Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (100)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (3212)Реферативна база даних (38757)Книжкові видання та компакт-диски (8438)Журнали та продовжувані видання (1986)
Пошуковий запит: (<.>K=44746$<.>+<.>K=ОТЧЕТ$<.>+<.>K=ДЕЯТЕЛЬНОСТ$<.>+<.>K=ОБЩЕСТВ$<.>+<.>K=ВСПОМОЩЕСТВОВАНИ$<.>+<.>K=БЕДН$<.>+<.>K=УЧЕНИК$<.>+<.>K=ГЛУХОВСК$<.>+<.>K=ГИМНАЗИ$<.>+<.>K=1910$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Бедніна В.Г. 
Внутрішньоартеріальна суперселективна поліхіміотерапія у хворих на уротеліальний рак сечового міхура: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.Г. Бедніна ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше застосовано методику катетеризації внутрішніх клубових артерій для довготривалої ад'ювантної внутрішньоартеріальної суперселективної поліхіміотерапії. Клінічно досліджено протипухлинну активність та токсичність цисплатину, доксорубіцину та 5-фторурацилу за умов їх внутрішньоартеріального суперселективного введення. Обгрунтовано найбільш ефективну схему комбінованого методу лікування хворих на папілярний уротеліальний рак сечового міхура - видалення пухлини та внутрішньоартеріальну суперселективну поліхіміотерапію (ВАСПХТ). Проведено аналіз традиційного лікування зазначених хворих у порівнянні з новим методом - ад'ювантною ВАСПХТ залежно від гістологічного типу пухлини, віку хворих, рівня протеїну гену p53 та функціонального стану верхніх сечових шляхів. Доведено можливість застосування органозберігаючих трансуретральних резекцій пухлин сечового міхура з ад'ювантною ВАСПХТ у хворих похилого віку та з важкими захворюваннями. Установлено, що проведення ад'ювантної ВАСПХТ сприяє підвищенню безрецидивного та канцерспецифічного виживання хворих на рак сечового міхура з прогностично несприятливим фактором - позитивною імунореактивністю протеїну гену p53.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.6-52 +
Шифр НБУВ: РА328755

Рубрики:

      
2.

Бедний О.І. 
Організаційно-правові основи служби в органах місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Бедний ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено організаційні та правові основи служби в органах місцевого самоврядування в Україні як виду діяльності осіб та охарактеризовано її ознаки. Запропоновано систему принципів служби. Розглянуто сутнісну характеристику та зміст організаційних основ служби в даних органах. Вивчено окремі організаційні основи служби, зокрема, встановлення посад і визначення посадових повноважень, умов і правил проходження служби, правового статусу службовців. Проаналізовано структуру та зміст адміністративно-правового інституту служби в органах місцевого самоврядування. Наведено пропозиції щодо вдосконалення організації служби та напрямків його адміністративно-правового забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 + Х819(4УКР)011.2п +
Шифр НБУВ: РА325093

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Беднарська В.М. 
Перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в кримінальному судочинстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.М. Беднарська ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Розглянуто перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами у кримінальному судочинстві як один з видів у системі переглядів судових рішень, а також як складову доступності правосуддя. Розкрито природу і суть перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами. Проаналізовано підстави та поетапно сформульовано його передумови. Визначено характерні риси й особливості кожного виду нововиявлених обставин та згідно з цим здійснено аналіз процедури провадження у справах для встановлення нововиявлених обставин, а також провадження під час перегляду судових рішень у взаємов'язку з нововиявленими обставинам. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення кримінально-процесуального законодавства України, яке регламентує всю процедуру на цій стадії від встановлення нововиявлених обставин до перегляду у зв'язку з цим судових рішень, а також шляхи його практичного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)783.1 +
Шифр НБУВ: РА349505

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Беднарська О.Р. 
Планування економічних ризиків машинобудівних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.Р. Беднарська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 23 с. — укp.

Зазначено, що подальшого розвитку набула класифікація ризиків. Виокремлено негативний та позитивний вплив ризику на розвиток системи менеджменту та планування підприємства, науково обгрунтовано місце планування економічних ризиків у системі розвитку підприємства. Запропоновано модель урахування ризику в процесі зовнішньоекономічного планування. Досліджено методи та підходи до управління та планування економічних ризиків. Зауважено, що набув подальшого розвитку методичний підхід щодо виявлення й оцінювання взаємопов'язаності та впливу ризиків один на одного, удосконалено метод кількісного оцінювання економічних ризиків. Розроблено модель планування економічних ризиків, удосконалено методичні організації з підбору методів оптимізування ризиків і рекомендацій прийняття ризикових управлінських рішень. Запропоновано підхід до формування групи експертів прийняття стратегічних, раціональних, ризикових рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-99-23 +
Шифр НБУВ: РА367444

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Беднаж М.А. 
Польсько-українська міжмовна омонімія: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / М.А. Беднаж ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено польсько-українську міжмовну омонімію на синхронно-типологічному та частково діахронічному зрізах з погляду плану вираження та змісту номінативних одиниць, запропоновано її комплексний аналіз у генетичному, словотвірному, структурно-семантичному планах. Виокремлено два типи міжмовних омонімів - гетерогенні та гомогенні, кожен з яких має семантичну специфіку залежно від співвідношення з аналогічним явищем полісемії та омонімії в рамках однієї мови, ступеня сигніфікативних розбіжностей корелятів, синонімічних, антонімічних, таксонімічних зв'язків лексико-семантичного варіанта (ЛСВ), їх кількісно-якісного набору, зокрема обсягу, сфери уживання, стилістичного статусу, особливостей сполучуваності тощо. Запропонований підхід дав змогу, з одного боку, простежити шляхи семантичного розвитку генетично споріднених слів (динаміка ЛСВ у процесі втрат одних і набуття інших значень, їх звуження, розширення тощо) та з'ясувати ступінь інтерференції в межах кожної з досліджуваних груп міжмовних омонімів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.751 + Ш141.4-31 + Ш141.53-31
Шифр НБУВ: РА308250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Круглова Л.Б. 
Публікація джерел з історії України на сторінках наукового часопису "Чтения в историческом обществе Нестора-летописца" (1879 - 1914рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л.Б. Круглова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано археологічну діяльність друкованого органу Історичного товариства Нестора-літописця - наукового часопису "Чтения в Историческом обществе Нестора-летописца" (ЧИОНЛ) (1879 - 1914 рр.). Комплексно досліджено вміщені на сторінках ЧИОНЛ писемні джерела з історії України: документальні публікації з соціально-економічної та політичної історії, з історії церкви та культури, а також оповідні джерела релігійного змісту та світського характеру. Встановлено принципи та методи археографічного опрацювання джерел на сторінках ЧИОНЛ. Описано особливості джерельних публікацій, визначено принципи їх відбору та тематичну спрямованість. Висвітлено роль часопису в процесі розвитку та формування української археографії на межі XIX - XX ст., його місце в науковому та культурному житті України вказаного періоду та внесок у розширення джерельної бази історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)5 + Т3(4УКР)5-7,01 +
Шифр НБУВ: РА368204

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Беднарська 
Рід Festuca L.(Poaceae) у флорі західних регіонів України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ірина Олександрівна Беднарська ; Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*805.9(4УКР3) + Е522.912.25*992.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА354080

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Беднарська 
Структура та хімічні перетворення аморфних сплавів на основі заліза і кобальту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Лідія Михайлівна Беднарська ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043
Шифр НБУВ: РА310684

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
9.

Беднарчик Т.Р. 
Український рідновірський релігійний рух у діаспорі ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Т.Р. Беднарчик ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено філософсько-релігієзнавчий аналіз українського рідновірського релігійного руху в діаспорі як спроби відновлення етнічної дохристиянської релігії адаптованої до умов сучасності. На підставі вивчення нових історичних джерел систематизовано відомості про всі конфесійні різновиди руху у діаспорі. Проаналізовано теологічні концепції різних релігійних громад. Встановлено сакральну роль українського етносу та України в релігійній іделогії руху. Визначено ключові елементи обрядової системи та способу життя віруючого. Виявлено вплив загальних тенденцій релігійного постмодерну та світоглядних ідей провідних філософських напрямків XIX - XX ст. на функціонування рідновірського релігійного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э391.16 +
Шифр НБУВ: РА349028

Рубрики:

      
10.

Реньи Габор 
Управление инвестиционной деятельностью холдинговой компании: Автореф. дис... канд. экон. наук: 08.06.02 / Реньи Габор ; Харьк. гос. экон. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — рус.

Містяться теоретичні положення та практичні рекомендації з управління інвестиційною діяльністю холдингових компаній. Виділено основні етапи внутрішньофірмового інвестиційного планування, розкрито їх зміст та завдання. Сформульовано етапи розробки та реалізації проекту інвестування дочірньої фірми. На основі критичного аналізу методів оцінки вартості капіталу розроблено рекомендації щодо визначення продажної ціни дочірньої фірми. Досліджено зв'язок організації структури холдингу та стадій його розвитку. Обгрунтовано пропозиції з використання принципів партисипативного управління при створенні системи мотивації робітників холдингових компаній. Розроблено програму мотивації менеджерів, основану на їх пайовій участі в інвестуванні дочірніх фірм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)292.31-56-21
Шифр НБУВ: РА307154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кушлакова Н.М. 
Харківське математичне товариство та його внесок у розвиток математичної думки в Україні (1879 - 1930): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.0007 / Н.М. Кушлакова ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне історико-наукове дослідження наукової, організаційно-наукової, науково-педагогічної, видавничої та громадської діяльності Харківського математичного товариства (ХМТ) кінця XIX - початку XX ст. Проведено порівняльний аналіз засадничих нормативних документів ХМТ, Московського й Единбурзького математичного товариств (ЕМТ). Зроблено всебічний аналіз структури та складу ХМТ у динаміці, процесів і чинників їх формування. Проаналізовано видавничу діяльність ХМТ. З'ясовано джерела її фінансування та значущість для розвитку математичної думки в Україні видання "Харківська математична бібліотека". Установлено роль чинників ХМТ в організації та функціонуванні ХМТ як одного з центрів математичних досліджень в Україні кінця XIX - початку XX ст. Висвітлено роль кожного з них у створенні плідної атмосфери наукової діяльності в ХМТ. Згруповано та проаналізовано наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених з математичних та інших природничих наук, апробованих у ХМТ. Розглянуто провідні тенденції та напрями наукових пошуків ХМТ та його членів. З'ясовано факти співпраці М.П.Кравчука з ХМТ, проаналізовано його роботи, опубліковані у журналі "Сообщения Харьковского математического общества". Введено до наукового обігу нові архівні матеріали, невідомі або забуті факти з історії природничих наук. Уточнено та доповнено дані щодо видань, які увійшли до "Указателя к Сообщениям (Запискам) Харьковского математического общества при Харьковском университете (1879 - 1952 гг)" В.А; Станишевсокого за ред. Л.І.Гуревича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353007

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Силенко О. М. 
Организационно-экономическое обеспечение инновационного развития металлургических предприятий / О. М. Силенко. — Б.м., 2020 — укp.

В диссертационной работе сформированы теоретические положения, методические и практические рекомендации по формированию организационно-экономического обеспечения инновационного развития предприятий в условиях инвайронментализации экономики. Унифицировано определение «организационно-экономическое обеспечение инновационного развития предприятий» и его базовых детерминант. Осуществлен мониторинг и диагностика организационно-экономического обеспечения инновационного развития предприятий. Определена инвайронментальная эффективность организационно-экономического обеспечения инновационного развития металлургических предприятий и критериальная плоскость ее изменений в зависимости от изменений объемов финансирования инновационной деятельности и темпов наращивания объемов производства металлопродукции. Модифицирован механизм налогового стимулирования производства «зеленой» стали. Разработаны рекомендации по формированию Концепции инновационного развития металлургических предприятий. Предложена модель архитектоники принятия решений по управлению инновационным развитием предприятий.^UIn the dissertation, the author's approach was used to formulate the theoretical background, methodological and practical recommendations for arranging the organizational and economic procurement of the innovative development of iron and steel works under the environmentalization of economy. The interpretation of the basic determinants of the notion ‘organizational and economic procurement of the innovative development of enterprises' is presented by using cutting edge scientific approaches. The necessity under the environmentalization of industry was substantiated to reconsider the scientific approaches to the evaluation of the organizational and economic procurement of the innovative development of enterprises. Methodological approaches to evaluating the organizational and economic procurement of the innovative development of iron and steel works were considered. The monitoring and diagnosis of the organizational procurement of the innovative development of iron and steel works was carried out. The implementation of this model will ensure the change of the development nature from the inertial to the breakthrough one, and thus, will enable to overcome the technical and technological underdevelopment of iron and steel works, to provide economical production and increase in the export amount of end products and expectations of the stakeholders concerning the conservation of the environment. By using the decoupling approach, the environmental efficiency of the organizational and economic procurement of the innovative development of iron and steel works was determined, along with the criteria plane of its changes depending on the changes in the amount of financing the innovative activity and the speeds of increasing the volume of steel products manufacturing. The necessity to formulate the Concept on the innovative development of iron and steel works using the kaizen approach was justified. The Road map was recommended to formulate the Concept on the innovative development of iron and steel works using the kaizen approach with an accurately structured sequence of stages, whose implementation will enable to identify the imperatives of the concept, its main goal and the system of secondary goals for the innovative development, its basic principles and structural provisions, its mechanisms and tools for the implementation according to the standards of industry environmentalization. The model of decision-making architectonics for managing the innovative development of iron and steel works using the QFD methods was suggested.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Завгородній Р. В. 
Стратегія удосконалення ресурсоефективності в нафтогазовому секторі економіки України / Р. В. Завгородній. — Б.м., 2020 — укp.

Диссертация на соискание ученой степени кандидата экономических наук по специальности 08.00.03 – экономика и управление национальным хозяйством. – Классический приватный университет, Запорожье, 2020.Диссертация посвящена систематизации теоретических основ и обосновании практических рекомендаций по развитию направлений и стратегий ресурсоэффективности в нефтегазовом секторе экономики Украины.Усовершенствовано определение понятия «ресурсоэффективная стратегия», которое рассматривается как долгосрочный комплекс направлений деятельности, позволяющий обеспечивать конкурентные преимущества, реагировать на изменение внешней среды, рационально использовать ресурсы с применением инновационных технологий. Предложена трактовка понятия «стратегия отрасли» как комплекса мероприятий, целевых программ, которые ориентированы на определение приоритетов и направлений формирования ресурсоэффективности отрасли, обеспечение ее динамичного развития. Предложена концепция формирования ресурсоэффективних стратегий отрасли, которая позволяет осуществлять диагностику и мониторинг для своевременного реагирования по оценке эффективности разработанных стратегий развития отрасли.Исследованы тенденции и приоритеты развития нефтегазового сектора Украины. Проанализированы государственное регулирование и факторы определения ресурсных потребностей в нефтегазовом секторе.^UDissertation is devoted to the systematization of theoretical foundations and the substantiation of practical recommendations for the development of resource efficiency strategies in the oil and gas sector of Ukraine's economy.The author has improved the definition of «resource-efficient strategy» – as a long-term set of activities that provide competitive advantage, respond to changes in the external environment, rational use of resources using innovative technologies and proposes to define the «strategy of the industry» as a set of measures, targeted programs that focus on determining the priorities and directions of development of resource efficiency of the industry, ensuring its dynamic development.The author proposed the concept of forming resource-efficient strategies of the industry, which also allows diagnosing and monitoring for timely detection of effective strategies. The author investigated the trends and priorities of development of the gas and oil sectors of Ukraine and analyzed government regulation and analysis of factors determining resource needs in the oil and gas sector.We have developed a model for diagnosing resource efficiency (IRE) in the oil and gas sector of the Ukrainian economy, and price equilibrium scenarios in the oil and gas sector using the Leontief intersectoral model. An economic assessment of the consequences of resource conservation was conducted based on the IRE model.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Маслова Т. В. 
Ефективність перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за разовими замовленнями / Т. В. Маслова. — Б.м., 2020 — укp.

Маслова Т.В. Эффективность перевозок грузов автомобильным транспортом в международном сообщении по разовым заявкам. – Квалификационная научная работа на правах рукописи.Диссертация на соискание ученой степени кандидата технических наук по специальности 05.22.01 – «Транспортные системы» (275 – Транспортные технологии (на автомобильном транспорте). – Харьковский национальный автомобильно-дорожный университет, МОН Украины, Харьков, 2020.Диссертационная работа посвящена решению научно-прикладной задачи определения прибыльности направлений и маршрутов разовых международных перевозок грузов. В ней разработана методика деления регионов осуществления перевозочной деятельности на транспортные зоны, основанная на закономерностях распределения расстояния подачи автомобилей под обратную загрузку на территории региона назначения груза. Данные закономерности позволили учесть разные условия и, соответственно, вероятность получения обратной загрузки, которые зависят от тесноты экономического обмена между Украиной и странами, в которые выполняются перевозки грузов национальными перевозчиками. Методика позволяет выделить достаточно однородные с транспортной точки зрения зоны выполнения перевозок на территории стан ЕС и СНГ, которые позволяют объективно оценить доходность выполнения перевозки в них.Исследование транспортного процесса разовой международной перевозки позволило установить детерминированные и случайные составляющие времени и стоимости доставки. Определение законов распределения, пригодных для описания случайных составляющих транспортного процесса в международном сообщении, позволило установить закономерности распределения удельной прибыли автотранспортных предприятий за оборотный рейс при выполнении разовых международных перевозок грузов, которая была принята как критерий их эффективности. Данные закономерности способны обеспечить национальных перевозчиков вероятностной оценкой доходности различных направлений и маршрутов перевозок, а также рисков от осуществления оборотного рейса. Это послужило основой для разработки модели определения целесообразности выполнения перевозки, исходными данными для применения которой являются направление и расстояние доставки, а также тариф на перевозку груза из Украины. Преимуществом разработанной модели является то, что она учитывает случайность перевозочного процесса и специфику работы с разовыми заявками.^UMaslova T. The Efficiency of International Road Freight Transportation on One-Time Requests. – Qualifying scientific work on the rights of the manuscript.The thesis for a PhD degree in Technical Sciences, speciality 05.22.01 – Transport Systems (275 – Transport Technologies (on Road Transport). – Kharkiv National Automobile and Highway University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Kharkiv, 2020.The dissertation is devoted to the solution of the theoretical and practical problem of determining the profitability of directions and routes of international transportation on one-time requests. The method to divide the regions where transportation activity is held into transportation analysis zones, based on the distribution law of the distances of placing the vehicle to the loading point for reverse shipping from the cargo destination region, is developed.It allowed determining the distribution of the profit of motor transport enterprises per unit of turnaround time when performing one-time international cargo transportation. These regularities became the basis for developing a model to define the expediency of transportation performing. The model requires such initial data as the direction and the distance of transportation, the charge for freight transportation outwards Ukraine, as well as the actual prices for the consumables to provide transportation. The advantage of the model is that it allows carriers to obtain a quantitative and probabilistic estimate of the routes' profitability depending on their direction outwards the country and to assess to some extent the risks during the transportation activity.Keywords: profit, transportation direction, reverse shipping, one-time request, international freight transportation, expediency defining model.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Костюченко Т. С. 
Структура і циркуляція мережі політичної елітиУкраїни: застосування мережевого аналізу для дослідження зв'язків / Т. С. Костюченко. — Б.м., 2021 — укp.

Диссертация содержит обобщения теоретических и эмпирическихисследований сетей правящих элит и результаты собственного эмпирическогоисследования, основанного на принципах сетевого анализа. Осуществленаразработка и эмпирическая проверка новой модели, которая объясняетформирование структуры сетевой связанности политических элит и включаетсравнение важности связей общего прошлого для объединения представителейполитической элиты в подгруппы, паттерны циркуляции и совместнуюзаконотворческую деятельность в анализ структуры сети политической элиты.В сети не выявлено фрагментации власти и оппозиции, вместо этого естьструктура «ядра-периферии». Связанность сети политической элиты выше вподгруппах с общими бизнес-интересами – до Революции Достоинства и посленее, в группах «долгожителей» по паттернам циркуляции. Соавторство взаконопроектах частично пересекается со связями общего прошлого, безфрагментации по признаку фракционной принадлежности, а «долгожители»несколько более влиятельны в сетях законотворческой деятельности, чем«новички». Практическое значение диссертационной работы заключается ввозможности применения разработанного и апробированного подхода длявыявления сетевых структур в политической элите с учетом паттерновциркуляции и структур совместной законотворческой деятельности.Ключевые слова: сети политических элит, паттерны циркуляции, сетевойанализ, сетевые структуры законотворческой деятельности в политике.^UThe dissertation summarizes theoretical and empirical materials on power elitestudies and the results of author's own empirical research on the evaluation ofimportance of common past ties for grouping of political actors under the period ofpolitical turmoil, for their circulation and joint legislative efforts. The study solvesthe scientific problem formed by the incapability of the theoretical approaches of thepolitical elites analysis available in the current Western elitist tradition to explain the functioning of political elite structures in Ukraine as they lack the post-Soviet contextand do not consider political changes during Ukraine's independence. Thus, thisdissertation contains designed and empirically verified the model to study thefunctioning of political elite network in Ukraine considering the cohesion and elitescirculation patterns. The research approach includes all authorities branches anddifferent dimensions of ties, and thus enables the comparison of network cohesionand the evaluation of the impact of network cohesion into the sustaining the powerposition during political turbulences (‘revolutions').The research results show that the political elite network in 2007-2010 isdensely connected via the common past in political, civic and business dimensions,and through the overlap of the studying in the same universities. There is clear «coreperiphery» structure; the actors in the core are connected 5 times denser than in theperiphery, proving the presence of brokers in the network. Some fragmentation exists– not by faction affiliation (between the «power» and «opposition»), but higher andlower cohesion among various actors via the common past in different dimensions.Among all types of common past ties the highest centralization is within political tiesproving the connectedness of subgroups around particular individuals. Therepresentatives of political elites with the longer experience in power are more centraldue to the extended connections with their peers in legislative and executive powerbranches.Weak correlation of ties through the common past in political and businessdimensions among businessmen-politicians questions the statement on merging ofbusiness and politics in post-Soviet societies. The research reveals the most centralpolitical affiliations of businessmen-politicians (committees of economic policy andon budget) and the most central business affiliations (companies of SCM holding).No merging of oligarchic and financial-industrial groups and the networks of thecommon past among the political elite representatives is revealed. These results werepartly affected by the limitations of using the open biographical data for the study ofcommon past ties. Higher network density among businessmen-politicians thanamong all elite actors, proves the impact of ties for this subgroup. The sustaining ofthis subgroup in power even after the Revolution of Dignity in 2013-2014 supportingthe idea that business-interest groups manage to keep positions in power duringpolitical turmoil.The outcomes of the analysis of the influence of Komsomol and Communistparty activists within the political elite network in 2007-2010 add the empiricalillustration in the previous studies of recruitment patterns of Ukrainian political elites.In particular, the network cohesion of the subgroup of Komsomol and party activistsin the dimension of the common past is higher than the connectedness in the overallnetwork; the importance of particular actors is high within the local centrality andwithin the betweenness as global centrality. So, they are the significant actors notonly in the subgroup of former Komsomol and party activists, but also in the wholepolitical elite network as the brokers between the subgroups.The subgroups cohesion by the circulation patterns revealed higher density bythe ties of the common past among the “survivors” who managed to keep their positions in poser during the period of political changes. The similar outcomes wereobtained during the verification of the connectedness among survivors after theRevolution of Dignity. The «survivors» who were in power before the politicalturmoil in 2013 and stayed after the presidential and parliamentary election in 2014,are better connected than those who lost the power positions as a results of theelections in 2014.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського