Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (797)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРАВМАТИЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Федоренко Д.В. 
Геокриміногенна обстановка в особливо великому промисловому місті (на основі статистичних даних по місту Донецьку): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.В. Федоренко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено кримінологічні особливості великого промислового міста, найважливішими з яких є підвищена густота населення, збільшення концентрації маргінальних прошарків, зростання нервового та екологічного навантажень на людину, збільшення кількості стресових і конфліктних ситуацій, промисловий і транспортний травматизм тощо. Розкрито взаємозв'язок між інтенсивністю міграційних процесів і правопорядком в особливо великому промисловому місті. Проаналізовано фактори, що впливають на рівень, структуру та динаміку злочинності. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності правотворчої та правозастосовної діяльності різноманітних державних органів, а також удосконалення діяльності міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х889.9(4УКР-2ДОН)4 + С5*368*18
Шифр НБУВ: РА311490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Конох 
Профілактика травматизму у молодших школярів засобами фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Анатолій Петрович Конох ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.354
Шифр НБУВ: РА310785

Рубрики:

      
3.

Лефтеров В.О. 
Психологічні причини загибелі та поранень працівників органів внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / В.О. Лефтеров ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати аналізу психологічних причин загибелі та поранень працівників органів внутрішніх справ під час виконання службових обов'язків. Охарактеризовано травмонебезпечні ситуації в діяльності працівників міліції. Визначено деякі закономірності та психологічні детермінанти, що дозволяють прогнозувати схильність працівників органів внутрішніх справ (ОВС) до службового травматизму. Виявлено вираженість посттравматичних стресових розладів у працівників ОВС, поранених під час професійної діяльності. Розроблено методи психологічного забезпечення підготовки працівників ОВС до стрільби з табельної зброї як однієї з умов збереження життя та здоров'я у небезпечних ситуаціях під час службової діяльності. Для впровадження до практики роботи психологів ОВС запропоновано систему менеджменту стресу критичного інциденту, спрямовану на запобігання службовому травматизму в ОВС, надання психологічної допомоги працівникам, які отримали поранення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.29 + Х819(4Укр)112.011.02
Шифр НБУВ: РА315804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Матрос-Таранець І.М. 
Травматичні пошкодження щелепно-лицевої ділянки: інфраструктура, закономірності локальних м'язових порушень, лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / І.М. Матрос-Таранець ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 38 с. — укp.

Вивчено результати клініко-статистичних досліджень 37732 випадків травм щелепно-лицевої ділянки, детального аналізу 2527 історій хвороб постраждалих, функціонально-діагностичних досліджень у 396 осіб. Отримано диференційовану клініко-статистичну інформацію, що відображає рівень, інфраструктуру й основні тенденції щелепно-лицевого травматизму в Донецьку за 1990 - 1999 рр. Встановлено основні закономірності зміни біоелектричної активності м'язів обличчя внаслідок травматичного пошкодження кісток лицевого черепа та відновлення функціонального стану м'язів обличчя за умов лікування різними методами. Встановлено діагностичну цінність комплексу методів електроміографічних досліджень та інформативність окремих параметрів електроміограм за різних видів пошкоджень кісток лицевого черепа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.8
Шифр НБУВ: РА315703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кружилко О.Є. 
Удосконалення комплексної оцінки стану охорони праці на підприємствах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.Є. Кружилко ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність управління охороною праці на підприємствах шляхом удосконалення комплексної оцінки стану з використанням інформаційно-аналітичної підтримки планування та оцінки працеохоронних заходів. З використанням розробленої системи оцінки чинників, що характеризують умови та безпеку праці, отримано узагальнений показник стану охорони праці, який складається з показників виробничого травматизму, професійних захворювань та від стану чинників, що на них впливають. Розроблено алгоритм для вирішення задач управління охороною праці, математичні моделі узагальнених показників і програмне забезпечення інформаційних автоматизованих систем, що забезпечили автоматизацію збору, зберігання, обробки статистичних даних і видачу результатів, які дозволяють приймати обгрунтовані рішення щодо управління станом охорони праці на підприємствах, зокрема, раціонально планувати заходи та розподіляти фінансові кошти на їх реалізацію. Наведено методику оцінки ефективності планування заходів з охорони праці, основою якої визначено зіставлення очікуваного рівня зниження збитків з охорони праці та обсягів фінансових коштів, що виділяються на реалізацію працеохоронних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300.648 + Ж.н6
Шифр НБУВ: РА312519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Костенко О.М. 
Удосконалення методів і засобів з комплексного аналізу, прогнозу та попередження виробничого травматизму у сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.М. Костенко ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Висвітлено питання зниження рівня виробничого травматизму в АПК на підставі розробленої та впровадженої комплексної системи управління охороною праці та автоматизованої системи обліку, аналізу і запобігання нещасним випадкам, яка є її підсистемою. Запропоновано новий підхід до оцінки факторів безпеки праці з використанням багатофакторного кореляційно-регресивного аналізу і прогнозу показників виробничого травматизму, який на відміну від традиційних відкриває можливості для дослідження якісних і кількісних властивостей факторів, що впливають на процеси виникнення травм, визначення ступеня їх взаємовпливу. Визначено додаткові показники оцінки безпеки праці, які є науковою основою для аналізу потенційних небезпек і планування профілактичних заходів щодо підвищення рівня безпеки праці за умов оптимізації мінімальних витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.58
Шифр НБУВ: РА318421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Семисалов 
Прогнозування динаміки травматизму та оптимізація надання допомоги при черепно-мозковій травмі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / Сергій Якович Семисалов ; АМН України; Інститут нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2003. — 36 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77
Шифр НБУВ: РА327150

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Льовкін М.Б. 
Розробка науково-організаційних методів запобігання аваріям та травматизму на основі встановлення закономірностей їх проявлення у вугільних шахтах України: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.26.01 / М.Б. Льовкін ; Держ. Макіїв. наук.-дослід. ін-т з безпеки робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). — Макіївка, 2003. — 33 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено закономірності імовірності виникнення аварій у вугільних шахтах залежно від впливу природних, технічних та організаційних факторів. Розроблено концептуальні, нормативно-правові та науково-методичні засади організаційного механізму запобігання аваріям та управління охороною праці у вугільній промисловості. Визначено ступінь впливу різних небезпечних факторів на аварійність та травматизм. Наведено методики прогнозування аварій, травматизму та стимулювання за безпеку праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И183 + И31 н6
Шифр НБУВ: РА326844

Рубрики:

      
9.

Новіков Ф.М. 
Абдоміно-краніальна травма поєднана з алкогольною інтоксикацією (клініко-епідеміологічна характеристика. Лікувально-діагностична тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ф.М. Новіков ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Наведено значний епідеміологічний матеріал поєднаного пошкодження органів черевної порожнини залежно від ступеня алкогольної інтоксикації, вікових ознак, ступеня тяжкості травми, ЦНС, механізму травми, видів травматизму. Розроблено та науково обгрунтовано медичні технології діагностики й лікування на госпітальному етапі хворих даної категорії, спрямовані на удосконалення надання невідкладної медичної допомоги та профілактику післяопераційних ускладнень. Доведено, що впровадження алгоритму застосування діагностично-лікувальних технологій у потерпілих з абдомінокраніальною травмою сприяє зниженню частоти діагностичних помилок з 4,19 до 1,06 %, що дало змогу покращати результати лікування на підставі своєчасного виконання оперативного втручання на органах черевної порожнини та головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-37 +
Шифр НБУВ: РА322966

Рубрики:

      
10.

Мацинін О.М. 
Профілактика акушерських і перинатальних ускладнень при невиношуванні вагітності у жінок з істміко-цервікальною недостатністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Мацинін ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження мікробіоценозу пологових шляхів, посліду і зовнішнього слухового проходу немовлят, особливостей гормональної функції плаценти та морфологічних особливостей тканин шийки матки після проведення корекції недостатньої затульної функції шийки матки у жінок з істміко-цервікальною недостатністю і вивчено стан їх немовлят. Встановлено, що до проведення лікувальних заходів мають місце порушення функціонування фетоплацентарного комплексу, а також підвищення мікробного обсіменіння пологових шляхів. Розроблено метод корекції недостатньої затульної функції шийки матки медичним клеєм. Доведено, що проведення комплексної терапії з використанням даного методу сприяє зменшенню мікробного обсіменіння пологових шляхів і нормалізації балансу гормонів фетоплацентарного комплексу. Встановлено, що впровадження розробленого методу лікування істміко-цервікальної недостатності підвищує ефективність лікування даної патології на 9,8 %, знижує частоту народження недоношених дітей на 48,4 %, а немовлят у стані асфіксії - на 82,34 %, зменшує травматизм у пологах на 42,9 %, післяпологові ускладнення - на 82,34 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-52 +
Шифр НБУВ: РА329107

Рубрики:

      
11.

Шпаченко М.М. 
Медична допомога шахтарям з важкою механічною травмою на догоспітальному етапі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / М.М. Шпаченко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено математичну модель шахтного травматизму, що дозволяє на підставі аналізу гірничо-геологічних, санітарно-гігієнічних і виробничих факторів прогнозувати частоту виникнення травм на вугільних шахтах. Встановлено негативний вплив виробничих чинників на перебіг і результат травматичного шоку у шахтарів. На підставі дослідження особливостей метаболічних процесів у потерпілих з тяжкими шахтними травмами на етапах медичної евакуації уточнено їх патогенез. Розроблено метод прогнозування наслідків травматичної хвороби на догоспітальному етапі у шахтарів з тяжкою травмою. Одержано нові дані щодо ефективності інфузійної терапії і протишокових фармакологічних засобів, застосованих для надання невідкладної допомоги травмованим шахтарям під землею. Встановлено нормативи обсягу та якісного складу медичної допомоги безпосередньо на місці травми та на етапах медичної евакуації. Вперше на підставі вивчення біоритмів шахтарів розроблено методику профілактики виробничого травматизму, що полягає у негайному припиненні робочої діяльності у разі негативного впливу професійних умов на фізичний стан людського організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.14-5 +
Шифр НБУВ: РА335058

Рубрики:

      
12.

Грубар І.Я. 
Дитячий травматизм: профілактика та реабілітація засобами фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.02 / І.Я. Грубар ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Львів, 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Виявлено та проаналізовано статистичні дані про види, частоту та локалізацію травматичних ушкоджень дітей в Україні, Західному регіоні та Тернопільській області. Визначено морфофункціональні показники травмованих і нетравмованих дітей, властивості їх центральної нервової системи та психологічні особливості, встановлено соціально-побутові чинники травматизму. Розроблено спосіб визначення адаптаційної здатності людини до ймовірної дії екстремального фактору. Створено технологічну схему кінезотерапії у процесі фізичної реабілітації дітей на прикладі переломів кісток нижньої третини передпліччя. Запропоновано бальну систему оцінки ефективності фізичної реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.917 + Р733.458-541 +
Шифр НБУВ: РА331562

Рубрики:

      
13.

Колосніченко М.В. 
Розвиток наукових основ створення термозахисного спеціального одягу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.04 / М.В. Колосніченко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2004. — 37 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані підходи щодо створення термозахисного спеціального одягу (ТЗСО) із заданими експлуатаційними властивостями, що забезпечує вирішення важливої соціальної проблеми - зниження виробничого травматизму і загибелі осіб, що працюють за умов високої температури та агресивного навколишнього середовища. Запропоновано методи формування раціональної структури асортименту ТЗСО, які дали можливість встановити закономірності його проектування на основі розкриття механізму кількісних і якісних показників у системі "навколишнє середовище - ТЗСО - людина". Одержано основні визначальні співвідношення, що описують взаємозв'язки між процесами нестаціонарного теплоперенесення крізь багатошаровий комплект одягу до тіла людини, конструктивно-технологічними параметрами та експлуатаційними властивостями ТЗСО з пасивним і активним теплозахистами. На основі експериментальних досліджень встановлено взаємозв'язки теплового стану людини з конструктивно-технологічними параметрами виготовлення одягу та розроблено методичні підходи щодо визначення припустимої тривалості роботи в ТЗСО за допомогою методів математичного моделювання процесів. Розроблено технічні рішення та рекомендації щодо практичної реалізації технологічного процесу створення нових видів ТЗСО із заданими властивостями та методів випробування асортиментного різновиду за умов функціонування реальних виробництв та під час робіт із запобігання та ліквідації наслідків природних і техногенних катастроф.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417.1-2 +
Шифр НБУВ: РА329334

Рубрики:

      
14.

Слюсар І.М. 
Посттравматичний стресовий розлад у працівників дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції: профілактика, психологічна діагностика та корекція: Автореф. дис... канд. психол.: 19.00.06 / І.М. Слюсар ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано напрямки та методи профілактики психічного травматизму у працівників дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції (ДПС ДАІ). Проаналізовано психічний травматизм службової діяльності працівників ДПС ДАІ та визначено його особливості. Встановлено, що виникнення посттравматичних стресових розладів (ПТСР) спричинено впливом екстремальних та повсякденних ситуацій професійного стресу й їх нагромадження призводить до кумулятивної психотравми. Розроблено схему психокорекції ПТСР та перевірено її ефективність під час проведення повторної психодіагностики. Запропоновано методику мінімізації проявів ПТСР у працівників ДПС ДАІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 + Х819(4УКР)112.011.013.1 +
Шифр НБУВ: РА339268

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Іваненко В.М. 
Психологічні умови запобігання травматизму та загибелі військовослужбовців Державної прикордонної служби України: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / В.М. Іваненко ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано тенденції, умови та причини загибелі, травмування і поранень військовослужбовців Державної прикордонної служби (ДПС) України, основні психологічні детермінанти службового травматизму та смертності, з урахуванням яких розроблено систему психологічних заходів, спрямованих на зниження травматизму особового складу за умов оперативної службової діяльності підрозділів ДПС України. Визначено типові травмонебезпечні ситуації військовослужбовців, розроблено тренінг комунікація - стрес - гармонія та систему менеджменту критичного інциденту, метою яких є запобігання та усунення психологічних, соціальних і професійних причин загибелі та травматизму прикордонників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ц68,8(4УКР)1-5 +
Шифр НБУВ: РА339157

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Панченко І.В. 
Соціально-економічне управління умовами та охороною праці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / І.В. Панченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні та практичні рекомендації щодо формування системи соціально-економічного управління умовами й охороною праці на промислових підприємствах. Досліджено теоретичні підходи та наведено визначення поняття "соціально-економічне управління умовами та охороною праці". Узагальнено сучасні методи управління умовами й охороною праці на промислових підприємствах. Досліджено нормативно-правове забезпечення управління умовами й охороною праці в Україні, його переваги та недоліки. Здійснено аналіз факторів і основних чинників виникнення травматизму, аналіз стану умов праці й елементів виробничого ризику на зазначених підприємствах. Здійснено оцінку соціально-економічної ефективності рекомендації щодо поліпшення умов праці та підвищення безпеки промислового виробництва. Обгрунтовано основні напрямки та механізм функціонування системи соціально-економічного управління умовами й охороною праці на промисловому підприємстві. Запропоновано методичні рекомендації щодо забезпечення функціонування системи соціально-економічного управління охороною праці на підставі колективного договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-648-21 +
Шифр НБУВ: РА348164

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Кузьменко М.С. 
Розвиток наукових основ обвалюваності пород і запобігання травматизму в очисних виробках вугільних шахт: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.26.01 / М.С. Кузьменко ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-ті (МакНДІ). — Макіївка, 2007. — 36 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та розв'язано актуальну науково-технічну проблему - запобігання травматизму від обвалювань пород в очисних гірничих виробках вугільних шахт, яке базується на врахуванні геомеханічних особливостей процесу руйнування вуглевміщувальних бічних порід внаслідок зміни їх напружено-деформованого стану, встановленні ступеня впливу діючих факторів на травматизм від обвалювань, розробці прогресивних засобів і способів запобігання обваленням і травматизму. Установлено функціональну залежність показників травматизму під час обвалювання пород від типу структури покрівлі вугільного пласта. Розкрито основні закономірності прояву травматизму у разі обвалювань пород залежно від складу покрівлі, глибини ведення гірничих робіт і потужності безпосередньої покрівлі вугільного пласта, кількості порушень вимог нормативних документів. Результати дослідження використано як складові нормативних документів, що регламентують порядок застосування розроблених засобів і способів запобігання травматизму від обвалювань пород. Завдяки впровадженню результатів роботи у вугільній промисловості України досягнуто зменшення кількості травмованих від обвалювання пород на 20 % і одержано економічний ефект 11 943 тис. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2 + Р124.506.1-48 +
Шифр НБУВ: РА352006

Рубрики:

      
18.

Гунченко О.М. 
Удосконалення системи управління охороною праці на машинобудівних підприємствах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.М. Гунченко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему зниження травматизму у галузі важкого та транспортного машинобудування шляхом удосконалення схеми системи управління охороною праці (СУОП) на підприємстві з застосуванням контуру регулювання виробничої системи з програмним та інформаційним забезпеченням аналізу стану та прогнозу травматизму. Розроблено алгоритм побудови математичної моделі показників стану охорони праці машинобудівного підприємства з урахуванням його специфічних особливостей. Удосконалено методологічні аспекти аналізу нещасного випадку як засобу розпізнавання загрозливих небезпек, а також методику їх оцінювання. Проведено теоретичне дослідження проблеми використання функції вигідності під час вибору управлінських рішень у СУОП, що стосуються травмонебезпечних професій. Розроблено "Програму аналізу показників травматизму щодо ВАТ ХК "Луганськтепловоз" на базі методу групового обліку аргументів, що забезпечує за даними, наведеними в актах за формою Н-1, побудову графічних залежностей за абсолютними значеннями показників травматизму, які застосовуються на конкретних підприємствах і враховуються у зведеній відомості областей України. Показано, що умовами для виникнення нещасного випадку є наявність загрозливої небезпеки і сприятливих факторів (зовнішніх або спричинених людиною), а загрозлива небезпека зумовлюється просторово-тимчасовим зближенням між небезпекою та людиною (об'єктом) в області взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5 н6 +
Шифр НБУВ: РА353061

Рубрики:

      
19.

Гончарук Н.П. 
Особливості ведення вагітності та пологів у жінок із передчасним розривом плодових оболонок при недоношеній вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.П. Гончарук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 22 с. — укp.

На підставі результатів порівняння мікробіоценозів цервікального каналу в жінок з нормальним перебігом недоношеної вагітності, ускладненої передчасним розривом плодових оболонок (ПРПО), виявлено значні відмінності у їх кількісному та якісному складі. З'ясовано, що у цих жінок цервікальний канал значно заселений аеробними бактеріями, вірусами, простійшими та дріжджовими грибами. В імунопатогенезі ПРПО за недоношеної вагітності виявлено дисбаланс цитокінів, які продукуються активованими Т-хелперами I та II типів: виявлено тенденцію до підвищення продукції інтерлейкіну-2 (ІЛ-2) та значне зниження синтезу цитокінів з супресивними властивостями ІЛ-4 та ІЛ-10, що свідчить про активацію Т-хелперів I типу та пригнічення гуморального типу імунної відповіді, зумовленого активністю Т-хелперів II типу. На підставі даних, одержаних внаслідок дослідження рівня антифосфоліпідних антитіл, зокрема кардіоліпіну, у обстежених не виявлено класичного АФС та встановлено підвищення рівня антикардіоліпінових антитіл класів імуноглобуліну G (IgG) і IgM, що є свідченням напруження імунітету та наявності імунозапальних реакцій. За результатами досліджень показано, що очікувальна тактика ведення вагітності, ускладненої ПРПО, має позитивні переваги у порівнянні з активною тактикою, а саме: сприяє зростанню гестаційного терміну вагітності, дозріванню шийки матки, що зменшує травматизм у пологах у матері та плода, а також частоту розвитку респіраторного дистрес синдрому плода прямо пропорційно тривалості безводного періоду. Не виявлено негативного впливу збільшення його тривалості на частоту гнійно-септичних ускладнень у матері та плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219 + Р716.228 +
Шифр НБУВ: РА357940

Рубрики:

      
20.

Шапошникова С.В. 
Удосконалення методів аналізу, прогнозу та попередження виробничого травматизму на металургійних підприємствах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / С.В. Шапошникова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему зменшення травматизму на металургійних підприємствах шляхом удосконалення методів аналізу, прогнозування та запобігання виробничого травматизму. Визначено фактори, взаємопов'язані з причинами та наслідками нещасних випадків. Наведено методи аналізу та прогнозу виробничого травматизму, з використанням яких розроблено комплекс математичних моделей показників виробничого травматизму для певних цехів, за професіями потерпілих, видами обставин. Побудовано багатофакторні регресійні моделі залежності кількості нещасних випадків від видів подій і причин-факторів, які призвели до нещасних випадків. Створено прогнозну модель виробничого травматизму, яка базується на синтезі декількох прогнозів. Установлено залежність травмування працівників різних професій від факторів, що впливають на виробничий травматизм, що враховує непараметричні критерії. Розроблено додатковий показник оцінювання стану охорони праці з використанням мотиваційного механізму щодо безтравматичної праці персоналу та розрахункового показника працездатності, що дозволило удосконалити механізм стимулювання профілактики виробничого травматизму. Удосконалено програмне забезпечення інформаційно-аналітичної системи, за якого є можливою побудова декількох математичних моделей прогнозу виробничого травматизму з наступним вибором найбільш адекватної моделі. Запропоноване програмне забезпечення є основою для розробки профілактичних заходів. Обгрунтовано класифікацію заходів, спрямованих на запобігання нещасних випадків, що дозволяє шляхом визначення обставин і причин нещасних випадків оптимізувати типові заходи за з'ясування просторових і часових характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-648.5 +
Шифр НБУВ: РА360402

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського