Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (696)Реферативна база даних (21171)Книжкові видання та компакт-диски (2554)Журнали та продовжувані видання (714)
Пошуковий запит: (<.>K=CONTROL$<.>+<.>K=SYSTEM$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7414
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Галушкіна Т.П. 
Концептуальні основи та організаційно-економічний механізм екологічного менеджменту в Україні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.08.01 / Т.П. Галушкіна ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил. — К., 2001. — 37 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання методологічних і прикладних проблем становлення якісно нової парадигми управління природокористуванням - екологічного менеджменту за умов реалізації довгострокової стратегії економічного розвитку. Комплексно досліджено передумови та напрямки розвитку системи екологічного менеджменту в інтересах розблокування дестабілізуючих факторів і здійснення структурних реформ в Україні. Розроблено методологію формування дієвих економічних моделей екологічного менеджменту та запропоновано механізм їх реалізації на різних рівнях регіоналізації. Обгрунтовано методологічний підхід та організаційно-економічний інструментарій забезпечення дієвості аналогу EMAS (Environmental Management and Audit Systems) в Україні. Запропоновано ідею та механізм проведення еколого-економічного експерименту зі збереження та відтворення природно-ресурсного потенціалу на прикладі приморських районів туристично-рекреаційної спрямованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280-212
Шифр НБУВ: РА314085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
2.

Естрін С.В. 
Моделі та алгоритми управління електрогідроімпульсними процесами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.В. Естрін ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням створення математичного й алгоритмічного забезпечення завдань пректування АСУ виробництвами з електрогідроімпульсними процесами (ЕГП). На основі DFD (Data Flow Diagrams) сформовано діаграми потоків даних нотації Йордана інформаційні моделі управління автоматизованим виробництвом і розроблено та досліджено математичні моделі ЕГП як об'єкту управління, а також створено керовану базу управляючих алгоритмів. Розроблені моделі та алгоритми дали можливість використати CASE (Computer Aided Solfware Engineering)- і CACSD (Computer Aided Control System Design))-технології для проектування та приділити більше уваги початковим фазам спіральної моделі життєвого циклу АСУ. Створено інструментальні засоби підтримки проектування АСУ, що дають можливість користувачам отримувати генероване програмне забезпечення і відповідну документацію до проекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965.32-01
Шифр НБУВ: РА311213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Каменюка Є.О. 
Мультипроцесорні моделі розв'язання систем булевих рівнянь великої розмірності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Є.О. Каменюка ; Харк. нац. ун-т радіоелектроніки. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання значного підвищення швидкодії функціональної верифікації складних проектованих цифрових систем на кристалах. Відзначено, що програмне забезпечення логічного моделювання, що виконується на послідовному комп'ютері, значно поступається за продуктивністю паралельним комп'ютерам або спеціалізованим апаратним рішенням. Удосконалено модель сферичного мультипроцесора PRUS, імплементованого в кристал ASIC. Удосконалено модель і структуру секвенсора як базового осередку PRUS. Одержано нову модель пристрою керування та систему команд для паралельного програмування та розв'язання булевих рівнянь на основі мультипроцесора PRUS. Розвинуто модель процесу розподілу системи булевих рівнянь між секвенсорами PRUS. Удосконалено модель (System Design Flow) спільного використання сучасних засобів проектування та мультипроцесора PRUS. Розроблено програмне й апаратне забезпечення мультипроцесора. Проведено вірогідну верифікацію тестування функціональних властивостей мультипроцесора на валідних прикладах систем булевих рівнянь з метою оцінювання швидкодії та апаратних витрат на реалізацію проекту. Виконано програмну реалізацію та тестування компілятора для перетворення HDL-опису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.221-01 +
Шифр НБУВ: РА363989

Рубрики:

      
4.

Безсонов О.О. 
Нейронна мережа СМАС та її використання для адаптивної обробки інформації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.О. Безсонов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано проблему адаптивної обробки інформації за допомогою штучної нейронної мережі (ШНМ) Cerebellar Model Articulation Controller (СМАС). Досліджено біологічну модель мозочка, математичний аналог якої є основою ШНМ СМАС, визначено принципи побудови та функціонування цієї мережі. Охарактеризовано структуру нейронної мережі СМАС. Розглянуто методи кодування інформації у СМАС. Досліджено властивості різноманітних схем кодування інформації. Розглянуто задачу вибору базисних функцій у мережі СМАС. Запропоновано метод кодування інформації та вибору базисних функцій у ШНМ СМАС, які дозволяють використовувати дану мережу в задачах непрямого нейрокерування без еталонної моделі. Розроблено методи скорочення процесу навчання мережі. Створено багатокрокові проекційні алгоритми навчання, одержано їх рекурентні форми. У середовищі MATLAB 6.1 проведено імітаційне моделювання різних алгоритмів навчання СМАС. Досліджено процес розв'язання задач ідентифікації та керування нелінійними динамічними об'єктами, а також фільтрації та кодування сигналів і зображень. Удосконалено моделі обчислювальних засобів для розв'язання задач стиснення та фільтрації зображень, які реалізують ієрархічну нейронну мережу СМАС. Експериментально підтверджено достовірність теоретичних результатів наукового дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З970.632 +
Шифр НБУВ: РА359887

Рубрики:

      
5.

Гушко С.В. 
Облік і аудит виробничих витрат в умовах функціонування інформаційних систем підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук.: 08.06.04 / С.В. Гушко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено вплив зовнішніх і внутрішніх факторів на систему керування витратами виробництва на підприємствах Кривбасу. Розглянуто методику обліку та аудиту виробничих витрат на даних підприємствах за умов використання інформаційних систем. Запропоновано концептуальний підхід щодо методики визначення економічної ефективності промислового виробництва на основі комплексного аналізу результатів. Зазначено, що розроблена інформаційно-аналітична система керування виробничими витратами IACSPC (Information Analytical Control System of Production Cost), на базі програмного забезпечення 1 С: Підприємство 7.7, охоплює набір методичних прийомів ведення та аудиту виробничих витрат. Доведено, що відмінна особливість даної методики аудиту виробничих витрат як складової частини IACSPS полягає у повній відвертості для користувачів з точки зору налаштування та програмування власних розробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-148.6 +
Шифр НБУВ: РА324482

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дзерович Н.І. 
Остеопороз хребта та його клінічні прояви у жінок різного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Н.І. Дзерович ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення та лікування остеопорозу та деформацій тіл хребців у жінок різного віку з використанням ультразвукової та двохенергетичної рентгенівської абсорбціометрії. Визначено фактори ризику виявлення остеопорозу у жінок різного віку. Вивчено інформативність, чутливість і специфічність двох версій хвилинного тесту Міжнародної асоціації остеопорозу (one-minute osteoporosis risk test). Визначено нормативні дані щодо показників мінеральної щільності кісткової тканини на рівні всього скелета, поперекового відділу хребта, стегнової кістки та передпліччя з використанням двохенергетичної рентгенівської денситометрії у практично здорових жінок України. Створено референтну базу щодо нормативних рентгеноморфометричних показників та індексів аксіального скелета у практично здорових жінок України різного віку за допомогою програми латеральної рентгенівської абсорбціометрії на апараті "Prodigy" (GE Medical systems, Lunar, model 8743, 2005), що дозволяє більш ефективно проводити заходи щодо профілактики та лікування остеопорозу та його ускладнень. Експериментально доведено ефективність розроблених нових схем застосування антиостеопоротичних засобів щодо профілактики та лікування постменопаузального остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.59 +
Шифр НБУВ: РА367723

Рубрики:

      
7.

Величко С. Ф. 
Поляриметричні та фотометричні характеристики пилу в атмосферах комет, які розпадаються: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.03 / С. Ф. Величко ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Вперше зареєстровано різке зростання лінійної поляризації континууму у комети D/1999 S4 (LINEAR) після дезінтеграції її ядра та відмічено зміну спектрального градієнта поляризації. Встановлено, що спектральний градієнт поляризації комети 17P/Holmes після вибухоподібного зростання її яскравості досягає аномального значення. Визначено, що продуктивність пилу комети в червоному континуумі досягає величин, відомих для самих запилених комет. Створено базу даних поляриметрії комет, яка є складовою частиною PLANETARY DATA SYSTEM і доступна через Інтернет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.212-53-42,022 + В6 е(4УКР) л41,022 + В655.2 я26,022 17P/Holmes, Hale-Bopp
Шифр НБУВ: РА375255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Редько І.В. 
Теорія дескриптивних середовищ та її застосування: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.03 / І.В. Редько ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Запропоновано та досліджено дескриптосутнісний підхід до адекватних прагматиці поліабстрактних специфікацій сутностей, який базується на методі сутесутнісної релятивізації (МСР). У межах концепції OC-System створено універсальне середовище розробки інформатико-технологічних систем, складовими якої є дескриптивні середовища різних типів абстракції та рівнів загальності. Досліджено проведено з використанням загальнометодологічних, логіко-епітомологічних, логіко-математичних методів як прагматико-зумовлених конкретизацій МСР. Створено загальну теорію дескриптивних середовищ. Розроблено логіко-епістемологічні,логіко-математичні та математчні засади декриптивних середовищ. Вирішено проблему сутнісної релятивізації та експлікації логіко-епістомологічних систем і доведено тези екзістенціальності, універсальності, дескриптивності, сутесутнісності й екзістологічності. Проведено експлікацію та дослідження понять екзистона, компаунда, композиції та поліади. Доведено тези екситонності, компаудності, композиційності та поліадності, основну тезу про коректність та повноту середовища компаундного дескриптування й основну теорему про його коректність і дескриптологічну повноту, а також тезу про коректність і повноту середовища поліадного дескриптування та теорему про його коректність і дескриптологічну повноту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018 +
Шифр НБУВ: РА361126

Рубрики:

      
9.

Дяденко О. М. 
Удосконалення системи обробки викликів із застосуванням ситуаційних пріоритетів в мережах мобільного зв'язку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / О. М. Дяденко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 23 с. — укp.

Удосконалено систему обробки викликів з застосуванням ситуаційних пріоритетів в мережах мобільного зв'язку. Розроблено метод обробки викликів з застосуванням ситуаційних пріоритетів в мобільних мережах з ортогональним частотним розділенням каналів з мультиплексуванням, який враховує ширину смуги частот і важливість інформаційної складової послуги. Удосконалено дисципліну обслуговування викликів, що базується на формуванні ситуаційних пріоритетів з врахуванням відношення тарифу послуги до смуги спожитого нею ресурсу, яка обслуговує в першу чергу заявки, які мають найбільше значення даного відношення і застосовується у блоці виконання рішення правил обслуговування та тарифікації послуги - PCEF (Policy and Charging Enforcement Function) системи IMS. Удосконалено модель архітектури управління правилами обробки та тарифікації викликів РСС (Policy and Charging Control) системи IMS, яка враховує параметри частотної смуги при обробці та тарифікації викликів у мережах мобільного зв'язку за рахунок введення додаткового блоку розрахунку тарифу та модифікації протоколу Diameter для передачі параметрів ширини смуги частот у блок формування правил обробки викликів та тарифікації (PCRF - Policy and Charging Rules Function), для її врахування за обробки та тарифікації послуги, а також нового інтерфейсу Ту і протоколу DMShort для он-лайн розрахунку тарифу послуги та передачі необхідних параметрів у блок PCRF для прийняття рішення щодо активації послуги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.161
Шифр НБУВ: РА379212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Раков С.А. 
Формування математичних компетентностей учителя математики на основі дослідницького підходу в навчанні з використанням інформаційних технологій: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / С.А. Раков ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — Х., 2005. — 44 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади комп'ютерно-орієнтованої методичної системи підготовки вчителів математики, орієнтованої на формування їх математичних компетентностей на базі впровадження дослідницьких підходів у навчанні з використанням інформаційних технологій. Розкрито зміст поняття "математичні компетентності вчителя математики" як усвідомлення та вміння використовувати на практиці основні складники дослідницької та прикладної діяльності у галузі математики на базі застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Визначено сутність дослідницького підходу у навчанні математики як основи комп'ютерно-орієнтованої методичної системи формування математичних компетентностей учителя. Розроблено методологічні та методичні вимоги щодо програмного забезпечення для його ефективного застосування під час проведення навчальних досліджень з використанням сучасних інформаційних технологій. Визначено напрямки удосконалення існуючого програмного забезпечення. Обгрунтовано доцільність використання пакетів комп'ютерної алгебри (Computer Algebra System) та динамічної геометрії (Dynamic Geometry System) з метою підвищення ефективності дослідницького підходу у навчанні математики. Запропоновано концепцію комп'ютерних тестів дослідницького характеру (К-тестів) для оцінки рівня набуття студентами математичних компетентностей у навчальних курсах. Теоретично й експериментально обгрунтовано доцільність та ефективність запропонованої комп'ютерно-орієнтованої методичної системи формування математичних компетентностей учителів математики на основі дослідницького підходу у навчанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р21-353 +
Шифр НБУВ: РА340676

Рубрики:

      
11.

Вінниченко Д. В. 
Високовольтні системи електророзрядної обробки вуглецевмісних газів. / Д. В. Вінниченко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: високовольтні системи електророзрядного отримання вуглецевих наноматеріалів з вуглецевмісних газів. Мета роботи: розробка нових принципів побудови високовольтних систем електророзрядної обробки вуглецевмісних газів у міжелектродному проміжку змінної довжини на основі параметричного регулювання біполярної напруги його електропробою та формування в газах регульованих високочастотних біполярних електророзрядних струмів. Методи дослідження теоретичні і експериментальні дослідження, фізичне моделювання, методи математичного аналізу, комп'ютерне моделювання . Теоретичні та практичні результати і новизна: вирішено важливу наукову задачу створення нових принців побудови високовольтних електророзрядних систем обробки вуглецевмісних газів. Визначено взаємозв'язок характеристик високовольтного джерела електроживлення систем електророзрядної обробки вуглецевмісних газів з продуктивністю та питомими енерговитратами електротехнологічного процесу виробництва нановуглецю. Розроблено нові способи, експериментальні високовольтні електротехнічні системи і електророзрядні реактори для синтезу нановуглецю, на які отримано патенти України. Створено ряд високовольтних систем електророзрядної обробки вуглецевмісних газів. Предмет і ступінь впровадження: основні результати роботи впроваджені в ТОВ "Компанія СВІТ". Наукові результати використовуються в навчальному процесі при підготовці фахівців за спеціальністю 151 «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» кафедрою комп'ютеризованих систем управління Навчально-наукового інституту автоматики та електротехніки НУК імені адм. Макарова (м. Миколаїв). Ефективність впровадження: отримано значний техніко-економічний ефект, що полягає в підвищенні показників якості та продуктивності установок електророзрядного отримання вуглецевих наноматеріалів, з унікальними властивостями, з вуглецевмсних газів. Сфера використання: виробництво вуглецевих наноматеріалів.^UThe оbject of research: High-voltage systems of electrodischarge obtaining carbon nanomaterials from carbon-containing gases. The aim of research:is the development new principles of construction high-voltage systems of electrodischarge processing carbon-containing gases in inter-electrode gap with variable length, based on parametric regulation of bipolar voltage of it breakdown and forming regulated high-frequency discharge currents in gases . Methods of research: theoretical and experimental research, physical modeling, mathematical methods, computer modeling. Theoretical and practical results and innovations: the important scientific task of creating new principles for the construction of high-voltage electrodischarge systems for processing carbon-containing gases was solved. The interconnection of the characteristics of the high-voltage power supply of electrodischarge processing of carbon-containing gases with the productivity and specific energy consumption of the electrotechnological process of the production of carbon nanmaterials is determined. New methods, experimental high-voltage electrotechnical systems and electrodischarge reactors for the synthesis of nanocarbon, for which patents of Ukraine have been obtained, are developed. A number of high-voltage systems for electrodischarge processing of carbon-containing gases have been developed. A subject degree of introduction: are used in LLC "Компанія СВІТ". Scientific results are used in the educational process in the education of specialists in the specialty 151 "Automation and Computer-Integrated Technologies" by the Department of Computerized Control Systems of the Institute of Automation and Electrical Engineering of the NUOS named after S. Makarov (Mykolaiv). Effectiveness of implantation: a significant technical and economical effect has been obtained, which is to increase the quality and productivity of the units of electrodischarge synthesis of nanocarbon with the unique properties, from carbon-containing gases. Sphere of use: production of carbon nanomaterials.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Полумбрик М. М. 
Удосконалення технології варених ковбас з використанням композицій на основі тваринного білка «Білкозин» / М. М. Полумбрик. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертаційній роботі експериментально та аналітично обґрунтована доцільність створення білоквмісних композицій та стабілізаторів на основі тваринного білка «Білкозин» у виробництві ковбасних виробів вареної групи.Виявлено зростання функціонально-технологічних показників м'ясних фаршів та готових ковбасних виробів з м'яса курчат-бройлерів в результаті внесення білоквмісних композицій та емульсій на основі «Білкозину». Встановлена раціональна частка внесення білоквмісних композицій з тваринним білком, а саме 10-20 %. Визначено, що використання білково-жирових емульсій на основі тваринного білка «Білкозин» в кількості від 10 до 20 % стабілізує функціонально-технологічні і реологічні показники фаршів варених ковбас з м'яса курчат-бройлерів, що розширює можливості використання м'яса птиці в технології ковбасних виробів. Доведена можливість ідентифікації присутності полімерної структури колагену з використанням методу скануючої електронної мікроскопії, що дозволить виявляти фальсифікації м'ясопродуктів за наявністю в їх складі сполучнотканинного білка колагену.Визначено вплив способів внесення яловичого білка на морфологію поверхонь м'ясних фаршів та варених ковбасних виробів з ним. Показана можливість ідентифікації структурних елементів поверхні м'яса, тваринного білка «Білкозин» та готових виробів з його додаванням для якісного визначення джерела м'ясної сировини, використовуючи метод електронної мікроскопії.Проведені дослідження дозволили розробити білоквмісні композиції та білково-жирові емульсії на основі яловичого білка «Білкозин», удосконалити технологію варених ковбасних виробів з їх використанням.Ключові слова: тваринний білок, колаген, варені ковбаси, композиції, емульсія, м'ясний фарш, рослинні олії.^UIn the dissertation, the feasibility of the creation of protein-containing compositions and stabilizers on the basis of animal protein «Bilkozуn» in the production of sausage products of boiled group was experimentally and analytically grounded.The indexes of emulsifying ability and stability of emulsions with «Bilkozуn» are determined. The developed protein-containing composition with an animal protein content of 60 % has the highest rates both before and after heating at 80 °C for 20 minutes. These values are 46 and 64 %, respectively. Increasing the emulsifying ability was facilitated by the addition of silica in the emulsion in the amount of 0,3 % by weight of compositions. It has been established that compositions containing «Bilkozуn» 40 and 50 % have 10-12 % lower values than those for emulsions with higher content of investigated animal protein. The obtained data allow us to state that protein «proteinase» promotes stability of emulsions and the emulsifying ability of systems on its basis, showing high gel forming and structuring properties.The influence of the introduction of pyrogenic silica into the composition of «Bilkozуn» as a structure formulation has been investigated. The ability of this component to increase the synergy of the viscous characteristics of the system with a higher proportion of animal protein in water-protein emulsions with hydration of 1: 29 and 1: 59. It was established that the heat treatment of emulsions with «Bilkozуn» and silica increases the effective viscosity systems by 43-44 %.It was determined that the use of protein-fat emulsions on the basis of animal protein «Bilkozуn» in the amount from 10 to 20 % stabilizes the functional-technological and rheological indicators of minced meat of boiled sausages from broiler chicken meat, which expands the possibilities of using poultry meat in technology sausage products.Improved digestibility of cooked sausage products made with a dry protein-based composition based on beef protein «Bilkozуn», compared with the products in which it was added in hydrated form. The increase in the protein protein «Bilkozуn» from 6 to 12 % in the formulation results in an increase in the amount of tyrosine produced by the sequential enzymatic hydrolysis system of pepsin-trypsin, which in vitro simulates the processes occurring in the human gastrointestinal tract.The dynamics of the number of mesophilic aerobic and facultative anaerobic microorganisms is shown, that the developed design meets the requirements of normative documents. It is determined that the term of consumption of cooked group of sausages in the conditions of consumer packaging is 5 days.On the basis of theoretical and experimental researches, technological parameters of preparation of composite mixes and emulsions with animal protein «Bilkozуn», dry milk serum, polysaccharides, nanocomposite with silica and blended oils for improving the technology of boiled sausages from poultry meat were determined.The normative documentation TU U 10.8-02070938-214: 2016 «Food complex and aromatic mixtures» were developed, TI to TU U 10.8-19492247-017-2003 «Mixtures of food delicious aromatic», TI to TU U 10.8-02070938-037-2003 «Food complexes complex functional», TI to TU U 15.8-02070938-214: 2016 «Food complex mixtures functional and aromatic», TI to DSTU 4436: 2005 «Boiled sausages, sausages, meat breads», TI to TU U 10.1-20021369-012: 2018 «From the production of sausage, blood, livestock, pesto, snack, pates m'clear and of bird meat, snacks, saltisons, products in jelly», TI for the production of technological blends based on protein of collagen animal (beef) «Bilkozin» to TU U 10.8-38543872-0: 2015 have been development.The influence of beef protein on the morphology of meat minced surfaces and cooked sausage wares with it are determined. The possibility of identifying the structural elements of the surface of meat, animal protein «Bilkozуn» and finished products with its addition for qualitative determination of the source of meat raw materials using the method of electron microscopy is shown.New data on the influence of beef protein «Bilkozуn», protein compositions and emulsions on its basis on functional and technological characteristics and a set of indicators of quality of meat minced meat and sausage products, which substantiates the possibility of their use in the technology of cooked sausage products from chicken meat.The conducted studies allowed developing protein-containing compositions and protein-fat emulsions on the basis of beef protein «Bilkozуn», to improve the technology of cooked sausage products with their use.Key words: animal protein, collagen, boiled sausages, compositions, emulsion, minced meat, vegetable oils.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Буколова В. В. 
Теоретичні та інструментальні засади оцінювання соціально-економічної безпеки регіону / В. В. Буколова. — Б.м., 2019 — укp.

Мета – обґрунтування теоретичних та методичних положень щодо розроблення моделі оцінювання соціально-економічної безпеки регіону як комплексного інструменту, що дозволяє надати послідовний формалізований опис процесу оцінювання. Об'єкт – соціально-економічна безпека регіону. Методи – монографічний; структурно-функціональний аналіз; каузальний підхід; порівняння; системного та компаративного аналізу; моделювання на основі теорії нечітких множин; метод верифікації; програмно-цільовий підхід; графічний метод; сценарний аналіз.Новизна та основні результати роботи – розроблено модель оцінювання соціально-економічної безпеки регіону з використанням інструментів нечіткої логіки; уточнено зміст понять «регіон» та «соціально-економічна безпека регіону»; підхід до вибору первинних показників для моделі оцінювання соціально-економічної безпеки регіону; проведено оцінювання соціально-економічної безпеки Полтавської області; обгрунтовано напрями використання оцінок соціально-економічної безпеки регіону; розроблено методичні засади розроблення програми зміцнення соціально-економічної безпеки регіону. Галузь – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка^UThe aim is the substantiation of theoretical and methodological provisions on the development of a model of assessing the socio-economic security of the region as an integrated tool that allows a consistent formal description of the evaluation process.The object is the economic and social security of the region. To achieve these objectives the following methods were used: monographic; structural-functional analysis; causal approach; comparison; systemic and comparative analysis; simulation based on the theory of fuzzy sets; verification method; program-target approach; graphic method; scenario analysis.Novelty and the main results of the research: model of evaluating socio-economical security of the region was made by using tools of fuzzy logic; content of notion “region” and “socio-economical security of a region” was clarified; approach of choosing primary indicators for the model of evaluating socio-economical security of the region was made; evaluating of socio-economical security of Poltava region was made. directions of usage evaluations of socio-economical security of the region were analyzed; methodical outlines of making program of strengthening socio-economical security of the region were developed. Field of knowledge - development of productive forces and regional economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кривіцький В. Б. 
Митний контроль у протидії ризикам і загрозам митної безпеки України / В. Б. Кривіцький. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес здійснення митного контролю. Мета – полягає в обґрунтуванні обґрунтуванні теоретико-методичних засад реалізації митного контролю у контексті мінімізації митних ризиків, а також формування науково-практичних рекомендацій щодо модернізації митного контролю у забезпеченні митної безпеки України. Методи – загальнонаукові та емпіричні: аналіз, синтез, індукція, дедукція, аналогія, конкретизація, абстрагування, групування, узагальнення, діалектичний, системний, історичний, соціологічний, графічна та таблична інтерпретація. Результати дослідження полягають у поглибленні теоретичних засад та формулюванні практичних рекомендацій, спрямованих на вдосконалення процедур митного контролю в контексті протидії загрозам митної безпеки держави. Новизна полягає в: удосконаленні науково-теоретичних підходів до обґрунтування новітнього концептуального базису здійснення митного контролю у парадигмі митної безпеки держави; розвитку науково-методичних підходів до економіко-математичного моделювання митних ризиків; удосконаленні теоретико-організаційних підходів до проведення аналізу митних ризиків та ефективності митного контролю; обгрунтуванні науково-методичних підходів до визначення імперативів реалізації митного контролю з урахуванням передового зарубіжного досвіду; удосконаленні теоретико-концептуальних засад щодо обґрунтування сутності митного ризику з позицій теорії управління, ортодоксального підходу до трактування понять, врахування специфічних особливостей митної сфери та кількісного вираження прояву митного ризику; поглибленні наукових підходів до розробки ризикоорієнтованої концепції удосконалення митного контролю в Україні як цілісного бачення її етапів та принципів формування в їх взаємозв'язку з інституційним, нормативно-правовим, функціональним забезпеченням. Впроваджено у діяльність Комітету з питань бюджету Верховної Ради України, Департаменту організації митного контролю та оформлення Державної фіскальної служби України, Тернопільської митниці Державної фіскальної служби України та навчальний процес Тернопільського національного економічного університету. Сфера використання – Міністерство фінансів України, Комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради України.^UThe object is the process of customs control. The purpose is to substantiate the theoretical and methodical principles of the implementation of customs control in the context of minimizing customs risks, as well as to formulate scientific and practical recommendations on modernization of customs control in ensuring the customs security of Ukraine. Methods – general scientific and empirical: analysis, synthesis, induction, deduction, analogy, concretization, abstraction, grouping, generalization, dialectic, systemic, historical, sociological, graphical and table interpretation. Research results formulated in deepened theoretical generalizations and practical recommendations aimed at improving customs control procedures in the context of counteracting the threats to the customs security of the state. Novelty: scientific and theoretical approaches to the substantiation of the latest conceptual basis for the implementation of customs control in the paradigm of state customs security have been improved; scientific and methodical approaches to economic-mathematical modeling of customs risks have been improved; theoretical-organizational approaches to the analysis of customs risks and the effectiveness of customs control have been improved; got further development: the scientific and methodological approaches to determining the imperatives of customs control on the basis of best international experience; theoretical and conceptual approaches to substantiating the essence of customs risk from the standpoint of management theory, the orthodox approach to the interpretation of concepts, taking into account the specific features of the customs sphere and the quantitative expression of the customs risk have been improved; scientific approaches to the development of a risk-oriented concept of improving customs control in Ukraine as a holistic vision of its stages and principles of formation in the interconnection with institutional, regulatory, and functional provision have been improved. Implemented in the activities of the Budget Committee of the Verkhovna Rada of Ukraine, Customs Control and Clearance Department of State Fiscal Service of Ukraine, Ternopil Custom service of the State Fiscal Service of Ukraine. Scientific and used in the educational process Ternopil National Economic University. Scope of use - Ministry of Finance of Ukraine, Committee on Taxation and Customs Policy of the Verkhovna Rada of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Скок С. В. 
Характеристики каналізаційно-поверхневих стоків міста Херсон та оцінка їх впливу на стан гідроекосистем Нижнього Дніпра / С. В. Скок. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі представлено гідролого-гідрохімічне дослідження джерел водонадходження, розподілу каналізаційно-поверхневого стоку в урбосистемі та здійснена оцінка їх впливу на стан гідроекосистем Нижнього Дніпра із застосуванням картографічних методів та математичної статистики. Близько 70% зливової мережі міста Херсон знаходяться в стані ґрунтовомулового забруднення, 60% каналізаційної системи має незадовільний технічний стан, що призводить до її систематичного прориву, витоку та перерозподілу каналізаційних стоків в ґрунтових водах. Гідрохімічні властивості неочищених та умовно очищених каналізаційно-поверхневих скидів в акваторію р. Дніпро за окремими показниками перевищують значення ГДК для потреб рибогосподарського призначення: каналізаційні стоки в 1,2–4,2 рази, поверхневі стоки в 1,12–163,8 рази. Вплив поверхневих стоків урбосистеми міста Херсон на гідроекоситему р. Дніпро на 100- і 300-метровій ділянці акваторії річки за течією визначає відношення річкової води до класності рибогосподарського призначення: у 100-метровій зоні «дуже брудна» – «надзвичайно брудна»; у 300-метровій зоні «брудна» – «дуже брудна». Це обумовлює незадовільний екологічний стан гідроекосистем Нижнього Дніпра в зоні дії урбосистеми і за її межами в напрямку течії.^UThe thesis provides the hydrological and hydrochemical research of sources of water supply, distribution of sewage-surface drains in the urbosystem, evaluation of their influence on the state of hydroecosystems of the Lower Dnieper using cartographic methods and mathematical statistics. About 70 % of the drain network of Kherson is in a state of soil-mud pollution, 60 % of the sewage system has an unsatisfactory technical condition, which leads to its systematic breakthroughs, leakage and redistribution of sewage effluents in the groundwater. The hydrochemical properties of uncleaned and weakly purified sewage-surface discharges in the Dnieper river basin, according to some indicators, exceed the value of the BPC for the needs of the fishery: sewage drains in 1,2-4,2 times, surface drains in 1,12–163,8 times. Influence of surface drains of the Kherson urbosystem on the hydroecosystem of the Dnieper river on the 100- and 300-meter zone of the river water area determines the relation of the river water to the class for fishery purposes: in 100-meter zone “very dirty” – “extremely dirty”; in the 300-meter zone “dirty” – “very dirty”. This causes the unsatisfactory ecological state of the hydroecosystem of the Lower Dnieper in zone of the influence of the urbosystem and beyond its boundaries in the direction of the water flow.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Легомінова С. В. 
Управління конкурентними перевагами телекомунікаційних підприємств: теорія і методологія / С. В. Легомінова. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційному дослідженні обґрунтовано теоретико-методологічний базис управління конкурентними перевагами підприємства. Розвинуто наукові погляди до їх сутності, виокремлено елементи та детермінанти формування. Розкрито сутність управління конкурентними перевагами підприємств, виокремлено цілі, принципи, функції та завдання. Сформовано методологічні засади стійкого інноваційного розвитку в аспекті управління конкурентними перевагами в умовах інформаційної асиметрії. Узагальнено методологічний базис дослідження та запропоновано концепцію управління конкурентними перевагами телекомунікаційних підприємств через холістичний підхід з NBIC-компонентами. Проведено аналіз фінансово-економічної ефективності телекомунікаційних підприємств. Розроблено та запропоновано методологічний підхід до управління конкурентними перевагами підприємств на основі моделювання динаміки NBIC-спрямування за критерієм максимізації ринкової вартості підприємства. Удосконалено інструментарій оцінки інтелектуального капіталу підприємств як ключового імперативу їх конкурентних переваг. Сформовано механізми консолідації зусиль персоналу у напряму підвищення конкурентного потенціалу підприємства. Визначено довгострокові тренди розвитку високого конкурентного статусу підприємств на основі використання нематеріальних ресурсів. Обґрунтовано напрями вдосконалення управління конкурентними перевагами телекомунікаційних підприємств.^UThe thesis substantiated the theoretical and methodological basis for managing the competitive advantages of an enterprise. The scientific views on the essence were developed, the elements and determinants of formation were highlighted, the characteristics of competitive advantages, supplemented their classification. The essence of competitive advantages is identified through elements that, when conducting a analysis, point to a difference from competitors, clearly outline the outlines of problem areas and determine the need to introduce innovative components. The essence of management of competitive advantages of enterprises is revealed, goals, principles, functions and tasks are highlighted. Methodological foundations of sustainable innovation development have been formed in the aspect of managing competitive advantages in the context of information asymmetry, and the categorical and conceptual framework has been clarified. The methodological basis of the study has been studied and the concept of managing the competitive advantages of telecommunications enterprises has been proposed. The interdependence between the competitive advantages of telecommunications enterprises and the sustainable innovative development of the business environment has been formed. The concept of managing the competitive advantages of enterprises through a holistic approach with NBIC-components has been developed. Proved the feasibility of introducing innovative management of competitive advantages of the enterprise, based on the convergence of information technology (Info-) with nanotechnology (Nano-), biotechnology (Bio-) and cognitive (Cogno-) sciences, called NBIC-convergence. Management of competitive advantages of the enterprise, based on a holistic approach using NBIC-components, is presented as a complex combination of theoretical positions of the system, resource, situational and synergistic approaches with the integrativity of the enterprise's business processes to the innovations of NBIC-convergence.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Тімченко І. С. 
Кулонова сума та кулонова енергія ядра 7Li / І. С. Тімченко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: інклюзивне розсіяння електронів на ядрі 7Li. Мета: експериментальне дослідження у широкому діапазоні переданих імпульсів q експериментальних значень поздовжньої функції відгуку RL(q,w), кулонової суми SL(q) та кулонової енергії Еcoul ядра 7Li. Методи: метод числового моделювання проходження електронів крізь речовину (GEANT-3); метод найменших квадратів; метод Розенблюта. Теоретичні і практичні результати, наукова новизна: уперше здобуто експериментальні значення поздовжньої функції відгуку, кулонової суми та кулонової енергії ядра 7Li; виявлено аномалію в поведінці від переданого імпульсу кулонової суми ядра 7Li, як і раніше у випадку ядра 6Li; розроблено алгоритм моделювання процесу фотонародження е+,е- -пар у речовині мішені, який дає змогу істотно скоротити час моделювання; запропоновано методику аналізу поведінки поздовжньої функції відгуку при великих переданих енергіях і знайдено значення показника степеневої функції, яка використовується для екстраполяції функції відгуку в область переданих енергій до нескінченності; проведено ревізію даних формфактора основного стану ядра 12С, що вважаються еталонними, і знайдено в них 3%-ву систематичну похибку. Практичне значення: здобуті експериментальні значення RL(qc,w) та SL(q) ядра 7Li можуть бути використані для тестування сучасних моделей нуклон-нуклонної взаємодії в ядрі; виявлена залежність значення переданого імпульсу виходу на плато кулонової суми від параметра х ступеня кластеризації ядра може бути використана для експериментального визначення величини х; знайдені експериментальні величини кулонової енергії Еcoul та її складових I1, I2 ядра 7Li разом з такими ж даними для 4Не та 6Li мають важливе значення для дослідження кластеризації легких ядер. Сфера використання: у теоретичних та експериментальних дослідженнях з вивчення механізму ядерної взаємодії та структури атомних ядер, які проводяться у таких наукових центрах як Національний науковий центр "Харківський фізико-технічний інститут" НАН України, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна МОН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка МОН України, Інститут ядерних досліджень НАН України, м. Київ, Інститут теоретичної фізики НАН України, м. Київ, Jefferson LAB (США), Departament of Physics University of Trento (Італія) та інших; міжнародні наукометричні бази даних.^UObject of the study: the inclusive scattering of electrons by the 7Li nucleus. Objective: the experimental investigation of the longitudinal response function RL(q,w), the Coulomb sum SL(q) in a wide range of momentum transferred q and the Coulomb energy Ecoul of the 7Li nucleus. Methods: the numerical simulation method of electrons passing through a substance (GEANT-3); the least squares method; the Rosenblut method. Theoretical and practical results, scientific novelty: for the first time, the experimental values of the longitudinal response function, the Coulomb sum and the Coulomb energy of the 7Li nucleus have been obtained; the behavior of the 7Li Coulomb sum from momentum transferred manifested an anomaly as before observable in the case of the 6Li nucleus; the algorithm for modeling the photoproduction process e+, e- - pairs in the target substance, which allows to significantly reduce simulation time, has been developed; a method for analyzing the behavior of the longitudinal response function at large transferred energies is proposed and the exponent of the power function used to extrapolate the response function into the region transferred energies to infinity has been obtained; a revision of the values of ground state form factor of the 12C nucleus, considered to be reference, has been performed , and the 3% systematic error has been found in them. Practical significance: the obtained experimental values of longitudinal response function RL(q,w) and Coulomb sum SL(q) of the 7Li nucleus can be used for testing of modern models of nucleon-nucleon interaction in nucleus; the observed dependence of the transferred momentum value, above which the Coulomb sum becomes constant, from the parameter x, which characterizes the degree of nuclear clusterization, can be used for the experimental determination of the x value; the calculated values of the Coulomb energy Ecoul and its components I1, I2 of the 7Li nucleus, together with the same data for 4He and 6Li, are important for the investigation of clustering of light nuclei. Scope of application: for theoretical and experimental researches aimed at studying of the nuclear interaction mechanism and atomic nuclei structure, which are held at such scientific centers as the National Science Center "Kharkiv Physical and Technical Institute" of the National Academy of Sciences of Ukraine, VN Karazin Kharkiv National University of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Taras Shevchenko National University of Kyiv of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Institute of Nuclear Research of the National Academy of Sciences of Ukraine (Kyiv), Institute of Theoretical Physics of the National Academy of Sciences of Ukraine (Kyiv), Jefferson LAB (USA), Department of Physics University of Trento (Italy) and others; international science-metric databases.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Тронь О. Я. 
Державне регулювання сфери використання паливно-енергетичних ресурсів України / О. Я. Тронь. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретико-методологічному обґрунтуванні державного регулювання сфери використання паливно-енергетичних ресурсів України та розробленні практичних рекомендацій щодо його вдосконалення. Розкрито сутність сфери використання паливно-енергетичних ресурсів як об'єкта регуляторного впливу держави, проведено аналіз наявної законодавчої бази, виявлено та систематизовано її основні недоліки та акцентовано увагу на причинах їх виникнення. Узагальнено зарубіжні практики державного регулювання зазначеної сфери та обґрунтовано доцільність і можливість використання кращих надбань такого досвіду в українських реаліях.^UIn the thesis it is solved the actual scientific problem, which consists in theoretical and methodological substantiation of state regulation of the area of use of fuel and energy resources of Ukraine and development of practical recommendations for its improvement. The essentiality of the area of use of fuel and energy resources as an object of regulatory influence of the state is revealed, the analysis of the existing legislative base is done, its main shortcomings are identified and systematized paying attention to the causes of their occurrence. Foreign practices of state regulation of the specified area are generalized and the expediency and possibility of using the best features of such experience in Ukrainian realities is substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Мельников Е. О. 
Здійснення військових реформ на території України (друга половина ХІХ–початок ХХ ст.) / Е. О. Мельников. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт: реформування імперських збройних сил та системи військового управління на території підросійської України в другій половині XIX–на початку XX століть; мета: проаналізувати напрями здійснення військових реформ на українських землях у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.; методи: загальнонаукові (аналізу та синтезу, індукції та дедукції), загальноісторичні (хронологічний та історико-порівняльний), міждисциплінарні (цитування, контент-аналізу, інтерпретативного аналізу); принципи історизму та неупередженості; у роботі використано комплексний, системний, ціннісний підходи. Наукова новизна дослідження зумовлена самою постановкою проблеми, в якій здійснення військових реформ на українських землях у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. вперше в українській історіографії стали предметом спеціального дослідження. Вперше: визначено теоретико-методологічні засади дослідження військових реформ на території України в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.; здійснено комплексне дослідження реформування військово-окружної системи на території України в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. як складової частини розвитку української військової справи та розбудови національних збройних сил; запропоновано періодизацію реформування військових округів на території України у досліджуваний період; охарактеризовано якісні та кількісні показники їх діяльності; відтворено цілісну картину реформування військово-окружної системи на території підросійської України; уведено до наукового обігу документальні матеріали з фондів Центрального державного історичного архіву України (м. Київ), Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Державного архіву Одеської області, Державного архіву Харківської області, що дозволило виявити новий фактичний матеріал з теми дослідження про здійснення військових реформ на території України в другій половині ХІХ–початку ХХ ст. Уточнено: місце українських земель у здійсненні військових реформ в Російській імперії в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.; відомості щодо нормативно-правового забезпечення реформування військових округів на території України; роль військових навчань у посиленні боєздатності збройних підрозділів Російської імперії на українських землях. Набули подальшого дослідження: вивчення регіональної специфіки розвитку військово-окружної системи на території України; вивчення діяльності військово-навчальних закладів на українських землях; питання щодо значення військового реформування округів на території України для створення національних українських військових формувань. Практичне значення роботи полягає у можливості використання отриманих результатів для подальших наукових розробок Матеріали дослідження можуть бути використаними викладачами ЗВО у викладанні курсу історії України та тематичних спецкурсів, при підготовці уроків з історії України у закладах освіти та в поширенні історичних знань у середовищі шкільної молоді. Отримані у дослідженні теоретичні положення та результати можуть стати підґрунтям для підготовки матеріалів для енциклопедичних видань, методичних посібників.^UObject: reforming the imperial armed forces and the system of military control in the territory of sub-Russian Ukraine in the second half of the nineteenth and early twentieth centuries; purpose: to analyze the directions of military reforms in the Ukrainian lands in the second half of the nineteenth - early twentieth centuries; methods: general scientific (analysis and synthesis, induction and deduction), general historical (chronological and historical-comparative), interdisciplinary (citation, content analysis, interpretive analysis); the principles of historicism and impartiality; the work uses complex, systematic, value approaches. The scientific novelty of the research is conditioned by the very statement of the problem, in which the implementation of military reforms on the Ukrainian lands in the second half of the 19th - beginning of the 20th century. for the first time in Ukrainian historiography have become the subject of special study. For the first time: the theoretical and methodological foundations of the study of military reforms on the territory of Ukraine in the second half of the nineteenth and early twentieth centuries were determined; a comprehensive study of the reform of the military-district system in Ukraine in the second half of the nineteenth and early twentieth centuries was carried out. as an integral part of the development of Ukrainian military affairs and the development of national armed forces; periodic reformation of military districts on the territory of Ukraine in the studied period is proposed; characterized by qualitative and quantitative indicators of their activity; a complete picture of the reform of the military-district system in the territory of sub-Russian Ukraine has been reproduced; the materials from the funds of the Central State Historical Archives of Ukraine (Kyiv), the Central State Archives of Higher Authorities and Administration of Ukraine, the State Archives of Odessa Oblast, and the State Archives of Kharkiv Oblast were introduced into scientific circulation. military reforms in the territory of Ukraine in the second half of the nineteenth and early twentieth centuries. Specified: the place of Ukrainian lands in the implementation of military reforms in the Russian Empire in the second half of the nineteenth and early twentieth centuries; information on the legal support for the reform of military districts in Ukraine; the role of military exercises in enhancing the combat capability of the armed forces of the Russian Empire on Ukrainian lands. Received further research: вивчення регіональної специфіки розвитку військово-окружний системи на території України; вивчення діяльності військових навчальних закладів на українських землях; питання про важливість військової реформи округів в Україні для створення українських національних військових частин. The practical significance of the work lies in the possibility of using the results obtained for further scientific development. The materials of the research can be used by teachers of higher education institutions in teaching the course of history of Ukraine and thematic special courses, in the preparation of lessons on the history of Ukraine in educational institutions and in the dissemination of historical knowledge in the environment of school youth. The theoretical findings and results obtained in the study can be the basis for the preparation of materials for encyclopedic publications, manuals.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Стоянова Т. В. 
Особливості перекладу юридичних документів ЮНЕСКО із захисту прав на освіту / Т. В. Стоянова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено особливостям перекладу англомовних юридичних документів ЮНЕСКО з захисту прав на освіту китайською мовою. Надано жанрово-стилістичну характеристику досліджуваних документів; схарактеризовано їхні лексичні та граматичні особливості; розглянуто особливості термінів на матеріалі дослідження, а також висвітлено теоретичні та практичні перекладознавчі аспекти роботи з англомовними юридичними документами. Запропоновано узагальнені класифікації термінів. Зроблено інвентаризацію та кодифікацію наявних у сучасному перекладознавстві стратегій, тактик та операцій перекладу, що використовуються в процесі відтворення юридичних документів іншою мовою. У дослідженні вивчено специфіку використання різноманітних стратегій, тактик та операцій із наведенням кількісних показників для адекватного перекладу описаних лексичних та граматичних особливостей англомовних документів ЮНЕСКО з захисту прав на освіту китайською мовою з урахуванням лінгвокультурних особливостей обох мов.^UThe presented thesis is dedicated to the problem of translation of UNESCO legal documents protecting the right to education (from English into Chinese). The genre and stylistic peculiarities of these documents are examined, the system of legal terms is presented, the principal aspects of translation theory and practice that deal with legal documents are stated. Generalized classifications of terms are suggested. The strategies, tactics, and operations present in the realm of contemporary translation theory studies of legal documents are enumerated and codified. The peculiarities and quantitative data concerning the usage of the above-mentioned strategies, tactics, and operations in the process of adequate translation of the enumerated lexical and grammatical features of UNESCO legal documents protecting rights to education (from English into Chinese) are presented, special attention is paid to linguacultural specificity of these two languages.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського