Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (992)Книжкові видання та компакт-диски (436)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=В374$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ярицька Л.І. 
Центри люмінесценції і центри захоплення в кристалічних системах галоїдних сполук кадмію і свинцю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Л.І. Ярицька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2001. — 18 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено структури центрів люмінесценції та центрів захоплення у кристалічних системах, що складаються з галоїдних сполук кадмію та свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.9,022
Шифр НБУВ: РА313802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Якушев Д.О. 
Взаємодія нелінійних електромагнітних імпульсів з шумом: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Д.О. Якушев ; НАН України, Ін-т монокристалів. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Побудовано математичний апарат для розрахунку статистики параметрів електромагнітних нелінійних хвиль, що розповсюджуються у нелінійних середовищах за наявності шумів. З'ясовано, що удосконалені теоретичні методи дозволяють моделювати такі дійсні фізичні процеси, як розповсюдження електромагнітних солітонних імпульсів у сучасних волоконно-оптичних лініях зв'язку. Встановлено, що шуми у лініях зв'язку мають достатньо малу інтенсивність, для дослідження впливу шумів на розповсюдження солітонів використано адіабатичну солітонну теорію збурень. За допомогою рівняння теорії збурень представлено рівняння Ланджевена, які описують еволюцію параметрів електромагнітних солітонів, одержано рівняння Фоккера - Планка для функцій густини ймовірності солітонних параметрів. Проаналізовано рівняння Фоккера - Планка, одержані для трьох видів електромагнітних імпульсів - скалярних, векторних і надкоротких солітонів. Рівняння Фоккера - Планка досліджено з використанням точних і наближених методів - методу ВКБ і гауссового наближення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374в641.0,022 + З889.71 +
Шифр НБУВ: РА362513

      
3.

Яблочкова 
Вплив ангармонізму нормальних коливань на девіацію хімічного зв'язку молекул симетрії C2, C2v, C3v: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Катерина Сергіївна Яблочкова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.3,022 + В374.7,022 + Г511.34
Шифр НБУВ: РА358811

Рубрики:

      
4.

Юштін К.Е. 
Лазерна поляриметрія об'єктів з ізотропною деполяризацією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / К.Е. Юштін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Уперше з використанням матричного формалізму Мюллера досліджено взаємодію лінійно поляризованого електромагнітного випромінювання з неоднорідними анізотропними об'єктами у випадку ізотропної деполяризації. Розроблено підхід щодо видалення матриці недосконалостей, існування якої обумовлено наявністю вимірювальних похибок, з вихідної експериментальної матриці Мюллера для об'єктів з ізотропною деполяризацією та наведено критерії належності до цих класів. Досліджено фізичні відмінності поляризаційних характеристик детермінованого та недеполяризованого класів об'єктів. Здійснено оптимізацію параметрів динамічного Мюллер-поляриметра щодо зменшення похибки та часу вимірювань для методу вимірювання неповних матриць Мюллера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14 в641.8,022 + В374.4 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА340870

Рубрики:

      
5.

Юрченко 
Фононні спектри та нелінійно-оптичні властивості монокристалів CdI2, легованих йодидами 3d-металів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Оксана Миколаївна Юрченко ; Волинський держ. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2002. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.331,022 + В374,022
Шифр НБУВ: РА321940

Рубрики:

      
6.

Шкода Н.Г. 
Розсіяння і поглинання електромагнітного випромінювання малими багатошаровими частинками та матричними дисперсними системами на їх основі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Н.Г. Шкода ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г63-23 + В374 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА336261

Рубрики:

      
7.

Шелудченко Б.В. 
Модель динамічного трикристального картографування картини розсіяння кристалів з дефектами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Б.В. Шелудченко ; НАН України; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Розроблено динамічну модель, що дозволила вперше теоретично здійснювати комбіноване (за Бреггом та Лауе) трикристальне картографування розподілу як бреггівської, так і дифузної складових картини розсіяння від недосконалих кристалів з урахуванням не тільки далеких (область розсіяння Хуаня - Кривоглаза), а й близьких (область розсіяння Стокса - Вільсона) полів зміщень атомів кристала навколо центрів дефектів, у такому разі без обмежень на розміри останніх. Проведено аналітичне врахування вертикальної розбіжності променів. Враховано ефекти анізотропії полів зміщень атомів матриці, спричинених несферично симетричними виділено зорієнтованими дефектами. Запропоновано новий метод трикристальної дифузно динамічної комбінованої дифрактометрії, який за рахунок зміни умов динамічної дифракції забезпечує однозначну багатопараметричну діагностику одночасно багатьох типів дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА368418

Рубрики:

      
8.

Шалаєв Р.В. 
Фотостимульована модифікація і оптичні властивості плівок алмазоподібного вуглецю: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Р.В. Шалаєв ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання виявлення механізмів впливу електромагнітного випромінювання на ріст і властивості алмазоподібних плівок з використанням газофазних методів одержання плівок за низьких тисків та опромінення випромінюванням ультрафіолетового (УФ) та видимого діапазонів спектра. Установлено, що опромінювання поверхні зразка, який зростає, лазерним випромінюванням видимого діапазону спектра збільшує концентрацію атомарного водню у приповерхневому газофазному шарі більш, ніж у 2,5 раза внаслідок фотосенсибілізованих процесів передачі енергії та дисоціації на збудженій ростовій поверхні. Показано, що УФ-опромінення ростової поверхні плівок нітриду вуглецю значною мірою знижує енергетичний бар'єр, збільшує ефективність вбудовування атомів азоту в структуру плівок і призводить до підвищення концентрації хімічно зв'язаного азоту в плівках. Одержано дані, на підставі яких установлено інтенсифікацію процесів травлення та перебудови ростової поверхні алмазоподібних плівок за умов її опромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6 в641.8,022 + В374 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА353064

Рубрики:

      
9.

Шайдюк Є.О. 
Оптичні властивості та структура гетерогенних нанокомпозитів на основі органомодифікованих алюмосилікатів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Є.О. Шайдюк ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Як модифікатори використано поверхневоактивні речовини (ПАР): октадецилбензилдиметиламоній хлорид і диоктадецилдиметиламоній хлорид. Для з'ясування характеристик композитів, що обумовлюють їх електрооптичні властивості, вивчено особливості структуроутворення за допомогою методів рентгеноструктурного аналізу, диференційної скануючої калориметрії, поляризаційної й атомно-силової мікроскопії та міжмолекулярні взаємодії у композитах (ІЧ-спектроскопія). Встановлено залежності оптичних властивостей від хімічної природи поверхні наночастинок. Виявлено два типи пакування поверхневоактивних речовин (ПАР) у галереях ММТ. Обгрунтовано можливість зміни температури фазового переходу від концентрації наночастинок. Методом ІЧ-спектроскопії вивчено характер і ступінь міжмолекулярних взаємодій у наносистемах 5СВ з наночастинками органоглин. Встановлено, що у композитах хімічні реакції не відбуваються, утворення водневих і координаційних зв'язків не зафіксовано. З'ясовано, що усі взаємодії відбуваються за рахунок ван-дер-ваальсівських сил. Виявлено, що у композитах має місце взаємний вплив компонентів на межі розділу фаз, що проявляється в упорядкуванні приповерхневих шарів органічних і неорганічних складових гетеросистем. Доведено, що у нанокомпозитах з наночастинками органоглини, модифікованої октадецилбензилдіметиламоній хлоридом, сила взаємодії більша завдяки наявності у молекулах ПАР бензольного кільця. Встановлено, що для даного типу гетеросистем хімічна природа поверхні алюмосилікатів впливає на ступінь взаємодії їх з молекулами рідкого кристала 5СВ, яка визначає структуроутворення й електрооптичні властивості композитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА360145

Рубрики:

      
10.

Хижний 
Енергетична електронна структура та оптичні властивості дефектних кристалів типу AnXO4 (A = Pb, K; n = 1,2; X = S, Cr, W): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Юрій Анатолійович Хижний ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372,022 + В374.9,022
Шифр НБУВ: РА328243

Рубрики:

      
11.

Федоренко Д.В. 
Зчеплення нематичного рідкого кристалу з полімерною поверхнею при світлоіндукованих адсорбції та десорбції молекул барвника: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / Д.В. Федоренко ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено еволюцію світлоіндукованого зчеплення на полімерній поверхні комірки, заповненої нематичним РК з домішкою азобарвника. Визначено закономірності утворення й еволюції світлоіндукованого зчеплення, побудовано модель, що описує експериментальні дані. Встановлено, що світлоіндуковане зчеплення з'являється на нефоточутливій поверхні підкладки внаслідок конкуренції трьох світлоіндукованих механізмів: адсорбції та десорбції молекул барвника, а також впливу об'ємного кутового моменту. Зроблено розмежування процесів, які обумовлють появу та розвиток світлоіндукованого зчеплення. Виявлено, що опромінення комбінованих рідкокристалічних комірок з домішкою азобарвника у нематичній фазі призводить до дрейфу осі легкого орієнтування у напрямку поляризації опромінюючого світла. З'ясовано, що причиною світлоіндукованого дрейфу осі легкого орієнтування є поворот максимуму кутового розподілу адсорбованих молекул барвника, який відбувається внаслідок світлоіндукованої адсорбції/десорбції молекул барвника на підкладці за присутності світлоіндукованого об'ємного моменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА362745

Рубрики:

      
12.

Фадеєва Т. А. 
Поширення і перетворення сингулярних пучків в анізотропних середовищах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Т. А. Фадеєва ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 32 с. — укp.

Одержано розв'язок рівнянь Максвелла для недифрагувальних пучків, які поширюються в одновісному середовищі, що має лінійне та циркулярне двопромене заломлення. Показано, що за збудження кристала циркулярно поляризованим пучком відбувається формування виродженої поляризаційної сингулярності з топологічним індексом +1, індукованої анізотропією кристала з осьовою симетрією. Встановлено, що нахил осі поширення параксіального пучка відносно осі лінійної анізотропії кристала призводить до відновлення сингулярності початкового пучка в ортогональній циркулярній компоненті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.5 в641.8,022 + В374.4 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА374808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Турутанов О.Г. 
Метастабільні струмові стани і керований стохастичний резонанс у надпровідних плівках та квантових інтерферометрах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О.Г. Турутанов ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження динамічних процесів у надпровідних нелінійних системах, що мають метастабільні струмові стани, переходи між якими призводять до явища стохастичного резонансу (СР). Увагу акцентовано на керування СР в надпровідних квантових інтерферометрах (НКІ) та їх матрицях. Експериментально вивчено ефекти в надпровідних плівках, що дозволяють одержати СР. У гранульованих плівках ванадію виявлено ефект аномального гістерезису та нерівноважний шум, які пов'язані з фрустраційним потенціалом. Числовим розв'язком рівнянь руху НКІ досліджено залежності СР-посилення і спектрів вихідного сигналу від інтенсивності шуму, струмів управління і частоти сигналу. Показано, що керування СР дозволяє в 30 разів покращити чутливість надпровідних квантових інтерференційних детекторів (НКВІД) і використовувати СР-НКВІД для розв'язання принципово нових задач в експериментальній фізиці. Спостережено кооперативне явище, яке виникає за одночасної дії на нелінійну динамічну систему шуму й електромагнітного поля, і яке назване ефектом стохастично-параметричного резонансу (СПР). Запропоновано та проаналізовано схему надпровідного СР підсилювача на основі 4-термінального НКІ для зчитування квантового стану надпровідного потокового кубіта методом неперервних нечітких вимірювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022 + В374.4,022 + В374.4,022
Шифр НБУВ: РА366924

Рубрики:

      
14.

Тарасов Ю.В. 
Динамічна локалізація та хвильовий транспорт у відкритих неупорядкованих структурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Ю.В. Тарасов ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено ефекти динамічної локалізації класичних хвиль і квантових частинок у неупорядкованих системах зниженої вимірності. Розв'язано проблему просторової локалізації та флуктуаційного хвилеводного каналювання хвиль, випромінюваних точковими джерелами у випадкових слабко шаруватих середовищах. Передбачено геометричні осциляції електропровідності та модулів пружності одновимірних неупорядкованих металів, взаємопов'язані зі стрибковим транспортом носіїв струму між далеко рознесеними квазілокалізованими станами. Побудовано теорію температурної залежності провідності неупорядкованих 1D систем в області температур, малих у порівнянні з енергією активації локалізованих електронів. Виявлено новий фізичний механізм розсіювання квантових частинок на випадково-шорсткуватих поверхнях і побудовано теорію статичного кондактансу одномодових металевих дротів зі статистично-шорсткуватими бічними межами. Розроблено метод розділення мод поперечного квантування для відкритих систем хвилеводного типу за наявності у них довільного статичного потенціалу. Розраховано кондактанс двовимірних слабко неупорядкованих фермі-систем за нульової температури та доведено відсутність у них локалізаційного режиму електронного транспорту. Побудовано теорію квантового фазового переходу "метал-ізолятор" у квазідвовимірних фермі-системах за зміни у них поверхневої концентрації носіїв струму та під дією класично слабкого паралельного магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374 в641.0,022 + В313.224 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА351988

Рубрики:

      
15.

Сугак Ю. Д. 
Вплив термохімічних обробок на оптичні та структурні властивості кристалів LiNbO3: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / Ю. Д. Сугак ; "Львівська політехніка", національний університет. — Л., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню впливу термохімічних обробок на оптичні та структурні властивості кристалів номінально бездомішкового ніобату літію, а також кристалів ніобату літію, легованих домішками магнію та заліза. У дисертації встановлено температурний і часовий інтервал виникнення забарвлення у монокристалах LiNb03 під час їх нагрівання у відновлювальній атмосфері. Показано, що забарвлення відбувається у два етапи; запропоновано модель утворення центрів, відповідальних за виникнення/руйнування смуг поглинання. Встановлено особливості процесу забарвлення кристалів LiNb03:MgO і ЕІ1МЬ03:Ре у порівнянні з номінально бездомішковими кристалами ЕіМЬ03, а також визначено причини цих особливостей. Встановлено, що під час нагрівання кристалів ЕіМЬ03 до температур порядку 770 К для випадку реєстрації спектрів у кристалографічному напрямку 2 поглинання ОН-груп у 14 ділянці спектру зникає, тоді як для випадку реєстрації спектрів у кристалографічному напрямку У величина поглинання ОН-груп залишається на сталому рівні. Вказана особливість пояснюється зміною з температурою орієнтації гідроксильної групи відносно кристалографічних напрямків кристалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В372.31,022
Шифр НБУВ: РА372264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Сторчун М.В. 
Дослідження ефектів вібронної взаємодії в кристалах ABXsub3/sub i Asubm/subBsubn/subCsubp/subXsubs/sub різних структур: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / М.В. Сторчун ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.9,022

Рубрики:

      
17.

Старик С.П. 
Підвищення оптико-механічних характеристик багатошарових інтерференційних покриттів шляхом введення до їх складу захисних алмазоподібних плівок: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / С.П. Старик ; НАН України. Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Розроблено ефетивні методи розв'язку обернених задач оптики шаруватих середовищ типу розпізнавання та проектування, з використанням яких виконано оптимізацію конструкції нерівнотовщинного багатошарового просвітлювального покриття для діапазону 8 - 12 мкм. Синтезовані відповідно до неї зразки відносяться до групи "0" згідно з ОСТ-3-1901-85 і мають інтегральний коефіцієнт відбивання світла на рівні 0,1 % у діапазоні 8 - 12 мкм за задовільних термо- та вологостійкостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6 в641.0,022 + В374 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА353853

Рубрики:

      
18.

Рожин О.Г. 
Фотолюмінесцентні властивості структур на основі пористого кремнію модифікованого поверхневими обробками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Г. Рожин ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.98,022
Шифр НБУВ: РА313766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Робул Ю.В. 
Люмінесцентні явища в окисних плівках алюмінію, обумовлені участю іон-радикалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Ю.В. Робул ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Проаналізовано вплив неорганічних електролітів на енергетичну структуру окисних плівок алюмінію аніонного та катіонного складу. Проведено комплексне дослідження впливу хімічного складу водних розчинів неорганічних електролітів на фотолюмінесценцію, термостимульовану люмінесценцію, термостимульовану екзоелектронну емісію та світіння окису алюмінію в електролітичній ванні. Встановлено, що адсорбція з неорганічних електролітів призводить до появи на кривих ТСЛ, ТСЕЕ та СЕВ додаткових максимумів, а на кривих ФЛ додаткові смуги не з'являються. Експериментально виявлено можливість зменшення граничної температури термовисвітлювання шляхом занурення об'єкта у прозоре діелектричне середовище. Експериментально встановлено наявність кількох послідовних стадій у взаємодії іон-радикалів з окисною плівкою алюмінію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374.9,022
Шифр НБУВ: РА331061

Рубрики:

      
20.

Решетник 
Нові принципи динамічної трикристальної рентгенівської дифрактометрії мікродефектів в реальних монокристалах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Олег Васильович Решетник ; НАН України; Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.212.1,022 + В372.31,022
Шифр НБУВ: РА340412

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського