Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (781)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=ЧОЛОВІКИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Козлова О.С. 
Гендерні чинники сприйняття друкованої сексуально забарвленої реклами: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.С. Козлова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Встановлено, що структура сприйняття даної реклами чоловіками та жінками складається з загальних і гендерно специфічних компонентів. Визначено, що сексуальність і маскулінність у рекламному образі є більш важливими для чоловіків, а естетична оригінальність - для жінок. Зазначено, що чоловіки більш толерантні до вульгарної агресивності в рекламі, сприйняття сексуальності реклами жінками тісніше пов'язане з силою та маскулінністю. Обгрунтовано, що сприйняття сексуальної реклами чоловіками визначається маскулінністю, прийняттям чоловічих ролей, силою статевого потягу та сексуальною задоволеністю, тоді як сприйняття сексуальної реклами жінками обумовлюється фемінінністю, прийняттям гендерно специфічних ролей і силою статевого потягу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.91-997 + С5*423.2*344 + Ч620.164 +
Шифр НБУВ: РА369204

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Кузнєцов І.П. 
Електроенцефалографічні особливості когнітивної діяльності за умов ліво- та праворукості: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.П. Кузнєцов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено характеристики основних діапазонів електроенцефалографії (ЕЕГ) під час когнітивної діяльності залежно від типу мануальної асиметрії обстежуваних. Установлено, що ліворуким притаманний більш генералізований тип електричної активності кори головного мозку за вербальної та невербальної діяльності. За основними показниками електричної активності мозку у праворуких спостережено більшою мірю виражену міжпівкульову асиметрію. Ліворуки характеризуються більш високочастотним типом ЕЕГ. У передньоасоціативних і центральних відділах кори лівої півкулі головного мозку осбтежувані з лівим типом мануальної асиметриії, насамперед чоловіки, мають вищі показники інтенсивності ЕЕГ. Показано, що найбільш чутливими до мануальної асиметрії виявилися тета- та бета-діапазони ЕЕГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*602*604 + Е71*602*604 + Е71*602*604
Шифр НБУВ: РА345796

Рубрики:

      
3.

Софіна Л.В. 
Індивідуально-психологічні відмінності переживання почуття провини: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Л.В. Софіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

З метою визначення індивідуально-психологічних особливостей переживання провини досліджено характеристики почуття провини на різних рівнях розвитку структури особистості. Встановлено, що найбільш тісний взаємозв'язок поєднує почуття провини з особливостями нервової системи. Розроблено типологію переживання людиною даного почуття та виділено два його типи, а саме: спрямованість провини на саму себе та спрямованість провини на інших людей. Установлено три особистісні профілі переживання почуття провини - лідируючий, збудливий і вразливий. На підставі результатів дослідження статевих відмінностей з'ясовано, що жінки мають більш високі кількісні показники переживання почуття провини, ніж чоловіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.213.2-70 +
Шифр НБУВ: РА363797

Рубрики:

      
4.

Старжинська О.Л. 
Клініко-діагностичне значення плазмової концентрації В-натрійуретичного пептиду та поліморфізму генів рецепторів ангіотензину ІІ у хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Л. Старжинська ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення взаємозв'язків між рівнем циркулювального B-натрійуректичного пептиду (ВНП) та поліморфізмом гена рецептора ангіотензину II I типу (АТІР), а також між функцією ендотелію та станом системної внутрішньої серцевої гемодинаміки у здорових осіб та у хворих на неускладнену гіпертонічну хворобу (ГХ). Уперше для субпопуляції на Вінничині встановлено, що серед практично здорових чоловіків у розподілі генотипів і алелей гена рецептора ангіотензину II I типу переважають генотип AA та алель A. Визначено, що такі чоловіки, які є носіями алелі C, мають генетично зумовлені структурно-функціональні особливості серця у вигляді більшої товщини стінок і маси міокарда лівого шлуночка на відміну від осіб гомозигот по алелі A. Серед носіїв алелі C зареєстровано певне функціональне напруження у роботі серця, що може відображатися на формуванні серцево-судинної системи загалом. Установлено, що носійство генотипів AC та CC рецептора ангіотензину II I-го типу асоційовано з достовірно більшим ризиком розвитку ГХ у чоловіків - мешканців Вінниччини. Виявлено, що у носіїв генотипів АС і СС рецептора ангіотензину II I типу у процесі перебігу ГХ вже на першій стадії захворювання патологічні зміни у стані серця та судинного ендотелію більш значні, ніж у носіїв генотипу AA. Показано, що рівень ВНП у плазмі крові зазначених хворих зростає переважно у взаємозв'язку з розвитком у них діастолічної дисфункції. Розроблено методику, яка дозволяє орієнтовно визначити структурну організацію гена АТІР у осіб здорових і хворих на ГХ. Для таких хворих запропоновано межовий рівень ВНП з метою допоміжної діагностики діастолічної дисфункції лівого шлуночку, що можна використовувати у клінічній практиці у разі обстеження таких пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-1 +
Шифр НБУВ: РА344845

Рубрики:

      
5.

Ткачишина О.Р. 
Особливості соціально-психологічної адаптації майбутніх фахівців з комп'ютерних технологій: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.Р. Ткачишина ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито особливості соціально-психологічної адаптації майбутніх фахівців з комп'ютерних технологій. Виявлено об'єктивні та суб'єктивні чинники, які впливають на даний процес. Виділено три рівні адаптованості студентів, а саме: високий, середній та низький. На підставі результатів дослідження показано, що особливості соціально-психологічної адаптації студентів у ВНЗ зумовлені напрямом і спеціальністю їх професійної підготовки. У порівняльному аспекті проведено аналіз та показано, що студенти - майбутні фахівці з комп'ютерних технологій у перші роки навчання у ВНЗ відрізняються невпевненістю у собі, меншою товариськістю та потребою у спілкуванні у порівнянні зі студентами інших спеціальностей. Визначено гендерні особливості соціально-психологічної адаптації майбутніх фахівців з комп'ютерних технологій. Жінки виявились більшою мірою включеними в інтеграційні процеси струдентської групи та стосунки, ніж чоловіки. Чоловікам більш притаманні агресивні прояви у поведінці щодо оточуючого соціального середовища та виражене прагнення до домінування, ніж жінкам. З'ясовано, що в осіб жіночої статі включення в інтеграційні процеси студентської групи та стосунки відбувається через комутативні аспекти, а у чоловіків - через ділові. Розроблено програму активного соціально-психологічного навчання з метою оптимізації соціально-психологічної адаптації майбутніх фахівців з комп'ютерних технологій. На підставі апробації даної програми показано її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 +
Шифр НБУВ: РА356941

Рубрики:

      
6.

Рожков В.С. 
Подружня дезадаптація як комплекс сексологічних, невротичних і медико-психологічних проблем: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В.С. Рожков ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії і наркології МОЗ України. — К., 2002. — 34 с. — укp.

На підставі обстеження 395 подружніх пар, в яких чоловіки хворіли на неврастенію, обсесивно-компульсивний і соматичний розлади, виявлено причини та механізми розвитку подружньої дезадаптації та порушення функціонування сім'ї за даної патології. Вивчено й описано клінічні форми первинної сексуальної дисфункції та сексуальної дезадаптації, розкрито їх зв'язок з формами невротичного розладу та соматизованим розладом. Розроблено критерії диференційної діагностики первинних і вторинних сексуальних розладів, а також різних форм первинної сексуальної дисфункції у чоловіків і дезадаптації подружжя. Запропоновано нову ефективну систему для психотерапевтичної корекції порушення подружньої адаптації і випадків невротичних і соматизованого розладів у чоловіків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА318373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кузьмін В.Ю. 
Політравма у літніх людей (клініко-епідеміологічна характеристика, особливості діагностики та лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.Ю. Кузьмін ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 23 с.: рис. — укp.

Вивчено та проаналізовано клініко-епідеміологічні характеристики політравми у постраждалих літнього віку та визначено причинні фактори недоліків у наданні медичної допомоги постраждалим даної вікової групи. Встановлено наявність вірогідного зв'язку ризику виникнення летального результату у разі отримання політравми літніми людьми від статевої ознаки (жінки мають ризик в 1,3 рази вище ніж чоловіки). Вперше проведено наукове обгрунтування реалізації медичних технологій надання екстреної медичної допомоги постраждалим літнього віку з політравмою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1 +
Шифр НБУВ: РА323065

Рубрики:

      
8.

Чень І.Б. 
Розподіл населення західних областей України за групами крові у зв'язку зі злоякісними захворюваннями та екологічною ситуацією: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І.Б. Чень ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості розподілу груп крові AB0 і Rh у населення й онкологічних хворих Львівської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей залежно від екологічного стану довкілля. Досліджено фракційний склад білків і ліпопротеїнів у крові донорів і ракових хворих з урахуванням їх фенотипічної ознаки за системою AB0. Виявлено близьку закономірність розподілу групових антигенів AB0 у жителів зазначеного регіону (переважає група крові A(II), частота якої становить 39,1 %, групу крові 0(I) виявлено у 31,4 % B(III) - у 20,7 %, а групу AB(IV) виявлено лише у 8,8 %) та високий відсоток резус-негативного типу крові (22,6 %) і нерівномірний розподіл його у населення досліджених територій. Серед онкологічних хворих установлено наявність більшої кількості осіб з A(II) групою та зменшення частки резус-негативних носіїв. Чоловіки Львівської та Тернопільської області з 0(I) групою крові частіше хворіють на рак, ніж жінки цієї групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.256 +
Шифр НБУВ: РА351659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сокол В. К. 
Судово-медична діагностика давності утворення механічних ушкоджень шкіри та м'язів при одночасному їх травмуванні: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / В. К. Сокол ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше визначено та узагальнено особливості динаміки випадків смерті внаслідок механічних ушкоджень серед населення Харківщини за архівними матеріалами обласного бюро судово-медичної експертизи (ХОБСМЕ) впродовж 2006 - 2009 рр. Показано, що найбільшу кількість загиблих склали чоловіки працездатного віку, що ставить боротьбу з травматизмом в один ряд з іншими найважливішими соціальними проблемами. Розроблено новий комплексний метод для судово-медичної діагностики давності механічних ушкоджень шкіри та м'язів у травмованих людей в межах першої доби. Створено новий спосіб судово-медичної діагностики даних ушкоджень для встановлення давності їх утворення за одночасного їх травмування. Обгрунтовано судово-медичні критерії, за допомогою яких визначається час спричинення механічних ушкоджень шкіри та м'язів. Доведено, що в саркоплазмі міоцитів ушкодженого м'яза протягом першої доби відбувається закономірна зміна оптичної щільності під час гістохімічної ШІК-реакції. Інтенсивність люмінесцентного свічення комплексу антиген + антитіло в ушкодженій дермі під час постановки імуногістохімічної реакції на колаген I типу з люмінесцентною візуалізацією закономірно змінюється протягом доби. Показниками реакції шкіри на травму є зміни інтенсивності свічення колагену I типу в ушкодженій шкірі в порівнянні з неушкодженою, симетричною або прилеглою шкірою. Ці зміни характеризуються індексом співвідношення "ІУ/нУ", який пов'язаний з давністю травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.32 + Х893.9(4УКР)413.1
Шифр НБУВ: РА382572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Лосєв Ф.О. 
Судово-медична діагностика отруєнь алкоголем з урахуванням концентрації його в гематомах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / Ф.О. Лосєв ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено судово-токсикологічні, патоморфологічні та біофізичні критерії судово-медичної діагностики отруєнь етанолом з урахуванням кількісного вмісту ацетальдегіду у крові й етанолу в гематомах. Визначено особливості динаміки смертності внаслідок отруєнь алкоголем серед населення Луганщини за 5 років. Виявлено, що найбільшу кількість померлих складали чоловіки працездатного віку. Проведено порівняльний аналіз результатів морфологічного дослідження головного мозку, серця, легень, печінки, нирок і надниркових залоз у разі смерті внаслідок отруєння алкоголем і виявлено виразні патоморфологічні зміни, оцінка яких може бути критерієм визначення причини смерті в результаті алкогольної інтоксикації. Здійснено модифікацію кількісного вмісту ацетальдегіду в трупній крові на базі використання оригінального пристрою, що забезпечує скорочення тривалості часу та підвищення точності визначення концентрації ацетальдегіду в крові. Показаноможливість використання результатів судово-медичної оцінки кількісного вмісту етилового алкоголю в гематомах можна для визначення стану алкогольного сп'яніння або тверезості потерпілого під час утворення гематоми; тривалості життя після травми з урахуванням інших об'єктивних даних, зокрема, швидкості виведення етанолу з організму; факт вживання спиртних напоїв уже після трамви, а отже і можливість здійснення потерпілим активних дій. Наведено кількісні дані про біофізичні відмінності серця у разі смерті внаслідок алкогольної міокардіодистрофії, гострої коронарної недостатності й отруєнь етиловим алкоголем, які є критерієм для диференційної діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.27 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА350392

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Перещ В.М. 
Суспільно-політичний устрій минойського Криту (друга половина XVII - середина XV ст. до н.е.): автореф... канд. іст. наук. 07.00.02 / В.М. Перещ ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто суспільно-політичний устрій мінойського Криту у другій половині XVII - середині XV ст. до н.е. Висвітлено питання адміністративно-територіального устрою Критської держави. Проаналізовано соціальну структуру мінойського суспільства. Досліджено проблеми "мінойського матріархату" та мінойської монархії. Зазначено, що основними організаційними центрами, довкола яких формувалася Критська держава, були палацові комплекси. Висвітлено процес зародження та розвитку Критської морської держави. Здійснено спробу відтворити картину політичного протистояння у критському суспільстві та сформульовано гіпотезу "партійного" тотемізму. Запропоновано нове розуміння "мінойського матріархату" як влади консервативної суспільно-політичної "партії", в якій, поряд з жінками, суттєву роль відіграють чоловіки з числа критської жрецької верхівки. Під час дослідження з'ясовано роль зовнішньої експансії критських царів у формуванні мінойської монархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321.16 +
Шифр НБУВ: РА358928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Дмитрик В. В. 
Дисбаланс системи протеолізу за патології раку сечового міхура / В. В. Дмитрик. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 091 – «Біологія» (09 - Біологія). – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, 2020.Серед усіх онкологічних захворювань, рак сечового міхура займає 9-те місце за частотою діагностування, а також займає 13-те місце з поміж найчастіших випадків смертності поміж онкологічних захворювань. Чоловіки більш схильні до даного онкологічного захворювання (співвідношення 3,2 до 0,9), а також частота захворювання зростає разом з віком.Дисертація присвячена дослідженню протеолітичних процесів при РСМ, а також змінам в імунологічній ланці та іншим процесам, котрі мають вплив на протеоліз та розвиток РСМ. На першому етапі досліджень ми провели загальний клінічний аналіз та дослідили основні біохімічні показники крові при різних стадіях раку сечового міхура, а також деяких компонентів системи коагуляції. В ході нашого дослідження відмічене збільшення рівня нейтрофілів (%) більш ніж у 1,5 рази при стадії ІІІ та IV РСМ.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the candidate of biological sciences (the Doctor of Philosophy) on a specialty 091 - biology. - Taras Shevchenko National University of Kyiv, Kyiv, 2020.Among all cancers, bladder cancer ranks 9th in the frequency of diagnosis and ranks 13th among the most common deaths among cancers. Men are more prone to this cancer (ratio 3.2 to 0.9), and the incidence increases with age.The dissertation is devoted to the study of proteolytic processes in bladder cancer, as well as changes in the immunological chain and other processes that affect the proteolysis and development of bladder cancer. In the first stage of research, we conducted a general clinical analysis and investigated the main biochemical parameters of blood in different stages of bladder cancer, as well as some components of the coagulation system. In the course of our study, there was an increase in the level of neutrophils (%) more than 1.5 times in stage III and IV of bladder cancer.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Остроглядов О. І. 
Запобігання корисливим злочинам проти власності у великих містах Причорноморського регіону материкової України / О. І. Остроглядов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є самостійною завершеною науковою працею, в якій на підставі представленої кримінологічної характеристики злочинів проти власності у великих містах Причорноморського регіону материкової України та осіб, які їх вчиняють, а також аналізу системи детермінант, що зумовлюють вчинення відповідних правопорушень, вперше у вітчизняній науці запропоновано комплексну систему заходів запобігання корисливим злочинам проти власності.У роботі надано характеристику великого міста як об'єкта кримінологічного вивчення та захисту від корисливих посягань на власність, що є складним ансамблем районів, вилиць, доріг, будівель, магазинів, площ, парків тощо, які поєднуються у певні зони (селитибна, промислова, комунально-складська, зовнішнього транспорту, відпочинку таін.) із загальною чисельністю населення від 250 тис. до 1 млн осіб, та представляє інтерес з огляду на організацію процесу реалізації зазначеногозахисту. У свою чергу, будь-який житловий район є структурною одиницею специфічної території із притаманними саме їй техніко-архітектурнимипараметрами й одночасно наборами детермінаційних комплексів, що зумовлюють характер криміногенної обстановки в тих чи інших житловихрайонах, яка потребує кримінологічного аналізу і врахування під час організації запобігання тим чи іншим злочинам. Підкреслено, що сучасноюконцептуально-методологічною моделлю дослідження корисливих злочинів проти власності у великих містах Причорноморського регіону материковоїУкраїни передбачено реалізацію структурованої системи технологічних операцій, пов'язаних між собою спільною метою, та ретельно спланованихпроцедур із застосуванням необхідного наукового інструментарію (методів), що утворюють відносно самостійні етапи аналізу й розв'язання конкретноїпроблеми.У наведеній кримінологічній характеристиці корисливих злочинів проти власності у великих містах (Одеса, Миколаїв та Херсон) зафіксовано стабільнонапружену криміногенну обстановку, в якій домінують крадіжки (73 %), шахрайства (10 %) та грабежі (2,8 %), а питома вага корисливих злочинівстановить понад 60 % від усіх злочинів, що реєструються у цьому регіоні; відмічено негативну динаміку та високий рівень інтенсивності останніх(Миколаїв – 1 274 злочини на 100 тис. населення; Херсон – 1 271; Одеса – 1 028). Понад половину злочинів цього виду (у середньому 54 %) вчиняється увеликих містах обласного підпорядкування – в Одесі, Миколаєві та Херсоні. У містах районного підпорядкування українського Причорномор'я вчиняєтьсяодин із п'яти (в середньому 20%) вказаних злочинів. І лише близько чверті корисливих злочинів проти власності (26 %) припадають на сільську місцевість.Установлено помітно виражені територіальні відмінності та організовані форми кримінальної активності, а так само застосування під час вчиненнякрадіжок сучасних технічних інструментів і засобів; констатовано поширення випадків застосування жорстокого насильства і зброї під час вчинення розбоївта вимагань, внаслідок чого збільшується кількість убивств; зазначено про підвищений вплив аналізованих злочинів на криміногенну обстановку великогоміста у цілому тощо. Так само наголошено на значному збільшенні цих злочинів у період курортного сезону.Важливою ознакою корисливих посягань на власність є той факт, що їх кількість у кілька разів збільшуються у період курортного сезону, апереважними їх жертвами стають відпочивальники і гості міст. Ураховуючи прикордонний та курортний статус Одеси, Миколаєва та Херсона, великукількість резонансних корисливих злочинів проти власності у цих великих містах вчиняють або організовують мешканці з інших міст і регіонів України.Водночас не виключається можливість скоєння злочинів особами, що прибули з територій тимчасово непідконтрольних Україні.Кримінологічним аналізом, проведеним на підставі вивчення соціальнодемографічних, кримінально-правових і морально-психологічних рис осіб, яківчинили корисливі злочини проти власності у великих містах Одеса, Миколаїв та Херсон, установлено, що це переважно чоловіки, неодружені, молодого віку(близько 36 % від усіх винних припадає на осіб у віці від 29 до 39 років), з низьким освітнім рівнем, безробітні, нерідко з кримінальним минулим,діяльність яких характеризується певним рівнем злочинного професіоналізму, витонченістю. До того ж чимало злочинів вчиняється ними у групі.Прикордонний та курортний статус перелічених міст зумовлює вчинення аналізованих злочинів мешканцями інших міст і регіонів України, а так самосусідніх країн, що, безумовно, ускладнює профілактику, викриття та припинення цих правопорушень. Обґрунтовано, що злочинна «кар'єра»значної частини злочинців великих міст починається так само з учинення корисливих посягань на власність – крадіжок, грабежів, розбоїв,шахрайств та ін., за що вони потрапляють у місця обмеження або позбавлення волі.^UThe thesis is an independent completed scientific work, in which on the basis of the presented criminological characteristics of crimes against property in cities ofthe Black Sea region of mainland Ukraine and their perpetrators, as well as the analysis of the system of determinants, that cause committing relevant offenses, it isproposed a comprehensive system of prevention measures to mercenary crimes against property for the first time in domestic science.The dissertation characterizes a city as an object of criminological study and protection against selfish encroachments on property, which is a complex ensembleof areas, cheekbones, roads, buildings, shops, squares, parks, etc., which are combined into certain areas (residential, industrial, communal -warehouse, externaltransport, recreation, etc.) with a total population of 250 thousand to 1 million people, and is of interest given the organization of implementation process of this protection.Inversely, any residential area is a structural unit of a specific area with its inherent technical and architectural parameters and at the same time sets of determinationcomplexes that specify the criminogenic nature in certain residential areas, which requires criminological analysis and consideration during prevention. certain crimes.It is emphasized that current conceptual and methodological model of mercenary crimes' research against property in cities of the Black Sea region of mainlandUkraine provides for implementation of a structured system of technological operations related to a common goal and carefully planned procedures usingnecessary scientific tools (methods) relatively independent stages of analysis and solution of a specific problem.In the given criminological characteristic of mercenary crimes against property in cities (Odesa, Mykolaiv and Kherson) it is recorded the stably tense criminogenic situation in which thefts (73%), frauds (10%) and robberies (2,8%) dominate, and specific weight of mercenary crimes is more than 60% of all crimes registered in theregion; negative dynamics and high level of intensity of the last are noted (Mykolaiv – 1 274 crimes on 100 thousand population; Kherson – 1 271; Odesa – 1 028). Morethan half of crimes of this type (on average 54%) are committed in cities of regional subordination – in Odesa, Mykolaiv and Kherson. One of the five (on average 20%)crimes is committed in the cities of district subordination of the Ukrainian Black Sea coast. And only about a quarter of mercenary crimes against property (26%) are inrural areas.It was established the noticeably expressed territorial differences and organized forms of criminal activity, as well as the use of modern technical tools and meansduring committing theft; the spread of cases of brutal violence and weapons during robberies and extortions, as a result of which the quantity of murders is increasing; itis noted the increased impact of the analyzed crimes on criminogenic situation of the city as a whole, etc. It is also emphasized the significant increase in these crimesduring the holiday season.An important feature of selfish encroachments on property is the fact that their number increases several times during the holiday season, and their main victims arevacationers and guests of cities. Given the border and resort status of Odesa, Mykolaiv and Kherson, a large number of high-profile mercenary crimes againstproperty in these cities are committed or organized by residents of other cities and regions of Ukraine. At the same time, the possibility of committing crimes by personswho came from territories temporarily out of Ukraine's control is not ruled out.Criminological analysis conducted on the basis of studying the sociodemographic, criminal-legal and moral-psychological traits of persons whocommitted mercenary crimes against property in the cities of Odesa, Mykolaiv and Kherson, found that they are mostly single men (about 36 % of all perpetrators arepersons aged from 29 – 39 years), with low educational level, unemployed, often with a criminal past, whose activities are characterized by a certain level of criminalprofessionalism, sophistication. In addition, many crimes are committed by them in a group. The border and resort status of these cities determines the commission of theanalyzed crimes by residents of other Ukrainian cities and regions, as well as neighboring countries, which, of course, complicates the prevention, detection andcessation of these offenses. It is substantiated that the criminal "career" of a significant part of criminals in cities also begins with the commission of selfishencroachments on property – theft, robbery, robbery, fraud, etc., for which they end up in places of restriction or imprisonment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Вайда В. В. 
Хірургічне лікування патології висхідної аорти з використанням мінімально інвазивного доступу / В. В. Вайда. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена результатам використання мінімально інвазивного доступу (через верхню J-подібну міністернотомію) при хірургічному лікуванні патології висхідної аорти у порівнянні з традиційною поздовжньою серединною стернотомією. Мета роботи – покращення результатів хірургічного лікування патології висхідної аорти шляхом мінімізації операційної травми та швидкої фізичної та психосоціальної реабілітації пацієнтів. У дисертації представлено результати спостереження та лікування 126 пацієнтів, яким була виконана корекція патології висхідної аорти, серед них – 88 чоловіків (66,9%) та 38 жінок (30,1%). Середній вік хворих склав 48,2 ± 16,2 року (від 14 до 78 років). Переважали пацієнти з передожирінням (ІМТ в межах 25-30 кг/м2), які склали 44,4% (56/126) від загальної кількості спостережень, середній ІМТ становив 27,3 ± 4,87 кг/м2. Динаміка якості життя визначалась на передопераційному етапі та у післяопераційному періоді протягом тримісячного спостереження. Всі оперовані пацієнти були розподілені на дві групи. В основну групу (група А) увійшло 65 осіб – 44 (67,7%) чоловіки та 21 (32,3%) жінка у віці від 14 до 78 років (середній вік – 40,0 ± 17,3 року), яким виконувався доступ через верхню J-подібну міністернотомію. Групу порівняння (група Б) склала 61 особа – 44 (72,1%) чоловіки та 17 (27,9%) жінок віком від 20 до 73 років (середній вік 52,5 ± 14,5 року), яким виконувався доступ через традиційну поздовжню серединну стернотомію.^UThe research is devoted to the results of the use of minimally invasive access (through the upper J-shaped ministernotomy) in the surgical treatment of pathology of the ascending aorta compared with traditional longitudinal median sternotomy.The aim of the work is to improve the results of surgical treatment of ascending aorta pathology by minimizing surgical trauma and rapid physical and psychosocial rehabilitation of patients. The thesis presents the results of observation and treatment of 126 patients on site, in whom the correction of the ascending aorta pathologies was performed, among them - 88 men (66.9%) and 38 women (30.1%). The mean age of patients was 48.2 ± 16.2 years (from 14 to 78 years). Predominantly patients were with moderate obesity (BMI in the range of 25-30 kg/m2), which accounted for 44.4% (56/126) of the total number of observations, the average BMI was 27.3 ± 4.87 kg/m2. The dynamics of quality of life was determined at the preoperative stage and in the postoperative period during the three-month follow-up. All operated patients were divided into two groups. Main group (group A) included 65 patients - 44 (67.7%) men and 21 (32.3%) women aged 14 to 78 years (mean age - 40.0 ± 17.3 years), where upper J-shaped ministernotomy was applied as an access. The comparison group (group B) consisted of 61 persons - 44 (72.1%) men and 17 (27.9%) women aged 20 to 73 years (mean age 52.5 ± 14.5 years), where traditional longitudinal median sternotomy was used as an access.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Черногорський Д. М. 
Застосування методів комп'ютерного моделювання та CAD/CAM технологій в діагностиці і комплексному лікуванні дефектів та деформацій нижньої щелепи / Д. М. Черногорський. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації наведено наукове обґрунтування і практичне вирішення однієї з актуальних задач щелепно-лицевої хірургії: підвищення ефективності лікування хворих з посттравматичними та післяопераційними дефектами нижньої щелепи (ДНЩ) за рахунок використання удосконалених методів комп'ютерного моделювання та CAD/CAM технології. Дефекти і деформації лицевого черепу, що виникають внаслідок травматичних ушкоджень, хірургічних втручань, вроджених вад розвитку, пухлин та інфекційних процесів супроводжуються виразним естетичним та функціональним дефіцитом і часто потребують складних багатоетапних реконструктивних втручань. Відомо, що основним завданням їх комплексного лікування є відновлення анатомічної форми та функції ураженої щелепи. Для цього застосовують кісткові аутотрансплантати, імплантати з титану та інших біоінертних матеріалів: ендопротези, преформовані пластини, стандартні та індивідуалізовані фіксуючі пристрої, тканинно-інженерні еквіваленти, різноманітні прийоми кісткової пластики. Ці методи, однак, виявляються недостатньо ефективними в значному відсотку випадків у зв'язку із виключною складністю відновлення анатомічної форми ураженої кістки, її топографічних співвідношень та функціональних зв'язків з оточуючими структурами. В останні роки особливий інтерес науковців і клініцистів викликає можливість застосування віртуальної симуляції, комп'ютерного моделювання та CAD/CAM технології в хірургічному лікуванні цієї категорії хворих. Так, застосування пацієнто-специфічних імплантатів (PSI), виготовлених на основі CAD/CAM технології, розглядають як сучасну альтернативу традиційним методам кісткової пластики, що дозволяє не лише зменшити тривалість, етапність, травматичність та складність хірургічного втручання, але й покращити його результати. В рамках цифрового протоколу реконструкції нижньої щелепи (НЩ) за останні роки запропоновано велику кількість технічних рішень, що можуть суттєво відрізнятися з клінічної, фізико-механічної та біологічної точок зору. Віддалені результати їх застосування часто є недослідженими, а кількість рандомізованих досліджень по вивченню клінічної ефективності залишається обмеженою. При ДНЩ зі складною топографією застосування стандартизованих підходів і традиційних алгоритмів не дозволяють точно відтворити анатомію ураженої кістки, а існуючі хірургічні та біологічні обмеження вимагають урахування клінічних особливостей випадку і адаптації дизайну конструкції до наявної ситуації.Проведені дослідження були направлені на клініко-анатомічне та біомеханічне обґрунтування удосконалених методів моделювання, виготовлення та інтраопераційного застосування пацієнто-специфічних конструкцій для збільшення точності відновлення анатомічних структур, покращення функціональних результатів, зменшення тривалості та етапності лікування, частоти інтра- і постопераційних ускладнень. В ході виконання роботи нами було проведено серію клінічних та інструментальних досліджень, а також біомеханічних експериментів на імітаційних комп'ютерних моделях із метою розробки методологічних підходів та оптимізації дизайну PSI для заміщення ДНЩ, а також визначено клінічну ефективність та границі їх застосування. Матеріалом дослідження було 60 хворих з ДНЩ, які проходили лікування на базі Центру щелепно-лицевої хірургії та стоматології Київської обласної клінічної лікарні в період 2015-2020 рр. Вік хворих коливався від 16 до 82 років, і в середньому становив 40,9±14,6 років. Серед всіх обстежених чоловіки склали 40 %. Причини виникнення дефектів були: сегментарні або субтотальні резекції НЩ з приводу доброякісних пухлин – 41 % та злоякісних новоутворень – 16,7 %, високоенергетична травма – 7 %, вади розвитку – 1,9 %, остеонекрози різного ґенезу – 16,7 %, дефекти гілки НЩ після лікування кісткових анкілозів – 16,7 %. Дефекти поширювались на фронтальний відділ НЩ у 28,3% пацієнтів, на дистальний відділ тіла (з одного чи двох боків) – у 80 %, на ділянку гілки – у 77 %. Дефекти, локалізовані в межах однієї ділянки, відзначали в 33,9 % випадків, в межах 2 анатомічних ділянок – в 50 %, в межах 3 і більше анатомічних ділянок – в 16,1 %.^UIn present dissertation the scientific substantiation and practical solution to one of the urgent problems of the Maxillofacial Surgery is presented: improving the efficiency of treatment of patients with post-traumatic and postoperative defects of the mandible, by the use of advanced computer modeling methods and CAD/CAM technologies.Defects and deformation of the facial skull, resulting from traumatic injury, surgeries, inherited defects, cancer and infection processes are associated with distinct aesthetic and functional deficits and often require complex multistage reconstructive s interventions. It is known that the main task of combine treatment of patients with mandibular defects is to restore the anatomical shape and function of the affected jaw. For this purpose, bone autografts, implants of titanium and other bioinert materials, implants, preformed plates, standard and customized fixators, tissue engineering equivalents and various techniques of bone plastics are used. These methods, however, are not effective in a significant percentage of cases, due to the extreme difficulty of restoring the anatomical shape of the affected bone, its topographic and functional relationships with surrounding structures. In recent years, significant interest among scientists and clinicians is attracted by the possibility to use virtual simulation, computer modeling and CAD / CAM technology in the surgical treatment of this category of patients. Thus, the use of patient-specific implants (PSI) manufactured on the base of CAD / CAM technology is considered as a modern alternative to traditional methods of bone grafting, which not only reduces the duration, stages, invasiveness and complexity of surgery, but also improves its results. Within the framework of the digital protocol of mandibular reconstruction in recent years, a large number of technical solutions have been proposed that may differ significantly from clinical, mechanical and biological points of view. The long-term results of their use often need the further investigations, and the number of randomized trials to study clinical efficacy remains limited. In mandibular defects with complex topography, the use of standardized approaches and algorithms do not allow to reproduce accurately the anatomy of the affected bone, and existing surgical and biological limitations. So, it requires consideration of clinical features and adaptation of the design to the existing situation. The present research was aimed at clinical, anatomical and biomechanical substantiation of advanced methods of modeling, manufacturing and intraoperative use of patient-specific constructions to increase the accuracy of anatomical structures restoration, improve functional results, reduce duration of treatment, and frequency of intra- and postoperative complications. In the course of our research we conducted a series of clinical and instrumental studies, as well as biomechanical experiments on simulated computer models to develop methodological approaches and optimize the design of PSI to replace mandibular defects, as well as to determine clinical efficacy and application limits. Material of the study included 60 patients with mandibular defects, treated at the Center for Maxillofacial Surgery and Dentistry of Kyiv Regional Hospital during the period 2015-2020 years. Age of the patients ranged from 16 to 82 years, and on average was 40,9 ± 14,6 years. Among all surveyed, men accounted for 40%. The causes of defects were: segmental or subtotal resections of the mandible for benign tumors - 41% and malignant neoplasms - 16.7%, high-energy trauma - 7%, malformations - 1.9%, osteonecroses of various origin - 16.7%, defects of mandibular ramus after the treatment of bone ankylosis - 16.7%. Defects spread to the frontal part of the mandible in 28.3% of patients, to the distal part of the body (on one or two sides) - in 80%, to the branch - in 77%. Defects localized within one site, were noted in 33.9% of cases, within 2 anatomical sites - 50%, within 3 and more anatomical sites - 16.1%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Хмель В. В. 
Закрита поєднана торако-краніальна травма мирного часу: клініко-епідеміологічний аналіз та обґрунтування ризик-орієнтованого надання медичної допомоги на ранньому госпітальному етапі / В. В. Хмель. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження проводилося з формуванням бази даних в обсязі, що перевищує необхідний та достатній, який було розраховано відповідно до закону великих чисел. Було сформовано дві групи дослідження: основна – 176 випадків, що була сформована за ознаками наявності торакального та краніального компонентів пошкодження, та група порівняння, за ознакою ізольованого торакального пошкодження – 83 постраждалих. Критерієм виключення в обох групах дослідження була наявність пошкодження інших органів та систем. Таким чином, загальний обсяг дослідження склав 359 постраждалих. Для вивчення ефективності впровадження протокольної схеми клінічної маршрутизації постраждалих було сформовано групу 100 постраждалих – 50 до впровадження та 50 після впровадження. Поєднана краніо-торакальна травма має певною мірою специфічну клініко-епідеміологічну характеристику, яка полягає в тому, що найбільш часто страждають пацієнти з 20 до 50 років, із вираженим гендерним впливом – чоловіки – 71,91 %, жінки – 28,09 %, найбільш часто виникає внаслідок дорожньо-транспортних пригод та травми в побуті за механізмом прямого удару (68 %). Поєднана закрита торако-краніальна травма є багатокомпонентною патологією, якій притаманне різноманіття нозологічних форм поєднаних пошкоджень, найтяжчими з яких є поєднання закритої черепно-мозкової травми у вигляді забою головного мозку з наявністю субарахноїдальної кровотечі, внутрішньомозкових гематом та закритої травми грудної клітини у вигляді двобічних переломів ребер з наявністю великого гемотораксу. Тяжкими за ризиком виникнення летального результату перебігу травматичного процесу є поєднання закритої черепно-мозкової травми у вигляді забою головного мозку з наявністю субдуральної гематоми, та закритої травми грудної клітини у вигляді двобічних переломів ребер з наявністю реберного клапану та великого гемопневмотораксу. Розроблена ризик-орієнтована протокольна схема надання медичної допомоги постраждалим із закритою поєднаною торако-краніальною травмою на ранньому госпітальному етапі із застосуванням концепції клінічної маршрутизації пацієнтів довела свою ефективність за результатами впровадження (зниження летальності на 12-15 %) та може бути рекомендована до широкого впровадження.^UThe study was conducted with the formation of a database in excess of the required and sufficient, which was calculated in accordance with the law of large numbers. Two study groups were formed – the main – 176 cases, which was formed on the basis of the presence of thoracic and cranial components of the injury, and the comparison group, on the basis of isolated thoracic injury – 83 victims. The exclusion criterion in both study groups was the presence of damage to other organs and systems. Thus, the total amount of the study was 359 victims. To study the effectiveness of the implementation of the protocol scheme of clinical routing of victims, a group of 100 victims was formed – 50 before implementation and 50 after implementation. Combined cranio-thoracic trauma has a specific clinical and epidemiological characteristics, which is that the most common patients are from 20 to 50 years, with a pronounced gender impact – men – 71,91 %, women – 28,09 %, the most often occurs as a result of road accidents and injuries in the home by the mechanism of direct impact (68 %). Combined closed thoraco-cranial trauma is a multicomponent pathology, which is characterized by a variety of nosological forms of combined injuries, the most severe of which is a combination of closed traumatic brain injury in the form of brain contusion with subarachnoid hemorrhage, intracerebral hematomas with the presence of a large hemothorax. Severe at risk of death from the traumatic process is a combination of closed traumatic brain injury in the form of brain contusion with the presence of subdural hematoma, and closed chest injury in the form of bilateral rib fractures with the presence of a costal valve and large hemopneumothorax. Severe at risk of death from the traumatic process is a combination of closed traumatic brain injury in the form of brain contusion with the presence of subdural hematoma, and closed chest injury in the form of bilateral rib fractures with the presence of a costal valve and large hemopneumothorax. The developed risk-oriented protocol scheme for providing medical care to victims with closed combined thoraco-cranial trauma in the early hospital stage using the concept of clinical routing of patients has proved its effectiveness based on the results of implementation (reduction of mortality by 12-15 %) and can be recommended for widespread implementation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Баєва К. О. 
Особистісні чинники екологічно значущої поведінки / К. О. Баєва. — Б.м., 2022 — укp.

Нині людство живе у світі, де складно не помітити негативні екологічні зміни. Діяльність кожного є основною причиною трансформацій у природному оточенні. Для того, щоб зупинити деградацію в природі, усім представникам людського виду потрібно об'єднатися й робити більше «екологічно доброзичливих», ніж екологічно руйнівних вчинків, але така зміна спрямованості поведінки залежить від багатьох факторів. Ми зосередилися на особистісних чинниках екологічної поведінки індивіда.У дисертації представлено теоретичне узагальнення та емпіричне підтвердження значної ролі особистісних чинників у визначенні спрямованості екологічно значущої (екоруйнівної або екозберігаючої) поведінки та описано механізми активації екозберігаючої поведінки особистості. У роботі розкриті механізми впливу екологічної позиції як керуючого параметру, що визначає системну організацію смислових утворень особистості, на екологічно значущу поведінку. Запропоновано теоретичну модель регуляторних впливів на екологічно значущу поведінку, згідно якої вплив екологічної позиції на поведінку опосередкований такими особистісними чинниками, як переконання щодо контролю в екологічній сфері, особисті екологічні норми, суб'єктивний зв'язок з природою, емоційні відгуки на екологічні проблеми, екологічні копінг-стратегії.Мета дослідження: розробити та перевірити модель регуляторних впливів особистісних чинників на екологічно значущу поведінку як теоретичної підстави для розробки особистісно-орієнтованих соціально-екологічних інтервенцій. У дослідженні взяли участь 538 респондентів, з яких 374 жінки та 164 чоловіки. Дослідження складалося з чотирьох частин.У дисертації емпірично підтверджено, що переконання щодо контролю, екологічні норми, суб'єктивний зв'язок з природою, емоційні відгуки на порушення проекологічних норм та копінг-стратегії у відповідь на глобальні екологічні загрози є медіаторами, що опосередковують вплив екологічної позиції на екологічно значущу поведінку; показано, що раціональне визнання суб'єктом своєї належності до природного світу сприяє проекологічній поведінці за умови переживання ним зв'язку з природою; встановлено, що вплив екологічної позиції на проекологічну поведінку частково опосередкований екологічною самоефективністю, яка, в свою чергу, посилює загальну самоефективність, що сприяє проекологічній поведінці; встановлено, що позитивний вплив екологічної позиції на проекологічну поведінку здійснюється опосередковано через гальмування депроблемних емоційно-орієнтованих стратегій та відповідне посилення копінгу вирішення проблем; встановлено, що саме проблемно-орієнтований копінг позитивно впливає на активацію проекологічної поведінки; виділені та описані три типи екологічного світогляду в залежності від екологічної позиції особистості; розроблено тренінг, який спрямовано на активацію та/або підтримку проекологічної поведінки суб'єкта, а також рекомендації для розробки особистісно-орієнтованих соціально-екологічних інтервенцій.Ключові слова: особистісні чинники, екологічна позиція, екологічно значуща поведінка, переконання щодо контролю, особисті екологічні норми, суб'єктивний зв'язок з природою, емоційні відгуки на порушення проекологічних норм, екологічні копінг-стратегії, типи екологічного світогляду, еколого-психологічний тренінг.^UCurrently, humanity lives in a world where it is hard not to notice the negative environmental changes. Everyone's activity is the primary cause of transformations in the natural environment. To stop the degradation in nature, all representatives of human species need to unite and perform more «ecologically friendly», rather than destructive actions, but such direction change in behaviour depends on many factors. The focus is made on the personality determinants of an individual's ecological behaviour. The dissertation presents a theoretical generalization and empirical confirmation of the significant role of personalized factors in determining the orientation of environmentally significant (eco-destructive or eco-conservative) behavior behavior and describes the mechanisms of activation of eco-conservative behavior of a personality. Іn the work revealed mechanisms of influence of ecological worldview position as a control parameter that determines the systemic organization of semantic formations of personality on environmentally significant behavior. A theoretical model of regulatory influences on environmentally significant behavior is proposed, according to which the influence of ecological worldview position on behavior is mediated by such personal factors as beliefs about control in the ecological area, personal environmental norms, subjective connection with nature, emotional responses to environmental problems, coping strategies.The purpose of the study: to develop and test a model of personal factors regulatory influences of environmentally significant behavior as a theoretical basis for the development of personality-oriented socio-environmental interventions. The study involved 538 respondents, of whom 374 were women and 164 men. The study consisted of four parts.The dissertation it is empirically confirmed that control beliefs, environmental norms, subjective connection with nature, emotional responses to violations of environmental norms and coping strategies in response to global environmental threats are mediators that mediate the impact of ecological position on environmentally significant behavior; it is shown that the subjective rational recognition of his belonging to the natural world promotes proenvironmental behavior, provided that he experiences a connection with nature; the impact of the ecological worldview position on proenvironmental behavior is partly mediated by environmental self-efficacy, which, in turn, enhances the overall self-efficacy that promotes pro-environmental behavior; it is defined that the positive influence of the ecological worldview position on proenvironmental behavior is carried out indirectly through the inhibition of emotionally-focused strategies and the corresponding strengthening of problem-focused coping; it is defined that problem-focused coping has a positive effect on the activation of pro-environmental behavior; identified and described three types of ecological worldview depending on the ecological worldview position of the person; training was developed aiming at activating and / or supporting the proenvironmental behavior of the person, as well as recommendations for the development of personality-oriented socio-environmental interventions.Key words: personal factors, ecological worldview position, environmentally significant behavior, control beliefs, personal environmental norms, subjective connection with nature, emotional responses to violation of proenvironmental norms, coping strategies, types of ecological worldview, training.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Баєва К. О. 
Особистісні чинники екологічно значущої поведінки / К. О. Баєва. — Б.м., 2022 — укp.

Нині людство живе у світі, де складно не помітити негативні екологічні зміни. Діяльність кожного є основною причиною трансформацій у природному оточенні. Для того, щоб зупинити деградацію в природі, усім представникам людського виду потрібно об'єднатися й робити більше «екологічно доброзичливих», ніж екологічно руйнівних вчинків, але така зміна спрямованості поведінки залежить від багатьох факторів. Ми зосередилися на особистісних чинниках екологічної поведінки індивіда. У дисертації представлено теоретичне узагальнення та емпіричне підтвердження значної ролі особистісних чинників у визначенні спрямованості екологічно значущої (екоруйнівної або екозберігаючої) поведінки та описано механізми активації екозберігаючої поведінки особистості. У роботі розкриті механізми впливу екологічної позиції як керуючого параметру, що визначає системну організацію смислових утворень особистості, на екологічно значущу поведінку. Запропоновано теоретичну модель регуляторних впливів на екологічно значущу поведінку, згідно якої вплив екологічної позиції на поведінку опосередкований такими особистісними чинниками, як переконання щодо контролю в екологічній сфері, особисті екологічні норми, суб'єктивний зв'язок з природою, емоційні відгуки на екологічні проблеми, екологічні копінг-стратегії. Мета дослідження: розробити та перевірити модель регуляторних впливів особистісних чинників на екологічно значущу поведінку як теоретичної підстави для розробки особистісно-орієнтованих соціально-екологічних інтервенцій. У дослідженні взяли участь 538 респондентів, з яких 374 жінки та 164 чоловіки. Дослідження складалося з чотирьох частин. У дисертації емпірично підтверджено, що переконання щодо контролю, екологічні норми, суб'єктивний зв'язок з природою, емоційні відгуки на порушення проекологічних норм та копінг-стратегії у відповідь на глобальні екологічні загрози є медіаторами, що опосередковують вплив екологічної позиції на екологічно значущу поведінку; показано, що раціональне визнання суб'єктом своєї належності до природного світу сприяє проекологічній поведінці за умови переживання ним зв'язку з природою; встановлено, що вплив екологічної позиції на проекологічну поведінку частково опосередкований екологічною самоефективністю, яка, в свою чергу, посилює загальну самоефективність, що сприяє проекологічній поведінці; встановлено, що позитивний вплив екологічної позиції на проекологічну поведінку здійснюється опосередковано через гальмування депроблемних емоційно-орієнтованих стратегій та відповідне посилення копінгу вирішення проблем; встановлено, що саме проблемно-орієнтований копінг позитивно впливає на активацію проекологічної поведінки; виділені та описані три типи екологічного світогляду в залежності від екологічної позиції особистості; розроблено тренінг, який спрямовано на активацію та/або підтримку проекологічної поведінки суб'єкта, а також рекомендації для розробки особистісно-орієнтованих соціально-екологічних інтервенцій. Ключові слова: особистісні чинники, екологічна позиція, екологічно значуща поведінка, переконання щодо контролю, особисті екологічні норми, суб'єктивний зв'язок з природою, емоційні відгуки на порушення проекологічних норм, екологічні копінг-стратегії, типи екологічного світогляду, еколого-психологічний тренінг.^UCurrently, humanity lives in a world where it is hard not to notice the negative environmental changes. Everyone's activity is the primary cause of transformations in the natural environment. To stop the degradation in nature, all representatives of human species need to unite and perform more «ecologically friendly», rather than destructive actions, but such direction change in behaviour depends on many factors. The focus is made on the personality determinants of an individual's ecological behaviour. The dissertation presents a theoretical generalization and empirical confirmation of the significant role of personalized factors in determining the orientation of environmentally significant (eco-destructive or eco-conservative) behavior behavior and describes the mechanisms of activation of eco-conservative behavior of a personality. Іn the work revealed mechanisms of influence of ecological worldview position as a control parameter that determines the systemic organization of semantic formations of personality on environmentally significant behavior. A theoretical model of regulatory influences on environmentally significant behavior is proposed, according to which the influence of ecological worldview position on behavior is mediated by such personal factors as beliefs about control in the ecological area, personal environmental norms, subjective connection with nature, emotional responses to environmental problems, coping strategies. The purpose of the study: to develop and test a model of personal factors regulatory influences of environmentally significant behavior as a theoretical basis for the development of personality-oriented socio-environmental interventions. The study involved 538 respondents, of whom 374 were women and 164 men. The study consisted of four parts. The dissertation it is empirically confirmed that control beliefs, environmental norms, subjective connection with nature, emotional responses to violations of environmental norms and coping strategies in response to global environmental threats are mediators that mediate the impact of ecological position on environmentally significant behavior; it is shown that the subjective rational recognition of his belonging to the natural world promotes proenvironmental behavior, provided that he experiences a connection with nature; the impact of the ecological worldview position on proenvironmental behavior is partly mediated by environmental self-efficacy, which, in turn, enhances the overall self-efficacy that promotes pro-environmental behavior; it is defined that the positive influence of the ecological worldview position on proenvironmental behavior is carried out indirectly through the inhibition of emotionally-focused strategies and the corresponding strengthening of problem-focused coping; it is defined that problem-focused coping has a positive effect on the activation of pro-environmental behavior; identified and described three types of ecological worldview depending on the ecological worldview position of the person; training was developed aiming at activating and / or supporting the proenvironmental behavior of the person, as well as recommendations for the development of personality-oriented socio￾environmental interventions. Key words: personal factors, ecological worldview position, environmentally significant behavior, control beliefs, personal environmental norms, subjective connection with nature, emotional responses to violation of proenvironmental norms, coping strategies, types of ecological worldview, training.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Макуха Ю. М. 
Клінічні особливості та удосконалення підходів до лікування хворих на інфаркт міокарда у молодому віці / Ю. М. Макуха. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі запропоновано, на підставі вивчення клінічних, інструментальних та лабораторних даних визначити фактори ризику розвитку інфаркту міокарда (ІМ) у молодому віці, особливості його клінічного перебігу та обґрунтувати рекомендації щодо реабілітації та лікування даної групи пацієнтів. Актуальність задачі обумовлена необхідністю удосконалити первинну та вторинну профілактику серцево-судинних захворювань у пацієнтів молодого віку.Основні критерії включення до роботи: чоловіки у віці до 50 років. Клінічний діагноз інфаркту міокарда підтверджувався на підставі клінічних, електрокардіографічних та лабораторних критеріїв згідно до рекомендацій Європейського товариства кардіологів (ЄТК) та Асоціації кардіологів України.Мета дослідження: Удосконалення лікування хворих на інфаркт міокарда молодого віку на основі комплексної оцінки факторів ризику, показників ендотеліальної функції, фолатного обміну та аналізу ефективності окремих β -блокаторів.Завдання дослідження:1. Провести оцінку основних факторів ризику у чоловіків, які перенесли ІМ у молодому віці. 2. Вивчити клінічний перебіг та особливості ураження коронарних артерій у чоловіків молодого віку, які перенесли ІМ. 3. Дослідити агрегаційні властивості тромбоцитів, показники NO, рівні гомоцистеїну та ендотеліну-1 у пацієнтів з ІМ молодого віку. 4. Вивчити показники загального та вільного тестостерону, стан еректильноїдисфункції у хворих на ІМ молодого віку.5. Оцінити вплив окремих груп β -блокаторів на показники фізичної витривалості у хворих після перенесеного ІМ у молодому віці та розробити рекомендації по їх диференційованому застосуванню.Об'єкт дослідження: Ішемічна хвороба серця: інфаркт міокарда, гострий коронарний синдром із елевацією ST та без елевації сегмента ST, ураження коронарних артерій.Предмет дослідження: Зміни біохімічних показників та показники ендотеліальної функції, функції тромбоцитів, результати велоергометричного дослідження, дані анкетування.Наукова новизна дослідження:Вперше, у гострому періоді інфаркту міокарда у хворих молодого віку встановлено комплексні зміни, які проявлялися багатосудинним ураженням вінцевих артерій, порушеннями ендотеліальної функції, фолатного обміну та агрегації тромбоцитів.Виявлено високу частку хворих з еректильною дисфункцією та встановлено залежність між зменшенням рівнів загального та вільного тестостерону та станом еректильної функції у пацієнтів з інфарктом міокарда у молодому віці. Встановлено взаємозв'язок між показником толерантності до фізичного навантаження у хворих на інфаркт міокарда у молодому віці з рівнем загального та вільного тестостерону.Доповнено наукові дані щодо диференційованого застосування у хворих, які перенесли інфаркт міокарда у молодому віці, окремих груп ꞵ-адреноблокаторів (БАБ) з різними фармакологічними властивостями.Критерії виключення у дослідження були: супутні вроджені та набуті вади серця; важка супутня патологія внутрішніх органів; клапанні вади серця, які потребують хірургічної корекції, важка форма цукрового діабету (ЦД), виражена ниркова та печінкова недостатність, бронхіальна астма, травма або велике хірургічне втручання, гострий (або загострення хронічного) запальний процес, кровотечі, онкологічні і системні захворювання.Основним методом реваскуляризації у хворих з гострим коронарним синдромом (ГКС) було проведення ургентної КВГ із подальшим ендоваскулярним втручанням. Усі хворі отримували стандартну терапію, яка відповідала рекомендаціям ЄТК та УТК на момент включення у дослідження. Хворим у стаціонарі було виконано: електрокардіографія (ЕКГ), ВЕМ-тест, визначення показників агрегації тромбоцитів, ендотеліальної функції, фолатного обміну, рівнів тестостерону, ліпідного спектру та інші лабораторні обстеження. Позагоспітальне спостереження (упродовж 6 місяців).^UThe dissertation proposes to determine the risk factors for myocardial infarction (MI) at a young age based on the study of clinical, instrumental and laboratory data, the peculiarities of its clinical course and substantiate recommendations for rehabilitation and treatment of this group of patients. The relevance of the study is due to the need to improve the primary and secondary prevention of cardiovascular disease in young patients.The main criteria for inclusion in the work: men under the age of 50.The clinical diagnosis of myocardial infarction was confirmed on the basis of clinical, electrocardiographic and laboratory criteria in accordance with the recommendations of the European Society of Cardiology and the the Ukrainian Association of Cardiology.Aim of the study: Improving the treatment of young patients with myocardial infarction based on a comprehensive assessment of risk factors, endothelial function, folate metabolism and analysis of the effectiveness of individual β -blockers.Objectives of the study:1. Assess the main risk factors in men who have suffered MI at a young age.2. To study the clinical course and features of coronary artery disease in young men who have suffered MI.3. Investigate platelet aggregation, NO, homocysteine and endothelin-1 levels in young MI patients.4. To study the indicators of total and free testosterone, erectile dysfunction in patients with MI at a young age.5. To evaluate the influence of certain groups of β -blockers on the indicators of physical endurance in patients after MI at a young age and to develop recommendations for their differentiated use.Object of the study:Ischemic heart disease: myocardial infarction, acute coronary syndrome with ST elevation and without ST segment elevation, coronary artery disease.Subject of the study: Changes in biochemical parameters and indicators of endothelial function, platelet function, results of bicycle ergometric research, survey data.Scientific novelty of the study:For the first time, complex changes in the acute period of myocardial infarction were found in young patients, which were manifested by multivascular lesions of the coronary arteries, disorders of endothelial function, folate metabolism and platelet aggregation.A high proportion of patients with erectile dysfunction was found and the relationship between decreased levels of total and free testosterone and the state of erectile function in patients with myocardial infarction at a young age was defined.The relationship between exercise tolerance in myocardial infarction patients at a young age and total and free testosterone levels has been established.Scientific data on the differentiated use of certain groups of ꞵ-adrenoblockers (BAB) with different pharmacological properties in patients with myocardial infarction at a young age have been supplemented.Exclusion criteria for the study were as follows: concomitant congenital and acquired heart defects; severe concomitant pathology of internal organs; valvular heart disease requiring surgical correction, severe diabetes mellitus (DM), severe renal and hepatic insufficiency, bronchial asthma, trauma or major surgery, acute (or exacerbation of chronic) inflammatory process, bleeding, cancer and systemic diseases.The main method of revascularization in patients with ACSST was urgent CVG with subsequent endovascular intervention. All patients received standard therapy that met the recommendations of European Society of Cardiology and the the Ukrainian Association of Cardiology at the time of enrollment in the study. Patients in the hospital were performed: electrocardiography (ECG), CPX test, determination of platelet aggregation, endothelial function, folate metabolism, testosterone levels, lipid spectrum and other laboratory tests. Outpatient follow-up (for 6 months).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Одінцова І. В. 
Терапія хворих на себорейний дерматит з урахуванням мікробного складу шкіри та шлунково-кишкової системи / І. В. Одінцова. — Б.м., 2022 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського