Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (565)Книжкові видання та компакт-диски (83)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦІЛЬНОМОЛОЧНА$<.>+<.>K=ПРОДУКЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Литвиненко О.С. 
Економічний інструментарій обгрунтування виробництва та споживання продукції екологічного призначення (на прикладі малогабаритних автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.С. Литвиненко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2000. — 20 с. — укp.

Визначено суть і зміст категорії "продукція екологічного призначення" (ПЕП). Наведено принципи формування економічного інструментарію стимулювання попиту та просування на ринок ПЕП. Запропоновано методичні підходи до оцінки витрат виробництва та споживання ПЕП, які базуються на використанні непрямого (опосередкованого) інструментарію стимулювання досягнення соціальних та екологічних цілей. Розроблено економічний інструментарій для обгрунтування виробництва ПЕП в Україні, критеріями якого мають бути запропоновані показники еколого-економічного ефекту й еколого-економічної ефективності з урахуванням їх інтегральної величини. Розроблено схему формування гіпотетичного цільового поля для просування на ринок автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС) з урахуванням економічних, еколого-економічних, техніко-економічних, соціальних, соціально-економічних, інвестиційних, ресурсних, зовнішньоекономічних та організаційно-економічних складових. На прикладі АГНКСМ-45 доведено економічну доцільність та екологічну ефективність використання газомоторного палива в автотранспорті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 + У9(4УКР)0-82-28 + У9(4УКР)373.0-28
Шифр НБУВ: РА311244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Герасимович І.А. 
Управлінський облік і функціонально-вартісний аналіз технологічних затрат (на прикладі плодоовочепереробних підприємств України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.А. Герасимович ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Встановлено, що за умов розвитку безвідходних технологій для визначення собівартості усіх продуктів, одержуваних у комплексних плодоовочепереробних виробництвах, необхідний поділ прийнятого до цього часу єдиного об'єкта обліку витрат (основної продукції) за всіма видами одержуваних продуктів - консерви, побічна продукція та вторинні матеріальні ресурси. Розроблено принципово нову науково-обгрунтовану методику розмежування витрат виробництва плодоовочепереробних підприємств (як комплексних виробництв) - на основну продукцію і вторинні матеріальні ресурси. Розглянуто новий підхід щодо організації обліку затрат у галузі, на підставі вимог їх локалізації за місцем виникнення, технологічними переділами, центрами відповідальності, функціональною належністю і процесами щодо формування повної та неповної собівартості, застосуванням методів повних і неповних затрат на основі їх попереднього обліку. Теоретично обгрунтовано необхідність використання функціонально-вартісного аналізу (ФВА), одного із важливих механізмів виявлення економії та оптимізації витрат виробництва, а також розроблено методику його проведення. Запропоновано нові підходи облікового забезпечення ФВА технологічних витрат на виробництво плодоовочеконсервної продукції й забезпечення та підвищення її якості, а також ФВА втрат внаслідок браку та рекламацій, які за своєю економічною природою є додатковими і непродуктивними затратами. Розроблено моделі облікового формування повної і неповної собівартості на основі поопераційного обліку затрат із урахуванням міжнародних стандартів обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.67-148.6 + У9(4УКР)306.752.1
Шифр НБУВ: РА308618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сук П.Л. 
Облік витрат на виробництво продукції рослинництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / П.Л. Сук ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні проблеми обліку витрат на виробництво продукції рослинництва у нових організаційно-правових формах господарювання, створених у результаті реформування аграрного сектора економіки на засадах приватної власності на землю. Для одержання оперативної інформації з управління запропоновано до прямих витрат у рослинництві щомісяця додавати непрямі за встановленим процентом без записів за рахунками бухгалтерського обліку. Уточнено склад витрат для визначення собівартості продукції, зокрема: до собівартості потрібно відносити плату за землю та переважну більшість загальногосподарських витрат, а операції з купівлі та продажу землі не доцільно пов'язувати з витратами виробництва. Розглянуто процес формування об'єктів обліку витрат, що відносяться до виробництва продукції урожаю поточного та майбутніх років, обгрунтовано методику побудови аналітичних рахунків для ув'язки записів із синтетичним обліком, надано пропозиції щодо скорочення кількості форм первинних документів та перебудови плану рахунків у частині обліку виробництва. Запропоновано облік загальновиробничих витрат здійснювати на рахунках класу 2 "Запаси" замість класу 9 "Витрати діяльності", виключити рахунок "Продукція сільськогосподарського виробництва", а продукцію від урожаю вносити на рахунок "Готова продукція". Наведену форму журналу реєстрації операцій, призначеного для обліку в селянських господарствах різних розмірів. Запропоновано у аналітичних рахунках витрати відображати згідно з кореспондуючими рахунками і не групувати їх окремо за статтями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.51-148.6
Шифр НБУВ: РА313848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лакатош В.П. 
Сучасні підходи до діагностики, лікування та прогнозування захворювань шийки матки, асоційованих з папіломавірусною інфекцією: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / В.П. Лакатош ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 43 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-3
Шифр НБУВ: РА313196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Возна О.Є. 
Екзогенна регуляція метаболізму вуглеводів мікробною популяцією рубця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.Є. Возна ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено мікробний метаболізм у шлунково-інтестинальному тракті жуйних тварин та субстратно-ерготропної біотехнології конструювання рубцево-інтермедіаторного анаболізму. Встановлено високий рівень мікробного метаболізму у рубці, сітці, книжці, сліпій і прямій. У сліпій і прямій кишках показники мікробної ферментації близькі до рубцевої. Для дорослих бичків (у порівнянні з коровами) більш характерною є підвищена продукція сумарної кількості ЛЖК із збільшеним відсотком пропіонату. Найвідчутнішу дію на рубцево-інтермедіарний метаболізм телят у період росту проявляють домішки йонофору (0,5 мг/кг живої маси в добу) у разі переходу на рослинну дієту. За умов підвищеного рівня в раціоні корів легкозброджуваних джерел азоту - ріпакового шроту і сечовини у домішці цеоліту (0,5 г/кг живої маси за добу) нормалізують процеси аміакоутворення у травній системі. У порівнянні з важкодоступними (багатими на клітковину) вуглеводами згодовування легкодоступних біосубстратів (крохмалистих концентратів) підвищує відсоток пропіонату у молярному співвідношенні (C3) - на 10 % і змінює молярні пропорції C2:C3:C4 з 59,1:31,2:9,7 на 50,4:40,9:8,7 та підвищує прирости живої маси бичків - 30 % (1064 г проти 802 г). Встановлено, що правильне поєднання джерел крохмалю ріпакового та соєвого шротів, сечовини з цеолітом у складі гранул суттєво посилює анаболічні процеси та середньодобові прирости бичків на відгодівлі (1196 г проти 1101 г або на 8,6 %), а додаткове введення в рубець болюсів з монензином (120 - 150 мг/гол/добу) дає змогу підняти їх до максимуму (1270 проти 1101 г або на 15,3 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У60*734.237 +
Шифр НБУВ: РА322448

      
6.

Дука А.П. 
Механізм управління створенням наукоємної продукції в організаціях науково-технологічної сфери: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / А.П. Дука ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано економічну суть поняття "наукоємна продукція", запропоновано її авторське трактування, класифікацію та визначено функції, які вона виконує у зв'язку з залученням до сфери ринкових відносин. Визначено суть та виділено складові механізму керування створенням наукоємної продукції. Виявлено основні тенденції та узагальнено чинники, які стримують розвиток організацій науково-технологічної сфери в Україні. Уточнено роль державного регулювання та підтримки створення наукоємної продукції, а також визначено напрями удосконалення організаційного та фінансового забезпечення цього створення. Запропоновано методику оцінки вартості наукоємної продукції за умов ринку. Удосконалено процедуру обгрунтування та прийняття управлінського рішення щодо створення даної продукції з метою скорочення тривалості одержання результату й досягнення ресурсоощадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + Ч214(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА325661

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пічик К.В. 
Науково-методичні основи прогнозування ринку устаткування (на прикладі верстатобудування України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / К.В. Пічик ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтеграції України. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Удосконалено методику здійснення середньострокового прогнозування ринку продукції верстатобудування відповідно до умов переходу України на інноваційну модель розвитку. Проаналізовано особливості промислового ринку, а саме: ринку технологічного устаткування, до якого відноситься продукція верстатобудування та специфіку попиту на неї. Розглянуто сучасний стан функціонування верстатобудівної підгалузі. Розроблено модель середньострокового прогнозування ринку устаткування підгалузі верстатобудування. На базі запропонованої моделі визначено потенційний внутрішній ринок з урахуванням потреб і напрямків споживання: формування парку, заміни зношеного; створення обмінного фонду; комплектування об'єктів інвестування та на експорт. Визначено невідповідність між потенційним та реальним ринком продукції верстатобудування. Означено шляхи створення сприятливих умов інноваційної діяльності вітчизняних виробників верстатної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.514.5-592-230.3 +
Шифр НБУВ: РА324751

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Порошина Т.В. 
Асоційовані з фенотипом HLA продукція інтерлейкіну-2 та експресія рецепторів до інтерлейкіну-2 у хворих з алогенною ниркою: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Т.В. Порошина ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано необхідність врахування асоціативного зв'язку між HLA фенотипом і рівнем продукції IL-2 та експресії рецептора до IL-2 лімфоцитами периферичної крові хворих на хронічну ниркову недостатність (ХНН). Вперше обгрунтовано доцільність використання динамічного дослідження продукції IL-2 у хворих після пересадки алогенної нирки для прогнозу оберненості або необерненості гострої реакції відторгнення алотрансплантанту. Визначено, що після операції у хворих з АТН, незалежно від вихідного показника, спостерігається зростання рівня IL-2R+клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.54-99 +
Шифр НБУВ: РА323949

Рубрики:

      
9.

Ярошенко Ф.О. 
Птахівництво України: стан, проблеми і перспективи розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / Ф.О. Ярошенко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 33 с. — укp.

Досліджено сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку галузі вітчизняного птахівництва у пореформеному агропромисловому комплексі країни, узагальнено особливості світового розвитку даної галузі. Визначено напрями підвищення конкурентоспроможності продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках. Обгрунтовано тезу про можливість самостійного ефективного розвитку птахівництва на основі крупних господарств за схемою: селекція - виробництво - переробка - кінцева продукція - споживач. Встановлено найбільш раціональні організаційні напрями його розвитку за умов ринкових відносин на основі кооперації, концентрації, інтеграції та внутрішньогосподарської спеціалізації сільськогосподарських товаровиробників. З'ясовано, що найбільш ефективно галузь сприймає інноваційні рішення (селекцію у птахівництві, якість та збалансованість кормів, науково-технічний прогрес).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.253 +
Шифр НБУВ: РА331605

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шерстобоєва О.В. 
Оптимізація структури мікробних угруповань кореневої зони озимої пшениці: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / О.В. Шерстобоєва ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2004. — 38 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено взаємодію штамів діазотрофів, відібраних за спорідненістю до кореневих ексудатів озимої пшениці, з рослинами та мікробним угрупованням їх кореневої зони. Визначено конкретну топографію популяцій інтродукованих штамів діазотрофів у ризоплані, ризо- та едафосфері. Виявлено, що колонізація ними кореневої зони ініціює певні перебудови таксономічної та функціональної структури мікробних угруповань ризоплани та ризосфери. Встановлено, що висока азотфіксувальна активність штамів, продукція речовин фітогормональної та антибіотичної дії, засвоєння важкорозчинних фосфатів обумовлюють підвищення активності азотфіксації, руйнування целюлози та антифунгального потенціалу ризосферного грунту, що підвищує продуктивність озимої пшениці. На підставі селекційних діазотрофів розроблено оригінальні технології одержання вермикулітних та гельних препаратів, а також елементи технології застосування біопрепаратів для підвищення продуктивності озимої пшениці. Доведено безпеку потрапляння препаратів у навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-273.162.3 +
Шифр НБУВ: РА330365

Рубрики:

      
11.

Кузін Н.В. 
Формування земельних відносин в ринкових умовах, їх еколого-економічна та соціальна ефективність: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.В. Кузін ; Держ. п-во "Голов. н.-д. та проект. ін-т землеустрою". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні засади формування на системній основі земельних відносин. Здійснено оцінку правового забезпечення їх формування. Наведено методичні підходи до розробки моделей земельних відносин у агроформуваннях різних форм господарювання на землі. Розроблено систему показників оцінки ефективності зміни земельних відносин. Як економічні показники визначено індивідуальні (рівень використання земель, валова продукція) і бюджетні (вартість сільськогосподарських угідь, валова додана вартість у сільському господарстві на 1 га даних угідь, надходження від плати на землю), як екологічні - рівень розораності, рівень сільськогосподарської освоєності, питома вага угідь, стабілізуючих середовище, коефіцієнт екологічної стабільності та антропогенного навантаження території, як соціальні - кількість землевласників і землекористувачів, площа земель, кількість землекористувань і землеволодінь, в яких змінювались об'єми землекористування, кількість власників земельних часток (паїв). З'ясовано основні напрями удосконалення формування земельних відносин у сільському господарстві Київської області. Розроблено методику оцінки компенсації збитків у разі обміну земельних ділянок у сільськогосподарських підприємствах, яка передбачає врахування місць розташування ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51 +
Шифр НБУВ: РА337556

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Назарова Л.І. 
Підвищення ефективності функціонування видавничо-поліграфічного комплексу регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Л.І. Назарова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть категорій "видавничо-поліграфічний комплекс та його учасники", "видавнича продукція та її роль на регіональному ринку товарів і послуг". Удосконалено поняття "ефективність функціонування видавничо-поліграфічного комплексу", що відображає співвідношення між виробництвом і споживанням видавничої продукції у межах даної території, використання якої дає змогу визначити затребуваність видавничо-поліграфічної діяльності у суспільному виробництві. З'ясовано джерела розвитку видавничо-поліграфічного комплексу та обгрунтовано необхідність залучення інвестицій. Проаналізовано діяльність даного комплексу регіону. Актуалізовано методи посилення мотивації праці у видавничо-поліграфічному комплексі шляхом відновлення нормування праці, зміни на більш прогресивну форму оплати праці, що сприятиме удосконаленню взаємозв'язку результатів з оплатою праці та підвищенню відповідальності персоналу. Оптимізувати ефективність функціонування видавничо-поліграфічного комплексу регіону запропоновано шляхом створення Регіональної Асоціації суб'єктів видавничої справи, яка сприятиме консолідації зусиль підприємств комплексу щодо розширення ринку видавничої продукції та підвищення її конкурентоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ДОН)683.070.5 + У9(4УКР-4ДОН)307.051-07 +
Шифр НБУВ: РА337088

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гринавцева О.В. 
Облік і аудит готової продукції та її фінансових результатів від реалізації (на прикладі малих металопереробних підприємств України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Гринавцева ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено модель з обліку продукції у магазинах малих підприємств, що дає можливість збільшити обсяги реалізації готової продукції. Розроблено і запропоновано методику формування та відображення у бухгалтерському обліку готової продукції під час зберігання та її реалізації у малих підприємствах з введенням субрахунків до рахунку 26 "Готова продукція". Запропоновано зміни щодо обліку готової продукції на складах малих підприємств. Виділено до окремого виду аудиторської інформації систему нормативно-правового забезпечення аудиту. Розвинуто методику проведення внутрішнього аудиту готової продукції та фінансових результатів від її реалізації з метою підтвердження звітності малого підприємства, а також визначення рентабельних видів продукції. Удосконалено класифікацію виробничих запасів, складовою частиною яких є готова продукція. Наведено методи оцінки виробничих запасів у малих металопереробних підприємствах. Запропоновано поняття "фінансовий результат" відповідно до стандартів бухгалтерського обліку. Уточнено первинний облік готової продукції та форми бухгатерських реєстрів з цього обліку на малих підприємствах, а також показники доходів і витрат, взаємопов'язаних з виробництвом і реалізацією готової продукції. Розглянуто основні завдання внутрішнього аудиту, які можна застосовувати до малих та інших підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.5-148.2 +
Шифр НБУВ: РА340641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шевченко О.П. 
Діагностика і терапія мікоплазмової урогенітальної інфекції у чоловіків з урахуванням особливостей біології збудників, патогенезу та клінічного перебігу захворювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.П. Шевченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Доведено етіологічне значення M. genitalium у розвитку запальних процесів урогенітального тракту чоловіків. Встановлено, що їх питома вага в загальній структурі мікоплазмових урогенітальних інфекцій становить 13,8 % як монозбудника та 39,7 % у поєднанні з іншими відомими видами урогенітальних мікоплазм (M. Hominis, Ur. urealyticum). Виявлено порушення деяких показників імунного статусу організму у хворих на мікоплазмову урогенітальну інфекцію. Відзначено, що центральні імунологічні порушення є несутттєвими та не залежать від виду урогенітальних мікоплазм або їх асоціацій. Виявлено, що основні механізми резистентності реалізуються на рівні місцевого імунітету слизової оболонки з провідним накопиченням сенсибілізованих Т-лімфоцитів ефекторів і збільшенням кількості клітин мононуклеарно-фагоцитарної системи. Доведено, що за даної патології порушується продукція основних цитокінів запальної реакції інтерферонів (ІФН) і фактора некрозу пухлин (ФНП), які є провідними чинниками інфекційних процесів з внутрішньоклітинною локалізацією збудника. На підставі вивчення тривалості та характеру клінічного перебігу запального процесу визначено ступінь виявлених порушень і розширено уявлення про патогенез урогенітального мікоплазмозу, зокрема розвиток вторинних імунодефіцитних станів. Науково обгрунтовано доцільність проведення етіотропної та комплексної імунокоригуючої терапії урогенітального мікоплазмозу шляхом комбінованого застосування препаратів вилочкової залози (Т-активіну, тималіну) та препаратів-індукторів ІФН, що попереджує розвиток персистуючих форм урогенітальних мікоплазм, а також хронізацію й ускладнення запального процесу. Досліджено ефективність використання методів реакції прямої імунофлюоресценції, культурального методу та полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для діагностики урогенітального мікоплазмозу та контролю терапевтичного процесу. На підставі порівняльного аналізу сучасних способів діагностики досліджуваної патології встановлено, що метод ПЛР є найбільш чутливим і специфічним тестом детекції збудників, а для контролю терапевтичного процесу більш доцільно застосовувати культуральний метод. Удосконалено комплексну імунокорегуючу терапію мікоплазмової урогенітальної інфекції, використання якої дозволяє підвищити ефективність етіотропних препаратів, запобігати утворенню персистуючих форм збудників та упереджувати розвиток ускладнень і рецидивів інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-3 +
Шифр НБУВ: РА336365

Рубрики:

      
15.

Мельник О.П. 
Комплексне лікування ускладненого сечостатевого хламідіозу у жінок доксициліном у поєднанні із вобензимом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.П. Мельник ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно обстежено жінок з хронічною рецидивуючою хламідійною інфекцією, установлено поліморфізм клінічної симптоматики та ускладнень заданого захворювання. Установлено порушення продукції найважливіших регуляторів антиген-специфічної імунної відповіді цитокінів IL-2, IL-3, IL24 та IL-6, пригнічення проліферації та зниження функціональної активності Т-хелперів I і II типів у разі хронічного сечостатевого хламідіозу. Показано, що внаслідок зниження рівня IL-2 у 1,52 рази пригнічується продукція цитокінів, проліферація та диференціювання Т-лімфоцитів, цитотоксичність Tcyt-лімфоцитів і диференціювання D-лімфоцитів, мікробоцидна і цитотоксична активність і продукція цитокінів моноцитами, а також порушується біосинтез IgM і IgG B-лімфоцитами. Уперше у комплексі показано підвищення рівнів: IL-6 у 3,35 разів, що свідчить про посилену проліферацію та диференціювання B-лімфоцитів, синтез і секрецію імуноглобулінів та проліферацію і диференціювання цитотоксичних T-лімфоцитів (CD-8); протизапального IL-4 у 1,55 разів, що дозволяє зробити висновок щодо загострення, хронізації гострого запального процесу та його прояву, за цього відзначено, що IL-4 посилює диференціювання TH-0-лімфоцитів у TH-2-клітини, гуморальну імунну відповідь опосередкованою участю TH-2-лімфоцитів, диференціювання цитотоксичних T-лімфоцитів, а також пригнічує звільнення цитокінів з активованих моноцитів і продукцію IL-2 TH-1-лімфоцитами. Зазначено щодо підвищення рівнів IL-3 у 1,33 разів, який може мати вплив на дозрівання T-лімфоцитів, проліферацію та фагоцитарну активність макрофагів. Розроблено оригінальний метод комплексного лікування хворих жінок з хронічною рецидивною сечостатевою хламідійною інфекцією з використанням доксицикліну у поєднанні з вобензимом, гепатопротектором - дарсілом і місцевою терапією за допомогою свічок і метронідазолом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-52 + Р715.016-52 +
Шифр НБУВ: РА336694

Рубрики:

      
16.

Аліфанова С.В. 
Диференційний підхід до реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму та рецидивуючий бронхіт, в залежності від вихідного стану системи інтерферону: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.В. Аліфанова ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше показано, що характерною ознакою запального процесу у респіраторному тракті у період ремісії бронхіальної астми (БА) є порушення інтерфероногенезу, що має прояв у значному пригніченні здатності клітин крові периферичного русла до індукції інтерферонів. Уперше зіставлено дані про характер порушень продукції інтерферону за хронічного та рецидивуючого запалення, яке обумовлює перебіг БА і рецидивуючого бронхіту (РБ). Установлено закономірності продукції у дітей з БА та РБ одного з основних прозапальних цитокінів - фактору некрозу пухлин (ФНП). Зокрема показано, що в ітеркурентному періоді захворювань відбувається підвищення спонтанного синтезу ФНП на фоні зниженої індукованої його продукції, а також спостерігається наявність парадоксального типу продукції ФНП у 62 % дітей з БА та у 41,9 % - РБ, коли його спонтанна продукція перевищує рівень індукованого синтезу, що може свідчити про збереження активного запального процесу у цих хворих у періоді ремісії. Установлено залежність основних показників інтерферонового та цитокінового статусу від ступеня тяжкості перебігу БА. Показано, що тривалий запальний процес призводить до напруження та дезінтеграції імунної системи у дітей, хворих на БА та РБ. У період ремісії захворювань відзначено порушення імунного статусу - дисбаланс хелперно-індукторної субпопуляції Т-лімфоцитів у дітей з РБ. Науково обгрунтовано доцільність та визначено критерії диференційованого включення до комплексу реабілітаційних заходів циклоферону. Доведено, що лікування цим препаратом призводить до зменшення кратності гострих респіраторних інфекцій у дітей з БА в 1,5 рази, дітей з РБ - у 1,9 разів, а також загострень БА у 1,6 разів та загострень бронхіту в 1,8 разів протягом наступного року катамнестичного спостереження. За умов лікування циклофероном відбувається нормалізація показників клітинного імунітету та фагоцитарної активності нейтрофілів, підвищення рівня NK-клітин, здатності імуноцитів до продукції інтерферонів та відновлення забалансованості спонтанної та індукованої продукції ФНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52 + Р733.412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА338616

Рубрики:

      
17.

Мельник І.Г. 
Реформування житлово-комунального господарства та регулювання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги населенню: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.Г. Мельник ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено концепцію реформування житлово-комунального господарства (ЖКГ) України, напрямки якої принципово відрізняються від сутності положень, запропонованих чинними закондавчими та нормативними документами. Доведено необхідність проведення змін у ЖКГ України лише з урахуванням соціальних індикаторів проведення реформ: рівня бідності, масштабів безробіття, розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. З метою залучення капітальних інвестицій з позабюджетних джерел запропоновано застосовувати механізм сек'юритизації активів комунальних піпдриємств, економічний зміст якого полягає у відокремленні високоякісних ліквідних активів (житлово-комунальних платежів) від загального фінансово-економічного стану комунального підприємства. З метою підвищення ефективності збору комунальних платежів обгрунтовано доцільність впровадження автоматизованих розрахункових центрів для здійснення прийому оплати за комунальні послуги з використанням муніципальної картки. Розглянуто перспективи впровадження сучасних платіжних інструментів та засобів. Обгрунтовано неможливість розвитку конкурентних відносин у ЖКГ, оскільки підприємства даної галузі є природними монополіями, а їх продукція має щоденний та незамінний характер комунальних послуг, що є суспільно-необхідним благом і передбачає їх доступність для всіх верств населення, незалежно від рівня платоспроможності. Удосконалено методику комплексного аналізу ціно-, тарифо- та нормоутворення на продукцію всіх підприємств ЖКГ, які надають послуги з газо-, тепло- та водопостачання та забезпечують населення електроенергією. Обгрунтовано заходи щодо впровадеження економічно обгрунтованого ціно-, тарифо- та нормоутворення, здійснюваного шляхом підвищення ефективності захисту прав споживачів стосовно дотримання стандартів, норм і правил та визначення оптимального співвідношення витрат на оплату комунальних послуг та рівня заробітної плати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-183 + У9(4УКР)441.0-866-21 +
Шифр НБУВ: РА340168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Шидакова-Каменюка О.Г. 
Технологія виробів із пісочного тіста з використанням ядра насіння соняшнику: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / О.Г. Шидакова-Каменюка ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено доцільність використання ядра насіння соняшнику у технологіях виробів з пісочного тіста з метою покращення їх харчової та біологічної цінності. Виявлено, що внаслідок нестабільності ліпідного комплексу, ядро соняшнику не може бути застосовано у технологіях виробів, що потребують тривалого зберігання. З використанням експериментальних даних розроблено рецептуру та технологію пісочного напівфабрикату зі стабілізованим і нестабілізованим ядром соняшнику і виробів на його основі. З'ясовано, що нова продукція характеризується покращеною харчовою та біологічною цінністю. Проведено апробацію розроблених технологій на підприємствах харчування та кондитерської промисловості Харкова, Житомира та Полтави. Встановлено, що економічний ефект їх використання становить 650 грн на 1 т продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.11-3 + Л865.11-3
Шифр НБУВ: РА344483

      
19.

Хромов О.Ф. 
Рекреаційне лісокористування в заповідних лісах Південного берега Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Ф. Хромов ; Укра. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Узагальнено матеріали досліджень щодо розробки оптимізованої технології рекреаційного використання заповідних лісів і адаптації її до умов Південного берега Криму (ПБК). Показано, що рекреаційна діяльність (стихійна й організована) за будь-якої тривалості (цілорічної, сезонної, короткочасної), але побудована на вільному переміщенні у лісі, спричинює часткове чи повне руйнування існуючих біогеоценозів. За цього руйнується грунтовий покрив і підстилка, порушується процес природного поновлення деревних і чагарникових порід, знижуються видовий склад і рясність трав'яного покриву у насадженнях, територія забруднюється побутовими відходами. Одночасно з лісових угідь безконтрольно вилучається недеревна продукція (гриби, ягоди, квіти), що скорочує кормову базу лісової фауни. Внаслідок інтенсифікації рекреаційного використання заповідних лісів запропоновано здійснювати рекреаційне лісокористування на наукових засадах. Зазначено, що за регульованої та контрольованої рекреаційної діяльності зменшується кількість лісових пожеж і лісопорушень, започатковується процес відновлення лісових біогеоценозів. Наголошено на необхідності зонувати територію заповідних лісів і розташованих на ній особливо цінних природних комплексів, а також випереджати руйнування лісових біогеоценозів за звичайної та добувної рекреації. Запропоновано за умови часткового чи повного руйнування лісових біогеоценозів переводити їх у стан "спокою", здійснювати заходи щодо реконструкції лісів та їх штучного відновлення. Запропоновано оптимізовану технологію рекреаційного лісокористування, адаптовану до умов заповідних лісів ПБК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3 е(4УКР-6КРИ)л64 + П344.16(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА342218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Стиренко Л.М. 
Управління якістю на підприємствах харчової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.М. Стиренко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічну сутність якості як економічну категорію та об'єкт управління. Розглянуто сучасні підходи до якості як виробничої категорії та критерію суспільного життя. Зазначено, що уніфікація систем якості, розроблена Міжнародною організацією сертифікації, допомогла ідентифікувати вимоги до якості. Визначено напрями впровадження сучасних систем управління якістю, зокрема, адаптації (реінжинірингу) чинних систем управління якістю, що функціонують на підприємствах харчової промисловості, до вимог міжнародних стандартів ISO серії 9 000 версії 2000 р., формування системи управління якістю на підприємствах, у яких дані вимоги відсутні, продукція періодично сертифікується за зразками, що відбираються в порядку та кількості, встановленому органом з сертифікації. Висвітлено проблеми незадовільної реалізації цілей з управління, забезпечення та планування якості, систему державного регулювання, стан технічного та технологічного оснащення на підприємствах харчової промисловості за результатами досліджень ефективності функціонування систем управління якістю. Розроблено організаційно-методичні рекомендації з формування ефективної системи менеджменту якості, зокрема: удосконалено структуру управління підприємством на основі введення її до складу відділу внутрішнього аудиту, підходи до використання процесного підходу на підприємствах, послідовність етапів по запровадженню системи якості на промислових підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-823.2-21 +
Шифр НБУВ: РА352739

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського