Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (34)Реферативна база даних (171)Книжкові видання та компакт-диски (84)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ЮСТИЦІЯ$<.>+<.>K=ЮВЕНАЛЬН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Георгієвський Ю.В. 
Адміністративна юстиція: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.В. Георгієвський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено причини виникнення та суть адміністративної юстиції, установлено її ознаки. Проаналізовано проблеми існування форм захисту прав і свобод громадян та юридичних осіб. Розглянуто моделі адміністративної юстиції багатьох закордонних країн, понятійний апарат, наведено рекомендації щодо його уточнення. Сформульовано наукові висновки та пропозиції, спрямовані на вдосконалення законодавства, що регулює порядок розгляду та розв'язання в судовій процесуальній формі спорів, що виникають у сфері управлінської діяльності між громадянами чи юридичними особами й органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА328309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Руденко А.В. 
Адміністративне судочинство: становлення та здійснення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Руденко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження проблем запровадження та здійснення адміністративного судочинства в Україні з урахуванням основних положень чинного Кодексу адміністративного судочинства України. Запропоновано визначення поняття адміністративного судочинства, проведено його відмежування від понять "адміністративна юстиція", "адміністративний процес", "адміністративна юрисдикція". Запропоновано класифікацію принципів адміністративного судочинства, розкрито їх зміст. Висвітлено завдання та законодавчі засади адміністративного судочинства. Здійснено спробу розмежування компетенції між адміністративними, загальними та господарськими судами. Обгрунтовано рішення деяких процесуальних питань під час здійснення адміністративного судочинства. Визначено гарантії забезпечення доступності фізичних та юридичних осіб до адміністративного судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х891.9(4УКР)15 +
Шифр НБУВ: РА343983

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Максименко О. В. 
Адміністративно-правові засади реалізації ювенальної політики в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Максименко ; Держ. н.-д. ін-т М-ва внутр. справ України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проаналізовано генезис адміністративно-правових засад ювенальної політики в законодавстві та правових концепціях. Визначено поняття та специфіку ювенальної політики як об'єкта адміністративно-правової реалізації. Розглянуто елементи адміністративно-правового механізму та засад реалізації ювенальної політики в Україні, систематизовано основні напрями адміністративної діяльності державних установ і громадських організацій, з урахуванням розмежування їх функцій на основні та допоміжні. Науково обгрунтовано необхідність адміністративно-правової реформи, спрямованої на скорочення кількості державних органів та установ, а також на усунення дублювання їх функцій у сфері реалізації ювенальної політики в Україні. Запропоновано теоретичну модель Ювенального кодексу України - окремого кодифікованого нормативного акту, в якому відображено норми процесуального та матеріального права, що стосуються дітей. Проаналізовано зарубіжний досвід і сформульовано передумови та пріоритети його запозичення в Україні, а також окреслено основні напрями щодо оптимізації адміністративно-правової реалізації ювенальної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х819(4УКР)151
Шифр НБУВ: РА380179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Калюта А.Б. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність митних органів України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Б. Калюта ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та розвитку, науково-теоретичні та практичні питання адміністративно-юрисдикційної діяльності за умов проведення адміністративної реформи в Україні. Визначено сутність поняття, специфіку та структуру адміністративного процесу з урахуванням особливостей його прояву в галузі митної справи. Проаналізовано види та зміст юрисдикційних проваджень за сучасних умов державотворення, наведено їх класифікацію. Встановлено критерії, підстави та практичне значення розмежування понять "адміністративна юстиція" та "адміністративна юрисдикція". Розкрито соціальну роль і зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності митних органів за сучасних умов. Показано особливості реалізації механізму правового регулювання та практики здійснення адміністративно-юрисдикційної діяльності в митних органах України, наведено характеристику її окремих видів. Проаналізовано принципи та функції адміністративної юрисдикції митних органів України. Визначено зміст понять "адміністративний процес", "процесуальна стадія", "адміністративно-юрисдикційна діяльність митних органів", "адміністративно-юрисдикційне провадження". Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, зокрема, відомчих нормативних актів, що регулюють діяльність митних органів України у межах адміністративно-юрисдикційних проваджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038-5 +
Шифр НБУВ: РА354899

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Данченко О.О. 
Антиоксидантний статус свійських гусеподібних за різного антропогенного навантаження: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.04 / О.О. Данченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 44 с. — укp.

Описано механізми антиоксидантного захисту (АОЗ) у свійських гусеподібних за різного антропогенного навантаження. Обгрунтовано новий підхід до вирішення наукової проблеми оцінки стану проантиоксидантної рівноваги (ПАОР) організму птиці (ОП). Встановлено, що антиоксидантний статус (АОС) визначається кількістю ендогенних антиоксидантів та ефективністю їх взаємодії. Доведено на двох породах гусей (італійській, горьківській) і мускусних качках, що періоди фізіологічно зумовленої напруги в ОП характеризуються зниженням збалансованості компонентів системи АОЗ на всіх рівнях її організації; за активністю окремих компонентів та їх узгодженістю, найбільша напруга системи АОЗ у гусей спостерігається під час формування ювенального та контурного пір'я, зокрема, застосування технологічних засобів, які додатково навантажують систему АОЗ у зазначені терміни, недоцільне. Визначено, що загальний рівень узгодженості показників ПАОР тканин печінки гусенят обернено пропорційний їх Е-вітамінній забезпеченості; за низької активності тканинних актиоксидантів підвищення збалансованості компонентів системи АОЗ - механізм її додаткової активізації; формування адаптивної відповіді на дію стрес-факторів супроводжується підвищенням компонентів неферментативної складової даної системи. Обгрунтовано доцільність застосування антиоксидантних препаратів під час вирощування Е-гіповітамінозних гусенят за комплексною технологією. Проведено порівняльний аналіз механізмів впливу антиоксидантів різної природи: синтетичного (дистинол), комплексного (стибіл з диметилсульфоксидом) і біогенного (стибіл). Доведено, що застосовані антиоксиданти активізують систему АОЗ, механізми їх впливу відрізняються: синтетичні препарати підвищують АОС на основі активізації ендогенних препаратів, біогенний препарат стибіл - підвищує ефективність функціонування компонентів системи АОЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-272.51 + Е60*723.4-604.2
Шифр НБУВ: РА372586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бородін Є.І. 
Державна молодіжна політика в Україні: процес формування та розвитку (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Є.І. Бородін ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 34 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження історичного процесу формування та розвитку державної молодіжної політики в незалежній Україні в кінці XX - на початку XXI ст. Визначено основні напрями й особливості процесу створення молодіжного законодавства незалежної України, проаналізовано діяльність владних структур щодо розробки та прийняття комплексних і цільових державних програм. Розглянуто історію створення та реорганізації центральних органів виконавчої влади, парламентських комітетів з питань молоді, координаційних рад у сфері ювенальної політики. Досліджено процес формування мережі державних молодіжних закладів, установ та організацій. Розглянуто форми та методи підтримки молодих громадян та молодіжних об'єднань, запроваджені в Україні у 1991 - 2004 рр. Проаналізовано сучасний стан державної молодіжної політики в Україні, обгрунтовано рекомендації щодо її подальшого удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-298 +
Шифр НБУВ: РА350225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Черняк Є.В. 
Конституційна юстиція Сполучених Штатів Америки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Є.В. Черняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз місця та ролі судового конституційного контролю у правовій системі США, з'ясовано основні тенденції розвитку та сучасного стану інституту конституційної юстиції США. Установлено характерні ознаки судового конституційного контролю та сформульовано визначення конституційної юстиції США. Досліджено взаємозв'язок судового конституційного контролю з компонентами правової системи США, а саме: принципом розподілу державної влади, судового преценденту. Здійснено порівняльний аналіз рішень Конституційного Суду України та судових прецендентів, створених Верховним судом США. Проаналізовано правову природу окремої думки судді Конституційного Суду України та Верховного суду США. Визначено основні тенденції практики Верховного суду США щодо тлумачення Конституції США, контролю за діяльністю органів законодавчої та виконавчої влади, а також контролю за дотриманням конституційних прав і свобод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7США)11 +
Шифр НБУВ: РА334479

Рубрики:

      
8.

Гідулянова Є.М. 
Кримінальне провадження у справах малолітніх: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Є.М. Гідулянова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне теоретичне дослідження провадження у справах осіб, які у випадку вчинення суспільно небезпечного діяння досягли одинадцяти років, але не досягли віку, з якого є можливою кримінальна відповідальність у контексті тенденцій впровадження в Україні системи відновного правосуддя щодо неповнолітніх і малолітніх. Відзначено необхідність визначення найбільш ефективної форми впровадження у справах малолітніх у рамках спеціалізованої системи ювенальної юстиції. Визначено місце кримінального провадження у таких справах у структурі кримінального процесу України, критерії його виокремлення в особливе провадження, поняття та процесуальний статус малолітньої особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, у процесі кримінального провадження, систему додаткових гарантій захисту прав і інтересів такої особи, які охороняються законом та шляхи підвищення рівня гарантованості їх ефективної реалізації. З урахуванням специфіки кримінально-процесуального провадження у справах малолітніх та малолітніх осіб як його суб'єктів, а також інтеграції українського законодавства взагалі, а кримінально-процесуального зокрема, до міжнародних норм, правил, стандартів щодо справ малолітніх, обгрунтовано необхідність кардинальної зміни правової суті цих норм шляхом виключення їх зі сфери існуючого кримінально-процесуального законодавства України та створення особливої групи процесуальних норм - ювенального процесу, на базі яких змогла здійснювати свою діяльність нова галузь правосуддя - ювенальна юстиція.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2 + Х893.9(4УКР)809 +
Шифр НБУВ: РА356432

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шигаль Д.А. 
Мирова юстиція на Лівобережній Україні за судовою реформою 1864 року: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.А. Шигаль ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто інститут мирових суддів, створений за судовою реформою 1864 р., досліджено його головні змістові та функціональні ознаки. Проаналізовано основні етапи розробки цього інституту під час підготовки судової реформи. З залученням значної кількості архівних і статистичних матеріалів з'ясовано специфіку організації та діяльності мирових суддів у губерніях Лівобережної України, виявлено особливості їх функціонування у цих регіонах. Висвітлено напрямки функціонування даних суддів, зокрема: примирливу діяльність і здійснення обов'язків з охорони і підтримання громадського порядку. Розкрито суть скороченого порядку судочинства у даних судах. Наведено узагальнювальні таблиці з приводу становлення та розвитку інституту мирових суддів на Лівобережній Україні, на підставі яких сформульовано висновки щодо позитивного значення судів, що розглядаються, у справі становлення місцевого правосуддя та затвердження принципів законності й правопорядку у середовищі місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЛІВ)51-629.1 + Х891.9(4УКР-9ЛІВ)111.1-1 +
Шифр НБУВ: РА339445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ковальчук Ю.І. 
Неповнолітній як суб'єкт адміністративної відповідальності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.І. Ковальчук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми та особливості правового становища неповнолітніх і визначено інститут їх відповідальності в адміністративному праві України. Наведено результати дослідження щодо удосконалення правового регулювання адміністративної відповідальності неповнолітніх. Розкрито зміст і особливості правового становища неповнолітніх громадян України як суб'єктів адміністративної відповідальності. Проаналізовано найбільш поширені серед неповнолітніх адміністративні правопорушення, кількісні та якісні характеристики, причини та умови вчинення неповнолітніми правопорушень, викладено рекомендації щодо особливостей їх запобігання. Описано порядок та особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення неповнолітніх. Висвітлено досвід зарубіжних країн щодо запровадження в Україні ювенальної юстиції. Досліджено процесуальні особливості розгляду в суді справ про адміністративні правопорушення неповнолітніх та особливості розвитку судочинства у справах неповнолітніх в Україні. Обгрунтовано рекомендації щодо змін та доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.809 + Х891.9(4УКР)15 +
Шифр НБУВ: РА350759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Грицишин Н.С. 
Опіка сиріт в народному побуті Галичини. На матеріалах ХХ століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Н.С. Грицишин ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України, Ін-т народознав. НАН України. — Л., 2008. — 24 с. — укp.

Проаналізовано українську та російську історіографію питань опіки та піклування у традиційному українському суспільстві. Розкрито специфіку пошуку та призначення опікунів для малолітніх сиріт і напівсиріт. Розглянуто роль державних і громадських інституцій, церкви, преси у справі опіки над неповнолітніми. Висвітлено вимоги, які ставили суспільна думка та позитивне право до особи опікуна, еволюцію цих вимог протягом XX ст. Розглянуто причини виникнення конфліктів між опікунами й опікуваними та шляхи їх подолання. Проаналізовано ефективність державного та громадського втручання у відносини опікун - опікуваний. Зроблено оцінку наукової вірогідності гіпотез про високу ефективність контролю сільських громад, а також церкви у справах опіки та піклування. З'ясовано реальні можливості застосування історичного досвіду функціонування інституту опіки та піклування у традиційному українському суспільстві Галичини у справі здійснення соціальної та соціально-ювенальної політики незалежної Української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,31)-5 +
Шифр НБУВ: РА356662

Рубрики:

      
12.

Оверчук С.В. 
Поняття та види підсудності в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.В. Оверчук ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено інститут підсудності, проаналізовано його правову природу, зміст, значення, визначено шляхи законодавчого удосконалення та упорядкування практики застосування у сфері кримінальної юстиції. Сформульовано основні положення законного судді. Наведено характеристику окремих видів підсудності, зокрема, предметної, територіальної, спеціальної, персональної, надзвичайної та за зв'язком справ. У контексті застосування правил підсудності розглянуто проблеми розвитку військової, ювенальної та мирової юстиції. У аспекті диференціації складу суду проаналізовано критерії визначення підсудності для одноособового, колегіального розгляду з народним елементом та виключно у процесійному складі. За результатами дослідження запропоновано рекомендації та пропозиції щодо удосконалення кримінально-процесуального законодавства та законодавства про судоустрій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА337846

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Карпенко О.І. 
Правові засади утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.І. Карпенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення історичного досвіду України та сучасної зарубіжної практики досліджено проблеми правового забезпечення утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні. Обгрунтовано пріоритет сімейних правових форм утримання та виховання дітей даної групи. Розкрито суть понять "дитина-сирота" та "дитина, позбавлена батьківського піклування". Обгрунтовано необхідність і можливість створення в Україні підрозділу ювенальної юстиції в системі судів загальної юрисдикції для здійснення цивільного та кримінального судочинства відносно дітей. Проаналізовано досвід функціонування дитячих будинків сімейного типу, запропоновано оновлення правового механізму їх створення, діяльності та припинення з урахуванням виявлених недоліків і перешкод у нормативно-правовому забезпеченні їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)75 + Х839(4Укр)011.211
Шифр НБУВ: РА318210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Голубов А.Є. 
Процесуальне становище в кримінальному судочинстві України неповнолітнього, який скоїв злочин або суспільно небезпечне діяння: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.Є. Голубов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичний та практичний аспекти щодо особливостей правового закріплення становища неповнолітніх, які скоїли злочин або суспільно небезпечне діяння, у кримінальному кодексі України. Запропоновано модель кримінально-процесуального статусу таких неповнолітніх з урахуванням їх вікової специфіки. Розглянуто актуальні питання провадження у справах про злочини неповнолітніх та застосувння до них примусових заходів виховного характеру. Досліджено проблему створення в Україні системи ювенальної юстиції. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення кримінально-процесуальних норм, які регламентують процесуальний статус неповнолітніх під час провадження у кримінальних справах про їх злочини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)809 +
Шифр НБУВ: РА334776

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гаврись Я. 
Регіональна політика ринку праці в умовах трансформаційних змін (на прикладі Польщі та України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Я. Гаврись ; НАН України. Ін-т регіон. досліджень. — Л., 2004. — 22 с. — укp.

Розкрито соціально-економічну суть категорії "політика регіональних ринків праці (РРП)" як політики протидії безробіттю, сформульовано поняття аналізу політики РРП, запропоновано логіко-структурну схему його класифікаційних ознак. Визначено роль та місце РРП у функціонуванні національної економіки, виявлено зовнішні та внутрішні фактори ефективності політики РРП. Удосконалено методику оцінки середовища розвитку політики РРП, запропоновано власний підхід до типології (за допомогою методів кластерного аналізу) воєводств та гмін Польщі. Встановлено специфіку умов формування політики розвитку РРП за умов великого міста з депресивними ознаками розвитку. Визначено відмінності в мотивації зайнятості польської та української студентської молоді. Досліджено специфіку економічного та культурно-освітнього середовища формування ювенальних проблем в сфері праці та зайнятості й відповідну політику РРП за умов деформацій розвитку великого міста на прикладі двох сусідніх країн. Наведено рекомендації щодо розвитку політики РРП Польщі, детерміновані новим адміністративним поділом країни, сформульовано застереження щодо застосування зарубіжного досвіду в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3-18 + У9(4ПОЛ)240.523.3-18 +
Шифр НБУВ: РА328285

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Міщенко С. Г. 
Роль кримінальної юстиції в протидії злочинності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / С. Г. Міщенко ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність, зміст кримінальної юстиції й її роль у протидії злочинності. Доведено, що кримінальна юстиція - це система державних органів, створених з метою протидії злочинності в межах здійснення кримінального судочинства. Зміст кримінальної юстиції становить процесуальна діяльність органів дізнання, досудового слідства, прокуратури та судів, спрямована на реалізацію публічної державної функції протидії злочинності. За характером зазначена діяльність є сукупністю зусиль, спрямованих на протидію злочинності шляхом правового реагування на вчинені злочини та запобігання новим злочинам. Належність державного правоохоронного органу до системи кримінальної юстиції визначається винятково характером і кримінально-процесуальною формою його діяльності, а не організаційно-управлінськими відносинами. Кримінальна юстиція потребує реформування, яке необхідно здійснювати на основі науково обгрунтованої концепції зусиллями не самих органів кримінальної юстиції, а відповідними компетентними державними інституціями з широким залученням громадськості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР) + Х883.9(4УКР)73
Шифр НБУВ: РА382933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Крестовська Н.М. 
Ювенальне право України: генезис та сучасний стан: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Крестовська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 40 с. — укp.

Визначено формування нового дослідницького напряму - правової ювеналістики (науки ювенального права). Зроблено висновок щодо наявності патерналістської, протекціоністської та автономістської доктрин ювенального права та їх поєднання в Україні. Зазначено, що ювенально-правове регулювання мало історичний розвиток в українському праві. З урахуванням комплексного критерію галузевого поділу системи права України зроблено висновок про наявність галузі ювенального права, виявлено та проаналізовано його джерела, принципи, функції, систему, зв'язок з мораллю, релігією, політикою. Розглянуто ювенально-правові відносини. Введено поняття "ювенальний статус", "ювенальний проступок", "ювенальна відповідальність". Проаналізовано концептуальні моделі ювенальної юстиції та омбудсмана з прав дитини. Наведено концептуальну модель ювенальної юстиції. Для України запропоновано її плюралістичну відновну модель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х839(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА360981

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гусарєва О. С. 
Юстиція як складова правових систем сучасних країн світу та України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. С. Гусарєва ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Узагальнено результати аналізу особливостей методології досліджень юстиції, сутності різних підходів до розуміння поняття "юстиція". Запропоновано інтерпретацію поняття "юстиція", під яким розуміється функціональне об'єднання суб'єктів юстиційної діяльності, а також інших спеціалізованих інституцій, призначених для розв'язання конфліктів у сфері права, безпосереднього здійснення правосуддя як втілення справедливості за допомогою правових засобів і процедур. Досліджено проблеми місця юстиції в правовій системі та її роль у здійсненні права, реалізації справедливості у сфері правового регулювання, а також особливості функціонування юстиції в країнах, які належать до різних типів правових систем. Охарактеризовано сучасний стан вітчизняної юстиції на предмет її відповідності європейським і міжнародним стандартам. Обгрунтовано основні напрями її подальшого розвитку з урахуванням національних правових традицій та сучасних тенденцій світового та регіонального правового розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА377211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Дробиняк (Зубрицька) О. В. 
Інститут ювенальної юстиції як об'єкт філософсько-правового аналізу / О. В. Дробиняк (Зубрицька). — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі вперше в українському філософсько-правовому дискурсі здійснено сучасний філософсько-правовий аналіз інституту ювенальної юстиції в контексті євроінтеграційних державотворчих і правотворчих процесів, що дало змогу виокремити її охоронну функцію, не спрямовану тільки на осуд, покарання, засуд тощо, а зосереджену на захисті порушника, оскільки йдеться про неповнолітніх осіб. Відтак акцентовано на правильному вихованні дитини в колі сім'ї, де їй мають прищеплювати цінності, патріотизм і повагу до права, що, без сумніву, скорегує девіантну поведінку неповнолітніх, допоможе подолати схильність їх до правопорушень.Аргументовано необхідність правового регулювання виховання та освіченості дітей, як однієї із засадничих характеристик інституту ювенальної юстиції, що покликане убезпечити неповнолітніх від негативного виміру девіантної поведінки. Означена складова є взаємообумовленою відповідальністю і сім'ї, і держави, водночас не можна применшувати первинного значення саме батьківського впливу. Врешті-решт інститут сім'ї підтверджує те, що внутрішньосімейні відносини великою мірою впливають на зростання кількості правопорушень серед неповнолітніх, адже стереотипи й аксіологія спілкування формують модель поведінки дітей у суспільстві, а відтак і в державі.^UIn the dissertation paper for the first time in the Ukrainian philosophical and legal discourse a modern philosophical and legal analysis of the institute of juvenile justice was carried out in the context of the European integration of state-building and law-making processes, which made it possible to distinguish its protective function, not only aimed at condemnation, punishment, convictions, etc., but focused on protection the offender, considering that it is a minor. Therefore, it is emphasized on the proper education of the child in the family, instilling values, patriotism and respect for the law, which will undoubtedly correct the deviant behavior of minors in terms of overcoming the propensity to commit offenses.The dissertation argues the necessity of legal regulation of education and education of children as one of the basic characteristics of the juvenile justice institute, which is intended to protect minors from the negative dimension of deviant behavior. This component is a mutually responsible responsibility of the family and the state, without diminishing in this case the primary significance of the parent's influence. Finally, the institution of the family confirms that internal-family relations greatly affect the increase in juvenile delinquency, because stereotypes and the axiology of communication form a model of children's behavior in society, in the future, in the state.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Бондаренко К. В. 
ПРАВОВІ ОСНОВИ ПУБЛІЧНОГО АДМІНІСТРУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНО-БЕЗПЕКОВОЮ СФЕРОЮ В УКРАЇНІ / К. В. Бондаренко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішено актуальну наукову проблему, що полягає у поглибленні знань і комплексній розробці положень стосовно правових основ публічного адміністрування національно-безпековою сферою в Україні та підготовці обґрунтованих пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства у досліджуваній сфері. Публічне адмініструвнання розуміється як спрямована на задоволення публічних та приватних інтересів діяльність та взаємодія визначених державою суб'єктів (суб'єктів публічного адмініструвнання), змістом якої є вироблення та реалізація політики, здійснення управлінськного впливу шляхом організації та забезпеченння виконання обов'язкових правових актів на загальнодернжавному та місцевому рівні, а також надання публічних послуг та забезпеченння зворотного зв'язку між приватними особами та суб'єктами публічного адмініструвнання. Запропоновано розглядати публічне адмініструвнання як результат еволюційногно розвитку державного управління, що обумовлюєтьнся розвитком соціально-організованого суспільства, та яке характеризунється зростаючим рівнем демократичнності та відкритості, зменшенні безпосередннього розпорядницнтва та імперативів, зосередженнні на сервісній складовій. Розвиток науки і практики управлінської діяльності, поширення політичної складової на публічне адміністрування усіма сферами та відходу від суто адміністративної управлінської діяльності держави обумовили виокремлення нової сфери публічного адміністрування, яку складають галузі (національної безпеки та оборони, внутрішніх прав, закордонних справ, юстиції, публічної служби), що у сукупності та взаємозв'язку забезпечують суверенність та сталий розвиток Української держави – національно-безпекову сферу. Обґрунтовано, що об'єктом публічного адміністрування є специфічна система – тріада, яка складається із соціально-організованого суспільства (інституційна складова), відносин всередині такого суспільства між його членами (динамічна складова), а також правових станів (статична складова). Сформульовано наступне визначення національнон-безпекової сфери як об'єкта публічного адмініструвнання – це комплексна сфера публічного адмініструвнання, яку слід розглядати як систему суспільних відносин, а також правові стани, що складаються у сфері забезпеченння існування Української держави та її ефективного функціонуванння, на яку справляє публічний керуючий вплив суспільство та держава в особі спеціально визначених суб'єктів. Публічне адмініструвнання національнон-безпековою сферою має певні особливості, до яких можна зарахувати: наявність особливих об'єктів управління, використанння імперативнонго методу публічного адмініструвнання як основного, більш широкі управлінськні повноваженння Президента України, чітку централізацнію та субординаціню органів, які здійснюють управлінськні функції в цій сфері, особливі (підвищені) вимоги до публічних службовців, специфічна стабільністнь управлінськної системи.Виокремлено такі принципи публічного адмініструвнання цією сферою: політичної незалежностні, поділу влади, субсидіарнонсті, субординацінї та чіткої ієрархії під час здійснення публічного адмініструвнання, поєднання імперативнонго та диспозитивнного методів публічного адмініструвнання, професіоналньного виконання функцій управління, стабільностні управлінськної системи. Встановлено, що особливістю національнонї безпеки як об'єкта публічного адмініструвнання, що є правовим станом, є: 1) виокремленння особливої системи – сектору безпеки і оборони, тобто суб'єктів забезпеченння національнонї безпеки; 2) включення до системи суб'єктів забезпеченння національнонї безпеки громадян України і громадських об'єднань, на відміну від попередньогно закону – на добровільнинх засадах; 3) загальна спрямованіснть галузі національнонї безпеки на протидію існуючим загрозам, що є характерною лише для галузі національнонї безпеки, адже всі інші галузі без винятку мають свої завдання та функції, які можуть існувати за наявності або відсутності загроз/критичних явищ/небезпеки тощо. Ключові слова: публічне адміністрування, державне управління, національно-безпекова сфера, адміністративно-політична сфера, національна безпека, оборона, закордонні справи, внутрішні справи, юстиція, публічна служба.^UThe dissertation addresses an urgent scientific problem, which consists in deepening knowledge and comprehensive development of provisions regarding the legal bases of public administration of the national security sphere in Ukraine and preparation of reasonable proposals for improvement of the current legislation in the research field. Public administration is understood as aimed at satisfying public and private interests the activities and interaction of state-defined subjects (subjects of public administration), the content of which is to develop and implement policies, to exercise managerial influence through the organization and enforcement of mandatory legal acts at national level. and at the local level, as well as the provision of public services and the provision of feedback between individuals and public administrations . It is proposed to consider public administration as a result of the evolutionary development of state administration, which is conditioned by the development of a socially-organized society, and which is characterized by increasing levels of democracy and openness, a decrease in direct management and imperatives, a focus on service. The development of the science and practice of administrative activity, the expansion of the political component of public administration in all spheres, and the departure from the purely administrative administrative activity of the state led to the separation of a new sphere of public administration, which consists of branches (national security and defense, internal rights, foreign affairs, justice and public service) that together and interconnectors ensure the sovereignty and sustainable development of the Ukrainian state - the national security sphere. It is substantiated that the object of public administration is a specific system - a triad consisting of a socially organized society (institutional component), relations within such a society between its members (dynamic component), and legal states (static component). The following definition of the national-security sphere as an object of public administration is formulated - it is a complex sphere of public administration, which should be considered as a system of public relations, as well as the legal states that are formed in the sphere of ensuring the existence of the Ukrainian state and its effective functioning, on which the public controlling influence is made by the society and the state in the face of specially designated subjects. Public administration of the national security sphere has certain features that can be attributed to: the presence of special objects of administration, the use of the imperative method of public administration as the main, broader administrative powers of the President of Ukraine, clear centralization and subordination of the bodies that administer these functions, special (increased) requirements for public servants, specific stability of the management system. The following principles of public administration in this field are distinguished: political independence, separation of powers, subsidiarity, subordination and clear hierarchy during the implementation of public administration, a combination of imperative and dispositive methods of public administration, professional management. It is established that the peculiarity of national security as an object of public administration, which is a legal state, is: 1) isolation of a special system - the security and defense sector, ie subjects of national security; 2) inclusion in the system of subjects of national security of citizens of Ukraine and public associations, unlike in the previous law - on a voluntary basis; 3) the general orientation of the national security industry to counter existing threats, which is specific only to the national security industry, since all other industries, without exception, have their tasks and functions that may exist in the presence or absence of threats / critical phenomena / threats, etc. Key words: public administration, state government, national-security sphere, administrative-political sphere, national security, defense, foreign affairs, internal affairs, justice, public service.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського