Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (963)Книжкові видання та компакт-диски (104)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ХМАРНІ$<.>+<.>K=СХОВИЩ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Гораль Л.Т. 
Дослідження дифузійних і газодинамічних процесів у ПСГ при фільтрації природного газу і азоту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Л.Т. Гораль ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 18 с. — укp.

Проведено наукові дослідження газодинамічних і дифузійних процесів в пористому середовищі з метою заміни буферного об'єму буферного газу інертним. Дана статистична оцінка впливу об'єму буферного газу на економічні показники підземного сховища газу. Реалізація математичної моделі, що зв'язує затрати на створення ПСГ з його технологічними параметрами методом пошуку екстремуму дозволила встановити, що оптимальний об'єм буферного газу з точки зору мінімуму приведених затрат на створення і експлуатацію сховища залежить від ціни буферного газу і коливається в межах 13-21% від повного об'єму газу. На основі обробки результатів проведених лабораторних досліджень змішування газів в пористому середовищі одержано емпіричну формулу для визначення ефективного коефіцієнту процесу дифузії газів в пористому середовищі. Побудована математична модель і розроблена методика та програмне забезпечення розрахунку переміщення зони контакту газів в процесі відбору активного газу дозволяють прогнозувати час періоду відбору і темп нагнітання азоту при відомому темпі відбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.1

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Сухін Є.І. 
Розробка та удосконалення гідрогазодинамічних методів підвищення надійності експлуатації підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Є.І. Сухін ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання гідрогазодинамічних методів покращання технологічних показників експлуатації сховищ газу, сформованих у багатопластовій неоднорідній водоносній системі, на підставі досліджень та узагальнення промислових даних і впровадження їх у практику. Висвітлено особливості геологічної будови об'єкта зберігання газу та процесу формування сховища за результатами аналізу результатів дослідної експлуатації підземних сховищ газу (ПСГ). На основі математичного моделювання спрогнозовано технологічні показники роботи ПСГ, спільно з міжпластовими витоками газу. Подано аналітичне обгрунтування стану тампонажного кільця у свердловині під час компресорного нагнітання газу. Проведено аналітичне дослідження реологічних параметрів герметизуючих композицій з метою зменшення витоків газу за рахунок ефективних відновлювальних робіт. Розроблено ефективну технологію експлуатації підземних сховищ, яка базується на селективно-диференційованому способі нагнітання і видобування газу пластами та свердловинами. Запропоновано перервний режим нагнітання газу у сховище, що зумовило зменшення періоду перебування сховища під заниженим тиском, обводнення пласта-колектора та защемлення газу. Удосконалено методи герметизації заколонного простору свердловин та закріплення привибійної зони, що дозволило підвищити надійність експлуатації свердловин та підземних сховищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089
Шифр НБУВ: РА307764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Зайцев В.В. 
Теоретичні основи проектування системи морського транспортування газів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.12 / В.В. Зайцев ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці важливої прикладної проблеми у вітчизняній науці - розробки морських родовищ корисних копалин і в суднобудівній науці - створення теоретичних основ проектування і розрахунку системи морського транспортування газів і принципово нових, з точки зору конструктивних і експлуатаційних особливостей, головних її елементів: магістральних трубопроводів, берегових сховищ газу, газовозів із різними типами вкладних танків, морських заводів збору і первинного підготування газу до транспортування, їхніх пристроїв, а також спеціальних пристроїв суден обслуговування морських трубопроводів. При цьому враховані особливості транспортуємих газів, вплив випару газу і використання його в енергетичній установці на основні елементи газовозів. Об'єктом дослідження є системи морського транспортування газів і складові елементи цих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.44 + О425.144.2-02

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Баранецький М.В. 
Підвищення якості кріплення свердловин підземних сховищ газу Прикарпаття: Автореф. дис.. канд. техн. наук: 05.15.10 / М.В. Баранецький ; Івано-Франківський держ. технічний ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,043 + И131,7

Рубрики:

      
5.

Салем Джамал Абдельрахман Абдалла 
Основні шкідники цибулі у Східному Лісостепу України. Видовий склад, динаміка чисельності і прийоми її регуляції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / Салем Джамал Абдельрахман Абдалла ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Вивчено шкідників ріпчастої цибулі у Східному Лісостепу України. Наведено відомості про видовий склад комах цибулевого агроценозу, формування фауни цибулі. Визначено спеціалізовані та неспеціалізовані шкідники цибулі. Досліджено особливості біології та екології спеціалізованих шкідників ріпчастої цибулі. Запропоновано прийоми захисту рослин від шкідників. Викладено дані про фауну цибулі під час зимового зберігання цибулі. Оцінено вплив різних способів зберігання цибулі на фауну безхребетних. Розроблено таблиці для визначення шкідливих видів за польових умов та у зимових сховищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.415
Шифр НБУВ: РА312858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Альбощий В.М. 
Розробка методів і засобів підвищення пожежної безпеки сховищ рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.М. Альбощий ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність комплексного підходу до питання запобігання та ліквідації процесів термічної активності (від раннього виявлення до ліквідації). Розроблено математичний апарат, що дозволяє за параметрами газоповітряного середовища надсилосного простору виявити процес термічної активності продукту, який зберігається, та визначити міру його розвитку, завдяки чому створено метод раннього виявлення процесів термічної активності рослинної сировини (РС) за зміною концентрації діоксиду вуглецю. Теоретично доведено можливість знищення осередків самонагрівання РС безпосередньо в сховищі. Розроблено метод ліквідації процесів самонагрівання та самозаймання - безпечне вивантаження, процедуру оцінки потрібної кількості сил і засобів для її здійснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.01-45н68
Шифр НБУВ: РА313269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Зайцев В.В. 
Теоретичні основи проектування системи морського транспортування газів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.08.03 / В.В. Зайцев ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2001. — 36 с. — укp.

Створено теоретичні засади проектування та розрахунку систем морського транспортування газів різних конфігурацій. На підставі конструктивних і експлуатаційних особливостей розглянуто головні її елементи (берегові сховища газу, газовози з різними типами вкладних танків, морські заводи збору та первинного підготування газу до транспортування, їх пристрої, спеціальні пристрої суден обслуговування морських трубопроводів. Враховано особливості транспортованих газів. Показано вплив випару газу та використання його в енергетичній установці на основні елементи газовозів і параметри систем. Досліджено диференційний метод оцінки економічної ефективності суден-газовозів у системі морського транспортування газів. Розроблено та науково обгрунтовано метод оптимізації параметрів флоту газовозів з урахуванням специфіки його експлуатації та метод оптимізаційних розрахунків головних елементів суден-газовозів у системі морського транспортування для замовників з різними формами власності. Удосконалено математичні моделі, методи проектування та розрахунку швартовних пристроїв і пристроїв захисту корпусів газовозів і морського заводу від ушкоджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.144.2-02
Шифр НБУВ: РА315603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Смолій Я.В. 
Економіко-математичне моделювання і системна інтеграція сховищ даних банківської інформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Я.В. Смолій ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено новий напрямок у теорії та практиці системної інтеграції, який грунтується на концепції гнучкого поєднання економіко-математичного моделювання з використанням багатовимірних агрегатів платіжного календаря у середовищі сховищ даних банківської оперативно-аналітичної інформації. Встановлено, що дане моделювання платіжного календаря на основі сховищ даних надає можливість збалансовано здійснити оперативно-аналітичний менеджмент банківської діяльності. Запропоновано комплексні методи аналізу процесів системної інтеграції на основі компонентів сховищ даних, а також гнучкі методи та критерії впровадження банківських гіпертехнологій, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично та підтверджено практично на прикладах оцінки сукупної собівартості володіння інформаційними продуктами та технологіями сховищ даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 ф в611 + У9(4УКР)262.10 ф в611
Шифр НБУВ: РА321614

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Філіпова Л.М. 
Ефективність природних та синтезованих регуляторів росту при застосуванні під садивні бульби картоплі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.М. Філіпова ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто вплив ростових препаратів на ріст, розвиток, урожайність та якість бульб картоплі. Визначено дози та засоби обробки садових бульб різними регуляторами росту. Встановлено значний інгібуючий ефект від застосування перед закладанням у сховище регулятора росту ДГ - 613 у концентраціях 5,0 % та 10,0 %. Доведено, що урожайність у середньому за три роки зросла на 53 ц/га. Значний стимулюючий ефект досягнуто від передпосадкової обробки бульб картоплі сортів Бородянська рожева та Світанок київський 0,05 %-им розчином ПАБК. Встановлено економічну та енергетичну ефективність застосування даних регуляторів росту на бульбах картоплі різних сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-272.537 +
Шифр НБУВ: РА321897

Рубрики:

      
10.

Краснюк М.Т. 
Моделювання та орієнтовані на знання засоби підпримки прийняття рішень в нафтогазовидобувному комплексі України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / М.Т. Краснюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію інформаційної системи української нафтогазової компанії. Одержано науково-обгрунтовані висновки щодо архітектури та характеристик орієнтованої на знання інтелектуальної системи підтримки прийняття рішень (СППР) нафтогазовидобувної компанії, спроектовано структуру сховища її даних. Розроблено АРМ-орієнтовану архітектуру, мережеве забезпечення, відповідне програмне та апаратне забезпечення, а також комплексну систему економіко-математичної підтримки прийняття рішень на макрорівні вітчизняної нафтогазовидобувної компанії за сучасних економічних умов: дістала подальший розвиток концепція економіко-математичного моделювання даної компанії як цілісної складної специфічної системи та досліджено кілька економіко-математичних моделей та показників, необхідних для прийняття управлінських рішень з економічних та виробничих питань нафтогазовидобувної компанії. Запропоновано схему ефективних процесів підтримки прийняття рішень стратегічного управління, створено відповідну базу правил та розроблено чотири функціональних блока економіко-математичних моделей та алгоритмів для управління комплексом бізнес-процесів нафтогазової компанії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.6-210.11
Шифр НБУВ: РА321386

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Деркач М.П. 
Газогідродинамічні особливості експлуатації газосховищ у виснажених покладах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.П. Деркач ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання формування та експлуатації штучного газонасиченого об'єму підземних сховищ газу (ПСГ) в покладах, які розроблялися за пружноводонапірного режиму, а також вивчено роботу колекторної системи збору газу на ПСГ. На прикладі Опарського та Більче-Волиця-Угорського ПСГ вирішено питання визначення пружного запасу водоносного басейну покладів, впливу заводнення на формування газонасиченого об'єму ПСГ і режим його циклічної експлуатації. Обговорено тривалість часу формування штучних покладів ПСГ і фактори, які впливають на величину газонасиченого об'єму сховища. Виявлено причини зменшення продуктивності експлуатаційних свердловин у разі використання колекторної системи збору газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089
Шифр НБУВ: РА320994

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Мазницький А.С. 
Геодезичний моніторинг і прогнозування техногенної геодинаміки на родовищах нафти і газу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / А.С. Мазницький ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Визначено, що геодизичні методи базуються на застосуванні високоточного нівелювання, полігоно- та світовіддалеметрії, кутових вимірюваннях, техногенних геодинамічних полігонах, а також вимірюваннях деформацій, елементів обв'язки устя експлуатаційної свердловини. Розроблено систему фізико-математичного моделювання напружено-деформованого стану колектора, гірничих порід, що його вміщують, осідань і деформацій земної поверхні. Одержано робочі формули для визначення зони впливу розробки родовищ вуглеводнів на земну поверхню та час проходження амплітуди стиснення колектора до земної поверхні. Зазначено, що методи базуються на механіці суцільного середовища з використанням моделі трифазної квазітрьохмірної фільтрації флюїду у пористому середовищі. Запропоновано алгоритм і програмне забезпечення шодо визначення просторового положення осі стовбура свердловини з оцінкою характерної точки або вибою у плані через еліпс та у просторі через еліпсоїд помилок із заданою імовірністю. Розглянуто метод ампроксимації геометричних параметрів природних колекторів. На підставі формул рівноваги тиску газу, температури та глибини у флюїдному середовищі розроблено методику оптимізації обсягів закачування газу у підземне сховище, визначено межові пластові тиски за умов циклічної експлуатації ПСГ у пористих кристалах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1 + И36 с5 +
Шифр НБУВ: РА322963

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Данишурка Н.А. 
Соленосні формації Дніпровсько-Донецької западини і перспективи їх використання для створення підземних сховищ: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.21 / Н.А. Данишурка ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Досліджено геологічну будову, речовинний склад, структурно-текстурні особливості та фізико-механічні властивості соляних порід формаційного комплексу солянокупольних структур щодо придатності для розміщення підземних сховищ різного цільового призначення. Надано аналітичний огляд стану основних аспектів напрямку роботи: стану проблем сховищ енергетичної сировини, хімічних продуктів, технологічних газів, ізоляції токсичних і радіоактивних відходів у світовій практиці та в Україні та їх використання (з оцінкою перспектив) у поданих напрямках. Розроблено методологію та визначено методичні прийоми цільових досліджень. Використано методологічний апарат вибору та оцінки геологічних об'єктів різного рангу для розміщення підземних сховищ, який містить прийоми: комплекс еколого-геологічних критеріїв вибору та розробку оціночних моделей геологічних об'єктів. Розроблено комплекс еколого-геологічних критеріїв вибору та оцінки ділянок для розміщення сховищ різного цільового призначення. На базі детальних літологічних та структурних досліджень внутрішньої будови масивів, їх речовинного складу та структурно-текстурних особливостей, з урахуванням кореляції останніх міцнісних властивостей та проникності, розроблено крупномасштабні цільові структурно-літологічні моделі трьох солянокупольних структур північно-західної частини Дніпровсько-Донецької западини з геометризацією та прогнозом в соляному масиві структурних елементів з різними характеристиками міцнісних властивостей і проникності. У межах соляних масивів виділено ділянки (майданчики, інтервали), сприятливі для підземного будівництва, з виділенням несприятливих інтервалів. Методика може бути застосована з метою вибору геологічних об'єктів на етапах регіональних досліджень, а також на етапах геологорозвідувальних робіт, спрямованих на виділення та оцінку ділянок соляного масиву, придатних для розміщення підземних ємкостей різного цільового призначення - сховищ нафти та нафтопродуктів, вуглеводневих газів, інертних газів, хімічних продуктів, акумуляторів стисненого повітря, а також ізоляції радіоактивних і токсичних відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.17(45УКР)-0 + Д452.17(45УКР)-0 + Д452.17(45УКР)-0
Шифр НБУВ: РА326033

Рубрики:

      
14.

Гайдідей О.В. 
Комплексна переробка екологічно небезпечних хлорвмісних пестицидних препаратів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.В. Гайдідей ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано комплексний підхід для розв'язання задач з переробки екологічно небезпечних хлоровмісних пестицидів, з урахуванням еколого-аналітичну та фізико-хімічну оцінки пестицидів, визначення технологічних параметрів процесу переробки, економічної ефективності повторного використання продуктів переробки пестицидів і параметрів екологічної безпеки прийнятих технічних рішень. Установлено технологічні параметри утилізації натрієвої солі трихлороцтової кислоти (пестицид ТХАН) за методом декарбоксилювання з використанням аеротропної відгонки суміші "хлороформ - вода", що дало змогу виділити цінний органічний розчинник з виходом 72 мас. %. У разі утилізації пестициду ХАН визначено умови виділення трихлороцтової кислоти без її розкладу з подальшим одержанням мідної (II) солі та дослідження її як присадного матеріалу в мастильних композиціях. Установлено технологічні закономірності плазмохімічного знешкодження пестициду ДДТ, що дало змогу обгрунтувати екологічно безпечні, оптимальні технологічні параметри управління даним процесом. Базуючись на єдиній природно-техногенній системі "регіон-сховище пестицидів - блочно-модульна установка з їх переробки" обгрунтовано методику раціонального з розміщення установок з переробки хлоровмісних пестицидів, що враховує взаємозв'язок між вартісними величинами за технологією переробки, транспортування, вірогідності забруднення навколишнього середовища внаслідок транспортних аварій і величиною можливих у цьому разі збитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л330.94
Шифр НБУВ: РА326891

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Костів В.В. 
Методи параметричного діагностування поршневих газоперекачувальних агрегатів компресорних станцій підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / В.В. Костів ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод параметричного діагностування компресорних циліндрів поршневих газоперекачувальних агрегатів, що базується на аналізі тренду перетинів негерметичності, наведено методику його практичної реалізації на базі вимірювань параметрів режиму роботи. Показано, що узагальнюючим діагностичним параметром для оцінки стану циліндра може слугувати температура газу на його виході. На цій підставі розроблено два методи діагностування стану циліндра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089-5-082.05 +
Шифр НБУВ: РА327187

Рубрики:

      
16.

Редич О.В. 
Моделювання та комп'ютеризовані засоби підтримки прийняття рішень при адмініструванні податків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.В. Редич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено методи створення економіко-математичних моделей податкових процесів, систематизації показників ефективності здійснення податкової політики, функціонування податкової служби та податкової системи загалом. Здійснено структурно-функціональний аналіз та синтез податкової системи як комплексу взаємодіючих рівнів. Систематизовано основні фінансові показники та критерії оцінювання ефективності податкової системи. На базі системи показників побудовано цільові функції податкової системи, податкової служби, а також здійснення податкової політики. Досліджено класичні регресійно-кореляційні методи прогнозування податкових надходжень. З метою розпізнавання образів суб'єктів оподаткування використано методи, що базуються на нейроалгоритмах, кластерному та дискримінантному аналізі. Запропоновано модель раціоналізації використання ресурсів підрозділу податкової служби на базі теорії функції корисності. З використанням пакету системної динаміки iThink досліджено вплив зміни сукупної ставки оподаткування валової доданої вартості на податкове зобов'язання платника. Запропоновано структуру корпоративної системи підтримки прийняття рішень на базі сховища даних з використанням багатовимірної бази даних Oracl Express та технології OLAP.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА323467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бобро Д.Г. 
Аналіз ядерної безпеки ядерно-небезпечних об'єктів Чорнобильської АЕС: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.21 / Д.Г. Бобро ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2003. — 28 с. — укp.

Розроблено повномасштабні тривимірні розрахункові моделі складних ядерно-небезпечних об'єктів Чорнобильської АЕС (реактору РВПК-1000, сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), паливовмісних мас об'єкту "Укриття"), що найбільш адекватно відображають усі їх конструктивні особливості та масо-габаритні параметри. На основі розроблених моделей проведено розрахунки, що обгрунтовують ядерну безпеку та подають вхідну інформацію для подальших розрахунків радіаційних характеристик об'єктів. За результатами проведеного аналізу чутливості зроблено обгрунтовані спрощення моделей та описано базові моделі. Наведено схему розрахунків та експериментальних досліджень радіаційних характеристик реакторних конструкцій для енергоблоків АЕС з реакторами РВПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03Чорнобиль +
Шифр НБУВ: РА329546

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Ніколаєв О.В. 
Розробка методики та пристрою контролю параметрів технічного стану технологічних об'єктів підземних сховищ газу в умовах Донецького басейну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.В. Ніколаєв ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методику та систему контролю технічного стану ємнісним методом, яка дає змогу контролювати кут трубопроводів та відносне просідання технологічних об'єктів підземного сховища газу. З використанням даних розробленої системи запропонована методика дає змогу контролювати величину розподілу напружень у трубопроводах, визначати місце максимальних напружень. Розроблено ємнісний первинний перетворювач, у якому враховано особливості його експлуатації в групах до 30 шт. розподілених на значних відстанях. Особливу увагу приділено питанню роботи первинного перетворювача за різних температур, що мають місце протягом року. Проведено метрологічний аналіз розробленої системи та первинного перетворювача, а також лабораторні та натурні дослідження розробленої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089-07с +
Шифр НБУВ: РА325414

Рубрики:

      
19.

Огнева А.М. 
Методи розподілу інформаційних ресурсів в корпоративних системах виробничих організацій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.М. Огнева ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2004. — 17 с. — укp.

Розроблено моделі та методи розподілу інформаційних ресурсів у корпоративних інформаційно-аналітичних системах виробничих організацій. Досліджено метод оптимального розподілу інформаційних ресурсів серед вузлів розподілених обчислювальних мереж. Визначено, що критеріями розв'язку даної задачі є мінімізація загального часу обробки запиту та мінімізація кількості звернень до інших вузлів у процесі обробки запиту. Побудовано графічну модель мультиагентної системи заповнення інформацією тематичних сховищ даних системи підтримки прийняття рішень (СППР) з інформаційної розподіленої бази підприємства за допомогою теорії мережі Петрі. На підставі аналізу динаміки поводження системи розроблено структуру й алгоритми функціонування комплексу програмних агентів, що використовуються в процесі завантаження та поповнення тематичних сховищ даних з зовнішніх джерел. Розроблено модель корпоративної інформаційно-аналітичної системи та її підсистем, структуру та принципи функціонування тематичних баз даних СППР у межах інформаційних комп'ютерних систем підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.42 +
Шифр НБУВ: РА331929

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Кузнєцова О.О. 
Використання непрямих випарних повітроохолоджувачів у теплотехнологіях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.О. Кузнєцова ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2004. — 27 с. — укp.

На підставі аналізу фізичних процесів, які відбуваються під час тепловологісної обробки повітря у запропонованих двоступеневих непрямих випарних повітроохолоджувачах (НВП) одержано аналітичні залежності для розрахунку кінцевих параметрів повітря даних НВП, а також нові дані щодо оптимальних режимів роботи НВП за умов зниженого тиску повітря. Досліджено сумісну роботу НВП з осушувачами повітря, що діють на основі сорбентів, розроблених у ІТТФ НАНУ та виявлено характер впливу попереднього осушення повітря на холодопродуктивність НВП. Наведено ефективні схеми кондиціювання повітря з використанням НВП. Уперше розроблено теплотехнології підготовки вентилюючого повітря для гіпобаричного сховища сільськогосподарської продукції з використанням НВП. Запропоновано принципово нові способи одержання прісної води з вологого атмосферного повітря, що передбачають застосування НВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.302 +
Шифр НБУВ: РА334961

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського