Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (25)Реферативна база даних (400)Книжкові видання та компакт-диски (77)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ФРАНЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Савін К.С. 
Управління маркетингом банківських установ у країнах Європейського Союзу (на матеріалах німецької банківської системи): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / К.С. Савін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено досвід банків країн Європейського Союзу щодо становлення та функціонування сучасної системи управління банківським маркетингом. Особливу увагу приділено дослідженню досвіду управління маркетингом у банках ФРН як однієї з найбільш фінансово розвинутих країн ЄС. Специфіку банківського маркетингу німецьких банків порівняно з його особливостями в інших країнах ЄС (Великобританія, Франція, Іспанія, Австрія), розроблено практичні та методичні рекомендації щодо втілення в українську банківську практику сучасної системи управління маркетингом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)262.1 + У9(4НІМ)262.1
Шифр НБУВ: РА311231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Халецька Л.П. 
Франція в європейському інтеграційному процесі (кінець 1980-х - 1990-і роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.П. Халецька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено європейську політику Франції наприкінці 1980-х рр. у контексті її участі в діяльності Європейського Союзу. Визначено вплив Франції на формування та розвиток провідних напрямків європейського інтеграційного процесу в даний період: створення Економічного і валютного союзу, формування загальноєвропейської політики зайнятості, організацію спільної оборонної політики країн Європейського Союзу, розширення діяльності ЄС у країнах Центральної та Східної Європи. Досліджено еволюцію концептуальних підходів, цілей, форм, методів європейської політики Франції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ФРА)63-6 + Т3(4)63-6
Шифр НБУВ: РА314048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Потапов О.О. 
Порушення згортаючої та протизгортаючої систем крові при черепно-мозковій травмі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / О.О. Потапов ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Досліджено проблеми своєчасної діагностики, профілактики та лікування тромботичних і геморагічних ускладнень, які розвиваються у разі черепно-мозкової травми. Обстежено 349 хворих з черепно-мозковою травмою різної тяжкості. Стан системи згортання крові контролювався стандартними та модифікованими методиками. Оцінено кількісні та якісні зміни з боку форменних елементів крові (тромбоцитів і лейкоцитів) з використанням гематологічного аналізатора Cobas Mikros (Hoffmann la Roche, Австрія). Використано аналізатор mini Vidas (Bio Merieux, Франція) для контролю за станом фібринолізу та концентрації у плазмі крові продуктів деградації фібрину. Встановлено, що зміни у первинному гемостазі виникають навіть у випадку легкої черепно-мозкової травми і зумовлюють скорочення часу кровотечі та часу згортання крові. Дані зміни вказують на значну активацію системи первинного гемостазу, вони зумовлені функціональними розладами регуляції системи гемостазу з боку центральної нервової системи. За умов тяжкої черепно-мозкової травми, коли внаслідок механічного ушкодження тканини мозку, мозкових судин, клітин крові у кров'яне русло викидається велика кількість тканинного тромбопластину, виникають значні зміни у первинному гемостазі, процесах гемокоагуляції та фібринолізу. Зазначені зміни проявляютья у вигляді тромботичних і геморагічних ускладнень (синдрому внутрішньосудинного згортання крові). У 96,2 % випадках комплексна терапія черепно-мозкової травми антиагрегатними та антикоагулянтними препарати у поєднанні, у разі необхідності, з хірургічним втручанням, дозволила зменшити тривалість неврологічних проявів, прискорити нормалізацію всіх ланок гемостазу, знизити летальність серед хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5
Шифр НБУВ: РА319741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Синенко С.І. 
Розвиток післядипломної педагогічної освіти в країнах Західної Європи (Англія, Франція, Німеччина): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.І. Синенко ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вперше на підставі матеріалів вивчення системиосвіти в Англії, Франції та Німеччині надано комплексну характеристику чинників та історичних передумов розвитку післядипломної педагогічної освіти в соціокультурному контексті Західної Європи. Розглянуто підходи, концепції та ідеї післядипломної освіти педагогів у Англії, Франції, Німеччині. Виявлено та проаналізовано провідні моделі навчання працюючих учителів у країнах Західної Європи (п'ятициклова технологічна модель, рефлексивна модель, моделі навчання на базі проектів). З'ясовано особливості організації післядипломної педагогічної освіти в зазначених країнах та визначено спільні тенденції її розвитку. До наукового обігу української педагогічної науки введено нові факти, ідеї та підходи до організації системи післядипломної педагогічної освіти за умов стрімкозмінного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4)
Шифр НБУВ: РА321098

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Біломеря Т.А. 
Епідеміологічна характеристика кору, епідемічного паратиту, краснухи в умовах урбанізованого регіону та ефективність імунізації вакциною Тримовакс: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.А. Біломеря ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено всебічну характеристику кору й епідпаротиту за умов багаторічної вакцинопрофілактики та краснухи в довакцинальний період в урбанізованому регіоні України. Визначено особливості сучасного епідемічного процесу інфекцій. Обгрунтовано необхідність подальшого удосконалення календаря профілактичних щеплень. Вперше в Україні доведено низьку реактогенність, високу імунологічну й епідеміологічну ефективність комбінованої вакцини проти кору, епідпаротиту та краснухи "Тримовакс" (Франція). Випадків серозного менінгіту серед щеплених не виявлено. Досліджено високий рівень сероконверсії у серонегативних до імунізації дітей. Через півроку після щеплення антитіла до кору серед них мали 90 %, краснухи - 91,9 %, епідпапориту - 95,7 %. Індекс і коефіцієнт ефективності краснушного компонента 97,6 %, паротитного - 93,8 %. Хворих на кір серед щеплених не виявлено. Відзначено позитивний вплив планової вакцинації тривакциною на епідпроцес інфекцій. Надано рекомендації щодо застосування вакцини "Тримовакс" для планової вакцинації та ревакцинації у країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.25-3 + Р733.514.29-3 + Р733.514.26-3
Шифр НБУВ: РА317979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мітрофанова О.О. 
Безпекова політика Франції в контексті сучасних європейських геополітичних трансформувань: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.О. Мітрофанова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено процес еволюціонування французьких зовнішньополітичних імператив щодо конструювання нової моделі європейської безпеки, реформування вже існуючих інститутів безпеки за умов глобальних трансформацій усієї системи міжнародних відносин. Розглянуто взаємодію механізмів практичного втілення політичних імператив офіційного Парижа з імперативами США, Росії, Великої Британії, Німеччини. Проаналізовано причини специфічних підходів цих держав та досвід досягнення компромісів. Досліджено становлення та еволюцію стратегічного курсу Франції щодо незалежної України в контексті трансформації системи європейської безпеки. Зроблено висновок, що Франція є не лише ініціатором, а й своєрідним рушієм реалізації ідеї автономізації Європи в царині безпеки та оборони. Візначено, що інститути системи європейської безпеки є механізмами реалізації стратегічної мети Франції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ФРА)64-6 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА321199

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мовчан М.П. 
Вплив ідеології НАТО на формування зовнішньої та оборонної політики Франції та ФРН у євроатлантичному просторі у 1991 - 2003 рр. (за матеріалами мас-медіа Франції та ФРН): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.П. Мовчан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості, методи й технології впливу ідеології НАТО на формування зовнішньої та оборонної політики Франції й Німеччини у євроатлантичному просторі та на їх двосторонні відносини. Проаналізовано роль французьких та німецьких мас-медіа як інструментів ідеологічного впливу. На основі вивчення досвіду відносин НАТО - Франція - Німеччина розроблено рекомендації для державних установ України, які формують, реалізують та досліджують зовнішню політику країни щодо перспектив розвитку відносин держави з НАТО, Європейським та Західноєвропейським Союзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф055.22 + Ф4(4ФРА)64 + Ф4(4НІМ)65 +
Шифр НБУВ: РА329595

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Шинкарук А.Л. 
Інформаційні виміри політичного простору країн Європи (Німеччина, Франція, Португалія, Чеська Республіка, Україна): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.Л. Шинкарук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Установлено 5 типів політичних процесів залежно від їх ресурсної бази та місця у соціальному просторі: динамічна стабільність, режим з загостренням за нестійкої стабільності, нестійка циклічність, локалізація та динамічна нестійкість. Проаналізовано суспільствознавчі і політологічні концепції світової науки, що відбивають системоутворююче значення інформації для поведінки суспільних систем. З'ясовано залежності типів політичного процесу та інформаційної системи. Установлено корелятивний зв'язок між динамікою політичних акторів та рівнем використання інститутів інформаційного суспільства (ЗМІ, Інтернет, технології політичного менеджменту). Розкрито суть поняття інформаційного суспільства у контексті політичної системи (з урахуванням її ресурсної бази та інших характеристик). Досліджено залежність поведінки політичних акторів (у Німеччині, Франції, Португалії, Чеській Республіці, Україні) відповідно до конкретного інформаційного середовища. Системно проаналізовано політичні процеси в Україні та елементи інформаційного чинника. Установлено, що нестабільність політичного середовища не обов'язково є прямим наслідком перехідних процесів, а зумовлена ставленням політичних лідерів до інформаційних інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф4(4)64 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА333853

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Кравченко К.О. 
Експериментальна оцінка нейропротективної дії похідних бензотіазолу при церебральній ішемії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / К.О. Кравченко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

За результатами дослідів in vitro на моделі ішемії головного мозку серед ряду похідних бензотіазолу, найбільш церебропротективні властивості має сполука амдифлузол (2-аміно-6-дифторометоксібензотіазол). Ці властивості реалізуються зниженням летальності щурів з церебральною ішемією, послабленням нейродегенеративних процесів, зменшенням зони некрозу у головному мозку, зниженням розвитку неврологічного дефіциту у тварин, послабленням ознак порушення функціонального стану центральної нервової системи, гальмуванням надмірної активації процесів вільно-радикального окиснення та нормалізацією показників енергетичного обміну. На підставі нейрофізіологічних дослідів установлено, що амдифлузол ефективно блокує проведення збудження до інтернейронів спинного мозку, ефективно зменшує рефлекторне збуждення мотонейронів у моносинаптичній рефлекторній дузі. Досліджено нові похідні бензотіазолу у порівнянні з відомим блокатором глутаматергічної передачі рілутеком (МНН - рилузол, Aventis Pharma, Франція) і препаратом-генеретиком "Боризол" (МНН - рилузол, Борщагівський ХФЗ, Україна), зроблено припущення, що церебропротективні властивості базуються на здатності ефективного гальмування глутамат-кальцієвої ексайтотоксичності, яка виникає за умов ішемії головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА344732

Рубрики:

      
10.

Коломієць О.В. 
Трансформація політичної ідеології держави в контексті боротьби з міжнародним тероризмом: проблеми і шляхи вирішення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.В. Коломієць ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено трансформацію політичної ідеології держави під тиском міжнародного тероризму на глобальному, регіональному та національному рівнях. Визначено історичне підгрунтя сучасних змін у політичній ідеології. Здійснено синтез сценаріїв політичної ідеології держави за умов кризового стану внаслідок проявів тероризму. Проаналізовано політичний процес трансформації (зміщення вправо) демократичних засад суспільства. Розроблено механізми (моделі) формування політичної ідеології держави за кризових ситуацій. Зроблено соціально-політичні суспільно важливі висновки після терористичних актів ісламістів у Великій Британії (в липні 2005 р.), Іспанії (у березні 2004 р.), Росії (в жовтні 2002 р. та 2005 р., вересні 2004 р.) та США (у вересні 2001 р.). Зокрема, показано, що політична ідеологія таких країн, як Велика Британія, Іспанія, Росія, США та Франція та міжнародних структур (ЄС, ООН та НАТО) після терористичних актів 2001 - 2005 рр. певною мірою трансформувалася від демократичних засад до авторитаризму. Розглянуто питання впровадження неополітичних технологій для вирішення кризових ситуацій у боротьбі з міжнародним тероризмом. Проведено дослідження їх існуючих видів та впливу на політичну ідеологію держави. Розглянуто концепції застосування неополітичних технологій для вирішення соціально-політичних екстремальних ситуацій, зокрема під час проведення терористичних актів. З урахуванням потенційної загрози активізації міжнародного тероризму в Україні сформульовано рекомендації щодо його попередження та боротьби з ним. Наведено пропозиції щодо удосконалення вітчизняної законодавчої бази у сфері протидії тероризмові з урахуванням світового досвіду країн, що проводять активну боротьбу з даним явищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055 + Ф023 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА345504

Рубрики:

      
11.

Горбаньова Т.І. 
Спостережувані прояви процесів перемішування в зорях малих мас: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Т.І. Горбаньова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Оброблено спектри 204-х зір, одержані на 1,93 м телескопі Обсерваторії Верхнього Провансу (ОНР, Франція), за допомогою ешеле-спектрометра ELODIE. Визначено параметри атмосфер і вміст елементів в атмосферах 8-ми субгігантів , 19-ти гігантів диска та 177-ми зір, які за фотометричними критеріями віднесено до кламп гігантів. Проведено порівняння одержаних результатів з теоретичними передбаченнями першого перемішування. Установлено зміну вмісту літію та вуглецю стосовно субгігантів згідно до стандартної теорії еволюції. Оцінено можливість проведення селекції гігантів, що належать до різних еволюційних стадій на підставі розрахунків еволюційних треків і визначення ефективних температур і вмістів елементів, які можуть змінюватися у процесі еволюції зір. Відібрано 21 кламп гігант, 54 кандидата до клампа та біля 100-та звичайних гігантів, у яких установлено наявність усіх ознак першого перешування. Результати визначення вмісту C, N і Na у програмних зорях відображають проходження CNO-та, можливо, NaNe-циклів у зорях-гігантах. Визначено нахил залежності [C/Fe] та [Fe/H] подібний до карликів у даному діапазоні металевості. Це дозволяє використовувати вміст цих елементів для вивчення хімічної та динамічної еволюції Галактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.4,022 + В687,022 +
Шифр НБУВ: РА355495

Рубрики:

      
12.

Марчук У.Б. 
Асоціативний потенціал лінгвокультурних концептів у різносистемних мовах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / У.Б. Марчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено міжмовний порівняльний аналіз асоціативних полів конкретних "жінка", "мати", "дім" і абстрактних "батьківщина", "воля", "свобода" лінгвокультурних концептів з метою дослідження їх асоціативного потенціалу, розмежування універсального та лінгвокультурного маркованого в їх структурі на матеріалі англійської, французької, польської та української мов. Проведено асоціативний експеримент серед чотирьох національно-мовних груп реципієнтів, студетів м. Ель-Пасо (США, штат Техас), Парижа (Франція), Варшави (Польща) та Києва (Україна) загальною кількістю близько 1 000-и осіб. Проаналізовано особливості асоціативного вираження концептів "жінка", "мати", "дім", "батьківщина", "воля" та "свобода" в американській, французькій, польській та українській лінгвокультурах. Запропоновано нову модель концептуального аналізу, яка скадається з певних етапів, а саме: розгляду дефініцій концепту, його значеннєвості на мовному рівні, когнітивного й асоціативного аналізу паремій, виявлення асоціативного потенціалу у сучасному мовомисленні (на підставі асоціативного експерименту). Введено нову класифікацію асоціативних реакцій шляхом виокремлення у структурі асоціативного поля семантичного гештальту, що відтворює типову для національної культури модель референта, яка відповідає стимулу в оточуючій реальності носія даної мови. Розроблено комплексне визначення асоціативного потенціалу концепту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-315.5 +
Шифр НБУВ: РА364835

Рубрики:

      
13.

Пивоваров Є. Ю. 
Модель національної безпеки і оборони Франції: можливості її адаптації до умов України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / Є. Ю. Пивоваров ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу етапів становлення та розвитку системи національної безпеки й оборони Франції встановлено, що вона є науково й історично обгрунтованим прикладом для вдосконалення системи національної безпеки й оборони України, оскільки Франція завжди будувала свою національну безпекову стратегію на основах відповідності поточних завдань національним інтересам, відстоюючи їх на макрополітичному рівні, що є корисним прикладом для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА373136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Полубатко Н. С. 
Політико-системні виміри геоекономічної кризи: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Н. С. Полубатко ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено системні особливості сучасних міжнародних відносин і глобальної економічної кризи, а також виокремлено її головні політичні й економічні чинники. Розглянуто еволюцію капіталізму протягом останніх тридцяти років, визначено його характерні риси та наслідки для соціально-політичних відносин. Проаналізовано антикризові заходи провідних країн світу, таких, як США, Велика Британія, Росія, Китай, Франція, Японія, Німеччина, а також їх вплив на роль держави в сучасних міжнародних відносинах. Визначено головні чинники та результати впливу глобальної економічної кризи на Україну, з'ясовано базовий елемент загроз для Української держави та її стабільності, а також вироблено практичні рекомендації українській владі стосовно особливостей впровадження нового зовнішньополітичного курсу за кризових умов. Досліджено геополітичні виміри глобальної економічної кризи, зокрема, її вплив на реалізацію геостратегій провідних держав світу, таких, як США, Росія та Китай, які, на думку політологів, визначатимуть ієрархічну конфігурацію посткризової міжнародної системи та впливатимуть найбільше на зовнішню політику України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23 + Ф4(0),04 + Ф4(0),03
Шифр НБУВ: РА379080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Янюк С. В. 
Механізми державного регулювання територіальної оборони України / С. В. Янюк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено актуальним проблемам державного регулювання територіальної оборони та його механізмам в Україні. Розкрито основні теорії, які лягли в основу визначень, опису й характеристик категорії «державне регулювання» зарубіжних фахівців, а також виділено теорії державного регулювання, в контексті яких розглядають категорію «державне регулювання територіальної оборони». Показано, що державне регулювання територіальної оборони тлумачать у контексті теорії суспільних інтересів, де особливе місце відведено суспільним благам (моделі США, шведська, австрійська), до яких належить територіальна оборона. Відзначено роль уряду як соціального планувальника при державному регулюванні стандартів безпеки.Виокремлено основні принципи державного регулювання територіальної оборони як підґрунтя формування та реалізації державної політики у сфері оборони, прогнозування й розробка програм з питань територіальної оборони, котрі мають бути визначені на законодавчому рівні.Надано авторську характеристику системи територіальної оборони України, механізмів державного регулювання територіальної оборони України.Згруповано функції відповідних структурних підрозділів обласних державних адміністрацій відповідно до механізмів державного регулювання територіальної оборони. Продемонстровано співвідношення та функції відповідних структурних підрозділів зі змістом низки виокремлених механізмів державного регулювання територіальної оборони України: правового, організаційного, адміністративного, політичного, соціального, економічного, освітньо-культурного, координаційного, інформаційного.Проведено аналіз механізмів державного регулювання територіальної оборони зарубіжних держав (США, Великобританія, Франція, Фінляндія, Швеція, Китай, Ірландія, Польща, Румунія, Литва, Латвія, Естонія).Показано особливості організації територіальної оборони в Україні.Продемонстровано доцільність розроблення й формування системи механізмів державного регулювання територіальної оборони, де кожен з них є елементом загальної системи й виконує свої функції.Виокремлено основні механізми державного регулювання територіальної оборони України. Запропоновано групи методів для формування й запровадження механізмів державного регулювання територіальної оборони. Розроблено концептуальну модель механізмів державного регулювання територіальної оборони України.^UThe dissertation is devoted to actual problems of state regulation of territorial defense and its mechanisms in Ukraine. Author of the dissertation research:– generalized research on territorial defense issues and it is determined that the latter is being studied as a phenomenon and as a process;– highlighted the basic scientific approaches to understanding and characterization of territorial defense as a system, activity, interaction, influences;– the basic theories that underlie the definitions, descriptions and characteristics of the category of «state regulation» of foreign experts are highlighted, as well as theories of state regulation in the context of which the category «state regulation of territorial defense» is considered;– it is shown that state regulation of territorial defense is considered in the context of the theory of public interests, where a special place is given to the public goods (US models, Swedish, Austrian) to which territorial defense belongs. The role of the government as a social planner in state regulation of security standards is outlined;– the basic principles of state regulation of territorial defense as a basis for the formation and implementation of state policy in the field of defense, forecasting and development of programs on issues of territorial defense, which should be defined at the legislative level;– periodization of the dynamics of changes of the territorial defense entities in the legislation of Ukraine was made;– the author's characteristics are given to the system of territorial defense of Ukraine, mechanisms of state regulation of territorial defense of Ukraine;– grouped the functions of the respective structural units of the regional state administrations in accordance with the mechanisms of state regulation of territorial defense;– demonstration of correlation of the Program and functions of the respective structural units with the content of a number of separate mechanisms of state regulation by the territorial defense of Ukraine: legal, organizational, administrative, political, social, economic, educational, cultural, coordination, information;– analysis of mechanisms of state regulation of territorial defense of foreign states (USA, UK, France, Finland, Sweden, China, Ireland, Poland, Romania, Lithuania, Latvia, Estonia);– features of organization of territorial defense in Ukraine are shown;– the expediency of developing and forming a system of state regulation mechanisms for territorial defense has been demonstrated, where each mechanism is an element of the general system and performs its functions;– the main mechanisms of state regulation of the territorial defense of Ukraine, which should be considered as a certain system of purposeful influence of the state, have been identified;– groups of methods for forming and introducing mechanisms of state regulation of territorial defense are proposed; – a conceptual model of mechanisms of state regulation of territorial defense of Ukraine has been developed;– proposals for the development of territorial defense in Ukraine have been formulated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Копич Р. І. 
Гармонізація фіскальної політики у Європейському Союзі / Р. І. Копич. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційному дослідженні опрацьовано теоретико-методологічні засади врахування зовнішніх ефектів фіскальної політики як важливого елемента гармонізації фіскальної політики у межах інтеграційного утворення, розроблено методологію емпіричного оцінювання залежності країн європейської периферії від фіскальної політики найбільших європейських країн (Німеччина, Франція, Італія, Нідерланди), а також запропоновано підходи до використання фіскальної політики зі стабілізаційною метою в країнах такого неоднорідного інтеграційного утворення, як Європейський Союз, з акцентуванням проблематики фіскальної стійкості та особливостей обраної системи обмінного курсу, а на цій основі – вибору засобів координації та інституційних гарантій на наднаціональному рівні.^UThe dissertation is devoted to research on fiscal policy external effects as an important element of fiscal policy harmonization within an economic integration entity, methodology of empirical testing of external effects by the largest European economies (Germany, France, Italy, Netherlands) upon the countries of European periphery, as well as approaches for the use of fiscal policy with stabilization purposes in such heterogeneous entity as the European Union, with a focus upon fiscal sustainability, specific features of the exchange rate regime and, consequently, selection of policy coordination tools and adequate institutional guarantees on the supranational level.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Кондратюк В. М. 
Мікробіологічне обґрунтування нової концепції протимікробної терапії інфекційно-запальних ускладнень бойових поранень у збройному конфлікті сучасності / В. М. Кондратюк. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження: перебіг інфекційних ускладнень у поранених з бойовими ранами, процес загоєння інфікованих бойових поранень. Мета дослідження: створення сучасної концепції застосування протимікробних засобів у лікуванні вогнепальних та мінно-вибухових бойових ран, шляхом бактеріологічного моніторингу видової структури ранової мікробіоти з урахуванням динамічної зміни її складових при розвитку інфекційних ускладнень та на основі аналізу її чутливості до протимікробних препаратів. Методи дослідження: Мікробіологічні; експериментальний (дослідження нових протимікробних композицій у лабораторних тварин); гістоморфологічні, (тканин країв рани); лабораторний (показники периферійної крові); молекулярно-генетичний (виявлення генів стійкості бактерій до антибіотиків); епідеміологічний (встановлення закономірностей поширення мікроорганізмів); математико-статистичні. Обладнання: Автоматизована система ідентифікації бактерій (VITEK® 2 Biomerieux, Франція); фотометр Humanreader (Німеччина); ультразвукова ванна Codyson CD-7810A (Китай); ультразвуковий кавітатор Söring Sonoca 400 (Німеччина); мікроскоп Carl ZEISS Axiostar plus (Microlmaning, Німеччина). Дисертація присвячена розробці профілактики та лікування інфекційних ускладнень бойових ран за результатами мікробіологічного та епідеміологічного мониторингу. Встановлено, що інфекційні ускладнення спричиняють переважно грамнегативні палички, яким притаманна множинна стійкість до антибіотиків. Ідентифіковано перелік генів, що кодують ферменти резистентності. Збудники виявляють здатність до утворення біоплівок, що зумовлює їх стійкість до антибіотиків. Компоненти біоплівок гальмують запальну відповідь макроорганізму, прискорюючи початок проліферативної фази. Для ерадикації мікроорганізмів з ранового ложа запропонована депо-форма декаметоксину, що забезпечує тривале виділення антисептика у рану і відновлює ефективність системної антибактеріальної терапії, щодо резистентних штамів. Рекомендовані ефективні антибіотики та їх комбінації, покази для призначення та заміни; визначені основні організаційні заходи, що забезпечать збереження їх ефективності при лікуванні інфекційних ускладнень поранень. Ступінь упровадження: 19 актів впровадження, 4 патенти. Сфера (галузь) використання: охорона здоров'я (медицина: імунологія, інфекційні хвороби, хірургія).^UThe object of research: the course of infectious complications of the injured militarymen with combat wounds, the healing process of infected combat wounds. The purpose of research: creating a modern concept of antimicrobials administration in the treatment of gunshot and blast wounds by means of bacteriological monitoring of the spectre of the wound microbiota, considering the dynamic changes of its components in the development of infectious complications, and based on the analysis of its sensitivity to antimicrobial drugs. Research methods: Microbiological; experimental (studying the new antimicrobial compositions on laboratory animals); histomorphological (tissues of the wound edges); laboratory (peripheral blood parameters); molecular genetic (detecting the bacterial resistance genes to antibiotics); epidemiological (establishing the patterns of microorganisms spreading); mathematical and statistical. Equipment: An automated bacterial identification system (VITEK® 2 Biomerieux, France); Humanreader photometer (Germany); Codyson CD-7810A ultrasonic bath (China); Söring Sonoca 400 ultrasonic cavitator (Germany); Carl ZEISS Axiostar plus microscope (Microlmaning, Germany). The dissertation is aimed at developing preventive and treatment algorithms for infectious complications of battle wounds based on the results of microbiological and epidemiological monitoring. It has been determined that infectious complications are caused mainly by gram-negative bacilli, which are characterized by multiple resistance to antibiotics. A list of genes encoding resistance enzymes has been identified. The pathogens show the ability to form biofilms, which determines their resistance to antibiotics. The components of biofilms inhibit the inflammatory response of the macroorganism, accelerating the onset of the proliferative phase. To eradicate microorganisms from the wound bed, a depot form of decamethoxine has been proposed, which provides a long-term release of antiseptic into the wound, and restores the effectiveness of systemic antibacterial therapy against resistant strains. The effective antibiotics and their combinations have been recommended, the indications for their appointment and replacement identified; and the basic organizational measures preserving their efficiency in the treatment of infectious complications of wounds have been defined. The extent of implementation: 19 acts of implementation, 4 patents. The field (industry) of use: healthcare (medicine: immunology, infectious diseases, surgery).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Тищенко М. Г. 
Поширення альфвенових хвиль та перенесення енергії поперек магнітних поверхонь у тороїдальній плазмі. / М. Г. Тищенко. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертації представлено результати теоретичних досліджень фізики перенесення енергії поперек магнітних поверхонь альфвеновими хвилями та магнітними островами і ефектів просторового каналювання енергії швидких йонів (включно з альфа-частинками) дестабілізованими альфвеновими власними модами в токамаках. Показано, що тороїдальність може мати наслідком лінійну трансформацію кінетичної альфвенової хвилі в іншу кінетичну альфвенову хвилю, яка відрізняється від початкової хвилі номером моди. Отримано аналітичні вирази для амплітуд трансформованої і нетрансформованої хвиль. Показано, що трансформація може бути сильною для хвиль з малими полоїдальними номерами мод в таких термоядерних пристроях як NSTX (США) та ITER (Франція). Знайдено величину та розташування потоків частинок та енергії, що виникають при цеберному перенесенні внаслідок зіткненнєвого гальмування швидких йонів в полі квазістаціонарних збурень. Виявлено фізичний механізм передачі енергії поперек магнітного поля ідеальними альфвеновими хвилями в тороїдальній плазмі. Знайдено, що на відміну від класичних альфвенових хвиль у нескінченній плазмі, альфвенові хвилі в тороїдальних системах спричиняють стиснення плазми завдяки зачепленню зі швидкими магнітозвуковими хвилями, що і вможливлює передачу енергії. Пораховано радіальну групову швидкість для біжучих хвиль, які утворюють GAE-моди та TAE-моди. З'ясовано умови, за яких множинні альфвенові власні моди здатні відібрати значну частку енергії швидких йонів для можливої передачі в іншу область простору. Показано, що порядку 10 GAE-мод (така кількість спектральних ліній нестійкостей спостерігалась у експериментах) достатньо, щоб відібрати половину енергії швидких йонів у NSTX. Показано, що просторове каналювання може відігравати важливу роль у покращенні характеристик плазми та зростанні йонної температури в експериментах з нагріванням альфа-частинками у токамаку JET (Велика Британія).^UThis dissertation consists of the results of theoretical investigation of physics of the transverse energy transfer by Alfven waves and magnetic islands, and of effects of the spatial chanelling of the energy of energetic ions/alpha particles by destabilized Alfven eigenmodes in tokamaks. It is demonstrated that toroidicity can result in linear transformations of propagating kinetic Alfven waves into other kinetic Alfven waves branches, which differ by their mode numbers from the initial waves. Analytical expressions for the amplitudes of the transformed and non-transformed waves are derived. The transformation is found to be strong for kinetic Alfven waves with low poloidal mode numbers in typical tokamaks, NSTX (USA) and ITER (France). The magnitude and location of the particle and energy fluxes caused by the bucket motion due to the collisional slowing down of fast ions in the case of quasi-steady-state perturbations are found. Physics of the transverse energy transfer by ideal Alfven waves in toroidal plasmas is elucidated. It is found that, in contrast to the classical Alfven waves in infinite plasmas, the Alfven waves in toroidal systems produce plasma compression due to coupling with fast magnetoacoustic waves, which provides the energy transfer. The radial group velocities of the traveling waves constituting the Global Alfven Eigenmodes and Toroidicity-induced Alfven Eigenmodes are calculated. The conditions are established when multiple Alfven eigenmodes are able to withdraw a significant part of the energy of fast ions for possible transfer to another spatial region. It is calculated that about 10 GAE modes (spectrograms of instabilities in NSTX show that such a number of unstable modes are observed simultaneously) are sufficient to extract a half of the fast ion energy. It is found that spatial channeling may have played a role in the improved confinement and increased ion temperature in JET (Unite Kingdom) experiments with alpha particle heating.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Булах І. В. 
Містобудівні основи територіально-просторового розвитку системи дитячих лікувальних комплексів / І. В. Булах. — Б.м., 2021 — укp.

Проаналізовано фундаментальні, прикладні та наукові дослідження з питань формування закладів охорони здоров'я; сформульовані основні етапи зародження та історичного розвитку лікувальних закладів на теренах України; виявлені особливості становлення мережі вітчизняних дитячих лікувальних закладів; розглянуто досвід містобудівної організації системи охорони здоров'я у провідних країнах світу (Сполучені Штати Америки, Німеччина, Франція, Великобританія), виявлені світові тенденції архітектурно-містобудівного розвитку медичних закладів на прикладі провідних країн світу з ефективності та якості організації системи охорони здоров'я (Гонконг, Сінгапур, Об'єднані Арабські Емірати). Містобудівну систему закладів охорони здоров'я розглянуто на трьох містобудівних рівнях (мережі закладів первинного, вторинного та третинного медичного обслуговування), удосконалено механізми формування госпітальних округів та запропоновано уведення госпітальних регіонів. Науково обґрунтовано новий містобудівний об'єкт  систему дитячих лікувальних комплексів. Представлена нова типологія закладів охорони здоров'я, яка враховує стратегічні положення реформи медичної сфери. На основі архітектурно-містобудівних принципів розроблено концепцію містобудівного розвитку системи закладів охорони здоров'я. Запропоновано методи та прийоми містобудівної організації системи дитячих лікувальних комплексів із урахуванням особливостей та відмінностей різних типів і розмірів населених пунктів. Удосконалено нормативне забезпечення щодо проектування закладів охорони здоров'я. Представлені прогнозні моделі сценарію територіально-просторового розвитку системи дитячих лікувальних комплексів.^UFundamental, applied and scientific studies on the formation of healthcare institutions are analyzed; formulated the main stages of the origin and historical development of medical institutions in Ukraine; the features of the formation of a network of Ukrainian children's medical institutions are revealed; the experience of urban planning organization of the healthcare system in the leading countries of the world (USA, Germany, France, Great Britain) is examined, global trends in the architectural and urban planning of medical institutions are identified using the example of leading countries in the efficiency and quality of healthcare system organization (Hong Kong, Singapore, United Arab Emirates).The urban planning system of healthcare institutions is considered at three urban levels (the network of primary, secondary and tertiary medical care institutions), the mechanisms for the formation of hospital districts have been improved, and the introduction of hospital regions has been proposed. Scientifically substantiated a new urban development facility  a system of children's medical complexes  complex and dynamic, hierarchically subordinate integrated subsystem of the urban system of healthcare institutions, which represents the integrity of children's medical institutions and integrated children's wards within the networks of primary, secondary and tertiary levels of healthcare within a defined area (country, country settlement), which provides for interconnected territorial and spatial functioning with ancillary medical, scientific-medical, educational-medical and industrial, administrative institutions as a part of hospital districts. Primary care for children is offered at primary care settings within family medicine; at the secondary level  in the integrated paediatric wards of secondary care hospitals; at tertiary level  in specialized children's hospitals and in integrated children's wards of other tertiary care hospitals. A new typology of healthcare institutions is introduced, which takes into account the strategic provisions of medical reform.The concept of town-planning development of the system of healthcare facilities has been developed, which takes into account the new basic medical provisions: focus on people, results and implementation; strengthening primary care; availability of healthcare; freedom of choice of medical institution and doctor; development of public-private and private medical sphere. The principles of territorial and spatial development of the urban system of healthcare institutions are formulated. systems of medical institutions. Methods and techniques of town-planning organization of a system of children's medical complexes are proposed taking into account the peculiarities of differences of different types and sizes of settlements. The regulatory support for the design of healthcare facilities has been improved. Recommendations were given on the integration of children's wards into new types of secondary care hospitals, the reorganization of multidisciplinary children's hospitals in the largest cities of Ukraine (Kyiv, Kharkiv, Odessa) and their inclusion in the urban network of tertiary care facilities within hospital regions. In order to adapt the urban planning system of healthcare facilities to an excellent heterogeneous urban environment, it is proposed to introduce treatment clusters designed to combine different levels of care in one medical facility or complex. A typology of 4 treatment clusters that combine the functions of primary and secondary, secondary and tertiary, primary and tertiary as well as complex synthetic medical care is presented. Provisions on utilizing the potential of medicinal properties and aesthetizing the architectural environment of healthcare institutions have been disclosed. The simulation results are presented, which demonstrate the forecast scenarios for the development of the system of pediatric medical complexes at the national level of the urban development network of primary care establishments and the integrated hospital network. Model scenarios include time projections for 2030, 2040, 2050, 2060, and 2100.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Сергійчук В. В. 
Розголошення державної таємниці: кримінально-правова та кримінологічна характеристика / В. В. Сергійчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням кримінально-правових і кримінологічних засад охорони державної таємниці в Україні.Проаналізовано історію становлення та розвитку кримінально-правової охорони державної таємниці на українських землях від часів Київської Русі до сьогодення, здійснено порівняльно-правову характеристику систем кримінально-правової охорони державної таємниці в деяких зарубіжних країнах (Естонія, Франція, Узбекистан, Туреччина, Молдова і Білорусь). Проаналізовано склад злочину – розголошення державної таємниці, передбачений ст. 328 КК, проведено відмежування його від суміжних злочинів, а також здійснено кримінологічну характеристику цього злочину.У результаті дослідження сформульовано нові положення, висновки та пропозиції, які в подальшому можуть бути використані для розвитку інституту кримінально-правової охорони державної таємниці в Україні, а також запропоновано зміни до КК з метою вдосконалення його положень.^UThe dissertation research is a complex and systematic scientific research of the crime – disclosure of a state secret. The history of criminal-legal protection of a state secret on Ukrainian lands was analysed. It was stated that the criminal-legal protection of a state secret has undergone a difficult path of development since the time of Kievan Rus till nowadays. As a result of the analysis the concept of a state secret in the times of Kievan Rus, the definition of protection of information constituting a state secret in the times of Kievan Rus and the characteristics of a state secret of that time, the list of information that was a state secret in the times of Cossacks and Hetmanate, the XIX – early XX century, and during the period when Ukraine was a part of the USSR were formulated. For the first time, the criminal measures of state secrets protection in the countries such as Estonia, France, Uzbekistan, Turkey, Moldova and Belarus were analysed in complex and compared to the criminal law protection of a state secret in Ukraine. As a result of the analysis, common and distinctive peculiarities of the legal provisions of the criminal codes of these states regarding the system of state secrets protection were analysed, and also indicated some legal provisions that should be incorporated into our national legislation in this sphere.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського