Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (582)Книжкові видання та компакт-диски (498)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=СОНЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Цвєтков 
Мікрохвильова активність Сонця: фізичні процеси в перехідній зоні хромосфера- корона та їх діагностика: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Лев Іванович Цвєтков ; НАН України, Головна астрономічна обсерваторія. — К., 1998. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.48,022
Шифр НБУВ: РА302703

Рубрики:

      
2.

Цап Ю.Т. 
Вплив часткової іонізації плазми та маломасштабної турбулентності на енерговиділення і прискорення частинок в атмосфері Сонця: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.Т. Цап ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.49,022

Рубрики:

      
3.

Задорожний С.В. 
Удосконалення технології переробки винограду з використанням модернізованих дробарно-гребневіддільних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / С.В. Задорожний ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 1999. — 17 с. — укp.

Роботу присвячено удосконаленню технології переробки винограду в умовах південного берегу Криму і приготування з нього ординарного високоякісного портвейну. Вперше показано, що валкова дробарка-гребеневіддільник сприяє збереженню у м'язгі заізюмлених ягід, однак при переробці високоцукристого винограду з дрібною ягодою (Бастардо магарацький, Каберне-Совіньон) спостерігається погане соковідділення. Зменшення розміру міжвалкового отвору подрібнювача сприяє підвищенню якості міцних вин. Запропоновано пристрій додаткового руйнування структури м'язги (ДРСМ) для дробарки Т1-ВДГ-20, що підвищує реологічні властивості м'язги, збільшує об'ємну долю вільного соку, полегшує екстракцію фенольних речовин, збільшує потужність поточної лінії переробки винограду. Розроблено технологію виготовлення нового ординарного міцного вина "Портвейн Малореченський" і з використанням термовиніфікації м'язги та обробкою пристроєм ДРСМ. Запропоновано теплову обробку купажу міцних виноматеріалів у спеціально обладнаному резервуарі із нержавіючої сталі на сонці із складеною в ньому відпрацьованою дубовою клепкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.021-5

Рубрики:

      
4.

Усік П.В. 
Розробка та впровадження фрактальних методів аналізу хаотичних систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / П.В. Усік ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

У роботі запропоновано методику оцінки систематичних та випадкових похибок при проведенні розрахунків кореляційної розмірності, удосконалено критерії вибору оптимальних параметрів такої процедури. Наведено оцінки впливу смугової фильтрації на кореляційну розмірність та викривлень, яких завдають сигналам фільтри другого порядку та ідеальні. Методику апробовано на експериментальних даних. Проаналізовано мілісекундні пульсації радіовипромінювання Сонця в діапазоні частот 2.5 та 2.85 ГГц. Досліджено підхід до використання детермінованого хаосу у задачах кодування та декодування інформації, який не базується на явищі хаотичної синхронізації. Запропоновано засоби позбавлення від шумів та отримано кількісні оцінки впливу їх параметрів на якість маскування і відновлення сигналу, що передається.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01

Рубрики:

      
5.

Браженко 
Дослідження сплескового компонента декаметрового радіовипромінювання Сонця та сонцеподібних об'єктів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / А.І. Браженко ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Вперше в декаметровому діапазоні хвиль проведено комплексні спостереження радіовипромінювання сонячної шумової бурі. Виявлено один максимум у розподілі ступеня поляризації та немонотонну геліодовготну залежність параметрів декаметрових сплесків ІІІ типу. Розроблено і застосовано багатопараметричну процедуру класифікації сплесків ІІІ типу, що дозволило виявити три компоненти випромінювання - основний тон, другу гармоніку і відбиту другу гармоніку. Встановлено, що ДКМ буря складається зі сплесків, які є суперпозицією компонентів випромінювання. Наведено результати пошуку декаметрового випромінювання змінних зірок типу UV Кита. Зареєстровано сім сплесків, що мають зоряне походження. Показано, що можливими механізмами їх генерації є плазмовий та електронно-циклотронний лазерний механізми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В352.422.6,022 + В642,022 + В631.35,022 + В663-4,022
Шифр НБУВ: РА311440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Козел О.В. 
Дослідження ефекту непрецесійного руху рівнодення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / О.В. Козел ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено ефект непрецесійного руху рівнодення за вашингтонськими та грінвіцькими меридіанними спостереженнями Сонця 1925 - 1982 рр. Отримано та проаналізовано оцінки різниць положень нуль-пунктів, непрецесійного руху рівнодення, кутів взаємної орієнтації систем координат, елементів орбіти Землі. Зроблено висновки про реальність ефекту непрецесійного руху рівнодення та про прийняття завищеної приблизно удвічі величини ефекту в FK5. Доведено, що на оцінки ефекту впливають методики дослідження, неточність прийнятої сталої процесії, а також відмінності шкал UT2 і динамічної "шкали часу Брауера". Вперше виявлено залежності величини ефекту непрецесійного руху рівнодення від середньодобових рухів планет та від розмірів їх орбіт. Доведено кращу збіжність та більш високу точність оцінок невідомих під час використання геометричного підходу щодо розв'язку задачі про узгодження каталожної та динамічної систем координат. Обгрунтовано, що приведення координат зір каталогу до динамічних нуль-пунктів має здійснюватись із урахуванням взаємного нахилу каталожного та динамічного екваторів систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В622.12,022
Шифр НБУВ: РА308557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Белецький С.О. 
Результати досліджень сонячної хромосфери в лініях гелію Dsub3/sub та 1083 нм: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / С.О. Белецький ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено хромосфери Сонця в лініях гелію за спектрогеліограмами у лінії 1083 нм, а також у лінії 587,6 нм D3 за результатами кінематографічних безщілинних спостережень сонячних затемнень. Вперше за результатами спостережень двох затемнень отримано розподіл поверхневої яскравості у хромосферній лінії D3 уздовж усієї частини спостережуваного лімба. Вперше для значної частини сонячного лімба виявлено максимум поверхневої яскравості хромосфери в лінії D3 на висотах, менших, ніж 500 км. За результатами вивчення зображень Сонця у крилах лінії He 1083 нм показано, що сонячний вітер з коронарних дір починає прискорюватися з хромосомних висот. Результати досліджень трьох хромосферних спалахів показали, що за спостереженнями Сонця в лінії 1083 нм можна виявити зв'язок між спалаховими областями в хромосфері та центрами активності, розташованими в короні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.473,022
Шифр НБУВ: РА313703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мельник В.М. 
Розповсюдження та випромінювання пучків електронів в космічній плазмі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / В.М. Мельник ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Розроблено теорію нелінійного розповсюдження та випромінювання швидких електронів у космічній плазмі за відсутності (Сонце, пульсари, позагалактичні викиди) та за наявності зовнішніх електричного (Сонце) та магнітного (Сонце, спалахуючі зірки, Юпітер) полів. Продемонстровано, що електрони розповсюджуються в плазмі у вигляді нелінійного об'єкта - пучково-плазмового утворення, що складається з електронів та плазмонів і має властивості аналогічні властивостям солітонів. Випромінювання цих об'єктів за допомогою плазмового та електрон-циклотронного мазерного механізмів дозволяє зрозуміти тонку часову структуру, велику яскравісну температуру, час життя та інші властивості спорадичного радіовипромінювання різних космічних об'єктів (Сонця, Юпітера, пульсарів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022
Шифр НБУВ: РА313958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Щукіна Н.Г. 
Багаторівневі задачі переносу випромінювання та діагностика сонячної і зоряної атмосфер: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Н.Г. Щукіна ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Визначено новий механізм заселення рівнів атомів, названий сифонним. Пояснено причини емісії сонячних інфрачервоних ліній декількох хімічних елементів, які виникають у переходах між рідбергівськими рівнями. Для великої сітки моделей холодних зір розраховано НЛТР поправки до вмісту літію. Розглянуто НЛТР утворення ліній Fe I у незбуреній сонячній атмосфері, плямах, гранулах і міжгранулах, а також атмосфері металодефіцитної зірках гало. Проведено температурну діагностику різних сонячних структур. Досліджено проблему вмісту заліза в фотосфері Сонця та в металодефіцитних зірках. Багаторівневу задачу переносу випромінювання в лініях Fe I розв'язано за допомогою розробленого програмного забезпечення NATAJA.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.47,022 + В632.2,022
Шифр НБУВ: РА316396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Юровський Ю.Ф. 
Мілісекундні пульсації радіовипромінювання Сонця: фізичні властивості та походження: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Ю.Ф. Юровський ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Визначено фізичні параметри сонячної атмосфери за радіоданими, отриманими за 40 років щоденних спостережень на сконструйованих радіотелескопах, які є апаратною базою міжнародної станції моніторингу сонячної активності CRIM. Викладено особливості радіотелескопів і методики спостережень, що забезпечують тривалу стабільність даних і мілісекундне розділення за часом. Розвинуто новий напрямок дослідження фізичних властивостей корони за мілісекундними пульсаціями радіовипромінювання. Виміряно висоту шару, що випромінює, ефективну температуру, розміри та розташування локальних джерел радіовипромінювання. За характером мілісекундних варіацій потоку оцінено параметри плазми у джерелі радіовипромінювання. Показано, що відомі та вперше знайдені властивості радіовипромінювання можуть бути наслідком розсіювання радіохвиль на неоднорідностях сонячної корони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.422,022
Шифр НБУВ: РА313600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гопасюк О.С. 
Структура магнітного поля активних областей та рухи плазми в тіні плям на Сонці: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / О.С. Гопасюк ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження структур магнітного поля та поля швидкостей в активних областях Сонця на різних рівнях атмосфери. Створено метод дослідження структури магнітного поля на базі одночасних спостережень у хромосфері та фотосфері поздовжнього магнітного поля. На підставі даного методу показано, що магнітне поле в хромосфері є безсиловим і складається з потенційного та токового магнітних полів. Визначено вертикальні та азимутальні електричні струми в хромосфері активної області та вертикальний електричний струм у фотосфері в тіні одиночних плям. Визначено вертикальні градієнти магнітного поля за значеннями повного вектора та поздовжньої складової магнітного поля. Встановлено, що величина вертикального градієнта залежить від закрученості силових ліній поля плями у фотосфері. Створено метод визначення всіх трьох складових вектора магнітного поля та вектора швидкостей за значеннями їх поздовжньої складової. Визначено кути між векторами швидкості та магнітного поля. Встановлено характер руху плазми в магнітному полі в тіні одиночних плям на рівні фотосфери, хромосфери та в області температурного мінімуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.49 + В652.464.6
Шифр НБУВ: РА313748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Стахів О.А. 
Енергетична оцінка ефективності аграрного природокористування на торфових грунтах Західного Полісся України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.А. Стахів ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання енергетичної оцінки ефективності аграрного природокористування на осушених торфових землях Західного Полісся України. Проведено енергетичну оцінку витрат, пов'язаних з аграрним використанням торфових грунтів і визначено енергетичну ефективність їх використання. Запропоновано методичні підходи щодо визначення ефективності аграрного використання торфових грунтів з використанням енергетичних показників та висвітлено шляхи зниження енергетичних витрат під час аграрного використання цих грунтів. Спрогнозовано рівень енергетичних витрат і енергоємності первинної сільськогосподарської продукції на торфових грунтах залежно від рівня урожайності агропромислових культур. Розроблено енергетичну модель аграрного природокористування на торфових грунтах, яка включає вхідну енергію антропогенної діяльності, енергію Сонця, грунту та вихідну енергію у вигляді енергетичного потенціалу первинної сільськогосподарської продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР1)320
Шифр НБУВ: РА315507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Любчик Ю.П. 
Моделювання спектрів зір пізніх спектральних класів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Ю.П. Любчик ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему моделювання спектрів зір пізніх спектральних типів. Розглянуто наближення JOLA для врахування молекулярної непрозорості, а також застосування списків ліній молекули TiO Плеза та Швенке для розрахунків спектрів зір пізніх спектральних класів. Визначено вміст літію та ряду інших елементів в атмосферах двох пар зір спектральних класів F та G з околиць Сонця. Отримано задовільний опис спектрів двох пізніх М-карликів GJ1111(M6.5 V) та GJ51(M5 V), а також коричневого карлика Teidel(M8). Це доводить можливість використання даної методики для розрахунків спектрів зір пізніх спектральних класів і квазізоряних об'єктів. На підставі порівняння розрахованих та спостережуваних спектрів визначено ефективні температури та прискорення вільного падіння в атмосферах цих об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В642,022 + В661.41,022
Шифр НБУВ: РА318486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Пасечник М.М. 
Динаміка фотосферних шарів Сонця під час спалахів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / М.М. Пасечник ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено зміни термодинамічного стану речовини фотосферних шарів активних областей на Сонці під час спалахів на основі спектральних спостережень. Одержано і детально проаналізовано зміни променевих швидкостей та напрямку руху речовини у фотосфері Сонця під час трьох слабких компактних і потужного двострічкового спалахів, а також, для порівняння, у спокійному й активному флокулах. Використано 10 - 34 фраунгоферових ліній, що формуються у різних шарах фотосфери, від 40 до 500 км. Виявлено особливості змін з висотою та часом фотосферного поля швидкостей спалахів. Побудовано напівемпіричні трикомпонентні (гранулу, міжгранульний проміжок і магнітну силову трубку) фотосферні моделі слабкого спалаху 24 травня 1979 р. та флокула, які показують, що фотосферна область спалаху - ряд шарів з температурою, густиною та швидкістю руху речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.46,022
Шифр НБУВ: РА316441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Пугачов Є.В. 
Дискретне геометричне моделювання скалярних і векторних полів стосовно будівельної світлотехніки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / Є.В. Пугачов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено методи аналізу на осциляції, дискретних апроксимації та інтерполяції дискретно представленого геометричного об'єкту - плоских і просторових дискретно представлених кривих (ДПК), ДПК у n-вимірному просторі, дискретно представлених поверхонь і гіперповерхонь, скалярних і векторних полів, представлених на різних носіях у тривимірному просторі. Запропоновано способи раціональної індексації елементів (вузлів, комірок) плоских геометричних об'єктів з трикутними сітковими комірками. Розроблено геометричні моделі розрахунків інтегральних характеристик світлового поля від світлопрорізу (СП) складної форми, світлової шахти, на зовнішніх поверхнях будівель (плоскі фасади та дахи, окремо стоячі оболонки, шедові складки та шедові циліндричні оболонки), геометричні моделі розрахунків коефіцієнтів світловтрат від швів СП, заповнених склопрофілітом, та від сонцезахисних стрічкових і прямокутних козирків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.8
Шифр НБУВ: РА315897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Заблоцький Ф.Д. 
Моделювання впливу атмосфери на астрономогеодезичні виміри в полярних регіонах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / Ф.Д. Заблоцький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 35 с.: рис. — укp.

Визначено особливості просторово-часових змін показника заломлення повітря в полярних регіонах і вплив представлення граничного шару атмосфери на величину астрономічної рефракції та атмосферної затримки під час супутникових віддалемірних спостережень. Розроблено алгоритми обчислення інтегрального кута астрономічної рефракції, за її аномаліями оцінено придатність таблиць рефракції для полярних регіонів. Встановлено величину впливу температурної інверсії на астрономічну рефракцію. Наведено моделі атмосфери для її визначення на Антарктичному узбережжі та в Центральній Антарктиді. Запропоновано способи визначення кута астрономічної рефракції за спостереженнями Сонця на великих зенітних відстанях і коефіцієнта земної вертикальної рефракції. Встановлено, що позатропосферна частина вологої складової зенітної затримки у GPS виміри в полярних регіонах в літній період сягає 20 % і більше від її повної величини. Розроблено моделі атмосфери для визначення зенітної тропосферної затримки на станціях Антарктичного узбережжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113
Шифр НБУВ: РА321011

Рубрики:

      
17.

Андрієвський С.М. 
Аномалії хімічного складу зір помірних мас: Автореф. дис.... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.М. Андрієвський ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Наведено фізико-хімічні характеристики помірно масивних зір, що знаходяться на стадії головної послідовності (спектральні класи A - B), а також на стадії надгігантів (спектральні класи F - G). Досліджено анамалії хімічного складу зір типу lambda Boo, блакитних страглерів, цефеїд і незмінних надгігантів. Розкрито зв'язок аномалій з еволюційними особливостями помірно масивних зір. Доведено, що хімічний склад атмосфер B зір не відбиває коректно хімічний склад міжзоряного середовища, з якого вони сформувалися, отже, гіпотеза про "надметалевість" Сонця, що базується на зіставленні його хімічного складу з хімічним складом B зір, не має підстав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.4,022
Шифр НБУВ: РА321547

Рубрики:

      
18.

Лозицький В.Г. 
Сильні магнітні поля в маломасштабних структурах та спалахах на Сонці: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.03 / В.Г. Лозицький ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2003. — 28 с.: рис. — укp.

Наведено результати діагностики маломасштабних магнітних полів у спокійних областях Сонця, в активних (за межами плям і спалахів), а також безпосередньо у сонячних спалахах. Вперше виявлено ефекти підсилення маломасштабного магнітного поля у максимумі спалахів, появу у дані моменти надпотужних (з індукцією до 9-ти Тл) магнітних полів і виникнення аномально вузьких (з шириною до 1 - 2 пм) емісій ліній FeI у спалах. Для спокійних областей на Сонці розроблено емпіричну модель тонкоструктурного магнітного поля. Для сонячних спалахів і ділянок активних областей поза спалахами наведено також напівемпіричні та теоретичні моделі. Запропоновано нові методи діагностики маломасштабних і неоднорідних за висотою магнітних полів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.49в641.8,022 + В652.473.2в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА323643

      
Категорія:    
19.

Кирпатенко І.М. 
Методи і засоби раціонального перетворення та акумулювання енергії сонця та вітру в автономних енергосистемах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / І.М. Кирпатенко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано систему автоматичного регулювання частоти обертів вітроколеса вітроелектроустановки, яка дозволяє підвищити коефіцієнт використання енергії вітру. На основі дрібно-лінійної апроксимації створено кусково-лінійну апроксимацію вольт-амперної характеристики фотобатареї. Розроблено математичну модель процесу заряду електрохімічного акумулятора від фотобатареї та показано необхідність використання пристрою узгодження в системі електрохімічний акумулятор - фотобатарея. Розглянуто методику розрахунку пристою узгодження, який забезпечує роботу системи фотобатарея - електрохімічний акумулятор у точці максимальної потужності. Наведено пристрій для моделювання вольт-амперної характеристики фотобатареї. Проведено статистичний аналіз параметрів вітрового потоку та установлено, що періоди відсутності вітру мають експоненційний розподіл. На основі закону розподілу періодів відсутності вітру розроблено методику визначення ємності системи акумулювання для автономних енергосистем з вітроустановками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з625 + з635 +
Шифр НБУВ: РА325699

Рубрики:

      
20.

Войцеховська А.Д. 
Трансформація та нелінійна взаємодія хвиль в сонячній атмосфері та в космічній плазмі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / А.Д. Войцеховська ; НАН України. Головна астрон. обсерваторія. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто процес трансформації та нелінійні взаємодії хвиль в сонячній атмосфері та в магнітосфері Землі. Враховуючи кінетичні ефекти в динаміці альвенівських хвиль одержано ряд нових нелінійних механізмів трансформації великомасштабних магнітогідродинамічних (МГД) хвиль в дисипативну короткохвильову область, де МГД турбулентність існує в якості кінетичних альвенівських хвиль. Виявлено, що врахування кінетичних ефектів в альвенівських хвилях суттєво впливає на процеси трансформації та нелінійної взаємодії МГД хвиль між собою та з іншими типами хвиль. На основі дворідинної магнітної гідродинаміки розглянуто нелінійні механізми генерації альвенівських хвиль різних типів (кінетичних, інерційних, стиснення), електронно-звукових та нижньогібридних хвиль. Як додаток до наведених теоретичних результатів досліджено атмосферу Сонця та магнітосферу Землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.47,022 +
Шифр НБУВ: РА329186

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського