Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (137)Реферативна база даних (13895)Книжкові видання та компакт-диски (1008)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=СТИМУЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2148
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Розсоха Є.В. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Є.В. Розсоха ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати комплексної оцінки нових і перспективних клонових підщеп яблуні у маточнику конкурсного випробування та у полях розсадника за умов Донбасу. Виділено високоінтенсивні морозостійкі підщепи для оцінки їх у розсаднику та саду. Відібрано сорто-підщепні комбінування для вирощування одно- та дворічних садженців. Розроблено прийоми стимулювання кроноутворення в однорічок. Встановлено оптимальні параметри підщеп та висоти їх окулірування. Запропоновано технологію вирощування дворічних садженців з однорічною кроною, щеплених узимку з використанням відсадків-переростків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-313(4УКР55) +
Шифр НБУВ: РА324946

Рубрики:

      
2.

Палапа Н.В. 
Агроекологічна ефективність захисно-стимулюючих сумішей природного походження: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.В. Палапа ; Ін-т агроекол. та біотехнології УААН. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Агроекологічну ефективність препарату досліджено польовим, вегетаційним і лабораторним методами на фоні комплексного застосування різних доз, строків і засобів внесення мінеральних добрив. Встановлено оптимальні норми препарату для 33-х сільськогосподарських культур, розглянуто вплив ЗСС на схожість та енергію проростання насіння, величину врожаю та основні показники його якості, коефіцієнти використання рослинами поживних речовин грунту та мінеральних добрив, стан екологічної рівноваги у біотичному кругообігу речовин, нормативи затрат мінеральних затрат мінеральних добрив на формування одиниці врожаю та їх біоенергетичну ефективність. За результатами даних досліджень вперше розроблено проект КНД "Енергоресурсозберігаюча технологія обробки насіння захисно-стимулюючими сумішами природного походження".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.85 +
Шифр НБУВ: РА322947

Рубрики:

      
3.

Пісковий М.Б. 
Агроекологічна оцінка застосування комплексного біопрепарату і полімінерального добрива при вирощуванні ячменю з підсівом еспарцету: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.Б. Пісковий ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено агроекологічну оцінку комплексного біопрепарату та полімінерального добрива за різних способів застосування, а також їх впливу на біосистему чорнозему типового малогумусного, його поживного режиму, трансформації біомаси кореневих решток, розвитку та формування врожаю ячменю, еспарцету та пшениці озимої. Доведено, що передпосівна обробка насіння ячменю ярого та еспарцету комплексним біопрепаратом (КБП) і полімінеральним добривом (ПМД) позитивно впливають на біологічну активність грунту та стимулюють початковий розвиток рослин, а також забезпечують біологічний захист рослин від хвороб і поліпшують режим їх мінерального живлення. Установлено, що за сумісного застосування КПБ і ПМД приріст урожаю у порівнянні з контролем становив у ячменю ярого - 0,34, еспарцету - 6,6 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-4 +
Шифр НБУВ: РА338811

Рубрики:

      
4.

Ніколаєнко І.В. 
Агроекологічні аспекти вирощування гороху в умовах Східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Ніколаєнко ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо повного використання потенційних можливостей симбіотичної системи горох - бульбочкові бактерії. Доведено доцільність застосування для передпосівної обробки насіння гороху високоефективними екологічно безпечними регуляторами росту рослин ДГ-482, бактозолем на фоні інокуляції комплементарним штамом Rhizobium legumiosarum 263 б. Зазначено, що одночасна стимуляція макро- та мікросимбіотів позитивно впливає на ріст, розвиток рослин гороху, процеси фотосинтезу, формування та розвиток симбіотичного апарату. Встановлено, що нітрогеназна активність на дослідних варіантах більш, ніж удвічі перевищувала нітрогеназну активність на контролі. Зроблено висновок, що стимулятори росту в комплексі з бактеріями підвищують вміст відновленого азоту, а співвідношення вуглецю та азоту підтримується на рівні, оптимальному для азотфіксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Усманова Г.О. 
Агроекологічні основи використання фосфатмобілізуючих бактерій при вирощуванні олійних культур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Г.О. Усманова ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження результатів застосування препаратів альбобактерину та поліміксобактерину в технологіях вирощування ріпаку та соняшнику. Встановлено, що бактеризація насіння олійних культур препаратами фосфатмобілізуючих бактерій сприяє стимуляції росту та розвитку рослин, інтенсифікації накопичення фотосинтетичних пігментів і збільшенню активної поглинальної поверхні коріння, а також покращанню фосфатного й азотного живлення, підвищенню урожайності та поліпшенню якості насіння. Обгрунтовано екологічну, біоенергетичну й економічну доцільність використання альбобактерину та поліміксобактерину в технологіях вирощування олійних культур. Показано, що інтродукція A. album 1 122 і P.polymyxa KB у ризосферу ріпаку та соняшнику позитивно впливає на стан мікробіоценозу - збільшує кількість мікроорганізмів агрономічно цінних груп і підвищує нітрогеназну активність асоціативної мікрофлори у 1,7 - 6,9 разів. З метою підвищення титру та терміну зберігання альбобактерину та поліміксобактерину обгрунтовано доцільність застосовувати у процесі виробництва препаратів твердої мінеральної домішки цеоліт у концентраії 0,5 %, яка не впливає на ефективність їх агроекологічної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.1-449 +
Шифр НБУВ: РА335471

Рубрики:

      
6.

Балабак О.А. 
Агротехнічні особливості вирощування садивного матеріалу дерену справжнього зеленими живцями в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.А. Балабак ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше інтегровано оцінено регенераційну здатність 14-ти сортів дерену справжнього за умов Правобережного Лісостепу України. Установлено особливості вкорінювання різнотипних живців залежно від сортового складу, оптимальні строки заготівлі живців - зважаючи на фенологічні фази їх розвитку, відмінності вкорінювання зелених живців - у взаємозв'зку з метамерністю пагона, строком живцювання та віком маточної рослини. Визначено оптимальні концентрації фізіологічно-активних речовин ауксинової природи, що стимулюють укорінювання. Обгрунтовано заходи дорощування вкорінених живців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337065

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Генгало О.М. 
Агрохімічна оцінка нового виду добрива на основі бурого вугілля при вирощуванні ярої пшениці на лучно-чорноземному грунті Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.М. Генгало ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення органо-мінеральних добрив (ОМД) "ТЕКОС-2" на базі бурого вугілля, яка базується на його збагаченні біологічно активними компонентами та неорганічними солями. Інтенсифікація мікробіологічних процесів за умов компостування та достигання добрива стимулювала підвищення вмісту активних метаболітів життєдіяльності мікроорганізмів. Обгрунтовано оптимальні дози ОМД "ТЕКОС-2" для передпосівного внесення їх під яру пшеницю у разі вирощування її на лучно-чореноземному карбонатному грубопилувато-легко-суглинковому грунті. Встановлено ступінь впливу ОМД на деякі показники родючості лучно-чорноземного карбонатного грунту та особливості формування мікробних угруповань грунту. Визначено інтенсивність деяких фізіологічних і біохімічних процесів у рослинах, коефіцієнти використання основних елементів живлення з добрив, величину та якість врожаю зерна ярої пшениці за умов вирощування її в Північному Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324344

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Акімова В.М. 
Адаптаційні зміни лейкоцитів периферичної крові при дії дозованого фізичного навантаження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.М. Акімова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено роль лейкоцитів периферичної крові у механізмах формування адаптаційно-компенсаторних реакцій організму людей з різним рівнем функціональної активності серця за дії короткотривалого дозованого фізичного навантаження різної інтенсивності. Досліджено особливості змін показників функціональної активності лейкоцитів та ендокринну функцію тимуса у молодих нетренованих практично здорових чоловіків за умов дії двох режимів двоступеневого фізичного навантаження: на рівні 35 % та 50 % належного максимального споживання кисню (НМСК) організмом (помірного навантаження) та 75 % і 100 % НМСК (субмаксимального навантаження), у людей, хворих на стабільну стенокардію, за умов дії помірного навантаження. Встановлено, що протягом першої години після фізичного навантаження як помірної, так і субмаксимальної інтенсивності у здорових людей виникають зміни популяційного складу лейкоцитів крові, виражені у зниженні вмісту лімфоцитів, Т-лімфоцитів, Т-хелперів та Т-цитотоксичних лімфоцитів та зростанні вмісту нейтрофільних гранулоцитів, у той час як загальна кількість лейкоцитів не змінюється. Встановлено стимулювальний ефект фізичного навантаження на показники неспецифічної резистентності організму здорових нетренованих осіб: зростання бактерицидної активності нейтрофілів і тенденцію до активації фагоцитарної функції.Встановлено, що фізичне навантаження помірної інтенсивності у людей, хворих на стабільну стенокардію, викликає зниження кількості Т-хелперів і зростання Т-цитотоксичних лімфоцитів. Вірогідних змін інших показників імунореактивності не встановлено. Показано, що помірне та субмаксимальне фізичне навантаження у здорових чоловіків викликає, в основному, розвиток неспецифічної адаптаційної реакції активації, яка свідчить про стимулювальний вплив обраних режимів фізичного навантаження на імунну систему. Встановлено, що у 25 % осіб, хворих на стабільну стенокардію, вплив помірного фізичного навантаження має стресовий характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7 + Е70*732.242 +
Шифр НБУВ: РА349048

Рубрики:

      
9.

Пацула О.І. 
Адаптаційні реакції соняшника до токсичної дії іонів свинцю та кадмію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.І. Пацула ; Ін-т фізіології рослин і генетики НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено адаптаційні реакції рослин соняшника (РС) до токсичної дії іонів свинцю та кадмію. Встановлено, що у РС під час зростання їх на розчинах ацетату свинцю та хлориду кадмію, важкі метали (ВМ) нагромаджуються в основному у коренях. Доведено, що іони кадмію награмаджуються більшою мірою, ніж іони свинцю. Виявлено зростання індексу толерантності за умов пересаджування рослин з варіантів з нижчими концентраціями ВМ на розчини з вищими. Надходження ВМ у РС призводить до нагромадження перексиду водню в його органах. Особливо суттєво зростає вміст пероксиду за умов пересадки рослин з розчинів з нижчими концентраціями ВМ на розчини з вищими, що вказує на його участь у процесах активації антиоксидантної системи захисту. Підвищення концентрації іонів свинцю у середовищі сприяє зростанню активності каталази у 7-добових рослин, а іони кадмію у високих концентраціях інгібують її активність. Показано зниження активності каталази та пероксидази на розчинах з іонами свинцю та кадмію у 14-добових РС. Встановлено, щоіони кадмію стимулюють нагромадження глутатіону у коренях і пагонах РС, а іони свинцю знижують його концентрацію. Дія іонів свинцю призводить до зниження активності глутатіонредуктази у 7-добових і підвищення її активності у 14-добових РС. Іони кадмію, за умов дії низьких концентрацій, сприяють активації ферменту. Одержано позитивний результат у процесі пересаджування РС з низьких концентрацій хлориду кадмію на вищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-27 +
Шифр НБУВ: РА342395

Рубрики:

      
10.

Федорук Р.С. 
Адаптація корів до умов утримання і доїння та її корекція біологічно активними речовинами і фармакологічними препаратами: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.13 / Р.С. Федорук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 40 с. — укp.

Наведено результати вивчення дії екологічних і технологічних чинників на адаптаційні процеси в організмі корів різного віку та продуктивності, впливу на них розроблених кормових домішок, кватерину, целотерину, аміназину та феназепаму. На підставі даних дослідження крові, молока, тканин окремих органів корів з'ясовано фізіолого-біохімічні механізми адаптаційних реакцій в організмі за дії ряду екологічних і технологічних чинників у різні періоди репродуктивно-продуктивного циклу. Установлено вплив ентерального введення аміназину та феназепаму на рівень основних метаболітів і гормонів у крові та ступінь сорбції й адсорбції їх молочною залозою корів після доїння, а також на концентрацію у крові корів-первісток основних лактогенних гормонів у період лактогенезу й адаптації до машинного доїння. Розроблено схеми та дози застосування вказаних кормових домішок і препаратів, виявлено стимулювальний вплив їх на інтенсивність обмінних процесів, адаптаційну та репродуктивну здатність, функціональну активність молочної залози з вираженою продуктивною дією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273 +
Шифр НБУВ: РА338423

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Літовка 
Адаптивна перебудова кісткової тканини при дефіциті навантаження та механізми її відновлення під впливом дозованої гіпоксичної стимуляції: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Ірина Георгіївна Літовка ; НАН України; Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 46 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Р418-29
Шифр НБУВ: РА346724

Рубрики:

      
12.

Гармашов В.В. 
Адаптивність сортів озимої пшениці й еколого-біологічні основи регуляції їхньої продуктивності в південному Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.В. Гармашов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Визначено шляхи оптимізації процесу функціонування агроценозу за рахунок стимуляції препаратами асоціативних азотфіксувальних і фосфатмобілізувальних бактерій, а також мікробіолоічними препаратами, які мають фунгіцидні властивості, що обмежує застосування техногенних засобів. Виявлено вплив факторів навколишнього середовища, хімічних засобів стимуляції агроценозу та їх біологічних налогів на динаміку формування адаптивного потенціалу сортів, зокрема, польову схожість насіння, зимо- і морозостійкість рослин, генотипну специфіку постфлорального фотосинтезу, особливості перерозподілу та надходження азоту в зерно залежно від умов вирощування. Обгрунтовано суть і генетичну природу формування продукційного потенціалу на підставі морфофізіологічного аналізу, визначенні впливу азотфіксаторів на потенційну продуктивність напівкарликових і середньорослих сортів. З'ясовано вплив загальноприйнятих агротехнічних заходів та елементів біологічної технології на формування продуктивності озимої пшениці залежно від агрометереологічних і біологічних факторів, в тому числі, динаміки водного та мікробіологічного режимів грунту та фітосанітарного стану посівів. Визначено умови формування врожайності та якості зерна різних сортів пшениці у разі застосування штамів і препаратів азотфіксувальних і фосфатмобілізувальних бактерій та біологічних препаратів для захисту рослин від хвороб у порівнянні з дією їх хімічних аналогів за роздільного та комплексного застосування, на підставі чого встановлено ряд нових, теоретичних і практичних положень і обгрунтовано доцільність переходу до технології вирощування озимої пшениці з елементами біологізації з урахуванням сортових особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Кур'ята Н.В. 
Адгезивні та імуномодулюючі властивості бактерій роду ILactobacillus/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Н.В. Кур'ята ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Для групи виділених штамів вперше оцінено здатність до адгезії та гемаглютинації, а також вплив вуглеводів на ці процеси. Виділено групу штамів, адгезія яких не залежала від D-манози. Встановлено вплив pH, пепсину, трипсину, хімотрипсину та лізоциму на здатність вилучених штамів лактобацил до міжклітинної взаємодії. Вперше досліджено антикомплементарну активність у бактерій роду Lactobacillus та показано повну її втрату за умов тривалого зберігання. Показано позитивний вплив перорального прийому живих клітин окремих штамів лактобацил на фагоцитарну та окиснювальну активність перитонеальних макрофагів мишей, досліджено його динаміку. Показано здатність окремих штамів лактобацил стимулювати продукцію сироваткового інтерферону, а також готовність спленоцитів та макрофагів до продукції інтерферонів різних класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265 + Р264.863 +
Шифр НБУВ: РА335557

Рубрики:

      
14.

Кікінчук В. Ю. 
Адміністративні процедури проходження служби в органах внутрішніх справ: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. Ю. Кікінчук ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Уточнено сутність, особливості та види процедур проходження служби в органах внутрішніх справ. З'ясовано адміністративно-правові засади процедур проходження служби в органах внутрішніх справ, запропоновано практично значущі критерії їх класифікації. Охарактеризовано окремі процедури проходження, служби в органах внутрішніх справ: прийняття на службу, службової кар'єри, атестації працівників, стимулювання праці та притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, припинення служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.21-8
Шифр НБУВ: РА377547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Орєхов С. М. 
Адміністративно-правове регулювання в галузі стандартизації, якості продукції, метрології і сертифікації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. М. Орєхов ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито основні теоретико-методологічні підходи щодо дослідження адміністативно-правового регулювання в галузі стандартизації, якості продукції, метрології та сертифікації, подано їх загальнонаукову характеристику. Висвітлено пріоритети та цільові настанови удосконалення адміністративно-правового регулювання в цих галузях, які грунтуються на принципах системності, поєднання прав людини-споживача на якісну продукцію й інтересів держави, врахування позитивного міжнародного досвіду. Визначено сутність законних інтересів громадян України в галузях стандартизації, якості продукції, метрології та сертифікації, розкрито організаційно-правові основи стимулювання їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)175
Шифр НБУВ: РА386250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Медведєв Д. К. 
Адміністративно-правові засади перевезення вантажів автомобільним транспортом: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д. К. Медведєв ; Акад. упр. МВС України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано доктринальне та легальне визначення поняття перевезення вантажів автомобільним транспортом. Рекомендовано органам державної влади у здійсненні регулювання та контролю за перевезенням вантажів застосовувати прямі та непрямі методи одночасно. Вдосконалено визначення обмеження діяльності з перевезення вантажів автотранспортом. Розвинуто положення щодо необхідності розширення вимог вітчизняних ліцензійних умов. Розкрито стимулювання міжнародних перевезень вантажів вітчизняними автотранспортними підприємствами (АТП). Визначено ефективність застосування щодо АТП комплексу заходів юридичної відповідальності. Висвітлено доцільність введення підвищеної відповідальності за провину у формі умислу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.3
Шифр НБУВ: РА374613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Горбанюк 
Адсорбоелектричні ефекти в багатошарових структурах, стимульовані композитними плівками (CuхPd): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Тетяна Іванівна Горбанюк ; НАН України; Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.25 + В379.225
Шифр НБУВ: РА338790

Рубрики:

      
18.

Вага Л.І. 
Азотобактер у грунтах Лісостепу України: поширення і біологічна активність: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.07 / Л.І. Вага ; Уман. нац. ун-т садівництва. — Умань, 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.316.23 + П058.11-82 + Е422.142.2
Шифр НБУВ: РА372792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Супрун В.В. 
Акредитація як механізм інноваційного стимулювання підготовки кадрів для ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / В.В. Супрун ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 1999. — 23 с. — укp.

Досліджується поєднання вимог, що динамічно змінюються, до рівня освіти з соціальними стандартами й економічними можливостями країни в інноваційному механізмі акредитації. Зважаючи на те, що розвиток освіти як специфічного об'єкту управління поєднує в собі інтереси держави, замовника на кваліфікованого працівника, навчального закладу, суспільства, виявляються джерела коштів на проведення акредитації та характер і форми стимулювання підвищення рівня та якості освіти. Розроблено організаційно-економічну структуру, механізм акредитації інноваційного типу. Запропоновано авторську методику рейтингової оцінки освітньої діяльності, що є універсальною для навчальних закладів різних типів і стимулюючою їх до підвищення рівня та статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гамрецький А.А. 
Активація репаративного остеогенезу при порушеннях загоювання переломів довгих кісток (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.А. Гамрецький ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 19 с. — укp.

Враховуючи результати обстеження та лікування пацієнтів з переломами довгих кісток з'ясовано, що після перенесених післяопераційних ускладнень регенераторні властивості кісткової тканини значно знижуються, що призводить до розвитку хибних суглобів. На основі експериментальних досліджень встановлено, що використання ембріональної кісткової тканини сприяє більш активному перебігу репаративного остеогенезу, формуванню та перебудові сформованого регенерату. Розроблено методику прогнозування на базі теорії непарних множин, що дозволяє з високою вірогідністю передбачити розвиток уповільненої консолідації довгих кісток та хибних суглобів на основі анамнестичних та об'єктивних даних, одержаних під час обстеження хворого. Клінічно доведено, що застосування ембріональної кісткової тканини є ефективним методом стимуляції репаративного остеогенезу за ускладнених переломів довгих кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА329598

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського