Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (157)Реферативна база даних (795)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ФАЙЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лисенко С. М. 
Адаптивна інформаційна технологія діагностування комп'ютерних систем на наявність троянських програм: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / С. М. Лисенко ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Розглянуто питання створення адаптивної інформаційної технології для підвищення достовірності й ефективності діагностування комп'ютерних систем на наявність троянських програм. У ході дослідження виявлено недоліки роботи інформаційних технологій і засобів діагностування комп'ютерних систем на наявність троянських програм. Запропоновано поведінкову модель троянських програм, яка формалізує особливості функціонування цих програм у комп'ютерних системах, та модель процесу діагностування комп'ютерних систем на наявність троянських програм, яка дозволяє здійснювати діагностування з високою достовірністю. Розроблено метод побудови захищених послідовностей і генерації детекторів на базі штучних імунних систем, що дозволяє визначити факт заміни файлів троянськими версіями у процесі діагностування комп'ютерних систем у режимі сканера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025
Шифр НБУВ: РА377687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Опанасенко В.М. 
Архітектурно-структурна організація, розробка і застосування реконфігуровних пристроїв на базі ПЛІС: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / В.М. Опанасенко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади побудови та проектування реконфігурованих пристроїв на базі програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС). Створено нові формалізовані методики побудови та динамічної перебудови архітектури та структури цифрових пристроїв з високим ступенем реконфігурованості з урахуванням властивостей реалізованих алгоритмів, логічних, конструктивних і технологічних особливостей ПЛІС, а також інструментальних засобів їх проектування. Розроблено теорію адаптивних логічних мереж, призначених для розв'язання широкого класу задач шляхом безпосередньої структурної реалізації алгоритмів обробки та прямого відображення вхідних даних у вихідні шляхом функціонального та структурного налаштування універсальних компонентів мережі. Розроблено алгоритми синтезу адаптивних логічних мереж на задані класи задач. Запропоновано методику проектування засобів обчислювальної техніки з використанням стандартизованих САПР ПЛІС, на базі якої розроблено структуру реконфігурованого процесора, що реалізує конвеєрний/паралельний принцип обробки даних, з відкритою бібліотекою файлів конфігурації для базових блоків, зокрема, межового пристрою, суматра Хемінга, пристроїв сортування, медіанних фільтрів, пристроїв множення матриць. Розглянуто питання організації обчислювального процесу в системах зі спеціалізованою та проблемно-орієнтованою конфігурацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.150.2 +
Шифр НБУВ: РА348646

Рубрики:

      
3.

Кукліна О.Ю. 
Геометричне моделювання елементів проточних частин діагональних турбомашин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.Ю. Кукліна ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, алгоритми і програми геометричного моделювання елементів проточних частин турбін діагонального конструктивного оформлення та їх візуалізації на екрані монітора ПЕОМ з застосуванням сучасних досягнень прикладної та обчислювальної геометрії, комп'ютерної графіки в області аналітичного подання кривих і поверхонь складних технічних форм. Запропоновано комплексний підхід до геометричного моделювання рухомих і нерухомих елементів проточних частин турбін діагонального типу. Розглянуто методи геометричного моделювання робочих коліс діагонального типу. Запропонована геометрична модель містить блоки геометричного моделювання меридіональних меж колеса та формування робочих поверхонь лопаток. З використанням методів геометричного моделювання робочих коліс діагональних турбін з невисоким ступенем діагональності розглянуто питання моделювання профілів лопаток осьових ступенів, які входять до конструкцій турбін діагонального типу. Подано методи геометричного моделювання нерухомих елементів діагональних турбомашин (ДТ). Розроблено програми геометричного моделювання та візуалізації елементів проточних частин ДТ для ПЕОМ у системі програмування Borland Pascal 7.0 з формуванням script-файлів і побудовою в автоматичному режимі зображень у графічному пакеті AutoCAD.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3 + З363-04е116
Шифр НБУВ: РА326702

Рубрики:

      
4.

Чмерук Г.Г. 
Економіко-математичне моделювання інформаційного забезпечення управління підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Г.Г. Чмерук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Висвітлено проблему вдосконалення інформаційного забезпечення управління виробничим потенціалом. Відзначено, що лише інтеграція даних дозволяє раціонально використовувати сучасні комп'ютерні технології, які сприяють успішному функціонуванню підприємств за умов ринкової економіки. Розроблено управляючу систему організації та способи удосконалення обчислювального процесу для розв'язання функціонально та інформаційно залежних задач управління виробничим підприємством. Наведено способи одержання кількісних та якісних характеристик функціонування програмного забезпечення управління підприємством. Висвітлено якісно новий підхід та відповідний алгоритм оптимізації розміщення файлів баз даних з метою мінімізації часу виконання запитів користувачів для інформаційно-обчислювальних систем управління, реалізованих у вигляді локальної мережі з довільною технологією. Побудовано математичні моделі структурної оптимізації окремих програм та систем програм інформаційного забезпечення управління підприємством. Запропоновано способи удосконалення інформаційного забезпечення управління підприємством та оцінки його основних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.301
Шифр НБУВ: РА313996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Марчук Ю.М. 
Забезпечення регіональних органів управління ситуативною інформацією: бібліографознавчий підхід: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Ю.М. Марчук ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано роль ситуативної інформації в розв'язанні управлінських завдань. Розроблено алгоритм нового різновиду бібліографічного забезпечення - ситуативного інформування. Визначено його структуру, до якої входять три основних блоки: документальний, фактографічний, бібліографічний. Уточнено поняття метаінформації як варіанта бібліографічної інформації, в яку остання трансформується під впливом сучасних процесів інформатизації. Розроблено технологію бібліографічного забезпечення ситуативною інформацією на базі використання файлів ситуативного алгоритмічного доповнення та ситуативного процесора. Створено бібліографічну модель зазначеної інформації, яка складається з інфраструктурної частини та власне бібліографічної метаінформації, представленої за методом координатного ідексування. Виокремлено психолого-педагогічні умови, які сприяють перетворенню інформаційного потенціалу в інформаційний ресурс та забезпечують їх комплексне використання у задоволенні регіонально-управлінських потреб. Охарактеризовано специфіку цих потреб та функціональних завдань бібліографічного сегменту інформаційної системи регіональних органів керування. Визначено заходи, реалізація яких дасть змогу підвищити ефективність використання бібліографознавчого потенціалу в системі ситуативного інформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч758.41 + Ч238.431.1 +
Шифр НБУВ: РА327345

Рубрики:

      
6.

Шарій Т. В. 
Інформаційна технологія обробки мовних даних на основі нечітких когнітивних моделей: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т. В. Шарій ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розв'язання наукової задачі підвищення якості автоматичного розпізнавання слів у мовному сигналі (МС). Проаналізовано проблему побудови автоматичних систем розпізнавання мови. Наведено альтернативну схему обробки МС, що базується на багаторівневому врахуванні акустичної інформації про сигнал. Розроблено й експериментально обгрунтовано метод автоматичної сегментації МС, що враховує, поряд зі швидкістю зміни MFCC-кепстра, ступінь кепстральної гладкості ділянки сигнала. Викладено підхід до зважування мовних сегментів на основі просодичних параметрів сигнала й урахування ваг на етапі постобробки. Описано модель звукового образу фонеми на основі перетворення Карунена - Лоева. Розроблено нечітку когнітивну модель FCAS постобробки МС, що містить сітку елементарних фонетичних процесорів ознакового, фонемного та словесного рівней. Прийнято рішення щодо розпізнаного слова на основі вихідних значень процесорів. Експериментально встановлено, що запропоновані моделі й методи зменшують кількість помилок розпізнавання слів. Розроблено інформаційну технологію та програмний комплекс CogniSPEECH розпізнавання мовних команд і пошуку ключових слів у файлах. Досліджено характеристики системи, доведено доцільність її застосування у програмах голосового набору телефонних номерів, мовного керування роботом і пошуку слів у мовних файлах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664-01
Шифр НБУВ: РА380851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чаплагін М.П. 
Інформаційні технології пошуку та зберігання даних про графічні об'єкти на основі їх семантики: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.П. Чаплагін ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання організації пошуку даних про графічні об'єкти у сховищі даних на основі їх семантики для потреб оператора АСУ та розробки методів зберігання таких даних. Сформульовано основні підходи до вирішення проблеми зменшення потоків даних у системі управління потоками даних й організації пошуку графічних об'єктів їх заміною даними про графічні об'єкти. Розроблено метод подання таких даних про графічні об'єкти, метод визначення повноти та достатності словника графічних об'єктів, метод визначення семантичної значущості та семантичної суперечності елементів їх опису. Сформовано словник графічних елементів, серед яких визначено лінію, криву, коло, "майже" коло, трикутник, "майже" трикутник, чотирикутник, багатокутник, "майже" багатокутник. Такий словник дозволяє організувати швидкий і ефективний пошук даних про графічні об'єкти з використанням розробленого алгоритму фільтрації семантичних описів графічних об'єктів. Розроблений метод подання даних про графічні об'єкти дозволяє зменшити розмір файлів, що передаються між блоками системи для подальшої обробки, до 10-ти разів. Ефективність першого семантичного фільтра наближається до 90 %, другий семантичний фільтр визнаний неефективним. Використання в алгоритмі пошуку тільки першого та третього семантичних фільтрів дозволило зменшити час пошуку удвічі без втрати результату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015 +
Шифр НБУВ: РА360571

Рубрики:

      
8.

Лобузіна К.В. 
Класифікаційні схеми в лінгвістичному забезпеченні електронних бібліотек: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / К.В. Лобузіна ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості формування, організації та функціонування бібліотечних класифікацій у структурі лінгвістичного забезпечення електронних бібліотек. Досліджено проблему використання традиційних універсальних бібліотечних класифікацій у сучасних інформаційних сервісах. Здійснено розробку й актуалізацію розділів рубрикатора наукової бібліотеки "Кібернетика", "Інформаційна й обчислювальна техніка". Створено авторитетний файл для підтримки рубрикатора наукової бібліотеки, який реалізує механізм семантичної мережі. Розроблено програмні засоби для гіпертекстового представлення бібліотечної класифікації. Запропоновано модель Internet/Internet технології підтримки рубрикатора електронної бібліотеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.21 + Ш111 +
Шифр НБУВ: РА351375

Рубрики:

      
9.

Тичковський Р. О. 
Математичне та програмне забезпечення оптимального розподілу ресурсів серед вузлів комп'ютерних мереж: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / Р. О. Тичковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні моделі й алгоритми знаходження оптимального розподілу обчислювальних ресурсів серед вузлів обчислювальних кластерів. Запропоновано евристичний алгоритм, модифікований генетичний алгоритм та алгоритм гілок і меж для визначення оптимального або близького щодо оптимального розподілу ресурсів серед вузлів комп'ютерних мереж. Визначено математичні моделі оптимізації доступу користувачів до інформації інтернет-серверів. Встановлено програмний комплекс, у якому використано дані математичні моделі, евристичні та генетичні алгоритми відшукання оптимального розподілу файлів розподіленої бази даних серед вузлів комп'ютерної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016
Шифр НБУВ: РА373256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
10.

Демидович О.В. 
Математичні моделі оптимального розподілу інформаційних ресурсів серед вузлів обчислювальних мереж та методи їх реалізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.В. Демидович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2001. — 20 с. — укp.

Побудовано математичні моделі оптимального розподілу файлів серед вузлів обчислювальних мереж, що на відміну від існуючих не залежать від схеми обробки запитів у вузлах. Доведено теорему для апріорної оцінки числа копій файлів розподіленої бази даних, що зменшує розмірність задач математичного програмування, отриманих внаслідок побудови моделей. Розвинуто теоретичну базу застосування генетичних алгоритмів у задачах математичного програмування. Створено систему підтримки прийняття рішень для розташування файлів на серверах локальних обчислювальних мереж. Розроблено алгоритми маршрутизації, в процесі використання яких не виникає перевантаження каналів зв'язку в мережах передачі даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.315
Шифр НБУВ: РА315934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Аль Шибані Салім 
Метод та засоби організації розподілених баз даних в комп'ютерній мережі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Аль Шибані Салім ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано метод оптимізації розміщення файлів розподілених баз даних (РБД) за загальним часом обслуговування запитів, що дозволяє ефективно регулювати завантаження серверів і зменшувати час виконання запитів. Розроблено та реалізовано алгоритми балансування завантаження вузлів мережі РБД, призначеної для обробки великих обсягів даних; вибору оптимального часу доставки файлів РБД з урахуванням особливостей прикладних завдань. Розроблено структуру програмованого комутатора, призначену для реалізації нових алгоритмів. Створено трирівневу структуру системи РБД для обробки великих обсягів даних. Показано можливості її використання для паралельної обробки великих і невеликих баз даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.612 +
Шифр НБУВ: РА351577

Рубрики:

      
12.

Колісник О.В. 
Метод та засоби підвищення швидкодії мереж зберігання даних: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.В. Колісник ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено нову методику оцінювання корисної пропускної здатності однорангової мережі з високонадійним зберіганням даних завдяки надлишковості (на основі RAID-систем). Показано, що дана методика дозволяє здійснювати раціональний вибір параметрів і структури вузлів збереження, й обгрунтовано можливості її використання як основи для регулювання навантаження на окремі маршрути або сегменти мережі. Запропоновано новий підхід для встановлення віртуального з'єднання за принципом "кожен з кожним", який полягає у використанні широкомовного опиту вузлів мережі інформативним запитом, що дозволяє відокремити тільки ті вузли, які відповідають умовам заданих у запиті. Вперше розроблено математичну модель файлообмінного механізму, який можна використовувати для дослідження впливу параметрів мережі на його роботу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3 +
Шифр НБУВ: РА362278

Рубрики:

      
13.

Аль-Сурікі Ібрагім Мохаммад Салем 
Метод та засоби розміщення інформаційних файлів в розподіленій обчислювальній системі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Аль-Сурікі Ібрагім Мохаммад Салем ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено метод і засоби підвищення ефективності обробки більших масивів даних. Розглянуто та проаналізовано інформаційні технології, апаратні та програмні методи та засоби, орієнтовані на побудову інформаційно-обчислювальних систем (ІОС) для вирішення завдань оптимізації та прискорення обробки більших баз даних. Запропоновано метод оптимізації розміщення файлів даних у локальній мережі за загальним часом обслуговування запитів, що дозволяє ефективно регулювати завантаження серверів і зменшувати час виконання запитів. Розроблено та реалізовано алгоритми балансування завантаження вузлів обчислювальної мережі та структуру програмного комутатора, призначеного для реалізації запропонованих алгоритмів. Відзначено, що використання запропонованих структур і алгоритмів забезпечує підвищення ефективності систем обробки даних для розв'язання завдань моделювання, економічного аналізу, бухгалтерського обліку, авіаційних систем, ефективність роботи яких з даними залежить від можливостей системи швидко обробляти великі масиви інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.26-015.0 +
Шифр НБУВ: РА360959

Рубрики:

      
14.

Войтенко В.В. 
Методи програмної підтримки складних екологічних моделей та побудова інформаційної системи захисту довкілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.В. Войтенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до формування проекту моделі через систему ідентифікації об'єктів та формалізований опис на спеціалізованій мові. Розроблено поняття абстрактного об'єктного простору екосистеми та на його основі запропоновано новий об'єктно-матричний метод проектування складних екологічних систем, що дозволяє спрощувати проектування на усіх стадіях розробки. За допомогою програмного матричного обчислювача отримано можливість динамічної генерації графічних файлів зображень на основі чисельних даних визначеного шару екосистеми. Значну увагу приділено новим методам підтримки екологічних моделей у мережі Internet з метою спільного ведення розподілених банків моделей та даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1ф1,022
Шифр НБУВ: РА309517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Сало А.М. 
Методи та засоби конфігурування архітектури програмованих спеціалізованих процесорів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / А.М. Сало ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання прискорення та спрощення процесу проектування програмованих спеціалізованих процесорів. Розроблено конфігуровану модель базової архітектури процесора з підтримкою паралелізму на рівні команд. Обгрунтовано можливість синтезу на її основі спеціалізованих пристроїв обробки даних з заданими технічними харакеристиками. Запропоновано структуру пристрою виконання умовних команд у базовій архітектурі процесора, який забезпечиє виконання алгоритмів з процедурою передачі керування та дозволяє прискорити їх виконання. Розроблено метод конфігурування базової архітектури на підставі аналізу алгоритму, описаного мовою високого рівня та вибору параметрів конфігурування, що дозволяє апаратно відобразити алгоритм роботи програми. Розвинуто метод ефективного планування завантаження паралельних віток процесора, який був розширений для оптимізації виконання інструкцій у розробленій моделі архітектури процесора на основі розподіленого регістрового файла з динамічним принципом розміщення даних. Розроблено та досліджено систему проектування спеціалізованих процесорів на основі алгоритму, описаного мовою високого рівня. На її основі реалізовано ряд пристроїв: дискретного косинусного перетворення, медіанної фільтрації, перетворення форматів зображень. Показано перевагу реалізованих пристоїв за показниками продуктивності та затратами обладнання у порівнянні з аналогічними існуючими пристроями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.7-048 +
Шифр НБУВ: РА361824

Рубрики:

      
16.

Кицун Г.В. 
Методи та засоби підвищення ефективності процесора комп'ютера з простою системою команд: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Г.В. Кицун ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Розроблено нові та вдосконалено існуючі методи та засоби підвищення ефективності процесора комп'ютера з простою системою команд. Уперше запропоновано використовувати програмний лічильник для адресації даних в регістровому файлі процесора та керувати зміною його значень шляхом проведення аналізу станів керувальних сигналів з кеш-пам'яті та станів регістрового файлу процесора, ввести в ієрархію пам'яті комп'ютера нульовий рівень кеш-пам'яті команд з адресним простором регістрового файлу процесора. Розроблено нові формати команд для 32-розрядного процесора та запропоновано метод зберігання декількох операндів за однією адресою в регістровому файлі для виконання різнотипних команд. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено ефективність використання запропонованих рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-048 +
Шифр НБУВ: РА364787

Рубрики:

      
17.

Куйвашев Д.В. 
Методики перенацілюваної генерації коду для мікропроцесорних архітектур з нерегулярним довгим командним словом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Д.В. Куйвашев ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено оптимізуючий перенацілюваний компілятор для мікропроцесорів цифрової обробки сигналів та мікропроцесорів з довгим командним словом. Особливу увагу приділено покращанню існуючих методик генерації коду та інтелектуалізації процесу компіляції за допомогою інтеграції у компілятор знань про парадигму оптимізації та генерації коду для цільової процесорної архітектури. Досліджено формалізації подання програми у вигляді ієрархічної графової моделі, оптимізуючих графових продукцій, а також формалізацію мікропроцесорної архітектури. Запропоновано методики формалізації знань про процес компіляції у вигляді продукційної експертної системи, які допомагають інтелектуалізувати процес компіляції. Висвітлено поліпшені методи генерації коду за рахунок введення специфічних для процесорів цифрової обробки оптимізацій та метод розподілу регістрів для процесорів з великим регістровим файлом за допомогою сканування вперед графа потоку даних, а також методику автоматичного розміщення змінних по просторах пам'яті гарвардської архітектури мікропроцесора до визначених користувачем прикладних завдань. Описано протитип компілятора - перенацілюваний оптимізуючий компілятор для процесорів з нерегулярним довгим командним словом та процесорів цифрової обробки сигналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.021.3
Шифр НБУВ: РА320849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Мельничин А.В. 
Моделювання та оптимізація доступу до інформації файлів баз даних: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / А.В. Мельничин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність основних методів пошуку інформації у файлах баз даних (БД). Визначено оптимальну кількість рівнів для r-рівневого блочного пошуку для всіх розглянутих законів розподілу ймовірностей звертання до записів. Запропоновано нові методи пошуку інформації у файлах БД. Досліджено ефективність цих методів у порівнянні з відомими методами пошуку. Побудовано оптимальні схеми доступу до інформації послідовних та індексно-послідовних файлів для розглянутих законів схем від зміни закону розподілу ймовірностей. Розроблено СКБД, в якій для кожного конкретного закону розподілу ймовірностей звертання до записів використовується найефективніший метод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.61-015.0 +
Шифр НБУВ: РА361972

Рубрики:

      
19.

Жирякова І.А. 
Об'єктно-орієнтовані моделі і інструментальні засоби дослідження феномена сфокусованої уваги: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.03 / І.А. Жирякова ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 23 с. — укp.

Висвітлено наукову проблему, сутність якої полягає в розвитку засобів дослідження когнітивних феноменів, таких як сприйняття й увага, шляхом створення комплексу формалізованих моделей та їх адаптації для проектування симулятора сфокусованої слухової уваги, з метою експериментальної перевірки адекватності розроблених моделей та дослідження базових кількісних характеристик феномену сфокусованої слухової уваги. Досліджено когнітивні феномени сприйняття й уваги та розроблено їх формалізовані моделі. Визначено, що для формалізації були вибрані найбільш констуктивна когнітивна теорія сприйняття, запропонована Найсером, яка зв'язала поняття уваги та перцептивної дії, а також відомі теорії селективної уваги для слухової та зорової модальності Бродбента та Трейсман. Проаналізовано та систематизовано існуючі когнітивні моделі уваги за принципом спрямованості механізму уваги на зовнішній або внутрішній світ людини. Проведено трансформацію формалізованих моделей предметної області в формалізовані моделі програмного комплексу - симулятора уваги, реалізація якого базується на селективній моделі сфокусованої слухової уваги Бродбента. Розроблено структуру симулятора уваги й об'єктно-орієнтовані моделі взаємодії його основних структурних елементів. Встановлено оптимальні параметри роботи з реальними звуковими файлами, оцінено рівень вхідного шуму, створено файли словників еталонів і визначено оптимальний інтервал часового аналізу звукового потоку. Доведено адекватність розроблених формалізованих моделей шляхом порівняння експериментальних даних, одержаних з допомогою програмного комплексу й описаних в літературі, що доводить методологічну правильність запропонованого підходу. Висвітлено базові кількісні характеристики феномену сфокусованої слухової уваги, зокрема, час згасання інформації в сенсорній пам'яті, час перемикання селективного фільтра між сенсорними каналами, час розпізнавання слів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113 + Ю935.15 + Ю941.2-976 +
Шифр НБУВ: РА367573

Рубрики:

      
20.

Дороцька Х.С. 
Побудова та аналіз математичних моделей оптимальної організації та доступу до інформації великих баз даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Х.С. Дороцька ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Bисвітлено питання побудови та аналізу математичних моделей різних варіантів доступу до записів послідовних, однорівневих та багаторівневих індексно-послідовних файлів для різних законів розподілу ймовірностей звертання до записів (рівномірного і "бінарного", закону Зіпфа, розподілу, який наближено задовольняє правилу "80-20"). Вперше розв'язано задачу вибору оптимального числа рівнів індекса для багаторівневих індексно-послідовних файлів. Проведено порівняльний аналіз оптимальних варіантів доступу й розроблено рекомендації щодо вибору оптимальної організації та доступу до інформації файлів баз даних для кожного конкретного закону розподілу ймовірностей звертання до записів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.61-015.0
Шифр НБУВ: РА314693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського