Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (376)Реферативна база даних (903)Книжкові видання та компакт-диски (548)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=MICROSOFT$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кононец Н. В. 
Дидактичні засади розробки електронного підручника як засобу індивідуалізації навчання студентів аграрних коледжів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / Н. В. Кононец ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розкрито поняття "електронного підручника", його змісту, структури, вимог до змісту та структури електронного підручника, індивідуалізації навчання засобом електронного підручника. Визначено та науково обгрунтовано дидактичні засади розробки електронного підручника як засобу індивідуалізації навчання студентів: дидактичні вимоги до електронного підручника як часткового випадку електронного засобу навчання, необхідність підготовки викладачів до створення електронного підручника й її спрямованість, розробка електронного підручника у програмному додатку (у даному випадку - Microsoft FrontPage), застосовування електронного підручника як засобу індивідуалізації навчання студентів. Охарактеризовано критерії та рівні індивідуалізації навчання засобом електронного підручника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч471.215.7 + П. р(4УКР)2-21
Шифр НБУВ: РА376638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Холод Д.В. 
Дослідження методів побудови сервісно-орієнтованих систем автоматизації електронного навчання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Д.В. Холод ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено програмну модель системи автоматизації навчального процесу для вирішення задач керування навчальними програмами, фундаментальної підтримки компонентів на рівні прикладного інтерфейсу та середовища функціонування. Запропоновано нову програмну модель системи автоматизації навчальних процесів, ключовими характеристиками якої є наявність базової функціональності навального середовища, технологічної та платформної незалежності функціонування, використання відкритих інтерфейсів та алгоритмів взаємодії для інтеграції з існуючими системами автоматизації навчальних процесів. Здійснено програмну реалізацію розробленої моделі, яка включає функціональне середовище (framework) та програмний API. Реалізацією моделі є сервісно-орієнтована програмна система "University Leeming Directory", що завдяки розробленим алгоритмам взаємодії з гетерогенними компонентами інтегрується з системою Microsoft Class Server та розширює функціональність за допомогою автоматизації процесів тестування та перевірки знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826-01 +
Шифр НБУВ: РА349590

Рубрики:

      
3.

Головко І.В. 
Економічний аналіз фінансового стану підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.В. Головко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання комплексного економічного аналізу фінансового стану підприємства та його практичного застосування за двома концепціями: на основі розрахунків за дескриптивними, факторними й оптимізаційними моделями, побудованими за вихідною інформацією системи відносних показників бухгалтерської звітності, відповідно до методології СНР. Обгрунтовано розрахунок системи показників комплексного економічного аналізу, визначено надійність підприємства методами кластерного аналізу, економіко-статистичний аналіз структури балансу, а також оптимальну (відносно заданих нормативних значень) структуру балансу. Зазначено, що усі алгоритми методик мають програмне підтвердження, верифіковані та реалізовані у середовищі Visual Basic for Application для Microsoft Excel. Доведено та практично підтверджено наявність достатньої інформації бухгалтерського обліку для величини виробленої доданої вартості, запропоновано побудову бухгалтерського оборотно-сальдового балансу та проаналізовано фінансовий стан підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА367368

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Петровська Ю.В. 
Моделі та методи планування діяльності органів місцевої влади з надання послуг населенню: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Ю.В. Петровська ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено аналіз проблем щодо задоволення потреб населення певних територій. Виявлено головні питання, розв'язання яких дозволить удосконалити систему правління на місцях. Розроблено метод планування надання послуг населенню за умов обмежених фінансових ресурсів за критерієм максимізації корисності від споживання наданих послуг. Наголошено на значущості вхідної інформації - значенні межової корисності послуг. Запропоновано використовувати вибіркове спостереження для одержання інформації про реальні потреби територіальної громади шляхом анкетування респондентів. На підставі таких даних проведено розрахунки мінімального об'єму вибірки та коефіцієнта конкордації. Розроблено аналітичний спосіб, який передбачає здійснення розрахунку показників корисності послуг та їх перерахунку у динаміці, базуючись на інформації щодо обсягів запропонованих послуг у порівнянні з еталонним рівнем. З використанням одержаної в такий спосіб інформації розраховано оптимальний план обсягів послуг, що мають надавати органи місцевої влади. Для комп'ютерної реалізації використано мову програмування Visual Basic, інтегровану в середовище Microsoft Excel. Розроблено технологію розподілу функцій органів місцевої влади між рівнями управління. Технологія розподілу функцій враховує особливість поділу функцій на підфункції та дає змогу розподілити та закріпити кожну функцію, підфункцію, системну складову за відповідним рівнем управління на підставі критерію максимального наближення до споживача з урахуванням обмеження за потенціалом кожного рівня управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 в611.2 + Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА353936

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Переста Ю.Ю. 
Обгрунтування вибору методу хірургічного лікування при портальній гіпертензії у хворих на цироз печінки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Ю.Ю. Переста ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 34 с. — укp.

За результатами клінічного обстеження 221 хворого на цироз печінки з синдромом портальної гіпертензії у стадіях "A", "B" і "C" печінкової недостатності, згідно з класифікацією Chld-Turkotte-Pugh, досліджено зміни показників центральної та ворітно-печінкової гемодинаміки, їх зв'язок зі змінами розмірів печінки, селезінки та ступенем гіперспленізму та взаємозв'язок ворітнопечінкової гемодинаміки з розвитком портсистемної енцефалопатії, вивчено радіосцинтиграфічні зміни печінки та селезінки залежно від ступеня печінкової недостатності, досліджено ендоскопічні зміни верхніх відділів травного каналу з метою визначення чинників ризику у разі проведення хірургічного лікування ускладнень портальної гіпертензії. На підставі зіставлення результатів обстеження з результатами планового та екстреного лікування хворих на цироз печінки проведено аналіз ефективності судинно-шунтувальних операцій, операцій деваскуляризації гастроезофагальної зони, роз'єднувальних хірургічних втручань та ендоскопічної склеротерапії у разі цирозу печінки, визначено показання та протипоказання до того чи іншого методу хірургічного лікування. На підставі програмного забезпечення Microsoft Excel складено математичний алгоритм визначення прогностичних критеріїв для вибору методу корекції портальної гіпертензії у випадку цирозу печінки. Стверджено, що судинно-шунтувальні операції у 82,2 % випадків дають задовільні результати та є ефективним методом профілактики кровотеч з варикозно розширених вен стравоходу та шлунка в хворих на компенсований та у частини хворих - субкомпенсований цироз печінки. Виявлено, що найбільше помилок виникає у разі лікування пацієнтів з субкомпенсованим цирозом, у яких є допустимим проведення планових судинно-декомпресійних втручань великого обсягу тільки у 21,3 % випадків, мезентерикокавальних автовенозних шунтувань - у 54,1 %, планових операцій деваскуляризації або екстерних роз'єднувальних операцій - у 24,6 %. Установлено, що хірургічні втручання деваскуляризації у 89,2 % випадків дають задовільні результати, роз'єднувальні операції у 65 % випадків сприяли зупинці кровотеч, а ендоскопічна склеротерапія є найбільш придатним способом зупинки кровотеч з варикозно розширених вен стравоходу та є ефективною у 84 % пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.40 +
Шифр НБУВ: РА325621

Рубрики:

      
6.

Поливана Л.А. 
Облік і аналіз фінансових результатів підприємств роздрібної торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Л.А. Поливана ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування фінансових результатів діяльності підприємств роздрібної торгівлі. Висвітлено теоретичні аспекти обліку фінансових результатів за умов ринкової трансформації економіки. Уточнено економічну сутність поняття "прибуток". Упорядковано багаторівневу ієрархію нормативно-законодавчої бази з обліку фінансових результатів. Запропоновано поглиблену класифікацію витрат для підприємств галузі. Наведено пропозиції щодо удосконалення аналітичного обліку доходів, витрат і фінансових результатів діяльності підприємств роздрібної торгівлі, їх документального оформлення. Обгрунтовано рекомендації щодо формування облікової політики в частині обліку фінансових результатів, визначено її основні елементи та порядок документального оформлення. Уточнено структуру звіту про фінансові результати. Запропоновано модель організацї процесу бюджетування для підприємств роздрібної торгівлі. Розроблено методичні підходи до складання статичних бюджетів з застосуванням електронних таблиць Microsoft Excel, які рекомендовано до впровадження на підприємствах торгівлі. З метою визначення найвірогіднішого діапазону активності суб'єкта господарювання на наступний період для підприємств роздрібної торгівлі розроблено методичні підходи до складання гнучких бюджетів. Рекомендовано до впровадження матрицю центрів відповідальності, функцій та осіб, що приймають рішення. Розроблено алгоритм прийняття рішень щодо проблемних секторів торговельної мережі. Побудовано та запропоновано для впровадження на підприємствах торгівлі оболонку ERP-системи для автоматизації обліку фінансових результатів підприємств роздрібної торгівлі. З метою застосування інформаційних технологій на підприємствах торгівлі та гармонізації обліку фінансових результатів запропоновано графічну модель організації фінансового й управлінського обліку фінансових результатів у комп'ютеризованій системі підприємств роздрібної торгівлі. Визначено послідовність обробки інформації під час моніторингу. Сформовано оптимальну систему оцінних показників моніторингу та багаторівневу систему детермінованого факторного аналізу. Проведено статистичний аналіз з застосуванням методу кореляційно-регресійного аналізу. Побудовано модель взаємозв'язку рентабельності продаж з факторними чинниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.12-149.3 + У053.9(4УКР)421.21-93
Шифр НБУВ: РА371545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ошмарін Я.В. 
Облікове забезпечення амортизаційної політики підприємств АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Я.В. Ошмарін ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-практичні положення щодо удосконалення амортизаційної політики та порядку бухгалтерського відображення амортизаційних відрахувань на підприємствах АПК. Розкрито економічну сутність амортизаційної політики з урахуванням особливостей розвитку вітчизняної та світової економіки. Визначено мету, завдання, обов'язки та права держави й суб'єктів господарювання у проведенні амортизаційної політики (на відміну від чинних норм і правил, акцентовано увагу на необхідності впровадження більш жорсткого механізму її державного регулювання). З метою забезпечення прозорості бухгалтерської звітності обгрунтовано принцип складання ф. N 5 "Примітки до фінасової звітності" з орієнтацією на розподіл об'єктів необоротних активів, що підлягають або не підлягають амортизації. Удосконалено понятійний апарат теми дослідження, зокрема, до наукового обігу введено поняття "майно, що амортизується". В історичній ретроспективі проаналізовано порядок обліку амортизаційних відрахувань і запропоновано шляхи його спрощення за сучасних умов. Виявлено недоцільність застосування окремих методів розрахунку амортизаційних відрахувань, зокрема, зменшення та прискореного зменшення залишкової вартості як таких, що не забезпечують точного відображення інформації в бухгалтерському обліку. Доведено, що за сучасних умов господарювання наявність амортизаційного фонду з реальним грошовим покриттям є об'єктивною необхідністю, а його облік доцільно здійснювати виключно на активному балансовому рахунку. Розроблено пропозиції щодо удосконалення існуючих бухгалтерських комп'ютерних програмних комплексів з практичним працюючим прикладом модулю, який реалізовано у середовищі Microsoft Access.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-145.711.6 +
Шифр НБУВ: РА357266

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вожжова О.Ф. 
Оптимізація фінансових ресурсів акціонерних товариств у торгівлі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.Ф. Вожжова ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено механізм оптимізації фінансових ресурсів підприємства. Досліджено приватизаційні процеси та їх вплив на фінансове забезпечення акціонерних товариств у торгівлі. Розкрито суть економічних категорій "фінансові ресурси" та "фінансово-економічний механізм" підприємства. Досліджено дивідендну політику, визначено акції й облігації як інструмент фінансово-економічного механізму, що мають велике значення у розвитку акціонерного капіталу. Наведено пропозиції щодо їх використання для оптимізації фінансових ресурсів. Виявлено взаємозв'язок і залежність розміру фінансових ресурсів від обсягу товарообороту, витрат на оплату праці, показників оптимальності фінансових ресурсів акціонерних товариств у торгівлі відповідно до суті цього принципу. Запропоновано механізм оптимізації фінансових ресурсів з цільовою орієнтацією на нормативні показники платоспроможності, ліквідності та ділової активності торговельних підприємств. Розроблено діючу модель оптимізації фінансових ресурів з використанням базового середовища Visual Basic і Microsoft Excel.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.10-93 +
Шифр НБУВ: РА334364

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Карвацка Н.С. 
Організаційно-економічний механізм санації підприємств машинобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.С. Карвацка ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено дієвий механізм відновлення діяльності підприємств машинобудування за допомогою санаційних процедур. Визначено суть, мету, завдання санації. Розроблено систему прийняття раціональних санаційних рішень для управління кредиторською заборгованістю підприємства за умов фінансової кризи. Запропоновано проведення автоматизованого моніторингу процесу відновлення діяльності боржника з використанням програмних засобів Microsoft Excel. Розроблено комплексну систему результативної санації підприємства, яку запропоновано розглядати як організаційно-економічний механізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-932.1 +
Шифр НБУВ: РА356603

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Пархоменко Н.О. 
Прогнозування цін на підприємствах харчової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.О. Пархоменко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості ціноутворення на підприємстві, показано пріоритетне значення у даному процесі етапу прогнозування цін на товари. Розглянуто сучасні підходи щодо формування ціни на продукцію підприємств харчової промисловості, наведено рекомендації щодо їх застосування у моделі прогнозування цін. Проаналізовано форми державного регулювання цін на підприємствах харчової промисловості та цінову еластичніть на продукти харчування. Наведено класифікацію продуктів харчування з урахуванням характеру попиту, рівня регулювання цін і соціального значення продукції. Обгрунтовано визначення поняття "модель прогнозування цін". Досліджено існуючі моделі прогнозування цін, наведено рекомендації щодо їх використання за сучасних умов для потреб підприємств харчової промисловості. Створено базову модель прогнозування цін з урахуванням специфіки діяльності підприємств галузі, розроблено її модифікації. Обгрунтовано вимоги щодо інформаційного забезпечення моделі прогнозування цін на підприємствах харчової промисловості. Розроблено рекомендації щодо проведення розрахунків прогнозу цін за моделлю прогнозування цін на підприємствах харчової промисловості за допомогою використання табличного процесора Microsoft Excel.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-861-230.38 +
Шифр НБУВ: РА368255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Довбня К.М. 
Розвиток методу граничних інтегральних рівнянь в теорії ортотропних оболонок з розрізами та отворами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / К.М. Довбня ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2002. — 36 с. — укp.

Запропоновано нові підходи до побудови системи межових інтегральних рівнянь задачі про напружений стан ортотропної оболонки з розрізами й отворами. За допомогою теорії узагальнених функцій та двовимірного інтегрального перетворення Фур'є вихідну крайову задачу зведено до системи граничних інтегральних рівнянь, ядра яких мають логарифмічну особливість, або особливість типу Коші (залежно від вигляду граничних умов). Розв'язано нові класи задач для ортотропних оболонок довільної гауссової кривини. Створено програмні комплекси на мові програмування Microsoft Visual Fortran 6.2 для виконання розрахунків оболонок з отворами та розрізами у широкому діапазоні параметрів. Досліджено вплив пружних і геометричних параметрів на напружено - деформований стан оболонок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.1-01,022
Шифр НБУВ: РА317738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Горностай М.П. 
Розробка алгоритмів та методів персоналізації для систем електронного навчання: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / М.П. Горностай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нові методи персоналізації для систем електронного навчання та побудовано архітектуру інформаційних систем її підтримки. Створено математичну модель персоналізації, обгрунтовано принципи побудови систем надання рекомендацій, визначено їх переваги. Розроблено новий метод надання рекомендацій для застосування у системах електронного навчання, з використанням якого створено алгоритм надання рекомендацій, орієнтований на покращання часу їх побудови. Проведено порівняльне дослідження результатів роботи нового й існуючих алгоритмів персоналізації на підставі реальних великих масивів даних. Продемонстровано підвищення рівня адекватності рекомендацій і скорочення часу їх підрахунку. Розроблено архітектури персоналізації інформаційних систем. Побудовано програмний прототип системи персоналізації (з використанням інструментальних засобів Microsoft Visual C 2005 Express Edition), а також програмні засоби для розповсюдженого середовища системи дистанційного навчання Moodle.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Ч311.253 +
Шифр НБУВ: РА361168

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Майстрова Н.В. 
Сукцесія фітопланктону Канівського водосховища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Н.В. Майстрова ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Встановлено основні етапи сукцесії фітопланктону Канівського водосховища. На сучасному етапі сукцесії виділено три ділянки водосховища з сукцесійними відмінностями просторово-часового розподілу видового та кількісного різноманіття та структурної характеристики домінуючого комплексу фітопланктону. Виявлено зменшення кількості таксонів нижче виду та зростання флористичного індексу вид - внутрішньовидовий таксон. Доведено, що притоки річки Десна, Красна, Стугна, Либідь - є джерелом підвищення різноманіття фітопланктону водосховища. Перелік водоростей водосховища поповнено 196-ма видами (205-ма внутрішньовидовими таксонами, включно з тими, що містять номенклатурний тип виду), 16 з них - нові для Дніпра та дніпровських водосховищ. Вивчено вплив конкретних антропогенних критеріїв на природну сукцесію фітопланктону. Досліджено, що гідротехнічні роботи (видобуток піску) та підігріті скидні води (Трипільська ДРЕС) мають локальний вплив на його розвиток. На прилеглих до Києва ділянках водосховища встановлено зниження видового, кількісного, інформаційного різноманіття фітопланктону та інтенсивності первинної продукції у порівнянні з ділянками водосхоивща, де сукцесія протікає під впливом природних критеріїв. Створено базу даних (Microsoft Access 97) фітопланктону Канівського водосховища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е5 +
Шифр НБУВ: РА324542

Рубрики:

      
14.

Нестеренко О. В. 
Залучення інвестицій інноваційно-активним підприємством на засадах управління ризиками / О. В. Нестеренко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт - процес залучення інвестицій інноваційно-активним підприємством; мета - розробка та обґрунтування теоретичних положень, методичних підходів і рекомендацій щодо комплексного залучення інвестицій інноваційно-активним підприємством для здійснення інноваційної діяльності на основі управління ризиками; методи – систематизації та емпіричного дослідження, класифікаційно-аналітичний, статистичного та порівняльного аналізу, експертних оцінок, інструментів аналізу Microsoft Excel, логічний, діалектичного аналізу, економіко-статистичний; новизна - полягає в розробці теоретико-методичних основ та рекомендацій щодо комплексної реалізації процесу залучення інвестицій інноваційно-активним підприємством на засадах управління ризиками за етапами життєвого циклу інновації; результати - науково обґрунтовані та методично завершені рекомендацій стосовно залучення інвестицій інноваційно-активним підприємством на засадах управління ризиками; впроваджено - ТОВ «Сінжиніринг» (довідка № 26 від 14.06.2018 р.), ЗАТ «Одесакондитер» (довідка №1/15/05 від 15.05.2018 р.), ТОВ НВО «Харчопромавтоматика» (довідка №11806 від 18.06.2018 р.), ТОВ «Телекарт-Прилад» (довідка № 546 від 18.06.2018 р.), ТОВ «ЕЛМАР» (довідка № 22/05/18-08 від 22.05.2018 р.).в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету МОН України (акт впровадження № 1548/81-06 від 06.07.2018 р.).^UObject - process of attracting investment by an innovative-active enterprise; the purpose is to develop and substantiate the theoretical positions, methodological approaches and recommendations for integrated investment attraction by the innovative-active enterprise for carrying out innovative activity on the basis of risk management; methods - systematization and empirical research, classification-analytical, statistical and comparative analysis, expert evaluations, tools for analysis of Microsoft Excel, logical, dialectical analysis, economic and statistical; novelty - is to develop theoretical and methodological foundations and recommendations for the integrated implementation of the process of attracting investment to an innovative-active enterprise on the basis of risk management in the stages of the life cycle of innovation; results - scientifically substantiated and methodically completed recommendations on attracting investments to an innovative-active enterprise on the basis of risk management; was introduced - LLC "S-Engineering" (certificate number 26 from June 14, 2018), CJSC "Odessaconditer" (certificate number 1/15/05 dated May 15, 2018), LLC "Ukrpromavtomatika" (reference number 11806 dated 18.06. 2018), LLC "Telecard-Device" (certificate number 546 dated June 18, 2018), LLC "ELMAR" (certificate number 22/05 / 18-08 from 05/22/2018) in the educational process of the Odessa national Polytechnic University of the Ministry of Education and Science of Ukraine (Act No. 1548 / 81-06 dated 06.07.2018).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гутарева Ю. В. 
Управління процесом комерціалізації інноваційного продукту виробничого підприємства в умовах глобалізації / Ю. В. Гутарева. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес комерціалізації інноваційного продукту виробничого підприємства в умовах глобалізації; мета – розробка та обґрунтування теоретичних положень, методичних підходів і рекомендацій щодо управління процесом комерціалізації інноваційного продукту виробничого підприємства в умовах глобалізації; методи – систематизація та емпіричні дослідження, класифікаційно-аналітичний, економіко-статистичний та порівняльний аналіз, інструментів аналізу Microsoft Excel, монографічний, аналогове моделювання, економіко-математичне моделювання, логічний; новизна – полягає в розробленні теоретико-методичних основ та рекомендацій щодо циклової реалізації процесу комерціалізації інноваційного продукту виробничого підприємства за стадіями інноваційного процесу в умовах глобалізації; результати – науково обґрунтовані та методично завершені рекомендації стосовно циклової реалізації процесу комерціалізації інноваційного продукту виробничого підприємства за стадіями інноваційного процесу; впроваджено – ТОВ «С-інжиніринг» (довідка № 17/1 від 17.04.2018 р.), ТОВ «ВКФ «Олимп-круг» (довідка № 1/17 від 17.05.2018 р.), ТОВ «Ел-Ітекс» (довідка № 19-1 від 19.09.2018 р.), ПАТ «Одескабель» (довідка № 118 від 18.07.2018 р.), ТОВ «Елмар» (довідка № 11 від 12.11.2018 р.), ТОВ «Інвестиційно-промислова група «Майстер» (довідка № 79 від 17.10.2018 р.), ТОВ «Одєтекс» (довідка № 33 від 15.03.2018 р.), ТОВ «Поліпласт» (довідка № 3 від 15.08.2018 р.), в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету МОН України (акт впровадження № 3078/81-06 від 19.12.2016 р.).^UObject - the process of commercialization of an innovative product of a manufacturing enterprise in the conditions of globalization; purpose - development and substantiation of theoretical provisions, methodological approaches and recommendations for managing the process of commercialization of an innovative product of a manufacturing enterprise in the context of globalization; methods - systematization and empirical research, classification-analytical, economic-statistical and comparative analysis, Microsoft Excel analysis tools, monographic, analog modeling, economic-mathematical modeling, logical; novelty - consists in the development of theoretical and methodological bases and recommendations for the cycle implementation of the process of commercialization of an innovative product of a manufacturing enterprise by stages of the innovation process in the context of globalization; results - scientifically substantiated and methodologically completed recommendations regarding the cycle implementation of the process of commercialization of an innovative product of a production enterprise at the stages of the innovation process; implemented - LLC "S-engineering" (certificate number 17/1 dated 17.04.2018), LLC "VKF" "Olymp-circle" (certificate number 1/17 dated 17.05.2018), LLC "El-Itex"(certificate number 19-1 dated September 19, 2018), PJSC "Odeskabel" (certificate number 118 dated July 18, 2018), LLC "Elmar" (certificate number 11 dated November 12, 2018), LLC "Investment and Industrial group" "Master" (certificate number 79 dated 17.10.2018), LLC "Odyeteks" (certificate number 33 dated 15.03.2018), LLC "Polyplast" (certificate number 3 dated 15.08.2018), In the educational process of the Odessa National Polytechnic University of the Ministry of Education and Science of Ukraine (Act of implementation dated December 19, 2016).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Білик О. Г. 
Розвиток наукових і технологічних основ наплавлення зносостійких сплавів порошковими стрічками / О. Г. Білик. — Б.м., 2019 — укp.

Мета роботи - розробка науково обґрунтованої технології виробництва порошкових стрічкових електродів і вдосконалення технології механізованого електродугового наплавлення зносостійких сплавів з використанням порошкових стрічок. Об'єкт дослідження – закономірність формування зносостійкого наплавленого металу при використанні порошкового стрічкового електродного матеріалу. Предмет дослідження – конструкції порошкових стрічкових електродних матеріалів, способи наплавлення та вплив зовнішнього магнітного поля на формування наплавленого металу з отриманням необхідних розмірів і властивостей. Методи досліджень - оптична та сканувальна електронна мікроскопія, енергодисперсійна спектроскопія, рентгеноструктурний аналіз, вимірювання мікротвердості; випробування на абразивний знос; математичне моделювання розрахунку конструктивних параметрів порошкових стрічкових електродних матеріалів, розрахункові і експериментальні дослідження, математичні методи обробки даних з використанням програмних засобів, математичних пакетів Microsoft Excel, MathCad, Ansys-ED, заснованих на чисельних рішеннях. В основу математичних моделей було покладено метод кінцевих елементів, елементи теорії теплових процесів, регресійний аналіз. Встановлено закономірність формування зносостійкого наплавленого металу при використанні порошкового стрічкового електродного матеріалу. Встановлено закономірності формування структури в наплавленого металу з системою легування Fe-C-Cr-Ni, отриманого механізованим електродуговим наплавленням порошковими стрічками. Вперше показано, що при багатошаровому наплавленні зносостійкого сплаву порошковою стрічкою ПЛ-АН-111, в зонах перекриття виділяється графіт при перетворенні карбідів в процесі перекристалізації. Розроблена методологія оцінювання якості перемішування порошкоподібних компонентів різної грануляції і технологічних властивостей, яка характеризує ефективність змішування при виробництві порошкових стрічок. Експериментально підтверджено, що накладення зовнішнього магнітного поля з індукцією 28 мТ на зону плавлення порошкової стрічки, приводить до модифікації первинної структури наплавленого шару, зростання мікротвердості карбідної евтектики на 20-50HV.Впровадження технологій відновлення та зміцнення механізованим наплавленням порошковими стрічками дозволило підвищити: експлуатаційну стійкість проводин стану СПШ-120 ПрАТ «МК Азовсталь» в середньому в 3,03 рази та забезпечило зростання продуктивності обладнання; стійкість роликів рольгангу ЛПЦ-3000 ПрАТ «ММК ім Ілліча» в середньому 1,87 рази, що дозволило підвищити міжремонтний термін їх роботи; продуктивність і якість наплавлення порошковими стрічками деталей засипного апарату доменної печі (конусів та чаш) на 20 % в умовах ПрАТ «Азовзагальмаш». Загальний економічний ефект від впровадження розроблених технологій відновлення становить 2 961 740 грн.^UThe purpose of the work is to development of scientifically grounded technology for the production of powder tape electrodes and technology improvements of mechanized electric surfacing of wear-resistant alloys using powde tape. The object of study is the regularity of formation of wear-resistant weld metal when using powder tape electrode material. The subject of study is the construction of powder band electrode materials, methods of surfacing and the influence of the external magnetic field on the formation of weld metal with the necessary dimensions and properties. Research methods-optical and scanning electron microscopy, energy dispersive spectroscopy, x-ray diffraction analysis, microhardness measurements; abrasive wear tests; mathematical modeling of calculation of design parameters of powder tape electrode materials, computational and experimental studies, mathematical methods of data processing using software, mathematical packages Excel, MathCad, Ansys-ED, based on numerical solutions. The mathematical models were based on the finite element method, elements of the theory of thermal processes, regression analysis. The regularity of formation of wear-resistant weld metal when using powder tape electrode material. The regularity of formation of the structure of the weld metal with the alloying system Fe-C-Cr-Ni obtained by mechanized electric arc surfacing with powder tape. First shown that at multilayer surfacing of wear-resistant alloy powder tape PL-AN-111, in the overlapping zones, graphite is released during the conversion of carbides in the recrystallization process. A methodology for evaluating the mixing quality of powdered components of different granulation and technological properties has been developed, which characterizes the mixing efficiency in the production of powder tapes. It is experimentally confirmed that the imposition of an external magnetic field with an induction of 28 mT on the melting zone of the powder tape leads to a modification of the primary structure of the deposited layer, an increase in the microhardness of the carbide eutectic by 20-50HV.Implementation of recovery and strengthening technologies mechanized surfacing powder ribbons allowed to increase: the operational stability of the wires of the condition spsh-120 PJSC "Azovstal iron and steel works" an average of 3.03 time and ensured increased productivity of equipment; the stability of the rollers of the roller convey or rolling mill 3000 of PJSC "Mariupol Ilyich" in average of 1.87 times, which made it possible the overhaul period of their work; productivity and quality welding powder tape with of parts of the charging equipment of blast furnace (cones and bowls) 20% in terms of PJSC "Azovobschemash". The total economic effect of the implementation of the developed recovery technologies is 2 961 740 UAH.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Васильєва В. Ю. 
Формування інтелектуального потенціалу інноваційно-орієнтованого промислового підприємства на засадах бізнес-партнерства / В. Ю. Васильєва. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт - процес формування інтелектуального потенціалу інноваційно-орієнтованого промислового підприємства на засадах бізнес-партнерства; мета - розроблення теоретико-методичного підґрунтя та рекомендацій щодо формування інтелектуального потенціалу промислового підприємства в умовах обмеження його інтелектуальних ресурсів шляхом бізнес-партнерства з інноваційно-орієнтованими закладами вищої освіти; методи - систематизації, абстрагування та узагальнення, класифікаційно-аналітичний, емпіричного дослідження, статистичного і порівняльного аналізу, інструментів аналізу Microsoft Excel, діалектичного і порівняльного, SWOT-аналізу, системний, аналізу і синтезу, сходження від абстрактного до конкретного, ціннісно-орієнтований, структурування та опису, статистичний, експертних оцінок, контент-аналіз, групування та формалізації, марківські моделі та ланцюги, логічний; новизна - полягає у розробленні науково-методичних підходів та рекомендацій щодо формування інтелектуального потенціалу інноваційно-орієнтованого промислового підприємства шляхом його бізнес-партнерства з інноваційно-орієнтованими закладами вищої освіти в умовах ресурсних обмежень; результати - наукові та методичні рекомендації щодо формування інтелектуального потенціалу інноваційно-орієнтованого промислового підприємства шляхом його бізнес-партнерства з інноваційно-орієнтованими закладами вищої освіти в умовах ресурсних обмежень, які підвищують результативність інноваційного розвитку; впроваджено - ТОВ «ІПГ «Майстер» (довідка № 629/1 від 29.06.2018 р.), ТОВ «Науковий парк ОНПУ» (довідка № 04-7 від 07.06.2018 р.), ПАТ «Одескабель» (довідка № 33/1 від 18.06.2018 р.), ТОВ «Фінансова компанія ФК «Герц»» (довідка № 257 від 25.07.2018 р.), в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету МОН України (довідка № 477/04-07 від 27.02.2018 р.).^UObject - process of formation of intellectual potential of innovative-oriented industrial enterprise on the basis of business partnership; the purpose is to develop a theoretical and methodological foundation and recommendations for the formation of the intellectual potential of an industrial enterprise in conditions of limiting its intellectual resources through a business partnership with innovation-oriented institutions of higher education; methods - systematization, abstraction and generalization, classification-analytical, empirical research, statistical and comparative analysis, Microsoft Excel analysis tools, dialectical and comparative, SWOT-analysis, system analysis and synthesis, ascent from abstract to specific, value-oriented, structuring and description, statistical, expert evaluations, content analysis, grouping and formalization, Markov models and chains, logical; novelty - is to develop scientific and methodological approaches and recommendations for the formation of intellectual potential of innovation-oriented industrial enterprise through its business partnership with innovation-oriented institutions of higher education in conditions of resource constraints; the results - scientific and methodical recommendations for the formation of the intellectual potential of an innovative-oriented industrial enterprise through its business partnership with innovation-oriented institutions of higher education in conditions of resource constraints that increase the efficiency of innovation development; implemented - LLC "IPG "Master" (certificate number 629/1 from 29.06.2018), «Scientific Park ONPU» Ltd (certificate number 04-7 from 07.06.2018), PJSC "Odeskabel" (certificate number 33/1 from 18.06.2018), LLC «Financial Company of FC Hertz» (certificate number 257 from 25.07.2018), in the educational process of the Odessa National Polytechnic University of the Ministry of Education and Science of Ukraine (certificate number 477/04-07 from 27.02.2018).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Кірев О. В. 
Формування бізнес-комунікацій інноваційно-активного підприємства в умовах інформатизації економіки / О. В. Кірев. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт - процес формування бізнес-комунікацій інноваційно-активного підприємства в умовах інформатизації економіки; мета - розроблення теоретико-методичного підґрунтя та рекомендацій щодо каскадного формування бізнес-комунікацій інноваційно-активного підприємства в умовах інформатизації економіки шляхом бізнес-партнерства; методи - історичний, систематизації, абстрагування та узагальнення, класифікаційно-аналітичний, емпіричного дослідження, статистичного і порівняльного аналізу, інструментів аналізу Microsoft Excel, діалектичного і порівняльного, SWOT-аналіз, системний, аналіз і синтез, сходження від абстрактного до конкретного, структурування та опису, каскадну модель життєвого циклу (модель водоспаду – waterfall model), економіко-статистичний, панельних експертних оцінок, анкетування, контент-аналіз, групування та формалізації, логічний; новизна - полягає у розробленні науково-методичних підходів та рекомендацій щодо каскадного формування бізнес-комунікацій інноваційно-активного підприємства в умовах інформатизації економіки шляхом бізнес-партнерства; результати - наукові методично завершені рекомендації щодо каскадного формування системи бізнес-комунікацій інноваційно-активного підприємства в умовах інформатизації економіки шляхом бізнес-партнерства, які підвищують результативність інноваційного розвитку; впроваджено - ТОВ «ІПГ «Майстер» (довідка № 22/05-18 від 22.05.2018 р.), ТОВ «С-Інжиніринг» (довідка № 17/2 від 17.04.2018 р.), Одеським обласним управлінням водних ресурсів Державного агентства водних ресурсів (довідка № 08-Д від 28.07.2014 р.), ТОВ «Фінансова компанія ФК «Герц»» (довідка № 18/05-29/01 від 29.05.2018 р.), ТОВ «Науковий парк ОНПУ» (довідка № 04-8 від 07.06.2018 р.), в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету (акт № 3078/81-06 від 19.12.2016 р.).^UObject - the process of forming business communications of an innovatively active enterprise in the conditions of informatization of the economy; purpose - development of theoretical and methodological basis and recommendations for cascading formation of business communications of innovatively active enterprise in the conditions of informatization of economy through business partnership; methods - historical, systematization, abstraction and generalization, classification-analytical, empirical research, statistical and comparative analysis, Microsoft Excel analysis tools, dialectical and comparative, SWOT analysis, systemic, analysis and synthesis, ascent from abstract to concrete, structuring and description , cascade life cycle model (waterfall model), economic and statistical, panel expert assessments, questionnaires, content analysis, grouping and formalization, logical; novelty - consists in the development of scientific and methodological approaches and recommendations for cascading formation of business communications of innovatively active enterprise in the conditions of informatization of the economy through business partnership; results - scientifically methodologically completed recommendations on cascading formation of the business communication system of an innovatively active enterprise in the conditions of informatization of the economy by means of business partnerships that increase the efficiency of innovative development; implemented - LLC "IPG" Master "(certificate number 22 / 05-18 from 22.05.2018), LLC" S-Engineering "(certificate number 17/2 from 17.04.2018), Odessa Regional Department of Water Resources of the State of the Water Resources Agency (certificate number 08-D from 28.07.2014), LLC "Financial company of FC" Hertz "(certificate number 18/05-29/01 from 29.05.2018), LLC" Scientific park ONPU " (certificate number 04-8 from 07.06.2018), in the educational process of the Odessa National Polytechnic University (act number 3078/81-06 from 19.12.2016).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Журавель С. В. 
Методи та алгоритми розвʼязання неперервних задач оптимального розбиття множин із нечіткими параметрами / С. В. Журавель. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних на-ук зі спеціальності 01.05.01 – теоретичні основи інформатики та кібернетики. – Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. – Дніпро, 2019.Дисертація присвячена розробці та обґрунтуванню методів та алгоритмів розвʼязання неперервних лінійних задач оптимального розбиття множин із -вимірного евклідового простору на підмножини з нечіткими параметрами у цільових функціоналах.Із застосуванням удосконаленого у дисертації методу побудови узагаль-неної математичної моделі нейролінгвістичної ідентифікації нелінійних обʼєктів та модифікацій -алгоритму Н.З. Шора:– розроблено і теоретично обґрунтовано метод розв'язання неперервної лінійної однопродуктової задачі оптимального розбиття множин із -вимірного евклідового простору на підмножини з відшукуванням коорди-нат центрів цих підмножин за наявності обмежень у формі рівностей і нерівнос-тей, цільовий функціонал якої має нечіткі параметри;– розроблено і теоретично обґрунтовано метод розв'язання неперервної лінійної однопродуктової задачі оптимального розбиття множин на підмножи-ни з відшукуванням координат центрів цих підмножин із нейролінгвістичною ідентифікацією функцій, що входять до цільового функціоналу, явний аналіти-чний вид яких невідомий.Створено програмний продукт Neuro Fuzzy Identification на об'єктно-орієнтованих мовах програмування С# та Python у середовищах розробки Microsoft Visual Studio 2013 та PyCharm Community Edition відповідно, у яко-му програмно реалізовані всі розроблені у дисертації алгоритми.Методи та алгоритми, розроблені у дисертації, застосовано до розвʼязання деяких прикладних задач з нечіткими параметрами. Ключові слова: оптимальне розбиття множин, нейронечіткі технології, модифікації -алгоритму Н.З. Шора.^UThesis submitted for a candidate's degree in physical-mathematical sciences by specialty 01.05.01 – theoretical bases of information and cybernetics. – Oles Honchar Dnipro National University, Ministry of Education and Science of Ukraine. – Dnipro, 2019.The dissertation is devoted to the development and substantiation of methods and algorithms to solve continuous linear problems of optimal partitioning of sets from n-dimensional Euclidean space into subsets with fuzzy parameters in the target functionals.Based on the improved method of constructing a generalized mathematical model of neuro-linguistic identification of non-linear objects and modifications of N. Z. Shor's -algorithm, there has been defined:– the method of solving a continuous linear one-product problem of optimal partitioning of sets from -dimensional Euclidean space into subsets is devel-oped and theoretically grounded, with the allocation of these subsets' centers coor-dinates by the presence of constraints in the form of equalities and inequalities, where the target functional has fuzzy parameters;– the method of solving a continuous linear one-product problem of optimal partitioning of sets into subsets is developed and theoretically grounded, with the allocation of these subsets' centers coordinates with the neuro-linguistic identifica-tion of the functions included in the target functional, where explicit analytical form of these functions is unknown.The Neuro Fuzzy Identification software has been created in object-oriented programming languages C # and Python in the Microsoft Visual Studio 2013 Py-Charm Community Edition development environments, where all developed in the dissertation algorithms are implemented.The methods and algorithms developed in the dissertation have been ap-pliedto solve some practical problems with fuzzy parameters.Keywords: optimal partitioning of sets, neuro-fuzzy technologies, modified N. Z. Shor's -algorithm.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Нейков С. О. 
Податкові важелі стимулювання інноваційного розвитку промислових підприємств / С. О. Нейков. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес податкового регулювання інноваційного розвитку промислових підприємств; мета – розроблення та обґрунтування теоретико-методичного підґрунтя та рекомендацій щодо застосування податкових важелів державного регулювання національної економіки для стимулювання інноваційного розвитку промислових підприємств; методи – систематизації та емпіричного дослідження, контент-аналіз, класифікаційно-аналітичний, групування, опису, статистичного та порівняльного аналізу, інструментів аналізу Microsoft Excel, діалектичний і порівняльний, системний і біфункціональний, структурування і формалізації; економіко-статистичний, експертних оцінок, сценаріїв, логічний; новизна – полягає у розробленні науково-методичних підходів та рекомендацій щодо застосування податкових важелів державного регулювання національної економіки для стимулювання інноваційного розвитку промислових підприємств за умов становлення та диверсифікації інноваційної економіки; результати – розробка науково-методичних рекомендацій щодо застосування податкових важелів державного регулювання національної економіки для стимулювання інноваційного розвитку промислових підприємств та інноваційного партнерства; впроваджено – Одеською обласною радою (лист № 4051/01/02-29/2398 від 20.10.2017 р.), ТОВ «Науковий парк ОНПУ» (довідка № 2-11 від 15.11.2017 р.), ВГО «Спілка податкових консультантів України» (довідка від 18.10.2017 р.), КНЦ «Політех-консалт» (довідка № 9 від 16.05.2017 р.), в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету (довідка № 2840/82-06 від 04.12.2017 р.), ТОВ «Ізмаїльський інститут водного транспорту» (довідка № 133-К від 27.11.2017 р.).^UObject – the process of tax regulation of innovation development of industrial enterprises; the goal is to develop and substantiate theoretical and methodological grounds and recommendations on the application of tax levers of state regulation of the national economy to stimulate the innovation development of industrial enterprises; methods – systematization and empirical research, content analysis, classification-analytical, grouping, description, statistical and comparative analysis, Microsoft Excel analysis tools, dialectic and comparative, system and bifunctional, structuring and formalization; economic-statistical, expert assessments, scripts, logical; novelty – is to develop scientific methodological approaches and recommendations regarding the application of tax levers of state regulation of the national economy to stimulate the innovation development of industrial enterprises in the conditions of formation and diversification of the innovative economy; results – development of scientific and methodological recommendations on the application of tax levers of state regulation of the national economy to stimulate innovation development of industrial enterprises and innovation partnership; implemented – the Odessa Regional Council (certificate number 4051/01/02-29/ 2398 from 20.10.2017), Scientific Park ONPU Ltd. (certificate number 2-11 from 15.11.2017), NGO "Union of tax advisers Ukraine"(certificate from 18.10.2017), KSC "Polytech-Konsalt (certificate number 9 from 16.05.2017), in the educational process of the Odessa National Polytechnic University (certificate number 2840/82-06 from 04.12.2017), LLC "Izmail Institute of Water Transport" (certificate number 133-K from 27.11.2017).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського