Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (89)Реферативна база даних (3169)Книжкові видання та компакт-диски (576)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=СПОРТСМЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 247
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Майданюк О.В. 
Адаптація серцево-судинної системи кваліфікованих спортсменок у синхронному плаванні протягом річного циклу підготовки: Автореф. дис. канд. з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / О.В. Майданюк ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту {Київ}. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено адаптаційні зрушення системної та периферичної гемодинаміки спортсменок різного віку та спортивної кваліфікації в різні періоди підготовки. Встановлено, що заняття синхронним плаванням супроводжуються значними адаптаційними змінами системної та регіонарної гемодинаміки; характер та спрямованість виявлених адаптаційних зрушень відрізняються у спортсменок різного віку та спортивної кваліфікації. Визначено, що від підготовчого до змагального періоду у спортсменок, що брали участь у дослідженні, відбувається збільшення УІ, СІ, W, зменшення ЗПОС, а також збільшення наповнення судин великих півкуль головного мозку артеріальною кров'ю, зменшення асиметрії парних гемодинамічних показників, тонусу артеріол та венул, що свідчить про збільшення функціональних резервів та адаптаційного потенціалу серцево-судинної системи спортсменок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.709-111 +
Шифр НБУВ: РА328342

      
2.

Гаркуша С.В. 
Біомеханічна корекція швидкісно-силової підготовленості волейболістів високої кваліфікації у передзмагальний період: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.В. Гаркуша ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2005. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення навчально-тренувального процесу підготовки волейболістів високої кваліфікації. На підставі дослідження особливостей моторики даної категорії спортсменів вперше визначено кількісні характеристики основних системотвірних елементів кінематичної структури техніки рухових дій. Встановлено їх взаємодію з іншими елементами техніки в системі змагань сучасного волейболу. Визначено кількісні харктеристики біодинамічної структури базових технічних елементів та одержано дані про участь основних скелетних м'язів спортсменів у процесі розв'язання рухових задач силового характеру за умов активної взаємодії з опорою під час виконання основних технічних дій. Під час проведення дослідження використано методику спеціальної силової підготовки волейболістів, яка грунтується на застосуванні в тренувальному процесі спортсменів фізичних вправ, що моделюють умови гіпергравітаційного навантаження й експериментально доведено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.691.511 +
Шифр НБУВ: РА336114

      
3.

Ян Цзінь Тянь 
Вдосконалення техніки виконання стрибків у довжину на основі моделі "подвійного відштовхування": Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Ян Цзінь Тянь ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано біокінематичні принципи побудови стрибків у довжину з розбігу. Наведено характеристику трьох моделей техніки стрибків: бігової, силової, подвійного відштовхування. Висвітлено взаємозв'язок між біокінематичними параметрами руху спортсменів і змагальним результатом. Побудовано математичну модель стрибка в довжину та на її основі розроблено спеціальні номограми, що відтворюють зв'язок між кутом руху, швидкістю розбігу та дальністю стрибка. Виокремлено кореляційні залежності між дальністю стрибка та біокінематичними параметрами, що є визначальними для заключної частини розбігу. Доведено, що техніка виконання стрибків у довжину у чоловіків і жінок, з урахуванням подібності біомеханіки побудови змагальної вправи, грунтується на різних системоутворювальних чинниках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.117.615-12
Шифр НБУВ: РА318605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Циганок О. В. 
Вдосконалення тренувального процесу гандболісток 10 - 16 років на різних етапах багаторічної спортивної підготовки з урахуванням особливостей формування функціональних можливостей: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / О. В. Циганок ; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. — Д., 2011. — 20 с.: a-табл. — укp.

Висвітлено проблему підвищення ефективності тренувального процесу гандболісток у системі багаторічного спортивного вдосконалення. Проведено порівняльний аналіз фізичного стану спортсменок 10 - 16-ти років, що спеціалізуються з різних видів спортивних ігор (гандбол і волейбол). Вивчено динаміку фізичної підготовленості, функціонального стану й адаптивних можливостей гандболісток на етапах початкової, базової підготовки та на етапі спортивного вдосконалення. Визначено основні закономірності формування функціональних можливостей гандболісток 10 - 16-ти років на різних етапах багаторічної спортивної підготовки. Розроблено й експериментально апробовано програму планування тренувальних навантажень протягом підготовчого періоду річного циклу на етапах початкової, базової підготовки й етапі спортивного вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.761.5
Шифр НБУВ: РА379567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Богуславська В.Ю. 
Вдосконалення фізичної підготовленості веслувальників на байдарках при застосуванні різних режимів тренувань на етапі попередньої базової підготовки: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В.Ю. Богуславська ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено програми тренувальних занять з веслування на байдарках з урахуванням функціональної підготовленості спортсменів для цілеспрямованого стимулювання аеробних та анаеробних процесів енергозабезпечення у веслувальників на етапі попередньої базової підготовки. Досліджено вплив тренувань за розробленими програмами на фізичну та функціональну підготовленість, а також на результати подолання змагальних дистанцій веслувальників на етапі попередньої базової підготовки. Встановлено, що незалежно від статі спортсменів тренування у змішаному режимі енергозабезпечення (аеробно-анаеробному й анаеробно-аеробному) більш ефективні, ніж тренування в аеробному режимі енергозабезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.6 +
Шифр НБУВ: РА368532

Рубрики:

      
6.

Зюзь В. М. 
Вдосконалення цільової точності та змісту навчально-тренувального процесу спортсменів-тенісистів 8 - 14 років: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / В. М. Зюзь ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено, що використання тренажера зі зміною довжини робочої зони столу є системоутворювальним фактором оптимізації навчання та вдосконалення технічних дій. Розроблено блочну структуру річного навчально-тренувального процесу в настільному тенісі з урахуванням освітньої діяльності загальноосвітньої школи. Визначено оптимальні обсяги й інтенсивність тренувального навантаження для юних спортсменів на етапах попередньої базової та спеціалізованої базової підготовки у настільному тенісі. Розроблено теоретичні та методичні основи вдосконалення та навчання техніки настільного тенісу, проведено попередній й основний педагогічний експеримент, у вивчено функціональний стан. Встановлено методику, яка може бути використана в більшості спортивних ігор, де в якості системоутворювального фактора виступає формування навиків у спортсменів на основі використання спеціалізованих тренажерів, що забезпечує ефективність тренувального процесу без збільшення обсягу й інтенсивності тренувальних навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.741.5
Шифр НБУВ: РА380593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Яремко М.О. 
Вдосконалення швидкісно-силових якостей в ударних прийомах кікбоксерів на етапі попередньої базової підготовки: Автореф. дис... канд. фіз. наук: 24.00.01 / М.О. Яремко ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Львів, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено арсенал ударних прийомів, які застосовуються у змагальних поєдинках кікбоксерів. Визначено види ударних прийомів (поодиноких ударів руками і ногами та сполучень ударів), які частіше застосовуються у змагальних поєдинках кікбоксерів. Досліджено силові та часові показники цих ударних прийомів під час настанов "швидко" та "сильно" у кваліфікованих спортсменів та у кікбоксерів масових розрядів. Проаналізовано структуру статистичних взаємозв'язків між силовими та часовими показниками ударних прийомів у ході настанов "швидко" та "сильно". На підставі результатів досліджень розроблено методику вдосконалення швидкісно-силових якостей в ударних прийомах кікбоксерів. Експериментально доведено ефективність застосування запропонованої методики на етапі попередньої базової підготовки кікбоксерів масових розрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.135.151-1
Шифр НБУВ: РА315938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Сальнікова С.І. 
Виявлення творчих здібностей у кваліфікованих спортсменів: Автореф. дис... канд. наук по фіз. вихованню та спорту: 24.00.01 / С.І. Сальнікова ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.4

Рубрики:

      
9.

Артеменко Т. Г. 
Відбір баскетболістів на етапі початкової підготовки з урахуванням їх особистісних особливостей: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Т. Г. Артеменко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено важливість психологічних показників для навчально-тренувального процесу баскетболістів та їх відбору на етапі початкової підготовки, які складають особистісні особливості. Визначені провідний фактор структури особистісних особливостей. Виявлено критерії з'ясування перспективних спортсменів-баскетболістів з урахуванням їх особистісних особливостей на етапі початкової підготовки та відбору їх до групи попередньої базової підготовки довели свою ефективність у ході використання їх під час відбору баскетболістів. Розроблено практичні рекомендації з побудови та проведення відбору баскетболістів після закінчення етапу початкової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.664(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА374759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Хайтам Аль Надер 
Відновлення працездатності спортсменів під впливом адаптогенів: Автореф. дис... канд. наук фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Хайтам Аль Надер ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню впливу адаптогенів (спіруліни, вобензиму та олії лаванди) на відновлення працездатності спортсменів. Бралася до уваги можливість шляхом паралельного вивчення динаміки працездатності та стану мозкового кровообігу отримати можливість об'єктивної оцінки функціонального стану спортсмена. Доведено, що вищезазначені адаптогени суттєво розширюють адаптивні можливості спортсмена, прискорюють відновлення після тренувальних навантажень та оптимізують мозковий кровотік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.913

Рубрики:

      
11.

Байєр В. В. 
Відновлення психічної та фізичної працездатності спортсменок, які займаються художньою гімнастикою: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / В. В. Байєр ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Показано, що фізіологічні системи організму та психічна сфера спортсменок за збільшення масштабів змагань, у яких вони беруть участь, адекватно реагують зміною своїх параметрів. Застосування розробленої психолого-педагогічної програми для м'язової релаксації, лазерного опромінювання біологічно активних точок тіла спортсменок і комплексного впливу обох цих засобів відновлення викликає позитивні зміни в організмі гімнасток. Виявлено, що найбільш суттєві зміни у позитивний бік здійснюються після застосування лазеропунктури + м'язової релаксації. У результаті дії рекомендованих відновлювальних засобів у післязмагальному періоді у гімнасток активізуються процеси відновлення серцево-судинної, дихальної систем, фізичної та психологічної працездатності. Зроблено висновки про можливість використання даних засобів відновлення психофізіологічних параметрів у гімнасток у післязмагальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.82 + Ч510.76
Шифр НБУВ: РА380602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кайс ММ Найрат 
Відновлення функціональних резервів серцево-судинної системи кваліфікованих баскетболістів у процесі річної підготовки: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / Кайс ММ Найрат ; Нац. ун-т фіз. культури і спорту України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості відновлення функціональних резервів серцево-судинної системи кваліфікованих баскетболістів у процесі річної підготовки. Проаналізовано динаміку рівня спеціальної працездатності спортсмена протягом річного циклу тренувань. Показано зміни адаптаційних реакцій серцево-судинної системи (центральної та регіонарної - церебральної - гемодинаміки) протягом зазначеного періоду. З'ясовано функціональне значення окремих ознак напруження під час адаптації серцево-судинної системи баскетболіста до тренувальних і змагальних навантажень. Встановлено, що початкові ознаки напруження або порушення адаптації серцево-судинної системи до тренувальних і змагальних навантажень є зворотними й обгрунтовано можливість їх зменшення або виключення шляхом відповідної корекції тренувального режиму та застосування реабілітаційних заходів. Виявлено, що спіруліна та еспа-ліпон-600 є достатньо ефективними адаптогенами, які сприяють відновленню функціональних резервів спортсмена, розширюють адаптаційні можливості організму, позитивно впливають на збереження спеціальної працездатності та перешкоджають розвитку перетренованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.660.91 +
Шифр НБУВ: РА336888

Рубрики:

      
13.

Лаврикова О.В. 
Вікова динаміка особливостей функціонування серцево-судинної системи людини при циклічних фізичних навантаженнях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Лаврикова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни серцево-судинної системи за циклічних фізичних навантажень та встановлено базові закономірності адаптаційних змін морфо-функціональних показників серця в онтогенезі у спортсменів під час заняття спортом, у яких тренувальний процес направлений на витривалість. Виявлено зміни: вікові морфологічні та функціонального стану структур серця у спортсменів віком 14 - 22-х років циклічних видів спорту. Наведено порівняльні характеристики вікових мофрофункціональних змін серця у спортсменів і нетренованих осіб. Виявлено морфометричні особливості діяльності серця та зміни показників центральної гемодинаміки за важких фізичних навантажень. Вивчено вікові та статеві особливості інтракардіальної гемодинаміки, морфофункціональні зміни лівого шлуночку серця та механізми регуляції серцевої діяльності у спортсменів, що займаються циклічними видами спорту у процесі адаптації організму до фізичних навантажень, направлених на розвиток витривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.504 + Р731.90 +
Шифр НБУВ: РА339538

Рубрики:

      
14.

Погодіна С.В. 
Вікові особливості реакцій кардіо-респіраторної системи плавців в умовах адаптації до специфічних фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.В. Погодіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вікові особливості формування аеробного потенціалу та реакцій кардіо-респіраторної системи плавців у процесі адаптації до специфічних критеріїв на формування енергетичного потенціалу плавців різного віку. Показано, що для дітей і підлітків характерним є зниження частки аеробного забезпечення метаболічних реакцій під час виконання плавальних навантажень потужності, що підвищується. Установлено, що адаптація до фізичних навантажень у дітей віком 9 - 10-ти років супроводжується наявністю елементів напруженості реакції, а для дітей 11 - 16 років - формуванням гармонійної реакції підвищеної активації, що свідчить про більш високий рівень реактивності системи крові у даному віковому діапазоні. За результатами досліджень виявлено формування різних типів кровообігу спортсменів. Показано, що за низької ефективності даної системи у дітей віком 9 - 10-ти років є наявним різке зменшення числа внутрішньосистемних компонентів, які забезпечують рівень хвилинного об'єму крові за умов м'язової діяльності, що знижує можливості розробки оптимального варіанту її функціонування. Установлено, що пристосувальні реакції організму юних плавців відбувалися за респіраторним типом адаптації. Відзначено, що вікове вдосконалення функцій системи дихання взаємозв'язано зі зростанням статичних об'ємів легень, перебудовою патерну дихання, а саме: збільшенням об'ємних характеристик, збільшенням бронхіальної прохідності на всіх рівнях бронхіального дерева. Показано, що ефективність адаптації до фізичних навантажень залежить від ступеня реалізації принципу мозаїчності, що передбачає розподіл функціонального навантаження між компонентами системи зовнішнього дихання з метою досягнення максимального пристосувального ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175.504 +
Шифр НБУВ: РА335944

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Вдовенко Н.В. 
Вплив аденозинтрифосфатвмісних сполук на прооксидантно-антиоксидантну рівновагу за умов інтенсивного фізичного навантаження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.В. Вдовенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше за умов in vitro з'ясовано антиоксидантну активність аденозинтрифосфатвмісної сполуки АТФ-ЛОНГ та його складових (АТФ, гістидину) з використанням експериментальної моделі гальмування окиснення жовткового ліпопротеїну та встановлено роль кожного зі структурних компонентів препарату у реалізації його антиоксидантної дії. У дослідах за вказаних умов вивчено взаємодію АТФ-ЛОНГ, АТФ і гістидину з мономолекулярним шаром дистеріаїлфосфатидилхоліну, а також АТФ з магнієм, калієм у подвійних і потрійних системах і встановлено, що з усіх досліджуваних сполук найбільш виражену мембранотропну ативність має АТФ-ЛОНГ. Виявлено основні закономірності взаємодії аденотрифосфатвмісних препаратів з сироватковим альбуміном крові. За результатами експериментів, проведених за умов in vitro (на тваринах), з'ясовано порушення поверхнево-активних речовин (ПАР) за впливу максимального фізичного навантаження. Відзначено, що введення препарату "АТФ-ЛОНГ" за дії окисного стресу (ОС), спричиненого інтенсивним фізичним навантаженням, запобігає порушенням показників, що характеризують стан ПАР організму експериментальних тварин (щурів) та людей (спортсменів високої кваліфікації). Науково обгрунтовано доцільність використання АТФ-ЛОНГ за умов інтенсивних фізичних навантажень (зокрема, у практиці підготовки спортсменів високої кваліфікації).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.112.711.3 +
Шифр НБУВ: РА341116

Рубрики:

      
16.

Петренко С.І. 
Вплив навчально-тренувального процесу на підготовленість 12 - 14-річних футболістів з різним рівнем біологічного розвитку: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.І. Петренко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості фізичного розвитку та формування фізіологічних і психологічних якостей футболістів 12 - 14-річного віку, які відрізняються за рівнем біологічного розвитку. У цих осіб виявлено невідповідність між паспортним і біологічним віком, виділено групи з уповільненим, нормальним і прискореним розвитком. Доведено, що підлітки з прискореним біологічним розвитком мають кращі психофізіологічні показники та відрізняються від своїх однолітків за результатами фізичної та технічної підготовленості. Проаналізовано взаємозв'язок і взаємовплив різних складових (фізичної, технічної, психологічної) спортивної підготовки юних футболістів і вплив на рівень їх підготовленості. Показано, що використання комплексу фізичних вправ, спрямованих на розвиток швидкісних і швидкісно-силових якостей юних футболістів сприяє покращанню показників їх фізичної та технічної підготовленості. З'ясовано, що використання психологічної підготовки (у формі соціально-психологічного тренінгу) сприяє формуванню позитивних і соціально бажаних якостей особистості гравців і викликає несуттєві, але достовірні зміни у фізичній і технічній складових спортивної підготовленості. Об'єктивно обгрунтовано важливу роль врахування усіх складових у процесі підготовки юних футболістів. Показано значення взаємозв'язку та взаємовпливу різних складових у формуванні юних футболістів як спортсменів та особистостей. Наведено рекомендації тренерам з футболу, що працюють з підлітками, щодо організації навчальних занять.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.780.4 +
Шифр НБУВ: РА369449

Рубрики:

      
17.

Цимбалюк Ж.О. 
Вплив основних властивостей нервової системи на розвиток тактичного мислення юних баскетболісток: Автореф. дис. канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Ж.О. Цимбалюк ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

Досліджено специфіку основних властивостей нервової системи юних баскетболісток і визначено їх вплив на розвиток тактичного мислення спортсменок на початковому етапі навчання, доповнено і розширено теоретичні відомості з проблем впливу індивідуальних особливостей на становлення спортивних здібностей баскетболісток. Тактичне мислення розглянуто як показник тактичної підготовки спортсменів, що є однією з найважливіших спортивних здібностей для гри в баскетбол. Експериментально досліджено темпи розвитку тактичного мислення баскетболіток 10 - 12-річного віку та особливості цього процесу. Розроблено практичні рекомендації щодо організації навчально-тренувального процесу з розвитку цієї спортивної здібності. Виявлено зв'язок темпів розвитку тактичного мислення з проявами сили та рухливості нервової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.661.52-1 +
Шифр НБУВ: РА328032

      
18.

Осадчий О.В. 
Вплив спеціальних засобів навантаження на стан технічної майстерності волейболістів різних вікових груп: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.В. Осадчий ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2007. — 23 с.: рис. — укp.

Досліджено питання стосовно вдосконалення процесу технічної підготовки волейболістів різних вікових груп. Розглянуто вікові особливості моторики та змагальної діяльності волейболістів. Визначено кількісні характеристики основних системотвірних елементів кінематичної структури техніки рухових дій волейболістів різного віку, з'ясовано їх взаємодію з іншими елементами техніки у системі змагань сучасного волейболу, визначено кількісні характеристики біодинамічної структури основних технічних елементів й одержано дані про участь основних скелетних м'язів спортсменів у разі розв'язання рухових задач силового характеру за умов активної взаємодії з опорою під час виконання основних технічних дій. У процесі дослідження застосовано методику вдосконалення технічної підготовки волейболістів різних вікових груп, яка грунтується на використанні фізичних вправ, що моделюють умови гіпергравітаційного навантаження за тренувального процесу спортсменів та доведено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.69.151.2 +
Шифр НБУВ: РА348500

      
19.

Гаврилін В.О. 
Вплив фізичних навантажень на віковий склад та метаболічний статус червонокрівців периферійної крові спортсменів, які займаються бігом на середні дистанції: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / В.О. Гаврилін ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив фізичних навантажень змагального періоду на кількість, віковий склад і метаболічний статус червонокрівців периферичної крові спортсменів-бігунів на середні дистанції. Визначено віковий склад червонокрівців цієї крові у практично здорових нетренованих осіб і у спортсменів у змагальному періоді. Виділено 5 вікових груп червонокривців. Визначено частку кожної з груп у їх загальній структурі. Установлено активність процесів перекисного окиснення ліпідів, ферментів системи антиокиснювального захисту, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, лактатдегідрогенази та її фракції, енергетичний потенціал у вікових групах червонокрівців нетренованих осіб і спортсменів залежно від їх спортивної кваліфікації у динаміці змагального періоду. Виявлено особливості впливу фізичних навантажень на зміни загальної кількості червонокривців та їх вікових фракцій, а також на кислотну резистентність. Показано, що фізичні навантаження сприяють розвитку відмінних за інтенсивністю метаболічних порушень у клітин різних вікових груп. Установлено, що внаслідок переважання у периферичній крові спортсменів високої кваліфікації юних, молодих і зрілих-1 червонокрівців негативний вплив фізичних навантажень даного контингенту спортсменів на метаболізм червонокрівців є менш виразний, ніж у бігунів-розрядників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115 + Ч510.21 +
Шифр НБУВ: РА358349

Рубрики:

      
20.

Ушаков А.В. 
Вплив фізичних навантажень на популяційний склад та метаболічний статус лімфоцитів крові спортсменів, які займаються боротьбою дзюдо: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / А.В. Ушаков ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено популяційний склад лімфоцитів периферичної крові спортсменів, які займаються боротьбою дзюдо, у динаміці тренувального макроциклу. Виявлено пригнічувальний вплив фізичних навантажень на кількісний і якісний склад лімфоцитів, який зумовлює формування гіперпригнічувального варіанта імунодефіцитного стану, переважно у змагальному періоді. Вивчено секреторну та цитотоксичну активність, рівень активності процесів перекисного окиснення ліпідів і ферментів системи антиоксидантного захисту у лімфоцитах спортсменів у динаміці тренувального макроциклу. Вивчено енергетичний потенціал субпопуляцій T-лімфоцитів, активність глюкозо-6-фосфат дегідрогенази, лактатдегідрогенази та її фракцій у популяціях лімфоцитів спортсменів у динаміці тренувального макроциклу. Установлено зниження активності даних ферментів під впливом фізичних навантажень, переважно у змагальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158 + Ч510.21 +
Шифр НБУВ: РА358618

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського