Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (122)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>K=ТАЙМЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Кочан Р.В. 
Вдосконалення компонентів прецизійних розподілених інформаційно-вимірювальних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Р.В. Кочан ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Синтезовано узагальнену структуру інтелектуалізованої системи, яка забезпечує покращення якості процедур корекції всіх компонентів вимірювального каналу (зокрема сенсорів) завдяки самонавчанню та самоадаптації згідно з заданою стратегією та тактикою поведінки, що дало змогу мінімізувати затрати на проведення процедур підвищення точності та визначити вимоги до метрологічного тестування таких систем. Створено узагальнену структуру метрологічного програмного тесту - програмно-апаратного комплексу, застосування якого дає змогу дослідити властивості вимірювальних каналів інтелектуалізованих вимірювальних систем у пришвидшеному часі та сформулювати вимоги до їх компонентів. Розроблено та досліджено основні прецизійні компоненти вимірювального каналу - оригінальний комутатор напруги низького рівня, а також прецизійний і завадостійкий аналого-цифрові перетворювачі, з покращеними метрологічними характеристиками за робочих умов, адаптивністю та мережевими функціями. Запропоновано використовувати метод взаємного протиставлення резисторів подільника напруги для корекції інтегральної нелінійності аналого-цифрових перетворювачів, що дало змогу зменшити похибку нелінійності у 4 - 8 разів. Розроблено мережевий прикладний процесор з дистанційним програмуванням і програмною реалізацією набору периферійних інтерфейсів, що базується на двопроцесорній архітектурі з розподіленням між ними функцій реалізації інтерфейсів і виконання робочої програми, що гарантує її заміну через ці інтерфейси під час роботи. Створено універсальний сторожовий таймер, функціонування якого не залежить від операційної системи та програмного забезпечення сервера розподіленої системи. Розроблено двокаскадний цифро-аналоговий перетворювач, який завдяки раціональному розподілу функцій між каскадами забезпечує прецизійне дослідження властивостей підсистем корекції похибок, самоадаптації та прийняття рішень інтелектуальних систем і впливу на них процесу самонавчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-04 +
Шифр НБУВ: РА336915

Рубрики:

      
2.

Корчинський В.В. 
Ефективність параметричних і кодових методів виявлення помилок в адаптивних системах зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.В. Корчинський ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 24 с. — укp.

Одержано аналітичні вирази для визначення надлишковості коду та втрати, спричинені повторенням повідомлення, які дозволяють здійснити оцінку існуючих методів передачі, що впливають на старіння інформації. Знайдено алгоритм, який оптимізує довжину кодового слова за відомих статистичних характеристик каналу. Запропоновано алгоритм параметричної оцінки каналу на базі таймерної сигнальної конструкції, який підвищує якість непрямого контролю. Доведено можливість одержання у двійковому каналі пропускної спроможності, що перевищує швидкість модуляції. Запропоновано аналітичні вирази для адаптивних систем, що використовують таймерні сигнальні конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-01 + З811.4 +
Шифр НБУВ: РА351587

Рубрики:

      
3.

Басов В.Є. 
Ефективність сумісного використання багатопозиційних сигналів та згорткових кодів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.Є. Басов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий спосіб завадостійкого кодування, за якого не вводяться до інформаційного потоку додаткові перевірочні символи, а збільшується вихідний алфавіт коду, внаслідок чого виникає надмірність кодування. Розроблено методику побудови таких неперервних кодів, призначених для прийому за алгоритмом Вітербі і відповідне програмне забезпечення. Побудовано нові неперервні коди запропонованим способом, призначені для передачі за каналами з кількістю сигналів, що відрізняється від цілого ступеня двійки, доведено їх нелінійність. Одержано характеристики завадостійкості кращих зі знайдених кодів з використанням методу імітаційного моделювання передачі за каналом з адитивним білим Гауссівським шумом. Створено сигнально-кодові конструкції на основі запропонованих кодів і ансамблів сигналів: фазова маніпуляція M і трикутна амплітудно-фазова маніпуляція M, де M - кількість сигналів в ансамблі, у тому числі і відмінна від цілого ступеня двійки. Одержано аналітичний вираз оцінки ймовірності правильного прийому для кожного біта інформації на виході пристрою перетворення таймерного сигналу у розрядно-цифровий код (РЦК). Розроблено метод одержання м'якого рішення для кожного біта РЦК на вході демодулятора таймерних сигналів у вигляді розрахунку ймовірностей та у метриці Евкліда. Розроблено метод синтезу сигнально-кодової конструкції на основі ітераційного декодування турбокодів для каналів з таймерними сигналами. Одержано характеристики завадостійкості таких сигнально-кодових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-014 +
Шифр НБУВ: РА345065

Рубрики:

      
4.

Топалов В. В. 
Ефективність таймерних сигналів і турбокодів та оцінка їх сумісного використання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Топалов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О. С. Попова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано існуючі способи побудови таймерних сигналів, запропоновано конструкції на базі багаторівневих таймерних сигналів для зменшення ширини спектральної складової сигналу та підвищення частотної ефективності. Запропоновано модифікацію формули знаходження ймовірнісного рішення для ітеративного алгоритму декодування турбокодів, що дозволило зменшити обчислювальну складність алгоритму. Одержано аналітичні вирази розрахунку ймовірнісного рішення для таймерних сигнальних конструкцій з турбокодової модуляції з перемежуванням бітів та ітеративним декодуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-01
Шифр НБУВ: РА373959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
5.

Улєєв О.П. 
Ефективність таймерного кодування в системах передачі зі зворотним зв'язком: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.П. Улєєв ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 17 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності використання каналів зв'язку мереж LAN і MAN за таймерним методом кодування сигнальних конструкцій, побудовано алгоритми передавання та приймання для систем, що використовують даний метод формування кодових слів, визначено оптимальні співвідношення поміж параметрами синтезованих сигнальних конструкцій та завад у каналі. Проаналізовано існуючі моделі потоку помилок і наведено методику побудови кусково-стаціонарної моделі на рівні каналу постійного струму. Надано теоретичну й практичну оцінку ефективності використання блокових розрядних-цифрових кодів у системах передавання з вирішальним зворотним зв'язком. Запропоновано метод таймерного кодування та формування сигнальних конструкцій багатопозиційних часових кодів для використання в системах передавання. Одержано аналітичні вирази розрахунку ефективної швидкості передавання з урахуванням виду завад та параметрів сигнальних конструкцій багатопозиційних часових кодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з811.49
Шифр НБУВ: РА314304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Радельчук Г.І. 
Засоби, моделі та технологія автоматизованого групового навчання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.І. Радельчук ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано доцільність побудови інформаційних навчальних комплексів (ІНК) на базі одного класу ІВМ РС, до якого приєднуються робочі місця учнів. Показано координованість системи та безконфліктність її функціонування. Побудовано адаптивно-параметричну модель навчання. Описано технологію розробки комп'ютеризованих навчальних курсів і розроблено пакет програм управління, який дозволяє автоматизувати основні функції управління процесом групового навчання. Надано рекомендації для проектування інтегрованого середовища комп'ютеризованих навчальних курсів. На базі побудованих моделей запропоновано загальну технологію автоматизованого групового навчання під управлінням викладача. Розроблено мультиконсольну інформаційну систему, яка базується на застосуванні таймерної технології, та встановлено, що екологічні характеристики таймерних ІНК є безпечними для здоров'я користувачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826 + Ч311.253.1
Шифр НБУВ: РА315198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Поліновський В.В. 
Методи та засоби формування послуг комп'ютерно-телефонної інтеграції з підвищеним рівнем безпеки для інтелектуальних мереж: автореф. дис... канд. тех. наук: 05.13.05 / В.В. Поліновський ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено та розв'язано науково-технічні задачі побудови інтелектуальних мереж з підвищеним рівнем безпеки на базі комп'ютерно-телефонної інтеграції (КТІ), що передбачає надання можливостей синтезу послуг КТІ у реальному масштабі часу, а також підвищення безпеки інформації, яка транслюється в мережах КТІ. Розглянуто та формалізовано концепцію будови даних мереж, систем і пристроїв, що дозволило з'ясувати поставлені задачі. Розглянуто метод формалізації та декомпозиції ресурсів комп'ютерної телефонії. Запропоновано умови досягнення мінімального рівня декомпозиції. Введено формальне представлення ресурсів КТІ і середовища умов КТІ, що дозволяє синтезувати реактивне функціонально повне середовище на базі формалізованих апаратно-функціональних ресурсів комп'ютерної телефонії. Розроблено універсальне функціонально повне апаратно-програмне середовище для синтезу послуг комп'ютерної телефонії, а також формалізовано універсальне середовище для синтезу задач підвищення безпеки КТІ, що дозволило синтезувати послугу щодо реалізації голосової пошти. Із використанням апарату мереж Петрі доведено цілісність, працездатність і відсутність конфлікту функціональностей в універсальному функціонально повному середовищі для синтезу послуг комп'ютерної телефонії й у синтезованій послузі КТІ щодо реалізації голосової пошти. Розроблено математичні моделі розрахунку часу доставки масиву даних і керувальних сигналів модулем керування, який є важливою складовою за умов побудови інтелектуальних мереж. Запропоновано оригінальні методи, алгоритми та засоби підвищення безпеки в КТІ на базі ключа-автентифікатора, а саме: механізмів автентифікації, забезпечення цілісності, конфіденційності та невідмовності у системах комп'ютерної телефонії. Запропоновано методи, алгоритми та засоби автентифікації користувачів, зокрема з використанням таймерних кодових послідовностей замість DTFM-сигналів, що дозволить підвищити безпеку під час роботи послуг КТІ та передачі секретної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882.1-5 + З970.31 +
Шифр НБУВ: РА366834

Рубрики:

      
8.

Мартинова О.М. 
Підвищення ефективності блокового кодування в нестаціонарних каналах моделі Гільберта: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.М. Мартинова ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.О.Попова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано можливість і доцільність синтезу сигнальних конструкцій з питомою вагою часових витрат на один біт переданої інформації у двійкових каналах моделі Гільберта менше одиниці. Вперше на базі таймерних сигналів синтезовано множини простих і надлишкових блокових сигнальних конструкцій з більшою мірністю кодового простору у порівнянні з розрядно-цифровим кодуванням на заданому інтервалі реалізації сигнальних конструкцій (СК). Теоретично обгрунтовано можливість синтезу надлишкових таймерних сигнальних конструкцій (ТСК), що забезпечують збільшення здатності виявляти та виправляти помилки за меншої енергетичної відстані між КС у порівнянні з розрядно-цифровим кодом (РЦК). Доведено, що інформаційна ємність ТСК у каналах моделі Гільберта більша у порівнянні з СК РЦК. Запропоновано методику розрахунку еквівалентної ймовірності помилки для сумісного використання блокових ТСК і РЦК. Одержано аналітичні вирази для параметрів однобічних систем передачі на базі ТСК. Для систем з вирішальним зворотним зв'язком (ВЗЗ) встановлено функціональну залежність між параметрами завад у каналі та параметрами блокових ТСК, які максимізують швидкість передачі з меншою залишковою ймовірністю невиявленої помилки (у порівнянні з РЦК). Доведено доцільність та обгрунтовано можливість часткового параметричного виправлення помилково прийнятих СК у системах з ВЗЗ. Встановлено аналітичну залежність між коефіцієнтами групування помилки у блоки, виявлено їх кореляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 + З811.49 +
Шифр НБУВ: РА370071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гринь 
Підвищення якості пристроїв синхронізації для систем на базі таймерних сигналів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Олександр Олександрович Гринь ; Одеська національна академія зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848.3-052
Шифр НБУВ: РА332293

Рубрики:

      
10.

Татаренко Д.А. 
Програмовані логічні контролери з вбудованими засобами тестового та функціонального діагностування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Д.А. Татаренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі, методи та алгоритми синтезу програмованих логічних контролерів (ПЛК), в яких процедури перевірки справності та відновлення працездатності здійснюються вбудованими засобами тестового та функціонального діагностування. Запропоновано нові методи побудови діагностичних експериментів (ДЕ) в багатопроцесорних ПЛК (БПЛК) на базі використання графових моделей Препарата-Меца-Чена (ПМЧ). Розроблено графові моделі БПЛК із процесорними модулями, які самотестуються, що дозволяє на поведінковому рівні організувати умовні ДЕ для виявлення несправних процесорних модулів і ТІЗ. Розроблено нові ефективні методи синтезу синдромно тестованих схем, на базі яких виконано проектування лічильників адрес, таймерів, генераторів тестових послідовностей, синдромно-сигнатурних аналізаторів, арифметико-логічних пристроїв БПЛК. Показано, що впровадження розроблених методів і алгоритмів у промислове виробництво сприяє підвищенню відмовостійкості систем управління та зниженню витрат на технічне обслуговування пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.974-04 +
Шифр НБУВ: РА352684

Рубрики:

      
11.

Гордійчук В. В. 
Підвищення інформаційної стійкості систем радіозв'язку шляхом адаптивного синтезу таймерних сигналів / В. В. Гордійчук. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт досліджень – процес функціонування систем радіозв'язку з таймерними сигналами в умовах радіоелектронного протиборства. Предмет досліджень – синтез сигналів на основі таймерного кодування та завадостійких технологій, що забезпечують інформаційну стійкість систем радіозв'язку. Методи дослідження. Для рішення поставленого наукового завдання використані наступні методи: теорії інформації, теорії антагоністичних ігор, теорії спектрального та кореляційного виявлення сигналів, математичної статистики, теорії завадостійкого кодування, теорії ймовірності, теорії оптимізації, теорії адаптивних систем, імітаційного та аналітичного моделювання. Теоритичні та практичні результати: отримала подальший розвиток теорія таймерного кодування для застосування її в системах радіозв'язку; розроблено метод адаптивного синтезу таймерних сигналів з ортогональним частотно-кодовим розділенням каналів (TSC MC-OCDM) в умовах впливу навмисних завад; удосконалено метод адаптивного синтезу таймерних сигналів з псевдовипадковим переналаштуванням робочої частоти (TSC FHSS) для їх застосування в умовах впливу навмисних завад; вперше запропоновано метод адаптивного вибору режиму синтезу таймерних сигналів в умовах впливу навмисних завад.^UThe object of research is the process of functioning of radio communication systems with timer signals in conditions of electronic warfare. The subject of research is the synthesis of signals based on timer coding and interference-proof technologies that provide information stability of radio communication systems. Research methods. The following methods were used to solve the scientific problem: information theories, antagonistic game theories, spectral and correlation signal detection theory, mathematical statistics, fault-tolerant coding theory, probability theory, optimization theory, adaptive systems theory, simulation and analytics. Theoretical and practical results: the theory of timer coding for its application in radio communication systems has been further developed; the method of adaptive synthesis of timer signals with orthogonal frequency-code division of channels (TSC MC-OCDM) under conditions of influence of deliberate interference is developed; the method of adaptive synthesis of timer signals with pseudorandom frequency tuning (TSC FHSS) for their application in the conditions of intentional interference is improved; for the first time the method of adaptive choice of the mode of synthesis of timer signals in the conditions of influence of intentional interference is proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського