Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (91)Реферативна база даних (2275)Книжкові видання та компакт-диски (405)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=СПИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 117
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аніскіна-Левчук Р.В. 
Взаємозв'язок між стадіями відтворювального циклу та процесами перекисного окислення ліпідів і антиоксидантного захисту у свиноматок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / Р.В. Аніскіна-Левчук ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту (АОЗ) в тканинах свиноматок та їх плодів. Установлено окремі закономірності та особливості вмісту дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду, відновленого глутатіону та активності ксантиноксидази, каталази, глутатіонпероксидази та глутатіонтрансферази в печінці, ендометрії, міометрії свиноматок у період статевого спокою, охоти на 10, 15, 20, 30, 60, 90-у доби поросності, плодових оболонках, печінці, найдовшому м'язі спини 60-ти, 90-ти денних плодів і новонароджених поросят. Виявлено особливості диференціації вмісту даних компонентів у тканинах матки в місцях розташування плодів та між ними, установлено кореляційний зв'язок між рівнем показників ПОЛ-АОЗ у тканинах матері та плодів, а також їх масою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.1 +
Шифр НБУВ: РА325580

Рубрики:

      
2.

Воронін Д.В. 
Використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва в годівлі молодняку свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Д.В. Воронін ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 23 с.: табл. — укp.

Установлено біологічну цінність та показано економічну доцільність використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва (ППКПВ) у годівлі молодняку свиней за умов Степу України. Визначено оптимальні дози згодовування ППКПВ. Досліджено перетравність поживних речовин, особливості енергетичного обміну, засвоєння азоту, кальцію, фосфору в організмі молодняку свиней під час згодовування кукурудзяного глютену, кукурудзяних фосфатидного концентрату та сухого корму у складі комбікормів. Визначено вплив ППКПВ на морфологічний склад туш свиней, якість продукції, амінокислотний і жирнокислотний склад найдовшого м'язу спини, гістологічну будову печінки. Обгрунтовано рецепти комбікормів для молодняку свиней з використанням сухого кукурудзяного корму, кукурудзяного фосфатидного концентрату та доведено ефективність їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 +
Шифр НБУВ: РА338335

Рубрики:

      
3.

Голіней Г. М. 
Використання регіональних зерносумішей з БММД-1 при м'ясній відгодівлі свиней в умовах західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Г. М. Голіней ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто використання у м'ясній відгодівлі свиней рослинних високобілкових і жировмісних екологічно чистих кормів місцевого виробництва у складі регіональних зерносумішей з частковою (50 % за масою) і повною заміною зерна гороху сумішшю кормових бобів та озимого ріпаку (1:3) і кормових бобів і сої (1:3) з додованням розробленої мікромінеральної домішки БММД-1. Встановлено, що згодовування у раціонах регіональних зерносумішей з такою домішкою забезпечило підвищення середньодобових приростів у свинок і кабанчиків дослідних груп на 0,4 - 6,9 %, а витрати корму зменшились у порівнянні з контрольними аналогами на 0,3 - 6,1 %. Доведено позитивний вплив нового кормового фактора на гематологічні параметри, забійні показники, морфологічний статус внутрішніх органів свиней, показники жирнокислого складу ліпідів печінки, найдовшого м'язу спини та сала, а також продуктивні та м'ясні якості молодняка свиней обох статей, а показники економічної ефективності засвідчили зниження собівартості продукції на 2,3 - 5,7 % та зростання рентабельності свинини на 1,2 - 7,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45
Шифр НБУВ: РА383946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кропивка С.Й. 
Відгодівельні і м'ясні якості свиней при згодовуванні кормових бобів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.Й. Кропивка ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати двох дослідів щодо вивчення впливу згодовування сирих, запарених і підсмажених на СБ-1,5 кормових бобів сорту "Пікуловецькі" на прирости живої маси, показники крові, забійні та м'ясні якості, хімічний склад м'яса і сала свиней на відгодівлі. Доведено, що згодовування у складі комбікорму до 20 % (за масою) кормових бобів у запареному або підсмаженому вигляді сприяє підвищенню добових приростів живої маси свиней, виходу парних туш і забійного виходу в порівнянні з введенням такої ж кількості зерна гороху. Кормові боби сприяли підвищенню в найдовшому м'язі спини сухих речовин, білку і жиру порівняно з горохом. Введення до комбікорму для свиней бобів знижує собівартість і підвищує оплату корму та рентабельність виробництва свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.831,022
Шифр НБУВ: РА310037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Стародубець О. О. 
Відтворювальні та продуктивні якості свиней породи дюрок внутрішньопорідного типу української селекції "Степовий" за різними методами розведення: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. О. Стародубець ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено відтворювальні якості свиноматок. Вивчено ріст, розвиток, стресочутливість чистопородного, а також помісного молодняка, їх м'ясні якості, гістологічну будову найдовшого м'язу спини, фізико-хімічні показники якості м'яса та сала свиней різних генотипів і морфологічні та біохімічні показники крові. Встановлено, що доцільно використовувати свиней породи дюрок внутрішньопородного типу української селекції "Степовий" материнську форму в поєднанні з м'ясними генотипами. Встановлено, що найбільшу економічну ефективність одержано у разі поєднання свиноматок породи дюрок внутрішньопорідного типу української селекції "Степовий" з кнурами породи п'єтрен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334
Шифр НБУВ: РА375267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бондаренко А.В. 
Вікові особливості менінгітів у дітей (епідеміологія, етіологія, клініка, диференційна діагностика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / А.В. Бондаренко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено вікові особливості етіології, епідеміології та клінічних проявів менінгіту в дітей, а також езологічну структуру менінгітів у дітей різного віку. Визначено частоту гнійних і серозних менінгітів у дітей віком до 5-ти років на популяційному рівні. На підставі клінічного та лабораторного обтеження 249-ти дітей віком від 3-х днів до 14-ти років з підозрою на менінгіт вивчено клінічні особливості перебігу цієї хвороби. Запропоновано критерії ранньої діагностики менінгіту залежно від віку, доведено значущість визначення концентрації фактора некрозу пухлин, його розчинного рецептора та інтерлейкіну-6 у диференційній діагностиці бактеріальних і серозних менінгітів. Запропоновано здійснювати комплексне визначення фактора некрозу пухлин та його розчинного рецептора для оцінки санації спинно-мозкової рідини за бактеріального менінгіту. Досліджено ліквор за умов подібности клінічної картини менінгіту та станів, за цього показано наявність запалення мозкових оболонок та доведено необхідність проведення пункції спинно-мозкового каналу за всіх підозрілих випадків для уточнення діагнозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1-3 +
Шифр НБУВ: РА342276

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Сидоренко В.Г. 
Властивості іонних струмів, що активуються ГАМК, в соматичній мембрані ізольованих нейронів спинальних гангліїв щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.Г. Сидоренко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.132 спінальні ганглії
Шифр НБУВ: РА310761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Потапенко Є.С. 
Вплив змін лужно-кислотної рівноваги позаклітинного середовища на функціонування кальцієвих депо нейронів заднього рогу спинного мозку щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Є.С. Потапенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Досліджено кальцієву сигналізацію в нейронах заднього рогу спинного мозку щурів за умов фізіологічного позаклітинного pH, а також за його зсувів у бік алкалозу та ацидозу. Показано, що характер кальцієвого сигналу значною мірою визначається джерелом його походження та залежить від просторового розташування мітохондрій та ендоплазматичного ретикулуму одне відносно одного та цитоплазми. Зроблено висновок щодо важливості значення взаємодії між мітохондріями та ендоплазматичним ретикулумом у внутрішньоклітинній кальцієвій сигналізації за контрольних умов та зсувів pH позаклітинного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.175 +
Шифр НБУВ: РА330856

Рубрики:

      
9.

Медведєв В.В. 
Вплив імплантації синтетичного макропористого гідрогелю та трансплантації клітин нюхової цибулини на процеси регенерації спинного мозку після його травматичного пошкодження в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.В. Медведєв ; АМН України. Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблему відновного лікування наслідків травматичного пошкодження спинного мозку в експерименті. Досліджено відновний ефект імлантації синтетичного макропористого гідрогелю та внутрішньотканинної алогенної трансплантації клітин нюхової цибулини (ТКНЦ) після моделювання лівобічного половинного перетину (ЛПП) спинного мозку безпородних щурів-самців віком 5,5 міс. і вагою 250 - 300 г. Імплантацію гідрогелю в зону ЛПП проведено одразу ж після моделювання травми. ТКНЦ в тканину спинного мозку нижче місця травми здійснено через 7 та 13 тижнів після моделювання ЛПП, а також через 4 та 8 тижнів після імплантації гідрогелю. Виявлено, що на 16-й тиждень спостереження імплантація гідрогелю сприяє достовірному покращанню функції задніх кінцівок на 2 - 2,44 бала за шкалою ВВВ у порівнянні з тваринами, які перенесли ізольоване ЛПП. Виявлено, що проведення ТКНЦ через 4 тижні пілся імплантації гідрогелю та через 7 тижнів після ЛПП обумовлює виникнення достовірного піку швидкості зростання функції задньої іпсилатеральної кінцівки на 4 - 6 тиждень відносно до вибірок порівняння. З'ясовано, що імплантація гідрогелю супроводжується формуванням фазної динаміки показників електричної активності: фаза зростання показників (1 - 7 тиждень), стабілізація (7 - 23 тиждень, у випадку ізольованого ЛПП відсутня); декомпенсація, пік і регресія (24 - 31 тиждень). Встановлено, що ТКНЦ, зокрема, проведена після ізольованого ЛПП, обумовлює зниження надмірної електричної активності в еферентних частинах рухової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75-5 +
Шифр НБУВ: РА357866

Рубрики:

      
10.

Уська В.Р. 
Вплив освітньої програми на ефективність лікування бронхіальної астми в дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Р. Уська ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше для лікування бронхіальної астми застосовано удосконалену методику комплексної освітньої програми для дітей, батьків і медиків, яка передбачає навчання в "астма-школі", надання індивідуалізованої психологічної допомоги пацієнтам та їх сім'ям і проведення спеціальних заходів фізичної реабілітації. У комплекс фізичної реаблітації включено спеціально розроблений спосіб постурального дренажу та конкретних маніпуляційних втручань (перкусії лікувальної, вібрації, мануального стискання грудної клітки з форсованим видихом, спружинення ребер з покашлюванням, ротації у положенні лежачи на боці, піднімання знизу в положенні лежачи на спині). Обсяг психологічної допомоги хворим та їх сім'ям призначено індивідуально на піставі аналізу психоемоційного статусу пацієнта, для її реалізації застосовано проективні методики і сімейні бесіди. З метою оцінювання ефективності комплексної освітньої програми проведено системний динамічний аналіз показників перебігу хвороби (денних і нічних симптомів, нічних пробуджень через астму; частоти загострень, госпіталізацій та екстрених звернень за медичною допомогою; кількості пропущених днів навчання у школі/дитсадку) та дослідження якості життя пацієнтів з додержанням ними схеми призначеної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5 + Р11(4УКР)442.841 +
Шифр НБУВ: РА357763

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Черненко А.В. 
Вплив способу утримання свиноматок на продуктивні якості свиней різних генотипів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.В. Черненко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив індивідуального та групового способу утримання холостих і поросних свиноматок і поєднань внутрішньопородного типу свиней породи дюрок української селекції "Степовий" з великою білою зарубіжної селекції та пордою ландрас французької селекції на продуктивні якості. Досліджено відтворювальні якості свиноматок залежно від способу утримання. Вивчено ріст і розвиток чистопородного та помісного молодняку, їх м'ясні якості, гістологічну будову найдовшого м'яза спини, фізико-хімічні показники якості м'яса та сала свиней різних генотипів і морфологічні та біохімічні показники крові. Установлено, що індивідуальне утримання свиноматок у станках протягом всього періоду поросності сприяє підвищенню їх вітворювальних якостей. Виявлено, що показниками відгодівельних якостей молодняк поєднання переважав чистопородних аналогів породи дюрок. Найбільшу економічну ефективність одержано за індивідуального утримання свиноматок та використання відгодівельного молодняку (IV і V груп).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-466.43 +
Шифр НБУВ: РА356928

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Медведєва Ю.В. 
Гальмівні постсинаптичні струми в нейронах спінальних гангліїв, культивованих разом з нейронами спинного мозку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Ю.В. Медведєва ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методику спільного культивування дисоційованих нейронів спінальних гангліїв (НСГ) та спинного мозку. На підставі методу "patch-clamp" в режимі фіксації потенціалу на цілій клітині, методу локальної позаклітинної стимуляції та методу швидкої локальної суперфузії зареєстровано спонтанні та викликані постсинаптичні струми (СВПС). Досліджено кінетичні та фармакологічні властивості даних струмів. Визначено, що СВПС демонструють усі властивості гальмуючих постсинаптичних струмів, опосередкованих ГАМКАA-рецепторами. Вивчено, що в змішаній дисоційованій культурі НСГ можуть формувати функціональні гальмівні синапси на нейронах спинного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.132 +
Шифр НБУВ: РА321264

Рубрики:

      
13.

Біла Т.А. 
Генотипічні особливості амінокислотного складу і якісних показників м'ясо-сальної продукції свиней різного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.А. Біла ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини універсальної (великої білої), спеціалізованих м'ясних порід - дюрок, української м'ясної і полтавської м'ясної, і сальної української степової рябої породи в умовах індустріальної технології виробництва свинини. Встановлено, що найвищі показники репродуктивних якостей мають свині української м'ясної і великої білої порід. Мінливість якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини залежить від генотипу і напрямку продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Назарчук Г. О. 
Гістоморфологія спинномозкових вузлів хребетних тварин: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / Г. О. Назарчук ; Білоцерків. нац. агр. ун-т. — Біла Церква, 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Розглянуто гістоморфологію спинномозкових вузлів порівняльно-анатомічного ряду хребетних тварин (короп, ставкова жаба, прудка ящірка, домашня курка, кріль європейський, собака свійська, свиня домашня, бик свійський). Встановлено, що в процесі філогенезу здійснюється певна структурна та морфофункціональна перебудова спинномозкових вузлів. Зазначено, що адаптація до різноманітних умов існування сформувалася на підставі змін щільності та розмірів нейроцитів, їх поліморфізму за ступенем хроматофілії, цитохімічних особливостей за вмістом і концентрацією нуклеїнових кислот і загальних білків у ядрі та цитоплазмі нейронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.3*69 + Е60*699.175
Шифр НБУВ: РА373397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Леонтьєв О.Ю. 
Диференційовані методи хірургічного лікування хребетно-спиномозкової травми тораколюмбального відділу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.Ю. Леонтьєв ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему диференційованого вибору методу хірургічного лікування травматичних ушкоджень грудного та поперекового відділів хребта. Наведено дані, одержані внаслідок проведених спостережень і лікування 121-го пацієнта з хребетно-спинномозковою травмою тораколюмбального відділу, серед них було 73 % чоловіків, середній вік хворих становив 33,9 рік. Проаналізовано дані клінічного перебігу захворювання і результатів застосування додаткових методів дослідження. У порівняльному аспекті проаналізовано хірургічні доступи (передньобоковий, боковий, задньобоковий, задній). Виділено основні чинники, які вливають на вибір доступу (вік, загальний стан пацієнта, рівень ушкодження, локалізація компресії, неврологічний статус, цілісність заднього кістково-зв'язкового комплексу). Наведено диференційовану схему вибору доступу. Вивчено, розроблено та вдосконалено методи декомпресії, реконструкції та стабілізації. Досліджено якість життя пацієнтів у післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75-59 +
Шифр НБУВ: РА364738

Рубрики:

      
16.

Слинько Є.І. 
Діагностика і хірургічне лікування судинних новоутворень та судинних мальформацій спинного мозку і хребта: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / Є.І. Слинько ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Досліджено особливості локалізації, морфології, мікрохірургічної анатомії, ангіоструктури, гемодинаміки різних типів спінальних судинних мальформацій та судинних пухлин і розроблено загальну класифікацію даної патології. Проаналізовано взаємозв'язок особливостей локалізації, ангіоструктури, гемодинаміки між собою. Визначено типові клінічні симптомокомплекси, проаналізовано їх залежність від локалізації, ангіоструктури, гемодинаміки спінальних судинних мальформацій та пухлин. Встановлено інформативність сучасних методів діагностики, розроблено діагностичні критерії та алгоритм обстеження хворих зі спінальними судинними мальформаціями та судинними пухлинами. Розроблено показання до нейрохірургічних втручань залежно від ангіоструктури, особливостей гемодинаміки, розташування судинних пухлин та судинних мальформацій спинного мозку та хребта. Удосконалено технологію ендоваскулярних, мікрохірургічних, комбінованих втручань. Запропоновано та впроваджено нові методики видалення інтрамедулярних та інтравертебральних судинних утворень, стабілізації безпосередньо живлячих судин. На підставі результатів хірургічних втручань наведено рекомендації щодо операційної тактики залежно від типів спінальних судинних мальформацій та пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.96
Шифр НБУВ: РА319162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Черняк В.А. 
Діагностика і хірургічне лікування хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок, поєднаної з мультифокальним атеросклерозом: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.04 / В.А. Черняк ; АМН України. Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова. — К., 2007. — 44 с. — укp.

Одержано відомості про певні ланки патогенезу хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок (ХКІНК). Доведено наявність венозного фактора, що впливає на частоту тромботичних і легеневих ускладнень, а також системної запальної відповіді, що зумовлює розвиток інфекційних ускладнень за цієї патології. Завдяки використанню на практиці запропонованого пристрою та експериментальної моделі вивчено механізм запуску адаптаційних процесів за умов ХКІНК, доведено наявність "синдрому взаємного обтяження" між критично ішемізованими нижніми кінцівками та сусідніми органами. На базі модернізованого алгоритму та на підставі клінічних спостережень вивчено частоту супутніх оклюзивно-стенотичних уражень у басейнах головного та спинного мозку, серця, нирок, тазу, шлунково-кишкового тракту, верхніх кінцівок у хворих на ХКІНК, уточнено частоту одночасно уражених трьох і більше артеріальних басейнів. Удосконалено існуючі та запропоновано нові класифікації хронічної ішемії різних артеріальних басейнів, на базі яких уперше створено уніфіковану клінічну класифікацію мультифокального атеросклерозу. Проведено клінічні й експериментальні дослідження з метою вивчення вмісту в ішемізованих тканинах білка HIF-1 та розроблено концептуально новий метод діагностики ХКІНК. Запропоновано критерії оцінювання функціональних резервів кровопостачання органів і тканин і модернізовано класифікацію, що дозволило вдосконалити алгоритм діагностики й оптимізувати тактику хірургічного лікування ХКІНК з супутнім мультифокальним атеросклерозом (МА). Доведено, що комбіноване використання запропонованих алгоритмів передопераційної підготовки та знеболення, а також розроблених методів хірургічного лікування таких хворих дозволяє значною мірою покращити безпосередні та віддалені результати їх хірургічного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862 +
Шифр НБУВ: РА355068

Рубрики:

      
18.

Щербак М.Л. 
Діагностика та консервативне лікування травматичної спонділопатії в дітей: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.21 / М.Л. Щербак ; Держ. устан. "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено додаткові фактори ризику розвитку травматичної спондіології в дітей. Досліджено динаміку змін клініко-лабораторних показників біологічних рідин та оцінено порушення різних ланок гомеостазу у дітей з травматичною спонділопатією. Встановлено діагностичне значення показників хондроїтинсульфату та мікроелементів у разі травматичної спонділопатії. Доведено, що у хворих з дисплазією сполучної тканини прискорюється розвиток дегенеративного-дистрофічного процесу в хребті після перенесеної травми. Вперше розроблено комплекс фізичних методів реабілітації для нормалізації тонусу м'язів спини та черевного пресу в дітей з травматичною спонділопатією. Запропоновано метод комплексного медикаментозного лікування та кінезотерапії. Проаналізовано результати рентгенологічних досліджень у встановленні діагнозу та стану дегенеративних змін хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.25 + Р733.458.195 +
Шифр НБУВ: РА365219

Рубрики:

      
19.

Вишняк О.С. 
Діагностика та консервативне лікування хвороб хребта у собак і котів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.С. Вишняк ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено поширення та клінічні особливості різних форм хвороб хребта у собак і котів, удосконалено їх діагностування шляхом розробки й апробації методів неврологічних, рентгенологічних і мієлографічних досліджень. Здійснено клініко-експериментальне обгрунтування методів медикаментозної терапії. Хвороби хребта у собак і котів є досить поширені. З 1 592-х тварин, які надходили до амбулаторного прийому, вони були виявлені у 191-го (12 %), зокрема, у 87-ми (5,46 %) собак та 104-х (6,54 %) котів. Серед хвороб хребта діагностовано переломи та вивихи хребців, атланто-аксіальний підвивих, зміщення міжхребцевих дисків, спондилопатію та дискоспондиліт. Як найчастіші виявлено хвороби хребта у поперековому відділі. Опрацьовано методи діагностики хвороб хребта, а саме: неврологічні дослідження, які враховують певні симптоми функціональних порушень спинного мозку та дозволяють швидко визначати локалізацію ураженої його ділянки, можливу причину захворювання та прогноз; рентгенологічні дослідження; мієло-графічні дослідження шляхом атланто-окципітальної та люмбо-сакральної пункції. Визначено ефективність консервативного лікування зазначених хвороб, яке передбачає іммобілізацію тварин і медикаментозну терапію та спрямовану на зниження невропатичного болю, усунення набряку тканин, покращання циркуляції крові у місцях пошкодження спинного мозку та стимулювання у них відновних процесів. Доведено, що лікування тварин фуросемідом, ветофлюксином та ретиноєвою кислотою є більш адекватним, ніж дексаметазоном, пірацетамом і пентоксифіліном. Воно ефективніше впливає на відновлення захисно-пристосувальних реакцій організму, про що свідчить динаміка змін морфологічних і імунобіохімічних показників крові (кількості еритроцитів, лейкоцитів і змін у лейкограмі, вмісту гемоглобіну, загального білка, альбуміну та фракцій імуноглобулінів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.278-953-7 + П875.278-954-7 +
Шифр НБУВ: РА351997

Рубрики:

      
20.

Карлійчук О.Г. 
Діагностика та лікування епендимом ділянки кінського хвоста: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.Г. Карлійчук ; Держ. установа "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі результатів спостережень за хворими з епендимомами ділянки кінського хвоста досліджено проблему покращання результатів їх хірургічного лікування завдяки своєчасному застосуванню сучасних методів діагностування, диференційованого використання новітніх нейрохірургічних технологій з урахуванням гістологічного варіанта епендимоми та її топографо-анатомічного розташування. Вивчено гістологічні особливості, ступені диференціації епендимом кінського хвоста. Виявлено міксопапілярний гістологічний варіант пухлини у 33-х (45 %) хворих (grade I), клітинно-відростковий - у 11-ти (15 %), папілярний - у 5-ти (7 %) пацієнтів (grade II), анапластичний - у 25-ти (34 %) (grade III). Проведено клінічний розподіл епендимом ділянки кінського хвоста залежно від варіантів топографо-анатомічного розташування. З застосуванням спондилографії уточнено ступінь інформативності рентгенологічних і за допомогою комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії - нейровізуальних - методів за умов діагностування епендимом кінського хвоста та кінцевої нитки спинного мозку. Розроблено шкалу та критерії оцінювання якості життя хворих з епендимомами ділянки кінського хвоста, проведено її аналіз у до- та післяопераційному періодах. Визначено оптимальну тактику діагностування та лікування епендимом кінського хвоста та кінцевої нитки спинного мозку. З'ясовано залежність результатів хірургічного лікування від ступеня анаплазії пухлини та радикальності її видалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.5-59 +
Шифр НБУВ: РА364330

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського