Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (178)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕХНОПАРК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Міщенко І.М. 
Інноваційна діяльність у сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / І.М. Міщенко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні засади розвитку інноваційної діяльності у сільському господарстві. Уточнено зміст основних понять та узагальнено напрямки стимулювання інноваційної діяльності на базі вивчення міжнародного досвіду. Проаналізовано організаційно-правові умови здійснення інноваційної діяльності в Україні та наведено оцінку сучасного стану наукового забезпечення інноваційного процесу. Досліджено особливості впровадження інновацій в аграрному господастві й обгрунтовано перспективні напрямки посилення інноваційної діяльності у даній сфері. Розроблено пропозиції щодо використання технопарків, інкубаторів та інших інноваційних структур. Обгрунтовано шляхи удосконалення економічних взаємовідносин між науково-дослідними установами та сільськогосподарськими виробниками у процесі використання інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-55 +
Шифр НБУВ: РА335763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Нгуєн Тхі Хань 
Міжнародний досвід створення зон високих технологій і особливості його використання в СРВ: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Нгуєн Тхі Хань ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Узагальнено світовий досвід функціонування різних високотехнологічних утворень і розроблено науково-теоретичні та практичні засади становлення та ефективного функціонування зон високих технологій (ЗВТ) у Соціалістичній республіці В'єтнам (СРВ). Обгрунтовано типізацію ЗВТ в національному та світовому господарстві, що включає такі види, як великі зони комплексного характеру (технополіси), спеціалізовані технопарки, інноваційні центри та інкубатори бізнесу. Визначено специфічні риси політики формування ЗВТ у різних країнах залежно від загального економічного потенціалу, його науково-технологічної складової, інвестиційних можливостей, забезпеченості кваліфікованою робочою силою та рівня розвитку менеджменту. Особливу увагу приділено аналізу даного напряму державної політики в КНР і нових індустріальних державах з метою визначення регіональних передумов формування ЗВТ у державах з менш високим рівнем економічного розвитку. Вперше проведено комплексну оцінку можливостей і перспектив формування ЗВТ за конкретних умов сучасного розвитку національної економіки В'єтнаму. Розроблено концептуальні засади створення та стратегічні аспекти розвитку ЗВТ у СРВ, зокрема нові підходи щодо визначення доцільності їх формування та економічного ефекту. На підставі дослідження світового досвіду сформульовано парадигму функціонування високотехнологічних структур у в'єтнамській економічній системі. Обгрунтовано організаційно-економічні механізми функціонування ЗВТ і розроблено методики оптимізації фінансового забезпечення їх інноваційного розвитку в СРВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У580-55 +
Шифр НБУВ: РА336772

Рубрики:

      
3.

Андросова О.Ф. 
Організаційно-економічні аспекти використання трансферу технологій на підприємствах авіаційної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Ф. Андросова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-економічні аспекти використання трансферу технологій на підприємствах авіаційної промисловості, формування інноваційно-інвестиційної політики в регіоні. Розглянуто організаційно-економічні фактори під час застосування трансферу технологій в інноваційній діяльності та методичних основах оцінки ефективності трансферу технологій на авіаційних підприємствах. Розглянуто особливості вартісної оцінки виробника інтелектуальної продукції, інвестицій в інновації. Визначено шляхи трансефру технологій та ефективної реалізації інновацій на підприємстві. Проаналізовано основні проблеми в авіаційній промисловості України. Запропоновано впровадити трансфер технологій у технопарк, що прискорить комерціалізацію продукції, прискорити науково-дослідні дослідно-конструкторські роботи за допомогою залучення зовнішніх організацій. Доведено доцільність впровадження моделі інновацій в технологічний парк, що надасть можливість проведення на замовлення компанії досліджень, орієнтованих на створення нових зразків техніки та технології, а також на співробітництво університетів і науково-дослідних інститутів з інноваційнми формами, маркетингових консультацій щодо нової продукції, нових технологій і виробничих процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.51-55 +
Шифр НБУВ: РА343725

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Черноіванова О.М. 
Особливості функціонування та розвитку технологічних парків і технополісів у світовому господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.М. Черноіванова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Уточнено визначення поняття "спеціальна (вільна) економічна зона", "технологічний парк" та "технополіс". Проаналізовано сучасний стан розвитку інноваційної діяльності, особливості становлення та функціонування технологічних парків в Україні. Наведено стратегію та тактику розвитку технопарків, їх головні завдання (удосконалення нормативно-правового забезпечення, формування цілісної системи управління, активізація залучення інвесторів, посилення інформаційно-рекламної підтримки, забезпечення моніторингу інноваційної та інвестиційної діяльності). Розроблено методику оцінки ефективності діяльності інноваційних проектів та технопарків, що базується на принципах цільової спрямованості, комплексності, ефективності, координації з регіональними програмами. Визначено головні блоки даної методики: оцінки організаційно-правового забезпечення, соціально-економічного та екологічного потенціалу з урахуванням факторів ризику. Наведено пропозиції щодо удосконалення організаційно-економічного механізму функціонування технологічних парків у системі спеціальних (вільних) економічних зон в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.0-55 + У9(4УКР)300-55 +
Шифр НБУВ: РА322048

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Петрина 
Реалізація інноваційного потенціалу технопарків за умов трансформаційних змін в економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Марія Юріївна Петрина ; Тернопільський національний економічний ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА359199

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сідун О.Я. 
Регіональні механізми розвитку малого підприємства (на матеріалах Закарпатської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Я. Сідун ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми становлення сектору малого підприємництва та розроблено принципи функціонування регіональних механізмів його розвитку. Уточнено стуність малого підприємництва як сектору економіки та визначено його потеніцал у вирішенні найважливіших трансформаційних, економічних і соціальних проблем країн з перехідною економікою. Проаналізовано особливості розвитку сектору малого підприємництва у Закарпатській області, визначено його організаційно-економічні фактори. Досліджено тінізаційні процеси у зазначеній сфері господарювання. Обгрунтовано основні соціально-економічні передумови побудови інкубаційних центрів, технопаркових структур і підприємницьких кластерів, розглянуто процеси господарської інтеграції суб'єктів малого та великого бізнесу. Визначено стратегічні напрями розвитку малого підприємництва в Закарпатській області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАК)291.9 +
Шифр НБУВ: РА333456

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Трусій О.М. 
Територіальна організація наукового потенціалу України: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.М. Трусій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено теоретико-методологічні та методичні питання формування наукового потенціалу України, обгрунтовано напрямки підвищення ефективності його використання. Розкрито суть поняття наукового потенціалу як сукупності наукових установ, їх кадрового потенціалу. Розроблено методичні засади дослідження наукового потенціалу регіону. Обгрунтовано його функціонально-територіальну структуру, а саме: регіональні (райони наукової діяльності), точкові (вузли, центри наукової діяльності) та ареальні (технопарки, технополюси) елементи. Оцінено вплив чинників формування та використання даного потенціалу України. Виявлено регіональні особливості його використання. Сформульовано принципи використання регіонального наукового потенціалу: системність, комплексність, інноваційність, альтернативність, гнучке реагування. Розроблено індикатори його розвитку. Запропоновано концептуальні засади підвищення ефективності раціонального використання регіонального наукового потенціалу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-55 +
Шифр НБУВ: РА358091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Прозоров В.В. 
Удосконалення інноваційної інфраструктури України в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.В. Прозоров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні положення щодо удосконалення інноваційної інфраструктури України за умов глобалізації світового господарства. Досліджено теорії інноваційного розвитку економіки та встановлено особливості побудови і функціонування інноваційної інфраструктури. Розглянуто види технопаркових структур, виконано їх класифікацію за запропонованими класифікаційними ознаками та висвітлено напрями розвитку. Здійснено порівняльний аналіз інноваційних процесів у США, Японії, ЄС, СНД та інших країнах. На підставі статистичних даних за останні роки проаналізовано особливості інноваційного розвитку України та діяльності національних технопарків. Запропоновано напрямки державного стимулювання розвитку інноваційної інфраструктури, формування регіональної політики щодо створення технопарків в Україні та методику оцінки ефективності їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА337885

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Симоненко Ю.Г. 
Удосконалення організаційно-економічного механізму створення технопарків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.Г. Симоненко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано модель створення технопарку на базі університету як єдиного інноваційно-виробничо-навчального комплексу. Наведено пропозиції щодо реформування діяльності вищого навчального закладу як ядра технопарку, що забезпечує інноваційні дослідження та підготовку кваліфікованих кадрів для їх реалізації. Розроблено концептуальні підходи для визначення економічної та соціальної ефективності їх створення та функціонування на базі провідних національних університетів країни. Удосконалено систему розбудови науково-технічних зон (НТЗ) і сукупності факторів, які сприяють їх інноваційно-інвестиційному розвитку. Надано характеристику НТЗ залежно від мети та умов їх створення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА324848

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Білоусов О.М. 
Формування і відтворення засобів виробництва в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.М. Білоусов ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади розвитку та відтворення засобів виробництва у сільському господарстві. Розкрито суть та охарактеризовано засоби виробництва, особливості відтворення засобів виробництва в аграрній сфері. Розглянуто питання розвитку ринку виробничо-технічних засобів обробки землі у сільському господарстві. Проаналізовано процеси забезпечення, використання та відтворення засобів аграрного виробництва. Запропоновано технологію визначення оптимальної потреби у складній техніці та розміру капіталовкладень на мікро- та макрорівнях шляхом врахування обсягів виконання агротехнічних операцій, мінімізацію витрат на експлуатацію та доукомплектування чи переукомплектування технопарку й використання динамічного програмування на базі принципу оптимальності. Досліджено організаційно-економічні напрямки розвитку та відтворення засобів сільськогосподарського виробництва. Розглянуто особливості формування вторинного ринку вживаної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-571.1-96 +
Шифр НБУВ: РА345883

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ямко Ю.Ю. 
Формування системи управління інноваційним розвитком підприємств легкої промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.Ю. Ямко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Розкрито процеси та функції управління інноваційним розвитком промислових підприємств як категорії державного регулювання економіки. Узагальнено світовий досвід управління цим розвитком на підставі управління проектами. Обгрунтовано передумови створення системи управління інноваційним розвитком підприємств легкої промисловості в Україні. Проведено оцінювання розвитку технополюсів, технопарків і наукових центрів. Розкрито динаміку науково-технічного розвитку даних підприємств та наведено результати аналізу світового досвіду управління інноваціями та технологіями. Обгрунтовано концептуальні положення управління інноваційним розвитком підприємств легкої промисловості на базі головного ВНЗ галузі - КНУТД МОН України. Розкрито важелі та складові механізму, а також кадрового забезпечення цього розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.11-55-21 +
Шифр НБУВ: РА353951

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Каземі Л. Г. 
Основи архітектурно-планувальної організації науково-виробничих об'єктів інноваційних парків / Л. Г. Каземі. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена дослідженню архітектурно-планувальної організації інноваційних центрів у світовій практиці.У роботі висвітлені соціальні аспекти розвитку технопаркових структур (далі ТЗ), проведений огляд теоретичних, нормативних матеріалів та літературних джерел з питань проєктування та будівництва інноваційних підприємств, узагальнено вітчизняний і зарубіжний досвід проєктування, будівництва і експлуатації технопарків. Розроблено сучасну класифікацію ІП, визначено основні фактори, що впливають на формування будівель ІП. Рекомендована архітектурно-планувальна організація ІП з встановленням функціонально-типологічних характеристик. Проведено уточнення основних груп приміщень технопарків і їх планувальних параметрів залежно від територіальної величини, типу забудови і виду діяльності. Виявлено особливості проєктування ТЗ, що складаються з містобудівних рекомендацій, пропозицій щодо генеральних планів ділянок. Запропоновано конструктивні рішення для різних типів будівель ІП, прийоми підвищення енергоефективності, а також архітектурно-художньої виразності, засновані на використанні нових будівельних технологій і створенні сучасних архітектурних форм.^UThe thesis is devoted to the study of the architectural and planning organization of innovation centers in world practice, on the basis of continental models, as well as in Iran and the CIS countries.The social aspects of the scientific park structures' development (hereinafter referred to as SPS) are covered in the work, a review of theoretical, normative materials and literature on the design and construction of innovative enterprises, generalized domestic and foreign experiences in designing, building and operating science and technology parks. A modern classification of the SPS is proposed, the main factors affecting the formation of SPS' buildings are determined. Architectural and planning organization of the SPS with the establishment of functional and typological characteristics are Recommended. The main groups of science paks' spaces and their planning parameters were clarified depending on the territorial size, type of architectural design and activity. The peculiarities of SPS design, consisting of town planning recommendations, proposals for general plans of sites are revealed. Suitable constructive solutions for various types of SPS buildings, architectural techniques for increasing energy efficiency, and architectural and artistic expressiveness based on the use of new construction technologies and the creation of modern architectural forms are proposed. Keywords: technopark, innovation center, scientific hotel, technopark structure, business incubator, research institute, experimental and massive production, architectural formation, functional organization, zoning. The principles of architectural and planning organization of the SPS have been developed: organization of functional zones; formation of industrial buildings and structures; safe placement of research and production buildings; expansion and reconstruction; modular regulation of innovative spaces; placement of public service buildings.Methods of architectural design of buildings and structures of SPS have been devoted to recommendations for the architectural and planning schemes of different units of the SPS. Business incubators as an integral part of the SPS are designed for small and medium-sized companies active in the field of innovation. The schemes of organization of small and medium-sized companies are proposed, and the total area, area of their location and the number of small, medium and large companies on the territory of the SPS are determined.The functional relationship of the premises of the SPS' clusters, such as administrative, research, production, exhibition, technical and buildings of permanent and temporary residence, is revealed.Methods of spatial planning organization for urban and complex SPS are proposed, based on three schemes: compact, unit and pavilion. The characteristics of the advantages and disadvantages of each of them are established.The technical support of the SPS is revealed. Structural solutions have been developed that are suitable for the design of buildings of different clusters of SPS, including reinforced concrete frame, metal, wood, plastic and pneumatic structural systems. Energy saving methods for innovative buildings are recommended. Architectural planning schemes, geometric shapes and volumetric combinations of buildings are presented in order to reduce heat loss.Revealed the techniques of architectural expressiveness of innovative buildings. Constructive, decorative and engineering techniques that create the style and expressiveness of objects with advanced technologies are listed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Удовиченко О. С. 
Інноваційний розвиток промислових територій найкрупніших міст України (на прикладі м. Харкова) / О. С. Удовиченко. — Б.м., 2021 — укp.

На основі нового методичного підходу щодо дослідження стану та визначення шляхів раціонального перетворення промислових територій найкрупніших міст України які, склалися в період соціалістичної економіки і втратили свою первинну функцію на поч. ХХІ ст., розроблено наукові принципи та напрямки їх інноваційного розвитку в аспекті функціонально-планувальної організації. Основними з них є такі - узгодженості напрямків містобудівного перетворення промислової території з її розміщенням у зонально-поясній структурі міста; екологічної безпечності та наукоємності, багатофункціональності та комплексності, змішаності суміжної забудови, гнучкості функціонально-планувальної організації. Доведено, що саме такий, підхід, є суттєвим фактором сталого розвитку міста в умовах ринкової економіки та демократичних засад управління. Містобудівні особливості цих перетворень, а саме формування технопарків, індустріальних парків, технополісів, визначаються низкою соціально-економічних факторів, і містобудівними умовами ділянок промислових та суміжних з ними територій, які склалися на початок ХХІ ст. Обгрунтувано напрямки інноваційного розвитку промислових територій м. Харкова та розроблено його схему-модель. Результати та висновки дисертаційного дослідження використані при розробці розділу «Виробничі території» ДБН «Планування і забудова територій».^UOn the basis of a new methodological approach to the study of the state and determination of ways of rational transformation of industrial territories of the largest cities of Ukraine, which developed during the socialist economy and lost its primary function at the beginning of XXI century, formulated scientific principles and directions of their innovative development in the aspect of functional-planning organization. These are such principles as: coherence of vectors of town-planning transformation of the industrial territory with its placement in the zonal structure of the city; typological variability of innovative development of industrial territories; conditionality of the town-planning organization of each type of innovative development of the industrial territory by town-planning characteristics of adjacent city spaces; combination of two types of innovative development of industrial areas: evolutionary and saltatory, as well as the principles of multi-functionality and complexity, environmental safety and science intensity, flexibility of functional planning, replacement of industrial enterprises and their sanitary protection zones with other urban functions, preservation of architectural heritage. The directions of innovative development of industrial territories of Kharkiv are substantiated and the scheme - model of their town-planning transformation with prospect of formation of technoparks, industrial parks, reconstruction and renovation of industrial territories is developed. The results and conclusions of the dissertation research were used in the development of the section "Production areas" of SBC "Planning and development of territories".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Смочко Н. М. 
Теоретико-методологічні основи монорозвитку територіальних систем України. / Н. М. Смочко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації представлено розроблений автором новітній напрям досліджень в суспільній географії – вивчення процесів монорозвитку та територіальних моносистем різного ієрархічного рівня, що базується на моносистемному та монопроцесному підходах, теорії розвитку моносистем, синкретичній суспільно-географічній парадигмі та розвиненому понятійно-термінологічному апараті. Сформульовано та обґрунтовано основні положення теорії розвитку моносистем. Окреслені підходи до виявлення та визначення територіальної системи монорозвитку в географічному просторі, охарактеризовані види суспільно-географічних систем в світлі їх монорозвитку, розкриті ознаки та характеристики особливостей монорозвитку базових суспільно-географічних систем, проаналізовані тенденції структурних змін у суспільно-географічних системах в контексті їх монорозвитку. здійснена оцінка монорозвитку аграрних територіальних систем та трансформації їх територіальної структури, промислових територіальних систем, технопарків і промислових інноваційних центрів як новітніх просторових вузлів та спеціалізованих соціальних вузлів в структурі новітнього простору регіону.Представлені концептуальні основи стратегічного управління монорозвитком територій, обґрунтовані автором на базі зарубіжного та вітчизняного досвіду. Сформовані принципи управління на основі моделювання монорозвитку галузевих суспільно-географічних систем. Запропоновані підходи до врахування реформи адміністративно-територіального устрою України при дослідженні моносистем, запропоновані стратегічні завдання управління монорозвитком територій Карпатського регіону та підходи до їх реалізації.^UThe dissertation presents the author's latest direction of research in social geography: the study of monodevelopment processes and territorial monosystems of different hierarchical levels, based on monosystemic and monoprocess approaches, theory of monosystem development, syncretic socio-geographical paradigm and terminology. The main provisions of the theory of development of monosystems have been formulated and substantiated. Approaches to identification and definition of territorial system of mono-development in geographical space have been outlined. The types of socio-geographical systems in the light of their mono-development have been characterized. The signs and characteristics of mono-development features of basic socio-geographical systems have been revealed. The tendencies of structural changes in socio-geographical systems in the context of their mono-development have been analysed. The mono-development of agrarian territorial systems and transformation of their territorial structure, industrial territorial systems, technoparks and industrial innovation centers as the newest spatial nodes and specialized social nodes in the structure of the newest space of the region has been carried out.The conceptual bases of strategic management of mono-development of territories, substantiated by the author based on foreign and state experience have been presented. The principles of management based on monodevelopment modelling of branch social and geographical systems have been formed. Approaches to considering the reform of the administrative-territorial structure of Ukraine in the study of monosystems, strategic objectives for the management of mono-development of the Carpathian region and approaches to their implementation have been proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського