проведено квантово-хімічний розрахунок вільної молекули ортобромбензофенону. Уперше визначено кристалічну структуру ортобромбензофенону. Виміряно температурну залежність інтегральних і час-розділених спектрів фосфоресценції кристала ортобромбензофенону. В області температур від 1,6 К до 130 К виявлено дві серії мономірних смуг світіння з різних конформаційних станів збудженої молекули. В інтервалі температур 95 - 300 К зафіксовано триплетне ексимерне світіння. Виміряно інтегральні та час-розділені спектри фосфоресценції склоподібного ортобромбензофенону залежно від температури. Доведено, що, на відміну від кристала, триплетний ексимер утвориться у склі навіть за найнижчої температури. З'ясовано, що мономерне світіння у склі містить тільки одну серію коливальних смуг C = 0 групи, що відповідає переходу з глобального енергетичного мінімуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.91.022 + Г252.512-24
Шифр НБУВ: РА371896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
14.

Бурак Я.В. 
Каркасна структура і оптико-фізичні властивості монокристалічних безводних боратів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Я.В. Бурак ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022
Шифр НБУВ: РА312146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Вістовський В.В. 
Механізми перетворення високоенергетичних електронних збуджень в багатокомпонентних йодистих кристалах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.В. Вістовський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.9,022 +
Шифр НБУВ: РА331802

Рубрики:

      
16.

Вакула В.Л. 
Антиферомагнітні кореляції та страйповий стан в YBasub2/sub Cusub3/sub Osub6~+~x/sub за даними оптичного поглинання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Л. Вакула ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Під час охолодження металічних плівок вперше встановлено появу додаткової екситон-двомагнонної смуги A + 4J (2,28 еВ), обумовленої народженням на міжзонних переходах двох слабозв'язаних магнонів. Зроблено висновок про появу страйпового упорядкування в нормальному стані та його збереження у надпровідній фазі. Одержано підтвердження припущення про розвиток страйпового та псевдощілинного стану в одній області температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 + В377.35,022 + В374.73,022 +
Шифр НБУВ: РА336894

Рубрики:

      
17.

Валюх С.І. 
Пружна взаємодія світла з неоднорідним хіральним анізотропним середовищем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / С.І. Валюх ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено пружну взаємодію світла з неоднорідним хіральним анізотропним середовищем на прикладі хіральних рідкокристалічних композицій. Вивчено слабо- та сильнозакручені структури. Розроблено швидкісні методи розрахунку поширення світла в слабозакручених рідкокристалічних середовищах та одержано аналітичний вираз коефіцієнта пропускання світла коміркою, залитою закрученим нематичним рідким кристалом, яка розташована між двома поляризаторами, у випадку похилого падіння світла. Запропоновано моделі, які дозволяють описати процеси пружної взаємодії світла з нематико-холестеричним рідким кристалом. З використанням експериментальних даних розв'язано обернену оптичну задачу та одержано основні характеристики запропонованої моделі, що дало змогу розрахунковим шляхом знаходити просторовий та спектральний розподіли розсіяного нематико-холестеричним рідким кристалом світла за довільних умов освітлення. Запропоновано методи знаходження оптимальних умов освітлення та спостереження холестеричних рідкокристалічних дисплеїв. Досліджено розсіяння світла гібридноорієнтованими холестеричними рідкими кристалами, наведено метод знаходження їх матриці розсіяння, а також метод одночасного знаходження товщини холестеричної рідкокристалічної комірки та середнє значення показника заломлення рідкого кристала, даний метод базується на аналізі спектральних положень особливостей в спектрі дзеркально відбитого від комірки світла за різних кутів падіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В374.25,022 +
Шифр НБУВ: РА322177

Рубрики:

      
18.

Владимиров Д.О. 
Формування регулярних структур з наноцентрів у кристалах КСl в стаціонарних просторово-періодичних світлових полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Д.О. Владимиров ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 15 с. — укp.

Досліджено фотоіндуковані фізико-хімічні процеси, які обумовлюють формування регулярних структур з наноцентрів за дії стаціонарних просторово-періодичних світлових полів (СППСП) у адитивно забарвлених кристалах KCl. Показано, що механізм формування таких структур за дії СППСП є складною сукупністю конкуруючих дифузійно-дрейфових процесів між максимумами та мінімумами СППСП, що формують структуру. Установлено вплив іонізувального опромінення та введення катіонних і аніонних домішок на процес формування регулярних структур за дії СППСП. З використанням одержаних експериментальних даних побудовано фізичну модель перебігу фотостимульованих процесів у СППСП, важливу роль у якій грає ефект Дембера. Коректність запропонованої моделі перевірено за допомогою числово-математичного моделювання. Відзначено, що результати числово-математичного моделювання добре корелюють з експериментальними даними. Базуючись на даній моделі, передбачено та експериментально підтверджено виникнення мультичастотних регулярних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В371.236,022 +
Шифр НБУВ: РА340097

Рубрики:

      
19.

Гірник І.С. 
Поляриметрія, мікроскопія та вирощування кристалів лангбейнітів Kv2DCdv2xDMnv2(1 - x)D(SOv4D)v3D, Rbv2DCdv2D(SOv4D)v3D і Tlv2DCdv2D(SOv4D)v3D: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.05 / І.С. Гірник ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147,022 + В374,022
Шифр НБУВ: РА318732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гарасевич С.Г. 
Особливості комбінаційного розсіяння світла в гіротропних кристалах тетрагональної сингонії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / С.Г. Гарасевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено залежність проявів просторової дисперсії в спектрах комбінаційного розсіяння світла гіротропних кристалів класу 422 від напрямку та величини хвильового вектора фонона. Показано, що в спектрах комбінаційного розсіяння світла тетрагональних гіротропних кристалів одночасно можуть існувати протилежні за характером типи поведінки розщеплення E-дублетів залежно від напряму хвильового вектора фонона, перший - відомий раніше та властивий всім тетрагональним нецентросиметричним кристалам, другий - зумовлений просторовою дисперсією першого порядку і тому притаманний лише гіротропним кристалам. Доведено, що розщеплення деяких E-дублетів повністю зумовлене просторовою дисперсією. Визначено тип вказівної поверхні псевдотензора гірації в низькочастотній області фононного спектра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.1,022
Шифр НБУВ: РА317760 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського