Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (147)Книжкові видання та компакт-диски (87)
Пошуковий запит: (<.>K=СУДНОБУДУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Удовицький Д.В. 
Автоматизована система розкрою листового прокату в суднобудуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.04 / Д.В. Удовицький ; Укр. держ. мор.техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2001. — 15 с.: рис. — укp.

Розроблено метод автоматичного формування планів розкрою та призначення маршрутів вирізки деталей. Запропоновано методи, які забезпечують виконання технологічних вимог, дозволяють враховувати організаційні особливості виробництва, мінімізувати теплові деформації, витрати електроенергії та робочих газів у процесі теплового різання. Наведено методи автоматичного розрахунку та використання розмірених відходів. Запропоновано проект автоматизованого робочого місця для подолання недоліків, властивих прийнятій організації технологічної підготовки суднобудівного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-060.13
Шифр НБУВ: РА314145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Невинський О.Г. 
Вермикуліто-силікатний теплоізоляційний матеріал підвищеної міцності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.Г. Невинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 17 с. — укp.

Розроблено технологію теплоізоляційного матеріалу підвищеної міцності для суднобудування. Обгрунтовано вибір компонентів, а саме: силікатного в'яжучого, спученого вермикуліту та затверджувача. Установлено їх оптимальне співвідношення у суміші. Вивчено вплив сипких і волокнистих заповнювачів, гідрофобізаторів, модифікаторів на процеси взаємодії між компонентами та властивості вермикуліто-силікатного матеріалу (ВСМ). З використанням методів РФА, ІЧС, ДТА, ЕМА показано структурні та фазові перетворення у процеси термообробки суміші з модифікувальними домішками. Розроблено та впроваджено технологічну схему промислового виробництва плит теплоізоляційного матералу. Наведено результати промислових випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307.6 + Л411 +
Шифр НБУВ: РА360855

Рубрики:

      
3.

Пісьменна К.С. 
Господарсько-правове забезпечення стимулювання розвитку суднобудування та судноремонту: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / К.С. Пісьменна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено зміст, напрямки й об'єкти промислової політики держави у сфері суднобудівної промисловості, вдосконалено механізми її реалізації. Проаналізовано стан, тенденції та світовий досвід державного стимулювання розвитку даної промисловості як об'єкта господарсько-правового впливу. Виявлено недоліки законодавчого регулювання господарської діяльності підприємств галузі та запропоновано шляхи його вдосконалення. Доведено, що коло об'єктів промислової політики у сфері суднобудівної промисловості має бути розширене. Запропоновано використовувати господарсько-правові засоби стимулювання у суднобудуванні та судноремонті, судновому машинобудуванні та морському приладобудуванні, що мають бути визнані пріоритетними галузями промисловості. Увагу приділено вдосконаленню систем і законодавства. Зазначено необхідність розробки та прийняття відповідних програм економічного розвитку, що мають складати ієрархічну систему. Досліджено певні господарсько-правові засоби промислової політики у сфері суднобудівної промисловості, наведено механізм формування галузевої політики держави у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.4 + Х839(4УКР)921.16 +
Шифр НБУВ: РА362545

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Зінченко А.І. 
Інструментарій забезпечення розвитку суднобудівних підприємств в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.І. Зінченко ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність специфічного підходу до організації та регулювання діяльності суднобудівних підприємств в Україні. Описано основні тенденції та закономірності розвитку суднобудування за умов ринку. Визначено основні фактори, що суттєво впливають на функціонування суднобудування. Вивчено досвід провідних світових суднобудівних країн. Запропоновано систему оцінювання організаційно-економічного механізму функціонування у сфері суднобудування. Розроблено й обгрунтовано необхідні державні акти програмного та предметно-орієнтованого характеру для активізації економічно ефективних процесів у сфері суднобудування. Сформульовано стратегічні напрями розвитку даної галузі. Обгрунтовано конкретні пропозиції з метою формування ключових організаційних передумов економічного забезпечення реалізації програмно-цільового механізму підвищення ефективності суднобудування в Україні. Розроблено концепцію поетапного підходу до формування організаційно-економічного механізму розвитку й ефективного функціонування галузі суднобудування України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.41 +
Шифр НБУВ: РА363870

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Яглицький Ю.К. 
Інформаційне моделювання та управління проектами плазово-технологічної підготовки виробництва у суднобудуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Ю.К. Яглицький ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методику моделювання інформаційних потоків та дослідження розрахункових даних і документообігу плазово-технологічної підготовки виробництва (ПТПВ) верфі з використанням інформаційної моделі "суть - зв'язок", які дають змогу створювати формалізовані моделі інформаційної системи ПТПВ у графічній формі - схемах інформаційних потоків з метою оптимізування інформаційної моделі та організаційної структури ПТПВ. Показано, що інформаційне моделювання та управління проектом є основними функціями ІС ПТПВ верфі, які реалізують у межах віртуального підприємства об'єднане комп'ютерне середовище, призначене для створення завершеної віртуальної моделі судна. Визначено, що сучасна система керування верфі повинна містити підсистеми планування та контролю, структурування організації та керування персоналом, інформаційного забезпечення та, як часткова функція, керування проектами ПТПВ, що забезпечує певну координацію зазначених систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-06-64 +
Шифр НБУВ: РА325405

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Цикало Н. В. 
Конструктивно-технологічне удосконалення надбудов та корпусів морських транспортних суден на основі гофрованих елементів і великогабаритних листів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.08.03 / Н. В. Цикало ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2011. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання конструктивно-технологічного удосконалення надбудов і корпусів морських транспортних суден (КМТС) на основі гофрованих елементів і великогабаритного листового прокату (ЛП), що знижує трудомісткість виготовлення та собівартість суден, підвищує їх технологічність і конкурентоспроможність на світовому ринку. Проаналізовано тенденції розвитку сучасного суднобудування, технологічні особливості (ТО) виготовлення надбудов та КМТС, визначено основні задачі досліджень. Розкрито ТО використання гофрованих конструкцій (ГК) для виготовлення зовнішніх стінок суднових надбудов (СНБ) і вирішено завдання вибору оптимального перерізу (ОП) гофра. Розроблено програму розрахунків міцнісних характеристик гофра ОП і методику заміни зовнішніх стінок СНБ у вигляді плоских полотнищ з привареним набором на ГК, проаналізовано їх вібраційну стійкість та експлуатаційну міцність. Описано технологію виготовлення тонкостінних гофрованих модуль-панелей, наведено технічні вимоги до устаткування й спроектовано ділянку штампування даних модуль-панелей. Висвітлено особливості виготовлення й обробки великогабаритних листів українськими металургійними та суднобудівними підприємствами. Розроблено методичні рекомендації щодо вибору розмірів ЛП в проектуванні нових технологічних корпусів суден з високою конкурентоспроможністю на вітчизняному й світовому суднобудівних ринках. Визначено довжину зварних з'єднань для корпусів суден і плавучих доків з використанням ЛП різних розмірів, що допомагають на проектній стадії оцінювати технологічність проектів, які розробляються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О424.1-06
Шифр НБУВ: РА380832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Василькова Н.В. 
Маркетингове забезпечення конкурентної стратегії глобальної галузі (на прикладі суднобудування України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.В. Василькова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено, що успішна діяльність на глобальному ринку можлива лише за умов розробки та реалізації обгрунтованої стратегічної концепції з урахуванням усіх чинників глобального конкурентного середовища, що передбачає проведення маркетингових досліджень світового ринку. На основі аналізу світового й українського суднобудування визначено ключові фактори успіху у даній галузі, а також запропоновано стратегічні альтернативи щодо вітчизняної суднобудівної промисловості, в основу яких покладено конкурентні стратегії, що орієнтовані на продукт, ринок, якість, витрати та інновації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-211.1 + У9(4УКР)305.851.527.4-211.1
Шифр НБУВ: РА308982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Пащенко О.В. 
Методичне забезпечення процесу прийняття інвестиційних рішень на підприємствах суднобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Пащенко ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення управління інвестиційною діяльністю суднобудівних підприємств, зокрема, процедури прийняття інвестиційних рішень. Проаналізовано сучасний стан інвестицій у галузь суднобудування в Україні, досліджено основні проблеми та перспективи її розвитку. Розглянуто сучасні методичні підходи щодо оцінювання інвестиційної привабливості суднобудівних підприємств України, визначено основні фактори її зростання. На підставі аналізу ефективності інвестиційної діяльності суднобудівних підриємств Миколаївського регіону узагальнено тенденції розвитку суднобудування, особливості та фактори ефективності інвестиційних процесів. Розроблено пропозиції щодо удосконалення методики оцінювання інвестиційної привабливості суднобудівних підприємств. Обгрунтовано систему показників, на підставі яких проводиться розрахунок інтегрального показника. Доведено доцільність використання теорії нечіткої логіки для моделювання процесу прийняття інвестиційних рішень у суднобудуванні. Для вхідних параметрів моделі визначено лінгвістичні терми та побудовано функції належності. На базі експертних оцінок встановлено критерій вихідного параметра, за яким приймається формальне рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.41-56 +
Шифр НБУВ: РА368254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Пащенко О.В. 
Методичне забезпечення процесу прийняття інвестиційних рішень на підприємствах суднобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Пащенко ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення управління інвестиційною діяльністю суднобудівних підприємств, зокрема, процедури прийняття інвестиційних рішень. Проаналізовано сучасний стан інвестицій у галузь суднобудування в Україні, досліджено основні проблеми та перспективи її розвитку. Розглянуто сучасні методичні підходи щодо оцінювання інвестиційної привабливості суднобудівних підприємств України, визначено основні фактори її зростання. На підставі аналізу ефективності інвестиційної діяльності суднобудівних підриємств Миколаївського регіону узагальнено тенденції розвитку суднобудування, особливості та фактори ефективності інвестиційних процесів. Розроблено пропозиції щодо удосконалення методики оцінювання інвестиційної привабливості суднобудівних підприємств. Обгрунтовано систему показників, на підставі яких проводиться розрахунок інтегрального показника. Доведено доцільність використання теорії нечіткої логіки для моделювання процесу прийняття інвестиційних рішень у суднобудуванні. Для вхідних параметрів моделі визначено лінгвістичні терми та побудовано функції належності. На базі експертних оцінок встановлено критерій вихідного параметра, за яким приймається формальне рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.41-56 +
Шифр НБУВ: РА368254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Пащенко О.В. 
Методичне забезпечення процесу прийняття інвестиційних рішень на підприємствах суднобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Пащенко ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення управління інвестиційною діяльністю суднобудівних підприємств, зокрема, процедури прийняття інвестиційних рішень. Проаналізовано сучасний стан інвестицій у галузь суднобудування в Україні, досліджено основні проблеми та перспективи її розвитку. Розглянуто сучасні методичні підходи щодо оцінювання інвестиційної привабливості суднобудівних підприємств України, визначено основні фактори її зростання. На підставі аналізу ефективності інвестиційної діяльності суднобудівних підриємств Миколаївського регіону узагальнено тенденції розвитку суднобудування, особливості та фактори ефективності інвестиційних процесів. Розроблено пропозиції щодо удосконалення методики оцінювання інвестиційної привабливості суднобудівних підприємств. Обгрунтовано систему показників, на підставі яких проводиться розрахунок інтегрального показника. Доведено доцільність використання теорії нечіткої логіки для моделювання процесу прийняття інвестиційних рішень у суднобудуванні. Для вхідних параметрів моделі визначено лінгвістичні терми та побудовано функції належності. На базі експертних оцінок встановлено критерій вихідного параметра, за яким приймається формальне рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.41-56 +
Шифр НБУВ: РА368254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Захараш Н.В. 
Місце кредиту у фінансовому забезпеченні суднобудівних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.В. Захараш ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання кредитування суднобудівних підприємств українськими банками. Розглянуто коло питань, а саме, аналіз сучасного стану кредитних взаємовідносин банків та суднобудівних підприємств, перспектив та шляхів їх розвитку. Пріоритетність суднобудування в національній економіці та ризикованість цієї галузі, з точки зору надання позик, обумовлюють необхідність удосконалення процесу надання позик цим підприємствам. Значну увагу приділено проблемі аналізу кредитоспроможності позичальника, як основного способу захисту від кредитного ризику. Проаналізовано підходи вітчизняних та іноземних банків до оцінки позичальників та розроблено методику оцінки кредитоспроможності суднобудівних підприємств. Надано рекомендації щодо створення оптимального організаційно-економічного середовища для кредитування суднобудівної галузі комерційними банками України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.527.4-93
Шифр НБУВ: РА314548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кобалія Д. Р. 
Музеєфікація об'єктів підводної культурної спадщини (на прикладі кораблів Дніпровської гребної флотилії в музеї історії запорозького козацтва на о. Хортиця): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / Д. Р. Кобалія ; НАН України, Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури, Центр пам'яткознавства. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено причини виникнення Дніпровської флотилії як складової південних військово-морських сил Російської Імперії, визначено її місце у розвитку військового суднобудування та взаємозв'язку з традиціями та досвідом запорозьких майстрів. Виявлено та систематизовано блок письмових джерел, що дозволяють визначити всі етапи становлення та розвитку кораблебудівної галузі в Україні. Розглянуто створення флотилії як прикладу роботи усього державного механізму у динамічному режимі, з урахуванням економічного розвитку країни, системи управління та внутрішньої політики царизму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4УКР-4ЗАП)76:Т + Т3(4УКР-4ЗАП) л60
Шифр НБУВ: РА380254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Івашевська О.М. 
Облік і аналіз ліквідних активів (на прикладі суднобудівних та судноремонтних підприємств АР Крим): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Івашевська ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "ліквідні активи", обгрунтовано нові підходи до вирішення питань щодо уточнення класифікації активів за строком використання, ступенем ліквідності, імовірністю зміни вартості. Досліджено макроекономічні, галузеві та внутрішні чинники дефіциту ліквідних активів, а також обгрунтовано заходи щодо підвищення платоспроможності підприємств суднобудівного комплексу України. Розроблено пропозиції, спрямовані на вдосконалення організації та методики обліку грошових документів, поточних фінансових інвестицій, дебіторської заборгованості замовників за будівельними контрактами, операцій рефінансування такої заборгованості. Визначено напрями вдосконалення балансу та звітності про рух грошових коштів з метою поглиблення аналізу ліквідних активів і прогнозування грошових потоків. Розроблено модель автоматизованої обробки інформації про рух грошових коштів у системі "ІС : Підприємство", форми звітів про рух цих коштів і методику їх формування у комп'ютерному середовищі. Подано рекомендації щодо уточнення розрахунку коефіцієнтів ліквідності, платоспроможності, а також розвитку системи поточого аналізу та короткострокового фінансового планування ліквідних активів. Здійснено поточний і перспективний аналіз грошових активів, ліквідності та визначено шляхи поліпшення платоспроможності підприємств суднобудування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-6КРИ)230.585.152.74-145.711.2 + У053.9(4УКР-6КРИ)305.851.527.4-571 +
Шифр НБУВ: РА348311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Щедролосєв О.В. 
Основи удосконалювання енерговикористання в спеціальних енергетичних системах універсальних наливних суден: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.05 / О.В. Щедролосєв ; Нац. ун-т кораблебудування ім. Макарова. — Миколаїв, 2004. — 37 с. — укp.

З метою оптимізації процесу енерговикористання у спеціальних енергетичних ситемах "підігрів - вивантаження" наливних суден удосконалено теорію спільної роботи систем підігріву та вивантаження високов'язких вантажів, що перевозяться, поліпшено технічні засоби, технологічні процеси та режими їх роботи, що підвищують економічність експлуатації та надійність запропонованих методів проектування. Вперше застосовано системний підхід та імітаційне математичне моделювання функціонування технічних засобів і технологічних процесів у загальній взаємозалежній системі з судновою енергетичною установкою, корпусом судна, вантажем і зовнішнім середовищем. Вирішено науково-прикладну проблему підвищення енергоефективності систем "підігрів - вивантаження" і в цілому суднової енергетичної установки універсальних і спеціальних наливних суден, що має суттєве значення для галузей суднобудування, морського та річкового флотів, а також транспорту та інших видів господарської діяльності, пов'язаної з перевезенням, збереженням та вивантаженням високов'язких рідких продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.144.1-082-32 + О484.84 +
Шифр НБУВ: РА332945

Рубрики:

      
15.

Щербина С.Є. 
Особливості перебігу ранніх клімактеричних порушень у робітниць основних професій суднобудування та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.Є. Щербина ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3 + Р712.59-3

Рубрики:

      
16.

Авраменко О.В. 
Поширення гідродинамічних хвиль у системах з неоднорідною структурою: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.05 / О.В. Авраменко ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Одержано найвище наближення еволюційних рівнянь для обвідної хвильового пакету на поверхні контакту гідродинамічних середовищ з різними властивостями з застосуванням методологічно обгрунтованого алгоритму методу багатомасштабних розвинень у вищих наближеннях за активного використання сучасних пакетів символьних обчислень. Досліджено основні класи задач стосовно гідропружних та гідродинамічних систем, одержано нові аналітичні розв'язки та дисперсійні співвідношення, проведено їх числовий аналіз. Виявлено нові властивості, закономірності та механічні ефекти, характерні для хвильових процесів, що вивчаються, та обумовлені наявністю фізичних і геометричних неоднорідностей. Зазначено, що одержані результати досліджень мають теоретичне та практичне значення у океанології, біомеханіці, гемодинаміці, гідравліці, гідроакустиці, машино- та суднобудуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.36в730,022 +
Шифр НБУВ: РА323443

      
17.

Рижева Н.О. 
Суднобудування в Україні: етапи й особливості розвитку (від давнини до початку ХХ ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Н.О. Рижева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Досліджено виникнення, становлення та розвиток суднобудування в Україні. Будівництво суден проаналізовано на широкому історичному тлі з поєднанням комплексу складників (економічного, соціально-політичного та технічного). Доведено, що відповідно до "часових" історичних епох суднобудування в Україні стимулювало появу певних видів ремесел і спонукало до формування прошарку майстрових, які накопичували значний досвід і знання. Визначено, що в індустріальному суспільстві феноменом суднобудування стає концентрація наукомістких технологій, а згодом і впровадження технічних досягнень в інші галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-24 + О42-06 г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА375172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Савицький І.А. 
Удосконалення технологічного процесу виготовлення суднових корпусних конструкцій з використанням цифрових технологій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / І.А. Савицький ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2008. — 23 с. — укp.

Установлено, що незбалансоване підвищення точності виготовлення суднових конструкцій за новими стандартами точності не забезпечує зменшення трудомісткості складальних робіт та підвищення якості кінцевого виробу через наявність технологічних чинників, якими є кількість і тип технологічних операцій, припуски (їх наявність), величини зварювальних зазорів, що теж мають значний вплив, внаслідок чого якість кінцевого виробу може бути одержана за менш жорстких вимог щодо точності. Розвинуто метод експертних оцінок для прогнозування точності виготовлення суднових конструкцій шляхом адаптації до умов суднобудування методик обробки результатів оцінювання та встановлення компетентності експертів, урахування неформалізованих чинників, що виникають під час виготовлення конструкцій, зокрема у разі визначення неврахованих похибок. Розроблено математичну модель, що описує вплив величин допусків та їх уніфікації, кількості та типу технологічних операцій, застосованої технології за наявності припуску, величини зварювальних зазорів на трудомісткість операцій збірки. Запропоновано систематизацію елементів конструкцій за рівнем впливу на складальні процеси, що дозволяє збільшити ефективність заходів щодо підвищення точності виготовлення суднових корпусних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-064 +
Шифр НБУВ: РА360759

Рубрики:

      
19.

Прокопович Л.Б. 
Управління витратами виробництва на підприємствах суднобудування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.Б. Прокопович ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2007. — 20 с. — укp.

Вирішено науково-практичну проблему вдосконалення управління витратами виробництва суднобудівних підприємств. З урахуванням виявлених проблем оперативного управління цими витратами на підставі планово-облікових одиниць запропоновано вдосконалення існуючої системи за допомогою центрів відповідальності. Розроблено класифікацію факторів, що впливають на формування системи центрів відповідальності у суднобудівній галузі. Систематизовано основні мотиваційні фактори системи управління витратами на підставі центрів відповідальності. Запропоновано методику оцінки доцільності існування певного центру відповідальності в ієрархії, за допомогою коефіцієнтів керування витратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.585.152.741-148.6 + У9(4УКР)305.851.527.41-86-21 +
Шифр НБУВ: РА348435

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Слуцький М.Г. 
Управління проектами будівництва композитних плавучих споруд: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / М.Г. Слуцький ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2006. — 21 с. — укp.

Проаналізовано світовий і вітчизняний досвід будівництва композитних плавучих споруд. Розглянуто сучасні принципи та методи управління проектами у даній галузі суднобудування, розроблено наукові засади даного процесу. Встановлено, що для будівництва композитних плавучих споруд найбільш раціональними є трирівнева система керування виробництвом. Для моделювання функціональних задач використано напрямлені графи, що відображають типові фрагменти технічної підготовки суднобудівного виробництва. Вперше розроблено математичну модель керування суднобудівним виробництвом, запропоновано алгоритми її розрахунку. Визначено базові принципи проектування автоматизованої системи керування будівництвом композитних плавучих споруд. Результати наукового досліження впроваджено у виробництво та рекомендовано використовувати на суднобудівних підприємствах України та країн СНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.4-210.301 +
Шифр НБУВ: РА343938

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського