Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (53)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=В343.13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Мохунь І.І. 
Оптичні сингулярності та структура випадкових оптичних полів. Відновлення їх характеристик: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / І.І. Мохунь ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 35 с. — укp.

На підставі методів сингулярної оптики досліджено загальні закономірності формування скалярних випадкових полів. Наведено результати дослідження структури поля інтенсивності за допомогою топологічних методів. Проаналізовано кореляцію поведінки фази й інтенсивності, а також закономірності формування нулів амплітуди у випадкових полях, які утворюються внаслідок інтерференції спекл-полів. Запропоновано фізичний механізм утворення вихорів фази. Наведено результати досліджень векторних сингулярностей. Розроблено принципи вихрового аналізу векторних полів, який побудовано на основі аналізу сіток вихорів нового типу - вихорів різниці фаз. Встановлено зв'язки між сукупністю таких вихорів і поляризаційними сингулярностями, дисклінаціями, точками їх появи і зникнення. Досліджено кореляцію між поведінкою поляризації поля і поведінкою його інтенсивності. Розглянуто характеристики зображень, що відновлені з безопорних голограм. Проаналізовано їх передаючі властивості, відношення "сигнал - шум" у фантомному зображенні. Розроблено новий неасоціативний метод відновлення амплітуди та фази оптичного поля. Розглянуто вплив декорелюючих факторів на характеристики фантомних зображень,х відновлених з безопорної голограми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.13,022
Шифр НБУВ: РА309912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Черненко О. С. 
Роль теплового випромінювання і стефанівської течії в процесах високотемпературного тепломасообміну частинок з газом: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.14 / О. С. Черненко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 24 с.: рис. — укp.

Проведено науковий аналіз ролі теплового випромінювання, стефанівської течії та паралельних хімічних реакцій у процесах самозаймання, запалення, високотемпературного окиснення та самовільного погасання сферичних частинок в азотно-кисневих сумішах за проходження на її поверхні фазових і хімічних перетворень. Встановлено й експериментально доведено, що тепловтрати на випромінювання призводять до появи верхньої межі області запалення по діаметру в азотно-кисневих сумішах кімнатної температури, умову існування якої одержано аналітично. Показано, що для аналітичного визначення критичного значення початкової температури застосовується залежність режимного параметру (температура газу, концентрація окисника, діаметр частинки) від стаціонарної температури. Обгрунтовано можливість застосування умови рівності часової похідної температури частинки нулю в початковий момент часу для оцінювання умов запалювання металевих частинок, покритих конденсованим оксидом. Проаналізовано вплив початкових умов (температура та діаметр частинки) на її характеристики високотемпературного теплообміну та самовільного погасання. Запропоновано метод одержання монодисперсних вуглецевих частинок з попередньо взятих полідисперсних. Вказано на суттєву роль стефанівської течії в процесі аналізу характеристик високотемпературного тепломасообміну та самовільного погасання вуглецевих і металевих частинок на відміну від критичних умов запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.132,022 + Г543.133,0
Шифр НБУВ: РА383196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського