Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (326)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРАНЗИСТОРНІ$<.>+<.>K=ПІДСИЛЮВАЧІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Русанов А.Ф. 
Взаємодія електромагнітних полів і потоків заряджених часток у напівпровідникових хвилеведучих структурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / А.Ф. Русанов ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Теоретично досліджено взаємодію електронних потоків з електромагнітними хвилями у напіпровідникових хвилевідних структурах круглого та прямокутного поперечних перерізів. Дослідження проведено з урахуванням дисипативних ефектів у напівровіднику під час відсутності та за умов зовнішнього постійного магнітного поля. Визначено ефективність пучково-плазмової взаємодії у розглянутих напівпровідникових хвилевідних структурах і з'ясовано вплив параметрів системи на ефективність взаємодії. Одержано нову інформацію про особливості взаємодії електронних потоків з власними хвилями напівпровідникових хвилевідних структур, що може бути використана в сучасній радіофізиці під час створення експериментальних зразків плазмових підсилювачів і генераторів. Розроблено практичні рекомендації для експериментального дослідження взаємодії електронних потоків з електромагнітними хвилями у напівпровідникових хвилевідних структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022 + З845.72-01 +
Шифр НБУВ: РА345690

Рубрики:

      
2.

Бліох К.Ю. 
Взаємодія хвиль у пасивних та активних середовищах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / К.Ю. Бліох ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено питання взаємодії та поширення хвиль у магнітосферах пульсарів і системах із плазмово-пучковою нестійкістю (ППН). Розглянуто процеси лінійної трансформації, індукованого розсіювання та трихвильової взаємодії хвиль у магнітосферах пульсарів. Розраховано їх вплив на можливість виходу випромінювання назовні. Досліджено вплив різноманітних типів неоднорідностей плазми на розвиток пучкової нестійкості. Розглянуто великомасштабні неоднорідності (ВКБ наближення) та дрібномасштабні осциляторні неоднорідності. Окремо описано поводження хвиль у разі проходження точки повороту на межі області ППН і розвиток ППН у періодично неоднорідній плазмі. Розв'язано задачу про самоузгоджену взаємодію хвиль і неоднорідностей в обмеженій системі в ППН (наприклад, НВЧ-підсилювачі), в якій виявлено виникнення розподіленого зворотного зв'язку і, як наслідок - робота системи в автомодуляційному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.28,022
Шифр НБУВ: РА315638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гарнага В. А. 
Двотактні підсилювачі постійного струму для багаторозрядних АЦП і ЦАП, що самокалібруються: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / В. А. Гарнага ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено запропоновані методи та структури відповідних двотактних схем. Наведено аналітичні вирази для статичної передатної характеристики та відповідних похибок лінійності. Одержано співвідношення для визначення динамічних характеристик базових схем двотактних підсилювачів постійного струму. Проведено порівняльне схемотехнічне моделювання відомих і запропонованих схем і показано, що двотактні симетричні ППС мають кращі статичні та динамічні характеристики у порівнянні з аналогами. Доведено, що застосування аналогових вузлів, побудованих на базі двотактних підсилювачів постійного струму, дозволяє суттєво покращити інтегральну лінійність перетворювачів форми інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.395-02
Шифр НБУВ: РА378973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Маньковський С. В. 
Дослідження параметричних підсилювачів на підставі формування їх частотних символьних моделей: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / С. В. Маньковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Описано особливості формування та доведено адекватність і практичні цінності частотних символьних моделей (ЧСМ) параметричних підсилювачів. З використанням сформованих ЧСМ одно- та двоконтурного параметричного підсилювача проведено різнобічне дослідження особливостей роботи цих підсилювачів та оцінювання їх асимптотичної стійкості, а також оптимізацію передавальної функції двоконтурного параметричного підсилювача. Встановлено, що основна перевага досліджуваного частотного символьного методу, у порівнянні з числовими методами, полягає у підвищенні цілеспрямованості розв'язування ряду практичних задач багатоваріантного аналізу параметричних підсилювачів, їх статистичного дослідження, оптимізації та синтезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846.9-01
Шифр НБУВ: РА381767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
5.

Миронов Д.В. 
Дослідження шляхів реалізації діодних та тріодних генераторів і підсилювачів міліметрового та субміліметрового діапазонів на основі матричних вістрійних катодів з автоелектронною емісією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.02 / Д.В. Миронов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 27 с. — укp.

Розроблено комплексну математичну модель з метою проведення розрахунків різних типів діодних і тріодних вістрійних структур. На підставі даної моделі здійснено моделювання досліджених структур з урахуванням кремнієвого вістря (КВ) і вістря, вкритого алмазноподібною плівкою (АПП). Уперше досліджено тріодну структуру на підставі КВ, вкритого АПП з сіткою, нанесеною на поверхню катоду. Обгрунтовано можливість одержання та підсилення коливань з урахуванням даних структур у діапазонах до 300 ГГц у тріодних структурах і до 1 000 ГГц у різноманітних модифікаціях діодних структур, а також зменшення робочих напруг у тріодних структурах до величини порядку 20 - 30 В на аноді та 10 - 15 В на сітці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з851-041-01 + з852-01 +
Шифр НБУВ: РА342751

Рубрики:

      
6.

Грицунов О.В. 
Збудження електромагнітних коливань довільного спектрального складу замкненими електронними потоками в системах зі схрещеними полями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.04 / О.В. Грицунов ; НАН України. Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова. — Х., 2006. — 31 с. — укp.

Досліджено частотні характеристики негармонійних коливань, що виникають під час взаємодії сповільнених електромагнітних хвиль із замкненими розподіленими електронними потоками у схрещених полях. Розроблено новий напрям фізичної електроніки - спектральне моделювання НВЧ-приладів, що містять електродинамічні системи й електронні потоки. Створено спектральні моделі таких приладів на базі використання методів миттєвих значень та комплексних амплітуд. Теоретичним шляхом одержано та проаналізовано спектри побічних і шумових коливань у приладах М-типу з розподіленим катодом. Встановлено причини підвищеного рівня шумів у статичному та динамічному режимах магнетронних систем та розглянуто можливі заходи щодо їх зниження. Запропоновано рішення, що дозволяють підвищити коефіцієнт посиленням підсилювачів М-типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З851-01 +
Шифр НБУВ: РА342601

Рубрики:

      
7.

Остап О.П. 
Корекція характеристик підсилювальних пристроїв для реалізації шумового узгодження з джерелом сигналу в інформаційно-вимірювальних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.П. Остап ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод корекції характеристик підсилювального пристрою з метою реалізації шумового спряження у смузі частот з індукційним давачем сигналу. Для досягнення поставленої мети розроблено метод визначення шумових параметрів канонічної шумової моделі підсилювача. За результатами апробації створеного на його базі вимірювально-обчислювального комплексу підтверджено значне зменшення похибки у порівнянні з існуючими. Розроблено метод аналізу впливу додаткових елементів схеми підсилювача на частотні залежності його шумових параметрів. Запропоновано метод корекції характеристик даного пристрою, який за допомогою внесення додаткових коректуючих ланок до схеми дає змогу створити підсилювач, для якого оптимальна провідність давача сигналу для шумового спряження з ним у смузі частот має індуктивний характер імпедансу. Це дає змогу здійснювати шумове спряження з індукційним давачем сигналу в цій смузі. На базі розроблених методів і методик створено алгоритм спряження підсилювача з індукційним давачем сигналу в смузі частот, який визначає кроки від вибору джерела сигналу до експериментального підтвердження режиму шумового спряження, а також враховує вплив шумів наступних підсилювачів інформаційно-вимірювальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846-01 +
Шифр НБУВ: РА327762

Рубрики:

      
8.

Савченко В.І. 
Метод усереднених характеристик та його застосування у нелінійних задачах релятивістської електродинаміки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.І. Савченко ; Ін-т магнетизму НАН України та М-ва освіти і науки України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено новий метод усереднених характеристик для розв'язання нелінійних коливально-хвильових задач та техніки його застосування у задачах релятивістської електродинаміки. Розроблено три схеми методу усереднених характеристик, які застосовуються для ієрархічного інтегрування диференціальних рівнянь з частинними похідними зі швидколивними багаточастотними правими частинами. З використанням розробленого методу побудовано нелінійну мультигармонічну самоузгоджену теорію ефекту двопотокової нестійкості, здійснено її числовий аналіз, а також розроблено теорію мультигармонічних двопотокових супергетеродинних лазерів на вільних частотах. Запропоновано їх використання як формувачів надпотужних фемтосекундних хвильових пакетів та підсилювачів сигналів зі складним мультигармонічним спектром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.25 в641,022 + З86-530.1 +
Шифр НБУВ: РА337942

Рубрики:

      
9.

Кузін А.І. 
Методи та апаратура неінвазивних досліджень електричної активності шлунково-кишкового тракту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / А.І. Кузін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено метод оцінки інтенсивності та напрямку моторики по біопотенціалах, що реєструються від кінцівок. Досліджено поведінку електродів для відведення наднизькочастотних біопотенціалів з поверхні тіла. Проаналізовано можливості резонансних активних фільтрів у підстройці до індивідуальних характеристик електричної активності органів шлунково-кишкового тракту. Описано методи цифрового спектрального аналізу сигналів шлунка та кишечника, в тому числі алгоритм мінімізації представлення сигналу в надлишковому базисі з використанням нейронної мережі. Висвітлено вплив схемотехнічних рішень підсилювачів біопотенціалу шлунка на шумові характеристики сигналу у разі відведення від проекцій на черевну стінку. На підставі проведених експериментальних та теоретичних досліджень обгрунтовано параметри апаратури електроентерографії та вдосконалено характеристики апаратури електрогастрографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.2-433.7с05
Шифр НБУВ: РА319652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ромбовський М. Ю. 
Мультигармонічні процеси у релятивістських двошвидкісних електронних пучках та системах на їх основі: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.20 / М. Ю. Ромбовський ; Ін-т приклад. фізики НАН України. — Суми, 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено, що двопотоковому релятивістському електронному пучку можлива реалізація п'яти різних типів параметрично-резонансних взаємодій хвиль просторового заряду. Проведено аналіз інкрементів зростання хвиль, визначено умови, коли реалізуються мультигармонічні режими взаємодії. Побудовано кубічно-нелінійну теорію параметричних електронно-хвильових двопотокових лазерів на вільних електронах з Н-убітронною накачкою. Проведено аналіз інкрементів зростання, рівнів і механізмів насичення хвиль. Показано перспективність використання даних систем як високоефективних підсилювачів потужності мм-ІЧ діапазонів з високим рівнем монохроматичності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.224 в641,022 + З86-530.1
Шифр НБУВ: РА376835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Фелінський Г. С. 
Нелінійна фотон-фононна взаємодія та когерентні процеси в оптичних хвилеводах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Г. С. Фелінський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Експериментально доведено факт перевищення підсилення сигналу над підсиленням шуму як результат нелінійної конкуренції між когерентним стоксовим сигналом і стохастичним оптичним шумом у розподіленому оптичному підсилювачі на базі вимушеного комбінаційного розсіяння. Одержано аналітичні залежності. Визначено порогові потужності помпування для зародження підсилення та лазерної генерації на базі вимушеного комбінаційного розсіяння світла в аморфних волокнах на основі кварцового скла. Встановлено фундаментальні межі існування та частотний діапазон. Запропоновано й експериментально реалізовано методи лазерної діагностики параметрів поверхневих акустичних хвиль для різних режимів електродинамічного навантаження акустоелектричних перетворювачів. Проведено експериментально апробацію лазерного фотолюмінісцентного комплексу для картографування поверхні багатошарових напівпровідникових структур за умов напівсерійного виробництва пристроїв оптоелектроніки й інтегральної оптики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.331,022 + З845.79-01
Шифр НБУВ: РА372382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Івашко В.В. 
Підвищення енергетичних і якісних показників підсилювачів проводового мовлення пристроїв зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / В.В. Івашко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено та досліджено системи автоматичного управління регульованих джерел живлення (САУ РДЖ) для потужних вихідних каскадів підсилювачів проводового мовлення (ППМ). Розроблено структурні схеми САУ РДЖ, що використовують принцип управління за відхиленням та двозв'язаних САУ РДЖ. Проаналізовано запропоновані структурні схеми з різними коригувальними пристроями (КП): інтегруючими, ізодромними, масштабуючими. Запропоновано методику синтезу КП зв'язку двозв'язаної САУ РДЖ за умов підвищення точності основної системи в усталених режимах з урахуванням умови фізичної реалізації. Розглянуто особливості побудови (цифро-аналогових) САУ РДЖ і запропоновано пристрій для визначення функцій чутливості до параметричних збурень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.85-5-046
Шифр НБУВ: РА309710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Сенчишин В.Г. 
Полістирольні сцинтилятори для фізики високих енергій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / В.Г. Сенчишин ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т mонокристалів". Ін-т монокристалів. — Х., 2001. — 30 с. — укp.

Встановлено закономірності зв'язку між технологічними параметрами отримання полімерних сцинтиляторів для досліджень з фізики високих енергій та їх прозорістю, довгостроковою стабільністю, термо-, волого- та радіаційною стійкістю на основі теоретичного й експериментального вивчення основних фото- та теплофізичних процесів і механіки різання. Визначено теоретичну межу прозорості полістирольних сцинтиляторів на підставі аналізу механізму ослаблення світла в полімерній матриці, зумовленого синглет-синглетним, синглет-триплетним, двоквантовим і поглинанням високочастотних коливань С-Н зв'язків. Запропоновано класифікацію домішок за допомогою моделі переносу енергії збудження в полістиролі. Розроблено нову концепцію визначення якості сировини та сцинтиляційної композиції. Створено технологію отримання великогабаритних пластмасових сцинтиляторів (ПС) масою до 1 тонни з об'ємною прозорістю до 4 м в полімеризаторі з повітряним теплоносієм і в формі з силікатного скла з введенням підсилювачів дифузії та оптимізацією молекулярно-масових характеристик полімерного матеріалу. Виявлено залежність між складом, методом одержання, потужністю дози опромінення ПС та їх радіаційною стійкістю. Висвітлено режими механічної обробки, підібрано інструмент і реалізовано технологію отримання ПС високого класу чистоти. Встановлено залежність між терміном служби та молекулярно-масовими характеристиками сцинтиляційного матеріалу. Розроблено та виготовлено нові вітчизняні ПС серії UPS, які за сукупністю сцинтиляційних і експлуатаційних параметрів перевершують ПС провідних фірм виробників (BICRON, Kuraray, NE).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.531,022
Шифр НБУВ: РА316095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Антипенко Р.В. 
Поперечно-планарні інтегральні транзисторні генератори НВЧ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / Р.В. Антипенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Здійснено числове моделювання, експериментальне дослідження та розробку схем заміщення щілинної антени складної форми на діелектричній основі у хвилеводі. Уперше таку структуру використано для створення інтегральних напівпропровідників пристроїв надвисоких частот (НВЧ). Розроблено конструкцію поперечно-планарного інтегрального транзисторного генератора НВЧ з щілинною антеною, що ввімкнута у коло зворотного зв'язку генератора. Запропоновано конструкції таких генераторів з електричним перестроюванням частоти варакторним діодом. Створено та досліджено оригінальні конструкції малогабаритних хвилевідних генераторів НВЧ, стабілізованих об'ємним резонатором, базуючись на транзисторному генераторі з механічним, електричним перестроюванням частоти. Розроблено нову конструкцію транзисторного генератора НВЧ, стабілізованого відкритим резонатором, на базі поперечно-планарного інтегрального транзисторного генератора. Завдяки застосуванню відкритого резонатора генератор має оптимальні спектральні характеристики випромінювання. Показано, що розроблений квазіоптичний генератор може бути ефективно використаний для вимірювання фізичних характеристик діелектричних матеріалів. Розроблено схеми заміщення коливальних систем поперечно-планарних генераторів з щілинними антенами, хвилевідних та квазіоптичних конструкцій генераторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.7 +
Шифр НБУВ: РА335139

Рубрики:

      
15.

Ларіонов В.Б. 
Посилення трансдермального введеня похідних 1,4-бенздіазепіну: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / В.Б. Ларіонов ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Показано збільшення проникності шкіри для похідних 1,4-бенздіазепіну під впливом вищих аліфатичних кислот, спиртів і ряду солей алкілпіридинію. Встановлено, що величина зміни проникності шкіри за умови дії підсилювачів трансдермальної проникності залежить від переважного механізму їх дії та діпофільності похідних 1,4-бенздіазепіну. Виявлено, що застосування лауринової кислоти як підсилювача проникності шкіри змінює профіль протисудомної дії феназепаму за його трансдермального введення, збільшуючи біодоступність в 3 - 4 рази. Вперше обгрунтовано можливість оптимізації фармакотерапевтичної дії похідних 1,4-бенздіазепіну за їх трансдермального введення шляхом створення біологічно активної речовини, яка складається з фрагментів молекул активної речовини та підсилювача проникності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 бенздіазепін +
Шифр НБУВ: РА337007

Рубрики:

      
16.

Шуліка 
Процеси переносу в активних середовищах напівпровідникових лазерів та оптичних підсилювачів на основі асиметричних багатошарових квантово-розмірних гетероструктур: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Олексій Володимирович Шуліка ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.8-01
Шифр НБУВ: РА358283

Рубрики:

      
17.

Крижановський В. Г. 
Розвиток методів аналізу і принципів побудови активних пристроїв з високим коефіцієном корисної дії: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.12.07 / В. Г. Крижановський ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 32 с. — укp.

Розроблено теоретичні методи та принципи побудови активних пристроїв з високим коефіцієнтом корисної дії (ККД) - підсилювачів та автогенераторів на біполярних і польових транзисторах, які працюють в режимах класів Е, F та інших. Розроблено нові конструкції підсилювачів та автогенераторів та їх ланок. Запропоновано метод і розвинуто теорію розширення смуги частот підсилювачів класу Е. Розвинуто теорію підсилювачів класу F на біполярних і польових транзисторах. Запропоновано ввести новий клас роботи підсилювачів на біполярних транзисторах - клас N. Розвинено теорію автогенераторів класу Е. Вперше одержано оцінки для синхронізації даних генераторів. Визначено кільцеві автогенератори класу Е. Проведено експериментальне дослідження даних конструкцій. Вдосконалено методи аналізу стрічково-щілинних структур. Побудовано алгоритми їх розрахунку з метою побудови узгоджувальних пристроїв для підсилювачів з високим ККД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041
Шифр НБУВ: РА371220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Сундучков І.К. 
Розробка малошумливих підсилювачів міліметрового діапазону з використанням модифікованої моделі транзисторів з високою рухливістю електронів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / І.К. Сундучков ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено й апробовано малошумливі підсилювачі (МШП) приймальних систем зв'язку міліметрового діапазону довжин хвиль. Запропоновано модифіковану математичну модель HEMT для міліметрового діапазону, що дозволяє досліджувати вплив її окремих елементів на базі характеристики транзистора в діапазоні частот до 100 ГГц. Розроблено методику проектування та розрахунку параметрів малошумливих приймальних пристроїв і МШП в них. Розглянуто конструктивно-технологічні особливості малошумливих підсилювачів та малошумливих приймальних пристроїв міліметрового діапазону. Наведено рекомендації щодо конструкції робочих об'ємів каскадів підсилювачів, елементів монтажу, з урахуванням технології паяння, зварки та приклеювання під час монтажу. Розроблено для міліметрового діапазону новий багатофункціональний вимірювальний стенд і методику вимірювань, що дозволяють без повторних багаторазових стисків визначати основні параметри малошумливих підсилювачів: коефіцієнт посилення, КСВН входу та виходу, еквівалентну ефективну шумову температуру входу малошумливого підсилювача. Розроблено методики вимірювань та обчислення параметрів малошумливих підсилювачів і малошумливих приймальних пристроїв міліметрового діапазону, схеми вимірювальних стендів, методики розрахунку похибок та неідентичності параметрів в зразках з партії. Створено й апробовано малошумливі приймальні пристрої та МШП в міліметровому діапазоні довжин хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846.2-01 + З852.3 +
Шифр НБУВ: РА349049

Рубрики:

      
19.

Луковський Т.І. 
Розроблення методу аналізу ферорезонансних режимів електромагнетних пристоїв систем керування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Т.І. Луковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено математичний метод і комп'ютерні алгоритми аналізу ферорезонансних режимів роботи електромагнітних пристроїв систем керування з використанням моделі чутливостей до початкових умов. Використання цієї моделі надало можливість створити загальний метод аналізу ферорезонансних режимів, який дозволяє розв'язати задачу в комплексі: проаналізувати перехідні та усталені режими роботи на базі спільного математичного апарату. За результатами аналізу усталеного режиму визначено його стійкість, що для даного класу задач є питанням принциповим, а також необхідні умови виникнення ферорезонансних режимів. Розроблено алгоритми та пакети прикладних програм аналізу ферорезонансних режимів роботи для трансформаторів, магнітних підсилювачів, феромагнітних помножувачів частоти, а також послідовних ферорезонансних частотних реле.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-043.3-016
Шифр НБУВ: РА313621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гельжинський І.І. 
Сигнальні перетворювачі ємнісних сенсорних пристроїв на основі твердотільних інтегральних схем низьковольтних rail-to-rail операційних підсилювачів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.27.01 / І.І. Гельжинський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості застосування операційних підсилювачів rail-to-rail типу у сигнальних перетворювачах мікроелектронних синхронних пристроїв ємнісного типу. Зазначено, що такі сенсорні пристрої є одними з найбільш складних щодо схемної реалізації, що обумовлено необхідністю вимірювати з високою точністю електричну ємність первинного перетворювача сенсорного пристрою. Вперше у процесі побудови rail-to-rail операційних підсилювачів використано інтегрування у вхідному колі двох каскадів на взаємно протилежних за типом провідності низькопорогових метал-діелектрик-напівпровідник-транзисторах, що дозволяє вирішити проблему розширення амплітуди вхідного та вихідного сигналів практично до величини напруги живлення схеми. Створено математичну модель rail-to-rail операційного підсилювача, проаналізовано стабільність таких операційних підсилювачів в схемах ємнісних драйверів, розроблено та досліджено вузли сигнальних перетворювачів мікроелектронних сенсорних пристроїв ємнісного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973.1-046 +
Шифр НБУВ: РА369891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського