Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (147)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>K=ХОЛЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Скрипник Л.М. 
Активність ферментів трансмембранного транспорту та вплив на них регідратаційної терапії у хворих на холеру: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Л.М. Скрипник ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 18 с.: мал. — укp.

Вивчено патогенез порушень трансмембранного транспорту в хворих на холеру Ель-Тор. Обстежено 90 хворих на холеру з I, II, III ступенями зневоднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.15-52
Шифр НБУВ: РА313824 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Власенко А.В. 
Вплив жирової дистрофії печінки на особливості перебігу цукрового діабету: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Власенко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено патогенетичні механізми ураження гепатобіліарної системи у хворих на цукровий діабет (ЦД) на підставі визначення основних клініко-діагностичних критеріїв, що відображають вплив жирової дистрофії печінки (ЖДП) на перебіг ЦД. Досліджено особливості компенсації вуглеводного обміну у хворих на ЦД, ЖДП та у разі їх поєднання. Виявлено зміни стану вуглеводного, білкового, ферментного, пігментного, ліпідного обмінів, холеретичної функції печінки, балансу гомоцистеїну у сироватці крові, порушень у системі перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), антиоксидантного захисту (АОЗ), ехоскопічних і морфологічних показників і розроблено схеми коригувальної терапії. Обстежено 137 хворих на ЦД, ЖДП та у разі їх поєднання. Встановлено, що наявність ЖДП за ЦД супроводжується порушенням вуглеводного, білкового, ферментного, пігментного обмінів, холеретичної функції печінки, гіперліпідемією та гіпергомоцистеїнемією з наявністю атерогенних типів гіперліпідемій, хронічною гіпергомоцистеїнемією, що викликає порушення метаболізму з розвитком ендотеліальної дисфункції. Встановлено, що підвищення рівня гомоцистеїну в сироватці крові спричиняє коригувальний вплив на стан білкового, вуглеводного, ферментного та ліпідного обмінів, холеретичної функції печінки, системи ПОЛ та АОЗ. З'ясовано, що гіпоглікемія супроводжується стимуляцією процесів ПОЛ і зниженням ємності системи АОЗ. Доведено, що застосування комбінованої терапії з використанням тіотриазоліну, урсохолу та еспаліпону обумовлює нейро-, ангіо- та гепатопротективний ефекти, сприяє нормалізації показників вуглеводного, білкового, ферментного, пігментного та ліпідного обмінів, перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту, балансу жовчних кислот і гомоцистеїну в сироватці крові, що покращує перебіг ЖДП у хворих на ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р413.51-3 +
Шифр НБУВ: РА355789

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Лук'яненко І.А. 
Вплив інсуліну і глюкагону на секреторну функцію печінки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.А. Лук'яненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено механізми гормональної регуляції жовчоутворення. Проаналізовано впливи інсуліну та глюкагону на рівень холерезу та хімічний склад жовчі на безпородних собаках з хронічними комбінованими холецистодуоденальними фістулами. Доведено, що інсулін в дозі 1 од/кг стимулює холерез більш істотно, ніж у дозі 0,5 од/кг. За допомогою гормону підвищено рівень жовчоутворення та вміст жовчних кислот, білка, кальцію та неорганічного фосфору в жовчі собак. Внутрішньовенне введення глюкози зменшувало гіперхолеретичний вплив інсуліну. На підставі отриманих результатів доведено, що інсулін впливає на холерез опосередковано через викликану ним гіпоглікемію та підвищення активності ядер блукаючих нервів. Глюкагон підвищував продукцію жовчі та вміст жовчних кислот, білірубіну, загального білка, кальцію та неорганічного фосфору в жовчі собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*734.26*725.381.32*Е623.362.446.2Can*734.261
Шифр НБУВ: РА313913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Лященко Т.П. 
Вплив субстанції Р на жовчосекреторну функцію печінки і хімічний склад жовчі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.П. Лященко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено негуморальні механізми регуляції жовчосекреторної функції печінки. Одержані в хронічних і гострих спробах на тваринах результати свідчать про стимулювальний вплив широко розповсюдженого в організмі поліпептиду субстанції Р на жовчоутворювальну функцію печінки. Це стосується рівня секреції жовчі та її хімічного складу (вільних і кон'югованих жовчних кислот, холестерину, ліпідів, загального білка, білірубіну тощо). З'ясовано, що цей поліпептид виявився істинним холеретиком, оскільки змінює фільтраційно-дифузійні та синтетичні процеси в печінці. Показано, що для прояву адекватної відповіді печінки на введений поліпептид потрібна наявність нормальної активності парасимпатичної іннервації залози. Встановлено, що субстанція Р може реалізовувати свій вплив на функціональний елемент печінки через тахікінінові рецептори NK1- і NK3-типів. Висунуто гіпотезу про коригуючу та інтегруючу роль поліпептиду в організації секреторної діяльності травного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*734.26*725.136.2 + Е623.362.3Cae*734.261*725.136.2
Шифр НБУВ: РА314066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дронова І.Ю. 
Вплив факторів навколишнього середовища на епідемічний процес при холері та на біологічні властивості збудника: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / І.Ю. Дронова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено особливості епідемічного розповсюдження холери та її збудника на території України в період 7-ї пандемії. Виявлено фактори довкілля, що впливають на епідемічний процес холери та на біологічні властивості збудника. Виявлено залежність інтенсивності епідемічного прояву холери від клімато-географічних характеристик місцевості. Надано рекомендації щодо визначення обсягу лабораторних досліджень об'єктів довкілля на присутність холерних вібріонів на територіях, що належать до різних клімато-географічних зон України. Експериментально виявлено можливість тривалого співкультивування холерних вібріонів з оксегенічною культурою синьо-зелених водоростей Synechocystis PCC в середовищі з підвищеною місткістю NaCl. За таких самих умов виявлено інгібуючу дію зелених водоростей Platimonas viridis на процеси життєдіяльності холерних вібріонів. Розроблено методику визначення експресії генів патогенності у холерних вібріонів на культурі клітин HeLa. Досліджено строки збереження та показано експресію гена ctx у V. cholerae O1 за розробленою методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.15-3 + Р264.929-8
Шифр НБУВ: РА320690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Стеценко 
Епідеміологічні особливості холери в Приазов'ї і наукове обгрунтування протихолерних заходів на сучасному етапі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Інеса Ігорівна Стеценко ; АМН України; Державна установа "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.15(4УКР75) + Р264.929(4УКР75)
Шифр НБУВ: РА366216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кір'якова Л.С. 
Епідеміологічні та екологічні особливості 7-ї пандемії холери в Україні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Л.С. Кір'якова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено шляхи вдосконалення протиепідемічних та профілактичних заходів щодо холери на сучасному етапі в Україні. Установлено основні прояви та характеристику цього епідемічного процесу під час сьомої пандемії. Визначено переважно спалаховий характер захворюваності на холеру, можливість внутрішньолікарняної реалізації інфекції під час спалахів у закритих лікувальних закладах за основного шляху передачі - побутового. Порівняно результати досліджень щодо холери об'єктів довкілля та захворюваності на неї. Проаналізовано генетичну характеристику холерних ембріонів 01 групи за результатами визначення генів патогенності ctx, tcp і гена експресії toxR, встановлено їх епідемічну значущість. З урахуванням наукових даних щодо холери як антропосапронозної інфекції визначено деякі оптимальні абіотичні параметри збереження для токсигенних та нетоксигенних збудників. З використанням методу електронного картографування у програмі ArcGIS установлено залежність між інтенсивністю епідемічного процесу та належністю до екологічного регіону. Визначено, що територіями зі значним ризиком виникнення спалахів холери є екологічний регіон "понтичний". Згідно з цим уточнено критерії оцінки територій для розподілу за типами епідемічного прояву холери. Науково обгрунтовано підходи до обсягу та переліку об'єктів, що підлягають дослідженню. Надано пропозиції щодо вдосконалення існуючого епідеміологічного нагляду за холерою в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.15-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349647

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Пугач Н.Б. 
Історичні та медико-соціальні аспекти становлення і розвитку вчення про сибірку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.04 / Н.Б. Пугач ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2008. — 27 с. — укp.

Вперше проаналізовано фундаментальні праці загальних патологів, мікробіологів, епідеміологів та інфекціоністів, досліджено найважливіші етапи генезису, становлення та розвитку вчення про інфекційні хвороби на прикладі сибірки. З'ясовано, що відкриття збудника антраксу, вивчення його властивостей і характеристик, становлення вчення про сибірку істотно вплинули на розвиток мікробіології, епідеміології й імунології, відкриття багатьох збудників інфекційних хвороб, розробку ефективних специфічних засобів захисту людини та тварин від чуми, віспи, тифу, холери, дифтерії, поліомієліту. Доведено, що ідеї, гіпотези, твердження, активна експериментальна діяльність багатьох поколінь учених (Д.С.Самойловича, С.С.Андрієвського, Р.Коха, Л.Пастера, І.І.Мечникова, Л.С.Ценковського, В.К.Високовича, Д.К.Заболотного, Г.М.Мінха, М.Ф.Гамалії) стимулювали розвиток нових галузей медичної науки: мікробіології, епідеміології й імунології. Розкрито зміст та евристичну роль методології вакцинопрофілактики Л.С.Ценковського, розглянуто можливості її удосконалення за сучасних умов. Висвітлено суттєвий внесок вітчизняних учених у розвиток світової медичної науки, зокрема, створення вчення про атракс як особливо небезпечної хвороби, дослідження його властивостей і характеристик. Розглянуто основні етапи формування стратегії ефективної боротьби з інфекційними хворобами, наведено оцінку героїчних наукових експериментів вітчизняних мікробіологів. Розроблено діагностичну систему для індикації збудника сибірки у людей, тварин і в навколишньому середовищі на підставі полімеразної ланцюгової реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.76 +
Шифр НБУВ: РА356165

Рубрики:

      
9.

Кириченко 
Клініко-патогенетичні особливості холери, шляхи покращення її діагностики і терапії в умовах України: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / Павло Дмитрович Кириченко ; Київський НДІ епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.15-4
Шифр НБУВ: РА320032

Рубрики:

      
10.

Куц Т.В. 
Обгрунтування раціональної фармакотерапії хронічних невірусних дифузних захворювань печінки з біліарною дисфункцією та кишковим дисбіозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Т.В. Куц ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше вивчено стан детоксикувальної, білковосинтетичної та колагенотвірної функцій печінки у хворих на стеатоз печінки, хронічний гепатит (ХГ), цироз печінки (ЦП) невірусного генезу відповідно за показниками активності аргінази, орнітиндекарбоксилази та концентрації вільного оксипіролізу у крові. Установлено, що на тлі хронічних дифузійних захворювань печінки (ХДЗП) невірусного генезу, які перебігають з більш вираженими порушеннями її детоксикувальної функції й активацією процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), розвиваються моторно-евакуаторні дисфункції жовчовивідних шляхів у переважно за гіпертонічно-гіпокінетичним типом. Доведено, що за більш виражених порушень детоксикувальної, білковосинтезувальної функцій печінки й активації процесів ПОЛ ХДЗП невірусного генезу перебігають з порушенням мікробіоценозу кишечнику, а саме - зниженням росту цукроволітичної флори та підвищенням титрів протеолітичної флори, що призводить до підвищення активності процесів фібротизації печінки та подальшого прогресування захворювання. Проведено порівняльну оцінку ефективності корекції детоксикувальної, білковосинтетичної, та колагенотвірної функцій печінки у хворих на стеатоз печінки, ХГ та ЦП невірусного типу гепатопротекторами з різними механізмами дії. Вивчено характер і ефективність дії комбінованих холеретиків за порушення моторно-евакуаторної функції жовчовивідних шляхів і літогенних властивостей жовчі у хворих на стеатоз печінки з ХГ невірусної етіології. Обгрунтовано доцільність застосування екстракту Панкова - Дегтярьової під час лікування хворих на стеатоз печінки з дисфункцією жовчовивідних шляхів за гіпертонічно-гіпокінетичним типом. Уперше з використанням комплексу гепатопротекторів з лактулозою доведено можливість патогенетичної корекції порушень мікробіоценозу кишечнику у хворих на ХГ і ЦП невірусної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-52 + Р413.301.11-52 +
Шифр НБУВ: РА339916

Рубрики:

      
11.

Бородіна Т.В. 
Порівняльний аналіз ефективності антралю, тіотриазоліну, силібору, фламіну та холосасу при ураженнях печінки різного генезу: (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Т.В. Бородіна ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Експериментально та клінічно обгрунтована альтернатива використання гепатопротекторів і вирішено питання їх взаємозамінності при різноманітних захворюваннях печінки. На основі фармакологічних, клінічних, біохімічних, гістоморфологічних методів дослідження проведено порівняння механізмів реалізації гепатозахисної дії антралю, тіотриазоліну, фламіну, холосасу та силібору. Виявлено в досліді та підтверджено в клініці, що препарати фламін та холосас з холеретичним ефектом чинять нормалізуючу дію на показники цитолізу та стан перекисного окислення ліпідів, але поступаються синтетичним препаратам - антралю та тіотриазоліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29

Рубрики:

      
12.

Пікуль К.В. 
Стан здоров'я дітей, що мешкають на нітратно-забрудненій території та обгрунтування методів їх реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.В. Пікуль ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше за клініко-експериментальних умов встановлено негативну роль хронічного нітратного навантаження у розвитку патології шлунково-кишкового тракту (ШКТ) у разі довготривалого надходження нітратів. Даний висновок підтверджено виявленими морфологічними змінами у шлунку, ворсинках дванадцятипалої кишки, паренхімі печінки та жовчних протоках піддослідних тварин, що відповідає клінічним еквівалентам функціональних змін у ШКТ та гепатобіліарній системі, які спотерігаються у дітей, що мешкають на забруднених нітратами територіях. Наведено інтегральну оцінку їх фізичного розвитку та стану здоров'я. Виявлено переважний розвиток вегетативної дисфункції (ВД) у осіб з психоемоційними характеристиками холерик-екстраверт і меланхолік-інтроверт та переважне поширення патології ШКТ у дітей, які постійно проживають на нітратно-забруднених територіях у порівнянні з їх ровесниками з екологічно чистої місцевості. Обгрунтовано доцільність застосування у комплексі реабілітаційних заходів препаратів рослинної клітковини, фебіхолу, кверцетину для лікування осіб, що проживають на нітратно-забруднених територіях і перебувають на "Д" обліку з хронічним гастритом і дискінезією жовчних шляхів за гіпокінетичним гіпотонічним типом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-3 +
Шифр НБУВ: РА333249

Рубрики:

      
13.

Лукашевич Н.В. 
Удосконалення протиепідемічних і профілактичних заходів щодо холери у зв'язку з епідемічними особливостями її поширення в Україні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Н.В. Лукашевич ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено шляхи удосконалення протиепідемічних і профілактичних заходів щодо холери на сучасному етапі в Україні. Встановлено основні характеристики епідемічного процесу холери (ЕПХ) на прикладі епідемій на Миколаївщині у 1994-му і 1995-му рр. Розглянуто ефективність протиепідемічних заходів, проведених в осередках холери. Виявлено причини низької ефективності таких заходів, як масова антибіотикопрофілактика, подвірні обходи, дезинфекція, підготовка медичного персоналу. Обгрунтовано необхідність зменшення обсягу бактеріологічних обстежень хворих на холеру та контактних з трьох досліджень до однократного. За допомогою методу картографування визначено території інтенсивного прояву ЕПХ в Україні. Зазначено, що до них відносяться усі приморські області півдня України та АР Крим. На підставі результатів проведеного епідеміологічного та статистичного аналізу ЕПХ на трьох раніше існуючих типах територій доведено, що територію країни можна розподілити на два типи за проявом епідемічного процесу. Надано епідеміологічну оцінку ефективності та доцільності проведених лабораторних обстежень населення на територіях країни, що відносяться до різних типів прояву ЕПХ. На територіях першого типу (інтенсивного прояву даного процесу) було виявлено 97,5 % осіб від усіх інфікованих у країні, а велика бактеріологічна робота, проведена на територіях другого типу, майже не принесла результатів. Обгрунтовано скорочення обсягу бактеріологічного обстеження населення на холеру. Зазначено, що це дозволить заощадити сили персоналу, матеріальні ресурси та буде сприяти оптимізації епідеміологічного нагляду за інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.15-5 + Р194.15 +
Шифр НБУВ: РА324283

Рубрики:

      
14.

Ковальчук Г.Я. 
Фізіологічна активність мінеральної води "Нафтуся" до і після її мікробної депривації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Г.Я. Ковальчук ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив ультрафіолетового опромінення та ультрафільтрації лікувальної води "Нафтуся" на її фізіологічну активність, а також хімічний склад та фізико-хімічні показники. Визначено валовий вміст органічного вуглецю під час опромінення, який зменшується на 11 %, а за умов фільтрації - на 12 %. Проаналізовано антиоксидантну дію води "Нафтуся" за результатами експериментів на щурах, відзначено збільшення товщини кори наднирників, підвищення екскреції з сечею 17-кетостероїдів, добової екскреції електролітів та азотистих метаболітів, а також зниження літогенності сечі. Визначено підвищення вмісту лімфоїдних, стромальних та фагоцитуючих клітин в селезінці і тимусі. Наведено дані про холеритичну, діуретичну, стреслімітувальну, антиксенобіотичну дію "Нафтусі", розкрито її вплив на фагоцитоз нейтрофілів та лейкограму крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.48 +
Шифр НБУВ: РА341703

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського