Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (2512)Книжкові видання та компакт-диски (517)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>K=СПОЖИВЧ$<.>+<.>K=КОШИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 378
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Страчкова Н.В. 
Автономна Республіка Крим на ринку рекреаційних послуг (суспільно-географічна оцінка конкурентних позицій): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Н.В. Страчкова ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 22 с. — укp.

З використанням геомаркетингового підходу наведено оцінку конкуреннтних позицій АР Крим на ринку рекреаційних послуг (РРП). На підставі узагальнення результатів геомаркетингових досліджень суспільної географії проаналізовано методичні підходи та прийоми дослідження територіальних ринків, виявлено можливості їх використання для специфічного типу РРП. Проведено порівняльний аналіз конкурентних позицій території за умов РРП з обгрунтуванням програми, системи оціночних показників за групами параметрів та їх модифікацій на різних територіальних рівнях. Створено шкали бальної оцінки показників з метою картографічного представлення результатів у вигляді багатокутників конкурентоспроможності. На підставі узагальнення даних соціологічного опитування серед рекреантів, які проживають за межами Криму, а також організаторів відпочинку в даному регіоні виявлено географію попиту, споживчі переваги та ступінь задоволення відпочинком на півострові. Наведено оцінку конкурентних позицій АР Крим на міжнародному, національному та регіональному рівнях, обгрунтовано стратегічні напрями посилення конкурентоспроможності АР Крим за умов РРП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4Укр-6Кри)
Шифр НБУВ: РА319222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Михайленко О. М. 
Адаптація потенціалу торговельних систем до потреб регіонального ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. М. Михайленко ; Чернігів. держ. технолог. ун-т. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розроблено методичний інструментарій адаптації потенціалу торговельних систем до потреб внутрішнього ринку. Розкрито сутність, зміст і визначено потенційні можливості роздрібної торгівлі на регіональних ринках споживчих товарів. Охарактеризовано трансформацію роздрібної торгівлі у відкритих економічних системах. Розглянуто вплив зовнішніх і внутрішніх чинників на розвиток роздрібної торгівлі на регіональному рівні. Досліджено динаміку структурних змін у роздрібному товарообороті окремих регіонів України. Розроблено економіко-математичні моделі прогнозування розвитку роздрібної торгівлі на регіональному та загальнонаціональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.2
Шифр НБУВ: РА377823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сердюк О.В. 
Адаптивність нових сортів і гібридів ожини до умов правобережної підзони Західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / О.В. Сердюк ; Укр. акад. аграр. наук. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено характеристику нових сортів гібридів ожини за товарними та споживчими якостями ягід і вмістом у них основних поживних речовин, а також висвітлено потенційну продуктивність і врожайність. Рекомендовано вирощувати сорти Агавам, Торнфрі, Орегон, Торнлес, форми 1 і Г-0-2-22.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.3-391
Шифр НБУВ: РА371520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ганаба М.Д. 
Аналітичне забезпечення управління конкурентоспроможністю цукру: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / М.Д. Ганаба ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто конкурентоспроможність цукру як сукупність кількісно-якісних і вартісних характеристик продукту, які за умов конкуренції сприяють створенню на конкретному сегменті споживчого ринку переваг даного продукту перед конкурентними у задоволенні конкретної потреби споживача. Запропоновано адаптовану до цукру методику аналізу конкурентоспроможності з урахуванням особливостей митно-тарифної політики України у разі вступу до Світової організації торгівлі та впливу доходів споживачів на рівень оцінки споживчих властивостей цукру. Висвітлено концепцію цільової конкуренції та її аналітичного забезпечення в управлінні конкурентоспроможністю виробництва цукру, розкрито поняття конкурентно-аналітичної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)306.751.4-13-21 + У053.9(4УКР)843.584-13-21 +
Шифр НБУВ: РА353780

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Попова Н.В. 
Банківське інвестиційне кредитування: стан і перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.В. Попова ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено суть, функції, принципи й особливості банківського інвестиційного кредитування. Проаналізовано його сучасний стан в Україні, розглянуто основні проблеми, які перешкоджають активізації діяльності банків у цій сфері. Проаналізовано напрямки розвитку діяльності банків у сфері інвестиційного кредитування, зокрема шляхом розвитку системи рефінансування Національним банком України завдяки її доповненню системою споживчого кредитування. Під час реалізації інвестиційних проектів банківськими установами запропоновано використовувати різні гарантійні схеми, що забезпечує розподіл ризику між потенційними учасниками. Обгрунтовано необхідність врахування "ефекту масштабу", тобто впливу масштабу банківських операцій, зокрема обсягів банківського кредитування на величину середніх витрат банків, і як наслідок - на рівень відсоткових ставок за кредит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА330517

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Грищенко В.А. 
Біохімічне та клінічне обгрунтування застосування засобів репаративної терапії на основі фосфоліпідів молока при ентеропатології телят: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.04 / В.А. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Наведено результати комплесних молекулярно-біологічних, біохімічних, електронно-мікроскопічних і клінічних досліджень (in vivo та in vitro) біологічної та клінічної ефективності фосфоліпідів молока та можливості їх застосування для лікування неонатальної ентеропатології новонароджених телят. Встановлено проліферативний (репаративний) ефект фосфоліпідів молока. Показано їх вплив на ультраструктуру та функціональну активність епітеліоцитів кишечнику, печінки та нирок, прискорення відновлення обміну ліпідів, білків, вуглеводів, жиророзчинних вітамінів A та E, мінеральних речовин, нормалізацію кислотно-лужного стану й електролітного балансу, а також антиоксидантний, протизапальний, протиатерогенний, жовчогінний, протианемічний і стимулювальний ефекти за наявності неонатальної ентеропатології телят. Розроблено біологічно активну домішку (БАД) репаративної дії на основі фосфоліпідів молока, застосування якої сприяє зменшенню тяжкості та тривалості перебігу захворювання, запобігає виникненню ускладень та рецидивів і значно підвищує ефективність реабілітаційних заходів. На підставі одержаних експериментальних результатів фосфоліпідовмісну БАД FLP-MD репаративної дії, розроблену на основі природної, екологічно безпечної сировини, рекомендовано використовувати для проведення ендоекологічної реабілітації організму новонароджених телят. Показано, що використання запропонованої БАД сприяє продовженню репаративного ефекту в наступних поколіннях реабілітованих тварин, а також збереженню поголів'я молодняка великої рогатої худоби та покращанню його продуктивних якостей, що в кінцевому результаті забезпечує споживчий ринок якісною продукцією тваринного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.334-911 + П60-44-451.291 + П60-44-272.539 +
Шифр НБУВ: РА345844

Рубрики:

      
7.

Барамія В.Н. 
Валютно-курсова політика країн з перехідною економікою (приклад України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.Н. Барамія ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано економетричну модель формування механізму валютних курсів трансформаційних економік, параметрами якої є платіжний та торговельний баланси, рахунок руху капіталу, національний доход, заробітна плата, ціни, сукупний попит; на її підставі формалізовано фактори довгострокового характеру, що впливають на валютно-курсову політику за умов непередбачуваності економічних і політичних подій. Обгрунтовано алгоритм встановлення номінальних обмінних курсів у довгостроковому періоді на підставі поєднання теорії довгострокового реального валютного курсу та теорії визначення довгострокових рівнів цін національними монетарними факторами з урахуванням позитивних змін у економіці України. Проаналізовано динамічний ряд руху валютного курсу; на його основі побудовано теоретичну криву, яка найбільш адекватно відображає динаміку валютного курсу; відхилення від емпіричного ряду показує наявність циклічних коливань періодом у 8 - 10 кварталів. Розроблено методику, що точніше та ефективніше передбачує валютний курс з урахуванням інфляції, вимірюваної індексом споживчих цін, монетарних ефектів, відсоткових ставок, динаміки ВВП і рівня безробіття на підставі комплексних методик прогнозування фінансових показників. Виявлено закономірності впливу макроекономічних критеріїв на тенденції зміни валютного курсу на підставі визначення особливостей формування обмінного курсу гривні на різних етапах і фазах економічної динаміки. Встановлено взаємозв'язок макроекономічних критеріїв із структурними елементами фінансово-кредитної системи для формування фалютного курсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 +
Шифр НБУВ: РА322315

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Малиновський В.І. 
Вдосконалення процесу проектування канонічного одягу складної форми: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / В.І. Малиновський ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено методи, алгоритми, програмне забезпечення та методики проектування конструкцій богослужбового одягу візантійсько-слов'янського обряду. Створено інформаційну базу процесу проектування одягу для духовенства. За результатами досліджень розроблено систему споживчих вимог щодо показників рівня якості канонічного одягу та визначено номенклатуру цих показників. Для розробки програмного забезпечення процесу проектування даного одягу створено методику визначення абсолютних величин будь-яких індивідуальних розмірних ознак чоловічої фігури за мінімальною кількістю вихідних даних. Розроблено алгоритм задавання та побудови поверхні опорної зони верхнього богослужбового одягу як найбільш складного геометричного об'єкта та проблемного щодо ергономічної відповідності фігурі людини. Розроблено алгоритм побудови розгорток поверхні фелона за індивідуальними антропометричними параметрами споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417-2 +
Шифр НБУВ: РА353484

Рубрики:

      
9.

Кулік Т.І. 
Вдосконалення технологічного процесу лиття комбінованих взуттєвих виробів із полімерних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / Т.І. Кулік ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 22 с.: рис. — укp.

Установлено закономірності технологічного процесу лиття комбінованих взуттєвих виробів з підвищеними споживчими властивостями на базі диференційованого використання полімерних матеріалів, що мають різні механічні властивості. Запропоновано математичні моделі процесу лиття комбінованих взуттєвих виробів, які дозволяють установити залежності механічних властивостей полімерних матеріалів від технологічних параметрів. Визначено закономірності процесу з'єднання складових частин комбінованих взуттєвих виробів у прес-формі за умов лиття полімерних матеріалів під тиском. Розроблено методи проектування удосконаленого технологічного обладнання та процесу лиття для виготовлення комбінованих взуттєвих виробів, які базуються на даних математичного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М555.6 +
Шифр НБУВ: РА346145

Рубрики:

      
10.

Ольховська В.С. 
Вдосконалення якості концентрованих томатопродуктів в процесі їх виробництва: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / В.С. Ольховська ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення якості концентрованих томатопродуктів у процесі їх виробництва. Встановлено сортову специфічність нагромадження нітратів, радіонуклідів, солей важких металів та оксалатів плодами томатів ботанічних сортів, які районовані у Східній Україні, встановлено сортові відмінності їх хімічного складу та вперше визначено вміст каротиноїдів та лікопіну. Науково обгрунтовано доцільність теплової обробки томатів у відварі шипшини з метою стабілізації їх кольору, збереження біологічно активних речовин у рослинній сировині та зниження вмісту токсичних речовин. Методом математичного моделювання визначено й експериментально підтверджено раціональні склади рецептурних компонентів томатної пасти та соусів, що дозволяють одержати високякісні, максимально наближені до сучасних рекомендацій нутріоціології продукти. Наведено результати комплексного товарознавчого оцінювання споживчих властивостей свіжих томатів, а також розроблених пасти та соусів заданого складу. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено високу харчову цінність нових концентрованих томатопродуктів, їх антиоксидантні та радіопротекторні властивості, а також високу харчову цінність під час зберігання. Встановлено гарантійні терміни зберігання розроблених концентрованих томатопродуктів. На запропоновані технічні рішення одержано патент України на корисну модель 21167 "Спосіб виробництва концентрованих томатопродуктів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.5 +
Шифр НБУВ: РА367476

Рубрики:

      
11.

Савченко О.П. 
Вибір цільового ринку підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.П. Савченко ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 24 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання, пов'язані з вибором цільового ринку підприємства. Визначено етапи стратегії цільового маркетингу. Охарактеризовано сутність цільового ринку та визначено його основні категорії, зовнішнє оточення. Запропоновано класифікацію видів сегментування, що враховує його характер, тип споживачів, параметри продукції та конкурентне становище підприємства на ринку. Систематизовано методи оцінки конкурентного становища підприємств на цільовому ринку й обгрунтовано доцільність їх застосування вітчизняними підприємствами. Введено поняття маркетингової конкурентної переваги, що визначає особливості діяльності підприємств на ринку з урахуванням комплексу елементів маркетингу. Наведено концептуальну схему сегментування, оцінки та вибору цільового ринку підприємства. Проаналізовано кон'юнктуру ринку підприємств легкої промисловості. Створено методику розрахунку ємності цільового ринку як багаторівневої системи. За допомогою запропонованих показників і змінних досліджено та проаналізовано маркетингові конкурентні переваги підприємств легкої промисловості. Розроблено профілі регіональних споживчих сегментів взуттєвої продукції, визначено на основі стратегій вибору цільового ринку та критеріїв ефективного сегментування цільові сегменти для АТЗТ "Лугань". Обгрунтовано необхідність і запропоновано алгоритм і основні параметри щодо побудови карт позиціонування підприємств на цільовому ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.322 + У9(4УКР)290-592
Шифр НБУВ: РА315287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Сивульська Н.М. 
Виконання місцевих бюджетів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.М. Сивульська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Досліджено питання, пов'язані з виконанням бюджетів як стадії бюджетного процесу, доповнено схему механізму дії розподільної функції фінансів, визначено основні форми прояву місцевих бюджетів, введено нові поняття та висвітлено зміст стадії завершення бюджету та бюджетного циклу. Запропоновано нові місцеві податки та збори, які можуть бути впроваджені на території України, способи вдосконалення системи оподаткування, а також контролю за повнотою надходжень місцевих податків і зборів. Визначено шляхи вдосконалення формульного підходу до визначення обсягу міжбюджетних трансфертів, зокрема способи покращання розрахунку прогнозного обсягу кошиків доходів і видатків місцевих бюджетів. Розроблено розширену логічну модель діяльності місцевих органів влади у процесі виконання місцевих бюджетів, а також розглянуто зарубіжний досвід і запропоновано конкретні форми його втілення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 +
Шифр НБУВ: РА328329

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Костащук В.І. 
Використання та охорона мінерально-сировинних ресурсів Чернівецької області: сучасний стан і перспективи: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.І. Костащук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто природні умови як основу формування мінерально-сировинних ресурсів (МСР) та їх просторово-територіальне розміщення. Проведено оцінку споживчої вартості мінерально-сировинних ресурсів Чернівецької області. Охарактеризовано територіальну організацію МСР на рівні аналізу мінерально-сировинних пунктів, центрів, кущів, вузлів, визначено вартість МСР. Проаналізовано виробництво продукції мінерально-сировинного походження за адміністративними районами Чернівецької області, обгрунтовано перспективні види переробки МСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЧЕН)1 +
Шифр НБУВ: РА367432

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Дудка Т.В. 
Вимір та оцінка інвестиційної привабливості підприємств харчової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.В. Дудка ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено методику комплексного визначення рівня інвестиційної привабливості, яка базується на багаторівневій статистично вірогідній системі показників та передбачає врахування узагальнювального показника, що характеризує кількість інвестицій, необхідних для приросту одиниці результату виробничої діяльності, який дезагрегується на часткові показники, що відображають економічну ефективність діяльності підприємства, а саме: приросту рентабельності продажів і швидкості повернення інвестиційних вкладень; часткові показники першого рівня розкладаються за групами показників другого рівня, які характеризують участь у їх формуванні елементів виробництва. За цього оцінка рівня інвестиційної привабливості базується на розробці рейтингу підприємств. Запропоновано методичні рекомендації щодо розробки документа "Паспорт інвестиційної привабливості підприємства", який має містити відомості про резерви підвищення ефективності господарської діяльності підприємства, про основні напрямки вкладень інвестиційних засобів, а також про суму інвестицій, яка необхідна для реалізації резервів, їх ефективність і швидкість повернення. Удосконалено класифікацію факторів, що стримують і стимулюють процес інвестування у галузях харчової промисловості України, а також методичний підхід до виміру ризику зниження ефективності інвестицій, використання якого дозволяє більш точно робити прогноз значень основних показників діяльності підприємства. Розкрито економічну суть термінів "оцінка", "вимір", що є методичною базою розробки систем показників та їх практичного використання. Розвинуто метод виміру кількості та якості споживчої вартості інвестиційної привабливості як однієї з економічних характеристик промислового підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-56 +
Шифр НБУВ: РА354977

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Веселий В. О. 
Внутрішньолінійний добір за продуктивністю в селекції материнських форм гібридного соняшнику: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / В. О. Веселий ; НААН України, Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень з мінливості продуктивності й її складових у ліній-закріплювачів стерильності соняшнику, цінності внутрішньолінійного добору як методу підвищення продуктивності самозапилених ліній. Визначено стабільність і внутрішньолінійну мінливість ознак продуктивності у ліній-закріплювачів стерильності соняшнику. Доведено можливість покращання ознак продуктивності у самозапилених ліній соняшнику шляхом внутрішньолінійного добору. Виявлено кореляційні зв'язки, які дозволять прогнозувати результативність внутрішньолінійного добору за продуктивністю та кількістю насіння з кошика. Доведено можливість виділення внутрішньолінійним добором субліній із збільшеною у порівнянні з вихідною лінією ЗКЗ за врожайністю. Встановлено, що сублінії спільного походження відрізняються між собою на молекулярному рівні та мають різну генетичну спорідненість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.1-31
Шифр НБУВ: РА381109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бондаренко М.П. 
Вплив агротехнічних прийомів на урожайність і якість насіння соняшнику в умовах північно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.П. Бондаренко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Для умов північно-східного регіону України за адаптивними властивостями виділено найбільш продуктивні сорти та гібриди соняшнику із групи ультраранніх - сорт Прометей та гібрид Кий; ранньостиглих - гібриди Ковчег, Світоч та Одеський 122; середньоранніх - сорти Слобожанський, Білонасіннєвий та гібриди Одеський 123, Ной, Еней; середньостиглих - сорт Лідер. Рекомендовано мінімальний передпосівний обробіток грунту, що включає ранньовесняне боронування важкими боронами у два сліди з наступною передпосівною культивацією. Досліджено, що кращим строком сівби соняшнику є сівба через 10 днів після сівби ранніх ярих зернових культур, глибина загортання насіння - 4 - 5 см, а ширина міжрядь 45 - 30 см у разі густоти стояння рослин 60 тис./га. Виявлено позитивну дію застосування мульчі після появи сходів. Встановлено ефективну дію десикації у разі внесення реглону (1,5 л/га) у поєднанні з 20 кг/га аміачної селітри у фазу побуріння 50 % кошиків. Доведено, що дана удосконалена технологія вирощування соняшнику за умов регіону забезпечує одержання високих врожаїв у випадку зменшення собівартості продукції на 23,6 % у порівнянні з загальноприйнятою технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА323641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Герасько Т.В. 
Вплив антиоксидантів на фізіолого-біохімічні реакції рослин та продуктивність пшениці озимої: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.12 / Т.В. Герасько ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив передпосівної обробки антиоксидантами насіння м'якого та твердого різновидів пшениці озимої (Triticum aestivum L. Triticum durum Desf.) на фізіолого-біохімічні показники та продуктивність рослин, а також споживчі якості зерна. Встановлено, що комплекс антиоксидантів іонолу та диметилсульфоксиду з плівкоутворювачем (препарат АОК-М) у концентрації 0,004 % стимулює ростові процеси та підвищує продуктивність пшениці озимої, стійкість до хвороб, покращує якість зерна. Доведено, що посилення ростових процесів у рослин в результаті передпосівної інкрустації насіння АОК-М обумовлено стимулювальною дією антиоксидантів на ферментативну активність супероксиддисмутази, каталази, пероксидази та зниженням інтенсивності процесів ліпопероксидації. Встановлено, що передпосівна інкрустація насіння препаратом АОК-М разом з протруйником забезпечує зниження собівартості зерна на 61 грн/т або на 10 % та підвищення рентабельності вирощування пшениці озимої на 13 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103 +
Шифр НБУВ: РА356465

Рубрики:

      
18.

Дмитрівська А.О. 
Вплив різноякісності насіння на продуктивність рослин соняшнику в умовах північно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / А.О. Дмитрівська ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше за умов північно-східного Лісостепу України на модельному сорті соняшнику Постолянський встановлено закономірності формування різноякісного насіння, досліджено особливості реалізації його продуктивних властивостей. Визначено оптимальну густоту рослин, яка забезпечує зменшення різноякісності насіння зі збереженням високої продуктивності. Показано недоцільність проведення фракціонування насіння за розмірами. Обгрунтовано можливість поділу насіння на фракції залежно від місця його утворення в кошику. Встановлено ступінь мінливості у прояві морфологічних і господарсько цінних ознак, визначено кореляційні зв'язки у вираженні ознак. Встановлено, що виникнення даних процесів обумовлено факторами, що впливають на формування насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-374(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Чернієнко Н. М. 
Геолого-економічні критерії комплексного освоєння Мазурівського родовища польовошпат-нефелін-рідкіснометалевих руд Східного Приазов'я: автореф. дис. ... канд. геол. наук: 04.00.19 / Н. М. Чернієнко ; НАН України, Ін-т геол. наук. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Встановлено, що розвиток споживання рідкісних металів (РМ) та рідкісноземельних елементів (РЗЕ) у різних галузях промисловості, а також перспективи подальшого зростання споживчого ринку, визначають постійний інтерес до проведення досліджень з розробки нових напрямів у технології виробництва РМ та РЗЕ, стимулюють розвідку й освоєння нових сировинних джерел. Визначено, що потенціал рідкіснометалевих руд України - найбільший у Європі; в промислових масштабах в державі налагоджено виробництво цирконієвих продуктів, зокрема, залучення до розробки руд ніобію, танталу, берилію, літію, рідкісних земель та інших рідкісних металів. Обгрунтовано перспективи освоєння Мазурівського родовища у Східному Приазов'ї та його розробки як "еталонного комплексного пілотного об'єкту у контексті розвитку власної рідкіснометалевої-рідкісноземельної та польовошпатової сировинної бази в Україні на основі геолого-економічних, геолого-технологічних та геолого-екологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + И336.5 + И343.2
Шифр НБУВ: РА380828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Швиданенко О.А. 
Глобальна парадигма конкурентоспроможності: імперативи становлення та розвитку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.02 / О.А. Швиданенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Досліджено концептуальні засади, що притаманні сучасному етапу становлення глобальної економіки та моделі розвитку світового господарства. Проаналізовано особливості сучасних трансформаційних процесів. Обгрунтовано методологію формування універсальної моделі конкурентоспроможності. Сформульовано методику оцінювання потенціалу глобальної конкурентоспроможності до виробничої та споживчої. Описано внутрішню природу та сучасну конфігурацію глобального ринку, висвітлено глобальні стратегії ТНК і основні аспекти міжкраїнного аналізу конкурентоспроможного розвитку. Викладено концептуальні орієнтири розвитку конкуренції в глобально інтегрованому просторі та обгрунтовано імперативи конкурентоспроможності. Визначено напрями вдосконалення сучасної парадигмальної конструкції глобальної конкурентоспроможності, процеси системної взаємодії національних господарств за умов глобальної конкуренції. Проведено факторний аналіз конкурентного статусу України у глобальній економічній системі. Розкрито регіональні та загальнонаціональні аспекти факторного моделювання конкурентоспроможності. Обгрунтовано об'єктивну доцільність мобілізації ресурсних та інноваційних факторів висококонкурентного розвитку національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-13 +
Шифр НБУВ: РА352774

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського