Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (425)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕЛЕСКОП$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Костогриз Н.М. 
Аерозольна складова атмосфери Урана за даними комбінаційного розсіяння: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Н.М. Костогриз ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено вплив комбінаційного розсіяння в планетних атмосферах з урахуванням їх спостережної температурної залежності з глибиною. Розроблено новий механізм визначення оптичних параметрів атмосфери за даними про інтенсивність деталей комбінаційного розсіяння з урахуванням температурного профілю атмосфери Урана. З'ясовано, що неврахування зміни температури з глибиною в атмосферах планет-гігантів призводить до значних похибок під час визначення оптичних параметрів атмосфери, зокрема таких, як відношення аерозольної розсіювальної складової оптичної глибини до газової, а також відношення поглинальної до розсіювальної складових оптичної глибини. Доведено, що ефекти комбінаційного розсіяння в атмосферах планет-гігантів призводять до зменшення геометричного альбедо та альбедо однократного розсіяння в синій області спектра та встановлено значення альбедо однократного розсіяння, яке виправлене за ефект комбінаційного розсіяння. Встановлено ймовірну причину довгоперіодичних змін геометричного альбедо Урана. На підставі результатів моделювання з застосуванням запропонованого методу щодо опрацювання спостережених даних, одержаних у різні роки (1981, 1993, 1995), виявлено зміни оптичних параметрів атмосфери Урана з часом та їх залежність від видимого положення планети на орбіті. Проаналізовано сучасні фотометричні спостереження диску Урана, виконані на найбільших телескопах світу, що зареєстрували появу та зникнення аерозольних хмар на різних широтах з часом. Зроблено висновок, що саме неоднорідний розподіл аерозолю в атмсосфері Урана залежно від широти є імовірною причиною довгоперіодичних змін геометричного альбедо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.23-42,022 +
Шифр НБУВ: РА356743

Рубрики:

      
2.

Дорохова Т.М. 
Астросейсмологія зірок нижньої частини смуги нестабільності: спостережувальний аспект: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Т.М. Дорохова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 15 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В63,022 +
Шифр НБУВ: РА324874

Рубрики:

      
3.

Шульга О.В. 
Визначення положень небесних об'єктів до 15supm/sup із спостережень на аксіальному меридіанному крузі Миколаївської астрономічної обсерваторії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / О.В. Шульга ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Висвітлено проблему визначення положень небесних об'єктів до 15m з систематичними похибками не гірше від +- 0".02 до +- 0".03 та вмпадковими похибками не гірше від +- С 0".03 до +- 0".04 для зірок 8m - 11m та не гірше від +- 0".07 до +- 0".09 для зірок 12m - 15m. Розроблено та запатентовано конструкцію аксіального меридіанного круга (АМК). Створено прикладну теорію АМК. Викладено методики дослідження його параметрів. Виготовлено оптико-механічні вузли АМК, зірковий та автоколімаційний мікрометри з використанням ПЗЗ приймачів і скануючу відлікову систему круга. Побудовано павільйони та допоміжні будівлі АМК. Виконано дослідження параметрів та інструментальної системи АМК з використанням методу безперервного контролю рухомих вузлів і деталей АМК. Здійснено регулярні спостереження на телескопі та одержано каталоги положень: 9146 зірок до 15m за списком каталогу GSC навколо 190 позагалактичних радіоджерел (AMC1C), 1415 зірок 8m - 10m за списком каталогу HIPPARCOS (AMC1A).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В61с0,022
Шифр НБУВ: РА313962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Розенбуш В.К. 
Властивості розсіяного випромінювання малих тіл Сонячної системи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / В.К. Розенбуш ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Досліджено три популяції малих тіл Сонячної системи - комет, астероїдів і супутників планет, які, не зважаючи на різну фізичну природу, мають багато спільних закономірностей у властивостях розсіяного випромінювання. Проведено поляриметричне та фотометричне спостереження 21-ої комети, 10-ти супутників планет та 6-ти астероїдів протягом 1988 - 2006 р. на різних телескопах з апертурними та панорамними приймачами випромінювання. Наведено результати комплексних досліджень опозиційних ефектів у різних тілах Сонячної системи, зокрема відкрито поляризаційні опозиційні ефекти у деяких високоальбедних об'єктах. На підставі поляриметричних і фотометричних даних на малих фазових кутах виділено клас високоальбедних об'єктів (астероїди 44 Ніза та 64 Ангеліна, супутники Io, Європа, Ганімед і Япет, A і B кільця Сатурна) з унікальними опозиційними властивостями та експериментально доведено, що механізм когерентного підсилення зворотного розсіяння є ефективним фізичним механізмом розсіяння світла у природному середовищі Сонячної системи. Проведено розділення фазових і довготних залежностей поляризації випромінювання супутників Калісто та Япета. Виявлено залишкову поляризацію випромінювання супутників Io, Європи та Ганімеда в точці інверсії, що пояснюється структурною і/або оптичною неоднорідністю поверхні. Запропоновано нову класифікацію комет, яка грунтується на властивостях розсіяного та теплового випромінювання пилу. Виявлено особливості в поляризованому випромінюванні комет, зокрема аномальну спектральну залежність лінійної поляризації, кругову поляризацію випромінювання комет, орієнтацію пилових частинок у кометних атмосферах, варіації поляризації під час нестаціонарних процесів у кометах. Одержано нові закономірності та ефекти у розсіяному випромінюванні вибраних астероїдів і супутників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655-52,022 +
Шифр НБУВ: РА350278

Рубрики:

      
5.

Панін С.Б. 
Дифракція електромагнітних хвиль на стрічкових гратках із кіральним середовищем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.Б. Панін ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2003. — 16 с.: рис. — Бібліогр.: с. 13. — укp.

Одержано точний розв'язок векторної задачі дифракції похило падаючої еліптично поляризованої хвилі на гратках, які лежать на шаруватому середовищі з магнітоелектричних і кіральних шарів, яке може бути екранованим. Відзначено, що шарувате середовище може мати втрати. Використання процедури аналітичної регуляризації дає змогу проводити надійне та ефективне обчислювальне дослідження в резонансній області. Показано можливість повного перетворення падаючої лінійно поляризованої хвилі в дзеркально відбиту хвилю з крос поляризацією або крос поляризовану хвилю, яка пройшла за умов нормального та похилого падіння. Знайдено режим значного автоколімаційного відбиття та ефект квазіповного недзеркального відбиття з високим коефіцієнтом телескопічності, за яких падаюча лінійно поляризована хвиля практично цілком перетворюється у відбиту першу гармоніку з крос поляризацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1,022 +
Шифр НБУВ: РА325022

Рубрики:

      
6.

Бутенко Г.З. 
Дослідження 2-метрового телескопа для підвищення якості астрофізичних спостережень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Г.З. Бутенко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням методу Гартмана досліджено стан оптичних систем Річі-Кретьєна та куде 2-м телескопа на піку Терскол. Визначено фактори, які впливають на якість зображення, що створюється оптикою телескопа. На підставі результатів спеціальних спостережень, проведених протягом 1998 - 2004 рр. одержано значення аберацій Зайделя (коми, сферичної аберації та астигматизму) для центру поля оптичних систем телескопа, по полю оптичної системи Річі-Кретьєна, величини кружків розсіяння з концентрацією енергії 80 % для обох оптичних схем, оцінено стан юстування фокуса Касегрена, роботу систем кріплення та розвантаження дзеркал. За результатами досліджень мікроклімату труби та башти 2-м телескопа обгрунтовано доцільність використання штатних систем продуву підкупольного приміщення та закритої труби телескопа та відпрацьовано режими їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 с0,022 + В342.8,022 +
Шифр НБУВ: РА349877

Рубрики:

      
7.

Бащенко С.М. 
Дослідження взаємодії потужного УФ випромінювання створеного ексимерного лазерного комплексу з сапфіром та пористим кремнієм: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.05 / С.М. Бащенко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання створення ексимерного лазерного комплексу, доповненого ВКР-перетворювачем, що здатний генерувати одночасно на кількох лініях у широкому діапазоні спектра та випромінювання якого характеризується високою спектральною яскравістю та можливістю тонкої перебудови генерованої лінії в незначних межах. За результатами досліджень запропоновано модифікації найуживаніших для ексимерних лазерів плоско-паралельного та нестійкого телескопічного резонаторів, які збільшують вихідну енергію випромінювання, її щільність у перетині променя, зменшують розбіжність та підвищують симетрію променя. Досліджено механізми фотогенерації звуку в сапфірових мішенях у разі зміни густини потужності лазерного опромінення. Показано придатність фотоакустичного метода для визначення порогу лазерного руйнування сапфіру та контролю очистки поверхні пористого кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.7,022 + Ж627
Шифр НБУВ: РА313937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Железко О. І. 
Ендоскопічне лікування набутих стриктур сечоводів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / О. І. Железко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 126-ти хворих із набутими стриктурами сечоводів і мисково-сечовідного сегмента. Доведено, що ефективність ендоскопічного бужування набутих стриктур ВСШ значно нижча балонної дилятації. Для ендоскопічного відновлення прохідності верхніх сечовивідних шляхів у разі наявності набутих стриктур застосовано два методи - ендоскопічне бужування стриктур і балонна дилятація. Розроблено показання для проведення ендоскопічної реканалізації, встановлено основні чинники виникнення набутих стриктур ВСШ, теоретично та науково обгрунтовано механізми балонної дилятації та телескопічного бужування. Наведено високу ефективність рентгенендоскопічного лікування стриктур ВСШ, що дозволяє широко використовувати його як альтернативний хірургічному лікуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.50-59
Шифр НБУВ: РА376539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ляшко Д.А. 
Ешеле спектри пекулярних зір і автоматизований комплекс їхньої обробки: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Д.А. Ляшко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методику автоматизації обробки ешельних спектрів та наведено рекомендації щодо її використання для дослідження пекулярних зір. Визначено основні етапи екстракції та можливості їх автоматизації. З метою нормалізації спектрів на континуум використано зображення плоского поля. З'ясовано, що даний підхід дозволяє врахувати апаратні викривлення, внесені ешеле спектрографом, та автоматизувати процес проведення континуума, а також вирішити одну з головних проблем дослідження - нормалізувати спектри на континуум у порядках, які містять лінії водню. Розроблено методику побудови зображення ешеле спектра штучної зорі для контролю основних етапів автоматичної обробки. Одержано ряд нових астрофізичних результатів, що базуються на точності та ефективності розроблених методик. У процесі створення комплексу програм автоматичної обробки ешельних спектрів використано спостереження, одержані на спектрографах GIRAFFE (SAA0) Південна Африка, SARG (TNG) Італія, BOES (BOAO) Південна Корея, а також UVES, розташованого на одному з 8-метрових телескопів обсерваторії ESO La Silla (Чилі).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В661.4 в641.8,022 + В642.2 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА353260

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Рузіна М.В. 
Закономірності розповсюдження і рудоносність поліхронних метасоматичних формацій Середньопридніпровського мегаблоку Українського щита: автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.11 / М.В. Рузіна ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано геологічні фактори, які зумовили закономірності розповсюдження та рудоносність метасоматичних формацій Середньопридніпровського мегаболоку Українського щита. Установлено, що основними чинниками формування та розповсюдження метасоматичних формацій доцільно вважати структурно-тектонічний, магматичний, літолого-петрографічний за другорядної ролі метаморфічного та вікового. Показано просторовий взаємозв'язок формацій телескопічних метасоматитів, які супроводжуються комплексним зруденінням, з вузлами перетину систем глибинних розломів. Установлено подвійну роль метасоматозу у зв'язку з неодноразовою активізацією глибинних розломів - позитивну для формування комплексних благороднометальних, мідно-кобальтових з золотом, сурм'яно-миш'яково-цинкових аномалій та негативну для проявів хромітових і хризотил-азбестових проявів. Визначено металогенічну спеціалізацію метасоматичних формацій, що дозволяє використовувати метасоматити як пошукові критерії для певних типів мінеральної сировини Середньопридніпровського мегаблоку. Уперше для регіону встановлено метасоматити вуглецевої формації, взаємопов'язані з проявами дорогоцінних металів. На підставі петрологічних даних розроблено класифікацію метасоматичних формацій Середньопридніпровського мегаблоку з урахуванням складу вихідних порід, мінеральних парагенезів метасоматичних тіл, рухомості компонентів у разі метасоматозу та розповсюдження метасоматитів у межах Середнього Придніпров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д450(45УКР)033 + Д59(45УКР)45 +
Шифр НБУВ: РА357426

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Мізін В.О. 
Обгрунтування структури і параметрів системи підвіски телескопічного стрілоподібного виконавчого органа прохідницького комбайна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / В.О. Мізін ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано параметри системи підвіски виконавчого органа прохідницьких комбайнів стрілоподібного типу з метою підвищення ресурсу цих машин. Розроблено математичну модель процесу руйнування вибою прохідницьким комбайном з аксіальними коронками, створену на базі врахування зазорів у шарнірних сполученнях корпусних елементів і в напрямних висування виконавчого органа, а також їх вибірки за рахунок застосування гідрозатискачів. Експериментально встановлено закономірності формування навантажень силових циліндрів повороту і потужності двигуна привода виконавчого органа. Теоретично встановлено закономірності впливу наявності гідрозатискачів у напрямних висування і зазорів у шарнірах системи підвіски виконавчого органа на ресурс прохідницького комбайна. Розроблено математичну модель оптимізації та методику визначення раціональних параметрів системи підвіски виконавчого органа за критерієм ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И15-5 +
Шифр НБУВ: РА352529

Рубрики:

      
12.

Косович О.В. 
Оказіональне словотворення в сучасній французькій мові (на матеріалі мови мас-медіа, Інтернет-видань і художніх творів): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.В. Косович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено структурно-семантичні та функціонально-стилістичні особливості оказіоналізмів сучасної французької мови. На підставі вивчення різноманітних лексикографічних і текстологічних джерел поглиблено диференціацію понять оказіоналізм, неологізм, потенційне слово. Виявлено та проаналізовано поза- та внутрішньолінгвальні чинники виникнення оказіональних новотворів. На підставі дослідження способів утворення оказіоналізмів французької мови встановлено високу продуктивність та активність традиційних зразків морфологічної структури слова та нових словотвірних моделей. Виявлено, що крім розвитку семантики окремих словотвірних елементів і процесу формування нових афіксоїдних компонентів слів, чітко простежується тенденція злиття двох або більше лексем у більш стислі одиниці - телескопічні новотвори. Доведено, що асиміляція оказіоналізмів у мові та їх наступний перехід до розряду слів широкого вживання залежить від уведення даних лексем в систему парадигматичних і синтагматичних зв'язків і від сприйняття колективною мовною свідомістю носіїв мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-20 + Ш5(0)947.11-357 +
Шифр НБУВ: РА357034

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Журкіна В.М. 
Оптимальний позиційно-слідкуючий електропривод оптичного телескопа: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / В.М. Журкіна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено двоканальну систему автоматичного керування зі змінною структурою, яка визначається режимами роботи оптичного телескопа (ОТ), для забезпечення суттєво відмінних для режимів позиціювання та слідкування вимог до статичних і динамічних показників їх перехідних процесів. Розроблено динамічну модель механічної частини ОТ для стендових випробувань, що зумовлює покращання техніко-економічних показників наведення оптико-електронної системи ОТ. Для режиму позиціювання для забезпечення обмеження нагрівання обмоток двигуна електроприводу (ЕП) ОТ з урахуванням обмеження прискорення та ривка, з високою швидкодією та точністю перекладання, розв'язано комплексну задачу оптимального за нагріванням керування. На базі одержаних аналітичних виразів побудовано підсистему оптимального програмного керування за режиму позиціювання. Для режиму слідкування з метою забезпечення високої динамічної точності слідкування синтезовано регулятор положення з прямою ланкою за сигналом завдання. Обмеження прискорення та ривка здійснюється шляхом обмеження першої та другої похідних сигналу завдання швидкості. Для умов заміни натурних випробувань ЕП ОТ стендовими розроблено динамічний функціональний аналог, побудований на базі навантажувальної машини дослідженого стенда та динамічну модель ОТ у цілому, що дозволило змоделювати реальний момент навантаження та момент інерції телескопа за статичних і динамічних режимів роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 с0,022 + З291-05 +
Шифр НБУВ: РА349733

Рубрики:

      
14.

Мудрагель С.О. 
Оптимізація системи керування якістю зображення в адаптивних телескопах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / С.О. Мудрагель ; НАН України. Нац. косм. агенство України, Ін-т косм. дослідж. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачу оптимізації алгоритмів керування для системи корегування форми поверхні головного дзеркала адаптивного телескопа. Проаналізовано різні способи моделювання деформованого стану головного дзеркала як круглої пластини з отвором. Запропоновано нову модифіковану схему методу граничних елементів (МГЕ) для бігармонічного рівняння згину пластин за наявності вільних границь, оскільки застосування стандартної схеми МГЕ для даної задачі неможливо через виникнення різних особливостей у системі інтегральних рівнянь. Розроблено ефективні алгоритми моделювання деформованого стану тонких плоских пластинок за наявності точкових впливів. За допомогою алгоритмів проведено числове моделювання деформованого стану головного дзеркала у разі його "розвантаження". Здійснено дослідження з визначення оптимальної, з погляду мінімізації деформацій дзеркала, схеми розташування опор. Висвітлено оптимальний алгоритм керування якістю зображення великогабаритних суцільних дзеркал адаптивних телескопів, що може застосовуватися для корекції спотворень будь-якої форми. Доведено ефективність алгоритму оптимального керування під час корекції типових спотворень, що виникають у процесі експлуатації оптичних телескопів, а також за наявності перешкод. Створено спеціалізоване програмне забезпечення, що реалізує розроблені алгоритми. Проведено дослідження з визначення оптимального кільцевого розташування керуючих стрижнів для типових спотворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В6с0в641.8,022
Шифр НБУВ: РА317078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Вармінська Н.І. 
Оптимізація транспортування об'єктів маніпуляторами кінцевої жорсткості на технологічній ділянці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.20 / Н.І. Вармінська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено оптимальні керування транспортуванням об'єктів у технологічних ділянках маніпуляторами скінченої жорсткості з виключенням коливань у скінченій крапці позиціонування центра мас схвату. Доведено, що запропоновані керування забезпечують продуктивність і точність позиціонування, характерні жорстким маніпуляторам, з повною відсутністю коливань наприкінці руху. Досліджено коливання маніпуляторів, породжених оптимальними рухами. Запропоновано такі керування, що усувають відносні переміщення центра мас схвату маніпулятора (коливання), обумовлені пружними деформаціями та забезпечують задану швидкість наприкінці переносного руху. Розглянуто варіант стабілізації жорсткості телескопічної руки, що дозволяє об'єднувати поступальний рух усієї руки з її висуванням. На підставі розробленої моделі оптимізації транспортування досягнуто керування зусиллями в приводах для оптимальних рухів маніпулятора. Показано, що такі рухи під час виконання робочих операцій можливо реалізувати пневматичними приводами з керованим дроселюванням. Доведено, що під час проектування роботизованих технологічних ділянок необхідно погоджувати структурно-компонувальні схеми розташування устаткування з траєкторіями руху об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5 +
Шифр НБУВ: РА344682

Рубрики:

      
16.

Яценко А.І. 
Оптична реалізація небесної системи координат за даними міжнародних програм КСЗ і ФОН: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.01 / А.І. Яценко ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

З використання даних щодо абсолютних власних рухів зір на базі каталогу GPM1 одержано компоненти швидкості обертання осей координат, закріплених каталогом астрометричного супутника HIPPARCOS, відносно галактик. Разом з матеріалами інших досліджень дані результати використано у процесі побудови остаточного варіанту каталогу HIPPARCOS. Досліджено дисторсію, кому та рівняння блиску подвійного ширококутного астрографа (ПША) з використанням нової методики визначеня сталих платівки телескопа за обробкою знімків за двома експозиціями різної тривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.3,022 + В66 я263.1
Шифр НБУВ: РА321384

Рубрики:

      
17.

Ягелюк С.В. 
Параметри та режими роботи робочих органів начіпної льонобральної машини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.В. Ягелюк ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше обгрунтовано раціональні параметри та режими роботи подільника стебел льону з центральним телескопічним підпружиненим прутком на підставі вивчення явища опускання прутків подільника після подолання ним перешкоди. Встановлено сили натягу брального та вивідного пасів криволінійної льонозбиральної секції з вивідним пасом, зважаючи на результати дослідження їх взаємодії зі стеблами льону. Аналітично проаналізовано процес розстеляння стебел на землю, що дозволяє забезпечити якісні показники стрічки на базі зміни конструктивних параметрів брального апрата. Визначено вплив тривалості перебування стебел в розплющеному стані на залишкові деформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.84 льон +
Шифр НБУВ: РА323890

Рубрики:

      
18.

Сенаторов М.В. 
Підвищення ефективності оптичних прицілів для стрілецької зброї: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.07 / М.В. Сенаторов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методи проектування оптичних прицілів для стрілецької зброї з підвищеною ефективністю шляхом узгодження їх оптичних характеристик з психофізіологічними особливостями зорової системи стрільця під час виконання бойової задачі, впровадження нових методів прицілювання та розробки принципово нових оптичних схем. Удосконалено математичну модель бойової задачі, на базі якої одержано аналітичний вираз для її виконання залежно від оптичних характеристик прицілу, фоново-цільової обстановки, психофізичних особливостей зорової системи стрільця й енергетики зброї. Розроблено методики розрахунку коліматорних і телескопічних схем прицілів без повітряних проміжків між компонентами, методи прихованого прицілювання зброї, та проектування прицілів зі спеціальним малюнком прицільної сітки. Запропоновано методику сумісного проектування стрілецької зброї та прицілу, а також стендову апаратуру для оцінки бойової ефективності табельної зброї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц521-91 + Ц521.4 +
Шифр НБУВ: РА340244

Рубрики:

      
19.

Максимюк Л.В. 
Прямі та обернені задачі при керуванні деформованим станом адаптивних дзеркал телескопів в умовах невизначеності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / Л.В. Максимюк ; НАН України. Нац. косм. агентство України. Ін-т косм. дослідж. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Побудовано математичну модель деформованого стану (ДС) адаптивних дзеркал телескопів (АДТ), в якій вперше одночасно враховано нелінійність, тангенціальні переміщення, геометрію форми та кінематику формовідтворень дзеркала. Розроблено нову методику та оригінальний алгоритм для чисельного розв'язання нелінійних прямих задач про спотворення АДТ під дією заданих сил на основі адекватної математичної моделі. Створено методику та побудовано алгоритм чисельного розв'язання обернених задач для прийняття оптимальних рішень під час керування деформованим станом монолітних АДТ за умов невизначеності. Розв'язано клас нових взаємоузгоджених нелінійних прямих та обернених задач під час керування АДТ. Розроблено методику ідентифікації невизначених крайових умов на закріпленому краї для товстих і тонких АДТ. Шляхом системного аналізу доведено необхідність врахування реальної геометрії, кінематики, нелінійності, тангенціальних переміщень під час розв'язання прямих задач про спотворення АДТ для тонкого дзеркала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В6с0 +
Шифр НБУВ: РА345370

      
20.

Суберляк В.Р. 
Розробка та створення програмно-апаратного комплексу для високоточної локації ШСЗ: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / В.Р. Суберляк ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику визначення інструментальних похибок наведення телескопа лазерного віддалеміра за даними спостережень яскравих (менше 4-ї зоряної величини) зірок. Розроблено систему автоматизованого спостереження зірок з використанням основного каналу прийому лазерного віддалеміра, яка разом із впровадженим методом математичної обробки даних спостереження стала базою для побудови моделі похибок телескопа. Вперше визначено координати точки відліку віддалеміра з точністю 1 - 2 см на базі віддалемірних спостережень геодинамічних ШСЗ LAGEOS-1 і LAGEOS-2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022
Шифр НБУВ: РА318480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського