Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (235)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ХОЛМСЬК$<.>+<.>K=ГУБЕРНІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Литвин М.Р. 
Українсько-польська війна 1918-1919 рр.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / М.Р. Литвин ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 36 с. — укp.

Розглянуто передумови, хід і найважливіші наслідки українсько-польської війни 1918-1919 рр. Відзначено національно-визвольний характер війни для галицьких українців та її етапи. Проаналізовано військове будівництво Західно-Української Народної Республіки, організацію Галицької Армії та Армії Української Народної Республіки на Холмсько-Волинському фронті, формування Галицького фронту Збройних сил Польщі. Показано місце ЗУНР в експансіоністських планах Другої Речі Посполитої, країн Антанти, США, Росії, Чехословаччини, Румунії та Угорщини. Несприятлива зовнішньополітична ситуація, необхідність українців боротися кількома фронтами проти агресорів стали головними причинами втрати незалежності і територіальної цілісності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)612-68(4Пол)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Холод Ю.А. 
Загальна поліція Російської імперії в Україні в 1862 - 1905 рр.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.А. Холод ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено розвиток та функціонування загальної поліції в Україні в 1862-1905 рр., правове регулювання її діяльності, матеріальне та кадрове забезпечення, основні напрямки діяльності поліцейського апарату самодержавства в українських губерніях щодо охорони громадського порядку у даний період. Доведено, що в системі місцевих державних органів царизму в Україні особливе місце посідала загальна поліція, яка була основним знаряддям проведення соціально-економічних та політичних заходів уряду, для чого поліцейським установам надавався великий обсяг повноважень. Досліджено особливості поліцейського законодавства Російської імперії другої половини ХІХ ст. та висвітлено питання про розподіл компетенції загальної поліції. Визначено тенденції розвитку поліцейського апарату царизму, проаналізовано його структурні елементи, розглянуто напрямки діяльності органів загальної поліції в Україні в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Рос)51/52-621.112.011
Шифр НБУВ: РА317149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Коросташов О.М. 
Особливості правового регулювання цивільних відносин у Полтавській і Чернігівській губерніях (перша половина XIX століття): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Коросташов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто соціально-економічні, політичні, техніко-юридичні чинники, що вплинули на скасування місцевого права в Полтавській та Чернігівській губерніях з наданням їм особливого правового статусу. Проаналізовано зміст особливих для Лівобережжя правових норм, включених до другої редакції "Зводу законів Російської імперії". Висвітлено хід робіт з кодифікації права Лівобережної України у 40-х рр. ХІХ ст. Встановлено, що на підставі загальної спрямованості внутрішньої політики самодержавства на централізацію та уніфікацію права, особливим для Полтавської та Чернігівської губерній нормам загальноросійського зводу законів відводилося другорядне місце. Включення до даного документу особливих норм для застосування в Полтавській та Чернігівській губерніях пояснювалося специфікою побудови системи російського законодавства з наданням, у деяких випадках, особливого правового статусу певній території або окремій групі населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-623
Шифр НБУВ: РА314932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бочаров В.В. 
Столипінська аграрна реформа в Катеринославській і Харківській губерніях (1906 - 1916 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Бочаров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено період формування нової соціальної верстви селян-власників у Катеринославській та Харківській губерніях. Проаналізовано економічні наслідки даного процесу. Розглянуто особливості ліквідації общинного землекористування, формування дільничного землеволодіння, переселенську політику, агрономічний та фінансовий аспекти реформи, вплив даних явищ на зміну структури селянського землеволодіння і розвиток сільського господарства. Істотно доповнено уявлення про особливості ліквідації общинного користування землею та формування дільничого землеволодіння і пов'язаного з цим усунення черезсуміжжя та далекоземелля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)523-211 + Т3(4УКР-4ХАР)523-211
Шифр НБУВ: РА312176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Обметко О.М. 
Соціально-економічна діяльність земств в Україні (середина 60-х - 90-х років ХIХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Обметко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено процес становлення, розвитку та діяльності земських установ у Катериноградській, Полтавській, Таврійській, Харківській, Херсонській та Чернігівській губерніях України у середині 1860 - 1890-х рр. На підставі системного аналізу значної джерельної бази та даних наукової літератури визначено засоби та методи, що використовувалися земськими установами України для реалізації їх завдань. Грунтовно вивчено соціально-економічну діяльність українських земств. Проаналізовано їх діяльність у галузі сільського господарства, зокрема агрономії, медицини, а також щодо фінансування, створення нових робочих місць, покращання продовольчого забезпечення, проведення статистичних досліджень. Встановлено суспільні, політичні та національні чинники дослідженої епохи, які негативно вплинули на реалізацію потенційних можливостей земств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4Укр)5
Шифр НБУВ: РА318825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Рубан Н.М. 
Розвиток земської медицини в Україні (1865 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Рубан ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто процеси становлення, розвитку та вдосконалення земської медицини на прикладі шести губерній України у 1865 - 1914 рр. Висвітлено основні проблеми становлення земських установ з урахуванням специфіки такої діяльності в українських губерніях. Досліджено реалізацію ними функцій органів місцевого самоврядування, проаналізовано діяльність земств відносно місцевих потреб, зважаючи на можливості кожної губернії та повіту. Вивчено динаміку структурної розбудови земських медичних установ, на підставі історичних документів розглянуто взаємовідносини між лікарями та земськими діячами, висвітлено питання, з приводу яких виникали конфліктні ситуації. Узагальнено практичні досягнення земств вказаних губерній щодо організації медицини, а також охарактеризовано недоліки у даній сфері. Проаналізовано діяльність земств України у напрямку надання медичної допомоги та розвитку охорони здоров'я. До наукового обігу введено низку рідкісних земських видань та архівних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(28)79 +
Шифр НБУВ: РА330176

Рубрики:

      
7.

Ігнатьєва Т.В. 
Торговельно-економічні зв'язки Правобережної України наприкінці XVIII - 50-ті роки XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Ігнатьєва ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив змін у геополітичному розташуванні, інфраструктурі торгівлі та російському законодавстві щодо забезпечення контролю та регулювання торгівлі Правобережжя в межах торговельно-економічних інтересів Російської імперії кінця XVIII - 1850-их рр. З'ясовано механізми взаємодії між центром й суб'єктами торговельно-економічних відносин регіону та його макроекономічне становище. Висвітлено процес формування й етнічний склад купецького стану на фоні соціального відчуження й ізоляції більшості українців від торговельно-економічної діяльності. Проаналізовано вплив інкорпораційної політики самодержавства на характер, обсяги та напрямки розвитку торгівлі Правобережної України, особливості процесу реінтегрування торговельно-економічних зв'язків з підавстрійськими українськими землями та все більшої інтеграції з Лівобережною та Південною Україною й історично російськими губерніями та регіонами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-2 +
Шифр НБУВ: РА335016

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Россіхін В.В. 
Пенітенціарна система Російської імперії в ХІХ - на початку ХХ ст. (на матеріалах українських губерній): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Россіхін ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено процес розвитку та правове регулювання пенітенціарної системи Російської імперії, а також її реалізацію в українських губерніях у XIX - на початку XX ст. Висвітлено питання щодо якості централізованого управління пенітенціарною системою, виникнення якого взаємопов'язано з добою буржуазних реформ другої половини XIX ст. Значну увагу приділено систематизації імперського досвіду у пенітенціарній сфері. Показано основні види пенітенціарних установ Російської імперії. Всебічно охарактеризовано діяльність центральних і місцевих органів управління пенітенціарною системою, досліджено правове становище працівників даної системи Російської імперії, правове становище, режим і умови утримання арештантів. Сформульовано висновки з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51/52-628.4 + Т3(4УКР)5-494 +
Шифр НБУВ: РА340806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шигаль Д.А. 
Мирова юстиція на Лівобережній Україні за судовою реформою 1864 року: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.А. Шигаль ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто інститут мирових суддів, створений за судовою реформою 1864 р., досліджено його головні змістові та функціональні ознаки. Проаналізовано основні етапи розробки цього інституту під час підготовки судової реформи. З залученням значної кількості архівних і статистичних матеріалів з'ясовано специфіку організації та діяльності мирових суддів у губерніях Лівобережної України, виявлено особливості їх функціонування у цих регіонах. Висвітлено напрямки функціонування даних суддів, зокрема: примирливу діяльність і здійснення обов'язків з охорони і підтримання громадського порядку. Розкрито суть скороченого порядку судочинства у даних судах. Наведено узагальнювальні таблиці з приводу становлення та розвитку інституту мирових суддів на Лівобережній Україні, на підставі яких сформульовано висновки щодо позитивного значення судів, що розглядаються, у справі становлення місцевого правосуддя та затвердження принципів законності й правопорядку у середовищі місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЛІВ)51-629.1 + Х891.9(4УКР-9ЛІВ)111.1-1 +
Шифр НБУВ: РА339445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Нечипоренко З.В. 
Регіональні особливості політики коренізації (українізації) в УСРР: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / З.В. Нечипоренко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено регіональні особливості політики коренізації (українізації) в УСРР. На підставі дослідження певних джерел і літератури проаналізовано партійно-директивні принципи національної політики більшовиків. Розкрито основні положення українізації. Запропоновано нове етнополітичне районування регіонів УСРР та виділено чотири етнополітичні регіони, а саме: Києво-Волинський (колишні Київська, Волинська та Подільська губернії Російської імперії), Полтавсько-Чернігівський (колишні Полтавська та Чернігівська губернії, а також Сумський округ Харківської губернії), Донецько-Криворізький (колишні Катеринославська, Донецька та Харківська губернії без Сумського округу) і Південно-Західний (колишня Одеська губернія). Вивчено регіональні особливості в інтерпретації партійно-радянським керівництвом суті українізації та її реалізації. Досліджено участь національних меншин у політиці коренізації в УСРР, їх ставлення до неї. З'ясовано вплив регіональних особливостей українізації на загальнореспубліканський рівень її запровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Раєвський С.М. 
Сільське господарство Лівобережної України наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.М. Раєвський ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комлексне дослідження перетворень в сільському господарстві Лівобережної України наприкінці XIX - початку XX ст. Проаналізовано процес проведення аграрного реформування, розглянуто його наслідки. Визначено найбільш пріоритетні галузі сільського господарства лівобережних губерній, виявлено основні тенденції їх розвитку. Розглянуто особливості впровадження столипінської аграрної реформи в лівобережних губерніях. Досліджено зміни в сільському господарстві регіону, зокрема, у землеробстві та тваринництві. Розглянуто процес впровадження агрономічних заходів у селянських господарствах. Показано позитивний вплив аграрних перетворень на урожайність сільськогосподарських культур. Розкрито окремі аспекти діяльності земських установ, спрямованої на розвиток сільського господарства. Дослідежно соціально-економічне становище сільськогосподарських виробників. У науковий обіг введено значну кількість нових архівних документів, опублікованих матеріалів і праць дореволюційної історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-2 +
Шифр НБУВ: РА347996

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Жуковський О.І. 
Національні меншини Правобережної України у 20-ті роки ХХ століття: суспільно-політичний та культурний розвиток: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Жуковський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто динаміку чисельності та питомої ваги євреїв, поляків, німців у Правобережній Україні, визначено особливості розселення їх за губерніями. Досліджено процес створення національних адміністративно-територіальних одиниць. Висвітлено основні тенденції, зміст, форми, напрямки національно-державного будівництва на Україні, а також участь євреїв, поляків, німців у національних громадських організаціях і партіях. Наголошено, що політика коренізації та відповідні заходи направлялися не на дійсне відродження національних особливостей всіх національностей, а слугували основним засобом їх радянізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)61-56 +
Шифр НБУВ: РА343360

Рубрики:

      
13.

Місостов Т.Ю. 
Розвиток історичного краєзнавства на Лівобережній Україні (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.Ю. Місостов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання виникнення історичного краєзнавства у Харківській, Полтавській та Чернігівській губерніях у другій половині XIX - на початку XX ст., визначено вплив соціально-економічних і суспільно-політичних факторів на його розвиток. Висвітлено участь державних органів влади та громадськості у краєзнавчій роботі. Проаналізовано діяльність основних краєзнавчих осередків, з'ясовано причини та обставини їх виникнення, показано роль у розвитку історико-краєзнавчого руху. Проведено дослідження діяльності відомих вітчизняних краєзнавців у даний період. Зроблено висновок, що наприкінці XIX - на початку XX ст. розвиток історичного краєзнавства на Лівобережній Україні набув цілісного та системного характеру. Показано пріоритетну роль історико-краєзнавчих осередків в активізації історико-краєзнавчого руху. Встановлено, що виникнення та розвиток губернських центрів історико-краєзнавчих досліджень пов'язане з активізацією діяльності місцевих органів самоврядування та громадськості Харківської, Полтавської та Чернігівської губерній. Обгрунтовано можливості використання досвіду дореволюційного краєзнавства для вирішення актуальних проблем розвитку історико-краєзнавчого руху в сучасний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-7 +
Шифр НБУВ: РА346507

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сидорук Т.В. 
Соціально-економічний розвиток Ратненського староства у XVI - XVII ст.(1500 - 1674 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Сидорук ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історію Ратненського староства - адміністративно-господарської одиниці XVI - XVII ст. у складі Холмської землі Руського воєводства, розташованої у вехів'ї р.Прип'ять. Досліджено основні напрямки та тенденції соціально-економічного розвитку єдиного міського поселення староства - міста Ратна, зокрема, особливості організації управління в місті, питання господарської діяльності. Охарактеризовано структуру сільської округи староства, економічне становище різних соціальних категорій селянства, форми й еволюцію рентних платежів і обов'язків селян. Показано особливості організації та ведення селянського господарства. Визначено основні сфери господарської діяльності адміністрації староства. Розглянуто умови, час виникнення та ступінь поширення фільварково-панщинного господарства, питому вагу та значення різних галузей у його структурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр346)44-2 +
Шифр НБУВ: РА351694

Рубрики:

      
15.

Скрипник А.Ю. 
Діяльність адміністративних установ Подільської губернії (1793-1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Ю. Скрипник ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження діяльності адміністративних установ Подільської губернії (1793 - 1914 рр.), їх структури та місця в системі державного управління Російської імперії. З'ясовано процес формування російського адміністративно-територіального устрою на Поділлі, розкрито механізм регулювання вищими інстанціями діяльності губернської влади. Розглянуто процеси становлення та розвитку місцевих керівних інституцій, визначено причини періодичного реформування губернських і повітових установ, їх структуру й особливості, а також ступінь ефективності у вирішенні завдань соціально-економічного та політичного розвитку краю. Досліджено функціонування інституту російського губернаторства, складено історико-соціологічний портрет губернського чиновництва. Доведено, що зазначені особливості та геополітичне розташування Поділля зумовили певну специфіку адміністрування впродовж XIX - початку XX ст., яка визначалася особливостями управління краєм вищими органами влади у вигляді Київського генерал-губернаторства, до складу якого тривалий час входила Подільська губернія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)4/5-5 + Х2(4УКР-8ПОД)5-523.71 +
Шифр НБУВ: РА348717

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Захарків М.Р. 
Зміни у складі населення Лівобережної України в другій половині XIX ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Р. Захарків ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку соціально-історичних і демографічних процесів серед населення Лівобережної України у другій половині XIX ст. Проаналізовано загальні тенденції економічного розвитку, динаміку чисельності, зміни в регіональній концентрації, демографічній структурі та національному складі населення, його виробничо-галузеву та професійну зайнятість. З'ясовано вплив реформ 1860-х рр. на зміни економічних відносин і стан селянства. Висвітлено аспекти появи та розвитку нових організаційно-виробничих форм діяльності у сільськогосподарському та промисловому секторах, процес диференціації селянства, що зумовило аграрне перенаселення та появу дешевої робітничої сили. Наведено відомості щодо передумов, обсягів, темпів і наслідків міграцій населення у другій половині XIX ст. Визначено регіони переселень, особливості міграцій в окремих губерніях Лівобережжя. У складі населення кількісно переважали українці, росіяни та євреї як представники корінних національностей, що історично сформувалися на теренах Лівобережної України. Формування чисельності, професійного складу та виробничо-галузевої структури населення відбувалося здебільшого під впливом міграційних процесів, а не природно-демографічного фактора, який суттєво зумовлював динаміку зростання чисельності населення. Результати дослідження сприяють виявленню реогіональних особливостей і загальних тенденцій розвитку Харківської, Полтавської та Чернігівської губерній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-2 +
Шифр НБУВ: РА353933

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Григор'єв О.М. 
Пенітенціарна теорія та практика в Російській імперії в кінці XVIII - на початку XX століття: історико-правове дослідження (на прикладі українських губерній): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Григор'єв ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток кримінально-виконавчого права в Україні з кінця XVIII до початку XX ст., проблеми діяльності пенітенціарних установ у зазначений період часу, коли російський уряд почав широко застосовувати позбавлення волі, посупово відмовляючись від попередніх форм боротьби зі злочинністю. На підставі аналізу літератури, законодавчих актів і архівних джерел вивчено питання щодо формування пенітенціарного законодавства, модернізації тюремної системи, діяльності місць позбавлення волі в українських губерніях Росії. Показано, що досліджені проблеми взаємопов'язані з засадами реформування сучасного кримінально-виконавчого законодавства та функціонування пенітенціарних установ у наступний час.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51/52-628.4 + Х2(4УКР)5-628.4 +
Шифр НБУВ: РА348508

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Казьмирчук М.Г. 
Соціальна діяльність ломбардів підросійської України (1886 - 1917 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Г. Казьмирчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено соціальну діяльність ломбардів України у складі Російської імперії у 1886 - 1917 рр. З використанням широкого кола вперше запроваджених до наукового обігу архівних і опублікованих джерел розглянуто складові соціальної роботи ломбардів підросійської України. Доведено їх причетність не лише до кредитної, але й соціальної сфери Російської імперії. Досліджено історичні передумови відкриття, особливості розвитку та засади прибуткової діяльності ломбардів у світі та в Україні з XV до кінця XIX ст. Висвітлено послідовність і особливості законодавчо-нормативного регулювання з ломбардної справи у період 1886 - 1917 рр. З'ясовано недоліки ломбардних статутів. Установлено й обгрунтовано основні напрямки соціальної роботи, спрямованої на забезпечення матеріального добробуту службовців. Проведено порівняльну характеристику обсягів соціальної діяльності приватних і міських ломбардів протягом 1886 - 1917 рр. Проаналізовано склад клієнтури та її безпосередній вплив на функціонування ломбардних установ. Розглянуто напрямки їх благодійної та меценатської роботи в українських губерніях Російської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-2 + У03(4УКР)520.262.16 +
Шифр НБУВ: РА349557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Горохов С.В. 
Соціально-економічна діяльність земств Харківської та Чернігівської губерній наприкінці ХІХ - на початку ХХ століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Горохов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено процес становлення, розвитку та діяльності земських установ, форми на напрямки земської економічної діяльності у Харківській і Чернігівській губерніях України наприкінці XIX - на початку XX ст. На основі системного аналізу широкої джерельної бази та наукової літератури визначено ряд форм і методів, що використовувалися земськими установами для реалізації поставлених завдань. З'ясовано характер участі земств у модернізації аграрної сфери та наслідки їх діяльності. Увагу приділено аналізу взаємодії з кредитними товариствами, а також роботи щодо піднесення продовольчої справи, земської агрономії та проведення статистичних досліджень. Висвітлено аспект допомоги земств переселенцям на початку XX ст. Розкрито процес залучення земств до створення переселенських органів, налагодження та постійного вдосконалення соціальної допомоги переселенцям. Визначено основні результати діяльності земських органів стосовно допомоги переселенському руху. З'ясовано суспільні та політичні чинники тогочасної епохи, що не дозволили земствам розкрити повністю їх потенційні можливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)5-536.2 +
Шифр НБУВ: РА361043

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Походзіло Ю.М. 
Правове регулювання громадського піклування в губерніях Лівобережної України в XIX - на початку XX ст.: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.М. Походзіло ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено основні етапи розвитку й особливості правового регулювання системи громадського піклування Російської імперії у губерніях Лівобережної України у XIX - на початку XX ст., визначено ефективність механізму її централізованого управління. Наведено загальну характеристику основних видів установ, що діяли в системі громадського піклування Російської імперії у досліджуваний історичний період. Проаналізовано діяльність державних органів влади й управління, а також місцевих органів самоврядування, доброчинних організацій і товариств у сфері громадського піклування. Наведено рекомендації щодо використання позитивних здобутків історичного досвіду з метою покращання правового регулювання системи громадського піклування в сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)5-523.7/8 +
Шифр НБУВ: РА358468

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського