Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (1999)Книжкові видання та компакт-диски (217)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ФЕРМЕНТИВН$<.>+<.>K=КАТАЛІЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 254
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Русінов 
Каталізатори конверсії метанолу в формальдегід із зниженим вмістом срібла: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Олександр Іванович Русінов ; Харківський держ. політехнічний ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л614.511-06
Шифр НБУВ: РА308750сл

Рубрики:

      
2.

Баб'як Л.В. 
Одержання ароматичних вуглеводнів та високооктанових компонентів каталітичним перетворенням нафтозаводських газів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / Л.В. Баб'як ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.4

Рубрики:

      
3.

Хомко Н.Ю. 
Основи технології гетерогенно-каталітичної гідратації нітрилів карбонових кислот: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.04 / Н.Ю. Хомко ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Проаналізовано процес гетерогенно-каталітичної гідратації нітрилів карбонових кислот у аміди на мідних та мідьвмісних каталізаторах. Вивчені кінетичні закономірності процесу гідратації нітрилів акрилової, метакрилової, оцтової, пропіонової кислот у відповідні аміди. Досліджено вплив промотуючих добавок та pH середовища на активність мідного каталізатора та встановлено оптимальні концентрації добавок. Розроблені основи технології процесу гідратації нітрилів на мідних каталізаторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л614.615.7

Рубрики:

      
4.

Хаврусь В.О. 
Вплив контролюючих параметрів на характеристики автоколивальної хімічної реакції Білоусова-Жаботинського біля біфуркаційних точок: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.О. Хаврусь ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.13

      
5.

Іскра Р.Я. 
Гормонально-субстратні механізми регуляції вуглеводного обміну та антиоксидантної системи в мієлоїдних клітинах і лейкоцитах свиней раннього віку: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Р.Я. Іскра ; УААН. Ін-т земл-ва і біології тварин. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню вікових змін в лейкоцитопоезі і метаболізмі мієлоїдних клітин кісткового мозку та лейкоцитів крові свиней в ранньому періоді постнатального онтогенезу. Встановлено, що від народження до 10-добового віку в кровотворних органах тварин інтенсифікуються процеси мієло- і лімфоцитопоезу. Протягом раннього постнатального періоду в лімфоцитах відбувається активізація ферментів пентозофосфатного шляху та мітохондріальних цитохромів, у нейтрофільних гранулоцитах спостерігається підвищення активності ферментів окремих ланок гліколізу. В процесі постнатальної адаптації в клітинах системи гемопоезу інтенсифікуються протеолітичні ферменти, відбувається становлення антиоксидантного статусу клітин кісткового мозку і лейкоцитів поросят. Встановлено, що на регуляцію інтенсивності лейкоцитопоезу і метаболізму мієлоїдних клітин та лейкоцитів впливають гідрокортизон та мікроелементи (Fe і Se). Введення гідрокортизону у високих дозах приводить до пригнічення інтенсивності гранулоцитопоезу, зниження активності ферментів, що каталізують початкові стадії гліколізу і пентозофосфатного шляху та пригнічення активності ферментів антиоксидантної системи в мієлоїдних клітинах кісткового мозку і лейкоцитах поросят. Застосування залізодекстранових препаратів у комплексі із сполуками селену веде до підвищення функціональної активності системи антиоксидантного захисту та нормалізації енергетичних процесів у фагоцитуючих та імунокомпетентних клітинах тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272,022

Рубрики:

      
6.

Обушак М.Д. 
Закономірності редокс-каталітичних реакцій ненасичених сполук з солями арендіазонію: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / М.Д. Обушак ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 33 с. — укp.

Досліджуються реакції ненасичених сполук з арендіазонієвими солями, в результаті яких відбувається приєднання арильної групи та нуклеофілу до кратного зв'язку. Показано, що ці реакції можуть проходити за різними механізмами в залежності від напрямів одноелектронного переносу в системі субстрат - каталізатор - діазонієва сіль, можливості утворення комплексних інтермедіатів, природи зовнішніх нуклеофілів. Виявлено утворення йон-радикалів олефінів та встановлена їх роль у цих реакціях. Розроблено нові варіанти аніонарилювання ненасичених сполук та ефективні модифікації реакцій Меєрвейна і Зандмейєра. Знайдено нові арилюючі реагенти - тетрахлорокупрати (ІІ) арендіазонію та розроблено методи препаративного синтезу цих діазонієвих солей. Розроблено методи синтезу поліфункційних сполук різних класів, що знайшли практичне застосування, зокрема як реагенти для тонкого органічного синтезу та біологічно активні речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.12

Рубрики:

      
7.

Євтіфєєва О.А. 
Синтез, фізико-хімічні та біологічні властивості 3-заміщених 4-гідрокси-2-оксохінолінів: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.А. Євтіфєєва ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Одержано нові біологічно активні сполуки в ряді 3-заміщених гідрокси(оксо)хінолінів: 3-алкіл-4-гідрокси-2-оксохіноліни та їх 4-О-ацильні похідні; 3-бром-3-алкіл-2,4-діоксохіноліни; 5-R prime-1,3,4-тіадіазоліл-2-аміди 1-R-4-гідрокси-2-оксохінолін-3-карбонових кислот. Розроблено препаративні методики синтезу 3-алкіл-4-гідрокси-2-оксохінолінів і 1-R-3-бром-4-гідрокси-2-оксохінолінів. Вперше показана можливість здійснення конденсації Дікмана в умовах термолізу, яка відбувається на відміну від класичних уявлень при відсутності основних каталізаторів; запропоновано ймовірний механізм цього перетворення. Вивчені УФ-, ІЧ- та ПМР спектральні характеристики синтезованих речовин. За результатами фармакологічного скринінгу виявлені ефективні сполуки мембраностабілізуючої, антиоксидантної, діуретичної, антикоагулянтної та фунгіцидної дії; встановлені окремі закономірності зв'язку "будова - дія". Найбільш перспективна сполука рекомендована як потенційний гепатопротекторний засіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 хінолін

Рубрики:

      
8.

Михалічко Б.М. 
Структурна хімія інтермедіатів купрокаталітичного перетворення ацетилену та його похідних: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / Б.М. Михалічко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316
Шифр НБУВ: РА308160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Тураш М.М. 
Часова і просторова самоорганізація в електрохімічних системах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / М.М. Тураш ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Запропонована динамічна модель електрокаталітичного відновлення металів. В цій моделі за рахунок гетерогенних процесів на електроді, частини поверхні, покриті адсорбованим каталізатором, а також його комплексу з відновленим іоном металу, розглядаються як змінні системи. Побудована діаграма стійкості. Визначені форма і амплітуда коливань в залежності від відстані до критичної точки. Отримано умови утворення дисипативних структур в електрохімічних системах, які проявляють ефект Марангоні. Вивчено вплив числа Грасгофа на форму конвективних потоків, концентраційні профілі та число Нуссельта біля поверхні анода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г57

Рубрики:

      
10.

Мірошник Н.С. 
Православні монастирські комплекси України (Принципи функціональної і естетичної реабілітації): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Н.С. Мірошник ; Акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено духовній, архітектурно-естетичній та функціональній реабілітації православних монастирських комплексів в Україні. Виявлено фактори історико-соціального плану, які зумовили еволюцію характеру будівництва монастирських комплексів, містобудівне значення ансамблів у формуванні планувальної структури населених пунктів, композиційні закономірності побудови монастирів, стилістичну своєрідність їхніх основних елементів. Методика дослідження базується на історико-архітектурному аналізі першоджерел, натурному обстеженні збережених пам'яток монастирської архітектури. При цьому застосовано порівняльно-історичний, типологічний методи та метод графічних реконструкцій. Перший розділ - "Аналіз історичного процесу зародження і розвитку монастирських комплексів" - присвячено узагальненню попередніх досліджень з теми дисертації, проаналізовано історичні основи формування монастирських комплексів та їх роль у суспільстві. Виявлено основні етапи розвитку архітектурно-планувальної системи монастирів в історичному контексті. Обстежено основні групи будівель на території комплексів. Проведено аналіз візуального сприйняття об'ємно-просторової та планувальної структури монастирів. На основі цього узагальнено архітектурно-мистецьку роль монастирських комплексів в історичному середовищі. У другому розділі - "Дослідження монастирських комплексів України з метою їх реставрації та реабілітації" - здійснено аналіз технічного стану монастирів, починаючи з 1917 року і до нашого часу. Розглянуто чинники деформацій та руйнацій споруд. Виявлено історико-культурну значущість архітектурних пам'яток у комплексі та визначено прямованість пам'яткоохоронних заходів. Досліджено фактори, що сприяють реабілітації значущості монастирів у системі поселень. Третій розділ - "Методичні заходи реабілітації монастирських комплексів у сучасних умовах" - присвячено виявленню методики реабілітації, регенерації та реставрації монастирів і їх окремих споруд з метою їх функціонування. Виділено основні принципи включення сучасних споруд у монастирський комплекс з метою надання комплексу втраченої містобудівної значущості. Вперше простежено процес формування монастирських комплексів України як просторово-підпорядкованої системи, що винникла внаслідок дії факторів суспільно-економічного і естетико-культурного плану. Монастирі були організаційним чинником "історичного ландшафту" українських міст та поселень, виконували роль своєрідного каталізатора просторового розвитку урбаністичних утворень, надаючи останнім неповторного архітектурного обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)927.166.083 + Щ117.166(4УКР)083

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Данилова К.О. 
Розробка каталітичного способу очистки діоксиду вуглецю при його утилізації з газів спиртового бродіння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / К.О. Данилова ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.9

Рубрики:

      
12.

Почапська І.Я. 
Розробка основ технології одержання акрилових монометрів з beta-лактонів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.04 / І.Я. Почапська ; Держ. ун-т "Львівська політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисератція присвячена питанню розробки технології одержання акрилових монометрів з beta-лактонів. Розроблено ефективний спосіб одержання beta-пропіолактону реакцією взаємодії кетену з формальдегідом в присутності каталізаторів типу Фріделя-Крафтса. Досліджено кінетичні закономірності гідролізу beta-пропіолактону. Приведені експериментальні дані про кінетичні закономірності етерифікації 3-метилкротонової кислоти спиртами в умовах гомогенного каталізу. Синтезовано 12 нових похідних 3-метилкротонової кислоти та визначені їх фізико-хімічні характеристики. Розроблені основи технології одержання beta-пропіолактону та складних ефірів 3-метилкротонової кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.62

Рубрики:

      
13.

Крот О.П. 
Ефективна очистка вентиляційних багатокомпонентних вуглеводневих газових викидів, що містять бенз(а)пірен: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.П. Крот ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему забруднення навколишнього середовища вуглеводнями, в тому числі канцерогенними. Розроблено й упроваджено ефективний спосіб очистки шкідливих вентиляційних викидів переробки нафтовідходів, що полягає в поєднанні термообробки та каталітичного окиснення (на двошаровому каталізаторі, перший за рухом газу - мангановорудний шар, другий - паладієвий; співвідношення об'ємів шарів відповідно 3:1). Проведено лабораторні дослідження ефективності розробленого способу очистки за умов окиснення вміщуючої канцерогени вуглеводневої суміші, а також за наявності в суміші сірководню та діоксиду сірки. Отримано кінетичні залежності каталітичного окиснення вуглеводнів. Досліди, що проведені на дослідно-промисловій установці термокаталітичної обробки газових викидів, доводять ефективність розробленого способу очистки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.58
Шифр НБУВ: РА308305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Літвінова І.М. 
Реакції толуолу і його кисневмісних похідних з озоном в середовищі оцтової кислоти: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03. / І.М. Літвінова ; НАН України. Ініт фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено, що в системі озон-толуол-оцтова кислота озон реагує з ароматичним кільцем і метильною групою. Доведено, що в процесі озонування толуолу в середовищі оцтової кислоти за присутності металів змінної валентності та їх сумішей зі сполуками брому основним напрямком реакції є оксидація метильної групи. Запропоновано механізм оксидаційно-відновного каталізу, який задовольняє отриманим експериментальним даним. З'ясовано роль озону, сполук металів змінної валентності та сполук брому в реакції оксидації озоновмісними газами. Оксидація толуолу озоном у рідкій фазі перебігає за складним механізмом, відповідно до якого переважно руйнується ароматичне кільце. Досліджено кінетику оксидації толуолу озоном у розчині оцтової кислоти в присутності металів змінної валентності та бромідів. Показано, що за умов каталізу в значній мірі запобігається електрофільна реакція озону з ароматичним кільцем, і помітним стає селективна оксидація толуолу по метильній групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.513 + Л611.51
Шифр НБУВ: РА313256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Потапенко Е.В. 
Дослідження кінетики та механізму оксидації ізомерних нітротолуолів озоном в оцтовому ангідриді: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Е.В. Потапенко ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано процеси озонування нітротолуолів в оцтовому ангідриді. Доведено, що озон, головним чином, взаємодіє з ароматичним кільцем з утворенням озоніду лінійної будови. Запропоновано введення в систему нітротолуол - озон - оцтовий ангідрид сполук Mn(II), що дозволяє запобігти озонолізу ароматичного кільця та спрямувати реакцію у бік оксидації метильної групи. Встановлено, що рідиннофазне озонування нітротолуолів є складним радикально-ланцюговим процесом, в якому метилбензол оксидується неланцюговим, а озон витрачається за двома маршрутами: неланцюговим - у стадії ініціювання та ланцюговим - з продуктами озонолізу ароматичного кільця. З'ясовано, що у процесі каталітичної оксидації метилбензолів домішка сильної мінеральної кислоти збільшує активність оксидованої форми каталізатора. Запропоновано нові теоретичні уявлення про реакції озону з нітротолуолами у рідинній фазі за присутності стоп-реагенту, сформульовано принципи регулювання селективністю та глибиною оксидації шляхом цілеспрямованого підбору умов реакцій, каталізаторів та інших функціональних домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.11
Шифр НБУВ: РА312257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Каленчук В.Г. 
Синтез і властивості інтеркалатів каолініту з карбамідом і хлоридом амонію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / В.Г. Каленчук ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень гідротермальної та твердофазної інтеркаляції в каолініт карбаміду та нового інтеркалату - хлориду амонію. Встановлено, що інтеркаляція, як різновид об'ємно-поверхневого модифікування каолініту на молекулярному рівні, підвищує його реакційну здатність і дозволяє регулювати більшість властивостей мінералу зміною природи інтеркалату, ступеня інтеркаляції та способів додаткової фізико-хімічної обробки. Інтеркалати каолініту можна використовувати для вирішення ряду практичних завдань у технологіях вогнетривів, наповнювачів, каталізаторів, сорбентів тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.232
Шифр НБУВ: РА311198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Яременко В.Е. 
Баротермальна модифікація і синтез ванадійфосфорної композиції - каталізатора парціального окиснення бутану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.Е. Яременко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено баратермальну модифікацію та синтез фосфатів ванадію - каталізаторів окиснення бутану до малеїнового ангідриду. Визначено речовини-модифікатори та умови обробки, що призводить до покращання каталітичних властивостей немодифікованого зразка. Досліджено взаємозв'язок фізико-хімічних та каталітичних характеристик. Встановлено, що баротермальна обробка V-P-Bi-O-зразка дозволяє змінювати його структурні характеристики, а також морфологію поверхні. Експериментально доведено можливість баротермальної регенерації дезактивованого внаслідок виносу фосфору промислово-дослідного каталізатора. Шляхом баротермального синтезу одержано фосфати ванадію. Встановлено їх склад та каталітичні властивості у реакціях окиснення бутану і 1-бутену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.512
Шифр НБУВ: РА308499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Мацяк О.М. 
Одержання ароматичних вуглеводнів і компонентів бензинів на висококремнеземистих цеолітах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / О.М. Мацяк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.4
Шифр НБУВ: РА311368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Шищак О.В. 
Одержання етилену та ацетилену оксидаційною димеризацією і піролізом метану: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / О.В. Шищак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено основи технології одержання етилену й ацетилену оксидаційною димеризацією та піролізом метану. Вивчено основні закономірності та визначено оптимальні умови перебігу реакції оксидаційної димеризації метану на новому натрій-марганцевому каталізаторі. Досліджено вплив хлористого водню на основні показники процесу та термін служби каталізатора. Вперше показано можливість і визначено оптимальні умови одержання етилену з метану некаталітичною оксидаційною димеризацією. Розроблено математичну модель процесу одержання ацетилену високотемпературним піролізом метану та продуктів його димеризації в потоці гомогенного теплоносія. Запропоновано нове технологічне оформлення реакційного вузла та принципову технологічну схему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.102
Шифр НБУВ: РА315188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Енхболд Тумуртогоогійн 
Модифікування природних цеолітів кластерами оксидів перехідних металів з одержанням активних каталізаторів і адсорбентів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Енхболд Тумуртогоогійн ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням модифікування природних цеолітів (кліноптилоліту і морденіту) методом твердофазного іонного обміну (ТФІО). Встановлено основні закономірності протікання реакції ТФІО на природних цеолітах і оптимальні умови їх модифікування. Фізико-хімічними методами досліджено особливості кристалічної будови отриманих зразків, їх структурно-сорбційні і кислотно-основні властивості. На підставі результатів лабораторних досліджень запропоновано новий метод модифікування кліноптилолітового туфу катіонами міді та визначено його оптимальні умови. Розроблено технологічні рішення та спроектовано відповідне технологічне обладнання для створення технології виробництва адсорбентів-каталізаторів із цеолітового туфу й очищення воденьвмісних газових сумішей від оксиду вуглецю (II), що відпрацьовано на лабораторній і пілотній установках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л29-3
Шифр НБУВ: РА308263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського