Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (398)Книжкові видання та компакт-диски (184)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=СТАЛІНСЬКІ$<.>+<.>K=ТАБОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Медвідь О.В. 
Військово-політична діяльність Дмитра Палієва: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.В. Медвідь ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено місце Д.Палієва (1896 - 1944 рр.) в українському національно-визвольному русі першої половини XX ст. Простежено процес формування суспільно-політичних поглядів військовика на тлі соціально-економічного та політичного життя в Західній Україні досліджуваного періоду. Висвітлено його участь у бойових операціях Першої світової війни, військово-організаційну діяльність у період становлення Збройних сил ЗУНР і УНР 1918 - 1920 рр. Досліджено роль Д.Палієва у формуванні праворадикального табору національно-визвольного руху в Західній Україні у міжвоєнний період, його участь у формуванні дивізії "Галичина". Проаналізовано наукові студії Д.Палієва з воєнної історії України XX ст., насамперед Першолистопадової революції 1918 р. на західноукраїнських землях. Показано цінність політичного досвіду та творчого доробку військового діяча для сучасного процесу державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Т3(4УКР33)61-8 Палієв Д. + Ф513(4УКР)6-8 Палієв Д. + Ф513(4УКР33)61
Шифр НБУВ: РА326988

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Шандрівський І.Г. 
Військово-політична та наукова діяльність Миколи Капустянського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.Г. Шандрівський ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено місце та роль діяча Української Народної Республіки Миколи Капустянського (1880 - 1969) в українському національно-визвольному русі першої поливини ХХ ст. Розглянуто процес формування суспільно-політичних поглядів молодого офіцера на тлі соціально-економічного та політичного життя Наддніпрянщини кінця ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено його участь у бойових операціях Першої світової війни, військово-організаційну діяльність у період становлення Збройних сил України 1917 - 1918 рр. Установлено роль М.Капустянського у формуванні праворадикального табору національно-визвольного руху в Західній Україні у міжвоєнний період, його участь у русі Опору 1940-х років, зокрема, на посаді військового референта ОУН. Приділено увагу повоєнній громадсько-політичній діяльності у Німеччині, Франції, США, Канаді. Проаналізовано наукові праці діяча з повоєнної історії України ХХ ст., насамперед Української національно-демократичної революції 1917 - 1921 рр. Показано цінність політичного досвіду та творчого доробку М.Капустянського для сучасного процесу державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611/612-8 Капустянський,М. + Т3(4УКР)612-8 Капустянський +
Шифр НБУВ: РА324858

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Саєвич Й.Й. 
Військовополонені українці в таборах Австро-Угорщини і Німеччини в період Першої світової війни: вишкіл та організація побуту: Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / Й.Й. Саєвич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

На підставі здобутків вітчизняної та зарубіжної історіографії, аналізу нових архівних документів, матеріалів і спогадів учасників подій узагальнено роль українського політикуму в утворенні таборів військовополонених українців російської армії в Австро-Угорщині та Німеччині, національно-патріотичну та культурно-освітню працю галицько-буковинських і наддніпрянських громадсько-політичних діячів серед полонених українців. Показано матеріально-побутові умови табірного життя та їх вплив на піднесення національної свідомості українського вояцтва, діяльність табірних кооперативних структур. Досліджено військово-політичну роботу українського політичного проводу з метою організації збройних формувань Української національно-демократичної революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)532.2-92 + Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Т3(4УКР)524-68...6 +
Шифр НБУВ: РА349480

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Посівнич М.Р. 
Воєнно-політична діяльність ОУН в 1929 - 1939 рр: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Р. Посівнич ; Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича НАН України. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено воєнно-політичну діяльність ОУН у 1929 - 1939 рр., роль її провідних ідеологів і членів у формуванні воєнної доктрини та військової підготовки. Встановлено структуру, кадри воєнно-політичного апарату та досліджено їх діяльність в Україні та в еміграції, з'ясовано роль бойових акцій в діяльності ОУН. Висвітлено воєнно-політичну діяльність ОУН і участь її членів у подіях в Карпатській Україні. Обгрунтовано, що напередодні Другої світової війни ОУН розробила план дій на випадок збройного конфлікту, більшість її членства одержала підготовку у вишкільних таборах у Західній Україні та закордоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)61'1 +
Шифр НБУВ: РА369706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Жив'юк А.А. 
Вплив громадсько-політичної та літературної діяльності Уласа Самчука на розвиток української національної свідомості (1920-і - 1990-і роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / А.А. Жив'юк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми формування та еволюції суспільно-політичних поглядів У.Самчука, що відобразили еволюцію суспільно-політичних поглядів української політичної еміграції між- і повоєнного періодів. Розглянуто сформульовану ним концепцію "синтези", яка стала ідейною складовою державницького чину української діаспори у ХХ ст. Проаналізовано громадсько-політичну діяльність У.Самчука, включно з періодом захоплення ідеологією українського націоналізму, спробами практичного втілення у політичній площині її засадничих постулатів, переходом до демократичного табору з толеруванням різних ідеологічних і політичних платформ. Розкрито специфіку громадсько-політичної діяльності У.Самчука, її вплив на становлення і розвиток української національної свідомості опосередковано через літературну творчість. На підставі аналізу джерел, що стосуються громадсько-політичної діяльності У.Самчука, спростовано заідеологізовану оцінку його літературної і громадсько-політичної діяльності, в тому числі звинувачення в колабораціонізмі під час Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7КАН)-4Самчук,Улас3 + Ш5(7КАН=УК)-4Самчук,У.3 + Т3(9=УКР)6-7
Шифр НБУВ: РА320301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ніколаєнко В.В. 
Гігієнічне обгрунтування заходів з оптимізації здоров'я міських школярів молодшого віку в умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Ніколаєнко ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено характеристику екологічних, сімейно-психологічних, житлово-побутових умов і режиму життєдіяльності учнів. Оцінено здоров'я молодших школярів за показниками захворюваності, фізичного розвитку, розумової та фізичної працездатності, неспецифічної резистентності організму. Встановлено ступінь і характер залежності здоров'я дітей молодшого шкільного віку від 17 біологічних, 34 соціальних і 8 екологічних факторів. Виявлено найбільш значущі для формування здоров'я детермінанти. Обгрунтовано заходи щодо профілактики хвороб серед молодших школярів. Запропоновано й апробовано систему оздоровлення дітей на базі літнього заміського табору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-36
Шифр НБУВ: РА312835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Малець Н.Б. 
Громадсько-політична діяльність Яцка Остапчука (1873 - 1959): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Б. Малець ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичну діяльність Я.Остапчука у контексті політичних процесів у Галичині та Закарпатті наприкінці XIX - у першій половині XX ст. Показано вплив сімейного виховання в національному дусі, навчання в народних школах і гімназіях Тернополя та Львова, загально-політичної атмосфери в краї в 1880 - 1890-х рр., спілкування з І.Франком, М.Павликом, А.Барвінським, П.Думкою, С.Гарматієм, С.Шмигером, А.Шмигельським, І.Янковським на формування суспільних поглядів Я.Остапчука. Проаналізовнао його діяльність в Русько-українській радикальній та Українській соціал-демократичній партіях. Висвітлено парламентську діяльність Я.Остапчука в Державній Раді у Відні, а також культурно-просвітницьку роботу у Фрайштадському таборі полонених українців у роки Першої світової війни. Показано роль Я.Остапчука у національно-культурному відродженні Закарпаття у складі Чехословаччини в 1920 - 30-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)6-8 Остапчук +
Шифр НБУВ: РА350906

Рубрики:

      
8.

Лелеченко А.П. 
Децентралізація в системі державного управління в Україні: теоретико-методологічний аналіз: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / А.П. Лелеченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічний аналіз та узагальнено існуючі підходи щодо впровадження децентралізації у системі державного управління в Україні. Висвітлено актуальні проблеми підвищення дієздатності місцевого самоврядування, оптимізації відносин регіонів з центром, а також проведення реформ на місцевому та регіональному рівнях. Розкрито сутність системного підходу щодо аналізу процесів політичного й адміністративного державотворення, показано особливості централізованого та децентралізованого управління. Здійснено поглиблене дослідження ефективності застосування принципу децентралізації в Україні, доведено невідповідність її рівня новим потребам суспільного розвитку. Розроблено рекомендації щодо формування структур самоврядування з оптимально забезпеченим рівнем повноважень. Наведено аналітичні оцінки правових та інституційних положень та передумов здійснення децентралізації державної влади в Україні, обгрунтовано можливості впровадження досвіду реалізації даного процесу у деяких зарубіжних країнах, у тому числі постсоціалістичного табору: Польщі, Латвії, Литви, Естонії та інших, що набули членства у Європейському Союзі. Проаналізовано сучасний стан адміністративної реформи в Україні, наведено результати порівняльного дослідження реформування державного управління в Польщі. Розглянуто динаміку здійснення адміністративних реформ у країнах Центрально-Східної Європи, Балтії, Закавказзя та Китаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-21 + Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА342607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Цецик Я.П. 
Діяльність українських національних партій на Волині у міжвоєнний період: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.П. Цецик ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні напрями діяльності УНДО, УСРП та ОУН на Волині у 1920 - 1930-х рр. за умов дискримінаційної політики польських урядів. Визначено особливості стратегії та тактики дій даних політичних сил на Волині, досліджено їх розвиток. Розглянуто міжпартійні взаємовідносини в українському політичному таборі. Встановлено особливості взаємодії волинських партійних організацій з керівними органами партій. На підставі результатів наукового дослідження зроблено висновок, що діяльність УНДО, УСРП та ОУН значною мірою сприяла поширенню української національної ідеї на Волині, висвітлено їх суттєву роль в активізації національно-визвольного руху українського народу та боротьбі за побудову незалежної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР346)2 +
Шифр НБУВ: РА358482

Рубрики:

      
10.

Таборанський В.П. 
Еволюція історичного краєзнавства на Середньому Подніпров'ї (1991 - 2002 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Таборанський ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження еволюції історичного краєзнавства на Середньому Подніпров'ї у 1991 - 2002 рр. Проаналізовано історичні умови кінця XX - початку XXI ст. у даному регіоні, з якими пов'язані зміни в історичному краєзнавсті досліджуваного періоду. Розкрито особливості розвитку організаційної структури історичного краєзнавства. Зокрема, висвітлено процес відродження організаційних форм українського історичного краєзнавства другої половини XIX - початку XX ст. Доведено, що в історичному краєзнавсті на Середньому Подніпров'ї відбулася зміна концептуальних засад, обумовлена формуванням основних положень національної концепції регіональної історії. Встановлено провідні тенденції у просвітницькій сфері історичного краєзнавства, зокрема, виявлено повернення до всебічного висвітлення минувшини та оновлення форм просвітницької роботи з історії рідного краю. Визначено сутнісний характер змін у пострадянському історичному краєзнавстві на Середньому Подніпров'ї, акцентовано увагу на його еволюції від радянського до національного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР 0/9)64 + Т219(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357957

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Чума Б.П. 
Лібералізм у суспільно-політичному житті Іспанії другої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Б.П. Чума ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу джерельних матеріалів і сучасної іспанської історіографії здійснено комплексне досліження процесу розвитку лібералізму в Іспанії другої половини XIX ст., визначено його вплив на суспільно-політичне життя країни. Розкрито основні напрямки ідеологічної складової ліберального руху, яка включає принципи доктринерського (консервативного) лібералізму та радикальні ліберально-демократичні ідеї. Досліджено процес становлення та розвитку партійно-політичних поділів у ліберальному таборі, які виникли на підставі парламентської боротьби. Проаналізовано основні результати впливу лібералізму на іспанське суспільство, якими є розширення соціальної бази ліберального руху, зміни форм правління країною та поширення нових традицій суспільно-політичного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)52-474 + Ф055.251 +
Шифр НБУВ: РА330354

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Портнов А.В. 
Науково-освітня діяльність української еміграції в міжвоєнній Польщі (1919 - 1939): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Портнов ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

До наукового обігу введено нові історичні джерела (зокрема з польських і чеських архівів), використані в процесі дослідження розвитку науково-освітньої діяльності української еміграції у Польщі в 1919 - 1939 рр. у контексті національної політики польського уряду й становища українського населення Східної Галичини та Волині. Проаналізовано процес формування української еміграції та специфіку її взаємодії з польським урядом. Встановлено причини та особливості створення еміграційних наукових та освітніх установ - закладів освіти в таборах інтернування, Студіуму православного богослов'я, Українського Наукового Інституту. Висвітлено еволюцію інституцій науково-освітньої діяльності української еміграції у міжвоєнній Польщі. Визначено вплив національної політики Польщі та зовнішньої політики Радянської України на розвиток науково-освітньої діяльності української еміграції. Виявлено характерні риси та специфіку розвитку української науки в еміграції та проаналізовано взаємозв'язки українських учених-емігрантів з західноукраїнськими та польськими науковцями. Проаналізовано погляди польської еліти щодо вирішення українського питання в українській еміграції. Висвітлено значення наукової діяльності учених-емігрантів у розвитку української науки та культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ=9УКР)61-7 +
Шифр НБУВ: РА336838

Рубрики:

      
13.

Кривошеєва Л.М. 
Національно-просвітня діяльність Союзу визволення України в таборах військовополонених українців (1914 - 1918 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Кривошеєва ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено складні й суперечливі процеси становлення системи національно-просвітних закладів у таборах військовополонених українців солдатів російської армії часів Першої світової війни під керівництвом Союзу визволення України (СВУ). Проведено аналіз інформаційно-видавничої політики СВУ, бібліографічної та рекламної діяльності. Здійснено комплексний аналіз шляхів вирішення мовних і релігійних питань у багатонаціональному середовищі. Досліджено процеси становлення товариства "Просвіта", таборової преси, хору, оркестру, театру, шкіл живопису та декоративно-ужиткового мистецтва. Зазначено, що діяльність різноманітних таборових кооперативів і сільськогосподарських об'єднань підтримувала суспільний і економічний рівні таборового життя. Із полонених німецьких і австрійських таборів були сформовані три дивізії синьо та сірожупанників, які брали активну участь в Українській революції 1917 - 1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-45 + Т3(4УКР)612-45 + Ф513(4УКР)52/61
Шифр НБУВ: РА369328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Левикін В.В. 
Німецькі військовополонені в радянських таборах: гуманітарний аспект (1941 - 1955 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Левикін ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено історію Другої світової війни і, зокрема, Великої Вітчизняної війни на підставі аналізу гуманітарної проблематики стану іноземних військовополонених у радянських таборах у 1941 - 1955 рр. Розкрито становище іноземних, переважно німецьких, військовополонених у Радянському Союзі. Окреслено стан вивчення проблеми в історіографії та проаналізовгно документальну базу джерел. Показано особливості радянської правової системи щодо німецьких військовополонених. Досліджено методи радянської політичної агітації та ідеологічного впливу на військовополонених, діяльність політичних організацій іноземних військовополонених, діяльність політичних організацій іноземних військовополонених. Вивчено рівні матеріального забезпечення та соціальних умов життя під час утримання іноземних військовополонених. Висвітлено декларований та фактичний рівні медичного обслуговування бранців. З'ясовано специфіку працевикористання іноземних військовополонених у Радянському Союзі. Показано особливості процесу репатріації та поховання військовополонених, а також відповідність їх елементарним правам людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)62-68...6 + Ц35(2)626-92 +
Шифр НБУВ: РА356349

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Капля О.М. 
Органи внутрішніх справ України в умовах її інтеграції в Європейський Союз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Капля ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні й організаційно-правові засади реформування органів внутрішніх справ (ОВС) України у напрямі релізації євроінтеграційного курсу України. З'ясовано концептуальні засади політики Європейського Союзу (ЄС) щодо правоохоронних органів країн-кандидатів на вступ до ЄС. У контексті євроінтеграційної політики України комплексно проаналізовано структуру та порядок управління поліцейських органів держав - членів ЄС, а також розглянуто тенденції реформування поліцій країн Центральної Європи, які являли собою членів соціалістичного табору та у теперішній час увійшли до ЄС. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення структури й управління органів внутрішніх справ України. Розроблено концепцію реформування органів внутрішніх справ України за умов її інтеграції в ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х819(4УКР)112.01 +
Шифр НБУВ: РА351807

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Боднар О. М. 
Парламентська діяльність Української соціалістично-радикальної партії (1928 - 1935): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. М. Боднар ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено діяльність УСРП в польському сеймі та сенаті у 1928 - 1935-х рр. в контексті суспільно-політичного життя західноукраїнських земель міжвоєнного періоду XX ст. Простежено політичну платформу та напрями діяльності представництва УСРП в польському парламенті, обгрунтовано його місце та роль в українському національно-визвольному русі. Розкрито проблеми: організаційні засади та політична платформа УСРП, перебіг виборчих кампаній 1928 і 1930-х рр., консолідаційні процеси в національно-державницькому таборі Західної України у зазначений період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-4 + Ф513(4УКР)61 + Ф69(4УКР3)2
Шифр НБУВ: РА375976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Матвєєва В. С. 
Перебування військовополонених червоноармійців в польських таборах у період радянсько-польської війни (1919 - 1921 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / В. С. Матвєєва ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження стану перебування полонених Червоної армії у польських таборах під час радянсько-польської війни 1919 - 1921 рр. Розкрито процес формування системи закладів для полонених у прифронтовій смузі й у тилу. Обгрунтовано, що польський уряд та адміністрація таборів усупереч інструкціям, приписам і наказам порушували або відверто ігнорували їх. Досліджено участь та долю українців у даних військових конфліктах, умови утримання полонених у таборах, соціальні, правові та політичні аспекти життя полонених, а також кількість живих репатріантів, які повернулись на Батьківщину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 + Т3(4ПОЛ)612-68...8
Шифр НБУВ: РА372398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Цуприк С. І. 
Підготовка студентів вищих педагогічних навчальних закладів до роботи в літніх оздоровчих таборах: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.04 / С. І. Цуприк ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і зміст підготовки студентів, визначено структуру, критерії, показники та рівні їх готовності до роботи в літніх оздоровчих таборах. Проаналізовано дану проблему та обгрунтовано педагогічні умови, розроблено та описано методику. Визначено способи надання особистісного смислу здобутим у ВНЗ знанням студентів, шляхи здійснення їх позааудиторної підготовки та методи проведення моніторингу рівнів готовності до роботи з дітьми під час літнього відпочинку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч421.385.81
Шифр НБУВ: РА380831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бем Н.В. 
Політичні настрої українського селянства в умовах суцільної колективізації сільського господарства (кінець 1920-х - 1933 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Бем ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Здійснено аналіз та подано комплексну характеристику політичних настроїв різних прошарків українського селянства у 1928 - 1933 рр. Встановлено вплив сталінської "революції згори" на політичну атмосферу в українському селі та підвищення негативної активності значної частини селян. Визначено ставлення різних прошарків українського селянства до розпочатої суцільної колективізації сільського господарства, з'ясовано співвідношення між прихильниками державного аграрного курсу і селянами, які опирались сталінській колективізації. Охарактеризовано домінуючі прояви протестної поведінки, висвітлено особливості сприйняття жіночим населенням політичних та економічних перетворень. Встановлено, що насильницька колективізація спричинила перехід загальної маси українського селянства в опозицію до влади. Виявлено, що поєднання соціальних і національних мотивів є характерною рисою протестних акцій селянства. Доведено: застосований проти українського народу терор голодом був відповіддю тоталітарного режиму на вперте небажання українського селянства підтримувати сталінський аграрний курс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-283 +
Шифр НБУВ: РА331854

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Карпов В.В. 
Полонення та репатріація Квантунської армії (1945 - 1956 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.В. Карпов ; Нац. акад. оборони України. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості капітуляції, полонення та інтернування Квантунської армії у 1945 р. Розглянуто специфіку трудового використання японських військовополонених та їх репатріації протягом 1946 - 1956 рр. Висвітлено зміст ідеологічного перевиховання у таборах для військовополонених Міністерства внутрішніх справ СРСР та окремих робочих батальйонах Міністерства оборони СРСР. Вперше в Україні здійснено систематизацію наявної історіографічної та джерельної бази дослідження. Встановлено залежність становища японської армії від завдань економічного та військового зміцнення далекосхідного регіону СРСР за наявності протистояння між Радянським Союзом і США у повоєнний період. У хронологічній послідовності висвітлено процес репатріації військовополонених Квантунської армії до Японії та проаналізовано причини, що перешкоджали його здійсненню. Узагальнено досвід політичної роботи серед військовополонених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)627.7 + Т3(2)622.14 +
Шифр НБУВ: РА334146

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського