Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (55)Книжкові видання та компакт-диски (50)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В251.603$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Пожуєва І.С. 
Математичне моделювання динамічних процесів у шарових армованих середовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / І.С. Пожуєва ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено побудові математичних моделей динамічної поведінки пластин та циліндричних оболонок, що взаємодіють з шаровими спрямовано армованими композитами. За даних умов, для кожного шару використано динамічні рівняння теорії пружності з точним врахуванням механізму взаємодії матриці та армувань. З метою реалізації побудованих моделей запропоновано спеціальні чисельно-аналітичні алгоритми, що базуються на методах інтегральних перетворень Фур'є і Лапласа та квадратурних формулах для їх обернення. Досліджено напружено-деформований стан елементів конструкції подібного виду, зроблено висновки про час встановлення процесу та перехід до стаціонарного режиму. Оцінено вплив кількості армувань та їх жорсткості на розподіл переміщень та напружень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.603-01 + Ж47-01с116
Шифр НБУВ: РА308016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Марчук М.В. 
Напруженно-деформований стан і коливання композитних оболонок і пластин із ідеальним та недосконалим контактом шарів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / М.В. Марчук ; Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України. — Л., 2007. — 36 с. — укp.

Побудовано уточнені варіанти лінійної та геометрично нелінійної теорії динамічного та статичного деформування податливих до трансверсального зсуву та стиснення ортотропних оболонок і пластин з мінімальним порядком розв'язувальної системи диференціальних рівнянь. Здіснено постановку контактних задач для шаруватих композитних структур з ідеальним і недосконалим міжшаровим контактом з урахуванням можливості пошкодження окремих шарів. На засадах варіаційної постановки задач про міжшарову взаємодію за умов обмежень на контактні напруження та стрибки переміщень запропоновано й обгрунтовано новий метод розрахунку тонкостінних шаруватих композитних структур з ідеальним і недосконалим контактом шарів - змішану схему методу скінченних елементів у переміщеннях - контактних напруженнях. Розроблено ітераційний алгоритм числового визначення меж областей недосконалого міжшарового контакту. Виявлено низку нових ефектів під час деформування шаруватих тонкостінних елементів зі структурними пошкодженням. Запропоновано спрощений варіант уточненої теорії динамічного деформування податливих до зсуву та стиснення пластин, що дозволяє одержати наближені аналітичні розв'язки низки задач про коливання прямокутних композитних пластин. Одержати розв'язки задач про амплітудно-частотні залежності за нелінійних коливань композитних пластин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.603.5,022 +
Шифр НБУВ: РА348463

Рубрики:

      
3.

Ткаченко Е.А. 
Тривимірні задачі стійкості шаруватих конструкційних елементів з покриттям: Автореф. дис... д-ра техн. наук : 01.02.04 / Е.А. Ткаченко ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2008. — 35 с. : рис. — укp.

За тривимірної постановки досліджено стійкість стану рівноваги шаруватих конструкційних елементів з покриттям, які знаходяться в полі дії силових і температурних стискувальних навантажень за одно- та багаторазового навантажень. Здійснено вибір розрахункових схем і математичну постановку задачі, а також розробку методики дослідження та її експериментальну та числову реалізацію. Розв'язано конкретні класи задач, проаналізовано одержані результати та виявлено нові закономірності та механічні ефекти. Сформульовано рекомендації для інженерних методів розрахунку й експлуатації реальних елементів конструкцій з шаруватим покриттям. Дослідження проведено за статичної постановки у межах моделі кусково-однорідного середовища на базі тривимірної лінеаризованої теорії стійкості деформівних тіл за малих і скінченних докритичних деформацій. Розглянуто два класи задач про поверхневу втрату стійкості для шаруватих тіл зі скінченною кількістю шарів за плоскої, вісесиметричної та просторової форм втрати стійкості, коли їх властивості описуються моделлю пружних, пружнопластичних та в'язкопружних тіл. Числово та за допомогою ПЕОМ у межах плоскої деформації розглянуто задачі про поверхневу нестійкість шаруватих тіл і встановлено характер впливу температури, кількості шарів, фізико-механічних властивостей окремих шарів покриттів, рівня та типу поверхневого навантаження, компоновки шаруватого матеріалу та його структури на критичні параметри навантаження та хвилеутворення, що зумовлюють втрату стійкості шаруватих конструкційних елементів за одно- та багаторазового термосилового навантаження. Для певних матеріалів експериментально досліджено залежність фізико-механічних властивостей від середнього рівня температурного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.603.7-7,022
Шифр НБУВ: РА358996

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського