Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (784)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРАВМАТИЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новіков Ф.М. 
Абдоміно-краніальна травма поєднана з алкогольною інтоксикацією (клініко-епідеміологічна характеристика. Лікувально-діагностична тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ф.М. Новіков ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Наведено значний епідеміологічний матеріал поєднаного пошкодження органів черевної порожнини залежно від ступеня алкогольної інтоксикації, вікових ознак, ступеня тяжкості травми, ЦНС, механізму травми, видів травматизму. Розроблено та науково обгрунтовано медичні технології діагностики й лікування на госпітальному етапі хворих даної категорії, спрямовані на удосконалення надання невідкладної медичної допомоги та профілактику післяопераційних ускладнень. Доведено, що впровадження алгоритму застосування діагностично-лікувальних технологій у потерпілих з абдомінокраніальною травмою сприяє зниженню частоти діагностичних помилок з 4,19 до 1,06 %, що дало змогу покращати результати лікування на підставі своєчасного виконання оперативного втручання на органах черевної порожнини та головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-37 +
Шифр НБУВ: РА322966

Рубрики:

      
2.

Веселов М.Ю. 
Адміністративно-правова профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Ю. Веселов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження питань адміністративно-правової профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Проаналізовано стан дорожньо-транспортного травматизму в Україні, визначено фактори, що його детермінують. Розкрито сутність та особливості адміністративно-правової профілактики досліджуваного явища. Охарактеризовано форми, методи та заходи здійснення даного виду діяльності, проаналізовано досвід їх впровадження та визначено ефективність застосування. Встановлено критерії структуризації заходів запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, на підставі яких розроблено їх класифікацію. Описано систему суб'єктів профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Визначено особливості діяльності ДАІ у сфері забезпечення безпеки дітей у дорожньому процесі, наведено пропозиції щодо удосконалення її нормативно-правового регулювання. Розроблено проект Положення про профілактику дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 + Х883.9(4УКР)711.21 +
Шифр НБУВ: РА362678

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Федоренко Д.В. 
Геокриміногенна обстановка в особливо великому промисловому місті (на основі статистичних даних по місту Донецьку): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.В. Федоренко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено кримінологічні особливості великого промислового міста, найважливішими з яких є підвищена густота населення, збільшення концентрації маргінальних прошарків, зростання нервового та екологічного навантажень на людину, збільшення кількості стресових і конфліктних ситуацій, промисловий і транспортний травматизм тощо. Розкрито взаємозв'язок між інтенсивністю міграційних процесів і правопорядком в особливо великому промисловому місті. Проаналізовано фактори, що впливають на рівень, структуру та динаміку злочинності. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності правотворчої та правозастосовної діяльності різноманітних державних органів, а також удосконалення діяльності міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х889.9(4УКР-2ДОН)4 + С5*368*18
Шифр НБУВ: РА311490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Грубар І.Я. 
Дитячий травматизм: профілактика та реабілітація засобами фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.02 / І.Я. Грубар ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Львів, 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Виявлено та проаналізовано статистичні дані про види, частоту та локалізацію травматичних ушкоджень дітей в Україні, Західному регіоні та Тернопільській області. Визначено морфофункціональні показники травмованих і нетравмованих дітей, властивості їх центральної нервової системи та психологічні особливості, встановлено соціально-побутові чинники травматизму. Розроблено спосіб визначення адаптаційної здатності людини до ймовірної дії екстремального фактору. Створено технологічну схему кінезотерапії у процесі фізичної реабілітації дітей на прикладі переломів кісток нижньої третини передпліччя. Запропоновано бальну систему оцінки ефективності фізичної реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.917 + Р733.458-541 +
Шифр НБУВ: РА331562

Рубрики:

      
5.

Загорняк В.Б. 
Економіко-організаційне забезпечення управління промисловою безпекою праці на нафтогазовидобувних підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В.Б. Загорняк ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні теоретико-методологічні підходи до формування системи промислової безпеки праці та розроблено модель управління нею на нафтогазовидобувних підприємствах, яка базується на принципах управління соціально-економічними системами. Розроблено методику формування витрат, пов'язаних із забезпеченням промислової безпеки та виведено формулу визначення витрат, спричинених травматизмом на нафтогазовому виробництві. Наведено економіко-математичні моделі ймовірності забезпечення промислової безпеки праці на підприємствах галузі. Запропоновано схему контролю виконання заходів із забезпечення промислової безпеки праці на нафтогазовидобувному підприємстві. Розроблено п'ятиступеневу модель виробничого контролю за промисловою безпекою праці на підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.1-995
Шифр НБУВ: РА374290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Агарков О.В. 
Закономірності формування, фактори ризику та заходи щодо профілактики травматизму підлітків в умовах урбанізованого регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Агарков ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

На підставі результатів довгострокового вивчення установлено загальні закономірності динаміки, рівня та структури травматизму, а саме: хвильовий характер, наявність сталих максимумів і мінімумів динаміки, поділ травматизму на 5 статистично вірогідних рівнів (низький, середній, вище за середній, високий, дуже високий), залежність динаміки, рівня та структури травматизму від екологічних і соціальних факторів, психологічної напруги у суспільстві, психо-типологічні особливості та загальний рівень здоров'я підлітків, стійкі рангові рівні у структурі та провідна роль у формуванні рівня травматизму побутових і вуличних травм. Проведено рангову класифікацію ступеня травмонебезпечності факторів ризику побутового, спортивного та вуличного травматизму підлітків. Установлено головні фактори ризику побутового та вуличного травматизму підлітків, що зумовлюють його підвищення за умов урбанізованого регіону. Уточнено, розвинуто та класифіковано за ступенем травмонебезпечності та результативності фактори ризику спортивного травматизму підлітків. Установлено критеріальні величини частоти виникнення різних видів травматизму серед підлітків. Розроблено його кількісні та якісні стандарти. З'ясовано інгібіторну роль екологічних ксенобіотиків у регенеративних процесах кістково-м'язової системи. Обгрунтовано комп'ютеризовані клініко-статистичні критерії тяжкості та клінічної динаміки черепно-мозкових травм. Створено комп'ютерну програму системного вивчення черепно-мозкового травматизму. Сформульовано принципи профілактики травматизму підлітків за умов урбанізованого регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.845.8 +
Шифр НБУВ: РА358102

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Заморьонова Д.В. 
Математичні моделі функціонування і метод визначення безпеки системи "оператор - синхронна автоматизована лінія": автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Д.В. Заморьонова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Побудовано модель функціонування трифазної систематизованої автоматизованої лінії (САЛ) з вільним ритмом роботи з застосуванням апарату напівмарковських процесів з загальним фазовим простором. Знайдено вид функції розподілу часу обслуговування продукції та його математичне очікування. Побудовано напівмарковську модель багатофазної САЛ з вільним ритмом роботи. Наведено модель функціонування оператора за умов обслуговування САЛ, що дозволила знайти стаціонарну вірогідність його перебування біля тієї чи іншої технологічної чарунки, а також середні відносні частоти попадання у дані стани. Вдосконалено метод диференціальних і інтегральних оцінок рівня виробничого травматизму оператора під час обслуговування САЛ з вільним ритмом роботи з урахуванням різних видів відмов на кожній з фаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-08
Шифр НБУВ: РА372164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Шпаченко М.М. 
Медична допомога шахтарям з важкою механічною травмою на догоспітальному етапі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / М.М. Шпаченко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено математичну модель шахтного травматизму, що дозволяє на підставі аналізу гірничо-геологічних, санітарно-гігієнічних і виробничих факторів прогнозувати частоту виникнення травм на вугільних шахтах. Встановлено негативний вплив виробничих чинників на перебіг і результат травматичного шоку у шахтарів. На підставі дослідження особливостей метаболічних процесів у потерпілих з тяжкими шахтними травмами на етапах медичної евакуації уточнено їх патогенез. Розроблено метод прогнозування наслідків травматичної хвороби на догоспітальному етапі у шахтарів з тяжкою травмою. Одержано нові дані щодо ефективності інфузійної терапії і протишокових фармакологічних засобів, застосованих для надання невідкладної допомоги травмованим шахтарям під землею. Встановлено нормативи обсягу та якісного складу медичної допомоги безпосередньо на місці травми та на етапах медичної евакуації. Вперше на підставі вивчення біоритмів шахтарів розроблено методику профілактики виробничого травматизму, що полягає у негайному припиненні робочої діяльності у разі негативного впливу професійних умов на фізичний стан людського організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.14-5 +
Шифр НБУВ: РА335058

Рубрики:

      
9.

Водяник А.О. 
Методологічні основи врахування фактора ризику в профілактиці виробничого травматизму: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.26.01 / А.О. Водяник ; Держ. ком. України з пром. безпеки, охорони праці та гірн. нагляду, Нац. НДІ пром. безпеки та охорони праці. — К., 2008. — 36 с. — укp.

З метою врахування факторів ризику у профілактиці виробничого травматизму розроблено методологію аналізу причин і факторів, що спричиняють травмування на виробництві, яка передбачає врахування та кількісне оцінювання впливу на рівень травматизму характеристик виробництва, соціальних факторів, стану забезпеченості потреб охорони праці ресурсами, а також безпосередніх технічних і органічних причин травматизму. З метою оцінювання та врахування безпосередніх причин травматизму одержано аналітичну залежність для розрахунку матриць ризику, в яких визначаються різновиди ризику для бінарних груп "причина нещасного випадку - вид травматичної події". Розроблено методи обгрунтування рішень щодо профілактики виробничого травматизму, які передбачають використання одержаних індикаторів ризику (зовнішніх факторів), матриць ризику (безпосередніх причин) і способів трансформування цієї інформації в профілактичні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)248.5 + У9(4УКР)248.5
Шифр НБУВ: РА356354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кружилко О. Є. 
Наукові засади оперативного управління охороною праці: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.26.01 / О. Є. Кружилко ; Держ. ком. України з пром. безпеки, охорони праці та гірн. нагляду, ДУ Нац. НДІ пром. безпеки та охорони праці. — К., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Удосконалено математичні методи обгрунтування рішень щодо зниження рівня виробничого травматизму. З використанням цих методів проведено теоретичні та експериментальні дослідження щодо виявлення та раціонального використання впливу множини чинників на основні показники виробничого травматизму. Розроблено методику аналітичного оцінювання наглядової діяльності у сфері охорони праці, одержано кількісні оцінки впливу наглядової діяльності на рівень виробничого травматизму на підприємствах найбільш травмонебезпечних видів економічної діяльності. Показано, що застосування виявлених закономірностей дозволяє вдосконалити організацію державного нагляду та знизити рівень виробничого травматизму на підприємствах вугільної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)248.5
Шифр НБУВ: РА381681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гончарук Н.П. 
Особливості ведення вагітності та пологів у жінок із передчасним розривом плодових оболонок при недоношеній вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.П. Гончарук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 22 с. — укp.

На підставі результатів порівняння мікробіоценозів цервікального каналу в жінок з нормальним перебігом недоношеної вагітності, ускладненої передчасним розривом плодових оболонок (ПРПО), виявлено значні відмінності у їх кількісному та якісному складі. З'ясовано, що у цих жінок цервікальний канал значно заселений аеробними бактеріями, вірусами, простійшими та дріжджовими грибами. В імунопатогенезі ПРПО за недоношеної вагітності виявлено дисбаланс цитокінів, які продукуються активованими Т-хелперами I та II типів: виявлено тенденцію до підвищення продукції інтерлейкіну-2 (ІЛ-2) та значне зниження синтезу цитокінів з супресивними властивостями ІЛ-4 та ІЛ-10, що свідчить про активацію Т-хелперів I типу та пригнічення гуморального типу імунної відповіді, зумовленого активністю Т-хелперів II типу. На підставі даних, одержаних внаслідок дослідження рівня антифосфоліпідних антитіл, зокрема кардіоліпіну, у обстежених не виявлено класичного АФС та встановлено підвищення рівня антикардіоліпінових антитіл класів імуноглобуліну G (IgG) і IgM, що є свідченням напруження імунітету та наявності імунозапальних реакцій. За результатами досліджень показано, що очікувальна тактика ведення вагітності, ускладненої ПРПО, має позитивні переваги у порівнянні з активною тактикою, а саме: сприяє зростанню гестаційного терміну вагітності, дозріванню шийки матки, що зменшує травматизм у пологах у матері та плода, а також частоту розвитку респіраторного дистрес синдрому плода прямо пропорційно тривалості безводного періоду. Не виявлено негативного впливу збільшення його тривалості на частоту гнійно-септичних ускладнень у матері та плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219 + Р716.228 +
Шифр НБУВ: РА357940

Рубрики:

      
12.

Поляничко О.М. 
Особливості сприймання відкритого та замкненого простору в регуляції рухової дії: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.М. Поляничко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості сприймання відкритого та замкненого простору в регуляції рухової дії. Здійснено теоретичний аналіз і узагальнено наявний у психологічній літературі матеріал, представлений у працях інших науковців. Установлено, що сприймання відритого та замкненого простору відрізняється за змістом, а його вплив на регуляцію рухів може покращуватися за певних умов, а саме: наявності орієнтирів (зорової інформації); відсутності фобій відкритого та замкненого простору, а також висоти, травм, ілюзій (зорових, слухових, сенсорно-моторних). Сприймання відкритого простору змінюється залежно від атмосферного тиску, невизначеності орієнтирів, фобій відкритого простору та висоти. Сприймання замкненого простору змінюється залежно від глибини, вимушеного обмеження рухів, розрізнення орієнтирів, змінювання поз тіла під час пересування, наявності фобії травм. В результаті впровадження до навчального та тренувального процесів розроблених практичних рекомендацій щодо оволодіння та пропорційного розвитку сприймання простору, які передбачають застосування спеціалізованих вправ під час освоєння й удосконалення рухової дії, одержано позитивні зміни, що стосуються забезпечення адекватного сприймання відображеного простору в регуляції рухових дій, а також профілактики побутового травматизму, запобігання виникнення фобій та ілюзій, спричинених певним сприйманням простору, у цій регуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.91 + Ю935.113.22 +
Шифр НБУВ: РА335294

Рубрики:

      
13.

Бріжата І. А. 
Педагогічні технології профілактики шкільного травматизму у фаховій підготовці майбутніх учителів фізичної культури: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / І. А. Бріжата ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблеми сучасної професійної підготовки майбутніх учителів. Увагу приділено травмопрофілактичній підготовці як необхідній складовій професійної майстерності вчителя фізичної культури (ФК). Проаналізовано сучасні напрямки роботи науковців з проблеми травматизму на уроках ФК як проблеми сучасної шкільної освіти в Україні, систематизовано чинники травмувань учнів під час проведення уроків ФК у школі. Визначено особливості застосування педагогічних технологій у фаховій підготовці майбутніх учителів щодо профілактики шкільного травматизму, обгрунтовано й експериментально перевірено ефективність їх упровадження в підготовку майбутніх учителів ФК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.917
Шифр НБУВ: РА382203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Саркісов А. Р. 
Перебіг вагітності у жінок з варикозною хворобою у сучасних екологічних умовах: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / А. Р. Саркісов ; Одес. нац. мед. ун-т. — О., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше вивчено частоту зустрічальності варикозної хвороби, супутньої екстрагенітальної патології у вагітних мешканок Одещини за останні 10 років. Доведено прямий зв язок між частотою зустрічальності варикозної хвороби, супутньої екстрагенітальної патології (вегетосудинної дистонії (ВСД), геморою, патології гепатобіліарної, шлунково-кишечної, сечовидільної систем) у вагітних та негативною динамікою показників якості довкілля. Встановлено клінічні особливості перебігу вагітності, пологів у жінок з варикозною хворобою за триместрами гестації, які полягають у підвищеній частоті загроз викидня та передчасних пологів, передчасному відшаруванні плаценти, пологовому травматизмі, патологічній крововтраті у взаємозв'язку з вмістом гомоцистеїну, вітамінів групи лВ» (фолієвою кислотою, ціанокобаламіном), кальцію. Вперше вивчено рівні гомоцистеїну, фолієвої кислоти, ціанокобаламіну у крові, кальцію у крові, сечі та тканинах плацент у жінок з різним ступенем тяжкості варикозної хвороби. У жінок з варикозною хворобою проведено оцінювання стану плода, фето-плацентарного комплексу у взаємозв язку з вмістом гомоцистеїну у крові матері, виявлено дисфункцію плаценти й інтранатальний дистрес плода. Розроблено метод комплексної профілактики та лікування вагітних з варикозною хворобою, що включає вітамінотерапію, антиоксиданти, дезагреганти, препарати магнію, що дозволило знизити частоту виникнення акушерських, перинатальних ускладнень у жінок мешканок Одещини з варикозною хворобою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.230-52
Шифр НБУВ: РА382838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Слюсар І.М. 
Посттравматичний стресовий розлад у працівників дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції: профілактика, психологічна діагностика та корекція: Автореф. дис... канд. психол.: 19.00.06 / І.М. Слюсар ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано напрямки та методи профілактики психічного травматизму у працівників дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції (ДПС ДАІ). Проаналізовано психічний травматизм службової діяльності працівників ДПС ДАІ та визначено його особливості. Встановлено, що виникнення посттравматичних стресових розладів (ПТСР) спричинено впливом екстремальних та повсякденних ситуацій професійного стресу й їх нагромадження призводить до кумулятивної психотравми. Розроблено схему психокорекції ПТСР та перевірено її ефективність під час проведення повторної психодіагностики. Запропоновано методику мінімізації проявів ПТСР у працівників ДПС ДАІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 + Х819(4УКР)112.011.013.1 +
Шифр НБУВ: РА339268

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Подобед І.М. 
Прогнозування виробничого травматизму в аграрному секторі економіки України: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / І.М. Подобед ; Держ. ком. України з пром. безпеки, охорони праці та гірн. нагляду, Нац. НДІ пром. безпеки та охорони праці. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено найбільш значущі виробничі небезпеки, досліджено їх наслідки в аграрному секторі економіки України. Зроблено комплексне оцінювання супутніх складових нещасних випадків зі смертельним наслідком, виокремлено основні травмонебезпечні чинники. Із застосуванням економетричного методу розроблено методологію прогнозування виробничого травматизму та показників стану охорони праці як індикаторів наслідків виробничих небезпек. Обгрунтовано основи створення системи моніторингу виробничих небезпек у сільськогосподарському виробництві й адаптації до вимог міжнародних стандартів визначених напрямів запобігання виникненню виробничих небезпек та їх наслідків на галузевому, регіональному та виробничому рівнях. Проведено дослідження стану охорони праці, рівня травматизму та виробничих небезпек. Визначено періоди підвищення рівня травматизму, досліджено залежності виникнення нещасних випадків внаслідок недотримання вимог охорони праці потерпілими. Виокремлено найбільш травмонебезпечні професії аграрного сектора економіки. З використанням економетричного методу розроблено алгоритм прогнозування виробничого травматизму та його програмне забезпечення, зроблено моделювання рівня виробничого травматизму в аграрній галузі. Доведено доцільність створення галузевої системи моніторингу виробничих небезпек, впровадження якої дозволить ухвалювати раціональні управлінські рішення щодо своєчасного та цілеспрямованого проведення профілактичних робіт і сприятиме вирішенню соціальних проблем, збереженню життя та здоров'я працівників аграрного сектора економіки України. Зроблено висновок, що прогнозування створює можливість внесення цілеспрямованих змін у систему управління охороною праці. Даний принцип стосується виробничого, регіонального та галузевого рівнів системи управління охороною праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-648.5 +
Шифр НБУВ: РА360074

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Семисалов 
Прогнозування динаміки травматизму та оптимізація надання допомоги при черепно-мозковій травмі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / Сергій Якович Семисалов ; АМН України; Інститут нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2003. — 36 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77
Шифр НБУВ: РА327150

Рубрики:

      
18.

Яремчук Л.В. 
Прогнозування травматизму та профілактика гнійно-запальних ускладнень пологових травм промежини у вагітних з порушенням мікробіоценозу статевих шляхів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.В. Яремчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 23 с. — укp.

З використанням клініко-математичного методу визначено основні фактори ризику пологового травматизму промежини та досліджено їх взаємозв'язок з травматизмом промежин, що дозволяє під час пологів провести профілактичні заходи до настання розриву. Розвинуто метод відновлення мікробіоценозу піхви після лікування дизбіозів у вагітних напередодні пологів для профілактики гнійно-запальних ускладнень з використанням біопрепаратів системної та місцевої дії на основі лактобактерій, що зумовило покращання клінічних та мікробіологічних показників, а також зниження ризику рецидиву дизбіозу під час вагітності та після пологів. Досліджено взаємозв'язок між клінічним перебігом, мікробіологічним та імунологічним статусом, а також процесами перекисного окиснення ліпідів у породіль з дизбіозами піхви, які зазнали пологової травми промежини. Запропоновано та показано ефективність комплексу лікувально-реабілітаційних заходів, які базуються на проведенні місцевого та системного допологового відновлення мікробіоценозу піхви та застосування антигомотоксичних препаратів для профілактики гнійно-запальних ускладнень у породіль з дизбіозами піхви, які зазнали травматизму промежини під час пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.258.085 +
Шифр НБУВ: РА335225

Рубрики:

      
19.

Мацинін О.М. 
Профілактика акушерських і перинатальних ускладнень при невиношуванні вагітності у жінок з істміко-цервікальною недостатністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Мацинін ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження мікробіоценозу пологових шляхів, посліду і зовнішнього слухового проходу немовлят, особливостей гормональної функції плаценти та морфологічних особливостей тканин шийки матки після проведення корекції недостатньої затульної функції шийки матки у жінок з істміко-цервікальною недостатністю і вивчено стан їх немовлят. Встановлено, що до проведення лікувальних заходів мають місце порушення функціонування фетоплацентарного комплексу, а також підвищення мікробного обсіменіння пологових шляхів. Розроблено метод корекції недостатньої затульної функції шийки матки медичним клеєм. Доведено, що проведення комплексної терапії з використанням даного методу сприяє зменшенню мікробного обсіменіння пологових шляхів і нормалізації балансу гормонів фетоплацентарного комплексу. Встановлено, що впровадження розробленого методу лікування істміко-цервікальної недостатності підвищує ефективність лікування даної патології на 9,8 %, знижує частоту народження недоношених дітей на 48,4 %, а немовлят у стані асфіксії - на 82,34 %, зменшує травматизм у пологах на 42,9 %, післяпологові ускладнення - на 82,34 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-52 +
Шифр НБУВ: РА329107

Рубрики:

      
20.

Оваєд Крейш 
Профілактика плацентарної недостатності у жінок, які багато народжують: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Оваєд Крейш ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему зниження частоти розвитку плацентарної недостатності (ПН) і перинатальних втрат у жінок, які багато народжують, на підставі вивчення результатів клініко-ехографічних, допплерометричних, ендокринологічних, гемостазіологічних і гемодинамічних особливостей, а також розробки та впровадження у клінічну практику лікувально-профілактичних засобів. У порівняльному аспекті вивчено клінічний перебіг вагітності та пологів, а також терміни розвитку й основні клінічні прояви ПН залежно від паритету. Проведено оцінювання функціонального стану фетоплацентарного комплексу, системного гемостазу та центральної гемодинаміки в жінок, які багато народжують залежно від наявності ПН. Науково обгрунтовано та розроблено методику профілактики ПН у таких жінок, яка базується на використанні антигомотоксичної терапії, гідрокисетілкрохмалю й аспірину. Установлено, що впровадження запропонованих лікувально-профілактичних заходів дозволяє зменшити частоту різних форм ПН і збільшити рівень компенсованої форми на тлі відсутності декомпенсованої форми ПН. З урахуванням перинатальних наслідків розродження доведено ефективність запропонованої методики, у разі використання якої відбувається зниження частоти інтранатальної асфіксії, затримки розвитку плода, пологового травматизму та перинатальних втрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-5 +
Шифр НБУВ: РА355757

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського