Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (2058)Книжкові видання та компакт-диски (109)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРЕНД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 196
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дербенцев В.Д. 
Аналіз та моделювання інфляційних процесів в економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.Д. Дербенцев ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати дослідження методологічних підходів до аналізу динаміки інфляційних процесів в Україні. Узагальнено та систематизовано існуючі методики моделювання та прогнозування динаміки інфляції. Визначено основні фактори, що мають найбільший вплив на зростання цін. З метою аналізу та прогнозування цінової динаміки розроблено комплекс економіко-математичних моделей, які включають моделі аналізу часових рядів, моделі екстраполяції трендів, моделі адаптивного прогнозування, економетричні моделі та моделі міжгалузевого балансу. Запропоновано метод оцінювання параметрів економетричних моделей, що базується на одночасному врахуванні автокореляції та гетероскедастичності. За допомогою міжгалузевої балансової моделі зроблено оцінку відгуків зміни цін у певній галузі під впливом інфляційних імпульсів та оцінку ефекту цінового поширення в економіці України, обумовлених сценарною зміною окремих складових доданої вартості в окремих галузях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681в611
Шифр НБУВ: РА315024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Дика М.В. 
Дослідження динаміки мембранозв'язаних біоелектричних процесів ембріональних клітин з використанням комп'ютерного моделювання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / М.В. Дика ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчення динамічних змін електрофізіологічних характеристик зародкових клітин в'юна, що відбуваються після запліднення в період їх синхронних дроблень, проведено на базі часткових моделей (динаміки їх аперіодичного тренду та коливної динаміки провідностей), а також на базі комплексної (об'єднаної) моделі динаміки біоелектричних процесів, яка відтворює закономірності мембранного транспорту та розподілу електрогенних іонів калію та натрію у їх зв'язку з динамікою біоелектричних показників мембран. За допомогою комп'ютерного моделювання досліджено динаміку загальних змін електрофізіологічних показників мембрани, а також внутрішньоклітинних концентрацій основних електрогенних іонів. Базуючись на відображенні часового тренду даних змін, запропоновано модель, адекватну експериментальним даним, одержаним для початкового етапу розвитку ембріональних клітин. Розроблено модель динаміки провідностей, яка враховує взаємозалежність між змінами калієвої та натрієвої провідностей плазматичної мембрани та їх потенціалозалежність і відтворює періодичні коливання провідності, синхронні з циклами клітинного поділу. Змодельовано повну картину часових змін основних мембранозв'язаних показників для початкового етапу розвитку зародків в'юна. Отримані результати підтверджують достатню повноту розробленої математичної моделі та їх адекватність певним реальним процесам на початковому етапі розвитку ембріональних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333
Шифр НБУВ: РА313043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Орлов І.О. 
Контроль та моніторинг технічного стану багатоступеневих установок транспортування та компримування газу в умовах експлуатації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / І.О. Орлов ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методи контролю та моніторингу технічного стану установок компримування газу (КУ) автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС) у процесі експлуатації та їх реалізації в комплексній автоматизованій системі діагностування КУ. Система базується на методах аналізу параметрів робочого процесу КУ, вібраційної діагностики та накопичення продуктів зносу в маслі. Наведено математичну модель робочого процесу КУ, яка дозволяє проводити моделювання процесів погіршання технічного стану з метою пошуку та ідентифікації несправностей циліндро-поршневої групи (ЦПГ), а також визначення комплексних показників технічного стану ЦПГ - всмоктувальних та нагнітальних клапанів і поршневих кілець. Запропоновано проводити визначення технічного стану КУ з використанням параметрів робочого процесу на базі статистичних методів трендового аналізу комплексних коефіцієнтів технічного стану елементів ЦПГ КУ, а також на основі знакових матриць. Методику розпізнавання технічного стану КУ за параметрами вібрації та накопичення продуктів зносу в маслі побудовано на основі дискримінантного аналізу відповідних класів станів елементів ЦПГ і кривошипно-шатунного механізму. Визначено програму проведення теплотехнічних випробувань КУ за умов експлуатації, яка дозволяє визначити основні характеристики КУ, якість проведення ремонтних та відновлювальних робіт, а також ефективність та економічність подальшої експлуатації КУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.057-5-082
Шифр НБУВ: РА319543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Омельченко А.А. 
Моделі й алгоритми геоінформаційної системи автоматизації будування геологічних розрізів шахтного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.А. Омельченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію створення геоінформаційної системи (ГІС) автоматизації побудови геологічних розрізів з використанням просторової моделі шахтного поля, яка розвиває концепцію проектування інформаційних систем, що грунтується на теорії категорій, дозволяє формалізовано описати всі етапи створення ГІС та скоротити термін її проектування. Розроблено об'єктно-орієнтовану просторову модель шахтного поля як основу ГІС автоматизації побудови геологічних розрізів, яка враховує взаємозв'язок і взаємозалежність моделей природних і техногенних об'єктів, які її складають, що дозволяє авоматизувати розрахунок їх геометричних і семантичних властивостей, формалізувати процес побудови геологічних і семантичних властивостей, формалізувати процес будування геологічних розрізів і обгрунтувати технологію їх автоматизованої побудови. Удосконалено заснований на тріангуляції метод формування моделей пластів, що використовуються в ГІС автоматизації побудови геологічних розрізів шахтного поля, з застосуванням локального критерію оптимізації побудови тріангуляції, який полягає в мінімізації кута між нормаллю до площини формованого трикутника та нормаллю до поверхні тренда, що дозволяє виключити невизначеність вибору апроксимуючих трикутників і за рахунок цього підвищити точність моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391.6 + Д443.4 +
Шифр НБУВ: РА321457

Рубрики:

      
5.

Павлюк Є.Д. 
Статистичний моніторинг валютного ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / Є.Д. Павлюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано засади здійснення статистичного моніторингу валютного ринку для прийняття управлінських рішень ефективного управління валютними активами. Визначено сутність і методологічні засади статистичного моніторингу валютного ринку, наведено оцінку системи його інформаційного середовища, визначено статистичні методи та моделі для визначення закономірностей його функціонування. Встановлено закономірності розподілу коливань валютного курсу як імовірної величини оцінювання міри ризику змін валютного курсу для відкритих валютних позицій на визначеному інтервалі часу. Запропоновано підхід до оцінки ризику валютного портфеля банку, а также шляхи обмеження його впливу. На базі форми частотного розподілу змін курсу опробовано систему VaR оцінки ризику мультивалютного портфелю валют. З використанням однофакторного дисперсійного аналізу запропоновано підхід до вдосконалення системи прогнозних оцінок моделей змін тренду. Визначено специфіку валютного ринку України, на підставі аналізу фундаментальних факторів досліджено особливості моніторингу валютного курсу гривні, наведено сценарій його розвитку на 2002 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У582.626
Шифр НБУВ: РА319201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Горбач Н.В. 
Шкідливість бур'янів і вдосконалення системи захисту озимої пшениці в умовах зони Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / Н.В. Горбач ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вперше на основі комплексного вивчення шкідливості бур'янів обгрунтовано вдосконалення системи захисту озимої пшениці за умов зони Лісостепу України гербіцидами сучасного асортименту. Проведено випробування гербіцидів естерон 60,85 % к.е.(діюча речовина: 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д, термін реєстрації до 31.12.2003 р.), дербі, 17,5 % в.р.к. (діюча речовина: флорасулам 75 г/л + флуметсулам 100 г/л, в офіційному виданні переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених для використання в Україні від 2001 р., інформація щодо реєстрації відсутня), пріма, 30,6 % с.е. (діюча речовина: 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д 452,42 г/л + флорасулам 6,25 г/л, термін реєстрації до 31.12.2006 р.) та хармоні, 75 % в.г. (діюча речовина: тифенсульфуронметил, термін реєстрації до 31.12.2003 р.) з додаванням 200 мл/га ПАР тренд 90 з метою порівняння з гербіцидами 2,4-Д амінна сіль, 82,5 % в.р. та діален С, 40 % в.р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-467(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Козловський В.І. 
Важкі метали в екосистемах висотного профілю Чорногори (Українські Карпати): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.І. Козловський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у порівнянні з кларковими значеннями, грунти збагачені Pb і Cd (2 - 3 рази), збіднені Fe, Zn (2 - 4 рази), Cu (5 - 13 разів) Mn (20 - 50 разів). Середній вміст Cu, Zn, Mn, Fe у рослинному покриві знаходиться на рівні кларкових значень для рослинності суші. Має місце перевищення над кларковими значеннями (на порядок величини та більше) вмісту Cd і Pb. Вміст макро- та мікроелементів у сніговому покриві не перевищує значень, характерних для найменш антропогенно змінених фонових районів Землі. Концентрації металів у мохах і лишайниках Чореногори є вищими, ніж середні значення для фонових екосистем Європи. Зазначено, що аналіз гербарних зразків мохів початку XX ст. часових трендів нагромадження важких металів не виявив, встановлено, що у гербарних і сучасних зразках трапляються концентрації металів, вищі за середні значення у Європі останнього десятиліття. Виявлено тісні кореляційні зв'язки між елементами у рослинних об'єктах, важливу роль у формуванні мікроелементного складу яких відіграє атмосферне живлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806(4УКР3) + Е0*807*801.48(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА319227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Височанський В.Ю. 
Управління і регулювання факторами та наслідками курсової динаміки акцій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.Ю. Височанський ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання природи звичайної акції як інструмента інвестицій, оцінки інвестиційної вартості та встановлено її ринкову ціну з зосередженням уваги на ролі учасників ринку у формуванні курсової динаміки акцій. На підставі статистичного аналізу економічних показників та історичних значень фондових індексів у США визначено позитивні кореляційні залежності між основними фондовими індексами та індексами цін, об'ємами продаж і чистими прибутками корпорацій, ВВП та індексом вартості робочої сили. Доведено позитивну реакцію ринка акцій на зменшення ставки федеральних фондів Федеральної Резервної Системи. Розглянуто головні види аналізу курсової динаміки акцій та встановлено характер взаємодії її трендів у різних часових масштабах спостереження. За допомогою методик технічного аналізу розроблено інвестиційні системи та оцінено ефективність їх функціонування щодо головних еталонів результативності інвестицій. Запропоновано конкретні заходи для регулювання негативних наслідків курсової динаміки акцій щодо обмеження ризику збитків від інвестиційних операцій; можливостей впровадження розроблених методик аналізу та інвестиційних систем в Україні; удосконалення інформаційного забезпечення учасників вітчизняного фондового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(7США)262.293 +
Шифр НБУВ: РА322132

Рубрики:

      
9.

Осадчук В.І. 
Кон'юнктура ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.І. Осадчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання щодо розвитку кон'юнктури ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні, а також удосконалення організаційно-економічного механізму формування кон'юнктури ринків. Серед факторів впливу на формування кон'юнктури товарних ринків проналізовано основні елементи: ринкові механізми, інфраструктуру ринку та конкурентоспроможність продукції. Вивчено історію розвитку ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні, а також виявлено вплив цього виробництва у світовому контексті. Проаналізовано можливі шляхи нарощування експорту продукції олійножирового підкомплексу на зовнішні ринки. На підставі розрахованого трендового прогнозу урожайності, наявності виробництва соняшнику у деяких областях його вирощування створено модель оптимізації розмірів посівних площ, розглянуто відповідні технології його вирощування та розраховано можливі витрати на виробництво, а також прибуток. Проведені розрахунки дають змогу розробити стратегію подальшого розвитку ринку продукції олійножирового підкомплексу України з використанням елементів державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.9-592 + У9(4УКР)325.152.54-592 +
Шифр НБУВ: РА322162

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сидорова А.В. 
Методи аналізу і прогнозування розвитку підприємств сфери послуг: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / А.В. Сидорова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 30 с.: рис. — укp.

Проведено комплексне дослідження природи, суті, особливостей послуг як економічної категорії та підприємств сфери послуг як системи. Наведено визначення послуг, на підставі економічних теорій розроблено їх класифікацію. Розглянуто організаційний аспект управління підприємствами сфери послуг. Розроблено концепцію застосування статистичної інформації, системи показників і методів аналізу, а також прогнозування розвитку підприємств сфери послуг. З метою обгрунтування управлінських рішень запропоновано методи інтегральної оцінки діяльності сфери послуг на різних рівнях: підприємство, регіон, економіка в цілому. За допомогою кореляційно-регресійного та індексного методів досліджено вплив соціально-економічних чинників на обсяги послуг. Проведено прогнозні розрахунки розвитку підприємств сфери послуг з використанням побудованих трендових та авторегресійних моделей. Проаналізовано тенденції та перспективи розвитку зовнішньої торгівлі послугами. Наведено кількісні характеристики як інструменти регулювання інтеграції ринку послуг у світову економіку, розроблено програму розвитку підприємств сфери послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)491.0-230.38 +
Шифр НБУВ: РА323916

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Костів В.В. 
Методи параметричного діагностування поршневих газоперекачувальних агрегатів компресорних станцій підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / В.В. Костів ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод параметричного діагностування компресорних циліндрів поршневих газоперекачувальних агрегатів, що базується на аналізі тренду перетинів негерметичності, наведено методику його практичної реалізації на базі вимірювань параметрів режиму роботи. Показано, що узагальнюючим діагностичним параметром для оцінки стану циліндра може слугувати температура газу на його виході. На цій підставі розроблено два методи діагностування стану циліндра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089-5-082.05 +
Шифр НБУВ: РА327187

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Колос В.Я. 
Особливості геологічної будови і перспективи нафтогазоносності Охтирського нафтогазопромислового району: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / В.Я. Колос ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 23 с. — укp.

Детально проаналізовано особливості геологічної будови одного з найскладніших районів Дніпровсько-Донецької нафтогазоносної області та встановлено, що територія Охтирського нафтогазопромислового району (ОНГПР) з півночі на південь та з північного заходу на південний схід розташована в межах різнорідних тектонічних елементів. Розширено перспективну територію ОНГПР завдяки обгрунтуванню нової північної межі нафтогазоперспективності. Проведено нафтогазогеологічне районування району досліджень за ступенем перспективності на базі якісної оцінки прогнозу нафтогазоносності. Уперше визначено тренди нафтогазоносності. Виконано нову оцінку нерозвіданих ресурсів ОНГПР. Установлено градієнти товщин продуктивних комплексів, оптимальні для формування неантикінальних пасток на монокліналях. Визначено пріоритетні напрямки пошуково-розвідувальних робіт на нафту та газ і першочергові об'єкти для проведення геолого-розвідувальних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Д453(45УКР)1 + Д453(45УКР)1
Шифр НБУВ: РА325918

Рубрики:

      
13.

Херсонець Л.К. 
Оцінка та добір бугаїв різних генотипів молочної худоби за комплексом ознак при міжпорідному схрещуванні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.К. Херсонець ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське (Київська обл.), 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Визначено зв'язок оцінки типу помісних тварин з основними господарсько-селекційними ознаками. Доведено доцільність селекції в молочному скотарстві з урахуванням комплексу генетичних факторів та середовища, встановлено їх вплив на результати лінеарної оцінки бугаїв-плідників за типом будови тіла їх дочок з коригуванням впливу спадковості, умов середовища та генетичного тренду. Розроблено параметри оцінки дочок бугаїв за врахованими ознаками типу, а також поправочні коефіцієнти на відповідний місяць лактації. Апробовано методику прогнозування племінної цінності ремонтних бугаїв за типом та визначення економічної ефективності від використання плідників з врахуванням генетичних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334 +
Шифр НБУВ: РА322932

Рубрики:

      
14.

Полякова М.В. 
Сегментація реалізацій випадкових процесів в автоматизованих системах технічної діагностики ріжучих інструментів: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.13.06 / М.В. Полякова ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення продуктивності автоматизованих систем технічної діагностики ріжучих інструментів шляхом зростання точності діагностування та рівня автоматизації систем технічної діагностики за рахунок збільшення перешкодостійкості та автоматизації вибору порогів процедур сегментації та ідентифікації реалізацій випадкових процесів в автоматизованих системах технічної діагностики ріжучих інструментів. Розроблено математичну модель профілограм ріжучих кромок та віброакустичних сигналів ріжучих інструментів як реалізацій випадкових процесів з сегментно-стаціонарними гармонічними різницями. Удосконалено метод спільного виявлення стрибків середнього значення та параметрів гармонічних складових випадкового процесу в області вейвлет-перетворення, що дозволило автоматизувати процедуру вибору порогів. Запропоновано методику ідентифікації реалізацій випадкових процесів за моментами зміни їх характеристик, що забезпечує інваріантність до тренда та масштабу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-56-082.05 +
Шифр НБУВ: РА328372

Рубрики:

      
15.

Перевозова І.В. 
Облік і аналіз фінансових результатів підприємств газотранспортного комплексу України: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.04 / І.В. Перевозова ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність прибутку як обліково-економічної категорії, розроблено та аргументовано конкретні рекомендації щодо удосконалення чинної нормативно-правової бази обліку фінансових результатів, уперше запропоновано методику відображення нереалізованого прибутку в практиці бухгалтерського обліку, удосконалено форму звіту про фінансові результати з врахуванням зазначених змін. Побудовано трендові моделі чинників впливу на фінансові результати діяльності підприємств, проведено кореляційно-регресивний аналіз фінансових результатів з позиції управління обсягами та тарифами на транспортування газу й розроблено методику прогнозування зони безпеки та резервів збільшення прибутку у магістральному транспортуванні газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)237.761-149.3 + У053.9(4УКР)377.61-93 +
Шифр НБУВ: РА327901

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Кривульченко А.І. 
Галогеохімія грунто-підгрунтя ландшафтних комплексів Причорноморсько-Приазовського сухостепового краю: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.05 / А.І. Кривульченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 31 с.: рис. — укp.

Започатковано формування ландшафтно-галогеохімічної концепції, згідно з якою водорозчинні солі є невід'ємною динамічною складовою різнорівневих ландшафтних комплексів з ландшафтно інтегруючою, диференціюючою та діагностуючою функціями солей. На базі розробленої систематики ландшафтних комплексів дослідженої території здійснено ландшафтно диференційований педогалогеохімічний аналіз регіону, показано наявність прояву ландшафтно-педогалогеохімічної широтної зональності, схилової мікрозональності та різноманіття, а також содопрояву та домінування в шарі 0 - 1 м незасолених та перехідних типів засоленості. Визначальним трендом у характері засоленості грунто-підгрунтя регіону є розсолення, подекуди - процеси динамічної рівноваги та вторинного засолення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.223 + Д829(45УКР7)081 +
Шифр НБУВ: РА324378

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Мигаль В.Д. 
Вібраційні методи оцінки якості тракторів на стадіях проектування, виготовлення та експлуатації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.02 / В.Д. Мигаль ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Запропоновано системний підхід до оцінки якості параметрів на базі показника - параметра вібрації, який є узагальнюючим критерієм оцінки технічного стану під час проектування, доводки конструкції, виготовлення та експлуатації тракторів. Розроблено моделі нормування класів вібрації тракторів, розрахунку рівнів вібрації, конструктивні та технологічні засоби зниження вібрації з метою проектування тракторів заданого класу вібрації, які відповідають заданим ресурсам. Запропоновано методи нормування вібрації та її контролю. Розроблено статистичні методи нормування вихідних і граничних вібраційних параметрів, класів технічного стану та моделі прогнозування залишкового ресурсу за лінійним трендом вібраційного параметра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О34-016 + П072-12 +
Шифр НБУВ: РА323438

Рубрики:

      
18.

Євсєєнко О.Ф. 
Статистичне забезпечення процесу регулювання фондового ринку в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О.Ф. Євсєєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто методологічні та практичні підходи щодо адаптації статистичного моделювання з урахуванням особливостей функціонування фондового ринку. Обгрунтовано доцільність використання системного підходу щодо вивчення фондового ринку на базі фундаментального та технічного видів аналізу та фондових індексів як основних індикаторів його розвитку. Проаналізовано економіко-статистичні моделі визначення тенденцій розвитку інтегрального фондового індексу України та вплив на нього прибутковості корпорацій "блакитних фішок". Запропоновано шляхи удосконалення регулювання фондового ринку на регіональному та галузевому рівнях з використанням методів багатовимірного статистичного дослідження, включаючи компонентний та кластерний види аналізу. Визначено вплив факторів розвитку фондового ринку на соціально-економічні показники економіки країни. Розроблено трендову модель розвитку фондового ринку на базі обсягів торгівлі цінними паперами на організаційно оформленому ринку з урахуванням сезонних коливань та прогнозною оцінкою показника на найближчу перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 в611.32 +
Шифр НБУВ: РА331621

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Сімкіна Р.А. 
Моделі і алгоритми системи підтримки прийняття рішень з ремонтного обслуговування обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.А. Сімкіна ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано систему підтримки прийняття рішень (СППР) з ремонтного обслуговування, яка розв'язує задачу раціонального планування ремонтів для одиниць обладнання. Зауважено, що на відміну від підходів до планування ремонтів за виробленням ресурсу та використанням орієнтованих на марку обладнання ремонтних циклів, запропонована СППР дає змогу планувати ремонти одиниць обладнання за найкритичнішою стратегією планування, підвищити якість та економічність ремонтів. Відзначено, що СППР дозволяє: враховувати тренди показників за стратегіями планування відповідно класу моделей з визначенням їх параметрів з використанням методу найменших квадратів та з вибором моделі показника за найменшим значенням залишкової похибки моделі; визначати нормований інтегральний показник за стратегіями планування для одиниці обладнання; раціонально планувати ремонти за найкритичнішою стратегією; розраховувати неповні та несиметричні ремонтні цикли з урахуванням нормованого інтегрального показника згідно стратегії планування з використанням багатовимірної логічної моделі інформаційного забезпечення з множинним наслідуванням інформаційних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-083-6 +
Шифр НБУВ: РА329754

Рубрики:

      
20.

Кулинич Р.О. 
Статистичний аналіз взаємозв'язку розвитку економіки і зовнішньої торгівлі України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / Р.О. Кулинич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження актуальних теоретичних і прикладних аспектів статистичної оцінки взаємозв'язку економічних явищ на прикладі розвитку економіки та зовнішньої торгівлі України. Проаналізовано сучасний стан вітчизняної зовнішньоторговельної діяльності, встановлено її значення як чинника забезпечення економічного розвитку держави за умов глобалізації. Наведено характеристику статистичних методів кількісної оцінки взаємозв'язків економічних явищ. Проведено порівняльне дослідження ефективності застосування регресійного аналізу та статистичних рівнянь залежностей для визначення показників взаємозв'язку та взаємовпливу економічного розвитку та зовнішньої торгівлі України. Створено комп'ютерну програму для вивчення взаємодії економічних явищ і виявлення тренду "Метод статистичних рівнянь залежностей". Розроблено методичні положення щодо кількісної оцінки взаємозв'язку зовнішньоторговельного обороту з основними макроекономічними показниками, прогнозування та моделювання рівнів макроекономічних чинників для визначення ступеня інтенсивності їх використання у формуванні зовнішньоторговельного обороту в динаміці й індексного аналізу впливу даних факторів на обсяг експорту/імпорту товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 в611.326 +
Шифр НБУВ: РА332057

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського