Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (807)Книжкові видання та компакт-диски (137)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=СТОМАТОЛОГІЧНЕ$<.>+<.>K=ПРОТЕЗУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лихота К.М. 
Адгезивна техніка герметизації кореневого каналу при штифтовому протезуванні зубів композитними матеріалами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.М. Лихота ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено методику підготовки кореневого каналу адгезивними системами для штифтового протезування зубів з використанням композитних матеріалів і волоконних структур. Вивчено склад мікрофлори кореневого каналу, що є наявним під час ендодонтичної підготовки та герметизації його адгезивними системами. Визначено ефективність з'єднання "fiber"-вкладки з тканинами зуба. Упроваджено до практики методику виготовлення штифтів і штифтових конструкцій з використанням вітчизняних матеріалів - адгезивних і композиційних систем і волоконних структур. Здійснено порівняльну оцінку сталевих і волоконних конструкцій для протезування зубів штифтами і штифтовими конструкціями. Вивчено поводження штифтових конструкцій у ротовій порожнині за жувального навантаження. Розглянуто питання стосовно показань для застосування металево-куксових вкладок з одночасним зниженням кількості ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335935

Рубрики:

      
2.

Лазоришинець В.В. 
Аномалія Ебштейна (проблеми діагностики та хірургічного лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.04 / В.В. Лазоришинець ; Ін-т серцево-судин. хірургії АМН України. — К., 2002. — 31 с. — укp.

Розглянуто проблеми діагностики та хірургічного лікування різних форм аномалії Ебштейна (АЕ) з використанням ехокардіографії, ангіокардіографії та рентгенографії. Досліджено клінічні, гемодинамічні і морфологічні особливості різних типів АЕ, наведено результати різних методів їх хірургічного лікування (протезування трикуспідального клапана, пластичних операцій на клапані, відновлення конфігурації правого шлуночка). Розроблено алгоритм діагностики та хірургічного лікування АЕ. На підставі вивчення симптоматики захворювання розроблено та впроваджено в клінічну практику комплексну систему діагностики аритмій з використанням електрофізіологічного дослідження, що дозволяє виявити пацієнтів із супутнім синдромом перезбудження та визначити показання до переривання додаткових провідних шляхів на доопераційному етапі. Проведено порівняльний аналіз безпосередніх та віддалених результатів хірургічного лікування у пацієнтів з АЕ та встановлено переваги пластичних операцій у порівнянні з протезуванням трикуспідального клапана.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.501
Шифр НБУВ: РА318474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Головкіна В.Ю. 
Вдосконалення терапевтичної і ортопедичної підготовки кореня при протезуванні хворих з відсутністю коронки зуба: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Ю. Головкіна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше на території міста обласного підпорядкування (Стаханов на Луганщині) вивчено розповсюдженість повної втрати коронки зубів у населення, проаналізовано стан ортопедичної допомоги таким хворим і якість протезування штифтовими конструкціями. Визначено динаміку мікротвердості кореневого дентину зубів після ендонтичного лікування залежно від терміну його проведення. Встановлено, що методи препарування кореневого дентину (ручними інструментами або вібраційною звуковою системою) вірогідно не змінюють показники його мікротвердості. Вперше визначено показники електроопору різних ділянок кореневого дентину за різних видів ендодонтичної обробки й електроопору кореневих пломбувальних матеріалів. Розроблено прилад і спосіб підготовки кореня зуба до кріплення штифтової конструкції, який грунтується на постійному вимірі електроопору кореневого дентину. Вперше встановлено, що застосування підготовки кореня зуба з виміром електроопору кореневого дентину сприяє підвищенню ефективності протезування хворих з повним дефектом коронки зубів штифтовими конструкціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с +
Шифр НБУВ: РА355405

      
4.

Лисюк С.В. 
Вибір методів місцевої ін'єкційної анестезії при протезуванні незнімними суцільнолитими протезами на основі порівняльної клініко-лабораторної оцінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Лисюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено зміни швидкості кровотоку у судинах пульпи різних груп зубів на верхній та нижній щелепах за використання різних методик та засобів місцевої ін'єкційної анестезії. Встановлено кореляцію змін швидкості пульпарного кровотоку та ефективності місцевого ін'єкційного знеболення. Виявлено різний вплив мандибулярної анестезії на гемодинаміку одно- та багатокореневих зубів на нижній щелепі. Об'єктивно підтверджено, що ефективне знеболення твердих тканин забезпечується під час зниження швидкості пульпарного кровотоку не менше ніж на 40 % за перші 10 хв. після ін'єкції. Досліджено вплив місцевої ін'єкційної анестезії на зміни потужності термовипромінювання слизової оболонки за використання різних методик місцевої ін'єкційної анестезії. Встановлено кореляційний зв'язок змін потужності термовипромінювання та швидкості пульпарного кровотоку. Проведено кількісну оцінку електроодонтометричних показників за використання інтралігаментарної та інтрасептальної анестезії. Проведено комплексну оцінку комбінації провідникової, інтралігаментарної та інтрасептальної анестезії під час знеболення молярів нижньої щелепи. Запропоновано схему вибору методики місцевої ін'єкційної анестезії, що враховує особливості втручань у клініці ортопедичної стоматології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА328473

Рубрики:

      
5.

Кріль А.Й. 
Використання натуральних зубів в ортопедичному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.Й. Кріль ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням протезування пацієнтів протезами, виготовленими з використанням коронкових частин видалених природних зубів. Вивчено динаміку виникнення і розвитку дефектів зубних рядів та потребу у різних конструкційних матеріалах для виготовлення протезів у жителів Івано-Франківська та області. Проведено експериментальне вивчення механічних та фізико-хімічних властивостей натуральних зубів на етапах виготовлення протезу. Розроблено раціональні технології виготовлення незнімних та знімних конструкцій зубних протезів з використанням видалених зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

      
6.

Зубченко С.Г. 
Вплив фіксуючих елементів часткових знімних пластинкових протезів на опорні зуби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.Г. Зубченко ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2007. — 19 с. — укp.

На підставі результатів статистичного дослідження потреби населення стосовно протезування знімними конструкціями та з'ясовано, що кількість міського та сільського населення, яке звернулося за ортопедичною допомогою, становить відповідно 98,27 % і 1,73 %. Установлено, що найчастіше використовуються часткові знімні пластинкові протези з кламерною фіксацією для заміщення дефектів зубних рядів (62,18 % випадків). Їх головним недоліком є те, що вони розташовані на тканинах, які мало пристосовані до сприйняття жувального тиску. Тому за допомогою кламерів не тільки досягається відносна стійкість протезів, а й виконуються інші завдання, від яких залежить моральний стан різних елементів протезного ложа - слизової оболонки (СО), зубів і кісткової тканини. Використання певної системи кламерів та інших фокусувальних пристроїв залежить від клінічної ситуації, впливу її на біомеханіку пародонта опорних зубів і компресії СО. Зазначено, що базуючись на принципі вибору системи фіксації протезів - зняття підвищеного тиску на СО та кісткову тканину протезного ложа з одночасним строго дозованим перерозподілом тиску на пародонт опорних зубів, здійснено математичне моделювання конструкції часткових знімних протезів з різними фокусувальними елементами за кінцевих дефектів зубного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668 +
Шифр НБУВ: РА350123

Рубрики:

      
7.

Підгірний Я.М. 
Екстракорпоральна детоксикація та її місце в лікуванні синдрому поліорганної недостатності: автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.30 / Я.М. Підгірний ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2009. — 38 с. — укp.

Висвітлено питання окремих ланок патогенезу, клініки та діагностики дисфункції головних природних детоксикаційних систем (ниркової, печінкової, гастроінтестинальної) як компоненту синдрому поліорганної дисфункції. На основі удосконалених критеріїв діагностики дисфункції природних детоксикаційних систем вона розмежована на три ступені тяжкості: компенсована та декомпенсована недостатності та неспроможність. Охарактеризовано детоксикаційний ефект різних технологій еферентної терапії та їх вплив на гомеостаз критичних хворих і розроблено алгоритм їх включення в комплекс інтенсивної терапії (ІТ) хворих з поліорганною дисфункцією. У хворих з компенсованою стадією гострої ниркової дисфункції (ГНД) рання цілеспрямована ІТ, доповнена нутритивною підтримкою, прискорює регрес симптомів синдрому поліорганної дисфункції (СПОД). У разі некомпенсованої стадії включення в комплекс ІТ гемодіалізу супроводжується швидшим відновленням функції нирок і регресом самого СПОД. У хворих з нирковою неспроможністю оптимальним методом протезування ниркової дисфункції є повільна пролонгована гемодіафільтрація. У хворих з компенсованою гострою печінковою дисфукцією (ГПечД) інфузійна терапія з нутритивною підтримкою з переходом на раннє ентеральне харчування, доповнена ентеросорбцією з селективною деконтамінацією кишок прискорює нормалізацію гемостазу, пігментної функції та рівня цитолітичних ферментів. У хворих з некомпенсованою ГПечД доповнення вищенаведеного комплексу ІТ плазмаферезом дозволило швидше регресувати ознакам гіпокоагуляції, детоксикаційної функції, енцефалопатії. У разі неспроможності печінки включення в комплекс ІТ альбумінового діалізу забезпечували швидший регрес ознак синдрому системної відповіді організму на запалення (SIRS), нормалізацію пігментної, синтетичної та дезінтоксикаційної функції печінки. У хворих з компенсованою дисфункцією ШКТ раннє ентеральне харчування призводить до більш швидкого регресу симптомів синдрому гастроінтестинальної дисфункції (СГІД), тяжкості стану та СПОД. У хворих з некомпенсованим СГІД застосування селективної деконтамінації ШКТ, інтестинальної оксигенації та ентеросорбції призводить до швидшого регресу ознак SIRS, зменшення тяжкості стану хворих, проявів СПОД та його компонента СГІД. У разі неспроможності ШКТ включення в комплекс ІТ інтестинальної оксигенації-ентеросорбції перфтораном призводить до швидшого регресу явищ SIRS, поліпшення загального стану хворих регресу СПОД взагалі та СГІД зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.7 + Р252.7 + Р252.7
Шифр НБУВ: РА367246

Рубрики:

      
8.

Харитонов О.Д. 
Ендопротезування у випадках зламів шийки стегна: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Д. Харитонов ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення якості лікування зламів шийки стегна за допомогою операції ендопротезування. В дисертації рентгенологічним, морфологічним та денситометричним методами встановлено зміни кісткової тканини, характерні для остеопорозу у 59% осіб віком 65 років і більше у випадках зламів шийки стегна. На цій підставі визначені диференційовані показання до ендопротезування з урахуванням віку, ступеня остеопорозу, форми проксимального відділу стегна та активності пацієнта. Доведено необхідність застосування кісткового цементу в разі однополюсного протезування за наявності остеопорозу. Удосконалені окремі елементи техніки однополюсного ендопротезування. Запропоновано комплексну методику поопераційного лікування. Вперше опрацьовано й застосовано спосіб профілактики поопераційного набряку у випадках ендопротезування шляхом використання поєднаної дії препаратів системної ензимотерапії короткої та пролонгованої дії - Флогензима і Вобензима. Основні результати праці знайшли практичне застосування у клініках під час ендопротезування у випадках зламів шийки стегна. Клінічні дослідження проведено на 107 пацієнтах, рентгенологічні - на рентгенограмах 66 пацієнтів, денситометричні - на 20 пацієнтах і морфологічні - на 28 препаратах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-588

Рубрики:

      
9.

Конопльова Ю.Л. 
Ехокардіологічна оцінка ефективності черезшкірної балонної вальвулопластики при мітральному стенозі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / Ю.Л. Конопльова ; Держ. установа "Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова" АМН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати хірургічного лікування хворих на мітральний стеноз (МС) методом черезшкірної балонної мітральної вальвулопластики (ЧБМВ). На підставі застосування клініко-ехокардіографічних показників визначено її ефективність у порівнянні з черезшлуночковою мітральною комісуротомією (ЧМК) на етапах багаторічного (до 5-ти років) спостереження. Показано, що в результаті проведення ЧБМВ і ЧМК у хворих на МС у ранньому післяопераційному періоді поряд з клінічним покращанням досягнуто збільшення мітрального отвору більш, ніж удвічі, та зниження трансвальвулярного градієнта діастолічного тиску (ТГДТ) більше, ніж на 50 %. У хворих на МС після ЧМК у ранньому післяопераційному періоді зафіксоване більш виражене збільшення площі мітрального отвору (S МО) та зниження ТГДТ у порівнянні з результатами ЧБМВ. Виявлено, що віддалений результат після ЧБМВ (через 5 років) є кращим - частота рестенозів була 12,5 % проти 18,1 % після ЧМК, аналогічною до даних показників була і динаміка морфофункціональних змін серця та клінічного стану хворих, за винятком розмірів лівого передсердя (ЛП), які не корелювали з S МО та ТГДТ. Доведено, що використання даних видів інвазивного лікування МС сприяє нормалізації та значному зниженню систолічного тиску у легеневій артерії навіть у разі вихідної легеневої гіпертензії (ЛГ) III ступеня. Експериментально доведено, що ЧБМВ є методом вибору в лікуванні навіть найбільш тяжких хворих на МС (V стадія вади). Встановлено, що застосування ЧБМВ як остаточного або підготовчого етапу для радикального втручання (протезування мітрального клапана) сприяє поліпшенню гемодинамічного та клінічного стану хворих на МС у 47,4 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.508 +
Шифр НБУВ: РА360231

Рубрики:

      
10.

Кіндій В.Д. 
Клініко-експериментальна оцінка дентальних сплавів для литва після багаторазової переплавки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Д. Кіндій ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 17 с. — укp.

Здійснено клініко-експериментальне обгрунтування можливості використання кобальтохромових та нікелехромових сплавів після багаторазової переплавки для незнімного суцільнолитого протезування. На підставі комплексного використання експериментальних даних і результатів клінічних, біохімічних, бактеріологічних і морфологічних досліджень вперше встановлено фізико-хімічні властивості та мікроструктуру сплавів за їх багаторазової переплавки та визначено біосумісність суцільнолитих конструкцій зубних протезів, виготовлених з даних матерілів. Розроблено новий спосіб рециркуляції сплавів Remanium GM 700 та Remanium CSe, який забезпечує їх підвищену чистоту. Одержано нові дані про хімічний склад, фізико-механічні, технологічні властивості сплавів Remanium GM 700 та Remanium CSe за багаторазової переплавки. За структурою, якісним та кількісним складом елементів встановлено їх відповідність вимогам щодо матеріалів, які використовуються в біологічно активних середовища організму людини. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень наведено оцінку якості незнімних суцільнолитих протезів, виготовлених з багаторазово переплавлених сплавів Remanium GM 700 та Remanium CSe та підтверджено доцільність їх використання у практиці ортопедичної стоматології. Доведено, що новий спосіб рециркуляції підвищує відсоток використання переплавлених матеріалів в ортопедичній стоматології та зменшує витрати сертифікаційних сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА339577

Рубрики:

      
11.

Шутак О.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування вибору конструкційних матеріалів при виготовленні незнімних конструкцій зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Шутак ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення якості незнімного протезування шляхом удосконалення відомих, розроблено нові критерії вибору конструкційних матеріалів. Проведено епідеміологічне обстеження, описано фізико-механічні властивості основних конструкційних матеріалів, що використовуються в незнімному протезуванні, зміну їх характеристик на різних етапах виготовлення та під час використання різних методів виготовлення. Визначено фізико-механічні характеристики природних зубів та проведено їх порівняння з конструкційними матеріалами. Встановлено генотоксичність конструкційних матеріалів та їх вплив на функціональний стан геному людини. Доведено вплив незнімних конструкцій на клітини слизової оболонки порожнини рота та ультраструктурні компоненти мікроциркуляторного русла, вплив незнімних конструкцій на тканини пародонту. Розроблено нову конструкцію протезу з "фізіологічно-функціонально-естетичним" використанням конструкційних матеріалів. Клінічна і функціональна оцінка конструкції незнімного мостоподібного протезу підтверджує його ефективність під час протезування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА319423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Павленко М. О. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування засобів профілактики атрофії альвеолярних відростків при заміщенні дефектів зубних рядів ортопедичними конструкціями: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. О. Павленко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано та опрацьовано новий методичний підхід щодо профілактики атрофії альвеолярного відростку та застосування остеотропної терапії з дентальними імплантатами. Показано, що застосування профілактичних заходів за раціонального протезування призводить до покращання показників рівня атрофії альвеолярного відростку. Обгрунтовано алгоритм комплексних профілактичних заходів щодо втрати кісткової тканини та подальшої ортопедичної реабілітації. Визначено, що гістологічне дослідження підтвердило високу біосумістність та повну резорбцію даних остеотропних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.3-5 + Р668.63
Шифр НБУВ: РА371837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бобокал А.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування керамічної маси "Ультропалін" при незнімному протезуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.М. Бобокал ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Уперше в Україні розроблено та впроваджено в лікувальну практику вітчизняну керамічну масу "Ультропалін" для незнімного зубного протезування. У порівнянні з іншими керамічними масами досліджено фізико-хімічні властивості та підтверджено високоякісні параметри маси, яка не поступається світовим аналогам. Установлено, що вона має низький показник гістотоксичності, не впливає на імунобіологічні властивості ротової рідини та її кислотність, не викликає запальних процесів слизової оболонки порожнини рота. За допомогою клінічних досліджень доведено високу функціональну активність застосування незнімних зубних протезів, облицьованих керамічною масою "Ультропалін".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03 +
Шифр НБУВ: РА325578

      
14.

Арендарюк В.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування збереження вітальності зубів при застосуванні незнімних конструкцій зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.М. Арендарюк ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено питання профілактики ускладнень під час незнімного протезування. Виконано ультраструктурне та біохімічне дослідження пульпи зубів 72 свиней (по 4 нижні різці), яким виготовлялись незнімні протези. Досліджено 80 зразків дентину зубів людини на злам і 20 на електропровідність дентину. За розробленою оригінальною методикою вилікувано косметичними протезами 76 пацієнтів з 246 опорними зубами. На підставі проведеного дослідження запропоновано спосіб дробового препарування зубів, який полягає у розчленуванні препарування на 2 - 4 етапи з інтервалом у 2 тижні та покритті відпрепарованого зуба тимчасовою коронкою, зафіксованою на водопроникний матеріал з доданням сульфату міді. Метод підготовки опорних зубів сприяв ущільнення дентину, зменшив його чутливість до подразників, забезпечив позитивні віддалені результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА312644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Ступницький Р.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування ортопедичного лікування хворих із частковою втратою зубів залежно від стану тканин протезного ложа: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Р.М. Ступницький ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи до надання стоматологічної ортопедичної допомоги, зокрема, розроблено концептуальні засади комплексного лікування хворих із частковою втратою зубів. Визначено вікові особливості будови кісткової тканини альвеолярних відростків, досліджено її морфологічну перебудову у випадку відсутності зубів і після протезування різними видами ортопедичних конструкцій. Вивчено стан показників кісткового метаболізму та цитокінів залежно від щільності кісткової тканини у хворих із частковою відсутністю зубів. У пацієнтів з різними видами зубних протезів визначено особливості окисно-відновних процесів, які характеризують стан прооксидантно-антиоксидантної системи. Математично обгрунтовано конструкції комбінованого зубного протеза на підставі комп'ютерної моделі напружено-деформованого стану системи "протез - опорний зуб-пародонт" залежно від ступеня атрофії альвеолярного відростка. Для корекції метаболічних процесів у тканинах протезного ложа розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів та оцінено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 +
Шифр НБУВ: РА363117

Рубрики:

      
16.

Малюченко М.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування протезування осіб старших вікових груп із патологічною стертістю зубів металокерамічними конструкціями незнімних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.М. Малюченко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 18 с. — укp.

Доповнено класифікацію патологічної стертості площею стирання зубів залежно від віку, ступеня та висоти прикусу. Розроблено алгоритм клінічної діагностики, який дозволяє диференційовано підходити до вибору методу лікування. Доведено, що зуби з І, ІІ ступенем стертості не потребують попередньої терапевтичної та ортопедичної підготовки, а для протезування зубів пацієнтів з ІІІ ступенем зазначена підготовка необхідна. Визначено, що адаптація пацієнтів з І ступенем патологічної стертості до виготовлення металокерамічних протезів відбувається значно швидше, ніж у пацієнтів з ІІ ступенем стирання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА315009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Михайленко Т.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування удосконалених методів лікування та профілактики уражень тканин маргінального пародонту при протезуванні частковими знімними пластинчастими протезами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.М. Михайленко ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив часткових знімних пластинчастих протезів на тканини маргінального пародонта зубів. Запропоновано вдосконалений спосіб виготовлення часткового знімного пластинчастого протезу. За допомогою клініко-статистичного спостереження доведено його лікувальну та профілактичну дію на тканини маргінального пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03
Шифр НБУВ: РА317080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Обідняк В.З. 
Клініко-експериментальне обгрунтування удосконаленої технології виготовлення повних знімних протезів на нижній щелепі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.З. Обідняк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Систематизовано дані щодо проблеми ортопедичного лікування пацієнтів з повною втратою зубів. Проведено епідеміологічне дослідження з метою виявлення потреби у протезуванні мешканців Іванофранківщини. За результатами математичного моделювання (шляхом розв'язання рівнянь другого роду) обгрунтовано оптимальний профіль беззубого ольвеолярного відростка нижньої щелепи. Проведено комплесне фізико-хімічне та токсико-гігієнічне дослідження матеріалу "Біогерм" з наступним використанням його для реконструкції атрофованого альвеолярного відростка. З використанням клінічних, рентгенологічних та іммунологічних методів обстеження встановлено ефективність використання удосконаленої технології виготовлення повних знімних протезів на нижню щелепу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА322441

Рубрики:

      
19.

Орнат Г.С. 
Клініко-лабораторна оцінка імунологічних і генетичних факторів перебігу протезних стоматитів та обгрунтування медикаментозної корекції в комплексному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.С. Орнат ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему ускладнень від використання знімних пластинкових протезів - протезних стоматитів. Встановлено можливу обтяженість до виникнення запального процесу слизової оболонки у разі успадкування пародонтиту і карієсу. Визначено вміст прозапальних цитокінів у крові та ротовій рідині під час запального процесу у порожнині рота під впливом знімних протезів, а також ефективність їх корекції. Досліджено показники клітинної та гуморальної ланок імунної системи у разі протезування знімними конструкціями зубних протезів. Розроблено й апробовано спосіб лікування протезних стоматитів вітчизняним препаратом "Ербісол". З'ясовано, що застосування даного препарату позитивно впливає на клінічні прояви та симптоми запалення слизової оболонки порожнини рота у протезоносіїв, покращує показники імунограми, функціонального стану генотипу епітеліоцитів слизової оболонки рота та знижує підвищену концентрацію цитокінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.111-3
Шифр НБУВ: РА318401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Кабанчук С.В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування застосування безпосереднього протезування на внутрішньокісткових дентальних імплантатах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Кабанчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено реабілітацію 120-ти пацієнтів з дефектами зубних рядів за методом дентальної імплантації за різних термінів протезування. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень доведено високу ефективність застосування методики безпосереднього протезування на дентальних імплантатах. Успішні імплантації становили 95,2 %. З метою корекції метаболічних процесів кісткової тканини пацієнтам групи ризику на етапі підготовки до дентальної імплантації застосовано комплекс медикаментозної остеотропної терапії. Ефективність реабілітації пацієнтів з генералізованим пародонтитом II - III ступеня тяжкості після проведеного комплексу остеотропної корекції за методом дентальної імплантації з раннім і безпосереднім протезуванням становила 97,2 %. Науково обгрунтовано показання та протипоказання до застосування безпосереднього протезування. Розроблено диференційований підхід до визначення термінів протезування під час реабілітації пацієнтів з дефектами зубних рядів з використанням методу дентальної імплантації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА358244

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського