Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (19)Наукова електронна бібліотека (505)Реферативна база даних (9104)Книжкові видання та компакт-диски (2029)Журнали та продовжувані видання (80)
Пошуковий запит: (<.>K=ЯДЕРН$<.>+<.>K=ЗБРО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 892
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Клевцов О.Л. 
Автоматизація процесу експертизи інформаційно-керуючих систем АЕС за критеріями ядерної та радіаційної безпеки: автореф. дис...канд. техн. наук : 05.13.07 / О.Л. Клевцов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості розробки моделей і методів автоматизації процесу експертизи для оцінки безпеки інформаційно-керувальних систем (ІКС) АЕС, а також створення автоматизованої системи підтримки експертної діяльності (АСПЕД). Наведено модель експертизи ІКС АЕС за критеріями ядерної та радіаційної безпеки, класифіковані зауваження експертизи. Запропоновано структуру АСПЕД та окремих її модулів, зокрема бази знань з ІКС АЕС. Висвітлено метод незалежного диверсного аналізу надійності ІКС АЕС. Розроблено метод статистичної оцінки результатів виконаних експертиз ІКС АЕС, а також відповідний програмний модуль включено до складу АСПЕД. Охарактеризовано програмну реалізацію АСПЕД, яка є системою підтримки прийняття рішень експертами у разі оцінки безпеки ІКС АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-05 н6 +
Шифр НБУВ: РА367264

Рубрики:

      
2.

Малярчук О.М. 
Аграрна політика партійно-радянської влади (1944 - 1964 рр., західні землі України): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Малярчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу історичних матеріалів та літературних джерел визначено основні етапи, методи та засоби здійснення колективізації сільського господарства на західних землях України в 1944 - 1964 рр. Досліджено особливості реалізації кадрової політики в аграрном секторі економіки та особливості його ідеологічного забезпечення. Проаналізовано специфіку структурної перебудови господарського механізму в регіоні та визначено ефективність його функціонування. Охарактеризовано соціально-побутові умови в сільській місцевості в даний історичний період. Досліджено вплив суспільно-політичних і соціально-економічних чинників на реалізацію державної аграрної політики, зокрема таких факторів, як революційні перетворення в традиційно усталеній системі господарювання в регіоні та збройне протистояння підпілля ОУН, УПА й органів партійно-радянської влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-5 +
Шифр НБУВ: РА336199

Рубрики:

      
3.

Івасенко А.В. 
Адаптаційні можливості лейкону при комбінованому впливі на організм високої зовнішньої температури та газоподібного формальдегіду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / А.В. Івасенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Встановлено, що загальна кількість лейкоцитів, відносний і абсолютний вміст гранулоцитів в периферійній крові, поглинальна активність гранулоцитів і вміст в них мієлопероксидази знижені до 21-ї доби включно. Лейкоцити, що циркулюють в периферійній крові, бідні гранулами, вміст лужної фосфатази в них знижений, запаси глікогену і ліпідів вичерпані, осмотична резистентність знижена. Комбінована дія газоподібного формальдегіду та високої зовнішньої температури впливає на структуру гранулоцитів. Відзначається поява гранулоцитів з вакуолизованою цитоплазмою і порушенням цілісності клітинної мембрани, а також зморщених клітин з ущільненою осміофільною цитоплазмою, ядерно-цитоплазматичне співвідношення в яких зсунуте в бік збільшення площі поверхні ядра. Токсичний вплив газоподібного формальдегіду на гранулоцити периферійної крові і кісткового мозку посилюється в умовах високої зовнішньої температури. Адаптаційні можливості лейкону при цьому значно знижуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.71

Рубрики:

      
4.

Придатько С.П. 
Аддукти триброміду бору та їх кислотно-каталітичні властивості у неводних оксигеновмісних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / С.П. Придатько ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено процеси комплексоутворення та стану аддуктів триброміду та змішаних галогенідів бору в органічних неводних оксигеновмісних розчинниках, досліджено кислотну та каталітичну активності кислот Льюіса (каталізаторів Фріделя Крафтса). З використанням ядерного магнітного резонансу, електронного парамагнітного резонансу, диференційно-термічного аналізу визначено механізм і напрямок розкладу оксигеновмісних аддуктів триброміду бору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.15 +
Шифр НБУВ: РА329531

Рубрики:

      
5.

Ринажевський Б. М. 
Адміністративно-правове регулювання діяльності військової служби правопорядку у Збройних Силах України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / Б. М. Ринажевський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правове регулювання Військової служби правопорядку у Збройних Силах України (ЗСУ). Охарактеризовано адміністративно-правовий статус Служби правопорядку. Розглянуто правову основу функціонування Військової служби (ВС) правопорядку у ЗСУ й її основні завдання та права у сфері зміцнення законності, правопорядку та військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ й інших військових формувань. Детально досліджено організацію ВС правопорядку у ЗСУ, порядок її комплектування, правове регулювання проходження ВС у службі правопорядку та заходи щодо забезпечення законності в діяльності служби правопорядку. Висвітлено адміністративно-правові заходи забезпечення процесу діяльності служби правопорядку, правового регулювання застосування військовослужбовцями служби правопорядку спеціальних засобів під час виконання службових обов'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4(4УКР)27
Шифр НБУВ: РА375235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
6.

Слюсаренко С.В. 
Адміністративно-правове регулювання режиму земель оборони: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Слюсаренко ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні подано визначення земель оборони - це землі, надані для розміщення та постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України. Визначено зміст земельних відносин через виокремлення їх складових: відносин у сфері управління земельним фондом та відносин у сфері раціонального використання та охорони земель оборони, їх місце та роль в структурі суспільних відносин. Досліджено механізм адміністративного регулювання режиму земель оборони, охарактеризовано адміністративно-правові засоби охорони земельних відносин. Проаналізовано сутність і підстави адміністративної віджповідальності за порушення у сфері земельних відносин, виділено види таких адміністративних проступків, визначено особливості адміністративної відповідальності за порушення щодо використання земель оборони. Охарактеризовано ступінь захищеності законодавством про адміністративну відповідальність даних земельних відносин та сформульовано конкретні пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114:Ц + Х819(4УКР)111 +
Шифр НБУВ: РА368119

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пасіка С. П. 
Адміністративно-правове регулювання соціального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. П. Пасіка ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові проблеми забезпечення суб'єктами владних повноважень реалізації права військовослужбовців на гідний рівень соціального забезпечення. Розглянуто історико-правові аспекти виникнення інституту соціального забезпечення військовослужбовців. Розкрито сутність адміністративних правовідносин у сфері реалізації права військовослужбовців на відповідний рівень соціального забезпечення. Висвітлено авторське бачення розділення функцій соціального забезпечення військовослужбовців між органами виконавчої влади. Запропоновано введення юридичної відповідальності за порушення у сфері соціального забезпечення військовослужбовців. Визначено роль держави в цьому процесі через розкриття повноважень органів державної влади в даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4(4УКР)26
Шифр НБУВ: РА385017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бокій О.М. 
Адміністративно-правовий режим обігу зброї в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Бокій ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання адміністративно-правового режиму обігу зброї в Україні. Проаналізовано поняття "зброя" в українському та зарубіжному законодавстві та науковій літературі. Розкрито основні ознаки, згідно з якими певні вироби можуть вважится зброєю, запропоновано класифікацію зброї за різними ознаками. Визначено поняття "обіг зброї", виокремлено його елементи. Проаналізовано всі види правовідносин, що виникають у даній сфері. Надано авторську дефініцію адміністративно-правового режиму обігу зброї, охарактеризовано його правовий зміст і структуру. Висвітлено роль та компетенцію основних суб'єктів забезпечення адміністративно-правового режиму обігу зброї в Україні. Охарактеризовано основні засоби забезпечення даного режиму, вказано шляхи вдосконалення правового регулювання сфери обігу зброї. Запропоновано зміни до чинного законодавства України, а також авторський проект Закону України "Про зброю".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.2 +
Шифр НБУВ: РА370057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Параниця С.П. 
Адміністративно-правові засади обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.П. Параниця ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засади обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами в Україні. Досліджено теоретико-правові засади регулювання суспільних відносин щодо реалізації права громадян на використання зброї та пристроїв з зазначеною метою у контексті проведення адміністративної реформи та реформи адміністративного права в Україні. Проаналізовано нормативно-правові джерела щодо використання зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, які не призводять до смерті, а тільки нейтралізують правопорушника у контексті мінімального ризику завдання шкоди стороннім особам. Досліджено зміст понять, суть і правові підстави обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, в Україні, які виникають у процесі управління умовами придбання, зберігання, носіння, обліку, реєстрації, реалізації, застосування та використання зброї громадянами з метою самозахисту. Обгрунтовано тезу, що у більшості держав обіг зброї регулюється законами, що забезпечують створення правових підстав і здійснення контролю над ними. За результатами проведеного дослідження сформульовано певні висновки з урахуванням сучасних тенденцій правової думки у сфері обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, з метою розвитку сучасної доктрини адміністративного права та вдосконалення вітчизняного адміністративно-правового законодавства щодо обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.2 +
Шифр НБУВ: РА363489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Новицький Д.В. 
Алгебраїчні методи в теорії нейронної асоціативної пам'яті: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Д.В. Новицький ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод зображення вагових матриць нейронної асоціативної пам'яті (НАП) за допомогою точок на многовиді Грасмана та доведено можливість використання цього методу для створення НАП з метою узагальнення даних. Створено модель НАП, здатну до кластеризації даних, та яка дає змогу навчатися без вчителя. Розроблено метод застосування спектрального аналізу матриць для вивчення властивостей НАП. Одержано теоретичне пояснення явища відновлення частково зруйнованої асоціативної пам'яті у разі повторного навчання, досліджено природу інваріантних підпросторів ушкодженої та відновленої вагових матриць. Уперше створено та досліджено НАП, базуючись на ядерному підході, яка має збільшену ємність пам'яті та дозволяє розв'язувати більш широке коло задач. Оцінено верхню межу ємності асоціативної пам'яті з клітинною архітектурою. Експериментально доведено можливість застосування НАП у задачах розпізнавання хімічних образів (система типу "електронний ніс") та показано її переваги у порівнянні з використанням традиційних щодо цієї задачі нейропарадигм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 +
Шифр НБУВ: РА334778

Рубрики:

      
11.

Салтан О.М. 
Американо-радянське ракетно-ядерне протистояння в 1945-1962 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Салтан ; Харків. Нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 26 с. — укp.

Вперше введено до наукового обігу та досліджено динаміку американо-радянського ракетно-ядерного протистояння в 1945 - 1962 рр. Проаналізовано основні тенденції й акцентовано особливу увагу на впливі ядерної зброї на глобальну політику наддержав за умов воєнно-політичної конфронтації між США та СРСР, яка розпочалася під час завершення Другої світової війни. Вивчено основні напрямки, форми та методи управління та фінансування ракетно-ядерної галузі Радянського Союзу. Розкрито механізм реформування радянських збройних сил на тлі забезпечення армії новітньою ракетно-ядерною зброєю, а також негативні наслідки таких кроків кремлівського керівництва. Простежено процес прийняття рішення про розміщення радянських балістичних ракет на Кубі, а також врегулювання Карибської кризи, яка стала апогеєм "холодної війни".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)63-64(7США) + Т3(7США)63-64(2) +
Шифр НБУВ: РА364267

Рубрики:

      
12.

Сапожников Ю.А. 
Аналіз проектних аварій для реакторної установки ВВЕР-1000 з використанням методики оцінки невизначеності даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Ю.А. Сапожников ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено методику аналізу невизначеності даних з подальшим уточненням границь діапазону можливих значень досліджуваної величини, в основу якої покладено чіткий математичний апарат. Застосовано методику аналізу невизначеності даних для встановлення запасів до порушення критеріїв прийнятності, встановлених нормативною документацією для реакторів ВВЕР-1000. Це дозволяє максимально об'єктивно стверджувати про прийнятний рівень безпеки енергоблоків досліджуваного типу, так як уточнений діапазон можливих значень величини, яка аналізується в жодному з випадків не перевищив гранично допустимі значення критеріїв прийнятності. Продемонстровано, що значення отримані з використанням традиційного аналізу чутливості було знижено внаслідок неврахування ряду комбінацій початкових умов. Висвітлено питання можливості проведення кількісної оцінки впливу кожного зі змінних параметрів на аналізовану розрахункову величину, що дозволяє розробити стратегію удосконалення технічних характеристик устаткування ядерного енергоблоку з реактором ВВЕР-1000. Запропоновано спосіб вирішення проблеми втрати теплоносія першого контуру у випадку аварії з відривом кришки колектора парогенератора та незакриттям пароскидного пристрою. Вперше показано можливість переведення реакторної установки в безпечний кінцевий стан з відповідним вирівнюванням тиску першого та другого контурів енергоблоку з метою недопущення руйнування активної зони ядерного реактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.21-082.03 +
Шифр НБУВ: РА339322

Рубрики:

      
13.

Бобро Д.Г. 
Аналіз ядерної безпеки ядерно-небезпечних об'єктів Чорнобильської АЕС: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.21 / Д.Г. Бобро ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2003. — 28 с. — укp.

Розроблено повномасштабні тривимірні розрахункові моделі складних ядерно-небезпечних об'єктів Чорнобильської АЕС (реактору РВПК-1000, сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), паливовмісних мас об'єкту "Укриття"), що найбільш адекватно відображають усі їх конструктивні особливості та масо-габаритні параметри. На основі розроблених моделей проведено розрахунки, що обгрунтовують ядерну безпеку та подають вхідну інформацію для подальших розрахунків радіаційних характеристик об'єктів. За результатами проведеного аналізу чутливості зроблено обгрунтовані спрощення моделей та описано базові моделі. Наведено схему розрахунків та експериментальних досліджень радіаційних характеристик реакторних конструкцій для енергоблоків АЕС з реакторами РВПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03Чорнобиль +
Шифр НБУВ: РА329546

Рубрики:

      
14.

Москалюк Н.В. 
Англійські віддієслівні іменники і відменникові дієслова: система і функціонування (на матеріалі газетних текстів): автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Москалюк ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено системні та функціональні характеристики англійських віддієслівних іменників (ВІ), а також відіменникові дієслова (ВД). Зазначено, що існує залежність між частотою ВІ та ВД і поширеністю моделей. Доведено, що кількість реалізованих ядерних моделей ВІ та ВД залежить не від словотвірної групи ВІ та ВД, а від її частоти. Визначено діагностуючі лексико-семантичні групи (ЛСГ) ВІ, які характерні для певного словотвірного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.1 + Ш143.21-212.5 +
Шифр НБУВ: РА370860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Єрмаков С. Г. 
Арабо-єврейський конфлікт в Палестині (1947 - 2003): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / С. Г. Єрмаков ; НАН України ; Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Пояснено причини виникнення арабо-ізраїльських війн та їх наслідки, проаналізовано процес збройного протистояння на території Палестини. Увагу приділено питанням, присвяченим виникненню, розвитку та бойовим акціям організацій палестинського руху опору, з'ясовано еволюцію поглядів та ставлення до Ізраїлю всередині палестинського руху опору. Виявлено причини кризи всередині руху опору в 1970-х Ч 1980-х рр. Проаналізовано феномен інтифади 1987 року, причини, перебіг і наслідки. Розглянуто переговорний процес між сторонами конфлікту. Проаналізовано хід палестино-ізраїльських переговорів у 1990-х рр., політична ситуація при уряді Ехуда Барака в Ізраїлі до і після початку інтифади аль-Акса, а також новий виток конфронтації після приходу до влади в Ізраїлі уряду Арісля Шарона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.61
Шифр НБУВ: РА383999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Требін М.П. 
Армія в суспільстві, що трансформується (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / М.П. Требін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 32 с. — укp.

Створено соціально-філософську концепцію місця та ролі армії в суспільстві за умов трансформації, у контексті якої на підставі аналізу взаємозв'язків армії та суспільства в економічній, соціальній, політичній і духовній сферах життєдіяльності розкрито специфіку, типологію та форми взаємодії армії та суспільства за сучасних умов, запропоновано моделі оптимізації цієї взаємодії у пострадянських країнах. Здійснено апроксимацію характеру розвитку сучасної збройної боротьби на оборонну політику держави у сфері економіки. Висвітлено особливості трансформації даних держав та її вплив на соціальні процеси у Збройних силах. Визначено місце та роль армії за умов демократичного суспільства. З'ясовано суть глобальних проблем сучасності та особливості їх впливу на життєдіяльність Збройних сил. Обгрунтовано головні напрямки оптимізації взаємодії армії та суспільства у перехідних системах. Запропоновано конкретні заходи в соціальній, економічній, політичній і духовній сферах життєдіяльності суспільства, що мають сприяти підвищенню бойової готовності та боєздатності Збройних сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ю6*328.933 + Ц018 +
Шифр НБУВ: РА337809

Рубрики:

      
17.

Круть П.П. 
Армія як суб'єкт забезпечення національної безпеки України (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / П.П. Круть ; Харк. військ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації здійснено соціально-філософський аналіз передумов і методологічних засад вивчення армії як суб'єкта забезпечення національної безпеки українського суспільства у період його системної трансформації, що дає можливість сформулювати розуміння збройних сил як соціального інституту захисту життєво важливих інтересів посттоталітарної країни. Визначені основні суперечності і особливості військового будівництва, яке потребує свого вдосконалення. Обгрунтовуються проблеми оптимізації діяльності армії в контексті забезпечення національної безпеки України. Головним концептуальним положенням роботи є ідея про залежність безпеки країни від цілісності діяльності основних суб'єктів захисту життєво важливих інтересів українського народу та загального процесу соціокультурної реформації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Якубовський Д.А. 
Астрофізичні обмеження на параметри стерильних нейтрино в рамках теорії мінімального розширення стандартної моделі: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Д.А. Якубовський ; НАН України, Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено модельно-незалежне дослідження астрофізичних властивостей частинок темної матерії. Перевірено гіпотезу про збереження фазової густини для реалістичних розподілів ферміонної темної матерії та можливість формування модельно-незалежного та модельно-залежного обмеження знизу на масу частинок темної матерії на підставі аналізу її фазового розподілу в астрофізичних об'єктах. Запропоновано метод обчислення нижніх значень на масу частинок темної матерії за допомогою одержаних обмежень. Розроблено методи дослідження та критерії вибору найкращих об'єктів для пошуку лінії розпаду темної матерії, одержання обмеження на параметри темної матерії, що розпадається, на підставі аналізу рентгенівських спостережень гало галактики Андромеди. Досліджено механізм підвищення ефективності нейтринного нагріву області ударної хвилі за допомогою кипіння ядерної речовини у зв'язку з можливим негативним впливом стерильних нейтрино на механізм вибуху масивних наднових. Розкрито можливості даного механізму у ядерній речовині всередині прото-нейтронної зорі та визначено ефективність його впливу на процес сплаху масивних наднових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В63,022 + В382.15,022
Шифр НБУВ: РА370338 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Нікуліна О.М. 
Багатокритеріальний параметричний синтез систем автоматичного керування реакторної установки АЕС: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.М. Нікуліна ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто методи синтезу систем автоматичного керування з одним змінним параметром на основі модифікації методів одновимірного пошуку для оптимізації векторних функцій за покроковим підходом, що передбачають урахування умов стійкості систем керування та вимог до їх показників якості. Використання даних методів дозволяє підвищити рівень автоматизації процесу синтеза. Розроблено методи багатокритеріального параметричного синтезу систем автоматичного керування з використанням одновимірних методів, які формалізують завдання управління процесами та суттєво покращують показники якості систем. Розвинуто статичні та динамічні математичні моделі систем керування ядерним реактором у просторі станів, що забезпечують обчислення статичних помилок і проведення параметричного синтезу систем керування тепловою потужністю та дозволяють підвищити якість процесів. Розвинуто параметричний синтез систем керування парогенератора. Розроблено динамічі моделі та проведено ідентифікацію їх параметрів з використанням методів оптимізації, що дозволяє підвищити якість основних процесів у системі керування продуктивністю. Побудовано математичні моделі для систем керування потужністю теплоносія реакторної установки за моделями систем керування реактора та парогенератора. Проведено багатокритеріальний параметричний синтез систем, який забезпечує визначення оптимального закону керування та підвищення надійності систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-05 +
Шифр НБУВ: РА360638

Рубрики:

      
20.

Кобзаренко А.М. 
Безпекова політика Індії в Південній Азії (1989 - 2004): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.М. Кобзаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено структуру, характер та головні напрямки безпекової політики Індії в Південній Азії у 1989 - 2004 рр. Обгрунтовано концепцію розширення регіональних меж південноазійського комплексу безпеки, проаналізовано загрози, що походять з Південної Азії. Визначено основні параметри впливу індійського внутрішнього процесу та політики великих позарегіональних держав, зокрема - США, КНР та Росії. Розглянуто політику Індії щодо Пакистану, особливості індійсько-китайської взаємодії у безпековій сфері та ядерну політику країни. Доведено, що головними особливостями стратегії Індії протягом досліджуваного періоду були орієнтація на власні сили, пріоритетність контролю над найближчим оточенням, звуження застосування силової політики, використання переваг потенціалу та поступовий перехід до формування сприятливого середовища безпеки через зацікавлення сусідніх держав у конструктивних відносинах, а також випереджальне посилення вертикальних структур безпекової взаємодії з малими державами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5ІНД)64 +
Шифр НБУВ: РА345740

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського