Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (531)Реферативна база даних (811)Книжкові видання та компакт-диски (423)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=ФОТОГРАФ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новікова О.О. 
Азиди ксантону і флуорану та їх фотоініціююча здатність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.О. Новікова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу та дослідженню будови, фотохімічних і спектрально-люмінесцентних властивостей нових органічних азидів, похідних ксантону і флуорану з метою використання їх в матеріалах для запису інформації. Досліджена фотоініційована полімеризація метилметакрилату в присутності синтезованих азидів в розчині і масі, методом дилатометрії вивчена кінетика процесу, визначені молекулярні маси продуктів полімеризації. Виявлено ефект "темнової" полімеризації після припинення опромінення. Досліджені азиди можуть бути використані як фотоотверджувачі в фотополімеризаційних композиціях на основі олігоефіракрилатів, як фотоініціатори радикальної полімеризації метилметакрилату, що дають полімер з досить високим значенням ступеня полімеризації, але невисоким виходом, причому процес можна проводити в темряві після попереднього опромінення зразка. При застосуванні синтезованих азидів як світлочутливих компонент були розроблені композиції і одержані зразки фотографічних матеріалів для везикулярного і люмінесцентного процесів запису інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.1

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Руденко С.П. 
Визначення орбіт ШСЗ для вирішення задач геодинаміки та моніторингу геостаціонарної зони за результатами спостережень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / С.П. Руденко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вдосконаленню існуючих та розробці нових алгоритмів, що використовуються при визначенні орбіт високоорбітальних супутників Землі, а саме, геодинамічних супутників Lageos-1 та Lageos-2, а також геостаціонарних супутників. Отримана нова реалізація земної системи відліку, що містить геоцентричні координати 109 станцій та швидкості 64 станцій. Обчислено також ряд параметрів обертання Землі з кроком 3 доби на інтервалі з 6 вересня 1983 р. по 13 грудня 1998 р. Обчислені орбіти 126 геостаціонарних об'єктів на основі аналізу 1966 фотографічних спостережень, отриманих в Києві та Ужгороді у 1996 році.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111.3
Шифр НБУВ: РА306493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шавловський Г.С. 
Використання смартфонів і комунікаторів в судово-медичній експертизі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / Г.С. Шавловський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості використання смартфонів і комунікаторів у судово-медичній експертизі. За допомогою смартфона створено 31 оригінальну судово-медичну комп'ютерну програму для їх використання у процесі експрес-діагностики часу настання смерті, странгуляції, у разі автомобільної травми та перелому кісток черепа, а також для встановлення статі, віку, зросту загиблих і визначення механізму утворення слідів крові та дистанції пострілу. Розроблено оригінальні підходи щодо створення ілюстративного матеріалу (схематичних зображень) на місці пригоди під час огляду трупа або його ексгумації, для чого складено більше, ніж 100 комп'ютерних рисунків, представлених у вигляді атласу з судової медицини. Апробовано функцію відеозйомки смартфоном для об'єктивної реєстрації змін трупних плям у процесі їх дослідження на місці пригоди з метою прогнозування часу настання смерті, а також для фіксації етапів відтворення умов і обставин скоєння злочину. Створено методику використання текстового редактора смартфорна (комунікатора) та способи передачі текстової та графічної інформації по системі мобільного зв'язку. Доведено, що комунікаційні можливості смартфонів успішно можуть замінити використання Інтернету для судово-медичних завдань. Встановлено, що функція електронної пошти (E-Mail) смартфона дозволяє передачу графічної (фотографії, рисунка, відеофайлів) або текстової інформації на будь-який стаціонарний комп'ютер (підключений до Інтернету) або інший смартфон, що створює умови для використання широкої мережі передачі інформації (наприклад, виконаних в лабораторії "Актів судово-медичного дослідження") між різними підрозділами бюро судово-медичної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с + Х893.9(4УКР)413.1 с +
Шифр НБУВ: РА357970

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Алфьорова З.І. 
Візуальне мистецтво кінця ХХ - початку XXI ст.: автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 26.00.01 / З.І. Алфьорова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 40 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження культурологічних і мистецтвознавчих аспектів становлення візуального мистецтва кінця XX - початку XXI ст. Розкрито сутність основних смислогенеруючих категорій - діяльності, комунікації, візуальності. Розглянуто проблеми морфогенезу сфери візуального та візуального мистецтва, зокрема, як динамічного цілісного явища кінця XX - початку XXI ст., розвиток якого підтверджує ідеї самоорганізації, поліонтологічності структурування систем у "нестабільному середовищі". Доведено, що кардинальні зміни у формогенезисі (гібридизації та концептуалізації візуальної форми) спричинили виникнення явищ "розсіювання" та формування інтегративного "візуального мислення", що ввібрало в себе акціонізм, проектний тип мислення, а також неканонічне пластичне мислення та нові технічні типи та підтипи (фотографічне, кінематографічне, телевізійне та відеомислення). Уперше в мистецтвознавстві візуальне мистецтво розглянуто як новий формат морфологічної структури сфери візуального, в якому реалізується весь "тезаурус бачення" (способи бачення), породжений візуальною культурою. З'ясовано, що використання такого "тезауруса бачення" дозволяє виокремлювати з культури повсякденності ті ресурси, без яких поповнення колосального "візуального архіву" людства неможливе. Доведено, що якісно новими умовами існування сучасного візуального мистецтва є ситуативність і втіленість. Зроблено висновок, що ситуативність на рівні припису означає реалізацію конкретних стратегій художнього "Я-проектування", а втіленість дозволяє сучасному художникові використовувати безліч форм репрезентації власних досягнень. Величезну кількість комбінацій цих візуальних форм розглянуто як версії художнього проекту. Виявлено, що візуальне мистецтво переборює ситуацію "розсіювання" і хаосу в постмодернізмі, а на наступному етапі свого розвитку починає "вибудовувати" "горизонтальні" лінії у морфогенезі, що дозволяє всій морфологічній моделі сфери візуального набути стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03(0)63 + Ю812.451.0 + Ю945.42 +
Шифр НБУВ: РА359564

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Саєнко С.Ю. 
Геометричне моделювання рефлекторів теплотехнічних установок: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.Ю. Саєнко ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше одержано геометричне доведення припустимості розрахунків теплотехнічного устатування з циліндричними рефлекторами та приймачами тепла з використанням методів "пласкої задачі", що дозволило суттєво спростити методику розрахунку циліндричних відбивальних систем. Запропоновано новий ефективний метод розрахунків профілів рефлекторів фокусувальних систем, які забезпечують заданий розподіл теплоти на робочих поверхнях складної геометрії. Даний метод побудовано на базі аналізу геометеричної моделі поширення теплових процесів у робочій камері без урахування втрат частини енергії на поглинання середовищем. Проведено оцінювання впливу на форму рефлекторів втрат частини теплової енергії на випромінювання у навколишнє середовище, який виявився незначним, що дозволило не враховувати дані втрати та суттєво спростити задачу. Запропоновано новий експрес-метод визначення щільності розподілу теплового потоку на робочих поверхнях устаткування, що базується на фотографуванні та комп'ютерній обробці цифрових фотографій, експериментально підтверджено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.37-5-02 +
Шифр НБУВ: РА362963

Рубрики:

      
6.

Тормосов Ю.М. 
Геометричне моделювання та оптимізація процесу теплової променевої обробки харчових продуктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / Ю.М. Тормосов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 34 с. — укp.

Системно досліджено складний фізичний процес теплопередачі інфрачервоного (ІЧ) випромінювання, проаналізовано технологічні та геометричні особливості підсистем та елементів теплотехнічної системи для теплової обробки харчових продуктів, побудовано узагальнену модель процесу та виявлено взаємозв'язки між моделями її елементів. Уперше у прикладній геометрії як теоретичну базу для проектування та дослідження властивостей поверхонь рефлекторів запропоновано опис керуючої розподілом відбитих променів функції (РВП-функція), що є базою методу визначення профілю рефлектора для формування пучка відбитих теплових променів з заданими властивостями, а також доведено твердження та залежності, що розвивають теорію дослідження властивостей відбиваючих поверхонь. Розроблено експрес-метод визначення інтенсивності теплового потоку з використанням фотографування та комп'ютерної обробки плівки, який не потребує створення спеціального устаткування та проведення витратних натурних експериментів. Уперше для галузі харчових виробництв запропоновано спосіб розрахунку терморадіаційних установок з геометричним керуванням процесом теплопередачі випромінюванням. Створено геометричну модель, яка дає змогу розрахувати щільність теплового потоку випромінювання в ІЧ-установках з поглинаючим газовим середовищем з застосуванням закону Бугера для слаборозбіжного світлового пучка. Розроблено комплекс програм для моделювання перебігу процесу променевої теплопередачі у ІЧ-апаратах, що використовуваються у харчових виробництвах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л814.37 +
Шифр НБУВ: РА333682

      
7.

Рейда О.М. 
Інформаційно-вимірювальні системи видалення структурних дефектів зображення цифрованих багатошарових фотографічних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.М. Рейда ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано та реалізовано метод оцінювання структурних пошкоджень багатошарових фотографічних матеріалів (БФМ), що базується на властивостях теорії розсіяння та поглинання світла. На базі нового методу проведено дослідження структури дефектів і точності їх виділення на зображені цифрованих БФМ. Зазначено, що використання даного методу дозволило проводити виділення структурних дефектів зображення цифрованих БФМ з середньоквадратичною похибкою відхилення <$E symbol С 3~ roman мкм> і максимальною похибкою відхилення <$E symbol С 8~ roman мкм> у процесі цифрування БФМ апаратурою 8 мкм. Проаналізовано якість виділення структурних дефектів зображення за допомогою еталонного зображення металевої сітки, нанесеної на скло. Встановлено, що ефективність виділення структурних дефектів складає понад 90 % залежно від типу матеріалу та характеру пошкоджень. Для підвищення точності виділення розроблено класифікацію структурних дефектів БФМ. Запропоновано та реалізовано метод відтворення структурних пошкоджень сканованих БФМ, що базується на фізичних властивостях суб'єктів та їх структурному аналізі. Запропоновано та програмно реалізовано метод адаптації процесу відтворення структурних дефектів цифрованих БФМ залежно від типу БФМ та характеру пошкоджень, використання якого дозволило підвищити якість відтворення та адаптувати відтворене зображення до структури зображення, що сформоване в емульсійних шарах БФМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.638 +
Шифр НБУВ: РА335803

Рубрики:

      
8.

Пилипчук О.О. 
Історія Київського відділення Російського технічного товариства (1871 - 1919): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.О. Пилипчук ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено історію Київського відділення Російського технічного товариства (КВ РТТ) (1871 - 1919 рр.). Розглянуто процес його становлення та функціонування як особливої форми організації науки. Висвітлено викладацько-просвітницьку діяльність товариства, визначено основні напрямки досліджень учених-інженерів. З'ясовано, що наукова та педагогічна творчість КВ РТТ відповідала назрілим потребам перебудови науки та системи освіти в Україні та була спрямована на розв'язання найголовніших соціально-наукових завдань. Показано значення науково-технічного доробку КВ РТТ як цінного джерела ідей та думок, які стосуються цукрової промисловості, залізничного транспорту, комунальної справи, архітектури, будівництва, електрознавства та фотографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.е(28)л5 +
Шифр НБУВ: РА345351

Рубрики:

      
9.

Літун Ю. М. 
Клініко-біомеханічне обгрунтування остеосинтезу малогомілкової кістки при лікуванні ушкоджень надп'ятково-гомілкового суглоба: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / Ю. М. Літун ; НАМН України, Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що незадовільні результати оперативного лікування ушкоджень малогомілкової кістки та надп'ятково-гомілкового суглоба зумовлені залишковим вкороченням її, ротаційною деформацією, порушенням конгруентності суглоба та технічними помилками під час виконання металоостеосинтезу. Розроблено новий спосіб реєстрації переміщення реперних точок за допомогою цифрового фотографування, що дозволило покращити точність вимірювання, а також визначити характер багатоплощинних дислокацій анатомічних структур надп'ятково-гомілкового суглоба. На підставі біомеханічного дослідження показано вплив остеотомії та резекції малогомілкової кістки на стабільність надп'ятково-гомілкового суглоба. Розроблено, виготовлено та біомеханічно обгрунтовано фігурну пластину для накісткового остеосинтезу дистального епіметафізу малогомілкової кістки, яка має задній кутовий стабілізатор і передню пелюстку з отвором для бікортикального проведення шурупа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.56-5
Шифр НБУВ: РА381341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Тарануха Ю.Г. 
Маси та орбіти метеорних тіл за телевізійними спостереженнями: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.Г. Тарануха ; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Розроблено комплекс високочутливої телевізійної апаратури для проведення базисних спостережень метеорних явищ та інших слабких небесних об'єктів. Виконано дослідження спектральної чутливості передавальних телевізійних трубок ЛІ-804 та розподілу фотометричної похибки поля за фотокатодом. Проведено одночасні фотографічні та телевізійні спостереження метеорів з метою апробації методики кінематичної та фотометричної обробки результатів телевізійних спостережень. З використанням даного телевізійного комплексу проведено систематичні базисні телевізійні спостереження метеорів, створено каталоги їх кінематичних і фотометричних характеристик. На підставі матеріалів спостережень оцінено значення коефіцієнта ефективності випромінювання метеорів, показано його залежність від швидкості. Розроблено наближений метод визначення початкових фотометричних мас метеороїдів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.3-4,022 + В621.23-53,022 + В640.3,022 +
Шифр НБУВ: РА362479

Рубрики:

      
11.

Лівенко І.М. 
Модель світу та форми її художнього вираження в поезії Юрія Тарнавського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.М. Лівенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поетичний доробок Ю.Тарнавського з метою виявлення художньої моделі світу в його поезіях, співвіднесення модифікацій моделі світу й характеру мовленнєвих опозицій як мисленнєвого підгрунтя. Відзначено, що на сучасному етапі пріоритетності формування гуманітарного світогляду, гуманітарного пізнання й гуманітарного мислення важливим є осмислення моделі світу митця як цілісного уявлення про світ. Досліджено поетичні твори Ю.Тарнавського: цикли "Життя в місті", "Пополудні в Покіпсі", "Спомини", "Без Еспанії", "Пісні Є-Є", "Поезії про ніщо", "Нулі й одиниці", "Зео півонії", "Фотографії, це квіти", "Ось, як я видужую", "Ідеальна жінка", "Врослі вірші", "Дорослі вірші", поеми "Оперене серце", "Місто київ та ям", "У ра на". На підставі порівняння з творами українських (Лесі Українки, І.Драча, Т.Мельничука, Ю.Клена, Є.Маланюка, О.Ольжича), західноєвропейських авторів (Х.Л.Боргеса, Р.-Гріє, Т.Еліота, П.Неруди, Дж.Лондона, Т.Драйзера, С.Льюїса, Р.Райта, Д.Болдуїна) та представників української діаспори (Патриції Килини, Віри Вовк, Богдана Бойчука, Емми Андієвської), з використанням елементів алгоритмічного аналізу та структуралістської термінології здійснено чітке диференціювання художньої моделі світу за типами, наявними у творах Ю.Тарнавського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СПО)-4 Тарнавський, Ю. 535 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Тарнавський, Ю. 535 +
Шифр НБУВ: РА338047

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Вага Д.Д.О. 
Нанопланктон палеоцен-еоцену південної периферії Східно-Європейської платформи: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / Д.Д.О. Вага ; НАН України. Ін-т геологічних наук. — К., 2007. — 28 с. — укp.

Розглянуто нанопланктонне зонування, палеогеографічні та палеоекологічні реконструкції палеоцен-еоценових басейнів седиментації південної частини Східно-Європейської платформи. Проаналізовано систематичний склад нанопланктону з розрізів палеоцен-еоценових відкладів свердловин Бахчисарайського району Криму, Північного Передкавказзя, Східного Донбасу та розрізу Інгулецького кар'єру Українського Щита (УЩ). У палеоцен-еоценових відкладах встановлено комплекси 12-ти нанопланктонних зон: Cruciplacolithus tenuis (NP2), Chiasmolithus danicus (NP3); Heliolithus kleinpelli (NP6) і Heliolithus riedeli (NP8), Discoaster lodoensis (NP13), Nannotetrina fulgens (NP15), Discoaster tani nodifer (NP16), Discoaster saipanensis (NP17), Chiasmolithus oamaruensis (NP18), Isthmolithus recurvus (NP19), Shphenolithus pseudoradians (NP20), Ericsonia subdisticha (NP21). Уточнено відносний вік палеогенових відкладів Північного Передкавказзя, Східного Донбасу та Інгулецького кар'єру, а також встановлено перерви у розрізах палеоцену та еоцену Криму та визначено їх тривалість. З відкладів малинівської та староінгулецької світ бучацького та київського горизонтів південного схилу УЩ встановлено зони Nannotetrina fulgens (NP15) і Discoaster tani nodifer (NP16), за якими ці віклади зіставлено з лютецьким і бартонським ярусами ЗСШ. Проведено кореляцію встановлених зональних підрозділів у кожному конкретному регіоні зі стратиграфічними шкалами палеогену України (Зосимовича та ін., 2005), Росії (Ахметьєва і Беньямовського, 2003), Міжнародною Стратиграфічною Шкалою (Berggren et al., 1995) і Геологічною Часовою Шкалою (GTS, 2004). За результатами палеоекологічного аналізу виділено п'ять екогруп нанопланктону: екваторіально-тропічні, широкотропічні, вузькотропічні, субтропічні та види холодних субтропіків і помірних областей. За палеобіономічними умовами встановлено види мілководного шельфу, відносно мілководного шельфу і відкритоокеанічного басейну. Наведено атлас, що містить 111 фотографій характерних видів нанопланктону, зроблених з допомогою світлового та скануючого мікроскопів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)711-9 + Д59(45УКР)43 + Е12.071.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350108

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Сторожук В.М. 
Нелінійне деформування еліптичних пластин при гідродинамічному навантаженні: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / В.М. Сторожук ; Ін-т пробл. міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

З використанням аналітичних і числових методів, а також гідродинамічного витискування еліптичних і круглих пластин з визначенням у кінцевому деформованому стані їх прогинів і великих деформацій за методом ділильних сіток теоретично й експериментально досліджено фізично та геометрично нелінійне деформування даних пластин у разі гідродинамічного навантаження. Для вимірювання двох компонентів великих переміщен у часі точок поверхні круглих пластин застосовано метод "штрихового фотографування". За допомогою розробленого експериментального обладнання та вимірювальних методик визначено основні закономірності розподілу імпульсного тиску у замкнутій гідравлічній камері, особливості деформування еліптичних і круглих пластин, навантажених напівсинусоїдальним імпульсом тиск у рідині та проведено вимірювання у часі компонентів великих переміщень точок поверхні круглої імпульсно навантаженої гумової пластини. На підставі одержаних даних розроблено методи експериментального дослідження нелінійного динамічного деформування та руйнування пластин і оболонок. З урахуванням зміцнення матеріалу для квазістатичного й імпульсного навантаження одержано аналітичні рівняння, що зв'язують кінцевий прогин нерухомо закріпленої по контуру пружнопластичної еліптичної пластини з її геометрією та параметрами навантаження. З використанням дослідних даних і результатів числових розрахунків визначено сферу застосування цих залежностей. Теоретично всановлено, що залежність прогину еліптичної пластини від тривалості імпульсу напівсинусоїдальної форми має максимум. Запропоновано методику оцінювання параметрів імпульсу, за якого спостережено максимальне значення прогину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.62,022 + В251.63-23,022 +
Шифр НБУВ: РА361913

Рубрики:

      
14.

Дмітрієв М.О. 
Особливості одонто- та кефалометричних показників у підлітків з ортогнатичним прикусом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.О. Дмітрієв ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості індивідуальних одонто- та кефалометричних ознак у міських підлітків Подільського регіону України з ортогнатичним прикусом для діагностики та подальшої оптимальної ортодонтичної корекції аномалій зубо-щелепної системи. Здійснено одонтометричні дослідження 97-ми гіпсових моделей щелеп (49-ти хлопчиків та 48-ми дівчаток віком 12 - 16 років з ортогнатичним прикусом), за якими визначено мезіодистальні, вестибулооральні, вертикальні розміри зубів та їх відношення міжвістревих розмірів зубів, сагітальні, вертикальні та трансверзальні характеристики зубної дуги. Кефалометричні дослідження проведено за стандартними методами безпосередньо та опосередковано на фотографіях. Установлено достовірні гендерні відмінності більшості розмірів зубів та голови, виявлено численні кореляційні взаємозв'язки між одонто- та кефалометричними показниками. Розроблено математичні моделі індивідуальної нормальної форми зубної дуги на підставі аналізу одонто- та кефалометричних показників у підлітків різної статі, які мешкають на території Подільського регіону України. Створено комп'ютерну програму для побудови графічного зображення зубної дуги залежно від одонто- та кефалометричних параметрів підлітка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 +
Шифр НБУВ: РА340005

Рубрики:

      
15.

Гуров О.М. 
Отримання і опрацювання візуальної інформації з об'єктів судово-медичної експертизи на базі цифрових технологій: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.25 / О.М. Гуров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Досліджено методологічні підходи щодо використання цифрових технологій у судово-медичних дослідженнях. Розроблено наукове положення про загальні, спеціальні та прикладні види одержання, обробки та використання візуальної інформації у судовій медицині. Шляхом експериментальних досліджень з подальшою апробацією на практичному судово-медичному матеріалі розроблено комплекс методів і способів використання цифрових приладів (сканерів, фотоапаратів, відеокамер) для вивчення об'єктів судово-медичної експертизи під час репродукційної зйомки, масштабного та матричного фотографування, безвиблискової зйомки, мікрозйомки, фотографування видимої люмінесценції в поляризованому світлі й інфрачервоних променях, кольороподільних та ідентифікаційних досліджень. Доведено, що застосування цифрових технологій розширює можливості наукового пізнання об'єктів судово-медичної експертизи, сприяє ідентифікації дослідницького процесу й об'єктивізації висновків судово-медичного експерта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811с + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА357177

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Свердліковська О.С. 
Полімерні четвертинні амонієві солі на основі алкілароматичних та аліфатичних дигалогенидів і морфоліну: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.С. Свердліковська ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання синтезу четвертинних амонієвих солей (ЧАС) та полімерних четвертинних амонієвих солей (ПЧАС) на основі алкілароматичних і аліфатичних дигалогенідів і морфоліну. Установлено можливості застосування цих сполук у різних хіміко-технологічних процесах. Для прогнозування реологічних властивостей синтезованих ПЧАС з метою надання їм необхідних експлуатаційних характеристик здійснено віскозиметричні дослідження одержаних сполук у розчинах. Вивчено вплив синтезованих ЧАС і ПЧАС на реологічні властивості розчинів триацетату целюлози, термодинамічні параметри в'язкої течії розчинів триацетату целюлози, фізико-механічні характеристики плівок, одержаних з цих розчинів. Установлено закономірності впливу малих домішок ПЧАС з різною молекулярною масою на реологічні та фізико-механічні властивості композицій триацетату целюлози. Досліджено вплив синтезованих домішок ЧАС і ПЧАС на сенситометричні характеристики чорно-білих галогеносрібних фотоматеріалів. Визначено роль структури ЧАС щодо їх фотографічної активності у процесі проявлення даних фотоматеріалів. Виявлено значущість молекулярної маси стосовно фаотографічної активності ПЧАС. Визначено кінетику коагуляції бентонітової глини у разі додавання синтезованих ПЧАС. Установлено високу коагулювальну здатність одержаних ПЧАС. Щодо всіх досліджених ПЧАС, крім коагулювальної здатності, одержано ефект стабілізації. Виявлено залежність ефективності ПЧАС і швидкості седиментації глини від концентрації, хімічної будови та молекулярної маси. Вивчено адсорбцію та інгібувальну дію корозії металів синтезованих ЧАС і ПЧАС. Установлено високу здатність одержаних речовин стосовно адсорбції на залізному електроді. Константи адсорбційної рівноваги мають підвищені значення для ЧАС з потенціалом іонізації, який відповідає резонансним потенціалам заліза та його оксидів. Виявлено інгібувальну здатність синтезованих сполук у кислому та нейтральному середовищах, що доводить доцільність їх використання як компонентів інгібіторів корозії сталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.73 +
Шифр НБУВ: РА353419

      
17.

Земцов В.В. 
Полімерні четвертинні амонієві солі та їх властивості у фотографічних системах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / В.В. Земцов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

З метою встановлення закономірностей фотографічної та реологічної активності полімерних четвертинних амонієвих солей (ПЧАС) і створення системного підходу стосовно вибору модифікаторів фотографічних систем синтезовано та вивчено ряд ПЧАС на основі поліетиленгліколів. Встановлено можливість модифікування гідрохінонового проявника за допомогою катіонної високомолекулярної сполуки. Запропоновано модель міжмолекулярних взаємодій у фотографічному шарі, засновану на врахуванні електростатичної взаємодії аніонів гідрохінону з електростатичними полями желатинового шару фотоплівки, яка дозволяє пояснити механізм дії домішок ПЧАС на процес хіміко-фотографічної обробки фотоматеріалів. Проаналізовано особливості взаємодії желатину, полікатіону на основі діепоксиду (ПК), та їх комплексів у водних розчинах. Властивості комплексу желатин - ПК суттєво залежать від співвідношення компонентів. Це обумовлено гідрофільно-гідрофобним балансом комплексу. За умов еквівалентного співвідношення вільних карбоксильних і четвертинних амонієвих груп утворюється слабо розчинний поліелектролітний комплекс. Вивчено взаємодію інертного желатину з четвертинними амонієвими солями, а також зміну наступних властивостей водних розчинів інертного желатину: pH у процесі титрування водного розчину желатину водними розчинами ПЧАС ПЕ-ДГЕ-ГХ і ПЕ-ЕД-22, зміни мутності розчину желатину внаслідок титрування його поліелектролітами, зміни питомої й приведеної в'язкості щодо желатину під час титрування його поліелектролітами ПЕ-ДГЕ-ГХ і ПЕ-ЕД-22, а також кривої течії 5 %-го розчину желатину у присутності ПЧАС за різних напруг зсуву. Досліджено вплив синтезованих ПЧАС на основі поліетиленгліколів на розчини триацетилцелюлози та плівки з них. Використання даних ПЧАС призводить до збільшення міцності плівок із модифікованих ТАЦ-композицій на розрив у 1,5 - 1,8 рази. Доведено, що ПЧАС на основі поліетиленгліколів можуть бути використані як модифікатори традиційних галогенсрібних фотосистем на всіх етапах їх виготовлення та обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г247.31-4 + Л690.1-3
Шифр НБУВ: РА320971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Чурашов В.П. 
Принципи створення та властивості малосрібних фотографічних матеріалів з гетерофазними мікрокристалами для рентгенографії та голографії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.П. Чурашов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2001. — 18 с. — укp.

Запропоновано принцип створення композиційних мікрокристалів (МК) типу "безсрібне ядро - галогенсрібна оболонка". Визначено умови, за яких на ядра нарощується тонка світлочутлива оболонка зі збереженням високих сенситометричних параметрів галогенідів срібла. Речовини ядер, які є рентгенолюмінофорами, можна використовавати для створення систем, в яких підсилювальний екран і свілочутлива фаза об'єднані у межах гетерофазного МК. Специфіка проявлення тонкої оболонки зменшує кількість срібла в матеріалі без втрати інформаційної ємності. Одержані матеріали не поступаються за дефектоскопічною та радіографічною чутливостями кращим безекранним вітчизняним і закордонним матеріалам, що містять значно більшу кількість срібла. Розроблено фотоматеріали з гетерофазними нанокристалами та метод їх обробки, який дозволяє частину несрібного ядра використати для запису фазової складової оптичної інформації та одержувати глибокі тривимірні проникні голограми з високими рівнями кутової селективності та дифракційної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М942.41-3 + М942.45-3
Шифр НБУВ: РА315316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Долгіх О.В. 
Розробка методу сумісного аеро- і наземного знімання для вдосконалення маркшейдерського забезпечення об'єктів видобувних підприємств: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / О.В. Долгіх ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання автоматизації маркшейдерських робіт на базі використання цифрових фотограмметричних методів. Удосконалено теоретичні та практичні положення, спрямовані на більш ефективне застосування наземної цифрової та фотографічної зйомки для вирішення задач з визначення кренів споруд баштового типу, деформацій бортів кар'єрів і встановлення геометричних параметрів шахтного підйому, реалізовані з застосуванням заломлюючої насадки до камери. Розроблено методику глобального дистанційного моніторингу земної поверхні на базі використання періодичних аерофотозйомок та доведено необхідність створення геоінформаційної системи "Зрушення земної поверхні за відкритої та підземної розробки родовища". Розроблено цифровий фотограмметричний метод визначення нахилів кар'єрних доріг і дослідження деформацій трубопроводів різного призначення з повністю зруйнованою мережею деформаційних марок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И.122.7 +
Шифр НБУВ: РА335523

      
20.

Данилюк С.С. 
Структурні та функціональні особливості англомовних електронних текстів (на матеріалі персональних веб-сторінок лінгвістів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.С. Данилюк ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено англомовні електронні тексти персональних веб-сторінок лінгвістів як нового різновиду писемного мовлення, який базується на комплексному аналізі лінгвостилістичних, прагматичних, структурних і функціональних особливостей текстів дослідженого типу. Висвітлено природу електронних текстів, виявлено їх визначальні ознаки, установлено стратегії та тактики створення персональних веб-сторінок, закономірності структурно-композиційної та комунікативної організації досліджуваних електронних текстів. З урахуванням різноманітних критеріїв (орієнтації на адресанта, функціонування у різних сферах комунікації, типу викладу, первинності/вторинності джерела інформації, прагматичної спрямованості) запропоновано типологію англомовних електронних текстів персональних веб-сторінок лінгвістів. На підставі здійсненого аналізу англомовних електронних текстів персональних веб-сторінок лінгвістів показано, що у таких текстах дедалі частіше використовуються графічні засоби. Вони є набірними (шрифтове варіювання, виділеність джерел гіперпосилань, нелітерна графіка) й зображальними (фотографії, малюнки, таблиці, графіки, схеми, діаграми).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 с51 +
Шифр НБУВ: РА343464

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського