Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРАНСПЛАНТАНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Гриценко С.М. 
Анестезія та інтенсивна терапія при трансплантації нирок та печінки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / С.М. Гриценко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2002. — 35 с. — укp.

Вперше розроблено комплексну програму анастезії та фармакологічного протиішемічного та протиреперфузійного захисту трансплантантів нирки та печінки. Обгрунтовано застосування блокаторів кальцієвих каналів і манітолу, які дозволили істотно зменшити число випадків відстроченої функції ниркових трансплантатів. Встановлено цільовий рівень центрального венозного тиску перед реперфузією ниркового трансплантата, яким визначається об'єм керованої інфузійної терапії кристалоїдами. Вивчено особливості кисневого режиму в ранньому післяопераційному періоді, динаміки змін продуктів перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантної системи. Досліджено їх роль залежно від типу початкової функції ниркового трансплантата. Запропоновано анастезію та інтраопераційну інтенсивну терапію за умов ортотропної трансплантації печінки. Наведено методику та тактику керування гемодинамікою вазоактивними препаратами та інфузійно-трансфузійною терапією з застосуванням селсейвера та системи швидкодії інфузії на добезпечінковому, безпечінковому етапах, а також у реперфузійну фазу післябезпечінкового етапу ортотропної трансплантації печінки без веновенозного обходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.54-99 + Р457.51-99
Шифр НБУВ: РА319752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Коваленко О.П. 
Індивідуальна анатомічна мінливість поперечних синусів твердої мозкової оболонки та її прикладне значення (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.П. Коваленко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено індивідуальну анатомічну мінливість форми, розмірів та розташування поперечних синусів твердої мозкової облонки відповідно до віку, статі та форми черепа. Вперше встановлено краніотопографічні особливості та орієнтири поперечних синусів у трьох відділах: початковому (медіальному), середньому та кінцевому (латеральному). Наведено гістотопографічну характеристику даного венозного колектора. Запропоновано та розраховано коефіцієнт кривизни поперечних синусів, а також проаналізовано його залежність від форми черепа. Анатомо-експериментально обгрунтовано раціональний хірургічний доступ до поперечного синуса з урахуванням його проекційної зони, а також накладання синусних швів. Проведено розробку етапів синусної пластики за допомогою різноманітних трансплантантів із розщепленої твердої мозкової оболонки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477
Шифр НБУВ: РА309875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ісько К.Д. 
Іридофакопротезування хворих з частковою посттравматичною аніридією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / К.Д. Ісько ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено процес переносимості тканинами ока кролів різних видів лавсанових трансплантантів. Встановлено, що тканини ока кролів більш толераннтні до лавсанового матеріалу з вуглецевим покриттям ніж без покриття. Запропоновано модіфіковану модель лавсонового іридопротезу з вуглецевим покриттям. Доведено, що у випадку клінічного застосування модифікованого іридопротезу у хворих з посттравматичною аніридією ступінь вираженості запальної реакції в ранньому післяопераційному періоді був менший у порівнянні з реакцією на іридопротези без такого покритття, що сприяє уникненню ускладнень упродовж ранніх і віддалених термінів спостереження. Показано, що підвищення гостроти зору до 0,3 - 1,0 на момент виписки під час імплантації індопротезів з вуглецевим покриттям досягнуто у 87,5 % хворих проти 57,1 % пацієнтів, яким імплантовані іридопротези без вуглевого покриття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.86
Шифр НБУВ: РА319196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чаланова Р.І. 
Механізми опікової хвороби очей і патогенетичне обгрунтування доцільності застосування ферментативної некректомії для попередження ускладнень опікового процесу: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / Р.І. Чаланова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 31 с. — укp.

На підставі даних, одержаних під час проведення флюоресцентної ангіографії переднього відділу ока, встановлено критерії об'єктивної оцінки порушень мікроциркуляції прилімбальної області, які полягають у пригніченні епісклерального кровообігу за опікової травми очей. Розроблено показання до проведення хірургічного лікування залежно від глибини та площі порушень в системі епісклерального кровообігу внаслідок опіків очей різного ступеня важкості. На підставі результатів клініко-імунологічних досліджень розроблено способи прогнозування розвитку ускладнень опікової хвороби (криз відторгнення трансплантанту, ексудативно-гіперпластичний увеїт, ускладнена катаракта), спосіб оцінки індивідуальної імунореактивності організму. Виділено два типи та сім варіантів індивідуальної адренергічної імунореактивності організму та доведено доцільність раннього хірургічного лікування опіків очей важких ступенів. Вивчено некролітичні властивості ряду протеолітичних ферментів, а саме: папаїну, лекозиму, лужної протеази, еластотерази, терилітину та колалізину. Розроблено спосіб попередньої ферментативної некректомії перед лікувальною кератопластикою. Встановлено дозування й експозицію для проведення одноразової аплікації протеаз для досягнення щадного некролітичного ефекту. Проведено експериментальне вивчення ефективності кератопластики із застосуванням попередньої ферментативної некректомії. Розроблено тактику раннього хірургічного лікування опіків очей важких ступенів з використанням попередньої ферментативної некректомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.808.4-5 +
Шифр НБУВ: РА366403

Рубрики:

      
5.

Мороз Г.О. 
Морфофункціональна оцінка тонкокишкових трансплантантів для пластики стравоходу (експериментально-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Г.О. Мороз ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 23 с. — укp.

Установлено, що електрофізіологічні характеристики тонкокишкового трансплантата змінюються відповідно до морфологічних перетворень у його тканинних структурах, зберігаючи всі закономірності їх розвитку та зворотної динаміки, якщо така має місце. Визначено, що розвиток морфофункціональних перетворень у стінці трансплантата можна прогнозувати, грунтуючись на відмінності цифрових показників електроентерографії та імпедансометрії від вихідних даних тонкої кишки, з якої його сформували. Морфофункціонально обгрунтовано, що для запобігання розвитку ішемічного некрозу орального кінця трансплантата та неспроможності стравохідно-кишкового анастомозу в есперименті припустиме пересічення не більш двох пар брижових артерій та вен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.6-99 +
Шифр НБУВ: РА325751

Рубрики:

      
6.

Балицький В.В. 
Морфофункціональний стан сечових шляхів в умовах стриктури сечівника та відновлення його прохідності (експериментально-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.В. Балицький ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено морфологічні зміни в сечових шляхах за умов стриктури сечівника, досліджено морфофункціональний стан сечівника після його реконструктивної пластики аутодермальним та аутовенозним трансплантантами. Розглянуто вплив виду шовного матеріалу та накладеного анастомозу на морфофункціональний стан даного сечівника після його відновлювальної пластики аутовенозним трансплантантом, а також встановлено залежності зазначеного стану відновленого сечівника від методів профілактики сечової інфільтрації швів і зміни видового складу мікрофлори сечі. Виявлено недоліки реконструктивної пластики сечівника аутодермальним трансплантантом та запропоновано новий метод відновлення аутовенозним трансплантантом з великої підшкіри вени нижньої кінцівки. Доведено ефективність застосування синтетичного шовного матеріалу (вікрил і дексон 2), а також накладання косих анастомозів між сечівником та аутовенозним трансплантантом під час його реконструктивної пластики та доцільність застосування постійної аспірації сечі через епіцистостому у комбінації з катетером сечівника для запобігання сечовій інфільтрації швів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.56 +
Шифр НБУВ: РА324454

Рубрики:

      
7.

Тіщенко Ю. О. 
Особливості розвитку оваріальної тканини при гетеротопічній трансплантації: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Ю. О. Тіщенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження динаміки розвитку, стероїдогенної функції та фолікулогенезу оваріальної тканини в залежності від її початкової морфологічної структури та гормонального статусу тварини-реципієнта за умов трансплантації. Встановлено, що статевозріла оваріальна тканина у випадку трансплантації зберігає здатність до розвитку фолікулів, забезпечує відновлення рівней естрадіолу та прогестерону на тривалих строках спостереження (до 100-та днів), а також сприяє нормалізації концентрацій глюкози та тригліцеридів протягом 60-ти днів у оваріоектомованих тварин. Зазначено, що трансплантація неонатальної оваріальної тканини (1-го дня постанатального розвитку) призводить до її атипового морфологічного розвитку, за цього у тварин-реципієнтів спостерігається зниження деяких показників обміну речовин і збереження стероїдогенної функції на ранніх етапах після трансплантації (30-ти діб). Визначено, що морфологія трансплантантів неонатальної оваріальної тканини 3-го та 10-го дня постанатального розвитку на тривалих строках спостереження (60-ти та 100-та днів) аналогічна статевозрілій оваріальній тканині. Після трансплантації неонатальної оваріальної тканини 10-го дня відбувається відновлення гормонального статусу у тварин-реципієнтів на тривалих строках спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р715.52
Шифр НБУВ: РА384529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Корінний С. М. 
Популяційно-генетична характеристика великої білої породи свиней за різними типами молекулярно-генетичних маркерів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.15 / С. М. Корінний ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київ. обл.), 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше в Україні розроблено організаційно-технологічні засади типування свиней за локусами мікросателітної ДНК в мультиплексній полімеразній ланцюговій реакції для оцінювання генетичної диференціації внутрішньопородних типів у великій білій породі свиней. Надано оцінку генетичної структури популяцій тварин типів української великої білої-1 (УВБ-1), української великої білої-2 (УВБ-2) та великої білої породи англійської селекції (ВБА) з використанням молекулярно-генетичних маркерів різних типів (імуногенетичних і мікросателітних). Зіставлено популяційно-генетичні характеристики, одержані за різними типами маркерів. Встановлено генетичні взаємовідносини між генеалогічними структурами всередині типів УВБ-1 та УВБ-2. Показано генетичні особливості внутрішньопородних типів УВБ-1 і УВБ-2 та ВБА на рівні ДНК та імуногенетичних маркерів, які є результатом тривалої селекції у різних напрямах продуктивності. Вперше в Україні за допомогою мікросателітного типування здійснено експертизу встановлення походження поросят-трансплантантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9-3 велика біла
Шифр НБУВ: РА380267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Аль-Смаді Нізар Ях'я Мохаммад Хасан 
Хірургічне лікування несправжніх суглобів шийки стегнової кістки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Нізар Ях'я Мохаммад Хасан Аль-Смаді ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці нового способу хірургічного лікування несправжніх суглобів шийки стегнової кістки. В роботі обгрунтовано додаткову фіксацію кісткових фрагментів вільними кістковими трансплантантами з вибором найоптимальнішої форми та перетину останніх у сполученні з металоостеосинтезом та невільною кістковою аутопластикою. Розроблено технологію хірургічного лікування несправжніх суглобів шийки стегнової кістки, яка спрямована на створення оптимальних умов остеорепарації та дозволяє досягти максимально позитивного результату в залежності від конкретної клінічної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865.3

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського