Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (25)Реферативна база даних (124)Книжкові видання та компакт-диски (167)
Пошуковий запит: (<.>U=В161.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Горохова О. М. 
Апроксимативні характеристики слабких розв'язків операторних рівнянь за дискретною інформацією: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.01 / О. М. Горохова ; НАН України, Ін-т математики. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто деякі аспекти, пов'язані з інформаційним підходом М.П. Корнєйчука до задач апроксимаційного змісту, які можна інтерпретувати як задачі наближеного відновлення деякого математичного об'єкта за неповною дискретною інформацією. У ході дослідження цих задач зручним апаратом виявилися сплайни і поліноми, гарні апроксимаційні властивості яких виявляються в успішному поєднанні використання дискретної й апріорної інформації. Встановлено властивості апроксимативних характеристик слабких розв'язків інтегрального рівняння Фредгольма першого роду, зображених у вигляді сплайнів і поліномів, з урахуванням вектора інформації, заданого скінченним набором лінійних неперервних функціоналів, за наявності умов гладкості на його праву частину і ядро в функціональних просторах зі стандартними нормами (метриками).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.13, 0 + В192.142,0
Шифр НБУВ: РА378109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гембарська С.Б. 
Дослідження властивостей граничних значень аналітичних і бігармонійних функцій в одиничному крузі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / С.Б. Гембарська ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Вивчено межові властивості розв'язків бігармонійного рівняння в задачі Діріхле для одиничного круга, питання абсолютної збіжності подвійних степеневих рядів, що мають обмежену варіацію в розумінні Тонеллі, Харді - Віталі та її застосування до оцінок знизу найкращих наближень функцій класу <$EH sup 1> алгебраїчними поліномами, а також оцінку інтералів від похідних функцій, що є сумами кратних тригонометричних рядів з квазівипуклими коефіцієнтами. Зокрема, в ній знайдено обмежені бігармонійні та біаналітичні функції, для яких не існує дотичних межових значень в одиничному крузі, умови абсолютної збіжності подвійних степеневих рядів з обмеженою варіацією в розумінні Тонеллі та Харді - Віталі, а також оцінки зверху інтегралів від мішаних похідних функцій, що є сумами кратних тригонометричних рядів з квазівипуклими коефіцієнтами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.13,022 +
Шифр НБУВ: РА325726

Рубрики:

      
3.

Працьовита І. М. 
Зображення дійсних чисел рядами Остроградського 2-го виду та їх застосування: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.06 / І. М. Працьовита ; Нац. акад. наук України ; Ін-т математики. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено основи метричної теорії зображення дійсних чисел рядами Остроградського 2-го виду. Розглянуто застосування побудованої метричної теорії в теорії ймовірностей, в першу чергу, в дослідженнях розподілів випадкових рядів Остроградського 2-го виду та нескінченних згорток Бернуллі, породжених рядами Остроградського. Розв'язано ряд задач ймовірнісної теорії дійсних чисел, зокрема, задачі про лебегівську структуру відповідних розподілів. Показано, що сингулярно неперервні розподіли відіграють домінуючу роль у даних класах ймовірнісних мір. У випадку сингулярності досліджено спектральну структуру відповідних розподілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В148,0 + В161.11,0 + В144,0
Шифр НБУВ: РА373377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Маслюченко О.В. 
Коливання нарізно неперервних функцій і топологічні ігри: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.В. Маслюченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Розв'язано задачу про побудову функцій деякого функціонального класу за даним коливанням, а також наведено методику застосування топологічних ігор з метою вивчення зв'язків між сукупною та нарізною неперервністю. Охарактеризовано коливання нарізно неперервних функцій багатьох змінних на добутках матризованих просторів; описано коливання функцій першого та другого класів Бера й квазінеперервних функцій, визначених на просторах досить загальної природи, зокрема, на матризованих просторах. Отримано теореми про сукупню неперервність нарізно неперервних і подібних до них функцій багатьох змінних на графіках багатозначних відображень, які узагальнюють теореми Наміоки, Талаграна, Гансела - Труалліка та інших авторів і з їх допомогою встановлено нові аналоги теореми Елліса. Побудовано приклад нарізно неперервних скрізь розривної функції на добутку берівського і зліченно компактного просторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.13 + В152.81
Шифр НБУВ: РА319267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кірман В.К. 
Методична система вивчення функцій у класах фізико-математичного профілю: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / В.К. Кірман ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методичну систему вивчення функцій у класах фізико-математичного профілю. Наведено структуру математичної компетентності в галузі функцій, обгрунтовано критерії та рівні сформованості математичної компетентності в галузі функцій. Виділено стрижневі групи когнітивно-змістових комплексів, процес вивчення функцій розглянуто як керований процес їх формування. Розкрито вивчення питань змістової лінії функцій у класах фізико-математичного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.13 р21-3
Шифр НБУВ: РА374102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Барановський О.М. 
Метрична та ймовірнісна теорія чисел, представлених рядами Остроградського 1-го виду: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.М. Барановський ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено математичні об'єкти зі складною локальною будовою фрактальних множин, сингулярних мір, недиференційованих функцій, заданих у термінах рядів Остроградського I виду. Досліджено деякі класи замкнених ніде не щільних множин, заданих умовами стосовно елементів їх розвинення в ряд Остроградського. Установлено умови нуль-мірності та додатності міри Лебега множин з цих класів. Проведено порівняння з відповідними твердженнями про міру Лебега множин чисел, заданих умовами стосовно елементів їх розвинення у ланцюговий дріб. Показано принципові відмінності метричної теорії рядів Остроградського та метричної теорії ланцюгових дробів. Вивчено тополого-метричні та фрактальні властивості множини неповних сум і випадкової неповної суми ряду Остроградського I виду. Для випадкової величини з незалежними різницями елементів даного ряду знайдено критерій дискретності (неперервності) розподілу й умови сингулярності канторівського типу. Вивчено диференціальні та фрактальні властивості функції, заданої перетворювачем елементів ряду Остроградського в двійкові цифри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.31,0 + В161.11,0 +
Шифр НБУВ: РА349995

Рубрики:

      
7.

Босовський М. В. 
Наступність у вивченні теорії границь у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / М. В. Босовський ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано методику навчання теорії границь у курсі математичного аналізу ВНЗ, що спрямовано на забезпечення наступності навчання в загальноосвітній і вищій школі. Наведено етапи навчання теорії границь, їх особливості та часові межі. Визначено рівні вивчення теорії границь. Досліджено їх специфіку та взаємозв'язок з етапами навчання. Встановлено рівні засвоєння теорії границь та визначено типи наступності. Обгрунтовано концептуальні засади забезпечення наступності навчання теорії границь у ЗНЗ і ВНЗ. Охарактеризовано компоненти системи забезпечення наступності навчання теорії границь у ЗНЗ і ВНЗ. Розроблено методичний комплекс, який включає: засоби діагностики та засоби навчання теорії границь, навчально-методичний посібник подвійного спрямування, інтерактивний посібник, систему методичних рекомендацій щодо організації навчання теорії границь на лекціях, практичних заняттях і в ході самостійної роботи студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.12 р
Шифр НБУВ: РА373109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Янчук С.В. 
Теорія біфуркацій для сингулярно збурених рівнянь із запізненням та застосування до задач синхронізації: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / С.В. Янчук ; Ін-т математики НАН України. — К., 2010. — 33 с. — укp.

Визначено універсальність біфуркаційного сценарію Екхауза для систем великої вимірності. Досліджено симетрично зв'язані системи звичайних диференціальних рівнянь і рівнянь з запізненням. За допомогою методу функцій Ляпунова одержано необхідні та достатні умови синхронізації. Доведено спектр власних значень положення рівноваги та Флоке-експонент періодичних розв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.14,0 +
Шифр НБУВ: РА370975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського