Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (285)Книжкові видання та компакт-диски (90)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=В345$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Попович К.О. 
Електролюмінесцентні властивості випромінювачів на основі капсульованого люмінофору ZnS:Cu: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / К.О. Попович ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено електролюмінесцентні властивості електролюмінесцентних випромінювачів на основі капсульованого порошку сульфіду цинку, легованого міддю. Із використанням методів псевдопотенціалу та лінійної комбінації атомних орбіталей проведено теоретичні розрахунки енергетичних параметрів електролюмінесцентних випромінювачів, зокрема: ширини забороненої зони, порогу фотоемісії, діелектричної проникності, енергії релаксації, повної енергії зв'язку та пружних сталих, енергетичні положення електронних станів у забороненій зоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В345.4,022 + В345.4,022 + В345.4,022
Шифр НБУВ: РА361994

Рубрики:

      
2.

Родіонов В. Є. 
Електролюмінесцентні плівкові структури та індикатори на основі широкозонних матеріалів та НВЧ кераміки: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.04.07 / В. Є. Родіонов ; НАН України ; Ін-т електрофізики і радіаційних технологій. — Х., 2011. — 32 с. — укp.

На основі проведеного комплексу фізико-технологічних досліджень розроблено конструкції та технології виготовлення більше 30-ти типів електролюмінесцентних монохромних і повно кольорових випромінювачів, індикаторів і матричних екранів з можливістю роботи в телевізійному режимі. Для досягнення цих результатів розроблено технології одержання високояскравих тонкоплівкових катодо- й електролюмінофорів червоного, зеленого, синє-блакитного та білого кольорів світіння. Описано розроблені хімічні (MOCVD, CVD, плазмохімічна) технології одержання плівок і структур індикаторів, технології одержання нанорозмірних (20 60 нм) порошків окислів металів, технологія безвакуумного легування люмінесцентних плівок, високотемпературної термообробки. Запропоновано методики моделювання процесів електролюмінесценції рідкоземельних іонів у широкозонних матрицях на основі квантовохімічного методу багатоелектронних оболонок у кластерному наближенні, контролю якості плівок і структур індикаторів, прогнозування раптових відмов. Досліджено вплив на характеристики структури індикаторів термообробок, інфрачервоного й ультразвукового опромінення. Розроблено порошкові, плівково-порошкові та плівкові електролюмінесцентні індикатори, в тому числі, прозорі та плетені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В345.4 с0,022 + З851.13-049.3
Шифр НБУВ: РА382760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тютюнников В.І. 
Емісія фотонів з поверхні твердого тіла при взаємодії поверхні з атомами та іонами водню низьких енергій: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В.І. Тютюнников ; НАН України, Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022 + В345,022
Шифр НБУВ: РА372447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дегода В.Я. 
Кінетика розподілу електронних збуджень при рентгенівському опроміненні: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.Я. Дегода ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблему створення кінетичної рентгенолюмінесценції. Запропоновано базову кінетичну модель РЛ, яка враховує просторову неоднорідність генерації електронних збуджень (екситони та вільні носії заряду) та кінетику змін їх просторових розподілів у часі для сцинтиляційного і фосфоресцентного процесів. Система розрахунку розподілу носіїв у різних центрах дозволяє визначити усі параметри сцинтиляційного процесу та фосфоресценції. Встановлено, що на форму сцинтиляційного імпульсу найбільше впливають ті пастки, для яких імовірність термічної делокалізації близька до імовірності спонтанного переходу збудженого центра свічення. На затухання фосфоресценції найбільше впливає просторовий взаєморозподіл локалізованих носіїв різних знаків. Ця кінетична модель РЛ адекватно описує фізичні процеси затухання фосфоресценції та дозволяє одержувати криві затухання, які описуються спадаючими гіперболами з показником степеня від 0,8 до 2, що експериментально спостерігається для багатьох люмінофорів у разі рентгенівського збудження. Визначено основні напрямки досліджень для створення кінетичної теорії радіолюмінесценції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В345.31,022
Шифр НБУВ: РА314058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бондар М.В. 
Одно- та двофотонно індуковані електронні процеси у розчинах донорно-акцепторних флуоренових молекул: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / М.В. Бондар ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Висвітлено вплив донорно-акцепторних властивостей структурних замісників у флуореновій основі та параметрів розчинника на лінійні спектри електронного поглинання й анізотропію флуоресценції. Одержано спектри двофотонного поглинання (ДФП) нових флуоренових похідних у широкому спектральному діапазоні. Проаналізовано процеси ДФП у молекулах флуоренового типу та встановлено зв'язок їх нелінійно-оптичних властивостей з електронною структурою молекули. Досліджено вимушені двофотонні переходи з випромінюванням у розчинах органічних молекул і визначено відповідні величини перерізів. Розглянуто процеси генерації синглетного кисню та фотохімічної декомпозиції нових флуоренових похідних за умов слабкого однофотонного й інтенсивного двофотонного збудження. Визначено та проаналізовано відповідні величини квантових виходів даних процесів. Обгрунтовано потенційну можливість застосування нових донорно-акцепторних флуоренових молекул у пристроях двофотонного оптичного обмеження інтенсивних лазерних пучків, об'ємного оптичного запису інформації, двофотонній флуоресцентній мікроскопії біологічних об'єктів і фотодинамічній лазерній терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В345.1,022 + В343.14,022 +
Шифр НБУВ: РА369616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Решетняк М.В. 
Розробка методики повнопрофільного аналізу спектрів рентгенівської флуоресценції: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / М.В. Решетняк ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2001. — 14 с.: рис. — укp.

Розроблено методики повнопрофільного рентгенофлуоресцентного аналізу для пошуку спектральних ліній хімічних елементів та визначення їх параметрів. Доведено математичну коректність розкладу спектральної функції за незмінним базисом. Встановлено адекватний опис форми аналітичних ліній. Наголошено на вагомості внеску похибки установлення довжини хвилі до зведеної похибки. Запропоновано кількісний критерій межі виявлення ліній, які накладаються. Розроблено пакет програм з елементами штучного інтелекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В345.31,022в641.8
Шифр НБУВ: РА314463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Старух Г.М. 
Фотоніка органічних флуорофорів на поверхні титанокремнеземів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Г.М. Старух ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено флуоресцентну поведінку органічних молекул різної донорно-акцепторної природи на поверхні колоїдів і порошків титанокремнезему. Виявлено визначальну роль адсорбції даних молекул на активних центрах поверхні у процесах між- і внутрішньомолекулярного фотопереносу електрона. Встановлено, що гасіння флуоресценції пірену та антрацену відбувається у результаті фотоіндукованого перенесення електрона від адсорбованих молекул до іонів титану та частинок діоксиду титану. Зазначено, що механізм реакції фотоіндукованого перенесення електрона між молекулами поліацену та ароматичного аміну на поверхні титанокремнеземних композитів суттєво відрізняється від механізму даної реакції на чистому кремнеземі. Доведено, що капсулювання пірену циклоденстринами запобігає перенесенню електрона від пірену до іонів титану та частинок діоксиду титану. Виявлено, що унаслідок адсорбції ТІСТ-их молекул, похідних піразолопіридину, на "титанових" центрах поверхні відбувається блокування внутрішньомолекулярного перенесення електрона. Показано, що титанокремнеземні композити перспективні для екологічного фотокаталізу, зокрема, для фоторозкладу промислового барвника - метиленового блакитного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В345.1 + Г582 +
Шифр НБУВ: РА323405

Рубрики:

      
8.

Гоменюк О. В. 
Центри люмінесценції в кристалах подвійних фосфатів легованих іонами перехідних елементів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / О. В. Гоменюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Досліджено спектри люмінесценції й її збудження, кінетику загасання люмінесценції, криві термостимульованої люмінесценції, спектри комбінаційного розсіяння й інфрачервоного поглинання. Вивчено та проаналізовано вплив складу сполук, концентрації домішок і температури на спектри, інтенсивність випромінювання та кінетику загасання люмінесценції. Проведено теоретичні розрахунки електронної структури кристалів. Зроблено висновки щодо походження власної люмінесценції й особливостей електронно-коливальних взаємодій у центрах домішкової люмінесценції, кристалів подвійних фосфатів. Описано та пояснено будови центрів люмінесценції утворених на базі домішкових іонів. Запропоновано моделі просторової будови й енергетичної структури центрів свічення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В345,022
Шифр НБУВ: РА371018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського