Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=В365.513$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Білоус О.І. 
Акустичні та реологічні властивості ряду рідинних систем поблизу критичної температури: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.І. Білоус ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

В якості об'єктів досліження обрано різні за своєю природою рідинні системи: подвійні розчини метанол-гексан, метанол-гептан, нітрометан-н-аміловий спирт і нітробензол-гексан та рідкий кристал пентилціанобіфеніл (5ЦБ) в ізотропній фазі. Встановлено, що в досліджуваних розчинах існують дві області акустичної релаксації, визначено їх особливості: низькочастотна релаксаційна область має флуктуаційну природу, тобто визначається процесами утворення та розпаду флуктуацій; високочастотна зумовлена міжмолекулярними процесами, які відбуваються в рідинній системі в результаті утворення та розриву зв'язків між молекулами. На основі даних частотної й температурної поведінки коефіцієнта поглинання звуку в низькочастотному діапазоні досліджено температурну та концентраційну залежність періодів релаксації подвійних рідинних систем, що пов'язана з періодами життя флуктуацій концентрацій поблизу КТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.513,022 + В317.242,022 +
Шифр НБУВ: РА328019

Рубрики:

      
2.

Кулінський В. Л. 
Асиметрія критичної поведінки рідинних систем: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.14 / В. Л. Кулінський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Одержано пояснення відомих емпіричних фактів теорії рідин (прямолінійний діаметр, Зено лінія, кубічна форма купола бінодалі) як наслідків наявності однозначної відповідності між флюїдними станами простої рідини і граткового газу. На цій основі одержано зв'язок термодинамічних потенціалів, координат критичних точок таких систем. Розроблено непертурбативну процедуру побудови канонічної форми ефективного гамільтоніана. Проаналізовано структуру провідних сингулярних доданків у діаметр густини й ентропії. На підставі врахування поляризаційних ефектів, обумовлених аномальними флуктуаціями густини, надано пояснення особливостей критичної поведінки рідких систем з кулонівською компонентою (розчини електролітів, іонні рідини). Пояснено факт аномально високої чутливості координат критичної точки розчинника у разі додавання електроліту. Запропоновано вирішення проблеми розміру Б'єрума для іонної пари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.513,022 + В317.242,022
Шифр НБУВ: РА383869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рудніков Є.Г. 
Властивості високотемпературних рідинних систем в гравітаційному полі поблизу критичної точки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Є.Г. Рудніков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено експериментальні та теоретичні дослідження оптичних, термодинамічних і кінетичних властивостей просторово неоднорідних рідин у гравітаційному полі поблизу критичної точки (КТ). На основі лінійної моделі параметричного рівняння стану одержано рівняння стану неоднорідної речовини у гравітаційному полі уздовж лінії екстремумів стисливості. Визначено величину висотної асиметрії хімічного потенціалу неоднорідної речовини поблизу КТ. Встановлено, що кінетика встановлення рівноваги у неоднорідній рідині в гравітаційному полі характеризується у разі наближення до критичної точки зменшенням часів релаксації густини, градієнта густини та середньої швидкості руху центра маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.513
Шифр НБУВ: РА313151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Остапчук Ю.Л. 
Кінетика встановлення рівноваги та властивості розчину метанол-гексан в гравітаційному полі поблизу критичної температури: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Ю.Л. Остапчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано масштабне рівняння нерівноважного гравітаційного ефекту, що характеризує процес переходу неоднорідної нерівноважної системи в гравітаційному полі до стану рівноваги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.332,022 + В365.513,022 +
Шифр НБУВ: РА323506

Рубрики:

      
5.

Чалий К.О. 
Рівноважні та нерівноважні властивості мезомасштабних рідинних систем в критичній області: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.14 / К.О. Чалий ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено вплив просторової обмеженості на критичну поведінку рівноважних і нерівноважних властивостей мезомасштабних рідин. Сформульовано нові гіпотези статичного та динамічного скейлінгу для обмежених рідин, з використанням яких вивчено залежність їх фізичних властивостей від температурної та польової змінних і геометричних факторів. Показано, що в експерименті мають спостерігатися специфічні ефекти, спричинені обмеженістю рідин у критичній області, зокрема, збільшення ширини центральної компоненти спектра критичної опалесценції світла за умов зменшення розміру системи в закритичній області температур; досягнення мінімуму ширини центральної компоненти в спектрі критичної опалесценції світла за нової критичної температури. За допомогою методів нейтронної оптики вивчено критичну поведінку нейтронного показника заломлення, зсуву критичної температури на кривій співіснування фаз, розмірних ефектів під час проходження та пружного розсіяння нейтронів, а також інші властивості обмежених рідин у критичній області. Узагальнено сутність поняття класу універсальності на випадок мезомасштабних систем різної природи. Дослідежно модель холінового рецептора та знайдено залежність характеристик спектра молекулярного розсіяння світла (ширини центральної ролеївської лінії, компонент Мандельштама-Бриллюена та співвідношення Ландау-Плачека) від температури та геометричного фактора обмежної рідини. Встановлено залежність розширення квазіпружного піку розсіяння повільних нейтронів і коефіцієнта дифузії у водних розчинах біологічних молекул від розміру обмеженої системи. Показано можливість використання одержаних результатів для розробки нового методу діагностики процесу появи новоутворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.513,022 +
Шифр НБУВ: РА344550

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського