Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (92)Реферативна база даних (269)Книжкові видання та компакт-диски (88)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=СТАЛІНСЬКІ$<.>+<.>K=РЕПРЕСІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бабічева О.С. 
Анархізм та повстанський рух в Центральній та Південно-Східній Україні в період національно-демократичної революції (1917 - 1921 рр.).: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Бабічева ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Визначено місце та роль анархістів і керованого ними повстанського руху в політичній структурі України на всіх етапах Української революції, ставлення анархістів до політики Центральної Ради, Гетьманату, Директорії, Радянської влади, боротьба повстанського руху керованого анархістами проти німецьких і австро-угорських окупантів, білогвардійського та націоналістичного рухів, організація анархістської держави - "Махновії", політичні репресії й інші методи політичної боротьби з боку радянського уряду анархо-повстанського руху, причини поразки анархістів на заключному етапі Української революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-4 + Ф513(4УКР)61 + Ф69(4УКР)2'15 +
Шифр НБУВ: РА370128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шкіль Л.Л. 
Безумство, сексуальність, влада у філософії Мішеля Фуко: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / Л.Л. Шкіль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито діалектику взаємопроникнення розуму та безумства, визначено, яке місце займає сексуальність у системі моральних норм, як пов'язані безумство та сексуальність з владними відносинами у трактуванні М. Фуко. Розкрито сутність понять безумства та сексуальності, досліджено взаємозв'язок між ними, показано, як еволюціонувало та змінювалось ставлення суспільства до безумства та сексуальності. На прикладі реформування психіатричної установи та клінічної психології М. Фуко обгрунтовано внутрішню спорідненість гуманізму та терору. Досліджено, що у своїй філософській концепції філософ визначає безумство як відчуження людини від її людської сутності. Доведено, що М. Фуко відкриває несподівану функцію безумства - бути основою розуму. Розкрито взаємозв'язок між владою та сексуальністю, владою та безумством. З'ясовано, що в концепції М. Фуко влада виступає як механізм, і ні в якому разі не панування і не репресії, хоча до механізмів влади філософ відносить і механізм вигнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-667
Шифр НБУВ: РА375413 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Канталінська Ж.В. 
Відносини радянської держави та православної церкви в Криму в кінці 40-х - на початку 60-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ж.В. Канталінська ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2003. — 20 с. — укp.

Узагальнено та проаналізовано нормативно-правові акти, постанови партійних органів, які визначали основні принципи контролю та регламентації з боку держави діяльності релігійних організацій в Криму в 1940 - 1960 рр. Аргументовано прийняття низки інструкцій, що санкціонували протиправні дії влади, визначено новий правовий статус Російської православної церкви (РЦП), простежено хід виконання цих документів. Досліджено й узагальнено форми та методи діяльності партійних організацій, державних органів стосовно антирелігійної роботи, яка фактично перетворилась у боротьбу з релігійними організаціями. Висвітлено особливості антирелігійної роботи в Криму, зокрема обгрунтовано тезу, що вона проводилась за умов діяльності різних релігійних конфесій та багатонаціонального складу населення півострова. Простежено генезис діяльності нового інституту державної влади - Ради у справах РПЦ при Раді Міністрів СРСР та її підрозділу - уповноваженого Ради по Кримській області. Проведено періодизацію основних етапів руйнації релігійних організацій у Криму. Установлено основні напрямки боротьби з ними: економічні утиски духовенства; знищення матеріальної бази конфесій; розкольницьку діяльність серед духовенства та віруючих; постійні переслідування церковнослужителів та репресії серед них. Узагальнено та викладено характеристику трагічних наслідків закриття та знищення православних храмів, монастирів, пам'ятників архітектури зазначеного періоду в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)63-55 + Э372.270.91(4УКР-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА327326

Рубрики:

      
4.

Окіпнюк В.Т. 
Державне політичне управління УСРР (1922 - 1934 рр.): історико-юридичний аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Т. Окіпнюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено основні тенденції розвитку державного політичного управління (ДПУ) УСРР (1922 - 1934 рр.) на всіх етапах його існування. Досліджено аспекти еволюції адміністративної та інших форм позасудової репресії, застосовані органами ДПУ УСРР. Виявлено функціональні та структурно-організаційні особливості транспортних органів ДПУ УСРР. Проаналізовано становлення та розвиток системи надзвичайних сесій та їх вплив на правовий статус і правозастосовну діяльність органів ДПУ УСРР. З'ясовано зміст правового регулювання діяльності органів ДПУ УСРР у сферах державного та суспільного життя. Висвітлено основні етапи становлення та розвитку фінансового та матеріально-технічного забезпечення органів ДПУ УСРР. Описано особливості прокурорського нагляду за ДПУ УСРР на початку 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-1 + Х621.162.012(2УК)61
Шифр НБУВ: РА315534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Фрей Л. В. 
Заможні верстви українського села в умовах колективізації: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. В. Фрей ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

З'ясовано сукупність засобів, задіяних радянською владою з метою соціально-економічного знищення заможного українського селянства, яке виступало потужною перепоною планам партійно-радянського керівництва країни щодо підкорення життєдіяльності селянства інтересам держави. Доведено, що суди під час проведення колективізації виконували суто репресивні функції переслідування селянства. Умовно у репресивній діяльності судів було виокремлено два етапи: 1927 - 1929 рр., коли судові переслідування спрямовувалися проти заможних верств села, та 1930 -1934 рр. - репресії поширилися на середняків та колгоспників. Комплексно охарактеризовано механізм "розкуркулення" селянських господарств. Доведно, що державні заходи, пов'язані з соціально-економічним та суспільно-політичним знищенням заможного українського селянства і супутні їм самопливні процеси, призвели до вилучення з села найбільш дієздатного, підприємливого та працелюбного населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-205
Шифр НБУВ: РА381185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Стасик О.В. 
Ідентифікація гену IGCRI/I, що контролює катаболітну репресію у метилотрофних дріжджів IHansenula polymorpha/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / О.В. Стасик ; НАН України. Ін-т біології клітини. — Л., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено генетичне, біохімічне та ультраструктурне дослідження мутантів з пошкодженою катаболітною репресією метилотрофних дріжджів H. polymorhpa. Ідентифіковано ген GCRI, делеція або точкова мутація та амінокислотна заміна в якому (S85-F) призводить до плейотропного фенотипу. З'ясовано, що мутації у гені GCRI пошкоджують катаболітну репресію біогенезу пероксисом та синтезу ферментів метилотрофного й неметилотрофного метаболізму глюкозою, а також негативно впливають на транспорт глюкози у клітину. Встановлено, що такі вуглецеві субстрати як етанол та сахароза мають GCRI-незалежний механізм репресії у H. polymorpha, а ген GCRI не бере безпосередньої участі в іншому індукованому глюкозою механізмі катаболітної інактивації та автофагійної деградації пероксисом. З'ясовано, що білковий продукт GCRI гену (Gcrlp) є гомологом сенсорів та транспортерів глюкози з інших дріжджів та грибів. Зазначено, що Gcrlp - єдиний відомий гомолог транспортерів гексоз, що бере участь у механізмі катаболітної репресії у дріжджів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1Sac*441.2 +
Шифр НБУВ: РА330739

Рубрики:

      
7.

Желєзко А. М. 
Історичне краєзнавство на Київщині в 1917 - 1939 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. М. Желєзко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Висвітлено особливості, характер і напрями діяльності краєзнавчих осередків на території Київщини. Обгрунтовано тезу про те, що Всеукраїнська академія наук у 1920-х р. відіграла провідну роль у зародженні та розвитку наукових напрямів краєзнавчих досліджень на території Київщини та всієї країни. Проаналізовано краєзнавчу роботу комісій, секцій, музеїв, бібліотек, освітніх закладів, архівних установ, окремих науковців, громадських організацій за конкретних історичних умов досліджуваного періоду. Розкрито процес розвитку та занепаду історичного краєзнавства в 1920-х - 1930-х рр. З'ясовано рівень впливу радянської урядової політики на характер краєзнавчих досліджень. Встановлено конкретні історичні обставини формування та нищення краєзнавчих осередків. Розкрито масові репресії проти краєзнавців та їх негативні наслідки для духовності українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КИЇ)61-7
Шифр НБУВ: РА382425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ващенко І.М. 
Історіографія історії польської національної меншини УРСР 1920 - 1930-х років: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Ващенко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Систематизовано праці вітчизняної та зарубіжної історіографії, в яких проаналізовано особливості суспільно-політичного та культурно-освітнього становища польської меншини в УРСР. Доведено, що міжвоєнна радянська історіографія мала виразне пропагандистське спрямування. Дослідження польської меншини були табуйовані в СРСР до середини 1980-х рр. Поляків УРСР/СРСР у II Речі Посполитій вивчали спеціалізовані установи й окремі дослідники радянської етнополітики. У ПНР історія поляків СРСР і УРСР 1920 - 1930-х рр. системно не досліджувалася, проте вивчалися окремі фрагменти ширшої проблеми (комуністична польська еміграція в СРСР, польськомовна преса). Репресії тоталітарного режиму проти поляків СРСР в УРСР були етапом російської імперської політики, спрямованої на деполонізацію "східних кресів" давньої Речі Посполитої. Становище Римсько-католицької церкви (РКЦ) і владну політику щодо неї в СРСР міжвоєнної доби проаналізували у II Речі Посополитій католицькі автори, згуртовані довкола часописів "Przeglad Powszexhny" та "Oriens". У ПНР вивчення історії РКЦ на підрадянських теренах тривало, значною мірою активізувавшись у III Речі посполитій. У вітчизняній історіографії вивчення РКЦ в УРСР 1920 - 1930-х рр. започатковано наприкінці 1980-х рр. На сучасному етапі дослідження історії польської національної меншини УРСР 1920 - 1930-х рр. здійснюється у новому контексті. Оприлюднений за останнє п'ятнадцятиріччя джерельний матеріал, спогади, численні розвідки з окремих проблем, наявність поодиноких узагальнювальних праць дозволили висунути питання про створення синтетичної пісумкової монографії з історії поляків України зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)61 г +
Шифр НБУВ: РА343193

Рубрики:

      
9.

Довгань К.Г. 
Київський університет в умовах посилення сталінського тоталітарного режиму (1933 - 1941 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.Г. Довгань ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено всебічний аналіз широкого кола джерел з історії Київського державного університету (КДУ), документів і матеріалів його діячів (1933 - 1941 рр.). Відзначено, що процес відновлення та становлення КДУ у 1933 - 1941 рр. відбувався за умов оформлення радянських засад системи вищої освіти, згідно з якими університет розглядався не як автономний центр розвитку науки та культури, а як своєрідна "кузня кадрів" і "ділянка ідеологічного фронту". У кінці 1930-х рр. Київський університет перетворився на звичайний радянський вищий учбовий заклад з уніфікованою системою викладання, слухняною професурою та вірним справі побудови соціалістичного суспільства студентством. Науково-педагогічна та громадсько-політична діяльність представників професорсько-викладацького та науково-допоміжного складу, співробітників, студентів і аспірантів Київського університету у 1933 - 9141 рр. відбувалась у контексті наступу влади на інтелігенцію, розгортання репресій щодо неї. Установлення тотального контролю над вищою школою супроводжувалося винищенням її найкращих представників. Політичні репресії проти діячів КДУ у досліджений період були складовою частиною централізаторської політики Кремля, метою якого було створення химерного суспільства "будівничих соціалізму" та побудова уніфікованої тоталітарної держави. Політичні репресії негативно вплинули на розвиток провідного вищого закладу УРСР, внаслідок чого було втрачено ціле покоління талановитих педагогів і науковців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР)61 + Ч484(4УКР)711.9 + Т3(4УКР-2К)61-5 +
Шифр НБУВ: РА356691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Денисова Т. А. 
Кримінальне покарання та реалізація його функцій: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / Т. А. Денисова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 38 с. — укp.

Досліджено генезу інституту покарання, встановлено, що кримінальне покарання - це своєрідний феномен, який систематизує філософські, правові та соціально-психологічні аспекти. Визначено, що в основу феномену покарання покладено його дуалістичний характер. Визначено, ретрибутивістська доктрина визнає, що злочин не є щось відокремлене від злочинця, а охоплює людину у всій її цілісності. Разом з тим, під час застосування покарання виключається елемент помсти, а його адекватність спонукає засудженого до каяття і правослухняної поведінки. Висвітлено та класифіковано загальні, кримінально-правові та кримінально-виконавчі функції покарання за його призначення, виконання та відбування. Розкрито зміст пріоритетних функцій покарання: соціально-відновлювальної та запобіжної. Доведено необхідність обмеження кримінальної репресії шляхом зменшення карального змісту покарання. Обгрунтовано напрями щодо вдосконалення застосування кримінального покарання на стадії його призначення. Розглянуто альтернативні заходи впливу на засуджених і можливості їх використання в Україні. Запропоновано розширити застосування штрафу, примусового відшкодування шкоди, громадських і виправних робіт, а також інших заходів кримінально-правового характеру, не пов'язаних з позбавленням волі. Сформульовано відповідні наукові пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінального та кримінально-виконавчого законодавств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)021
Шифр НБУВ: РА378042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шитюк М.М. 
Масові репресії на півдні УРСР в 20-ті - на початку 50-х років: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / М.М. Шитюк ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Комплексно досліджено механізм формування та здійснення масових репресій, спрямованих проти населення південно-західного регіону УРСР у добу сталінщини. Розглянуто комплекс інформативних документів з Архіву служби безпеки України, Архіву Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Розкрито інформаційні можливості зазначеного корпусу документів для дослідження теми політичних репресій. Вивчено впровадження політичних репресій протягом 1920-х - на початку 50-х рр. Визначено головні етапи й особливості репресивної політики в Україні. З'ясовано специфіку репресій стосовно окремих соціальних груп населення: селянства, робітничого класу, інтелігенції, предствників національних меншин, релігійних конфесій. Простежено етапи розправи правлячої верхівки з членами партій соціалістичної орієнтації та опозиційно настроєними комуністами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49
Шифр НБУВ: РА314157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Митрофанов А.А. 
Основні напрямки кримінально-правової політики в Україні: формування та реалізація: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.А. Митрофанов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Встановлено сутність, принципи формування та напрямки реалізації кримінально-правової політики, встановлено її роль у процесі протидії злочинності. Вперше виділено та досліджено інтерпретаційну форму здійснення кримінально-правової політики України. Проаналізовано процес впровадження основних принципів кримінально-правової політики - економії кримінальної репресії, доцільності, диференціації кримінальної відповідальності та індивідуалізації покарання, невідворотності кримінально-правового реагування на злочин. Визначено предмет кримінально-правового регулювання, наведено додаткові аргументи щодо необхідності виділення криміналізації, декриміналізації, пеналізації та депеналізації як основних напрямків кримінально-правової політики. Обгрунтовано необхідність формувння та впровадження механізмів міжнародного співробітництва у сфері протидії злочинності. З'ясовано підстави та способи здійснення декриміналізації злочинів, які втратили суспільну небезпечність. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства, зокрема сформульовано положення про порядок виконання в Україні вироків судів іноземних держав, а також про правові наслідки видачі осіб, обвинувачених у вчиненні злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0 + Х883.9(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА337769

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Василенко С. М. 
Повоєнні репресії проти населення України (1944 - 1953 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Василенко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз масових репресій проти населення України в повоєнний період з урахуванням тогочасного адміністративно-територіального поділу. Розглянуто особливості репресивної політики влади стосовно різноманітних категорій населення і робітників, селян, національних меншин, військовослужбовців. Встановлено історичні передумови, причини й обставини репресивної політики влади в хронологічних межах дослідження з урахуванням особливостей регіонів. Досліджено взаємовідносини влади й органів суду, спецслужб та інших силових структур, їх вплив на розвиток репресивної системи, розкрито форми, методи, способи фабрикації та фальсифікації справ і політичних процесів. Проведено статистичний аналіз динаміки репресій щодо соціальних груп у різні роки в регіонах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-49
Шифр НБУВ: РА379775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ніколаюк Т.А. 
Політика держави щодо мотивації праці робітників у промисловості України (1929 - 1938 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.А. Ніколаюк ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному розгляду проблеми політики держави щодо мотивації праці робітників в Україні в період здійснення "комуністичного штурму" (1929 - 1933 рр.) та стабілізації економіки (1934 - 1938 рр.). Визначено основні науково-методологічні підходи до вивчення даної проблеми, проаналізовано механізми застосування різних стимулів до підвищення продуктивності праці, серед яких головними були матеріальне стимулювання та моральне заохочення робітників, ідеологічний вплив на їх свідомість, організація "соціалістичного змагання" та стахановського руху, репресії як примус до праці. Значну увагу приділено зв'язку економічних і позаекономічних заходів щодо мотивації праці робітників з соціально-економічними її наслідками, а також доведено, що тоталітарна влада здійснила 1929 - 1938 рр. модернізацію промисловості країни за рахунок значного обмеження добробуту трудящих. Зроблено висновок щодо найбільшої дієвості для активізації виробничої діяльності працівників саме матеріального стимулювання, яке доповнюється ідеологічним та моральним заохоченням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-284
Шифр НБУВ: РА308360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Андрухів І.О. 
Політика радянської влади у сфері релігії та конфесійне життя на Прикарпатті в 40-80-х роках ХХ ст. Історико-правовий аналіз: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І.О. Андрухів ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2006. — 36 с. — укp.

Проведено дослідження діяльності греко-католицьких, православних, римо-католицьких, іудейських та протестантських конфесійних об'єднань на території Прикарпаття у 1940 - 1980-х рр. за умов впровадження державної політики радянської влади, спрямованої на знищення церкви як соціального інституту та релігії як різновиду світосприйняття, реалізованої за допомогою методів, що порушували особисті права громадян, зокрема право на свободу совісті. Визначено основні складові політики радянської влади у сфері релігії. Зокрема, розглянуто такі засоби державного впливу, як тотальна атеїзація, масове зняття з реєстрації релігійних громад та закриття культових споруд, репресії проти священослужителів, знищення культурно-історичних і національно-релігійних цінностей етноконфесійних громад, які проживали на території Прикарпаття. Зроблено висновок, що незважаючи на вжиті заходи, радянській державі не вдалося досягнути поставленої мети - етноконфесійні об'єднання не лише вижили, а й зберегли і примножити національно-релігійні традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)6-55 + Э29(4УКР3)-36-021.504 +
Шифр НБУВ: РА346207

Географічні рубрики:
  

      
16.

Мандрик Я.І. 
Політика радянської держави у сфері культури в українському селі (кінець 20-х - 30-ті роки): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Я.І. Мандрик ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2006. — 33 с. — укp.

Розглянуто проблеми реалізації культурної політики радянської держави в українських селах у кінці 1920 - 1930-х рр. Показано, що з метою створення сильної економіки, орієнтованої перш за все на обслуговування воєнно-промислового комплексу, держава вжила рішучих заходів по боротьбі з неписьменністю та щодо розвитку освіти та культури. Відзначено тоталітарний характер управління культурною діяльністю та пріоритетний вплив комуністичної ідеології на духовне життя українського народу. Доведено, що тотальний контроль над усіма сферами суспільної діяльності, інтенсивний терор та репресії, а також жорсткі антирелігійні кампанії призвели до духовного спустошення українських селян і занепаду загальнолюдських цінностей в їх свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-21 +
Шифр НБУВ: РА341873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бем Н.В. 
Політичні настрої українського селянства в умовах суцільної колективізації сільського господарства (кінець 1920-х - 1933 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Бем ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Здійснено аналіз та подано комплексну характеристику політичних настроїв різних прошарків українського селянства у 1928 - 1933 рр. Встановлено вплив сталінської "революції згори" на політичну атмосферу в українському селі та підвищення негативної активності значної частини селян. Визначено ставлення різних прошарків українського селянства до розпочатої суцільної колективізації сільського господарства, з'ясовано співвідношення між прихильниками державного аграрного курсу і селянами, які опирались сталінській колективізації. Охарактеризовано домінуючі прояви протестної поведінки, висвітлено особливості сприйняття жіночим населенням політичних та економічних перетворень. Встановлено, що насильницька колективізація спричинила перехід загальної маси українського селянства в опозицію до влади. Виявлено, що поєднання соціальних і національних мотивів є характерною рисою протестних акцій селянства. Доведено: застосований проти українського народу терор голодом був відповіддю тоталітарного режиму на вперте небажання українського селянства підтримувати сталінський аграрний курс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-283 +
Шифр НБУВ: РА331854

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Токарський В. В. 
Політичні репресії в західних областях України у 1939 - 1941 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. В. Токарський ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто політичні репресії сталінського режиму на даній території як невід'ємну складову радянської тоталітарної системи. Показано застосування основних судових і позасудових механізмів політичної юстиції щодо опозиції та широких соціальних і національних груп населення. Розкрито форми та методи боротьби влади з українським і польським підпіллям, переслідування релігії та церкви. Висвітлено особливості проведення чотирьох масових депортацій населення, які використовувалися сталінським керівництвом як засіб політичного терору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62-49
Шифр НБУВ: РА383855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Ченцов В.В. 
Політичні репресії в Радянській Україні в 20-ті роки: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.В. Ченцов ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 34 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії проведено комплексне дослідження механізму формування і здійснення репресивної політики в Радянській Україні в 1920-ті роки. Вперше введено до наукового обігу та проаналізовано комплекс нових документів і матеріалів, зокрема, з архівів спеціальних служб (Служби безпеки України, Міністерства безпеки Російської Федерації). Розкрито інформаційні можливості зазначеного корпусу для дослідження теми політичних репресій. Запропоновано механізм упровадження політичних репресій протягом 20-х років, виділено головні етапи й особливості репресивної політики в Україні, з'ясовано специфіку репресій стосовно окремих соціальних верств населення: творчої та технічної інтелігенції, робітничого класу, селянства, молоді. Розкрито деякі аспекти здійснення політичних репресій з боку радянської держави щодо представників різних релігійних конфесій, вірувань та духовних учень. Доведено, що у 20-ті роки в країні існувала в різних проявах опозиція існуючому режиму. Простежено етапи розправи правлячої партії з членами опозиційних партій соціалістичної орієнтації та опозиційно настроєними комуністами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(УКР)61-49
Шифр НБУВ: РА310718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Мусієнко І.В. 
Політичні репресії комуністичного режиму на Північній Буковині й Хотинщині в 40 - 50-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Мусієнко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше в історіографії здійснено комплексний аналіз політичних репресій комуністичного режиму на землях Північної Буковини та Хотинщини в 1940 - 1950-х рр. Установлено, що репресивні акції були одним з головних засобів реалізації процесу інкорпорації регіону до політичної та економічної системи СРСР. Проаналізовано причини, спрямованість масових репресій, охарактеризовано функції, основні етапи й методи здійснення репресивної політики. Обгрунтовано висновок, що, незважаючи на загальні тенденції, характерні для всієї країни, політичні репресії у краї мали певні особливості. Узагальнено статистику репресій, досліджено їх наслідки, вплив на всі сфери життя регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)6-49 +
Шифр НБУВ: РА337973

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського