Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (28)Тематичний інтернет-навігатор (13)Наукова електронна бібліотека (1656)Реферативна база даних (25600)Книжкові видання та компакт-диски (5744)Журнали та продовжувані видання (2088)
Пошуковий запит: (<.>K=POLONS$<.>+<.>K=VASYLENKO$<.>+<.>K=THE$<.>+<.>K=SETTLEMENT$<.>+<.>K=THE$<.>+<.>K=SOUTHERN$<.>+<.>K=UKRAINE$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10371
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Корженевська Ю.В. 
Аккумуляційно-денудаційні процеси як фактор ценозоутворювання (на прикладі деяких рослинних угруповань Криму): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ю.В. Корженевська ; УААН. Держ. Нікіт. ботан. сад. — Ялта, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню вкладу аккумуляційно-денудаційних факторів середовища до формування різноманіття рослинності Криму. Виявлено та охарактеризовано три моделі організування рослинних угруповань Південного Криму: C-S модель (ліса класів Querco-Fagetea і Erico-Pinetea) та аккумуляційно-денудаційні варіанти G-B моделі (гірські степи середньоземноморського типу, клас Thero-Brachypodietea) і абіотичної S-моделі (класи Onosmo polyphyllae-Ptilostemonetea, Thlaspietea rotundifoli і Festuco-Puccinellietea), дві останні моделі виявляються новими. Проаналізована екологія основних ценозоутворюючих видів за методами градієнтного аналізу і виявлені закономірності зміни флористичного складу (фітосоціологічний спектр, спектр життєвих форм, проективне покриття трав'яного ярусу та кількість видів) упродовж ведучих градієнтів екотопічних факторів (висота над рівнем моря, експозиція нахилу, крутизна нахилу, щебнистість поверхні). Розроблені рекомендації щодо раціонального природокористування з обліком різного вкладу аккумуляційно-денудаційних факторів середовища в формуванні рослинного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*803.33-658.3(237УКР7-4КРЫ),022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Шахматова О.О. 
Активність антиоксидантної системи деяких чорноморських гідробіонтів у прибережній акваторії Севастополя: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.О. Шахматова ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Запропоновано комплекс біомаркерів антиоксидантної системи для кількісної оцінки стану гідробіонтів та середовища їх існування у прибережній зоні Чорного моря. Вперше виявлено роль каталази у процесі адаптації гідробіонтів до забруднення. Визначено інтервали активності каталази у гідробіонтів-індикаторів, що відповідають їх умовно нормальному функціонуванню. Визначено норму реакції процесу перекисного окиснення ліпідів в організмах-індикаторах. Виявлено діапазони зміни параметрів середовища (температури, щільності, концентрації кисню, фосфатів, нітратів і нітритів), що відповідають умовам нормального функціонування личинок риб Atherina hepsetus L., а також двох видів водоростей-макрофітів - Enteromorpha intestinalis (L.) Link. та Ceramium rubrum (Huds.) Ag. На підставі даних щодо активності антиоксидантної системи гідробіонтів виконано ранжування досліджених районів за рівнем трофності. Рекомендовано використання антиоксидантної системи гідробіонтів під час проведення моніторингових робіт у прибережній зоні Чорного моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.51(922.8) +
Шифр НБУВ: РА331575

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Томила Т.В. 
ІЧ-спектроскопія дефектних станів, наведених механічною та термічною обробкою мікрокристалічних систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.В. Томила ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.83-1с

Рубрики:

      
4.

Пелещишин А.М. 
Методи та алгоритми моделювання Web - систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / А.М. Пелещишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено питання моделювання Web-систем. Сформульовано концептуальне та математичне визначення Web-системи. Побудовано формальну модель Web-системи, проаналізовано її поведінку. Введено поняття практично невикористовуваних станів і слабкозв'язних множин станів. Висвітлено операції над Web-системами й особливості її оптимізації та координації. Розглянуто спеціальні випадки: оптимізацію корисності Web-системи та її компонент, оптимізацію розміщення ресурсів в Intranet-системі. Наведено основні підходи до застосування структурних методологій аналізу та проектування для розробки Web-систем. Побудовано методи застосування основної діаграмної техніки для опису структур Web-системи. Розроблено інформаційно-пошукову Web-систему Athena, яка відображає результати наукових досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312,1 Internet
Шифр НБУВ: РА313173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лясковський Т. М. 
Мікрофлора вагітних жінок і шляхи її корекції при дисбіозах: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Т. М. Лясковський ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України. — К., 2010. — 20с. с. — укp.

Проведено ідентифікацію пробіотичних штамів молочнокислих бактерій з використанням фенотипових ознак і полімеразної ланцюгової реакції з видоспецифічними праймерами, що дозволяє чітко ідентифікувати штами видів Streptococcus thermophilus, Enterococcus faecium і Lactobacіllus plantarum. Запропоновано схему тестування бактерій, яка дозволяє підняти на якісно новий рівень визначення біологічної цінності пробіотиків. Вивчено адгезивні властивості молочнокислих бактерій. Встановлено, що ступінь адгезивної активності до вагінального епітелію видо- та штамо- специфічна. Показано, що резистентність щодо антибіотиків варіює від умов культивування, видової та штамової належності. Виявлено антивірусну дію пробіотичних штамів молочнокислих бактерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215-5 + Р264.869
Шифр НБУВ: РА372303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Божуха Л.М. 
Нерівності типу Джексона: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Л.М. Божуха ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2002. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.47,022
Шифр НБУВ: РА320162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Глушков В.М. 
Нові аспекти в теорії та методах обчислення багаточастинкових квантових систем. Застосування до електронної структури молекул: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.М. Глушков ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 36 с. — укp.

Запропоновано нову концепцію визначення хвильових функцій та енергій збудження станів однакової симетрії, яка забезпечує збалансований опис сукупності станів за теоріями: самоузгодженого поля (СУП), багаточастинковою теорією збурень та теорією функціоналу густини. Уперше на базі варіаційного принципу реалізовано систематичний підхід щодо генерації варіаційно оптимальних одночастинкових базисів для обчислення енергій збуджених станів. У межах СУП наближення для систем з відкритими електронними оболонками розвинуто альтернативний метод генерації оптимальних орбіталей для основного та збудженого станів. Зазначено, що у порівнянні з традиційним методом Рутана він має переваги, які забезпечують узагальнення теорії для збуджених станів однакової симетрії. Показано, що на відміну від методів, які базуються на формалізмі необмеженого методу Хартрі - Фока, орбіталі, визначені запропонованим методом, задовольняють коректні варіаційні умови. Для обчислення кореляційних ефектів у збуджених станах однакової симетрії уперше побудовано аналог популярної теорії збурень Меллера - Плессе. З'ясовано, що витрати комп'ютерного часу на її реалізацію практично такі ж, як для відповідного основного стану. Розроблено нову схему генерації модельного підпростору конфігураційних функцій стану, яка не потребує, на відміну від традиційних методів, попереднього розв'язання складної секулярної проблеми у багаточастинковому просторі, а також розвинуто кілька варіантів багатоопорної теорії збурень. Уперше реалізовано збалансовану процедуру визначення енергій збудження в межах формалізму теорії функціонала густини у варіанті теорії підпросторів (subspace density functional theory). Запропоновано нові моделі генерації послідовності дистрибутивних базисних наборів, які забезпечують систематичне підвищення точності обчислень енергій без проведення мінімізації за нелінійними параметрами базису. Проведено обчислення нерелятивістських і релятивістських енергій з точністю, що перевищує точність, досягнуту тридиційними методами, в межах наближення однакового порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314.5 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА329960

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Коваленко О.П. 
Порівняльне вивчення просторової структури тРНКsupSer/sup і тРНКsupLeu/sup із IThermus thermophilus/i і ділянок їхнього контакту з гомологічними аміноацил-тРНК синтетазами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / О.П. Коваленко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.112.22
Шифр НБУВ: РА326592

Рубрики:

      
9.

Деменіна Н.К. 
Прогнозування та профілактика післяпологових гнійно-запальних захворювань у вагітних з хронічним пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.К. Деменіна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

На підставі ретроспективного аналізу визначено фактори ризику виникнення деяких ускладнень та гнійно-запальних захворювань пуерперію у хворих на хронічний пієлонефрит (ХП). Розроблено алгоритми прогнозування лихоманки, субінволюції матки, метроендометриту, встановлено їх прогностичну точність. Комплексно досліджено у вагітних з ХП напередодні пологів протективні властивості цервікального слизу, фагоцитарну активність нейтрофілів та імуноглобуліновий склад крові. Визначено протективні властивості грудного молока у породіль з ХП на 5 - 7-му добу пуерперію. Вивчено особливості живих штамів Lactobacillus plantarum ВКПМ В-5002 і Streptococcus salivarius subsp. thermophilus ВКПМ В-3813; встановлено рівень адгезії до епітелію піхви напередодні пологів у здорових вагітних та вагітних, хворих на ХП, виявлено здатність забезпечувати сінергізм антагоністичної дії щодо E.coli, Pr.vulgaris, St.aureus, Pseud.aeroginosa, Candida albicans; визначено роль адгезивних властивостей штамів L.plantarum ВКПМ В-5002 і Str. salivarius subsp.thermophilus ВКПМ В-3813. Показано їх адгезію до трансферину, J-глобуліну, конкаваліну-А, муцину та фібронектину, які входять до складу епітеліальних клітин піхви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414.011.6-3 + Р716.230.166-3 +
Шифр НБУВ: РА330736

Рубрики:

      
10.

Романова В.С. 
Система індикаторів фондового ринку України та напрямки її удосконалення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.С. Романова ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2000. — 23 с. — укp.

Досліджено особливості системи індикаторів, що використовується з метою аналізу розвинутих фондових ринків і ринків, що розвиваються. Розроблено багатомірну класифікацію індикаторів фондового ринку. Визначено основні методичні підходи до розробки індикаторів фондових ринків, на їх основі розроблено уніфіковані алгоритми побудови індексів і рейтингів фондових ринків країн, що розвиваються. Запропоновано якісно нові індикатори фондового ринку: індекс "Ukraine's Securities-25" і рейтинг професійних учасників фондового ринку (реєстраторів і зберігачів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29
Шифр НБУВ: РА311509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Коцюк Л.М. 
Системні та функціональні характеристики англійських прислівників місця та напрямку: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.М. Коцюк ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз системних і функціональних особливостей просторових одиниць. Встановлено семантичну структуру прислівників above, away, back, close, far, forward, here, home, north, outside, straight, there, визначено особливості їх синтаксичної та лексичної сполучності у текстах художньої та наукової прози. Доведено, що дані прислівники є важливою частиною системи лексичних засобів сучасної англійської мови на позначення просторових відносин, яка характеризується особливостями своєї структури та функціонування (частотою, поширеністю, синтаксичною та лексичною сполучністю) на рівні лексико-семантичних варіантів, конкретних й семантичних груп прислівників у текстах художньої та наукової прози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.6 +
Шифр НБУВ: РА323131

Рубрики:

      
12.

Клименко О.В. 
Типи неозначеного суб'єкта-діяча в англійській та українській мовах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / О.В. Клименко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 21 с. — укp.

Розглянуто значення неозначеного суб'єкта-діяча (НСД) на матеріалі особових займенників we, you, they в англійській мові та відповідних українських займенників ми, ти, ви, вони, а також їх нульових форм. Під НСД мається на увазі неозначена особа або група осіб, що виступають на семантичному рівні носіями непасивної предикативної ознаки. Наведено детальний аналіз семантичної структури НСД, що грунтується на виявленні його мовного статусу у висловленні (мовець, слухаючий, не учасник комунікації), а також на визначенні його кількісних (одиничний діяч, обмежена чи необмежена група діячів) і якісних (стать, вік, професія, національність) характеристик. Аналіз семантичної структури НСД виконано на основі розробленої в межах дослідження методики ідентифікації НСД за допомогою конкретизаторів - мовних одиниць, які входять до речення, що виражає окрему ситуацію з НСД, і сприяють, завдяки своїй мовній природі, проясненню його кількісних та якісних характеристик. Описано методику ідентифікації НСД, конкретизатори з урахуванням різних параметрів: їх морфологічної природи, способу прояснення характеру НСД, семантичної розмаїтості. Виявлено ізоморфні риси, що характеризують НСД у зіставлюваних мовах і полягають у подібності транспозиційних зрушень у значенні займенників - засобів вираження НСД, актуальності методики і засобів ідентифікації НСД, вираженого розглянутими займенниками, продуктивності типів НСД для відповідних займенників. Риси подібності, демонстровані зіставлюваними мовами, пояснено спільністю біологічної та психофізіологічної основи мов. Диференційні ознаки, що характеризують НСД у зіставлюваних мовах, виявлено в розходженні якісного складу типів НСД для окремих відповідних займенників, продуктивності визначених типів конкретизаторів НСД. Риси розходження обумовлені граматичною специфікою зіставлюваних мов, а також соціокультурними фактами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.751 + Ш143.21-315.6 + Ш141.4-315.6 +
Шифр НБУВ: РА327280

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Єгорова С.П. 
Тирозил-тРНК синтеза із екстремального термофіла Thermus thermophilus НВ- 27: фізико- хімічна характеристика фермента і взаємодія з тРНК Tyr: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / С.П. Єгорова ; НАН України, Інститут молекулярної біології і генетики. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.111.46,022 + Е422.149.25*72,022

Рубрики:

      
14.

Демченко Л.Д. 
Фазоутворення в деформованих сплавах на основі заліза при насиченні азотом та вуглецем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Л.Д. Демченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси фазоутворення в приповерхневих шарах попередньо деформованих сплавів Fe-0,5%Cr; Fe-1,0%Cr; Fe-1,5%Cr; Fe-1,3%Cr-0,6%Ti; Fe-2,2%Cr-2,2%Ti при насиченні азотом і вуглецем, кінетику формування, структуру, концентраційні розподіли азоту і вуглецю, властивості отриманих за такою технологією дифузійних шарів. Встановлено, що вплив попередньої пластичної деформації (ППД) на формування дифузійних шарів суттєво залежить від складу азот- та вуглецевовміщуючого газового насичуючого середовища. Дифузійні шари з оптимальними характеристиками (максимальною глибиною та високою мікротвердістю) утворюються в сплавах Fe-Cr, Fe-Cr-Ti після дозованої (20-30%) деформації в суміші з 90+-2% аміаку і 10+-2% пропан-бутану. Після такої обробки спостерігається утворення карбонітридної theta-фази з кристалічною граткою типу цементиту. Легування заліза хромом у кількості 0,5-1,5% призводить до прискорення формування дифузійних шарів в сплавах після дозованої ППД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

      
15.

Медвідь 
Формальне й семантичне варіювання моделі There-V-N(mod)-L у сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук.: 10.02.04 / Марина Миколаївна Медвідь ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1/7
Шифр НБУВ: РА323435

Рубрики:

      
16.

Жуков О. М. 
Підвищення ефективності виготовлення елементів торцевих імпульсних ущільнень турбомашин нанесенням функціональних покриттів / О. М. Жуков. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню науково-технічної задачі забезпечення працездатності торцевих імпульсних ущільнень (ТІУ) турбомашин шляхом удосконалення технології виготовлення кілець із композиційних матеріалів, що поєднують у собі механічну міцність основи та захисні властивості покриттів. Проведено аналіз технології виготовлення й особливостей експлуатації ТІУ, з метою пошуку технологічних методів, які дозволяють створювати на підкладках зі сталей і сплавів функціональні покриття із заданими експлуатаційними властивостями. Розроблено методику спрямованого вибору технології забезпечення необхідної якості робочих поверхонь кілець ТІУ залежно від умов роботи ущільнення й властивостей навколишнього середовища. Удосконалено технологію виготовлення елементів ТІУ, які працюють в агресивних середовищах і виготовляються зі сталевих, нікелевих та бронзових сплавів, за рахунок застосування енергоефективних та екологічно чистих методів, альтернативних хіміко-термічній обробці. Розроблено новий метод збільшення товщини шару підвищеної твердості шляхом формування на попередньо зміцнених методом цементації електроерозійним легуванням торцевих поверхнях кілець ТІУ комбінованих електроерозійних покриттів. Проведено трибологічні дослідження та дослідження параметрів якості поверхневих шарів, сформованих методом іонного азотування, конденсованого іонного бомбардування та карбонітрацією. Розроблено метод зниження фретинг-корозії для контактуючих поверхонь ущільнювальних елементів ТІУ. Розроблено технологічні рекомендації виготовлення ТІУ залежно від умов роботи та перекачуваного середовища.Економічний ефект від впровадження основних положень роботи у виробництво становить 450 тис. грн. Ключові слова: технологічне забезпечення, зносостійкість, торцеві імпульсні ущільнення, турбомашини, функціональні покриття, спрямований вибір, електроерозійне легування.^UThe dissertation is devoted to the solution of the scientific and technical problem of ensuring the efficiency of face impulse seals (FIS) of turbomachines by improving the technology of manufacturing rings made of composite materials, which combine the mechanical strength of the substrate and the protective properties of coatings.An analysis of manufacturing technology and features of FIS operation was conducted in order to search for technological methods that allow to create functional coatings with specified operational properties on substrates of steels and alloys.The technique of directional choice of technology for ensuring the required quality of the working surfaces of the FIS rings, depending on the working conditions of the seal and the environmental properties, is developed.The technology of manufacturing FIS elements that work in corrosive environments and made of steel, nickel and bronze alloys has been improved due to the use of energy-efficient and environmentally friendly methods, alternative to chemical-thermal treatment.A new method of increasing the thickness of the layer of increased hardness by forming on the pre-strengthened cementing method by electro-erosion doping of the end surfaces of the FIS rings of the combined electro-erosion coatings is developed.Tribological researches and investigations of quality parameters of surface layers formed by the method of ion nitriding, condensed ion bombardment and carbonitration were carried out. The method of reducing the fretting corrosion for the contact surfaces of the sealing elements of the FIS has been developed.Technological recommendations for the production of FIS depending on the operating conditions and the pumped medium are developed.The economic effect of the introduction of the main provisions of work in production is 450 000 UAH.Key words: technological support, durability, face impulse seals, turbomachines, functional coatings, directional choice, electro-erosion alloying.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Вінниченко Д. В. 
Високовольтні системи електророзрядної обробки вуглецевмісних газів. / Д. В. Вінниченко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: високовольтні системи електророзрядного отримання вуглецевих наноматеріалів з вуглецевмісних газів. Мета роботи: розробка нових принципів побудови високовольтних систем електророзрядної обробки вуглецевмісних газів у міжелектродному проміжку змінної довжини на основі параметричного регулювання біполярної напруги його електропробою та формування в газах регульованих високочастотних біполярних електророзрядних струмів. Методи дослідження теоретичні і експериментальні дослідження, фізичне моделювання, методи математичного аналізу, комп'ютерне моделювання . Теоретичні та практичні результати і новизна: вирішено важливу наукову задачу створення нових принців побудови високовольтних електророзрядних систем обробки вуглецевмісних газів. Визначено взаємозв'язок характеристик високовольтного джерела електроживлення систем електророзрядної обробки вуглецевмісних газів з продуктивністю та питомими енерговитратами електротехнологічного процесу виробництва нановуглецю. Розроблено нові способи, експериментальні високовольтні електротехнічні системи і електророзрядні реактори для синтезу нановуглецю, на які отримано патенти України. Створено ряд високовольтних систем електророзрядної обробки вуглецевмісних газів. Предмет і ступінь впровадження: основні результати роботи впроваджені в ТОВ "Компанія СВІТ". Наукові результати використовуються в навчальному процесі при підготовці фахівців за спеціальністю 151 «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» кафедрою комп'ютеризованих систем управління Навчально-наукового інституту автоматики та електротехніки НУК імені адм. Макарова (м. Миколаїв). Ефективність впровадження: отримано значний техніко-економічний ефект, що полягає в підвищенні показників якості та продуктивності установок електророзрядного отримання вуглецевих наноматеріалів, з унікальними властивостями, з вуглецевмсних газів. Сфера використання: виробництво вуглецевих наноматеріалів.^UThe оbject of research: High-voltage systems of electrodischarge obtaining carbon nanomaterials from carbon-containing gases. The aim of research:is the development new principles of construction high-voltage systems of electrodischarge processing carbon-containing gases in inter-electrode gap with variable length, based on parametric regulation of bipolar voltage of it breakdown and forming regulated high-frequency discharge currents in gases . Methods of research: theoretical and experimental research, physical modeling, mathematical methods, computer modeling. Theoretical and practical results and innovations: the important scientific task of creating new principles for the construction of high-voltage electrodischarge systems for processing carbon-containing gases was solved. The interconnection of the characteristics of the high-voltage power supply of electrodischarge processing of carbon-containing gases with the productivity and specific energy consumption of the electrotechnological process of the production of carbon nanmaterials is determined. New methods, experimental high-voltage electrotechnical systems and electrodischarge reactors for the synthesis of nanocarbon, for which patents of Ukraine have been obtained, are developed. A number of high-voltage systems for electrodischarge processing of carbon-containing gases have been developed. A subject degree of introduction: are used in LLC "Компанія СВІТ". Scientific results are used in the educational process in the education of specialists in the specialty 151 "Automation and Computer-Integrated Technologies" by the Department of Computerized Control Systems of the Institute of Automation and Electrical Engineering of the NUOS named after S. Makarov (Mykolaiv). Effectiveness of implantation: a significant technical and economical effect has been obtained, which is to increase the quality and productivity of the units of electrodischarge synthesis of nanocarbon with the unique properties, from carbon-containing gases. Sphere of use: production of carbon nanomaterials.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Полумбрик М. М. 
Удосконалення технології варених ковбас з використанням композицій на основі тваринного білка «Білкозин» / М. М. Полумбрик. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертаційній роботі експериментально та аналітично обґрунтована доцільність створення білоквмісних композицій та стабілізаторів на основі тваринного білка «Білкозин» у виробництві ковбасних виробів вареної групи.Виявлено зростання функціонально-технологічних показників м'ясних фаршів та готових ковбасних виробів з м'яса курчат-бройлерів в результаті внесення білоквмісних композицій та емульсій на основі «Білкозину». Встановлена раціональна частка внесення білоквмісних композицій з тваринним білком, а саме 10-20 %. Визначено, що використання білково-жирових емульсій на основі тваринного білка «Білкозин» в кількості від 10 до 20 % стабілізує функціонально-технологічні і реологічні показники фаршів варених ковбас з м'яса курчат-бройлерів, що розширює можливості використання м'яса птиці в технології ковбасних виробів. Доведена можливість ідентифікації присутності полімерної структури колагену з використанням методу скануючої електронної мікроскопії, що дозволить виявляти фальсифікації м'ясопродуктів за наявністю в їх складі сполучнотканинного білка колагену.Визначено вплив способів внесення яловичого білка на морфологію поверхонь м'ясних фаршів та варених ковбасних виробів з ним. Показана можливість ідентифікації структурних елементів поверхні м'яса, тваринного білка «Білкозин» та готових виробів з його додаванням для якісного визначення джерела м'ясної сировини, використовуючи метод електронної мікроскопії.Проведені дослідження дозволили розробити білоквмісні композиції та білково-жирові емульсії на основі яловичого білка «Білкозин», удосконалити технологію варених ковбасних виробів з їх використанням.Ключові слова: тваринний білок, колаген, варені ковбаси, композиції, емульсія, м'ясний фарш, рослинні олії.^UIn the dissertation, the feasibility of the creation of protein-containing compositions and stabilizers on the basis of animal protein «Bilkozуn» in the production of sausage products of boiled group was experimentally and analytically grounded.The indexes of emulsifying ability and stability of emulsions with «Bilkozуn» are determined. The developed protein-containing composition with an animal protein content of 60 % has the highest rates both before and after heating at 80 °C for 20 minutes. These values are 46 and 64 %, respectively. Increasing the emulsifying ability was facilitated by the addition of silica in the emulsion in the amount of 0,3 % by weight of compositions. It has been established that compositions containing «Bilkozуn» 40 and 50 % have 10-12 % lower values than those for emulsions with higher content of investigated animal protein. The obtained data allow us to state that protein «proteinase» promotes stability of emulsions and the emulsifying ability of systems on its basis, showing high gel forming and structuring properties.The influence of the introduction of pyrogenic silica into the composition of «Bilkozуn» as a structure formulation has been investigated. The ability of this component to increase the synergy of the viscous characteristics of the system with a higher proportion of animal protein in water-protein emulsions with hydration of 1: 29 and 1: 59. It was established that the heat treatment of emulsions with «Bilkozуn» and silica increases the effective viscosity systems by 43-44 %.It was determined that the use of protein-fat emulsions on the basis of animal protein «Bilkozуn» in the amount from 10 to 20 % stabilizes the functional-technological and rheological indicators of minced meat of boiled sausages from broiler chicken meat, which expands the possibilities of using poultry meat in technology sausage products.Improved digestibility of cooked sausage products made with a dry protein-based composition based on beef protein «Bilkozуn», compared with the products in which it was added in hydrated form. The increase in the protein protein «Bilkozуn» from 6 to 12 % in the formulation results in an increase in the amount of tyrosine produced by the sequential enzymatic hydrolysis system of pepsin-trypsin, which in vitro simulates the processes occurring in the human gastrointestinal tract.The dynamics of the number of mesophilic aerobic and facultative anaerobic microorganisms is shown, that the developed design meets the requirements of normative documents. It is determined that the term of consumption of cooked group of sausages in the conditions of consumer packaging is 5 days.On the basis of theoretical and experimental researches, technological parameters of preparation of composite mixes and emulsions with animal protein «Bilkozуn», dry milk serum, polysaccharides, nanocomposite with silica and blended oils for improving the technology of boiled sausages from poultry meat were determined.The normative documentation TU U 10.8-02070938-214: 2016 «Food complex and aromatic mixtures» were developed, TI to TU U 10.8-19492247-017-2003 «Mixtures of food delicious aromatic», TI to TU U 10.8-02070938-037-2003 «Food complexes complex functional», TI to TU U 15.8-02070938-214: 2016 «Food complex mixtures functional and aromatic», TI to DSTU 4436: 2005 «Boiled sausages, sausages, meat breads», TI to TU U 10.1-20021369-012: 2018 «From the production of sausage, blood, livestock, pesto, snack, pates m'clear and of bird meat, snacks, saltisons, products in jelly», TI for the production of technological blends based on protein of collagen animal (beef) «Bilkozin» to TU U 10.8-38543872-0: 2015 have been development.The influence of beef protein on the morphology of meat minced surfaces and cooked sausage wares with it are determined. The possibility of identifying the structural elements of the surface of meat, animal protein «Bilkozуn» and finished products with its addition for qualitative determination of the source of meat raw materials using the method of electron microscopy is shown.New data on the influence of beef protein «Bilkozуn», protein compositions and emulsions on its basis on functional and technological characteristics and a set of indicators of quality of meat minced meat and sausage products, which substantiates the possibility of their use in the technology of cooked sausage products from chicken meat.The conducted studies allowed developing protein-containing compositions and protein-fat emulsions on the basis of beef protein «Bilkozуn», to improve the technology of cooked sausage products with their use.Key words: animal protein, collagen, boiled sausages, compositions, emulsion, minced meat, vegetable oils.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Чабан Н. І. 
Удосконалення методу оцінки технічного стану бурильних і насосно-компресорних труб / Н. І. Чабан. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена удосконаленню методу оцінки фактичного технічного стану матеріалу бурильних та насосно-компресорних труб шляхом дослідження нових інформативних ознак матеріалу труб, за допомогою яких можливо виявити дефекти в матеріалі труб на мікроструктурному рівні та на основі отриманих результатів прогнозувати їх залишковий ресурс. Встановлено наявність та характер залежності між параметрами зображень акустичних структурних шумів та границею плинності матеріалу. Розроблено новий спосіб контролю фізико-механічних характеристик за допомогою ультразвукових дефектоскопів з п'єзоперетворювачами з фазованими ґратками, що дозволяє визначати фактичні значення ФМХ металу труб неруйнівними способами. Удосконалено спосіб визначення фізико-механічних характеристик, а саме границі плинності, із урахуванням параметрів акустичних зображень структурних шумів та твердості, що відрізняється від існуючого використанням додаткового інформативного параметру, що характеризує зміни на мікроструктурному рівні і це дозволяє визначати фізико-механічні характеристики з більшою точністю. Розроблено та апробовано в промислових умовах на насосно-компресорних трубах методологію визначення фактичного технічного стану, та на основі цих даних визначено їх залишковий ресурс.^UThe dissertation is aimed at improving the methods for assessing the actual technical condition of drill pipes and tubing material by examining new informative features of the pipe material, which can be used to detect defects in the pipe material at the microstructural level, and allow residual life predicting according to the results received. The presence and nature of the relationship between the images parameters of acoustic structural noise and the yield strength of the material is established. A new method has been developed for monitoring the physical and mechanical characteristics using the ultrasonic flaw detectors with piezoelectric transducers with phased arrays, which makes it possible to determine the actual values of metal pipes PMC by nondestructive methods. The method for determining the physical and mechanical characteristics, namely, taking into account the parameters of structural noises' acoustic images and hardness, that differs from the existing one using an additional informative parameter characterizing the changes at the microstructural level, and this allows to determine the physical and mechanical characteristics with greater accuracy. A methodology for determining the actual technical condition was developed and tested in industrial conditions on tubing, and their residual life was determined on the basis of these data.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Буколова В. В. 
Теоретичні та інструментальні засади оцінювання соціально-економічної безпеки регіону / В. В. Буколова. — Б.м., 2019 — укp.

Мета – обґрунтування теоретичних та методичних положень щодо розроблення моделі оцінювання соціально-економічної безпеки регіону як комплексного інструменту, що дозволяє надати послідовний формалізований опис процесу оцінювання. Об'єкт – соціально-економічна безпека регіону. Методи – монографічний; структурно-функціональний аналіз; каузальний підхід; порівняння; системного та компаративного аналізу; моделювання на основі теорії нечітких множин; метод верифікації; програмно-цільовий підхід; графічний метод; сценарний аналіз.Новизна та основні результати роботи – розроблено модель оцінювання соціально-економічної безпеки регіону з використанням інструментів нечіткої логіки; уточнено зміст понять «регіон» та «соціально-економічна безпека регіону»; підхід до вибору первинних показників для моделі оцінювання соціально-економічної безпеки регіону; проведено оцінювання соціально-економічної безпеки Полтавської області; обгрунтовано напрями використання оцінок соціально-економічної безпеки регіону; розроблено методичні засади розроблення програми зміцнення соціально-економічної безпеки регіону. Галузь – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка^UThe aim is the substantiation of theoretical and methodological provisions on the development of a model of assessing the socio-economic security of the region as an integrated tool that allows a consistent formal description of the evaluation process.The object is the economic and social security of the region. To achieve these objectives the following methods were used: monographic; structural-functional analysis; causal approach; comparison; systemic and comparative analysis; simulation based on the theory of fuzzy sets; verification method; program-target approach; graphic method; scenario analysis.Novelty and the main results of the research: model of evaluating socio-economical security of the region was made by using tools of fuzzy logic; content of notion “region” and “socio-economical security of a region” was clarified; approach of choosing primary indicators for the model of evaluating socio-economical security of the region was made; evaluating of socio-economical security of Poltava region was made. directions of usage evaluations of socio-economical security of the region were analyzed; methodical outlines of making program of strengthening socio-economical security of the region were developed. Field of knowledge - development of productive forces and regional economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського