Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (27)Книжкові видання та компакт-диски (57)
Пошуковий запит: (<.>U=В372.8,0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Чурсанова М. В. 
Взаємозв'язок морфології металізованих напівпровідникових підкладок з поверхневим підсиленням комбінаційного розсіювання світла молекулами та неорганічними кластерами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / М. В. Чурсанова ; НАН України, Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено властивості наноструктурованих металізованих напівпровідникових підкладок для спектроскопії поверхнево підсиленого комбінаційного розсіювання світла (КРС), а саме - самоорганізованих острівцевих плівок Ag/Si, металізованого пористого кремнію та металізованого біоморфного карбіду кремнію. Встановлено оптимальні морфологічні параметри срібних острівцевих плівок, сформованих на кремнієвих підкладках, що відповідають максимальному підсиленню КРС сигналу від різних аналітів. Їм відповідає масив щільно упакованих та однорідних за розмірами острівців з середніми латеральними розмірами 100 - 150 нм. Визначено, що для гігінтського КРС-реєстрації (ГКРС) малої концентрації напівпровідникових квантових точок типу ядро (CdSe) - оболонка (ZnS) з розмірами ~3 нм, осаджених на Ag/Si підкладку, необхідне поєднання двох факторів: збудження плазмонів в срібних наноструктурах лазерним випромінюванням і збігу його енергії з різницею енергій електронних переходів у квантових точках (KT). Одержано ГКРС від залишкових кластерів вуглецю та кремнію у біоморфному SiC. Показано, що покриття тонким шаром срібла біо-SiC дозволяє досліджувати не тільки осаджені на нього аналіти, але і саму поверхневу структуру SiC.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В379.24,022 + В379.22,022
Шифр НБУВ: РА380228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кизима 
Динаміка утворення кластерів фулеренів С60 в полярних розчинниках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Олена Анатоліївна Кизима ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022
Шифр НБУВ: РА359048

Рубрики:

      
3.

Івахнєнко Н.М. 
Еволюція кластеризованої структури при зміні складу та тривалості відпалу ферошпінелей: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Н.М. Івахнєнко ; Донец. фізико-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 +
Шифр НБУВ: РА367737

Рубрики:

      
4.

Овсяннікова Л. І. 
Електронна будова і оптичні спектри прогнозованих оболонкових кластерів з елементів IV, III-V, II-VI груп: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Л. І. Овсяннікова ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

В межах методу Хартрі-Фока досліджено та систематизовано характерні параметри кластерів: геометрію структури, перенос заряду, ширину забороненої щілини, повну енергію, енергію когезії, побудовано карти електронної щільності. Встановлено вплив геометричного фактора на стабільність кластерів. Вперше розраховано інфрачервоні спектри поглинання та спектри комбінаційного розсіювання (КР). Встановлено розмірний ефект - зсув частот тангенціальних валентних коливань в бік підвищення, пов'язаний і скороченням зв'язків за збільшення кількості атомів в кластері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В377,022
Шифр НБУВ: РА372255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ієвлєв Д.М. 
Емісія фотонів кластерами металів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / Д.М. Ієвлєв ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В378.714.1,022
Шифр НБУВ: РА315312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Золотовський 
Енергетичний спектр рідкоземельних іонів (Tm3+, Tb3+, Sm3+) в сульфідних та оксидних матрицях в кластерному наближенні: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Аркадій Олексійович Золотовський ; НАН України; Інститут електрофізики і радіаційних технологій. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В377.1,022
Шифр НБУВ: РА352880

Рубрики:

      
7.

Васютін Є.В. 
Зарядові і розмірні ефекти в металевих кластерних структурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є.В. Васютін ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено вплив зарядових і розмірних ефектів на енергетичні та транспортні характеристики низькорозмірних металевих структур. Вивчено еволюцію потенціалу іонізації металевого кластера й енергії прилипання електронів у разі послідовної зміни форми кластера від пластини до нитки. Встановлено, що в низькорозмірних системах температурна залежність хімічного потенціалу визначається систематикою енергетичних рівнів. Виявлено, що температурний градієнт даної залежності може змінювати знак. Удосконалено фізичну модель кулонівської нестійкості позитивно та негативно заряджених металевих кластерів різної симетрії з урахуванням дискретності електронного спектра. Одержано критичні розміри позитивно та негативно межово заряджених кластерів Au, Ag, Al, Na, K та Pb. Наведено кількісну оцінку ефекту електрострикції металевих кластерів, які знаходяться в діелектричній матриці. Показано можливість виникнення аномальної електрострикції, що обумовлено стисканням деяких частинок після зарядки. Модифіковано теорію одноелектронного тунелювання крізь металеві квантові точки, зокрема, у науковий обіг введено контактну різницю потенціалів, розраховано знак і величину дробового залишкового заряду, встановлено обмеження на кулонівську нестійкість острівкового електрода. Вперше одержано аналітичний вираз для ширини струмової щілини. Показано, що залежність струмової щілини (область відсутності струму на ВАХ) від розміру кластера повинна бути коливального характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18 + В372.8,022 +
Шифр НБУВ: РА350588

Рубрики:

      
8.

Бондаренко О.О. 
Збуджені стани молекул і кластерів аргону та криптону, сформованих у надзвукових струменях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.О. Бондаренко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Веркіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження вакуумного ультрафіолетового випромінювання (ВУФ) спектрів катодолюмінесценції молекул і кластерів аргону та криптону, сформованих у надзвукових струменях. Досліджено два конкуруючі канали релаксації енергії екситонів у кластерах (одно- та багатофононний), зумовлені розмірним квантуванням енергії всередині екситонних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В253.330.730.48,022
Шифр НБУВ: РА320864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ратнер М.А. 
Кінетика росту та оптичні прояви атомарних і вакансійних кластерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.А. Ратнер ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено кінетику росту атомарних кластерів у газовому струмені, що розширюється у вакуумі, а також вакансійних кластерів (пор) в опромінюваному кристалі. Процес агрегації часток та росту кластерів відіграє істотну роль у різних галузях фізики твердого тіла, які мають важливі застосування. Кінетику росту атомарних кластерів досліджено з урахуванням одночасної дії двох механізмів росту: шляхом конденсації газу на поверхні кластерів, а також злиття кластерів під час зіткнення. Встановлено, що кінетика росту вакансійних кластерів має важливі особливості, зумовлені його неоднорідним характером: пори ростуть швидше поблизу дислокацій, ніж у далині від них. Наведено результати, що складають фізичну основу щодо покращання структури кристала шляхом радіаційного відпалу та зменшення чутливості кристала до опромінювання завдяки первісному інтенсивному опроміненню контрольованою дозою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.312,022 + В372.8,022
Шифр НБУВ: РА309539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Баран О.Р. 
Кластерний підхід в дослідженні псевдоспінових моделей: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.Р. Баран ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 +
Шифр НБУВ: РА321982

Рубрики:

      
11.

Григоришин К.В. 
Кластероутворення у самогравітуючих системах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / К.В. Григоришин ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2008. — 16 с. : рис. — укp.

Наведено результати теоретичних досліджень просторово неоднорідних структур типу кластера у класичній та квантовій самогравітуючій системі у межах наближення локальної ідеальності газу. Одержано рівноважний розмір кластера та просторову функцію розподілу у самогравітуючій фермі-системі. Одержано рівноважний розмір кластера у самогравітуючій бозе-системі без наявності конденсованої фази та порівняно умови стійкості модельного гравітуючого конденсату Бозе - Ейнштейна та конденсату з короткодійним притяганням. Показано, що характеристичні масштаби просторової неоднорідності фермі-систем з кулонівською взаємодією таких, як самогравітучий газ і плазма, мають одну функціональну залежність від термодинамічних умов і констант взаємодії. Описано динаміку росту кластера та визначено умови кластероутворення у рамках статистичного опису системи та гідродинамічного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.22,022 + В372.8,022
Шифр НБУВ: РА358981

Рубрики:

      
12.

Кусьнеж В.В. 
Одержання, фізичні властивості плівок і кластерів CdS та структури на їх основі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / В.В. Кусьнеж ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив природи вихідної солі кадмію на властивості плівок, одержаних хімічним поверхневим осадженням. Експериментально встановлено лінійну залежність між товщиною плівки та часом хімічного поверхневого осадження, розкрито можливості її використання як засобу регулювання товщини плівок у процесі їх росту. Обгрунтовано можливість використання природного білка для визначення електрофізичних параметрів тонких напівпровідникових плівок. Уперше експериментально доведено принципову можливість реалізації нового матеріалу електроніки - полімерної плівки і вбудованими кластерами CdS та існування у них квантово-розмірних ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В372.8,022 + Ж619 +
Шифр НБУВ: РА368900

Рубрики:

      
13.

Єфімова С. Л. 
Спектроскопія електронних збуджень у молекулярних нанокластерах з різною структурною досконалістю: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / С. Л. Єфімова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Визначено основні чинники, що впливають на формування екситоних станів і локалізацію екситонів в J-агрегатах amphi-PIC з контрольованим ступенем статичного безладу. Встановлено механізми екситонного транспорту та його ефективність в J-агрегатах; природу поляронних станів в J-агрегатах amphi-PIC. Встановлено величину екситон-фононної взаємодії в J-агрегатах і чинники, що на неї впливають. Розглянуто взаємозв'язок між величиною екситон-фононної взаємодії та люмінесцентними властивостями J-агрегатів. Вивчено механізми взаємодії різних типів люмінофорів у нанооб'ємі міцел ПАР. Досліджено властивості створення ефективного багатокаскадного безвипромінювального перенесення енергії електронних збуджень (fluorescence resonance energy transfer, FRET) між декількома люмінофорами в нанооб'ємі міцел і встановлено чинники, що впливають на ефективність FRET. Визначено можливість використання молекулярних нанокластерів, що досліджуються, як нових люмінесцентних зондів і контейнерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В372.8,022 + В374.7,022
Шифр НБУВ: РА385949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Солнишкін 
Структура та механізм утворення кристалічної фази кластерів інертних газів і азоту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Дмитро Дмитрович Солнишкін ; НАН України; Фізико- технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В365.51,022 + Г522.1
Шифр НБУВ: РА310828

Рубрики:

      
15.

Косевич М.В. 
Фізичні механізми вторинної емісії кластерів із конденсованих середовищ при низьких температурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.14 / М.В. Косевич ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему встановлення фізичних механізмів утворення кластерів за умов переводу конденсованих зразків з різними типами міжмолекулярних взаємодій до газової фази під впливом бомбардування високо-енергетичними частинками у температурному діапазоні 77-273 К. Розроблено новий напрямок експериментального дослідження вторинної емісії кластерів на базі створеного низькотемпературного варіанта сучасного ефективного методу мас-спектрометрії. Детально досліджено залежності складу та розподілу кластерів, що розпилюються, від складу, структури, типів міжмолекулярних взаємодій, температури конденсованих одно- та багатокомпонентних систем, які включають водний лід, кристалогідрати неорганічних сполук, спирти, гліцерин, компоненти біополімерів. Надано інтерпретацію виявленим змінам у ефективності утворення кластерів у процесі фазових переходів у зразках. На підставі узагальнення усіх отриманих даних зроблено висновок щодо некоректності пошуку єдиної моделі утворення кластерів для всіх типів речовин та запропоновано систематизацію різних типів механізмів вторинної емісії кластерів залежно від молекулярно-фізичних параметрів вихідних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В368.3,022 + В369,022
Шифр НБУВ: РА315138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Мороз М. В. 
Фізичні основи синтезу та електропровідність суперіонних сплавів систем Ag - Ge(Sn) - S - Br(I): автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / М. В. Мороз ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено фізичні основи синтезу нових кристалічних сполук і стекол систем Ag - Ge(Sn) - S - Br(I), досліджено електропровідність гомогенних сплавів на постійному струмі. Пошук нових іонопровідних матеріалів здійснено шляхом побудови T-x-діаграм стану ряду розрізів трьох- та чотирьохелементних систем. На постійному струмі зондовим методом визначено складові електропровідності кристалічних і склоподібних сплавів. Для досліджень виготовляли електрохімічні комірки з різними за складом струмовими електродами. Вперше встановлено, що іонна електропровідність забезпечується двома типами носіїв струму: катіонами срібла й аніонами галогену. Встановлено внесок катіонної й аніонної складових в загальний електро- та масоперенос. Запропоновано модель суперіонної електропровідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В377,022
Шифр НБУВ: РА380997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського