Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (61)Тематичний інтернет-навігатор (22)Наукова електронна бібліотека (258)Реферативна база даних (12822)Книжкові видання та компакт-диски (10291)Журнали та продовжувані видання (872)
Пошуковий запит: (<.>RZN=Ж$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 533
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ліхоузова Т.А. 
Ідентифікатор джерел випромінювання гнучких виробничих систем радіаційного моніторингу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.20 / Т.А. Ліхоузова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено питання створення систем радіаційного моніторингу у гнучких виробничих системах ядерного технологічного виробництва. Запропоновано нетрадиційний підхід щодо ідентифікації спектрального складу випромінювання. Розроблено методи, алгоритми, методику та програмне забезпечення для ідентифікації джерел іонізуючого випромінювання на базі методів ідентифікації багатозв'язних систем, застосування яких дозволяє значно скоротити часові витрати на ідентифікацію та зменшити в 1,5 - 2 рази обсяг робочої бібліотеки спектрів. Запропоновані методи, алгоритми та програмний засіб ідентифікації багатозв'язних систем можуть застосовуватися для ідентифікації об'єктів іншої фізичної природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж102.38
Шифр НБУВ: РА313950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Доровський В.О. 
Ідентифікація професійних знань операторів автоматизованих систем управління: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.О. Доровський ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2004. — 36 с. — укp.

Розроблено методи аналізу первинної інформації та методи оцінки інформативності в математичних моделях системи навчання операторів автоматизованих систем управління (АСУ). Наведено математичну модель взаємодії оператора та системи навчання. Запропоновано правила визначення когнітивного типу оператора. З метою вірогідності оцінки зазначеної взаємодії проведено ентропійний аналіз її семантичної структури. Розроблено методи параметричної ідентифікації математичних моделей оцінки знань операторів АСУ, а також методи компараторної ідентифікації оцінки, показників і рівня інформативності знань. З метою одержання якісних результатів оцінки знань розроблено методи визначення вірогідності математичних моделей системи навчання операторів. Описано математичну модель вірогідності результатів рівня оцінки знань і методику ідентифікації математичної моделі вірогідності результатів тестування. Базуючись на ідентифікації математичних моделей оптимізації оцінки знань одержано математичні моделі оптимізації за критерієм мінімуму середніх сумарних витрат і за критерієм максимального прибутку. Доведено теорему про існування оптимального рішення. Запропоновано математичні моделі оптимізації режимів термінального управління, що стежать, та оцінки цих режимів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж606.1 р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328601

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Красножон С.М. 
Імітаційне моделювання ушкоджень та відмов складних технічних систем з регулярною структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.М. Красножон ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше сформульовано твердження про можливість приведення структури складних технічних систем з регулярною структурою (СТС РС) до нейроподібної шляхом скінченної кількості еквівалентних перетворень. Запропоновано положення про системну єдність СТС РС та складних інформаційних структур з регулярною структурою (СІС РС), що полягає у корельованості статистичних характеристик відмов технічних об'єктів і відмов топологічно подібних даних нейронних мереж. Розроблено метод ідентифікації відмови ушкоджених СТС РС, який полягає у порівнянні працездатності таких об'єктів з працездатністю топологічно подібних "ушкоджених" нейронних мереж. Створено імітаційну модель нагромадження ушкоджень та ідентифікації відмов складних технічних систем, яка є топологічно еквівалентною нейронною мережею. Уперше запропоновано алгоритм настроювання імітаційної моделі нагромадження ушкоджень та ідентифікації відмов СТС, що полягає у визначенні оптимального зовнішнього навантаження на технічну систему, яка забезпечує максимальне значення коефіцієнта кореляції Пірсона між залежностями ймовірностей відмови СТС і СІС за однотипних ушкоджень. Розвинуто алгоритм прогнозування ушкоджень складних технічних систем з регулярною структурою, що полягає у зваженому підсумовуванні впливів конструкції об'єкта та умов його експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж820.5 + Ж14 +
Шифр НБУВ: РА337869

Рубрики:

      
4.

Ясній О.П. 
Імовірнісний аналіз поширення втомних тріщин і граничного стану елементів конструкцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.П. Ясній ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2008. — 19 с. — укp.

Виялено основні закономірності впливу асиметрії циклу навантажування на швидкість підростання втомних тріщин у матеріалах осей колісних пар локомотивів і визначено статистичні розподіли характеристик циклічної тріщиностійкості для сталей і алюмінієвих сплавів, які використовуються в літаках, осях колісних пар залізничного транспорту, корпусах атомних реакторів. Розроблено методику моделювання підростання втомних тіщин в елементах конструкцій за регулярного та випадкового навантажування з урахуванням статистичних характеристик параметрів навантаження, механічних властивостей і геометрій, яка дає можливість одержати статистичний розподіл скінченних довжин тріщин за заданої кількості циклів навантаження та розподіл довговічності для наперед заданої критичної довжини тріщини. Запропоновано методику оцінювання ймовірності руйнування елементів конструкцій на основі числового моделювання рівноважного стану тіла з тріщиною з використанням диспараметричного критерію руйнування та врахуванням статистичних характеристик параметрів навантаження, механічних властивостей і геометрії конструкції та тріщин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.604,022 + Ж4-028.4 +
Шифр НБУВ: РА361253

Рубрики:

      
5.

Кам'янська Ю.В. 
Імперативи людської життєдіяльності у техногенній цивілізації: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Ю.В. Кам'янська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено імперативні засади життєдіяльності людини як сукупності світоглядно-регулятивних принципів та показано можливості їх використання для ліквідації суперечностей техногенного суспільства на його постіндустріальному етапі розвитку. Доведено, що екологічний імператив є базовим принципом етики виживання людства та систематизуючим для інших імперативів суспільного розвитку. Сформульовано зміст імперативу економічної збалансованості як необхідної умови практичної реалізації екологічного імперативу. Розкрито зміст імперативу незаангажованості науки, який розкривається в деполітизації наукової сфери, а також визнанні принципу наукової альтернативи. Обгрунтовано значення імперативу толерантності як необхідного принципу подолання інертності та стереотипності мислення, культивування неупередженого ставлення до "інакших" індивідуальних проектів буття. Встановлено значення імперативності дії "етнічного" як позитивно-консервативного чинника культурного поступу за умов пронизуючого всі сфери буття людини технократизму як певної сукупності світоглядно-ціннісних настанов. Визначено, що імператив рівноцінності культур є регулятивним принципом толерантного цивілізаційного співбуття, умовою підтримки гетероетнічної природи людства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Ж.в05 +
Шифр НБУВ: РА340450

Рубрики:

      
6.

Бессарабова О. В. 
Імпресивна графоаналітична модель в проектуванні об'єктів дизайну: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.03 / О. В. Бессарабова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено імпресивну графоаналітичну модель для проектування об'єктів дизайну, що дозволяє врахувати їх інформативність і вплив іррадіаційних полів (ІРП) на розміщення декору та конструктивних елементів. Підтверджено гіпотезу існування ІРП зображення за допомогою хвильової теорії світла та фізіології зору. Встановлено вплив довжини хвилі й яскравості об'єкта сприйняття на розміри створюваного ним ІРП. З'ясовано вплив об'єктивного середовища (простору занурення) на ІРП об'єкта дизайну, що сприймається. Визначено вплив кольору й яскравості об'єкта сприйняття на його інформативність. Набуло подальшого розвитку визначення порівняльної інформативності об'єктів з урахуванням зовнішнього контуру, конструктивних елементів та колористики) для визначення імпресивної складової за сприйняття об'єкта дизайну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182
Шифр НБУВ: РА384741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сорочан М.В. 
Інструментальні засоби автоматизації передпроектного аналізу та ранніх етапів проектування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / М.В. Сорочан ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності автоматизації проектувальних робіт під час передпроектного аналізу та на ранніх етапах проектування складних технічних об'єктів за рахунок застосування інструментальних засобів, придатних до повторного використання накопичених раніше проектних знань. Удосконалено методи синтезу проектних рішень в інструментальних засобах на основі одержаного раніше досвіду. Запропоновано методи опису проектних рішень за допомогою використання ситуаційного подання, що дозволяє проводити пошук їх аналогічних варіантів шляхом порівняння ситуацій, які описують проектні рішення. Розроблено формалізовану природно-мовну структуру опису, яка дає можливість автоматизувати процес побудови та пошуку ситуацій. Удосконалено методи порівняння складних об'єктів шляхом розробки критерію подібності, що базується на контрастній моделі та включає коефіцієнт відсутньої частини для виразу ступеня подібності об'єктів, що порівнюються. Зазначено, що одержаний критерій дозволяє проводити порівняння об'єктів з декомпозицією на складові. Вперше синтезовано мову подання ситуацій у природно-мовній формі, заснованій на уявленні "суб'єкт - керуюча дія - об'єкт", що дозволяє будувати опис ситуації без додаткової спеціальної підготовки та з використанням звичної термінології предметної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж2-5-05 +
Шифр НБУВ: РА339512

Рубрики:

      
8.

Сліпчишин Л.В. 
Інтегративний підхід до вивчення матеріалознавства та гуманітарних дисциплін у вищих професійних училищах машинобудівного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.В. Сліпчишин ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми вивчення машинобудівного матеріалознавства та гумнітарних дисциплін у вищих професійних училищах на основі інтегративного підходу. Визначено методологічні, психологічні та педагогічні передумови формування інтегрованих знань і уявлень учнів з різноциклових дисциплін. Розроблено модель інтегративного підходу щодо вивчення матеріалознавства та гуманітаринх дисциплін. На підставі визначених передумов обгрунтовано дидактичні принципи відбору змісту навчальної інформації (мотиваційного забезпечення, асоціативності, особистісного підходу, індивідуалізації та рефлективності), які відповідають певній сфері структури особистості учня, розроблено критерії добору гуманітарних знань. Удосконалено зміст матеріалознавства, визначено ефективні форми та методи навчання. Розроблено методику вивчення матеріалознавста, яка дозволяє сформувати в учнів уявлення щодо професійного, естетичного, економічного аспектів навчальної дисципліни. Розкрито інтеграційний потенціал взаємодіючих дисциплін за допомогою субмеханізмів інтеграції. Доведено вплив нової методики вивчення машинобудівного матеріалознавства та відповідної моделі інтегративного підходу щодо вивчення даного навчального предмету та гуманітарних дисциплін на успішність і творчий розвиток учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж3р(4УКР)2-3 + С.я72 +
Шифр НБУВ: РА345634

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Каверіна О.Г. 
Інтегративний підхід до формування готовності студентів вищих технічних навчальних закладів до професійної комунікації: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / О.Г. Каверіна ; АПН України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих. — К., 2010. — 44 с. — укp.

Досліджено проблему формування готовності майбутніх інженерів до професійної комунікації на основі інтегративного підходу. Висвітлено теоретичні засади формування готовності до професійної комунікації, проаналізовано базові поняття дослідження. Розкрито тенденції розвитку вищої технічної освіти у світі та в Україні. Проаналізовано особливості й актуальні проблеми професійної підготовки майбутніх інженерів у технічних ВНЗ. Розглянуто основні підходи щодо вирішення проблеми формування професійної комунікації у контексті вітчизняної педагогіки. Висвітлено методологічні засади формування готовності студентів технічних ВНЗ до професійної комунікації. Проаналізовано стан, проблеми й особливості професійної підготовки студентів технічних спеціальностей на основі інтегративного підходу у вищій технічній школі України та за кордоном. Запропоновано концепцію та модель формування готовності студентів технічних спеціальностей до професійної комунікації. Визначено її критерії, показники та рівні. Обгрунтовано дидактичні засади формування готовності до професійної комунікації. Визначено критерії відбору навчального матеріалу, зроблено його структуризацію, розкрито особливості використання вербальних і комп'ютерних засобів. Обгрунтовано структуру керівництва навчально-пізнавальною діяльністю майбутніх інженерів у процесі формування готовності до професійної комунікації як складової професійної підготовки. Запропоновано навчально-методичний комплекс для викладачів гуманітарих і технічних дисциплін у ВНЗ. Експериментально підтверджено результативність запропонованого інтегративного підходу до формування готовності майбутніх інженерів до професійної комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4УКР)3-3 + Ю953
Шифр НБУВ: РА371100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Соболєв О.В. 
Інтеграція дизайну і маркетингу в сучасній проектній культурі: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / О.В. Соболєв ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні еволюційні зміни в дизайні, висвітлено специфічні стратегії проектування у дизайн-процесі. На підставі проведеного аналізу даного процесу виявлено особливості інтеграції дизайну та маркетингу, що безпосередньо впливають на створення об'єктів дизайну. Вивчено й введено в теорію та професійну практику дизайну методологічні принципи та форми організації нового напрямку в проектній культурі у межах дослідженого етапу - маркетингові дослідження в дизайні. Проаналізовано роботи українських, російських, а також закордонних дизайнерів і фахівців у сфері маркетингу та реклами кінця XX - на початку XXI ст., визначено характерні риси аналітичної функції маркетингу в дизайні. Відзначено, що інтеграція дизайну та маркетингу, що посилилася на сучасному етапі розвитку у проектній культурі виявляє важливість і актуальність впровадження аналітичної функції маркетингу на дослідному етапі проектно-художньої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 +
Шифр НБУВ: РА332157

Рубрики:

      
11.

Асланов О.Є. 
Інтерпретація акустичних даних у задачах моніторингу виробничих шумів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.Є. Асланов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Вивчено сучасний стан проблеми моніторингу виробничих ситуацій з метою запобігання аварійним, пожежо- і вибухонебезпечним ситуаціям. Розкрито суть понять квазістаціонарного та кусково-квазістаціонарного аудіального сигналу. Узагальнено та формалізовано довільний аудіальний сигнал як нечіткого динамічного процесу. Розроблено модель репрезентації фрагментів кусково-квазістаціонарного сигналу як прототипів, що дозволило порівняти фрагменти вихідного сигналу з наявними прототипами у базі знань. Показано, що за допомогою "клітинної" моделі аудіального сигналу можна автоматично інтерпретувати багатотональні аудіальні сигнали. Доведено можливість зведення задачі інтерпретації аудіальних сигналів до задачі інтерпретації динамічних процесів. Запропоновано дві автоматизовані системи інтерпретації - загальну та роздільну. З'ясовано умови їх ефективного застосування. Досліджено часові характеристики кожної з систем і доведено можливість використання їх у реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н64 +
Шифр НБУВ: РА337534

Рубрики:

      
12.

Барбарук В. М. 
Інформаційні технології в системах навчання оперативного технічного персоналу екологічно-небезпечних виробництв: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / В. М. Барбарук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто розв'язання актуальної задачі дослідження та розробки моделей, методів і програмного забезпечення для представлення, передачі та контролю знань в інтерактивних системах інформаційної підготовки (ІП) технічного персоналу. Побудовано та досліджено математичну модель інформаційної технології організації та проведення процесу ІП з урахуванням специфіки екологічно-небезпечних виробництв, що на гнучкості та ефективності плануванню, організації, проведенню та керуванню процесу ІП технічного персоналу на всіх його етапах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р
Шифр НБУВ: РА375670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Штовба С.Д. 
Інформаційна технологія забезпечення надійності алгоритмічних процесів в умовах невизначеності: автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.13.06 / С.Д. Штовба ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 35 с. — укp.

Вирішено актуальну проблему забезпечення надійності алгоритмічних процесів (АП) за відсутності необхідних для традиційного моделювання і оптимізації достовірних кількісних оцінок характеристик його складових. Розроблена інформаційна технологія грунтується на наукових результатах: комплекс нечітких моделей надійності алгоритмічних структур за бінарного врахування помилок функціонування; комплекс нечітких моделей надійності операторів, логічних умов та алгоритмічних структур за багатоарного врахування помилок функціонування; комплекс формалізованих постановок задач оптимізації надійності АП. Проаналізовано метод генетичної оптимізації надійності АП, нечіткої оптимізації надійності АП, ідентифікації багатофакторних залежностей надійності операцій АП, а також методи побудови багатофакторних моделей нечіткої надійності операцій АП за експертно-експериментальною інформацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.122 + Ж14 +
Шифр НБУВ: РА366782

Рубрики:

      
14.

Адаменко М. І. 
Інформаційне та технічне забезпечення екологічної безпеки критично небезпечних промислових об'єктів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.01 / М. І. Адаменко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 37 с. — укp.

Вперше застосовано сценарний підхід щодо виникнення та протікання комплексної аварії й екологічної кризової ситуації з урахуванням набуття синергічних властивостей. Вперше розроблено новий метод підбору систем спостереження та сповіщення за критерієм максимальної безвідмовності з використанням методів теорії ймовірностей. Теоретично змодельовано забезпечення безвідмовної роботи систем спостереження та сповіщення шляхом розрахунку необхідної кількості дублюючих контурів. Вперше математично змодельовано процес оптимальних дій для ліквідації відмовлення в системі спостереження-сповіщення. Одержано нове розв'язання задачі щодо математичного моделювання різноманітних процесів розповсюдження екологічно небезпечних речовин в просторі та в часі на базі механіки суцільних середовищ і теоретичної механіки. Вперше побудовані на базі рівнянь гідродинаміки математичні моделі, які описують роботу даної установки, що забезпечує превентивну локалізацію розповсюдження шкідливих речовин внаслідок аварії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692 + Б1 в052,022
Шифр НБУВ: РА379656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Воронцов О.Г. 
Інформаційно-вимірювальні системи високочастотної вібродіагностики роторних машин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.16 / О.Г. Воронцов ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2003. — 34 с.: рис., табл. — укp.

Створено теоретичні засади формування комплексних частотно-енергетичних діагностичних параметрів, інтегрованих в узагальнену модель опори, подану у вигляді перетворювача параметрів дефектів у параметри високочастотної вібрації, яка формується нею. Розроблено методи діагностування роторних машин, які відрізняються комплексним використанням діагностичних ознак, що визначаються через параметри періодично-нестаціонарного вібропроцесу й забезпечують потенційне підвищення вірогідності діагностики за рахунок більш повного одержання діагностичної інформації, що міститься в ньому. Удосконалено структури вимірювальних каналів (ВК) систем вібродіагностики, що використовують комплексні частотно-енергетичні діагностичні параметри. Розвинуто засоби ВК систем високочастотної вібродіагностики шляхом адаптації параметрів каналів під конкретні умови вимірювання, узгодження частотних властивостей каналів з вимірювальними сигналами й завадами, обмеження імпульсних завад. Запропоновано модель похибок вимірювання середньоквадратичного значення віброприскорення, яка, на відміну від існуючих, враховує збудження інтермодуляційних компонентів у ВК за дії позасмугових завад та їх вплив на похибки вимірювань. Розроблено математичні метрологічні моделі для атестації ВК інформаційно-вимірювальних систем високочастотної вібродіагностики, які дають змогу оцінити динамічний діапазон ВК з урахуванням його нелінійних властивостей, що визначають співвідношення "сигнал - завада" у ВК за наявності позасмугових завад на вході каналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.4-082.05
Шифр НБУВ: РА326498

Рубрики:

      
16.

Васілевський О.М. 
Інформаційно-вимірювальна система для автоматичного контролю параметрів роторних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.М. Васілевський ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано метод вимірювання частот обертання роторних систем (РС) за віброметричними параметрами, за яких частота обертання вимірюється з застосуванням акселерометрів шляхом утворення взаємо-кореляційної функції між двома зміщеними у часі вимірювальних систем (ВС). Відзначено, що використання такого методу дозволяє одночасно з вимірюванням частот обертання здійснювати автоматичний контроль вібраційних параметрів РС, що сприяє підвищенню вірогідності автоматичного контролю. Розроблено модель системи автоматичного контролю параметрів РС, яка передбачає застосування запропонованого адаптивного алгоритму автоматичного контролю параметрів РС, який дозволяє мінімізувати похибку несинхронності обертання РС і підвищити точність синхронізації у 1,5 - 2 рази у порівнянні з відомими інформаційно-вимірювальними системами. Створено та досліджено методи автоматичного контролю параметрів РС з використанням функцій чутливості, струму статора та ЛДЗ ВС, які базуються на комплексному використанні електромеханічних і віброметричних параметрів та дозволяють одержувати достовірну інформацію про стан цих параметрів, з урахуванням яких здійснюється ремонт РС. Розвинуто математичні моделі для оцінювання метрологічних характеристик ВК вібрації, які враховують його нелінійні властивості, що дало змогу визначити діапазон роботи ВК та розробити їх з наперед заданими нормованими метрологічними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж681.1-07 + Ж108.1-5-02 +
Шифр НБУВ: РА341034

Рубрики:

      
17.

Севастьянов В.М. 
Інформаційно-вимірювальна система контролю параметрів тахометричних перетворювачів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / В.М. Севастьянов ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено та досліджено інформаційно-вимірювальну систему (ІВС) контролю параметрів тахометричних перетворювачів (ТП), яка дозволяє перевіряти дані параметри з підвищеною методичною та інструментальною складовими достовірності. Запропоновано перевірку ТП здійснювати не тільки за статичного, а також за динамічного режимів. Це дозволяє контролювати параметри ТП, а саме: момент опору, момент інерції, кутове прискорення, стабільність зміни цих параметрів у часі. Проаналізовано стабільність роботи ІВС контролю параметрів ТП з різними типами електродвигунів, асинхронним, синхронним, постійного струму. За результатами моделювання перевагу було надано вибору двигуну постійного струму, який має найменшу похибку відтворення кутової швидкості за динамічного режиму. Запропоновано структурно-алгоритмічний підхід до побудови ІВС контролю параметрів ТП. Наведено рекомендації щодо інженерного проектування вимірювального каналу кутової швидкості, з нормованою похибкою вимірювання та широким діапазоном вимірювання кутової швидкості. За цього похибка вимірювання залишається стабільною майже на всьому діапазоні вимірювання. З використанням розроблених методів створено апаратні, алгоритмічні та програмні засоби, яких використано у розробленій ІВС контролю параметрів ТП. Проведено експериментальні дослідження, які підтверджують одержані теоретичні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.1-5 +
Шифр НБУВ: РА352262

Рубрики:

      
18.

Голдер К.К. 
Інформаційно-пошукова технологія управління процесами аналізу і визначення складу матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / К.К. Голдер ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше побудовано та досліджено математичну модель інформаційно-пошукової технології управління процесами аналізу та визначення складу матеріалів з урахуванням ризиків, витрат і часу реалізації, що дає змогу оптимізувати склад і структуру робіт з підготовки, проведення та використання результатів аналізу. Запропоновано метод побудови технології зі зниженим ризиком аналізу для визначення оптимального рівня додаткових витрат (що знижують ризик) за умов інформаційно-пошукової технології аналізу складу матеріалів. Розроблено методи оптимального виділення складових матеріалів. Наведено узагальнену схему технології аналізу складу матеріалів, яка передбачає використання розроблених методів і засобів інформаційно-пошукової технології аналізу складу матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж301-1 с +
Шифр НБУВ: РА341573

Рубрики:

      
19.

Пилипчук О.О. 
Історія Київського відділення Російського технічного товариства (1871 - 1919): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.О. Пилипчук ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено історію Київського відділення Російського технічного товариства (КВ РТТ) (1871 - 1919 рр.). Розглянуто процес його становлення та функціонування як особливої форми організації науки. Висвітлено викладацько-просвітницьку діяльність товариства, визначено основні напрямки досліджень учених-інженерів. З'ясовано, що наукова та педагогічна творчість КВ РТТ відповідала назрілим потребам перебудови науки та системи освіти в Україні та була спрямована на розв'язання найголовніших соціально-наукових завдань. Показано значення науково-технічного доробку КВ РТТ як цінного джерела ідей та думок, які стосуються цукрової промисловості, залізничного транспорту, комунальної справи, архітектури, будівництва, електрознавства та фотографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.е(28)л5 +
Шифр НБУВ: РА345351

Рубрики:

      
20.

Петренко В.Р. 
Автоматизація управління технологічними процесами виробництва об'ємних Cz - Si-монокристалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / В.Р. Петренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 39 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення ефективності виробництва об'ємних Cz - Si-монокристалів, розроблено та впроваджено організаційно-технологічну систему керування технологічними процесами компоновки завантажень, вирощування й обробки монокристалічних злитків на основі синтезованих моделей, адаптивних алгоритмів і програмно-технічних засобів керування багатовимірними стохастичними та нестаціонарними технологічними процесами. Формалізовано завдання оптимальної компоновки завантажень, запропоновано схему його вирішення з використанням методу випадкового пошуку для мінімізації наднормативної витрати кремнію-сирцю. Розроблено алгоритмічні та програмні засоби синтезу комбінованих моделей типу "передавальна функція + шум", що реалізують етапи структурної та параметричної ідентифікації моделей та їх діагностичної перевірки. Синтезовано регулятори на основі цих моделей. Розроблено спосіб вирощування монокристалів і пристрій для його реалізації, які грунтуються на вимірі параметрів меніска та рівня розплаву у тиглі шляхом обробки одержаного з відеокамери зображення зони кристалізації. Розроблено адаптивну процедуру відпрацювання злитків, модель і алгоритм вирішення задачі оптимального розкрою партії злитків. Розроблено організаційно-технологічну систему управління виробництвом об'ємних Cz - Si-монокристалів на базі створеної концепції автоматизації керування технологічними процесами даного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147в641.8,022 + Ж68 +
Шифр НБУВ: РА363336

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського